HAARLEMSCH er enz., enz. r. 13 l e n. Nedcrl. Protestantenbond. „Tot Hut van'tllgemeen GEVRAAGD TE HUUR N. D. DE LEUR, „FELIX FAVORE Hl, 2.75 en Postpapier „1,— SOEST Amsterdam. Zonen, Haarlem. oederen enz. enz. ukken enz. ,gen uitgestoomd. ALENDERS. GAAS, sterkende Irijvende No. 91. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vierde Jaargang. van WOENSDAG 15 November 188*2. Per drie maanden f—,25. fr. p. p.,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel De Kunstenaarskring. Van alles wat. N ieu wsberichten. Letiiia's Lijden. Boor onvoorziene ADVERTENTIEN Afdeeling- „Haarlem Mr. Th. de Haan Hugenholtz, Mr, E, A, Jordens, Allard Merens Jzn. Ds. J. J, Prins, Ds, J, J, Sprenger van Eijk, Kinder-Dagmeisje, In de Smederij English Languageand Literature. Voor en 15 November a.s. TE HUUR: Een ONDERHUIS te huur: ffe» twee huizen met vijf Smedestraat 23, Haarlem. Brood* en elfabriek. 1DPRIJZEN. webrood p. Kgr. 19 Ct. Krop.14 16 10 10%» 11 12 55 25 in pakjes van Kgr. 11 "adetjea, Bollen, ijes en gewone per stuk 2 en fijne per stuk 2% .per 10 stuks 10 Uit 20 10 uitsluitend, verkrijgbaar waar steeds schalen inden zijn, om de koopers iwicht te overtuigen. November 1882. (637) eetie in bijzonder en en Overkleeden. In dessinsalsook ge- Lage prijzen. 'APEN 200H, adres enz. )fdenf 5, van alle Boek en. een bekendheid is aan- (639) 5. O Gracht der week gebracht, Chemisch Gewasschen te Lissede Heer aal per week naar de (641) en heden ontvangen. a 28 Ct. ITTERT ZONEN. jdeachtig). n en zwart a 40 Ct. ;d. KESLER, 't hotel Funckler. hebben de eigen en Slijm weg te nemen te voorkomende verking die zij op de st de spijsvertering be- tlust opwekken. Als kunnen die nbevolen worden, daar ite werking volstrekt gevoel veroorzaken zijne gewone be ten. Verkrijgbaar doosje met te Haarlem, alleen en Heer J. VAN DE (599) Noord-Zuidhollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—leiden. 15 September 1882. Haarlem, Hillegom en Leiden 8.10, 10.25 'smorg.12.45, 3.10, 5.30 's avonds. Haarlem—Hillegom 11.30 'smorgens, 4.30, 6.50, 9.15 's avonds. HaarJemsclie Tramway-Maatschappij. Van 't Station 7.40 's morg. tot 10.30 's av. Uit den Hout 8.'s morg. tot 10.50 's av. Om de 6 a 7 minuten. Vertrekuren der spoortreinen van Haarlem 1 November 1882. Naar Amsterdam 7.8.34, 8.55, 9.38*, 11.20, 11.44f, 12 1 's morgens, 1.14, 2.35f, 3.58, 4.13*, 4.44, 5.48, 6.40, 7.17, 7.34f 8.46», 9.32,10.36* 10.54-f- 's av. Naar Rotterdam: 7.53f, 8.37*, 9.3, 10.16* 's morgens, 12.17f, 12.43, 1.41*. 3.27*, 4.18, 5.30f, 5.39, 8.3. 10.19* 's avonds. De met gemerkte treinen zijn sneltreinen, al leen le en 2e klasse, die met f ook 3e klasse. Naar den Helder: 6.43, 9.59 's morgens, 1.26 tot Alkmaar, 4.49, 8.44 's avonds. Naar Zandvoort: (H. S.) 7.55, 10.18, 11.18 'smorg., 1.30, 4.52, 8.5 'savonds. De trein van 11.18 alleen des Zondags. Van Zandvoort: 8.30, 10.50 's morgens, 12.49, 4.19, 6.15, 9.3. 'savonds. De trein van 12.49 alleen des Zondags. ABONNEMENTSPRIJS Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 uredie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Dienstregoling van liet Postkantoor. 1 Nov. 1882. Openstelling van bet kantoor: Dagelijks van 8's morgens tot 9% uur'savonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagenvan 9 uur 's morgens tot 3 uur 's avonds. Voor de Spaarbank van 's mor". 9 tot 9 uur 's av. Voor de Postpakketten van s morgens 8 tot 9% uur 'savonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.—. 10.'s morgens, 1 30, 3.30, 6.30, 9.'savonds. Op Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg., 1.30, 6.30 'sav. Lichting der hulpbrievenbussen in de stad 7.—*, 10.—*, 'sm.2.30, 6.-*, 8.30'sav Hazcpaterslaan6.45, 10.'s morgens, 3. 8. 's avonds. De met geteekende worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.10, 11.35 's morgens, 2.30, 5.50, 7.30 'savonds. Richting Rotterdam 7.40. 9.'s morgens, 12 5, 4.10, 5.20, 10.'savonds. Richting den Helder 6.30, 10.'s morgens, 4.55, 8.45 'savonds. Zelden komt het zeker voor, dat inen op één avond kunstgenot op allerlei gebied kan smakende kunstenaarskring evenwel, waarvan ik onlangs melding maakte, heeft 1.1. vrijdag zulk een kunstavond gegeven. Aan de hoofden van provinciaal- en stads bestuur, aan besturen van kunstinstellingen en verscheidene kunstliefhebbers, waar onder ook ik, waren nitnoodigingen ge zonden, om de eerste dergelijke bijeenkomst van de pas opgerichte vereeniging te komen bijwonen, van welke invitatie natuurlijk gaarne gebruik werd gemaakt, want dat hier zeer veel schoons te zien en te hooren zou zijn was natuurlijk. Bovendien was men nieuwsgierig eens nauwkeurig te weten wat het werk was van den kringdie zoo de algemeene sympathie heeft opgewekt. De uitvoering heeft de verwachtingen, die men mocht koesteren, zeker niet ge logenstraft; daarvoor zijn de namen der kunstenaarsdie hier hunne talenten ten beste gaven reeds een waarborg. Uit de decoratie der zaalverried zich reeds terstond de kunstenaarshandznlk een rein aestetisch geheel te scheppen, kan men slechts van kunstenaars ver wachten. Tusschen de sierlijk gedrapeerde wanden waren kunstwerken geplaatst, die voor ieder in 't bizonder veel aantrekkelijks opleverden: hier waren het schilderstuk jes van de heeren Scholten, Postma, Savrij en van Lookhorst; daar trof ons oog teekeningen op het gebied der bouw kunde van de heeren Krnseman, Leyh en van der Steur, terwijl van laatstge noemde tevens het ontwerp der deur voor het nieuwe gebouw van Teyler, vervaar digd door de heeren Franse en Martens, de algemeene bewondering opwekte. Ook de hoeken der zaal hadden eene zeer begrijpelijke aantrekkingskracht, want hier waren tusschen groen allerlei kunstgewrochten tentoongesteld, der al gemeene attentie volkomen waardig. Vooral de kunstig uitgesneden kastjes naar teekeningenen het kuDstig boet seerwerk van de hand van den heer von I Saher werden met de meeste aandacht gade geslagen en bewonderd. Het behoeft dus nauwelijks gezegd, dat door allen gretig gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om in de pauze de kleinemaar uitgezochte ten- toonstelling van nabij te zien. Maar niet alleen het oog, ook het oor werd dien avond gestreeld door voor drachten op gebied van letterkunde en toonkunst. De heer F. Smit Kleineprezident van den kring, opende met een hartelijk woord 1 van inleiding den avond en vertelde bet doel en de plannen der vereeniging. Later trad bij weer op om zijne gees tige schets „Op bezien," voor te dragen ten slotte sprak hij een woord van af scheid. Op het gebied der toonkunst werd een gedeelte uit het B-dur Ario van Beetho ven ten gehoore gebracht door de heeren SchlegelRobert en Schmöllingde heer van der Eyken droeg ons een sonate van Scliumannn voor en eindelijk ver tolkten de heeren Weidner, Schlegel, Robert en Schmölling ons een strijkkwar tet van Mozart. Dat het geluid gedeeltelijk werd opge offerd aan de zoo sehoone decoratie was zeker niet in 't voordeel der executanten, die trouwens te goed bekend staan om hun minder groot succes dan gewoonlijk, in eene andere oorzaak te zoeken. Dankbaar voor zooveel kunstgenot keerden de gasten huiswaarts. Naar de heer Kleine vertelde, znllen er jaarlijks 2 a 3 dergelijke avonden gegeven wor den, die zeker met evenveel belangstel ling zullen worden bijgewoond als deze eerste. De leden, die slechts tot een beperkt aantal in deze vereeniging kunnen toetreden, zullen dan ook zeker spoedig gevonden zijn. Flanordie in den Spectator vlngmaren schrijft, schijnt Haarlem eens met een bezoek te hebben vereerd. Hij is kwaad, dat Coster nog op zijn voetstuk staat, maar betuigt zijne groote ingenomenheid met het nieuwe gebouw van Teyler's stichting aan het Spaarne. Directeuren hebben zich niet laten bevangen door de torenziekte, die anders ook in Haarlem- sohe villa's woedt, maar eenen fraaien gevel laten zetten in waren renaissance stijl. De attiek en balustrade noemt hij overtollige napraatjes nadat het boek, met de kroonlijst en het fronton, uit is. Maar hij herademt toch hij het zien van zulk een gebonw, als hij denkt aan het onbevallige dat hem elders tegengrijnsde h. v. aan het rij ksmuseum te Amsterdam waarover hij zich zeer ongunstig uitlaat. Ook is hij verrukt over den hout en 't huis van Hope; 'tboomgewas in den hout is veel schooner dan om den Haag 't huis dat Hope zich in 1795 liet bouwen, beschaamt de onaanzienlijke, boersche woningenmet welke zich thans onze aanzienlijken behelpen. Te Bal- timore woont een ondernemer, die N°. 39 Matador en consorten beschaamd maakt. Hij heeft een vocaal en instrumentaal gezelschap geëngageerd dat 's avonds in zijne magazijnen uitvoeringen geeft, af gewisseld door soirées dansantes, alles te midden van broekspijpen en jaspanden. Baron Witzingerode heeft 60 jaren lang op zijn landgoed in Thuringen aan eene geschiedenis der muzijk gearbeid. Hij is nu 87 jaren oud en te Munehen bezig om over de uitgaaf in 40 deelen te on derhandelen. Maar een restaurateur te Gravelle heeft geweddat hij in minder dan vijf minuten een poulet financier zou klaar maken en in vier minuten 22 secon den was het kuiken gepluktaan stukken gesneden, gebraden en met pikante saus voorgezet. Hoeveel kuikens had deze vlugge kok wel kunnen bereiden in den tijd, gedu rende welken de baron zijn werk schreef? Van je vrienden moetje 't hebben! X bankier te Pest reisde op den avond van zijn trouwdag naar Weenen, waar hij voor zich en zijn vrouwtje logement besteld had. Een zijner vrienden seinde uit aardigheid aan den chef van 't hotel „de heer en dame uit Pest, voor wie heden eene kamer is besteld, zijn voor nemens zich om 't leven te brengen. Toe zicht is noodig om dit te voorkomen." Op aanvrage zendt de commissaris twee agenten die zich als kellners vermomden enwij laten aan onze lezers over zich voor te stellen tot welke zotte too- neelen de aardigheid van den vriend aan leiding gaf. Mejuffr. G. Carelsen heeft te Amsterdam in Artis eene voordracht gehouden en zich verklaard tegen de hedendaagsche mode in het maken van bouquetten en het aanleggen van perken a la haringsla! De leggers op den Rhijnspoorweg zijn gedeeltelijk vermolmd. De Tweede Kamer heeft een be kwaam en zeer geacht lid verloren in den heer Mr. C. J. Sickeszdie gemeend heeft voor zijn lidmaatschap te moeten bedanken, omdat drukke bezigheden van anderen aard hem verhinderden zijne taak als volksver tegenwoordiger naar eisch te vervullen. Bij de in het distrikt Gouda gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer zijn uitgebracht 2615 stemmen. Daarvan verkreeg de heer Godin de Beaufort de kandidaat der heide klerikale partijen 1690en de kandidaat der liberalende heer Droogleever Fortuijn 887 stemmen, zoodat eerstgenoemde werd verkozen. De Provinciale Staten van Noord holland hebben tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gekozen den heer Mr. M. J. Pijnappel (ond-lid der Tweede Kamerlid van den Amsterdam- schen Gemeenteraad)met 36 stemmen bij herstemming tegen den heer Mr. D. Visser van Hazerswoude op wien 25 stem men waren uitgebracht. In de Tweede Kamer is een voorstel van den heer des Amorie van der Hoeven om het onderzoek in de afdeelingen van het Wetsontwerp tot wijziging van den census uittestellen met 37 tegen 18 stem men verworpen. De afgevaardigde van Eindhoven, Dr. Vermeulen, heeft eene wijziging voorgesteld van de Wet op het Lager Onderwijs, en wel de opheffing van den eisehdat zijdie een akte voor talen verlangeneerst den rang van hoofdonder wijzer behalen moeten. De voorsteller wil ook de wiskunde als verplicht examenvak voor den hoofdonderwijzer doen vervallen. Velen, ook onder de liberalenvinden de eisehen van den heer Vermeulen zeer billijk. Anderen echter vinden iets bedenkelijks in dat knabbelen aan de Onderwijswet, eerst door den antirevolutionnair de Savornin Lohmanthans door den ultramontaan Vermeulen. De heer van Nispen tot Sevenaer heeft verlof gevraagd en ver kregen om den Minister van Waterstaat te interpelleeren over den toestand van den Rhijnspoorweg, met het oog op de dien aangaande in omloop zijnde onrustwek kende berichten. De Indiesehe bladen berichtendat de heer Mr. J. A. Haakman, redakteur van het Bataviaasch Handelsbladdoor den Goeverneur-Generaal persoonlijk op een audiëntiewaartoe hij was uitgenoo. digd, gewaarschuwd is, dat hij uit de Kolonieën zon worden gezet, indien hij in de tegenwoordige richting bleef schrij ven. De Goeverneur-Generaal zeide daarbij het oog te hebben op 's heeren Haakman's artiekelen over Atjeh, waarin hij gezegd haddat het Nederland aan geld en wape nen ontbreekt om den oorlog vol te houden, alsmede op het in 't B. H. voorkomend be toog, dat de ijzeren hand van den heer van Rees noodig is om het Nederlandsch gezag staande te houden. De heer Haakman heeft zich in een breedvoerig gemotiveerd adres tot de Tweede Kamer gewend met het verzoek, de Indiesehe drukpers te vrijwaren tegen de kwellingen en geheel met de reglementen strijdige opvattingen der Indiesehe Regeering. De Fransche Kamers zijn in bniten- gewone zitting bijeengekomen. De minister- prezident Duclere heeft in de Kamer van Afgevaardigdende minister Tirard in den Senaat de verwachte ministerieele verklaring voorgelezendie niet bizonder merkwaardig mocht heeten. Zij luidde zeer vredelievend ten aanzien van Frankrijk's betrekkingen met het buitenland en behels de de verklaringdat de Regeering vast besloten is de openbare orde te handhaven en alle pogingen tot rustverstoring met kalmte maar zonder zwakheid tegen te gaan. De Regeering sprak de hoop uit, dat het Parlement voor het oogenblik alle kwestieëndie de overeenstemming kun nen verhinderenter zijde stellen en eene goevernementeele meerderheid vormen zal, om zóó de lioognoodige zaken te behan delen. In het Engelsche Lagerhuis heeft de oppozitie wederom eene nederlaag gele den door de verwerping met 304 tegen 260 stemmen van eene door haar leider, Sir Stafford Northcote voorgestelde rezo- lutie, strekkende tot afkeuring van de door de Regeering voorgestelde cloture (sluiting der debatten). Het eerste artiekel van het Regeeringsvoorstel tot wijziging van het reglement van ordeinhoudende de bepalingdat bij eenvoudige meerder heid van stemmen de debatten gesloten kunnen wordenis vervolgens aangenomen. Zeer waarschijnlijk is 'tdat in Egypte de Engelseh-Pransehe kontröle zal worden opgeheven. Volgens de verklaring evenwel, door den vice-minister van buitenl. Zaken Charles Dilke in het Lager huis afgelegd waren door de Egyptiesche Regeering wel voorstellen met die strek king gedaanmaar nog geenerlei besluit uitgevaardigd. De zoogenaamde valsche Profeet heeft voor de hoofdstad van Kordofan, in Opper-Egyptehet hoofd gestooten. Vijfmaal liet hij zijne troepen storm loopen, en telkens werden ze met zwaar verlies teruggeslagen. De Khedive zon nu een duizend man of wat zenden, om den Profeet verder klein te krijgen. (Naar het Engelsch van d. o. hurray.) U) De gedachte aan de schande, die hem wachtte, knaagde pijnlijk aan zijn hart, en ofschoon in deze vreeselijke uren de tijd geheel van streek scheen te zijn, zoodat het hem soms voorkwam, dat een uur maar vijf minuten geduurd had, en hij een andermaal zijn horloge om de minuut uit zijn zak haalde, met de grootste verbazing over de traagheid, waarmede de tijd voort- kroop kwam toch eindelijk het afge sproken oogenblik, en met dat oogen blik kwam ook de geestelijke van middelbaren leeftijd, met zijn wereldsch en verdacht voorkomen. De koetsier van het rijtuig, waarin Mr. Latazzi den Bisschop deed plaats nemen, wist, waar hij heen moest rijdenen toen de beide mannen op den hoek eener straat het rijtuig verlaten hadden, reed dit laatste lang zaam weg. „Volg mij," sprak Mr. Latazzi, en de Bisschop volgde. De straat, welke zij afliepen, was flauw verlicht, en aan de eene zijde waren niets dan kale muren, die de groote, achter eene rij fraaie huizen gelegen tuinen afschutten. „Loop, zonder gedruisch te maken, en spreek geen woord!" fluisterde Latazzi, terwijl hij bleef staan bij eene tuindeur in den muur. Hij stak een sleutel in het sleutelgat der deur, draaide hem zachtkens om, liep sluipend den tuin binnen, en wenkte den Bisschop toe, hem te volgen. Blijkbaar bekend met den weg, liep hij door tot aan het einde van een door laurierstruiken begrensd pad, en de rampzalige echtgenoot volgde hem, nauwlijks durvende ademhalen. „Daar!" sprak de beambte derde- teklieve politie, terwijl hij hem de hand op den schouder legde en door de duis ternis heen op een flauw licht wees, dat uit de vensters van het huis scheen, die half verborgen waren achter het heestergewas van den tuin. Eene vrou welijke gestalte stond halfweg op het pad tusschen de laurieren, en bijna op 't zelfde oogenblikdat de Bisschop gewaar werd wat zijn leidsman hem aangewezen had, trad de gedaante van een man uit het heestersplantsoen, en daarop omhelsden de beide schimmen elkander, zonder een woord te spreken. Daarna kwamen zij, elkander omar mende, langzaam naar de plaats toe wandelen, waar hunne bespieders zich verborgen hebben. „Ik heb alles aan de Prinses mede gedeeld sprak nu de stem van den man, en zij bevestigt al wat ik van u vernomen heb. Zij weet, dat gij u hier bevindt, en zij zal ons eerst wat tijd gunnenom met elkander te sprekenen dan zich bij ons vervoegen 't Geheim is zoolang begraven geweest, en 't is beter, dat het vooralsnog begraven blijve." Hij sprak blijkbaar met overtuiging en met inspanning om de vrouw te overreden, maar toch behoedzaam en zacht, en op zeven of acht el afstands van zijne bespieders bleef hij stilstaan, zoodat zij hem duidelijk verstaan konden. „Uw echt genoot vermoedt mijn bestaan niet. Waartoe zoudt ge een rustig leven verstoren, door dat bestaan zoo laat te openbaren?" „Gij bedenkt niet, lieve, gij bedenkt niet wat ik al geleden heb en nog lijde," antwoordde de vrouw, en de Bisschop herkende de stem zijner gade; „de wroeging de vrees voor ontdekking de rampzaligheid van altijd verwijderd van u te moeten leven 1" Wat was dat? vroeg de luisteraar bij zich zeiven. Begeerde zij hare schande aan den dag te brengen? Het volgende woord verbaasde hem voor een oogenblik in niet geringe mate. „Moeder! Ge moet u zelve niet noo- deloos kwellen. De vrees voor ontdek king is lang voorbij, en gij en ik kunnen elkander zoo vaak ontmoeten, als we verlangen." De spreker hield nog altijd zijn arm om de leest der vrouw geslagenen zij begonnen zich te verwijderen, terwijl hij sprak. „Wat moet dat beduiden?" vroeg de Bisschop, zich tot zijn gids wendend. „Stil!" fluisterde de ambtenaar der detektieve politie hem in't oor, en hij kneep hem in *den arm. „Wat is dat daar?" riep de stem van den man op het pad tusschen de laurieren. „Wie is daar?" Toen noch de Bisschop, noch Mr. Latazzi ant woordde liep hij met haastige schre den her- en derwaarts turend, naar hen toe. Op eens kreeg hij de gedaante van den Bisschop in 't oog, enzonder ook maar een oogenblik te aarzelen, sprong hij op hem toe en pakte hij hem beet. De haastige voetstappen van den politie-beambte verrieden hem, ter wijl hij zich wilde verwijderen. „Hulp, hulpschreeuwde de onbekendedie den Bisschop stevig vasthield. „Mr. Latazzi," riep de Bisschop, „blijf hier! Ik wil deze nasporing voortzetten op eene voor mijne waar digheid meer betamelijke wijze. Geleid mij naar het huis, jonkman 1" Wordt vervolg dj) HAARLEM, 14 November 1882. In het Museum van Kunstnij verheid op het Paviljoen te Haarlem wordt van 14 November tot 1 December eene bijzon dere tentoonstelling gehouden van eene verzameling werkstukken van de leerlin gen aan het Knnstgewerbe-museum te Berlijn. Door de groote welwillendheid van het Bestuur van laatstgenoemd Mu seum en zijn Directeur den Heer Griinow, is deze belangrijke verzameling tijdelijk afgestaan. Allen, wien de ontwikkeling van het Teekenonderwijs hier te lande ter harte gaat, zien dus eene zeldzame gelegenheid geopendomzonder de reis naar Berlijn te ondernemeneenigzins op de hoogte te komen van de Kunst-ont wikkeling in Duitsohland, en de Com missie vleit zich dat een talrijk bezoek aan deze tentoonstelling de nuttige strek king geve, die daarmede is beoogd. L. 1. Vrijdag is door de Politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebragt Willem Schier, die ten nadeele van zijn patroon den turf schipper D. van het vaartuig een fokken- zeil en ongeveer 1000 tnrven had ont vreemd. Het gestolene was reeds door hem verkocht en de opbrengst aan sterken drank verteerd. omstandighedenzoo spoedig mogelijk gevraagd eene knappe Dienstbode, liefst boven de 25 jaren, in een stil gezin. Met goede getuigen voorzien, adresseere men zich onder motto Dienst bodeaan het Alg. Advert.-bureau van P. VAN CITTERT ZONEN, alhier. (650) eene flinke MEID, 70 gulden loon. Adres: Anegang 10. (651) Als Candidaten voor het Col lege van Notabelen worden aan bevolen de volgende H. H. Van 1320 November (112 uur) ligt de lijst der stemgerechtigden ter inzage bij den Koster der Groote Kerk. Aan alle stemgerechtigde leden wordt dringend aanbevolenom te onder zoeken of hun naam op de kiezerslijst voorkomt. Namens iiet Bestuur: M. A. N. ROVERS, (648) Secretaris. MAATSCHAPPIJ Departement HAARLEM. De lezing van den Heer P. HEERING van Nijmegenaangekondigd tegen 19 December aanst.zal wegens eene uit voering van de Bachvereeniging op dien datumalsdan niet plaats hebbenmaar gehouden worden op Donderdag 14 December 1882. (649) Het Bestuur Mr. H. Jacobi, Voorzitter. Dr. H. D. Kruseman, Secretaris. Gevraagd een fatsoenlijk (660) van 15 of 16 jaar, voor een kindje van één jaarnetjes kunnende stoppen en naai- jen en eenig licht huiswerk verrichten. Loon f 1,per week en vollen kost. Adres in persoon, Gr. Houtstraat 141. Eene BURGERDOCHTER, van de P. G., thans nog in betrekking, zag zich gaarne verplaatst als huis houdster of ter assistentie in de huishouding. Brieven franco onder N°. 652, bij De Erven Loosjes. van J. H. SCHMITZ, Groote Houtstraat N°. 175, kan een JONGEN geplaatst worden. (653) A lady with diploma for English M. O. wishes to give private lessons or to be engaged at a school for some hours a week. Letters A BBooksellers De Erven Loosjes. (654) Aan den Schotersingel, onder de Gemeente Schoten drie bovenhuizen, ingericht met drie groote kamers, groot alkoof, keukenwaterleidingachter het huis balcons met het schoonste gezicht naar Bloemendaal en in de nabijheid van het station der Holl. Spoorweg-Maatschappij. Huurprijs f 200. Te bevragen Frans Ilalsplem 3. (655) f 2.50 per week. Te bevragen in het Wapen van BloemendaaV\ Zijlpoort N°. 2. ut groote kamerskeukenkelder Üj duinwater enz.achter het huis balcon en tuin, in de nabijheid van het station der Hollandsche Spoorweg- Maatschappij. Huurprijs f 350. Te bevragen: Frans Halsplein 3. (657) geadmiteerd en heëedigd U tKi l. t %lt en T.llATEI'R. Ondernemer van Publieke Verkoopingen adres: HOF VAN HOLLAND, Warmoesstraat 27. (658) Goederen worden aangenomen voor de eerstvolgende verkooping. VERKOOPLOCAAL P. VAN CITTERT ZONEN zullen op Zaterdag den 25sten November 1882 en volgende dagen, ter plaatse voornoemd verkoopenten over staan van den Notaris G. C. MERENS (Nieuwe Gracht No. 84). Eene verzameling Boeken, waarbij vele werken over Geneeskunde, Natuur- en Wis kundige Wetenschappen, Aardrijkskunde, Geschiedenis, (waarbij vele betreffende Haarlem), Godgeleerdheid, Taal- en Letter kunde, Romans, Schilder-en Bouwkunst, PlaatwerkenGravuresTeekeningen Muziek enz. ggflf- Te zien Donderdag 23 en Vrij dag 24 November van 103 ure. (659)

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1