HAARLEMSCH Haarleische Zangschool. DAGMEISJE, Mevrouw Cornelia. UITVOERING DAME, No. 28. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vierde Jaargang. Per drie maanden 25. fr. p. p. h —,40. van ZATERDAG 8 April 1882. TE HUUR. N ieu wsberichten. ADVERTENTIËN DIENSTBODE, DIENSTBODE, DAGMEISJE, Noodhulp of Schoonmaakster. WERKVROUW, Dienstregeling van het Postkantoor. 15 October 1881. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8 's morgens tot 9 uur 's avonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagen, van 9 uur's morgens tot 3 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.—. 10.'s morgens, 1.30, 3.30, 0.30, 9.'savonds. Op Zon- en a'gemecne erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg., 1 30, 6.30 'sav Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.-*, 10.—*, 'sm., 2.30. 6.—*, 8.30'sav. Hazepaterslaan6.45, 10.'s morgens, 3. 8.'s avonds. De met geteekeude worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.55, 11.35 's morgens 2.35, 5.50, 7.30 's avonds. Richting Rotterdam 7.449.'s morgens 12.10, 4.15, 5.25, 9.55 's avonds. Richting den Helder 6.45, 10.'s morgens, 4.55, 8.45 's avonds. ABONNEMENTSPRIJS Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Op den avond der uitgave kosteloos verkrijgbaar. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 uredie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Anegang No. 34. Gem. kam. /36 p.m. terst. Anthoniestraat No. 21. Bovenhuis/2.50p.w. terst. Bakenessergraclit No. 54rood. 2 gem. kam. 12 p.m. terst. No. 100. Bovenh. 3 p.w. terst. Botermarkt No. 21. Gem. voork. /12 p.m. terst. Brouwersvaart: No. 144rood. Bovenh. 7150 p.j. terst. Damstraat No. 12rood. Bovenh. ƒ300p.j. Mei. Doelstraat No26zw. Benedenk. 250 pwterst Drossestraat NO. 13. Bovenh./2.30 p.w. terst. Florapark No. 17. Huis ƒ700 p j. terst. G-ed. Oude Gracht: No. 5. 2 Gem. voork. 30 p.m. Mei. No. 5. 2 ongem. voork. ƒ25 p.m. terst. No. 150. Bovenh. 250p.j. Mei. Gierstraat No. 31. Gem. kam. ƒ18 p. m. Mei. No. 32. Gem. voor- en achterk. ƒ20 p.m.terst. No. 51. Gem. voork./16 p.m. April. Groote Houtstraat: No. 10. Gem. zit- en slaapk ƒ25 a ƒ30 p.m. Mei. No. 85. Bovenh. 7250p.j. April. No. 100. Gem. kamer 16 p. m. terstond. No. 103. Huis 7600 p.j. Mei ofAug. No. 122. 2 Benedenk. en suiteƒ350p.j. Mei. No. 150. Gem. kam. 735 p.m. Mei. Groot Heiligland No. 4. Kamer ƒ1 p.w. terst. No. 35. Bovenachterk. 125 p.w. terst. Heerensingel: No. 43. Koffieli. ƒ22 p.m. terst. No. 44. Wagenk. ƒ6 p.m. terst. No. 45. Huis m. tuin /22 p.m. terst. No. 46. Huis m. tuin ƒ22 p.m. terst. Hooimarkt: No. 16. Bovenh. ƒ225 p.j. terst. Jansweg No. 2. Huis en tuin ƒ1000 p.j. terst. Kamperlaan. No. 16. Spaarnzicht 7300 p.j. terst. Klein Heiligland No. 19r. Gem. zit- en slaapk. 16 p.m. April. No. 66. Benedenk. ƒ1.20 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 28. Bovenvoork. ƒ8 p.m. April. Korte Jansstraat: No. 6. Gem. benedenk. en slaapk. ƒ20 p.m. April. No. 8. Benedenh. ƒ250 p.j. Mei. No. 8rood. Gem. kam. ƒ12 p.m. terst. Koudenhorn No. 40. Benedenh. 7250 p.j. Mei. Kruisweg No. 40. Huis met, tuin ƒ500p.j. Mei. Molensteeg: No. 6. Benedenh. 4 p.w. terst. No. 6. Bovenh. ƒ4 p.w. terst. Lange Veerstraat: No. 10. 3 Ongem. bovenk. ƒ200 p.jterst. No. 26. 2 Gem. kam. ƒ28 p.m. Mei. Meesterlottenlaan No. 64. Bovenh. 7130 p.j. 15 Mei. Winkelh. 72.50 p.w. tetst. Noorder-Schoolsteeg No. 1 en 3. 2 pakhuizen 10 p.w. terst. Parklaan No. 68. Huis en tuin ƒ550 p.j. Mei. No. 96. Huis met tuin 500 p.j. terstond. Raamvest Villa Marie, 650 pjMei No.21. Huis m. tuin ƒ350p.j. Mei. Ridderstraat No. 34. Pakhuis ƒ1.50 p.w. terst. Rustenburgerlaan No. 4. Gcm. kam. 35 p.m. terst. No. 13. Woonk. ƒ225 p.j. terst. Schootersingel: No. 62. Huis m. tuin ƒ600 p.j. Mei. Schooterweg No. 4, 8. Huizen m. tuin. 600 p.jMei. Spaarne No. 93. Huis ƒ700 p.j. Mei. No 104. Huis 7550 p.j. Mei. i) Tusschen de zware zijden overgor dijnen door drongen de zonnestralen een elegant boudoir binnenzij kusten de palmen en sierplantendie op een keurig bloementafeltjen niet verre van het venster stonden, en raakten zacht- kens, heel zachtkens het gelaat aan eener schoone, jonge vrouw, die daarzonder iets uiltevoeren en blijk baar in een slecht humeur, in den hoek eener causeuse meer lag dan zat. Mevrouw von Salten was den vori- gen nacht in deze mismoedige stem ming van het bal bij den K' schen gezant thuis gekomen zij had dril'tig hare kamenier beknordomdat deze "iet spoedig genoeg de diamanten gelden uil' het weelderige donkere hair kon losmakenzij had met wreve lige gejaagdheid de armbanden van Turfmarkt No. 32. Beuedenh. m. bovenk. ƒ225 p.j. terst. Wester Boogaardstraat No. 5. Beuedeuk. ƒ1.20 p.w. terst. Witte Heerensteeg No. 41. Voork. 71.50 p.w. terst Wolstraat No. 17. Winkelh. ƒ6.50 p.w. 15 April. Zuider Buiten-Spaarne No. 8. Buitenverbl. Spaarnes Rust ƒ500 p.j. No. 8. Gem. Bovenvoork. ƒ20p.m. terst. Zijlstraat No. 23. Gem. voork. ^2p.m. terst. No. 56. Huis 7800 p.j. Mei. Zijlve3t No. 13. Bovenh. ƒ350 p.j. terst. Zijlweg: No. 41. Gem. voork. ƒ16 p.m. terst. Het vertrek van Z.M. den Koning naar de hoofdstad is op 11 April bepaald; den 17<i™ zou Z. M. weêr naar de rezidentie terugkeeren. Een entrefilet in de Duitsche bladen thans ook in de officieuze Post opgeno men, kan eenig denkbeeld geven van de niet zeer vriendschappelijke gezindheid onzer Oostelijke naburen ten opzichte van Nederland. Er wordt daarin gezegd, dat men in de Duitsche industriëele kringen met groote ingenomenheid gezien heeft, dat de Rijksregeering in den laatsten tijd tegenover Holland een scherper houding heeft aangenomenen dit met name ook op het gebied der handelspolitiek schijnt te willen doen. In verband daarmêe wordt gewezen op de plotselinge terugroeping van den Duitschen gezant in den Haag, Vrijheer von Canitswelke de onderstel ling schijnt te wettigen dat de Regeering tegenover Holland een krachtiger houding wil gaan aannemen, zooals het aan het groote, krachtig verbruikende achterland van een kleinen handelsstaat past. De beperkende bepalingen betreffende de kust vaart tegenover Hollandhet door de Re geering bizonder voorgetrokken ontwerp van een Rhijn-Weser-Elbe-Kanaal, alsmede de omstandigheid, dat de Reg. niet dan na langdurige onderhandelingen hare me dewerking heeft toegezegd tot de door Holland voorgenomen Koloniale tentoon stelling; dat alles, zegt het stuk, ver raadt duidelijk eene tegen Holland gekeerde stemming. Hollandheet het verder, heeft nooit willen te gemoet komen aan Duitsch- land's ernstigste ekonomiesohe belangen. Dwaze vrees voor inlijving van Holland bij Duitschlanddie overigens na de op richting der Dnitsche bondstaten voor het kleine land geen ongeluk zon zijn, en zonder vrees voor zijne politieke zelfstan digheid gebeuren kan, heeft Holland op ekonomiesch gebied eene bijna vijandelijke houding tegen zijn machtigen nabuur doen aannemendie vooral uitkomt in de we- derspannigheid om gemeenschappelijk den Rijnstroom en de scheepvaart daarop te verbeteren. Geen wonder dus, dat Duitsch land dat door de koele terughouding van Holland van de rationele uitbreiding van een zijner belangrijkste rivieren moet afzienverbitterd isen het getuigt zeer voor de gematigdheid van Duitschland's politiek, dat het nog niet ernstige kon- flicten gekomen is. Indien Holland het voordeel inzagdat bestaat in eene nauwere handelspolitieke aansluiting bij Duitsch land en als het eindelijk zijn belachelijke Pruisen-vrees kon aan kant zetten, dan haai' armen geschoven, en met min achting de kostbare halsketen op zijde geworpen. De barometer stond thans, tegen den middag van den daarop gevolgden dag, nog steeds opstorm.! De geplaagde kamenier wischte zich het angstzweet van het voorhoofd, toen zij het ochtendtoilet harer slecht geluimde gebiedster ten einde gebracht had, en de heer von Salten die onder het ontbijt vergeefsche po gingen had aangewendom een on schuldig gesprek aan te knoopenwas eindelijk schouderophalend opgestaan, om zich door een morgenritjen voor het verdere lijden van den dag te sterken. Hij achtte het 't best, te doen, alsof hij van de booze luim zijner gemalin niets merkteen zoo tenmin ste te beproevenof wellicht de bui zonder schade aan te brengen mocht overtrekken; naar de oorzaak harer wrevelige stemming te vragen, 't was voor zijne zielsrust, en in de meeste gevallen ook voor zijne beurs gevaarlijk. kon de gemeenschappelijke arbeid van twee aan elkaar verwante volken tot groote resultaten leiden. Yerbetering van den Rijnstroom, zoodat deze ook voor grootere zeeschepen bevaarbaar gemaakt werd, en de voltooiing van de gewichtigste Holland- sche havens zou dit land snel tot de eerste handelsprovincie van Duitschland maken, aan welke een onmetelijk achterland ten dienste zon staan. Amsterdam zou Ant werpen overvleugelen de Hollandsche kolonieën zouden de voorkeur genieten als doel voor Duitsche landverhuizers; een nieuw tijdperk van Duitsche macht stond voor de deur.„Ongelukkiger wijze zoo eindigt het entre-filet hebben wij met deze vooruitzichten nog lang niet te rekenen, daar Holland nog niets schijnt te willen prijs geven van zijn afwijzende, houding tegenover ons. Dat het niettemin zaak blijft Holland de nadeelen zijner antipathie tegen ons met represailles te be antwoorden, ziet ieder inwant wij zullen de Hollanders slechts daar voor ons winnen, wanneer zij inzien, dat zij in een bond met ons beter hunne rekening maken dan als onze tegenstanders. Hiertoe zon echter ook het verkrijgen van eigen kolo nieën van Duitsche zij de en de daaruit voort spruitende emancipatie van Daitschland van de Hollandsche koloniale produktie veel bijdragen."We weten het nu als Nederland zoet is, dan krijgt het lekkere koekjens, maar als Nederland stout is, dan krijgt het met de gard! 't Wetsontwerp tot afwijziging der Mei-wettenzooals het door de Konser- vatieven geamendeerd wasis bij de derde lezing met eene meerderheid van 98 stem men door het Pruisiesche Huis der Afge vaardigden aangenomen. Een compromis tusschen de konservatieven en de kleri- kalen heeft tot deze uitkomst geleid. De Minister van Eeredienst heeft de amen dementen bestreden, maar men vermoedt, dat hij 't alleen pro forma gedaan heeft hoe dit ook zij, hij heeft vrij duidelijk te kennen gegeven, dat de Regeering aan de wet in dezen vorm hare goedkeuring zal verleenen. De liberalen verdenken den Rijkskanselierdat hij de konser vatieven heeft aangezet tot het indienen van de amendementen, welke hij wist, dat door het centrum zouden aangenomen worden, en dat hij op deze wijze het cen trum voor het tabaksmonopolie wil winnen. De Fransche Kamer der Afgevaar digden en de Senaat zijn tot 2 Mei aan staande uiteengegaan.Gambetta, wiens papieren in de laatste dagen weder schij nen te rijzenis benoemd tot voorzitter der commissie voor de legerorganizatie 't Is bekenddat hij zich zelf beschouwt als een specialiteit in militaire zaken maar na blijkt hetdat ook anderen dat in hem zien. De ex-dictator doet tegen woordig nog al van zich spreken, door dien hij tegen enorme prijzen men noemt een bedrag van ruim twee miljoen dagbladen opkoopt, zoowel te Parijs als in de provinciegenoemd worden o.a. de FrancePetit-JournalNationalLan- terneen Télégraphe. De Kommissie der Kamer voor het Regeeringsvoorstel tot wijziging der eedsformule heeft thans definitief besloten,in afwij king van genoemd voorstelte advizeeren tot afschaffing van den geheelen eed en de vervanging daarvan door eene belofte. Dat is een goed advies, overeenstemmend met een', dat reeds voor 1800 jaar gegeven is: „Zweert ganschelijk niet!" Zeer waarschijnlijk zal door het Engelsche Lagerhuis Gladstone's voorstel betreffende de sluiting der debatten worden aangenomen. Krachtig is de maatregel aangeprezen en verdedigd door den minister John Bright. Hij noemde het ongerijmd, te beweren, dat eene sluiting, als werd voorgesteld, inbreuk maken zou op de vrijheid van sprekendaar, zoowel in de bepalingdat het initiatief van den speaker (voorzitter) moet komen als in eenige andere bepalingengenoegzame waarborg wordt gegeven tegen eventueel misbruik. Vrijheid van spreken, zeide Brightbestaat ook niet in het recht om oneindige hoe veelheden woorden te uiten. Te Palermode hoofdstad van Sicilië, heeft eene schitterende feestviering plaats gehad ter herinnering van den Siciliaan- sclien Vesperden bloedigen opstanddie in 1282 de Franschen van het eiland ver dreef. Garribaldi heeft aan die feestviering deelgenomen. Verschillende sprekers big deze gelegenheid hebben met nadruk ver klaard dat dit herinneringsfeest volstrekt niet was een anti-Fransche manifestatie. Of evenwel de niet zeer hartelijke ver houding tusschen Frankrijk en Italië er door verbeteren zal, valt te betwijfelen. Te Odessa is weêr een politieke moord gepleegd. Generaal Strelnikoff, ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Militair Gerechtshof te Kiewen naar Odessa gezonden om een politiek proces te leidenis op de openbare straat doodgeschoten. De twee daders, die zich in gereedstaande rijtuigen wilden verwij deren werden na hardnekkigen tegenweer gegrepen, 't Waren jongelieden, die eerst weigerden hunne namen te noemendoch later namen opgaven, die gebleken zijn valsch te wezen. Krachtens vonnis van den krijgsraad zijn zij door middel van ophanging ter dood gebracht. De ter dood veroordeelde marine-officier Sucha- noff is te Kroonstad ten aanschouwe eener talrijke menigte door 12 geweerkogels van het leven beroofd. Zijne medeplichtigen hebben gratie gekregen van de doodstraf, naar men zegt tengevolge van een brief van Victor Hngo aan den Czaar. HAARLEM, 1 April 1882. Terwijl Woensdag namiddag eenige jongelieden in de Spanjaardslaan in den Haarlemmerhout zich vermaakten met het cricket-spelvloog de bal tegen het hoofd van eene voorbijkomende vrouwdie werd verwond en per rijtuig naar deze gemeente moest vervoerd worden. Gisteren morgen is door den visch- keurder een mand met bedorven bokking in beslag genomen en aan de vuilnisbelt begraven. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 3 AprilWWigledam en H. v. d. Meulen 5 April. L. Duits en H. W. Sckeelings. W. Lubbers en H. E. de Vries. K. Kruijd en W. Wesseling. J. H. Keizer en A. v. Damine. F. v. Nieuwenhuizen en E. Rieke. G. J. M. v. Hoekelen en AEKoster. GHHirs en CEEinkoutsTPHa- gemans en W. K. v. Bilderbeek. 6 April. AJ de Leeuw en JHVogelpoel GETROUWD. 5 April. W. G. H. de Bruin en G. v. d. Putten. D. Smit en AC. Waalewijn. W. J. Pel en C. W. v. d. Berg. H. v. Aken en MC. v. Franken. K. Plevier en K. Lit- tooij. GEBOORTEN. 28 Mrt. M. C. LainmarsegebBrinkman, z. 30 Mrt. A. H. Zwaneveld geb. v. d. Werff. 31 Maart. A. de Vries geb. Brouwer, z. M. Hirdes geb. Kerkhof, d. T. B.Knoll febWolfshagen,d. A. M. Offerhausgeb wens, d. 1 April. E. D. van Beek geb. Moet,d. A. C. Wallbrinkgeb. Renaud, d. BPJHogeveen gebvBrero, z AHVoorderhaak gebVovijs, zGA v. d. Vorst geb. Bijman, z. 3 April. J. v, d. Berg geb. Braazem,z. K. v. Eeuwijkgeb. Stipdonk,d. E. v. d. Vossegeb. v. Does burg, z. J. M. Boeréegeb. Sanberg,d.— 3 April. K. v. d. Eemgeb. Groeneveld, z W. Smits geb. Martens, d. C. C. Hopman geb. Stadegaart, z4 April. J. Koelemeijer gebvToor, z ACPrins gebLabou- chere, z. - C. W. Peil geb. Vroon, z. NDekker gebBlokker, zJKooreman geb. Bakker, d. M. Koster geb. van Lim burg, z. 5 April. M. H. Meijerink geb. Quint, z OVERLEDEN. 30 MaartJde Mon, 6 dzTurflaantje. --A. M. v. Geneijgen, 74j., Wed. B. A. Votel, Bleekerstraat31 Mrt. A. Giljou, 83 j., K. Heerenstraat. M. S. Wevering, 65 jechtg. v. D. Bakker, Schagehelstr. 1 April. A. J. Dirks, 4j.,d.,Gasthuislaan. Een levenlaangegkind vhvrouwelgesl van HBaggeiaar, SchootersingelEen le venloos aangegkind vhmannelgeslvan P. Renes, HarmenjanswegM. Vermeer, 69 jwedJvMergen, Bakennessergracht G. v. d. Geest, 61 j.,echtg. vanD. van Norden, Anthoniestraat. 3 April. P. G. Kollerie, 1 mzKHofstraatMSte vens, 1 m., z., Mr. Joostenlaan. H. L. J. Hazebroek, 13 mdLinsebotenstraat. C Vermeulen, 85 jwed. JKallewaart, Schoo tersingel. J. A. Tromp, 73 jechtg. van GSBerghuis, KIHeiligland4 April JCDazert, 2 mdKoningstraatM A. Smulders, 80 j. wed. W. v d. Waas, Spaarnwouderstraat. 5 AprilJde Haan, 1 mdPapen torenvest TWEEDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Maandag 10 April 1882. (Tweede Paasebdag)van 2 tot 4 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. MüLLER, Kapelmeester. PKOGKA1H91A. 1. Amazone. MarschZulch. 2. Concert-Ouverture No. 2KaUiwoda. 3. Polonaise. Les Bords de la WieweEumblot. 4. Wondertoonen. Walzer. Wittmann arr..M. 3. Muller. 5. Parade Marsch.t.Unfiling. C. FantaisieLes Amours du DiableSalet. 7. Soldatcska. Liederen Marsch. Pot pourri Seidenglanz. Naar wij vernemen zullen er verscheidene nieuwe élèves onder leiding van den Kapel meester geoefend, tot deze Uitvoering mede werken. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanFolitie, die dage- lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een gouden haarspeld. Een gouden me daillon met portret, waaraan een gouden ring. Een gouden oorbel met bloedkoralen hanger. Een zilveren oorbel met gekleurden steen. Een oxidé horlogeketting. Twee portemon- naie's met geld. Een vrouwenzak waarin portemonnaie enz. Een sigarenkoker. Een sigarenpijp.— Twee paternosters, een in étui. Een paar bruine kousen. Een grijs kinder-j manteltje en roode zakdoek. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Noord- en Zntdhollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leiden. 15 Oct. 1881. Haarlem, Hillegom en Leiden 9.15, 11.15 's morgens12.30, 3.15, 5.35 's avonds. HaarlemHülegom 4.15, 7.55, 9.10 's avonds. Haarlemsclie Tramway-Maatschapplj. Eerste wagen 7.40 's morgens. Laatste 10.30 's avonds. Vertrekuren der spoortreinen van het Station Haarlem. 15 Oct. 1881. Naar Amsterdam: 6.55, 8.34, 9.1, 9,35*, 11.23, 11.41-j-, 12.1 's morgens, 1.16', 2.41 f, 3.58, 4.14* 4.44, 5.54, 6.40. 7.19, 7.36*, 9.32, 10.37», ll.Sf 'savonds. Naar Rotterdam: 7.49f, 8.39*, 9.4, 10.17*, 's morgens, 12.15f 12.39, 3.29», 4.19 5.29f, 5.39, 8.2, 10.1* 's avonds. Naar den Helder: 6.50, 10.7 'smorgens; 1.30 tot Alkm. 5.8.49 'savonds. Voorjaarsdienst van af 1 April 1882. Naar Zand voort: (H. S.) 8.37, 10.18's morg. 12.37, 1.33, 3.27*, 4.54, 5.53, 8.—'sav. Van Zandvoort: 9.9, 11.35, 's morgens, 1.4, 2.14*, 4.18 5.21, 6.53, 9.6 'avonds. De met gemerkte treinen alleen op Zon en Feestdagen. Voorts te bevragen: Een gouden medaillon bij vrouw Gerrits, Hofje van Gratie in de Jacobstraat.Een zwartzijden dames overdoek bij vrouw Dernison te Overveenaldaar gevonden tijdens de bloemententoonstelling. Vier steigerpalen bij D. Sala, Oranjeboomslaan 23b, uit de Leidschevaart opgevisebt. Nog onafgehaald van bet vorige jaar. Een gouden oorknop waarop in het midden een zwart steentje met sterretje. op Donderdag 13 April 1882, des avonds ten 7% uur. Ouders of voogdendie hunne kinderen of pupillen aan de nieuwe Zangonrsus, beginnende 15 April 6. k., wenschen te doen deelnemenkunnen een bewijs van toegang voor bovenstaande uitvoering verkrijgen bij den Directeur (383) J. STEENMAN. Wordt gevraagd, eene beschaafde niet al te bejaarde te Haarlem wonende, die hare middag en avonduren vrij heeftom met iemand van zwakke gezondheid, te wandelen, en van tijd tot tijd des avondshij af wezigheid der huisvrouwhaar gezelschap te houden. Met franco brieven zich te adresseeren, bij De Erven Loosjes, Ged. Oudegraclit, onder N°. 384. Mevrouw VAN BREDERODEGroote Marktvraagt tegen Mei eene (keuken- en werkmeid; van de P. G. Adres in persoon. (385) Met Mei wordt verlangd eene loon ƒ80 k f 90. Adres: Kleine Houtstraat 106. (386) Wordt gevraagd een fatsoenlijk omstreeks 16 jaar oud. Adres bij de uitgevers dezes. (387) Zoo spoedig mogelijk verlangd, een niet beneden 16 jaar, van goede getuigen voorzien. Loon 1.50 per week. Adres by de uitgevers van dit blad. (388) ^Wegens ziekte gevraagd, eene Adres: Parklaan '61. (389) Wordt gevraagd eene knappe voor Vrijdag den geheelen dag, buiten de kost 1.25. Brieven franco onder N°. 390, bij De Erven Loosjes. om mijne kantenDaar heeft die kleine deugniet waarlijk mijn waaier weêr te pakken! Wilt ge dien boeket wel eens laten liggen Zoo klonk het dan voortdurend en eindelijk ontvlood de bekoorlijke vrouw, terwijl zij lachend hare japon bijeen nam, de kinderkamer, en verzocht dan in den gang staande ,,deze kleine plaaggeesten," dat zij nu toch eindelijk eens verstandig wezen en bedaard naar bed gaan zouden. Voor 't overige had mevrouw von Salten zorg gedragen, dat hare kinderen eene bonne haddendie uitnemend Parijsch Fransch sprak, benevens een goeverneur, die haar als uitstekend was aanbevolenkocht zij voor hen speelgoed in overvloed, kleedde ze met het elegantste, dal in de rezidentie voor een kinder-garderobe te krijgen was, liet ze uit rijden gaan, legde kinder-parlijtjens voor hen aan, en geloofde, dal zij daarmede hare moeder plichten in de uiterste volkomenheid vervulde. Wordt vervolgd.) Een onbeschaamde zonnestraal viel op het gelaat der jonge vrouw. Zij schelde. „Laat de gordijnen neer!" riep zij op boozen toon de binnentredende kamenier toe. „Ge wordt achteloos, meisjen. Wel duizendmaal heb ik je gezegd, dat ik dien zonnegloed in mijne kamer niet kan uitstaan." 't Was in't begin van Aprilen de genadige vrouw had de vorige dagen de vensters en balkondeur telkens wijd open laten zetten. „Wat betreft licht, lucht en water ben ik eene verkwistster; daarvan heb ik nooit genoeg," had zij nog gisteren gezegd. Het meisjen herinnerde zich dat met eenige bitterheidmaar zij waagde het natuurlijk nietook maar een woord tegen te sprekenzwijgend liet zij de kanten gordijnen neêr, door welke thans de gouden gloed der zon nog maar flauw doorschemerde. Op de teenen sloop zij toen naar de deur toe, en bleef daar een oogenblik staan. „Moet mademoiselle de kinderen bij de genadige vrouw brengen?" vroeg zij schuchter. „Vandaag niet, ik heb hoofdpijn." De kamenier sloop de kamer uit. Mevrouw von Salten zag anders hare kinderen dagelijks tenminstegedu- rende een half uur. De beide kleinen vertoonden zich bij dit bezoek bij mama altijd frisch gewasschen en neljens uitgedosten zij brachten bij deze korte viziete de vriendelijkste gezichten en de aardigste manieren mede. De bonne legde zich er geheel op toehare kweekelingen voor dit half uur zich als sierlijke, mooi uit gedoste poppen te doen vertoonen, die op de mogelijke vragen van aan wezige gasten heel aardig antwoord konden geven, hare dierbare mama op de elegantste wijze de hand kusten om zich eindelijk met de bevalligste komplimenten ie verwijderen. In de speelkamer en in den grooten tuin, die achter hel huis gelegen was, mochten zij dan weêr kinderen zijn zooveel 't hun lustte. Hoe wild en buitensporig zij daar menigmaal waren, hoe vuil en verhit zij er soms uitzagen, daarvan bevroedde mevrouw von Sal ten niets. Zij sliep tot elf uurloerde dan wat in haar rijtuig of legde een bezoek af, dineerde, ging naar de operadaarna noch naar een of ander partijtjen, en zoo ontbrak haar len- eenenmale de tijd, om onverwachts bezoeken te brengen aan de kinder kamer. Soms verscheen zij daar 'savonds, schitterend als eene toover- godin, alvorens zij zich naar den schouwburg begaf, en verheugde zich dan over de verrukking van haar klein dochlerljen, dat dan de prachtige mama met jubelende bewondering ontving. Deze verrukking 't is waar moest binnen de vereischte perken blijvenslechts lot een voorzichtigen kus werd vergunning gegevenmaai de onstuimige omhelzingen, welke de kleine wildzang zich voornamwerden beslist afgewezen. „Eva, denk toch om's Hemels wil

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1