HAARLEMSCH volksbond Eene beschaafde Juffrouw, SCHILDERS N ieu wsberichten. Zang en Vriendschap. JONGEN KEUKENMEID, GEVRAAGD. MEISJE, MEISJE een DAGMEISJE, WERKSTER, BURGERDOCHTER SCHILDERS Mevrouw Cornelia. No. 32. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vierde Jaargang. Per drie maanden f— ,25. van ZATERDAG 22 April 1882. Dinsdag- en Vrijdagavond. ADVERTENTIËN Afdeeling Haarlem en omstreken. Dienstregeling van het Postkantoor. 15 Ootober 1881. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8 's morgens tot 9 uur 's avonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagenvan 9 uur 's morgens tot 3 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.10.'s morgens, 1.30, 3.30, 6.30, 9.'s avonds. Op Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg., 1.30, 6.30 'sav Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.—*, 10.—*, 'sm., 2.30, 6.—*, 8.30'sav. Hazepaterslaan6.4510.'s morgens3. 8. 's avonds. De met geteekeude worden op Zon- en Feestdagen gelicht. .Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.5511.35 's morgens 2.35, 5.50, 7.30 's avonds. Richting Rotterdam 7.449.'s morgens 12.10, 4.15, 5.25, 9.55 's avonds. Richting den Helder 6.45, 10.'s morgens, 4.55, 8.45 's avonds. ABONNEMENTSPRIJS h fr. p. p, —,40. VERSCHIJNT r.-- Prijs per Advertentie van I tot 5 regels 25 cents, elke regel Op den avond der uitgave kosteloos verkrijgbaar. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. De Koninklijke familie heeft Maan dagmorgen met extra-trein per Holl. Spoor weg de hoofdstad weder verlaten. Even vóór elven vertrokken HH. MM. uit Am sterdam, en juist twaalf uur kwamen zij in de rezidentie aan, waar zij door een talrijke volksmenigte werden begroet. De Koning heeft bij zijn vertrek uit de hoofd stad aan den burgemeester ƒ2000 voor de algemeene armen ter hand gesteld. Naar men verneemt, is de komman- dant der Amsterdamsche Schutterijde heer Kehrervoornemenszijn ontslag te vragen. Men brengt dit voornemen in verband met het ongunstig oordeel, dat Z. M. de Koning den vorigen Vrijdag, na het dinee ten hoveover de schutterij behalve het artiljerie- bataljon zou hebben uitgesproken, 'tls wel mogelijk, zegt het Handelsblad, dat dit oordeel samenhangt met de bekende rijlaarzen- kwestie. Bij 't leger is het dragen van rijlaarzen verplicht gewordenomdat de minister van oorlog van de nuttigheid er van zoo innig overtuigd is, maar bij de schutterijen is dit niet het gevaldaar de vorige minister van biunenlandsche zaken, onder wiens departement de schut terijen hehoorenwat deze aangelegenheid betreft, van zijn amdtgenoot van gevoelen verschilde, 't Ware zeker nog al thard voor de hoofd-officieren der Amsterdamsche schutterij, indien juist zij de slachtoffers moesten worden van een geschil van ande ren over rijlaarzenWie weet, of niet die rijlaarzen een belangrijke rol gespeeld hebben, ook bij het ontslag van Minister Six! Ierland blijft der Engelsche Regee ring veel zorg baren. Zij zelve heeft moeten erkennen, dat de landwet niet de vruchten afwerpt, die men er van verwacht had. On geregeldheden misdadenze komen nog gedurig vooren de toestand is er niet beter op geworden. De konservatieven maken van deze omstandigheid een handig gebruikom hunne partij te restaureeren, en eene sterke stelling te doen innemen. Bij monde van hunne leiderslord Salis bury en Sir Stafford Northcote, hebben ze te Liverpool op eene vergadering van 5000 konservatieve werklieden de houding der regeering als zwak en weifelend afge keurd en hunne zienswijze betreffende de Iersche kwestie uiteengezet en hunne wen- schen geformuleerd. Deze laatste laten zich vrijwel hierin samenvatten: bevorde ring door de wet van eene klasse van kleine grondbezitters in Ierland, waardoor dan het eigendomsrecht de sterkste bond- genooten voor de handhaving van orde en gezag zou worden. Wat de konserva tieven willen, is ook steeds door de liberalen bedoeld: 't onderscheid is alleen gelegen in een nieuwen vormdie zeker velen voor zich zal innemen, en daardoor de party sterk zal maken. Lord Salisbury, Gladstone's verzet tegen de kommissie van onderzoek van het Hoogerhuis naar de werking der landwet te sprake gebracht hebbende, nam daaruit aanleiding om te wijzen op de beteekenis van het Hooger huis in de Engelsche staatsregeling. Zoo het Hoogerhuis er niet wasdan zou men moeten overgaanmeende hijtot twee- a driejarige parlementen in plaats van de zes- zevenjarige. Het Hoogerhuis toch heeft er voor te zorgen, dat het Lager huis geen wetten doordrijvedie in strijd zijn met de gevoelens der natie, wier overeenstemming met de meerderheid van het Lagerhuis immers in zulk een lang tijdsverloop zeer kan verminderd zijn. Dat de meerderheid in het Hoogerhuis konservatief is, achtte de konservative lord natuurlijk en heilzaam, daar't juist de taak van dat Huis is, afbrekende en ra- dikale maatregelen tegen te houden en het bestaande tegen onberaden en met den wil der natie niet overeenkomstige her vormingen te bewaren. Vooral zou het Hoogerhuis nuttig werken, indien de thans door den heer Gladstone voorgestelde slui ting van het debat bij eenvoudige meer derheid van stemmen in het Lagerhuis aangenomen werd. tjen meêhelpen. Ook is er sprake van, dat zekere geestelijke orden weldra in Pruisen zullen kunnen terugkeeren en dat de bisschoppenof eenigen hunner al thans om te beginnen gemachtigd zullen wordenhunne seminarieën weêr te openen, die tengevolge van de Meiwetten gesloten werden. Er is in de laatste dagen sprake van een of- en defensief verbond tusschen Duitschland en Zweden voor 't geval van oorlog met Rusland. Dit gerucht heeft te Stockholm eenige onrust teweeggebracht. In liberale kringen is men van oordeel, dat de Scandinaviesche rijken wegens hunne geografiesche ligging zich buiten Europee- sche twisten moeten houden, en ook in geval van oorlog tusschen Rusland en Duitschland neutraal moeten blijven. De verschillende organen dringen bij den mi nister van buitenlandsche zaken aan op eene bevredigende verklaring, opdat het land gerust gesteld worde ten opzichte van de loopende geruchten. Volgens een telegram uit Amerika heeft de Senaat der Vereenigde Staten alle differentieele rechten afgeschaft. De ge wij zigde Wet gaat daarom terug naar het Huis. De aanneming is waarschijnlijk, ofschoon onzeker. Door B. en W. zijn aanbesteed het maken en plaatsen van drie houten kios ken in den Haarlemmerhout, waarvan aannemer is geworden J. A. Raasveldt Jr. voor ƒ1900, en het ophoogen en be straten, het zetten van koplagen en het leggen van hardsteenen trottoirbanden in en bij het Florapark en langs den Dreef waarvan aannemer is geworden, C. Bos voor 2623. Gisteren is door de Politie te Rot terdam aangehouden D. H. A. oud 24 jaren, geboren en wonende te Haarlem, die zich alhier aan opligting van twee revolvers ten nadeele van den geweerma ker de Jager had schuldig gemaakt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 17 April. Dr. A. E. Verweij en A. Oosten broek. 18 April. H. Elferink en H. C. Hee remans. 19 April. D. Langevoort en C. Lan- fevoort. A. v. d. Putten en M. H. v.d. Zaal. v. Veen en A. C. v. d. Eijkhoff. J. H. v.d. Putten en W. ten Bosch G. W. v. Es en A Hommers. B. Wigmans en A. I. F. Lou. C. Bruigom en G. v.d. Meij. T. H. Koehorst en G. W. v. Someren. J. H. Dering en G. v. d. Wateren. A. Buffers en M. Voorting. H. H. M. de Hoog en E. J. v. d. Pigge. GETROUWD. 19 April. H. J. Dekker en J. E. Kamp. C. Boeré en E F. C. Lijbering. LDuits en H. W. Scheelings. F. v. Nieuwenkuizen en E. Rieke. GHHirs en CEEinhouts •IPHagemans en WKvBilderbeek IC. Kruijd en WWesselingJHKeizer en AvDamme20 AprAJde Leeuw en J. H. Vogelpoel. GEBOORTEN. 12 April. G. v. Lurk geb. v. Westeneng,d. 13 April. C. Heemskerk gebKlee, dA.S. Monné geb. Egod. W. Grandiageb. An- tonissed. 14 April. W. M. v. Honschoten gebv.d. Horst dCvLeuven geb Creemers z. M. P. Sernégeb. Overmeijer d. J. T. Habichgeb. Blomd. P. C. Strackee gebKlep d15 April. M. Heems kerk geb. Verzandvoort z. E.F.de Breuk geb. de Waal Malefijt z. L. A. C.v.Turn- lioutgeb. Koperz.G. Sorgdrager geb.Spek d. C. Terpoorten geb. Schousd. 16 Apr. Een onecht kind v. h. mannel. gesl. G. Kloos geb. v. Acker z. O. H. Meijer geb. Heppenerd. C. M. v.d. Aar geb, Silkens d. 17 April. N. v. 'tHoffgeb. Molenaar z. E. Wesselinggeb. Verkesz. M. Verreijk geb. Waning z. J. J. de Jongli geb. Mathlever z. 18 April. W Klaasing geb. de Graaff d. J. E. v. Velthoven geb. Cramer z. G. Ebeli geb. de Wilde z. M. J. Okhuizen geb. Hoots z. 19 April. H. Dingsdag geb. Wallach z. M. G. Smolenaars geb. v. Leuven z. 20 April. M. A. v. d. Bilt geb. de Waal Malefijt d. OVERLEDEN. 12 April. J. Heilo 3 j. z. Zijlvest. 13 Apr. G. N. Thomass 3 m. z. Spaarnw. straat Een levenl. aangeg. kind v.h. mannel. gesl. van W. F. G. Blok Burgwal. G. Snijders 56j. echtg. v. D. Schulpzand 1. Poellaan. Tvan Arum 15 mdZijlweg14 April W. A.S. Veldkamp 7 dzKorte Dijk W. L. Diktus 5 m. z. Raamsteeg. A. J. Gre- velink 76 j. wed. Dr. J. M, Hoogvliet Gasthuis singel.— I. Kroon 58j. K. Margarethastr.— 15 Apr. H. C. v.Houten 61 j. echtg. van P. Floris- sen, Jansstraat. M. A. Meeuwig 43j. echtg. v. L. v.d. Horst. Barteljorisstraat. S. du Bois 28 j wed. Jde Haan Nieuwe Gracht WGv.d. Willige 61 jGierstraat- Een levenl. aangeg. kind v.h. vrouwel. gesl. van JEThijssen W. Heerensteeg. 16 April J. J. C. Overakker 19 m. z. Bakenessergr.— J. v.d. Steijlen 49 jechtg. v. N. Kion, Ba kenessergr.M. Jansen69j. echtg. v. J.v. Roode Barrevoettesteeg.J .Duijff 64j. Gorte- steeg. 17 April. W. v. Stijn 68 jSchoo- tersingel. Een levenl. aangeg. kind v. h. vrouwel. gesl. vanJ. Verreijk Rozensteeg. 19 AprilHEH. Bakker 5 m.d. k. Poellaan, H. Reedijk9j. z. Schootersingel. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanFolitie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te hekomen zijn. Een gouden oorbel, defect. Een portemonnaie met groot en klein geld. Een portemonnaie met centen. Een portemonnaie met tramkaartjes. Een portefeuille met twee portretten enz. Vijf luiers. Een zwarte voile. Een lange lederen riem. Drie kinder stroo- hoedjes. Een paternoster in étui. Een paternoster. Een boeren vrouwenmuts Een handschoen. Een parasol. Een R. C. kerkboekje en drie losse sleutels. Alles op straat gevonden. Voorts te bevragen: Een gouden ring bij den Heer Prinsen Geerligs in de Zijlstraat, hoek Nieuwe Groenmarkt. Een bloedkoralen kettinkje van een snoer met gouden kapittelstokje, bij C. Hage- bout, Nieuw Kerksplein N°. 6. Nog onafgehaald: Een zilveren oorbel met bloedkoraal en rooden steenen hanger. VERGADERING Zaterdag 22 April, in „de Vereeniging," 9 uur. In de Wijnkooperij van P. J. F. BECCARI kan een knappe geplaatst worden. (613) Noord- en Zuidhollandsche Stoomtram weg- MaatschappijHaarlem—Lolden. 15 Oct. 1881. Haarlem, Hillegom en Leiden 9.15, 11.15 's morgens, 12.30, 3.15, 5.35 's avonds. HaarlemHillegom 4.15,7.55,9.10 's avonds. Haarlemsche Tramwaj-Maatschappij. Eerste wagen 7.40 's morgens. Laatste n 10.30 's avonds. Vertrekuren der spoortreinen van het Station Haarlem. 15 Oct. 1881. Naar Amsterdam: 6.55, 8.34, 9.1, 9,35*, 11.23, 11.41-j-, 12.1 's morgens, 1.16, 2.41 j-, 3.58, 4.14* 4.44, 5.54, 6.40, 7.19, 7.36*, 9.32, 10.37*, 11.8f 'savonds. Naar Rotterdam: 7.49J, 8.39», 9.4, 10.17*, 's morgens, 12.15-j- 12.39, 3.29*, 4.19 5.29f, 5.39, 8.2, 10.1* 's avonds. Naar den Helder: 6.50, 10.7 'smorgens; 1.30 tot Alkm. 5.8.49 'savonds. Voorjaarsdienst van af 1 April 1882. Naar Zandvoort: (H. S.) 8.37, 10.18's morg. 12.37, 1.33, 3.27*, 4.54, 5.53, 8.—'sav. Van Zandvoort: 9.9, 11.35, 's morgens, 1.4 2.14*, 4.18 5.21, 6.53, 9.6 'avonds. De met gemerkte treinen alleen op Zon en Feestdagen. (vroeger Multapatiorsbond). Openbare vergadering met Dames, op Dinsdag den 25 April 1882des avonds om 8 uur, in de bovenzaal van de Sociëteit „Vereeniging". Spreker de Heer M. J. MEES. Toegangkaarten VOOr met-leden, zijn i 25 Cts. te bekomen bij de Heeren boekhandelaars De Erven Loosjes, G. van den Berg en C. M. Brack. Ret bestuur der af deeling: Mr. E. A. JORDENSEerevoorzitter. A. van der VOORT Azn., Voorzitter. Mr. Th. de HAAN HUGENHOLTZ. Mr. W. H. SMIT. Mr. W. A. 't HOOFT. A. C. db KOCK, Secretaris. (614) Wordt gevraagd te Haarlem, hij eene deftige familie, eene bekwame tegen Mei a. s.ter vervanging van eene die na een tienjarig verblijf door eene ernstige ziekte plotseling is moeten ver trekken. Brieven fi'anco motto Keuken meidbij den boekhandelaar J. J. VAN BREDERODE, te Haarlem. (615) Een fatsoenlijk Burgermeisje P. G. (geen Dame), om in een vrij groot gezin met de vrouw des huizes de huishoude lijke bezigheden te verrichten behalve het ruwe werk. Franco briefjes worden ingewacht onder left. A D, bij den boekh. A. VERNOUT, Warmoesstraat 76161 Wordt verlangd een aankomend niet al te jongom huisselijke bezigheden te helpen verrichten, liefst tegen Mei. Te bevragen bij de uitgevers dezes. (617) Er wordt gevraagd een knap voor halve dagentusschen de 14 en 15 jaar. Adres bij de uitgevers dezes. (618) Wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk zich in persoon aan te melden 's morgens tusschen 8 en 12 uur, Koningstraat 21. GEVRAAGD eene P. G.van goede getuigen voorzien. AdresGed. Oudegracht N°. 50. (620) 27 jaren oudP. G.goed bekend met de moderne talen, huisselijke bezigheden en het naaienzoekt eene betrekking als externe of interne. Goede infor- matiën. Franco brieven onder N°. 621 bij De Erven Doosjes. Door sterfgeval biedt zich aan tegen 15 Mei, eene fatsoenlijke R. C.voor tweede of derde Meid, ervaren in het naaienmazen en stoppen en voorzien van goede getuigen. Brieven franco onder N°. 622aan het bureau van dit blad. gevraagd, tegen goed loon, hij ERDT- SIECK, Kruisstraat 12. (623) gevraagd bij J.VAN DUIJNBotermarkt 9. {Slot.) In 't eerst meende zij, dal de kamer ledig was, maar nauwkeuriger ziende zag zij twee kleine gestalten, die daar, zich heel dicht tegen elkan der aanvlijendin een leuningstoel zaten. „Mademoiselle moet de lamp bren gen klaagde Eva's schreiend stem- metjen; ,,'t wordt donker, ik ben bang." „Stil, Eefjenzeide Max; „zij schrijft daarbinnen haar brief af; we mogen haar niet storen. En bang hoeft ge niet te zijn, wanneer ik bij je ben." „Maar ik ben toch bang," hield de kleine vol„als nu de nacht merrie eens kwam, waarvan de kinder meid ons gisteren verteld heeft 1 „Onzin, Eefjen," sprak de knaap, die meer moed bezat, zijn zusjen troo stend toe; „de nachtmerrie komt alleen 's nachts, als we te bed liggen; dan breidt zij hare leelijke, zwarte vleugels uit, en gaat op onze borst Het verslag over het eerste deel der werkzaamheden van de kommissie der onderwijs en-quête in België is versche nen. 't Lijvige stuk bevat tal van belang wekkende bizonderheden over den school strijd. Vooral is het derde hoofdstuk van belang, dat handelt over de aanvallen en vervolgingen der geestelijkheid en over de aanvallen tegen de vaderlijke en echt- telijke macht. In het vierde hoofdstuk wordt een tafreel opgehangen van de houding der geestelijkheid tegenover de kommissie, waaruit blijkt, dat die houding steeds vijandig en revolutionnair is geweest. De andere hoofdstukken handelen over den tegenstand van sommige openbare be sturen en partikulieren. 'tls te vreezen, dat uit dit dokument hij de aanstaande heropening der Kamer en de aanstaande verkiezingen munt geslagen zal worden door heide party en. Aandacht trekt hetdat in de laat ste weken verscheiden Duitsche vorsten, zoo Protestantsche als Katholieketer audiëntie komen bij den Paus. Men houdt het er voordat deze bezoeken op aan sporing van von Bismarck afgelegd worden, die door den invloed des H. Vaders het centrum in den Dnitschen Rijksdag han delbaar hoopt te maken. In Pruisen worden velerlei tegemoetkomingen aan den pauselijken stoel voorbereid. Zoo waeht den nieuwen aartsbisschop van Breslau eene luisteryke ontvangst. Den Katholieken zal volle vrijheid gelaten wordenden prelaat waardig te ontvangenen in 't geheim zal de openbare autoriteit een hand- liggen, zoodat we geen adem kunnen halen." Angstig sloeg Eefjen haar armp- jens om den hals van haar broértjen. „Ik durf niet naar bed gaan," klaagde zij„ik blijf hier den gehee- len nacht bij je zitten. Ik wil nooit, nooit weêr naar bed gaan „Ik zal je beschermen," verzeker de de jonge held. „Wanneer ik groot ben, word ik een dapper ridder, en dan versla ik de nachtmerriezoodat zij niemand meer kwaad doen kan." Die gedachte scheen de kleine maar weinig te troostenzij schreide zachtkens. „Stil stil, Eefjen," vervolgde Max, geruststellend. „Mademoiselle komt straks, en in dien tusschentijd zal ik je eens eene mooie geschiedenis vertellen, die ik vandaag van mijn heer Müller gehoord heb. Zal ik maar beginnen, Eefjen?" De kleine knikte toestemmend, ter wijl de tranen haar langs de wangen biggelden. „Wel nu, luister dan. Te Rome leefde eens, lang, heel lang geleden, eene dame, die heette mevrouw Corne lia. Zij was van een voornaam adelijk geslacht, en God had haar mooie, krachtige kinderen geschonken. Bij HAARLEM, 21 April 1882. Woensdag 1.1. werd aan alle cricket clubs van wege den Burgemeester het spelen in den Hout verboden. Over het ten uitvoerhrengen van dit verbod ver oorlooft zich onderstaande cricket-club eene opmerking. De boschwachter, belast met de uitvoering daarvanbegon zijne mede- deeling door reeds op eenigen afstand te roepen: „Uitrukken!" gevolgd door der gelijke uitdrukkingen, die naar onze meening niet aan fatsoenlijke jongelui worden toegevoegd. Daar zich bij onze cricket-club reeds vroeger een soortgelijk geval heeft voorgedaanofschoon wij er evenmin als nu aanleiding toe gegeven hebben, achten wij het wenschelijk dit ter kennis van het publiek te brengen. De cricket-club Eendracht Heden werd ten Raadhnize aanbe steed: het houwen van eene school voor 400 kinderen voor lager onderwijs met burger avondschoolbenevens eene woning voor den concierge op een terrein aan de westzijde van de Gedempte Kraaijenhor- stergracht hoek Magdalenastraat (raming ƒ67,100). Laagste inschrijver de heerj. A. Raasveldt Jr., alhier, voor ƒ68,500. Het werk is echter niet aan dezen gegund, maar aan den heer D. A. Braakenburg alhier, voor ƒ69,318. deze mevrouw Cornelia kwam eens een andere voorname Romeinsche da me, die heel rijk opgetooid was met kettingen en ringen, en aan hare japon fonkelden kostbare juweelen. Deze andere dame vertelde aan mevrouw Cornelia veel van hare schattenvan hare kleinoodieën en juweelendie zij thuis in laden en in kasjens bewaarde. Eindelijk gaf zij haar verlangen te ken nen, om ook de kleinoodieën van mevrouw Cornelia eens te zien. En wat denkt ge, dat deze deed Zij liet hare kinderen halen, stelde ze aan de andere voor, en zeide: Zie hier mijn tooisel, ziehier mijne schaLten! Vindt ge dat niet mooi, Eefjen „0 zoo mooi," riep het heldere stemmetjen. „Denkt ge, Max, dat onze mama ook zoo spreken zou als die mevrouw Cornelia?" „Neen." „Zij heeft meer met hare kleinoo dieën op dan met ons." „Veel meer," stemde Max toe. „Ik kan 't me best begrijpen zeide Eefjen zuchtend. „Mama's ju weelen zijn ook prachtig mooi. Maar ik haat ze, omdat ik mama nooit om helzen mag, als zij ze aanheeft. Ik houd het er voor, Max, dat me vrouw Cornelia al heel oud moet zijn geweest," vervolgde zij, na een oogen- blik gezwegen te hebben, op ernstigen toon. „Waarom, Eefjen?" „Omdat oude dames niet veel op hebben met juweelen. Grootmama mogen we altijd kussenzij stoot ons niet van zich af en knort niet op ons. 0, wat wilde ik gaarne, dat mama al heel, heel oud was, want dan zou zij zeker ook zooveel van ons houden, als mevrouw Cornelia van hare kin deren hield." Achter het deurgordijn hoorde men thans een luid snikkenhet volgende oogenblik lag mevrouw von Salten bij den leuningstoel op de knieën, en drukte zij hare geliefde kinderen aan haar hart. De familie von Salten bracht dit maal den zomer op Wendenstein door, en toen de jeugdige vrouw in den volgenden herfst weder in gezel schap verscheen, trof het allen, dat zij er schooner en bloeiender uitzag dan ooit. Te vergeefs stelde de Gravin al hare diamanten tegenover den na tuurlijken eenvoud der jonge vrouw; zij kon de lieve, van geluk schitterende verschijning niet in de schaduw stellen. „Weet ge wel, mijn lief vrouwtjen, dat we op den besten weg zijn, om zeer rijkelui te worden?" vroeg de heer von Salten schertsend op zekeren avond, terwijl hij tegenover zijne gemalin bij het haardvuur zat. „Onze bezittingen hebben dit jaar boven ver wachting hooge inkomsten opgeleverd, we hebben weinig uitgegeven, en ik geloof, dat ik, zonder al te lichtzin nig te wezen, den vurigen wensch van mijn lief vrouwtjen zal kunnen voldoen. Het diamanten tooisel. Zij haastte zich hem de hand op de lippen te leggen. „Stil, stil, mijn vriend," sprak zij; „spreek me niet meer van die diamanten; ik wil den eeretitel niet verliezen, dien de kin deren mij gegeven hebben. Ik blijf uwe mevrouw Cornelia."

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1