HAARLEMSCH No. 34. Uitgave van DE ERVEN L00SJES, Gedempte Oudegracht 8G. Vierde Jaargang. abonnementsprijs: yan ZATERDAG 29 April 1882. Per drie maanden ,25. fr. p. p.,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Op den avond der uitgave kosteloos verkrijgbaar. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. verschijnt: Dinsdag- en Vrijdagavond. Nieuwsberichten. TE HUUR. De Zielverkooper. Dienstregeling Tan het Postkantoor. 15 October 1881. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8 's morgens tot 9 uur 's avonds. Voor de stortingen uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagenvan 9 uur 's morgens tot 3 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen Op werkdagen: 7.—, 10.'s morgens, 1.30. 3.30, 6.30, 9.'savonds. Op Zou- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg., 1.30, 6.30 'sav Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.—*, 10.—*, 'sm., 2.30, 6.-*, 8.30'sav. Hazcpaterslaan6.45, 10.'s morgens, 3. 8. 's avonds. De met geteekende worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.5511.35 's morgens 2.35, 5.50, 7.30 's avonds. Richting Rotterdam 7.449.'s morgens 12.10, 4.15, 5.25, 9.65 's avonds. Richting den Helder 6.45, 10.'s morgens, 4.55, 8.45 's avonds. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Noorder-Selioolsteeg No. 1 en 3. 2 pakhuizen ƒ10 p.w. terst. Oranjestraat No. 7. Huis Huis en tuin ƒ350 p.j. terst Parklaan No. 68. Huis en tuin ƒ450 p.j. Mei. No. 96. Huis met tuin 450 p.j. terstond. Popelingstraat No. 7. Bovenh ƒ2.25 p.w. terst. Raamvest Villa Marie, /650 p.j. Mei. No. 21. Huis m. tuin ƒ350 p.jMei. No.|37. Benedenh. m. tuintje300 p.j. Mei. Ripperdapark No. 2. Huis en tuin ƒ400 p.j. Aug. Rustenburgerlaan No. 13. Woonh. ƒ225 p.j. terst. Scbootersingel: No. 5. Gem. bovenvoork. ƒ10 p.m. terst. No. 62. Huis m. tuin ƒ600 p.j. Mei. Schooterweg No. 4, 8, Huizen m. tuin. ƒ600p.]Mei. Spaarne No. 93. Huis ƒ700 p.j. Mei. No. 105. Huis met tuin /600 p.j. terst. Stationsplein No. 2. Twee Gem. kam. ƒ25 p.m. Mei. Turfmarkt No. 32. Benedenh. m. bovenk. ƒ225 p jterst Warmoesstraat: No. 21. Bovenh. ƒ3 p.w. terst. Wilhelminastraat Huis en tuin ƒ600 p.j. terst. Zuider Buiten-Spaarne: No. 8. Buitenverbl. Spaarnes Rust/500 p. j. No. 8. Gem. Bovenvoork. ƒ20p.m. terst. Zijlstraat No. 23. Gem. voork. yl2p.m. terst. No. 56. Huis ƒ800 p.j. Mei. No. 41. Bovenh. ƒ300 p.j. Mei. Zijlvest No. 13. Bovenh. ƒ350 p.j. terst. De Eerste Kamer der Staten-Gene- raal is tot hervatting harer werkzaamheden bijeengeroepen tegen Donderdag, 4 Mei, 's avonds te acht uur. De Tweede Kamer heeft Dinsdag hare werkzaamheden hervat. Door de Regeering is eene nieuwe Wet op den kinderarbeid ingediend. Bij dit ontwerp wordt in 't algemeen het arbeiden verboden van kinderen beneden de 12 jaar. Daarbij vervalt de uitzondering, voor den veldarbeidvolgens de wet van 1874, een uitzondering, die het school verzuim in de hand werkt. Als uitzonde ring op dezen regel is echter bepaald, dat Ged. St. op verzoek van den Gemeen teraad en na advies van den inspekteur, den veldarbeid kunnen toestaan voor kin deren boven de 9 jaar, gedurende ten hoogste 6 weken. Bij algemeenen bestuurs maatregel zullen vóór 1 Mei 1884 aan gewezen worden de soorten van arbeid, aan kinderen tusschen de 12 en 16 jaar verbodenof voorwaardelijk vergund. Het maximum van den werktijd voor deze kinderen is gesteld op 6 tot 9 uren daags, om gelegenheid te geven tot herhalings- en godsdienstonderwijs. Arbeidende kin deren moeten in 't bezit zijn van eene kaart, door den burgemeester aftegeven; voor de overtredingen zijn zoowel de ouders of voogden, als de werkgevers aanspra kelijk. De Min. van Kol. heeft thans aan de Tweede Kamer ingezonden eene nota van inlichtingen op het adres van Generaal van der Heyden. De Min. betoogt, dat de Goeverneur-Generaal van Lansberghe ten aanzien van Gen. v. d. H. gehandeld heeft alléén met het oog op het algemeen belang. Talrijke feiten worden bijgebracht ten betooge waarom de G. G. hem niet geschikt achtte om als bestuurder van een door de wapenen onderworpen gewest te fungeeren, met het oog op de opgedane ervaring aangaande het burgerlijk beleid des Generaals. Deze openbaarmakingkonsta- teert de Min., geschiedt tegen den wensch en geheel buiten de schuld der Regeering, en is door den Gen. zelf uitgelokt, aan wiens militaire verdiensten overigens in de nota op nieuw alle waardeering wordt gegeven. In den Duitschen Bondsraad wordt, naar men verzekertdoor de voorstanders van het tabaksmonopolie alles gedaan, om in de Wet, waarbij dat monopolie wordt ingevoerd, alle mogelijke waarborgen op te nemen voor het eerbiedigen van de rechten der afzonderlijke bondsstaten. Daar door schijnt men de kracht der oppozitie te willen breken. Door Hamburg en Bremen wordt voorgesteld, om aan die steden voor den voorraad tabakdoor het rijk eventueel bij de uitvoering van het monopolie overtenemen, naar evenredigheid dezelfde schadeloosstelling toe te kennen, als aan de Staten, die tot het üuitsche tolgebied behoorenzal worden verleend. Men verwacht, dat von Bismarck zelf het onderwerp in den Bondsraad zal ver dedigen, en rekent op eene goede meer derheid. De verwerping bij den Rijksdag schijnt echter zoo goed als zeker te zijn, en de Regeeriug maakt zich ook ten dien opzichte geen illuzies. Zij zal evenwel niet overgaan tot ontbinding van dit lichaam, maar zich voorloopig tevreden stellen met eene verhooging van de be lasting op sterke dranken, die een inkomst van 50 miljoen zou opleveren. Te gele- genertijd zou dan weêr een tabaks-ontwerp worden ingediend. Duitschland is tegenwoordig het land der reaktie. Men wil er nu ook het oude gildewezen weêr te voeren. Door de Beiersche Kamer is met 80 tegen 50 stem men eene rezolutie aangenomen tot aan beveling van deze weder-invoeringof- de Regering zich er tegen verzet had. Anegang No. 34. Gem. kam. /36 p.m. terst. Anthoniestraat No. 21. Bovenhuisƒ2.50p.w. terst. Bakenessergracht No. 54rood. 2 gem. kam. 12 p.m. terst. No. 100. Bovenh. ƒ3 p.w. terst. Bakkerstraat No. 32. Huisƒ2.80p.w. terst. Botermarkt No. 21. Gem. voork. /12 p.m. terst. Brouwersvaart: No. 144rood. Bovenh. ƒ150 p.j. terst. Burgwal No. 87. Gem. voork. m. alk. 8 p.m. terst. Damstraat No. 12rood. Bovenhƒ300p.jMei. Doelstraat No. 26zw. Benedenh.2.50p.w. terst. Florapark No. 17. Huis ƒ700 p.j. terst. Ged. Oude Gracht: No. 150. Bovenh. ƒ250p.j. Mei. Gierstraat No. 31. Gem. kam. ƒ18 p. m. Mei. No. 32. Gem. voor-en achterk. ƒ20p.m.terst. No. 51. Gem. voork. 16 p.m. terst. Groote Houtstraat: No. 10. Gem. zit- en slaapk 25 a ƒ30 p.m. Mei. No. 85. Bovenh. /250p.j. terst. No. 103. Huis ƒ600 p.j. Mei of Aug. No. 122. 2 Benedenk. en suite ƒ350 p.jMei No. 150. Gem. kam. ƒ35 p.m. Mei. Groot Heiligland: No. 4. Kamer ƒ1 p.w. terst. No. 33. Beneden achterkƒ1 p.w. terst. Heerensingel No43Kofliehƒ22 p.m. terst No. 44. Wagenh. 6 p.m. terst. Jansweg No. 2. Huis en tuin ƒ1000 p.j. terst. No. 23. Bovenhuis ƒ250p.j. terst. Kamperlaan No. 16. Spaarnzicht ƒ300 p.j. terst. Keizerstraat: No. 7. Bovenw. 2 p.w. Mei. Klein Heiligland: No. 19r. Gem. zit- en slaapk. 16 p.m. terst. Kleine Houtstraat: No. 28. Bovenvoork.ƒ8 p.m. terst. Korte Jansstraat: No. 3. Kamer ƒ2 p.w. terst. No. 6. Gem. benedenk. en slaapk. ƒ20p.m. terst No. 8. Benedenh. ƒ250 p.j. Mei. No. 8rood. Gem. kam. ƒ12 p.m. terst. Koudenhorn No. 40. Benedenh. ƒ250 p.j. Mei. Kruisstraat No. 13. Gem. kam. ƒ30 p.m. Mei. Kruisweg: No. 40. Huis met tuin ƒ500 pjMei Lange Veerstraat: No. 10. 3 Ongem. bovenk. ƒ200 p.j. terst. Leidsohe Vaart: No. 54. Bovenhuis ƒ275 p.j. terst. No56Benedenhen tuin 275 pjterst No. 58. Huis en tuin ƒ450 p.j. terst, Molensteeg: No. 6. Benedenh. ƒ4 p.w. terst. No. 6. Bovenh. 4 p.w. terst. Nieuw Heiligland: No. 7. Bovenwoning ƒ1.50 p.w. terst. (Naar het Hoogduitsch van O. Mynus.) 2) Mijnheer Arthur Summers had schip breuk geleden, om nooit weder vasten grond onder de voeten te krijgen. Hij had van zijne vroegere spaarpennin gen en van het vermogen zijner vrouw nog iets gereden dit stelde hem in staat, een tijdlang den schijn eener zekere onafhankelijkheid op te houden en buiten betrekking te leven. De nood prangde bij hem nog niet zoo, als dat met andere handelsagenten in dergelijke omstandigheden het geval zou geweest zijnen hij kon de kat uit den boom zienof het hem mocht gelukken weder eene geschikte be trekking te krijgen. 'tMoet erkend worden, dat het hem eerst onmoge lijk was, van zulk eene betrekking werk te maken, daar hij vreezen moest, dat de schuldeischers der firma hem een proces aandoen zoudenwant er was een gerucht in omloop dat het bankroet van zijn handelshuis fraudu leus geweest was, en dat mijnheer Summers medeplichtig was aan het gepleegde bedrog. Hij moest zich daarom, gelijk gezegd is, schuil hou den totdat het dreigende gevaar over wasen toen hij meende weder werk te kunnen maken, om eene derge lijke betrekking te zoeken als hij vroeger bekleed had, was hem de gelegenheid om zoo te zeggen daartoe algesnedenen had hij zijn goeden i naam verloren tengevolge van de ver denking die tegen hem gerezen was. Mijnheer Summers bleef wel is waar verklarendat hij aan de zaak geheel onschuldig wasen meer dan eens ben ik er getuige van geweest, hoe hij deze beschuldiging boosaardigen laster noemde, en aan zijne vrouw verzekerde, dat men hem het schan delijkst onrecht aandeed; ja, eenmaal was ik er bij, dat hij, met tranen van woede en verontwaardiging in de oogenals een wild dier in zijne kamer op en neder liep, en hemel en hel als getuigen zijner onschuld opriep. En ik voor mij geloof ookdal hij geen bedrieger, maar een bedrogene en aan het hem ten laste gelegde misdrijf onschuldig was, ja, dat hij destijds nog in alle opzichten een eerlijk en rechtschapen mensch was alleen maar wat te zwak van ka rakter en zonder doorzicht. Hij en zijne vrouw waren welwil lende en vriendelijke menschen oök waren zij zeer godsdienstig, gingen iederen zondag geregeld tweemaal ter kerklazen iederen morgen een kapittel uit den Bijbel, en spraken voor iederen maaltijd een lang gebed uit, gelijk zij dal waarschijnlijk vroe ger hun ouders hadden zien doen. Ik deed daaraan niet meê, want ik had, hoewel ik destijds degelijk en braaf was, met soortgelijke vroom heid niet veel op, gelijk ik trouwens mijn levenlang nooit godsdienstig ge weest ben, waarvoor ik waarschijn lijk gruwelijk heb moeten boeten, en de Engelsche uiterlijke vroom heid en Christelijkheid had nooit de eer van in mijn smaak te vallen. Maar aan mijn jeugdige mijnheer en mevrouw was ik met de innigste liefde en dankbaarheid gehecht, want ik heb het nooit vergeten en ik zal het nooit vergeten, dat mijnheer en mevrouw Summers mij destijds in mijn armoede en hulpeloosheid bij zich aan huis genomen, en het zon der getuigschriften met me gewaagd hebbenwant de jonge vrouw had mij, toen ik op hare vraag bekennen moest, dat mijne getuigschriften met mijne kleederen verbrand waren lachend geantwoord: „we zullen ons maar niet er over verontrustenMary ik vertrouw op je eerlijk gezicht en je trouwe oogen, en neem je zonder getuigschrift." En toen haar man die veel bezorgder en bekrompener was dan zijn aardige, vriendelijke vrouw, iets daartegen wilde inbrengen, legde zij hem lachend de hand op den mond en zeide, dat dit haar gebied was, en dat hij daarover niets te zeggen had; en zoo moest hij eindelijk toe geven, en zij namen mij in dienst, en ik zou voor hen door een vuur geloopenen met hen naar het uiterste einde der wereld gegaan zijn. Eigentlijk voelde ik mij nooit ge heel op mijn gemak tegenover mijn heer Arthur Summers, want hij mocht zoo gaarne christelijke toespraken hou- In de beide Fransohe Kamers zullen by de weder-opening der zittingen, door de Klerikalen voorstellen worden gedaan tot afschaffing der nieuwe onderwyswet by welke de leerplicht in Frankryk wordt ingevoerd. De Regeering zal voorstellen, hieromtrent eenvoudig tot de orde van den dag over te gaan. Voortdurend deelen de dagbladen gruwelen mede, in Rusland tegen de Israëlieten gepleegd. Intusschen verscherpt de minister van binnenlandsche zaken Ignatief, dwangmaatregelen-tegen de Joden, 't Heeft er veel vanof men 't er in Rusland op toelegt om den Israëlieten het verbiyf zóó onmogeiyk te makendat zij tot het vry willig verlaten dezer onher bergzame streken besluiten. Wederom zijn in het Zuiden des lands verscheiden vlek ken en dorpen, waar Joden woonden, ver woest. De militairen komen altijd te laat om de wanorde te keerenzoodat het aan opzet doet denken. Volgens sommige berichten zijn 8000 volgens andere 17000 Joodsche staatsburgers zonder dak. De mishandelingen zyn veel erger dan ver leden jaar. „Waarom zegt de Czaar 't niet, als hy niet wildat wy de Joden slaan en plunderen?" vraagt het gepeupel. Te Balta eene stad in Podolië, tusschen Kiew en Odessa gelegen zyn haast ongeloofelyke buitensporigheden gepleegd tegen de ongelukkige kinderen Israels, waarvan geloofwaardige ooggetuigen ver slag gegeven hebbenhet Russiesch telegraaf-buroo heeft geweigerd het relaas over te seinen. Den lOden dezer's na middags 3 uur, begon het oproer. De Joodsche ingezetenenten getale van een 20.000, bereidden zich voor op hunne verdediging. Maar het gemeentebestuur liet hen uiteenjagen door de soldaten, die hen sloegen met de kolf van het geweer. Den volgenden dag, te acht uur s' ochtends, begonnen een 600 boeren uit den omtrek opnieuw de Joden aan te vallen en zetten den aanval voort, zonder daarby van de overheid eenigen tegenstand te ondervin den. 't Was een tooneel van plundering, moordbrandstichting en verkrachting om er van te yzen. Er zyn 700 Israëlieten gewondvan welke 40 zwaaren 3 zyn er gedood. Jeugdige meisjens zyn op beestachtige wyze mishandeld. Alle Jood sche huizenop 12 nazyn omvergehaald, alle meubelen verbrijzeld of verbrand. Alles is vernield. De Joden sterven van honger. Eerst den 12den is de goeverneur uit Kamenetzde hoofdstad van Podolië, over gekomen om de orde te herstellen. Van de oproerlingen zyn 200 in verzekerde bewaring genomen. De krijgsraad heeft hen veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 7 dagen tot 3 maanden. Op vele plaatsen in den omtrek hebben dergelyke afgrijselijke tooneelen plaats gehad. den, en hij kon me onder het Bijbel- lezen en onder zijn lange gebeden zoo wonderlijk aanzien. Hij was eigentlijk een man, die volsrekt niet in mijn smaak viel; daar echter zijn vrouw hem zoo innig liefhad en hem als't ware op de handen droeg, en ik aan het jonge vrouwtjen met alle liefde en dankbaarheid gehecht was, trachtte ik meer met hem op te krij gen, want ik hield me zelve voor, dat ik ook alles moest lief hebben wat zij liefhad. Hij was voor '1 ove rige een vriendelijk en welwillend heerdie mij nooit reden tot klagen gaf; maar hij zou meer in mijn smaak gevallen zijn, wanneer hij wat meer geestkracht en vastberadenheid in zijne wijze van handelen geopenbaard had, en als hij wat meer buiten's huis werkzaamheden gezocht had. Maar hij was een janhen, een pot kijker, bemoeide zich met alle moge- gelijke kleinigheden, liep me overal in den weg, en wilde alles bestieren, al betrof het ookzakenwaarmeê mannen zich eigentlijk niet bemoeien moesten. Ik ergerde mij wel in stille daarover, maar gaf aan mijn erger nis geen lucht, en schikte mij om des lieven vredes wille naar de om standigheden want ik had voor geen geld ter wereld mijn lief mevrouwtjen eene droeve ure willen bezorgen. Hoe langer zoo meer toch had zij droeve uren en zorgen genoeg, al wilde zij dat ook voor mij verhelen. Ik was al spoedig begonnen te Uit Petersburg wordt gemelddat Graaf Ignatieff zyn ontslag als minister van binnenlandsche zaken gevraagd en gekregen heeft. De openbaarmaking in het officieele blad van een rapport over de ongeregeldheden te Balta, waarin de ernstige aard der wanordelijkheden mer kelijk verzaoht werd, moet er toe by ge dragen hebben om den Czaar de oogen te openen. Het proces van Roderick Maclean den man die een pistool op Koningin Victoria afschoot, is afgeloopen. Nadat de deskundige geneesheeren eenparig ver klaard hadden, dat Maclean aan krank zinnigheid leed, heeft de jury, na een beraad van slechts 23 minuten hem vrij- gesproken op grond van zinsverbijstering. Van Guiteau, den te dood veroor deelden moordenaar van Prezident Gar field heeft men in langen tijd niets ver nomen. Thans, nu het tijdstip nadert, voor de strafvoltrekking bepaald, wordt weder de aandacht op hem gevestigd, waarschijnlijk om aan het licht te bren gen de „schandelijke" wyze, waarop hy in den kerker behandeld wordt. Aan dezen misdadiger zyn twee cellen in gebruik i gegevende een tot slaapvertrekde ande- I re tot kantoorwant het is hem vergund bezoeken te ontvangen, zijne fotografieën en autografen te verkoopen, en hy ver heugt zich zeer over de beroemdheid welke hy verwierf en die steeds toeneemt. HAARLEM, 24 April 1882. Woensdag is een werkman alhier gehuwddie reeds des avonds de hulp der politie heeft ingeroepenom zijne echtgenoote optesporendie was wegge- loopen. Donderdag namiddag heeft een begin van brand plaats gehad ten huize van den koopman J. Hangjas wonende Heeren singel N°. 90, ontstaan door een defect aan een petroleumtoestel. Eenige goederen zyn verbrand en eenige beschadigdmaar de brand werd spoedig ontdekt en gebluscht. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 26 April. L. J. v. Bommel en M. Duits. D. Busé en M. C. de Laat. A. Polaken J. de Vries. J. Geenevasen en CD. Ok- kermanACBlok en EBottelier J. VeldenenM. C. A. Rooij. Jhr. A. O. Baron van As beck en GM. Moerbeek. E. ten Boom en G. M. v. Velien. GETROUWD. 26 April. W. Lubbers en H. E. de Vries. G. J. M. v. Hoekelen en A. E. Koster. J. H. t. Akker en J. Versteeg. C. J. Cornet en W. M. Hirs. W. van Duren en C. Boutel- lier. J. Surendonk en C. v. Es. W. Wig-Ie- vermoeden, dat het echtpaar van hun vermogen inteerde, en ik hield hen in 't oog. Wanneer zij meendendat ik reeds te bed lag, en ik op de trap voor hunne slaapkamer stond te luis teren, hoorde ik meer dan eens man en vrouw met elkander spreken over hun aangelegenheden, over de on gelukkige omstandigheid, dat mijn heer Summers geen betrekking als handelsagent kon vindenover hun uitgaven, over het feit, dat hun klein kapitaal bij den bankier gaandeweg minder werd, enz.; en dan was 't altijd het kleine vrouwtjendat moed toonde en haar zwakken echtgenoot troostte met te zeggendat na regen zonneschijn komten dat er zeker voor hen ook weder betere dagen zouden aanbrekenwat nu even wel voor deze arme menschen niet het geval was, daar het wereldsche geluk hun geheel den rug scheen toe gekeerd te hebben. Maar mijnheer Summers geloofde het, en werd onder de toespraak van zijn klein vrouwtjen weder vrolijk en opgeruimd. „Ja, lieve Jessie, geen weg is zoo lang en recht, dat hij nergens een bocht geeft," kon hij dan zeggen, terwijl hij zijn vrouwtjen omhelsde en haar hartelijk kuste. „Zoolang we nog geld bij den bankier hebben staan, is er nog licht in onzen toestandEr kan en er moet een betere tijd komen, en als we maar eerst een kind hebben, dan doet daarmee zeker te gelijker tijd het geluk zijn intrede in onze Noord- en Znldhollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem -Lelden. 15 Oct. 1881. Haarlem, Hillegom en Leiden 9.15, 11.15 's morgens, 12.30, 3.15, 5.35 's avonds. Haarlem—Hillegom 4.15, 7.55, 9.10 's avonds. Haarlemsehe Tramway-Maatschappij. Eerste wagen 7.40 's morgens. Laatste 10.30 's avonds. Vertrekuren der spoortreinen van het Station Haarlem. 15 Oct. 1881. Naar Amsterdam: 6.55, 8.34, 9.1, 9,35* 11.23, 11.41 f, 12.1 's morgens, 1.16, 2.41f, 3.58, 4.14*, 4.44, 5.54, 6.40, 7.19, 7.36*, 9.32, 10.37», 11.8f 'savonds. Naar Rotterdam: 7.49f, 8.39', 9.4, 10.17*, 's morgens, 12.15f 12.39, 3.29*, 4.19 5.29J, 5.39, 8.2. 10.1* 's avonds. Naar den Helder: 6.50, 10.7 'smorgens; 1.30 tot Alkm. 5.8.49 'savonds. Voorjaarsdienst van af 1 April 1882. Naar Zandvoort: (H. S.) 8.37, 10.18'smorg. 12.37, 1.33, 3.27*, 4.54, 5.53, 8.—'sav. Van Zandvoort: 9.9, 11.35, 's morgens, 1.4 2.14*, 4.18 5.21, 6.53, 9.6 'avonds. De met gemerkte treinen alleen op Zon en Feestdagen. damenH. v. d. Meulen. 27 April G. Best en H. J. Staats. J. C. v. Breemen en J. v. Harreveld. GEBOORTEN. 20 AprilEen onecht kind vhvrouwel gesl. A. M. Smitgeb. v. d. Stadtz. M. v. Zonneveld geb. Wijkhuizen d. A.J. v. Nieuwenkoven geb. de Winter z. A. Pleysant geb. Visser z. A. v. Alpken geb. de Boer zHMvdBerg gebvTon geren z. 21 April. J. Libosangeb. Boeree z MGrillis gebten Pierik z22 Apr. C. J. Mooij geb. v. d. Berg d. M. J. Schilperoort gebHiggers zDHoes geb ter Mets z23 April. G. A. Broeksma geb. Noordberger dJ. F. Pollé geb. Heytink z. D. Switser geb. de Goede d. A. M. C. Stokman geb. v. d. Slijp z. Eenoneebt kind v. h. mannel. gesl. J. v. d. Leij geb. Huijgens z. T. Slootweg geb. Baxz. 24 April. A. P. Loomangeb. v. Stijnz. - 25 AprilCCJonkman gebvWieringeu z. M. L. v. d. Aar geb. Houtkamp d. M. A. H. Andrink geb. Pluimeekers d. A. v. Stirum gebvHeijst zJHoekstra geb Schouten d. 26 April. A. Kalf geb. v. d. Broek dGSckolte gebMajoor z OVERLEDEN. 19 April. A.J. J. Poortman 8 m. z. Zijl straat. T. J. Landwerd 13 m. zVrouwen- steeg. 20 April. P. A. Reuling 5 mz. Korte HeerenstraatM. Groenendaal 24dg. d. Tuckthuisstraat. W. C.Bonger74j. ecktg. v. J. Bauer, Gr. Houtstraat. 21 Apr. E. M. Kersck60j. ecktg. v. J. v. d. Schin kel, Houtmarkt22 April PBoutellier 2 j z. I. Molensteeg. J. R. Antonisse 1 m, z. Oranjeboomslaan. 23AprilT. deJong25j. echtg. v. W. -T. Pieleprat, Papent. vest. M. v. d. Bent 79 j. Gr. Houtstraat. K. Laat- stra 5 m. z. Ged. Kraaijenh. gracht. 24 Apr. J. D. Biengreber 87 jGr. Heiligland. J. Groeneweg 71 j. Ged. Oudegrackt. A. L. Vastenouw 4 m. z. Ridderstraat. —25 April. G. S. Smits 74 j. echtg. v. A.J. Beekman, Spaarnw. straat. M. v. d. Steeg 44 j. ecktg. v. K. v. d. Vorst, Raamsteeg26 April. Jhr. Mr. J. P.Tedingv. Berkhout 68 j Kruisweg. L. v. Maaswinkel 66 j Kruisstraat. J. H. Luten77j. Wed. H. Spoorman, Anegang. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanPolitie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een bloedkoralen hangertje van een gouden oorbel. Een kinderarmbandje. Een witte wollendoek.Een zwarte snuif doos. Een parapluie. Een manchet met knoop. Een sigarenkoker. Een bont boezelaar. Een paar wollen sokken. Een witte linnen doek. Een hondenket ting. Een boek waarin Duitsehe ge dichten. Twee kinderkousjes en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Een zwarte glacé handschoen, in een tramwagen gevonden. Voorts te bevragen by de Nobel, wonende Veldlaaneen zilveren armband. woning. Kinderen zijn immers een zegen, en de ooievaar zal ons het kind, en daarmee geluk en voorspoed brengen." En het kleine vrouwtjen ylijde innig en verlegen haar kopjen aan zijne borst en sprak met zachte stem: „Wat zijt ge toch lief en goed, Arthur! Ik ik heb wel eens gevreesd dat de kleine je niet welkom zou wezen, door je als een last zou wor den beschouwd, liefste man om de vele uitgaven doch, dat is niet het geval, is het wel?" „0 neen, volstrekt niet, mijn aller liefst wijfjen!" antwoordde hij daarop. „Het kind zal ons een troost zijn, een zegen, waarmeê de Hemel ons huwelijk kroont!" Daarop viel de vrouw, innig ge lukkig, hem om den hals, noemde hem haar lievenlieven man, en kuste hem hartelijk, als om hem te bedanken voor zijne betuiging. Zoo ging de tijd voorbij, en ik bleef bij hen als hun eenige dienst bode, en eindelijk brak het tijdstip aan, waarop het kleine vrouwtjen aan een knaapjen het leven schonk een wonderlijk liefkind, dat deed denken aan een engelljen. Wordt vervolgd.)

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1