wwm Café „ROEILUST", Groot Soiree. n. Vijzen!! Letitia's Lijden. Departement Haarlem TE HUUR TE HUUR I geleverd Weber, REISDEKENS, Schapenvachten, OPWARMERS, TOCHTDUFFEL, Haarlea, 12 el (69 c.m.) irmarkt. ra n: FTÏÏRE. in en de Formulieren platen van e Doré. No. 90. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. HAARLEMSCH Vierde Jaargang. van ZATERDAG 11 November 1882. Per drie maanden ,25. fr. p. p, ,40. Pry's per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. TE HUUR. N ieuwsberichten. 13) „ïatlfetraii'tltgemeen" DINSDAG 14 November 1882, EERSTE SÉANCE, ADVERTENTIEN lamer van Koophande!. A. L. DYSERIÏTCK, S. VEEN Dz, J. EERSTEN, E. J. WESTERVELD, A. P. VAÏF DE WATER, J, J, HERBERT, Vocaal en Instrumentaal Teeken-Collegie IMMMÉIL. Iemand O ptimif?. AKJuEJVT. MGSTRAAT ÏO. rasmeters en Ornamen- a prijs, te bekomen bij IDamstraat 20. (586) jes Prachtvolle, an een fameus kaat en bestaan :n verschillende ui op te geven Ifde zijnechter itvol, frisch en lans juist voor gekost hebben. zonden meene ordre der reken verbetert van nisstellingen die in gevonden worden. evens 'CIIE KERCKEN. 3E UITGAVE. .AMPHoogleeraar luwe Uitgave van den lstenbeveelt hij baar fsgenooten vrijmoedig sieraad van menige igen tot in geslachten. 1RÜMMELKAMP. eter en Jakob Keur maar met honderd Doré. even in afleveringen m en eene plaat. Ter ringen wordt bij de vige en keurige por- ment behooren zestig, iment veertig platen, zijn niet verkrijgbaar. 40 afleveringen ver- geheele prachtwerk t zal zijn. re aflevering van 16 i op slechts dertig tbijbel zal kompleet kosten. Onder dien ir der Apokryphe exemplaar der Be ll begrepen, mtvangen gratisals oraehtige staalgravure le huiskamer. Daar- ze gravure naar het van den Fransehen RoME en vervaardigd der Heeren Gouwe ordigt eene handels- 5 gulden. (588) Noord-Zuidhollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Lelden. 15 September 1882. Haarlem, Hillegom en Leiden 8.10, 10.25 'smorg.12.45, 3.10, 5.30 's avonds. Haarlem—Hillegom 11.30 'smorgens, 4.30, 6.50, 9.15 's avonds. Haarlemsclie Tramway-Maatschappij. Van 't Station 7.40 's morg. tot 10.30 s av. Uit den Hout 8.— 's morg. tot 10.50 's av. Om de 6 a 7 minuten. Vertrekuren der spoortreinen van Haarlem 1 November 1882. Naar Amsterdam: 7.8.34, 8.55, 9.38*» 11.20, 11.44+, 12.1 's morgens, 1.14, 2.35+, 3.58, 4.13*, 4.44, 5.48, 6.40, 7.17, 7.34+ 8.46*, 9.32,10.36* 10.54+ s av. Naar Rotterdam: 7.53+, 8.37*, 9.3, 10.16* 's morgens, 12.17+, 12.431.41*. 3.27*, 4.18, 5.30+, 5.39, 8.3. 10.19* 's avonds. De met gemerkte treinen zijn sneltreinen, al leen le en 2e klassedie met ook 3e klasse. Naar den Helder: 6.43, 9.59 's morgens, 1.26 tot Alkmaar, 4.49, 8.44 's avonds. Naar Zandvoort: (H. S.) 7.55, 10.18, 11.18 'smorg., 1.30, 4.52, 8.5 's avonds. De trein van 11.18 alleen des Zondags. Van Zandvoort: 8.30, 10.50 's morgens, 12.49, 4.19, 6.15, 9.3. 's avonds. De trein van 12.49 alleen des Zondags. ABONNEMENTSPRIJS VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Dienstregeling van het Postkantoor. 1 Nov. 1882. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8 's morgens tot 9 uur 's avonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagen, van 9 uur's morgens tot 3 uur 's avonds. Voor de Spaarbank van 's morg. 9 tot 9 uur 's av. Voor de Postpakketten van 's morgens 8 tot 9 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.—, 10.—'s morgens1.30, 3.30, 6.30, 9.'savonds. Op Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg., 1.30, 6.30 'sav. Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.—*, 10.—*, 'sm., 2.30, 6.—*, 8.30'sav Hazepaterslaan6.4510.— 's morgens, 3. 8.'s avonds. De met geteekende worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam S.10, 11.35 's morgens, 2.30, 5.50, 7.30 's avonds. Richting Rotterdam 7.40, 9.— 's morgens, 12 5, 4.10, 5.20, 10.'s avonds. Richting den Helder 6.30, 10.—'s morgens, 4.55, 8.45 's avonds. Anegang: No. 10. Bovenhuis f225 p.j. terst. No. 19. Gem. kam. ƒ20 p.m. Nov. Antoniestraat. No. 38. Loods a. k. water f 4 p. w. terst. No. 21. Een Bovenhuis terstond. Asterstraat. No. 1 en 17. Huis met Tuin 2.75 p. w. terst. Burgwal No. 11. Een Gem. Benedenvoorkamer met kost en bediening ƒ6.50 p. w. terst. No. 95. Zolder ƒ75 p.j. terst. Doelstraat No. 26. Bovenh. 2.75 p.w. Donkere Spaarne: No. 34. Bovenhuis 2.75 p.w. terst. Prankestraat No. 16. Bovenachterkƒ1 p.w. terst. GastRuissing el No. 48. Huis m. tuin f'A50 p.j. Febr. Gasthuisstraat. No. 19. Achterk. ƒ1.25 per week terstond. Ged. Oude Gracht: No. 32. Bovenhuis f3.50 p.w. No. 115. Ongem. bovenk. 225 p.j. terst. No. 128. Huis m. tuintje 500 p.j. terst. Ged. Volders gracht No. 49 en 53. 2 Huizen m. tuinen ƒ400 p.j. terst. Gierstraat; No. 44. Bovenhuis /200 p.j. terstond. Gortesteeg; No. 13. Winkelh. ƒ3.25 p.w. terst. No. 13. Bovenh. ƒ2.50 p.w. terst. Groote Houtstraat: No. 105. Bovenh. /450 p.j. 15 Nov. No. 146. Gem. voork. m. bed. ƒ18 p.m. terst. Hooimarkt No. 16. Kam. m. keuken f7 p.m. terst. Klaverstraat No. 14. Huis fï. 50 p.w. terst. Klein Heiligland No. 19r. Gem. zit-en slaapk./16 p.m. terst. Kleine Houtstraat: No. 59. Huis en Tuin 700 p. j. Mei 1883. No. 74. Bovenh. ƒ150 p.j. terstond. Korte Dijk: No. 7. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. No. 19. Huis ƒ325 p.j. Mei 1883. Korte Jansstraat: No. 8. Gem. zit- en slaapk. 120 p.m. terst. Koudenhorn No. 52. Huis m. tuin ƒ450 p.j. terst. Lange Heerenvest: No. 138. Erf met loodsen +12 p.m. terst. Lange Raamstraat: No. 39. Bovenhuis ƒ2.25 p.w. terst. Leidsche Vaart: No. 54. Benedenh. /275 p.j. Nov. Leidsche VaartHoofdstraat No. 9. Huis met tuintje ƒ16 p.m. Nov. Leidsche Vaart, Nieuwe straat B. No. 16 Benedenh. ƒ3.50 p.w. terst. Magdalenastraat No. 9. Boven ackterk. ƒ1.25 p.w. terst. Nieuwe Raamstraat: No. 2. Werkplaats ƒ2.50 p.w. 15 Dec. Olieslagerslaan No. 1. Huis ƒ1.75 p.w. terst. Oude Groenmarkt: No. 6. Gem. zit- en slaapk. 130 p.m. Nov. Raamgracht. No. 27. Bovenhuis ƒ225 per jaar terstond. Ripperdastraat No. 5. Huis met tuin ƒ500 p.j. Feb. Rozenlaantje: No. 12. Bovenhuis /3.50 p.w. terst. Rustentourgerlaan No. 29. Huis met tuin ƒ16 p.m. terst. Sehachelstraat. No. 36. Gem. kam. m. bedien.6p.w. terst. Sehootersingel No. 47. Huis met tuin f450 p.j. terst. No. 51. Huis met tuin /450 p. j. terst. Smedestraat No. 19. Gem. kam. 30ƒ40 enƒ60 p.m. Spaarne No4 7. Bovenh. m. tuin 400 p.j. Oct. No. 74. Bovenhuis ƒ400 p.j. febr. '83. Spaarnwouderstraat No. 52. Bovenh. /3.50 p.w. terst. No. 49. Bovenhuis 225 p.w. terst. Staten Bolwerk: No. 20. Huis m. tuin ƒ500 p.j. Nov. Turfmarkt No. 32. Bovenhuis /300 p.j. terst. Van Marumstraat: No. 44 en 46. Bovenh. ƒ221 en 195 p.jterst. V oortingstraat No. 37. Benedenwoning ƒ2.60 p.w. terst. Warmoesstraat Pakhuis ƒ100 p.j. terst. Wolstraat No. 17. Ben. winkelh. f6.50 p.w. half Nov. Zijlweg No. 24. Benedenhuis /2.50 p.w. terst. No. 41f. Bovenkamers 5 p.w. Oct. Naar men verneemt, is Z. M. de Koning eigenaar geworden van het kasteel Soestdyk en (laarbij behoorende bezittingen. De overdracht moet zijn geschied tegen verzekering door Z. M. van een aanzien lijke lijfrente aan H. K. H. Prinses Hen drik der Nederlandenmet het recht om het bedrag daarvan zoowel in het binnen land als in het buitenland te genieten, zullende de jaarrente ook worden uitbetaald bij een eventueel tweede huwelijk van de Prinses. Z. M. is, zegt men, van plan bij afwisseling op het Looop het land goed Oranje-Nassauen te Soest dijk ver blijf te houdenzoo vaak zijne tegenwoor digheid te 's Gravenhage niet vereischt wordt. Graaf van Lijnden, nagenoeg hersteld van zijne ziekte, is te 's Gravenhage terug gekeerd. Hij moet echter nog zijne kamer houden. Na het hooge ambt aan zijn opvolger te hebben overgedragen, heeft Jhr. van Sypestein, eervol ontslagen gouverneur van Surinamedie kolonie verlatenom zich naar het vaderland te begeven. Op 67 jarigen ouderdom is overleden de vermaarde zeeschilder H. Koekoek Sr. Den heer J. P. Hasebroek, predikant bij de Nederl. Herv. Kerk te Amsterdam, de beminde dichter en gevierde schrijver van Waarheid en Droomendoor Jonathan viel op zijn zeventigsten verjaardag, dien hij den 6den dezer mocht vieren, een aangename verrassing te beurt. Eene kom missie van gemeenteleden der N. H. Ge meente bracht hemals eene feestgave voor de elfde kerkvoor welker oprichting hij zich zoozeer interesseert, eene som van ƒ17305, met de toezegging dat, daar de inzameling nog niet geheel was afgeloopen, die som weldra nog stond vermeerderd te worden. Dr. Gunning en Dr. Knappert, respektievelijk predikanten bij de Ned. Herv. Gemeenten te 's Gravenhage en te Leiden, hebben beiden de benoeming tot kerkelijk hoogleeraar aan de Universiteit te Amsterdam aangenomen. Op eene veiling van landerijen te Castricumdezer dagen gehoudenwas de prijs ongeveer ƒ1450 per hektare; nog kort geleden waren deze landerijen op de dubbele waarde gewaardeerd. Velen in Noordholland verwachten nog verdere da ling van de prijzen van den grond. Uit Kopenhagen is het volgende ernstige bericht aan de Londensche Stan dard geseindEen telegram nit Archangel, gedateerd 8 Oktoberrapporteertdat de mojeden verklaren het wrak van groot schip bij Waigat-Eiland ontdekt te hebben. Men vreest, dat dit schip de Vymplina, van de Deensche arc- tiesche expeditie is. De laatste berichten omtrent de Vymphna luiddendat zij met de Varna het schip der Nederlandsehe expeditie bij den ingang van de Ka- resche Zee in het ijs bezet was. Tot geruststelling kan echter dienen de mede- deeling van het Utrechtsche bureau, dat men daar nog geenerlei bericht van eenig ongeval ontvangen had. Dat Poolexpedities gevaarlijk zijn is alweder gebleken, 't Amerikaansche stoomschip Neptune, dat op een expeditie naar de Zuidpoolstreken was uitgezonden, isvolgens een te Halifax ontvangen be richt, in het ijs vergaan. Omtrent het lot der bemanning is nog niets bekend. Den lsten November ontspoorde de sneltrein te Veenendaal. Als oorzaak werd al dadelijk genoemd de ellendige toestand van den wegde dwarsleggers waren op dat gedeelte van de lijn geheel verrot, zoodat men er de ijzeren bouten met de hand uithalenen er met een wandelstok doorheen steken kon. Met verontwaardi ging verneemt men, niet alleen, dat dit werkelijk het geval is, maar ook dat de Directie van de Ned. Rijnspoorwegmaat schappij met dien ellendigen toestand be kend was. De lijnopzichter moet herhaalde lijk op het leggen van nieuwe leggers heb ben aangedrongen, maar dan van de Direktie het antwoord ontvangen te hebben„ze zijn nog zoo slecht niet; 't kan nog wel een poos je." Wanneer een wissel wachtereen stati onschef, een machinist zich schuldig maken aan een onattentiedie een ongeval ten ge volge heeftdan worden zij met maanden gevangenis gestraft. Laat de Justitie een spoorwegbestuurdat door lichtzinnige schrielheid menschenlevens in gevaar brengten een Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, die schandelijk zijn plicht verzuimt, omdat ze uit groote heeren bestaan, maar rustig hun gang gaan? Dr. Paepedie, als beleedigd echtge nootden minnaar van zijne vrouw, den dagbladschrijver Boogaerts-Duverger bijna doodelijk verwondde met een pistoolschot, is door de jury onschuldig verklaarden dien tengevolge door het Krimineel ge rechtshof te Brussel vrijgesproken. In de zaak Peltzer zijn nu de ge zworenen, 30 in getal, door het lot ge kozen. Niet minder dan 373 getuigen, uit alle deelen der wereld opgeroepen zijn gehoord, behalve 110 kappers, han delaars en fabrikanten in vuurwapenen enz. De beschuldigden hebben reeds 101 verhooren ondergaan. Ook de Rechtbank te Haarlem heeft een persoon veroordeeld tot 21 dagen gevangenisstraf en daarna opzending naar Ommer8chans, wegens aanhoudende ver oordeeling ter zake van dronkenschap. De veroordeelde is Dirk Pleging, tuinier te Wijk aan Duin. De Paus heeft zijn voornemen te kennen gegeven om twee Engelsehen Thomas Moore en Kardinaal Fister te doen heilig verklaren. Dit bericht heeft in Engeland en vooral in Ierland veel vreugde verwekt. HAARLEM, 10 November 1882. De vrachtrijder Tates, die sinds eenige jaren visa-versa Haarlemmer meer en Haarlem rijdt had één paard verloren en kon door te weinig middelen geen ander bekomen. Eenige heeren hebben zich daarop tot eene commissie vereenigd om te trachten in die behoefte te voorzien. Door collecten te houden in verschillende socië teiten en Café's, door het uitgeven van een muziekstuk „de Tatesmarsch" en door andere gepaste middelenwerd de zaak door die commissie met loffelijken ijver ondernomen en teneinde gebracht, want 1.1. Maandag kwam de vrachtrijder met een nieuw span flinke paarden en een nieuwen voor zijn doel zeer geschikten wagen Haarlem binnen rijden. Vele voor bijgangers hebben zeker met blijdschap, den hoogst gelukkigen man gezien, vroolijk blazende op zijn koperen instrumentdie eenvoudig, maar zeker oprecht gemeend, een bloemenkrans ter eere van genoemde com missie aan zijn nieuwen wagen had gehecht. Mogen de heeren der commissie nog vele jaren Tates zien rijden en de voldoening smaken van te hebben medegewerkt tot de welvaart van een behoeftig en talrijk gezin L. 1. Woensdag is door de Politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht een 15 jarige knaap L. J. V., die zich aan oplichting had schuldig gemaaktdoor namens een eige naar van huizendoeh zonder diens voor kennis bij eenige bewoners daarvan de huur te gaan ophalen. 1.1. Woensdag zijn hier weder door het kantongerecht alhier 55 zaken wegens openbare dronkenschap behandeld. 1.1. Donderdag 9 dezer is door de Arr. Rechtbank alhierde tapper A. J. K. te dezer stede woonachtig, veroordeeld wegens rebellie tot een maand cel), gevan genisstraf. Hij was aangeklaagd van op 29 Sept. den deurwaarder van 's Rijksbelas tingen vergezeld van twee getuigen, die zich ten zijnen huize had vervoegd tot in beslagneming der roerende goederen we gens wanbetaling van achterstallige belas ting beleedigende woorden te hebben toe gevoegd voorts met mishandeling bedreigd en daarna met geweld uit zijne woning te hebben gejaagd, gewapend met een stuk van een stoel, dien hij daartoe vooraf had stukgeslagen. 1.1. Donderdagavond 9 dezer heeft een begin van brand plaats gehad bij den winkelier Reerink in de Groote Houtstraat, vermoedelijk ontstaan door het te hoog branden van het gaslicht in den winkel, waardoor eenige kistjes en doosjes vlam gevat hadden. De brand werd gelukkig spoedig ontdekt en door de bedienden ge- bluscht. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, ^uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een onderstuk bloedkoralen oorbel. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een bril in étui. Twee verschillende handschoenen. Een fantasiehoed. Een zijden dasje.Een zijden parapluie. Een vrouwenjak. Een witte zakdoek. Eer. schoenmakersduimstok. Twee stuks zilver geld. Een ladder. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten Een zakje met bloembollen. (Naar het Engelsch van D. c. Murray.) Ik sta in mijne betrekking te gunstig bekend, om tot zulke dingen mijn toevlucht te moeten nemen. Ik ben natuurlijk zeer met u begaan" hij spande zich niet in, om er uittezien of te spreken alsof dat werkelijk zoo was „en indien het u wat opbeu ren kanmij op zoo ruwe en lompe manier toe te sprekenga dan gerust uw gang. Maar ik had gedacht, dat een bisschop boven zoo iets verheven was. „Kunt ge mij het bewijs leveren?" vroeg de Bisschop. „Ja," antwoordde de andere droog weg. „Wanneer „Houd u toch bedaardmylordGe zult toch niet verlangen, datdekell- ners te weten komenwat er aan de hand is, is het wel?" „Wanneer?" herhaalde hij, zenuw achtig fluisterend. „Van avond, als gij het verlangt." „Waar?" „In den Prinsessentuin bij Knight bridge. Ik ben toevallig er achter geko men, dat er door hen eene samen komst bepaald is, tegen half elf." „Hier in Londen?" vroeg de Bis schop. De ander knikte toestemmend. „Hoe dubbelhartig!" steunde de bekla genswaardige man, terwijl hij de kamer op en neêr liep. „Ik zal dadelijk eene beschuldiging tegen haar gaan inbrengen." „Neen, dat moogt ge niet doen," sprak de ander weder, „vooral niet! Ge moet u vooral bedaard houden, mylord, anders onttrek ik me aan de zaak. Beloof medat ge met niemand er over zult spreken, zonder mijne toestemming, anders wil ik me er niet meer mee bemoeien." „Ik wil me overtuigen van hare schuld," zeide de Bisschop, „maar ik zal aan uwe wenken gehoorzamen." „Verlangt ge, dat ik maatregelen neme voor van avond „Ja, ja!" „Zeer goed, mylord. Wees zoo goed tegen half tien gereed te zijn. Goeden morgen, mylord." „Goeden morgen, Mr. Latazzi," ant woordde de Bisschop. „Stil!" riep de beroemde geheime agent der detektieve politie uit.. „Er is in Londen niemanddie mijn naam niet kent." „Vergeef het me," sprak de Bisschop op somberen toon. „Tegen half tien." „Tegen half tien. Goeden morgen." Wanneer iemand zich diep ramp zalig voelt, dan is het vrij zeker, dat hij zijn rampspoed van de ergste zijde beschouwt, en den Hoog Eerwaarden Clarence Launceston was 't op dit oogenblik onmogelijk ook maar den geringsten lichtstraal in zijne duisternis te zien. Wanneer schande nederdaalt op het hoofd des geringen mansdan wordt zulks vaak slechts openbaar in een beperkten kring; maar wanneer zij nederdaalt op het hoofd eens hoog- geplaatsten, dan stelt juist het verheven voetstukwaarop hij trotsch geweest is, hem bloot aan de weinig deelne mende blikken van duizenden vreemde oogen. 't Was een slag, toegebracht aan den goeden naam der Kerkeene smet op het Christelijke leven, als zijne vrouw hem bedrogen mocht hebben. Wordt vervolgd.) BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 8 Nov. H. KapteijnenM. C. Bussing. D. Rees enA. M. Nijssen. H. H. Lank- liorat en M. Holleboom. A. v. bet Neder- end en JvdRaadtHHartogb en M C. Stam. 9 Nov. A. Bender en M. H. Antonisse GETROUWD. 7 Nov. G. v. d. Mostv. Spijk enE. S. Freeman. --8 Nov J. Boeree en M. de Graaf. J. Delissen en G. v. Franken. J. W. v. Santé en T. v. d. Enden. J. A. Bruigom en AMGZwemmerJv. Feggelen en J. Zwart. M. J. Koelemij enP. Warmer. F. Baas en G. v. Altveer. C. v. Huijzen en M. C. Jansse. W. v. Waverenen G. C. Kop. GEBOORTEN. 31 Oct. E. Jungegeb. v. d. Aart, d. 2 Nov. A. J. Meure gebGeerlings,zJ. Neelis geb. Duineveld, dEen onecht kind v. h. mannel. gesl. 3 Nov. M. A. Ickels- beimer gebvNiel, z. A. E. Schlegelmileh gebErdtsiek, z. G. Zwemmer geb. v. Beau mont, zen dAC. Betlem geb. Holsmul- ler, z. 4 Nov. W. Wijkhuizen geb. Koek, z. M. Versteeg geb. Heilo,z. J. C.M. v. Groningen geb. Brummelaar, d. T. Blan- sert gebOuweneel, d5 N ovCTimmer mans geb. Mants,z. M. H. v. Veengeb. Schrama, z. C. M. Nonwlandgeb. Wesse- ling, z. G. deKustergeb. Koeman, d, T. Pieters geb. Landsman, z. D. Smit gebde Groot, zCDGroos geb. Rama kers, z. A. Comajtageb. Ziegelaar,z. MJEde Liefde gebvCrayningen, z. J. Coben geb de Leeuw, d. 6 Nov. O. Terstal geb. Koene, d. M. E. M. A. Mid deldorp geb. Berkbout, d. 7 Nov. W. v. Hamelsveid gebvSteen, z. C. Griliis geb. v. d. Poll, z. 8 Nov. A. E. Boerkoel geb. Sjoukens, dPEvers gebDupont, z- M. de Vries geb. Simons, d. C. J. Smink geb. Klaasing, d. H. v. Huizen geb. v. d. Bos, d. 9 Nov. W. Timmer geb. Akerslootj d. A. G. E. Peereboom geb. Scbeelings, d] OVERLEDEN. 2 Nov. L. C. Meijlink70j. Eebtg. v. J. Mooij, Plein. A. Berbee59j. Eebtg. v. C. J Verbeek, L. Margaretbastraat. Bi Meijer 30 jGasthuisstraat. 3 Nov. M. de Goede d. 3 m., Wolstraat. 4Nov. M. Kuijpersd. 2j., Raamsteeg. C. Lansz. 3 j., Asterstr. 5Nov. H. Koekoek 67 jSehootersingel. W. Kooij 69 jKoudenhorn6 Nov. J. Janssen S4 j., Plantage. M. Heinhuisd. 17 m.. Tulpenstraat. 7 Nov Eenlcvenl. aangeg. kind v. k. mannel. gesl. v. C. J. Hang jas, Raamsteeg. Eenlevenl. aangeg. kind v. h. mannel. gesl. v. C. Dolle, de Witstr. G. Govers z. 4j Wijde Geldeloozepad. M. v. Zurk 64 j., Bakenessergracbt. H. M. Bosman z3 mLLakenstraat van de MAATSCHAPPIJ Buitengewone vergadering met Dames, op des avonds ten half acht nrein de zaal der Sociëteit „de Kroon". Spreker: De Heer Joh. GRAM van \i Gravenhage. Voorts znllen de volgende heeren in den aanstaanden winter eene lezing houden. Op 19 December 1882 de Heer P. HEERING van Nijmegen. Op 16 Januari 1883 de Heer M. A. PERK van Amsterdam. Op 13 Februari 1883 de Heer JUS TUS van MAURIK Jr. van Amsterdam. De dameskaarten zullen in deze week aan de leden worden toegezondenen worden zij die nog tot het lidmaatschap willen toetreden, uitgenoodigd daarvan kennis te willen geven aan den Penning meester den Heer P. LOOSJESGedempte Oudegracht. (591) Het Bestuur Mr. H. Jacobi, Voorzitter. Dr. H. D. Kruseman, Secretaris. Vinsdag 21 November Hotel Funckler (JACOBI), Aanvang 8% uur. Medewerkenden de Heeren: J. CRAMERjste Viool. J. C. DUDOCKViool H. W. HOFMEESTER. AU. E. APPYVioloncel. L. SCHLEGELPiano. Gelegenheid tot inteekening bij De Erven Loosjes. (592) Voor de vier Séances voor eene Dame 4. een Heer ƒ6. Voor de verkiezing der Kamer van Koophandel te Haarlemop Dins dag 14 November a. s., worden aanbevolen WIT STEMBRIEFJE. ROOD STEMBRIEFJE. (589) Eenige Kiezers. Zuider Buitenspaarne No. 8. Zaterdag, Zondag en Maandag 11, 12 en 13 November. door de familie OLIVEIR A. Bestaande in Komieke Voordrach ten, Duo', Trio' enz. lederen avond afwisselend programma Zaterdag en Zondag entree 15 cent, Maandag entrée 10 cent. Aanvang ten 7 ure. TJEd. Dienaar, (590) A. H. DE WILDE. De EERSTE KUNSTBESCHOUWING met introductie van Dameszal gegeven worden door de WelEd. Heeren FRANS BUFFA ZONEN, op Woens dag 15 November 1882des avonds ten 7% ure, in de bovenzaal van de Sociëteit Vereeniging" (593) Het Bestuur. .Hst Voor eene goede Burger- dienstbode, van goed zedelijk gedrag, oud 21 jaren, P. G.wordt te Haarlem plaatsing gevraagd. Adres het Verhuur kantoor, St. Annastraat te Alkmaar onder N°. 57 en 1972. (594) van gezond gestelzag zich gaarne belast met het in orde houden van tui nen, ook is hij niet ongenegen pak- huiswerk of iets dergelijks te verrichten. Brieven onder N°. 595, aan De Erven Loosjes. Iemand's avonds nog eenige uren disponibel hebbendewenscht die te beste den tot het bij honden van boeken of ander Schrijfwerk. Franco brieven N°. 806, Advertentie-bareau P. VAN CITTERT ZONEN, Haarlem. (596) twee HUIZEN met vijf M groote kamerskeukenkelder duinwater enz.achter het huis baleon en tuin, in de nabijheid van het station der Hollandsehe Spoorweg- Maatschappij. Huurprijs ƒ350. Te bevragen Frans Halsplein 3. (597) a in het Ripperdapark, een Huis met 6 kamerskeukenkelder tuin en vele gemakken. Huurprijs ƒ600 per jaar. Te bevragen bij J. S. DE BRUIJN, Mr. Timmerman, Jansweg 31. (598)

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1