DIENSTBODE, ADVERTENTIEN. Job. DYSERINCK van Ylissingen. Te Amsterdam Werkster gevraagd. Strijkster Schoonmaakster (Werkvrouw) Kinderjufvrouw Er biedt zich aan tegen Mei Ketelmakers en Bankwerkers een HUISKNECHT, een Bediende, Wordt gevraagd Jongste Bediende Mg TE HUUR TE HUUR HEERENHUIZEN TE HUUR TE HUUR: TE HUUR gemeubileerde of ongemeubileerde KAMERS, Aan den overweg tnsschen Woen- selEindhoven ie gieterenavond omstreeks 9.30a. zekere v. d. H., uit Heusden,een handelaar in galanteriën, met zijn paard en wagen door den binnenkomenden per sonentrein uit 's Hertogenbosch van achte ren aangegrepen en op zijde geworpen, zoodat de wielen en het achterste gedeelte van zijn wagen geheel verbrijzeld werden. Het grootste deel zijner goederen werd beschadigd. Gelukkig kwam de man er af met een wond aan het hoofd, terwijl het paard ongedeerd bleef. De baanwach ter had de sluitboom niet op tijd gesloten. Bij gelegenheid van het assaut op 'sKonings verjaardag te Bergen-op-Zoom is de sergeant W., van het 3e reg. inf. bij het «trekken op 't geweer» ernstig, gekwetst door een bajonetsteek en in het hospitaal opgenomen. Te Lisse is den 20sten dezer met groo- te opgewektheid feest gevierd, bij gelegen heid van het 25jarig jubilé van den Bur gemeester, den Heer H. C. Schuyt van Castricum. Onderscheidene fraaie geschen ken waren hem aangeboden, o. a. een schrijf bureau door zijne tegenwoordige en vroege re volontairs. Een ^optocht met fakkelicht vergezelde den Burgemeester naar het feestlokaal. Den volgen dag werd er een schoolfeest gegeven. Zelfs de locomotieven van den stoomtram waren voor deze gelegen heid met groen versierd. De Russische kroningsfeesten waar voor nu allerlei toebereidselen worden ge maakt, beloven zeer luisterrijk te zullen worden. Op de vlakte die gedeeltelijk door de gebouwen van de tentoonstelling te Moskou ingenomen wordt, zal men 85 ronde toonbanken plaatsen voor de nitdeeling van 900,000 pasteien en 16 groote kuipen, die 640,000 flesschen bier bevatten, en waaruit kosteloos getapt wordt aan de bezoekers van den vrijen schouwburg en de andere vermakelijkheden. Het gemeentebestuur van Moskau heeft 20,000 roebel bestemd voor de toebereid selen van den plechtigen intocht der keizerlijke familie; 80,000 roebel voor illuminatie en 100,000 voor de volksfeesten. "Voor de illuminatie van het Kremlin worden 40 electrische lampen gemaakt, elk met een lichtkracht van 400 kaarsen met 6 wersten geleiddraden. Er zijn inge- neurs uit Engeland ontboden, om bij de inrichting daarvan behulpzaam te zijn. De vorsten van Bulgarije en Monte negro en de Koning van Servië laten kostbare geschenkengouden en zilveren groepen, voorstellende de bevrijding en bescherming van de kleine Slavische sta ten door Rusland, vervaardigen. Voor de verschillend? Zemstoo' s (provinciale raden) en gemeentebesturen worden hon derden gouden en zilveren schotels ge maakt, ter aanbieding van het Slavische brood en zout bij de kroningspechtigheid. Menige plaatswelker geldmiddelen reeds slecht staan, raakt daardoor nog dieper in de schnld. Er worde een aantal eere poorten voor den intocht des Keizers gemaakt. Op een daarvan zal een orkest zijn van 1000 muzikanten en 8000 koor zangers. Men is voornemens, Rubinstein te verzoekeneen marsch te componeeren voor de feestelijk gelegenheid en de lei ding van het orkest op zich te nemen. Bijna al de gekroonde hoofden van Europa en Azië zullen uitgenoodigd wor den tot bijwoning van de plechtigheid. Twee hooge hofbeambten zullen eer lang met dit doel afgevaardigd worden, de een naar de Europeeschede ander naar de Aziatische vorsten. De heilige Synodebestaande uit twee aartsbisschoppen en een opperpriester zal te Moskau zitting nemen tot het eind van Jnni en te Petersburg Blechts door ge volmachtigden vertegenwoordigd worden. HAARLEM, 23 Februari 1883. In de 1.1. gehouden Raadszitting werd op voorstel van B. en W 100 verhooging van jaarwedde toegekend aan den bewaar der van het Museum. De Raad besloot, aan de Bell-Telephoon-Maatschappij con cessie te verleenen. Bij de Bakkersloot zal een terrein aangekocht worden voor het bouwen van eene school en aan J. W. A. Immink zal bericht worden, dat de Raad na dere voorstellen omtrent den stoomtram van Haarlem naar Bloemendaal gaarne in over weging zal nemem. Men besloot, aan de Vereeniging „Door Vermaak tot Hut" te verzoeken nadere voorstellen aan den Raad te doen. Een voorstel tot verkoop van grond voor stallen in het Florapark aan van der Steur is aangenomeneen dergelijk verzoek van van den Arend en van den Berg is gewezen van de hand. Eene woning, behoorende aan de gemeente en staande op het Molenpad, zal worden afge broken. Eervol ontslag is verleend aan G. D. de Bell als hulponderwijzer aan de Gymnastiekschool. Ten slotte is aan de Tramway-Maatschappij verlenging van huur toegestaan voor hare wagenloods. De zaak van de rioleering van het Gel- delooze pad is aangehouden. Gisteren namiddag is het 2 jarig dochtertje van den werkman Bodewoon achtig in de Sophiastraat, aldaar overreden door een kar van de gemeentereiniging, waarbij een wiel over hare beide handjes is gegaan die belangrijk werden ver wond. De duim van de rechterhand was geheel afgesneden. Heden morgen is door de Politie alhier aangehouden zekere S, die zich 1.1. Dinsdag had schuldig gemaakt aan oplichting van twee paren laarzen, ten nadeele van den winkelier Boon in de Lange Raamstraat. De laarzendie reeds waren verkocht, zijn in beslaggenomen. Dinsdag den 20en dezer hield de Af- deeling Haarlem en Omstreken van den Volksbond eene feestelijke vergadering. De Voorzitter opende haar met een kort woord, waarin hij er op wees dat de Volksbond het drankmisbruik tracht te bestrijdenvooral ook door veredeling van de volksvermakenomdat alléén van de meerdere ontwikkeling en beschaving der maatschappij eene afdoende beperking van het drankmisbruik is te hopen. De Haarlemsche Liedertafel „Zang en Vriendschap" had voor dezen avond haar zeer gewenschte medewerking toegezegd, terwijl de Heer F. Smit Kleine als spreker optrad en de Heeren Schmölling, Basti- aansvan der Eist en von der Móhlen de feestelijkheid opluisterden door de uitmun tende uitvoering van eenige keurige muziek stukken. In eene beoordeeling van het vele schoo- ne, 't welk dien avond ten gehoore werd gebracht, willen wij niet treden. We mogen alleen met groote waardeering gewagen van het genot dat de bizonder talrijke bezoekers der vergadering smaakten. De zang zoowel als de muziek en het gesproken woord zullen nog langen tijd in de her innering der aanwezigen voortleven en zeker niet nalaten een hoogst weldadigen indruk uit te oefenen. Met een hartelijk woord van dankbaar heid tot de Liedertafel en de verdere Heeren die zooveel tot het welslagen dezer feeste lijke bijeenkomst hadden bijgedragen, sloot deVoorzitterde vergadering, erop wijzende, dat de uitslag van dezen avond de Afdeeling had overtuigd van de waarheid, dat ver betering van zeden en beperking van drank misbruik vooral te verkrijgen zijn door de opwekking tot al wat schoon is in, goed en wel luidt. In de programma's waren gelegd uit- noodigingen om als lid tot den Volksbond toe te treden. Wij weten niet hoevelen aan die uitnoodiging gehoor gaven maar we mogen niet nalaten er op te wijzen dat de Volksbonddie zoo goed toont de middelen te begrijpen, waardoor een onzer grootste volksrampen te lenigen isde sympathie en ondersteuning van alle weidenkenden ten volle verdient. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een onderstuk gouden oorbel. Een zijden dames beursje. Een dames handschoen. Een paternoster. Een zijden doekje. Een wit kinderbontje. Een rijtuigsnoer. Een buigtang. Twee schoolboeken. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den Heer S andieck Gr. Houtstraat een bruin gevlekte hond. Bij de Wed. Peters, Ripperdastraat 15b, een lap percal en eenig naaiwerk. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 21 Febr. J. Elskamp en H. S. ten Hope. H. R. Smink en J. Snoek. 23 Febr. H. F. Schön en A. C. Zoomers. GETROUWD. 21 Febr. 3. Dekker en J. W. Grooten- dorst. J. C. v. Dijk en J. Fopma. K, Smit en H. Hoenderdos. T. J. C. v. d. Valk en A. M. Peper. 22 Febr. H. J. Daudeij en G. B. Cramer. GEBOORTEN. 15 Febr. M. Roekens geb. van Noord, d. S. Huijer geb. v. d. Hidde, d. S. H. van Oijen geb. Burman, z. J. Heiloogeb. Huijkman, d. 16 Febr. E. Blaauw geb. Nat, d. A. C. Wrngge geb. Wijkhuizen, z. E. M. v. d. Putte geb. v. Hamelsveld z. A. C. v. Zalen geb. de Moor, z. M. A. C. Feykes geb. Camman, d. 17 Febr. S. Kleijnschmidt geb. v. Amstel, z. M. Kok geb. Hartman, z. M. J. de Mon geb. Klabou, d. H. v. Orden geb. Lomans, z. H. v. d. Kolk geb. Tijmes, z. P. C. Rooijers geb. de Laat. z. A. P. Toeset geb. v. Kordelaar, d. 18 Febr. E. Stevenhaagen geb. Vermeulen, z. G. Vlug geb. Bakker, z. M, Duin geb. v. Velzen, z. H. M. v. Kimmenaede geb. t. d. Weiden, d. M. P. E. Karreman geb. Kropff, d. A. Peters geb. v. Es, z. G. M. M. Snijders geb. Krom, d. 19 Febr. B. v. Deursen geb. Bakker, z. A. M. v. Haren geb. Cornet, d. C. D. Geenevasen geb. Okkerman, d. J. M. Kernekamp geb. Smink, d. H. C. Elfe rink geb. Heeremans, z. E. Kok. geb. Beute, z. 20 Febr. C. H. de Korte geb. Sikman, z. A. Cornet geb. Burggraaf, z. M. Glaser geb. Huijkman, z. M. C. Jansen geb. v. d. Voort, z. W. v. Dansik geb. Wesselius, z. A. M. Duijfjes geb. v. Peseh, d. 21 Febr. E. Davidson geb. Davidson, z. C. P. Hubbers geb. Diks, d. 22 Febr. A. P. Boogaard geb. Wes- selink z. E. Logmans geb. de Brave, d. W. Wessel geb. Seger, d. OVERLEDEN. 14 Febr. 1'. J. Fassion 57 j. vr. van J. J. Decoz. Wolstr. 15 Febr. A. T. Piper 67 j. Raamvest. J. M. v. Eybergen 75 j. Wed. P. Snijders, Koudeuhorn. 16 Febr. P. A. Vos 65 j. Nieuwsteeg. H.v. Geme 67 j. Kraaijenh. Gr. L. G v. Hering78j. wed. B. J. Rooijaards, Gasthuisvest. G. v. Hilten 46 j. vr. van J. M. Ramakers K. Dijk. W. G. Bannink 38 j. K. Be- gijnenstr. A. C. Keunen 27 j. vr. van J. Zomerdijk, Ged. Oude Gr. 17 Febr. J. L. v. d. Aakster 47 j. Heerensingel. 18 Febr. C. II. M. v. Leuven 2 j. d. Kam persingel. J. Cordoes 88 j. wed. H. v. Zutphen, Koudenhorn. J. Pollee 21 d. z. Harmenjansweg. W. M. Keruekamp 3 j. d. N. Kruisstr. P de Vos 65 j. Drap- penierstr. 19 Febr. A. C. Misset 46 j. Burgwal. A. Veenendaal 60 j. wed. D. Bouman, Botermarkt. H. Vissers 65 j. Ged. Oude Gr. C. M. Jansen 72 j. wed. S. D. Poelstra, K. Houtstr. 20 Febr_ J. Scherpenhuizen 71 j. Schootersingel. Een levenl. aangeg. kind v. li. mann. gesl. v. J. C. T. Wolffenbuttel, L. Veerstr. H. Mulder 36 j. vr van W. Martin, Raamsteeg. 21 Febr. W. C. v. Brederode 7 m. z. Gr. Heiligland Maandag 26 Februari e.k. Voordracht door den Heer Heden overleedzacht en kalm, onze geliefde dochter ADRIANA VAN WOLFEREN, in den ouderdom van 19 jaren hare hoop was op den Heer en Heiland. (306) L. VAN WOLFEREN. Haarlem, 21 Feb. 1883. kennisgeving wordt gevraagd tegen Mei op een bovenhuisin een gezin van twee personenals meid alleen eene DIENSTBODE, goed kun nende koken en werkenen die als meid-alleen gediend heeft. Men melde zich aanmits van goede getuigen voorzien, bij Mevrouw THöNE BEETSF arklaan 12 te Haarlem 't liefst vóór twaalf uur des middags. *-* De Heer en Mevrouw VAN PRAAG—SLUIJTERMAN VAN LOO, gevoelig voor de vele bewij zen van deelneming ondervonden, na het zoo smartelijk en onverwaohts afsterven van hunne jongste lieveling ANNA, betuigen aan allen, welkej hen van hunne zeer gewaardeerde belangstelling blijken gaven, daar voor hunnen hartelijken dank. Haarlem, 19 Feb. 1883. (307) Mejuffrouw de Wed. GERLAGH Groote Houtstraat 36vraagt met 1 Mei a. s. eene knappe, fatsoenlijke als Meid-alleen, P. G. (310) Flinke Werkster gevraagd, die met winkelwerk bekend is zal de voorkeur hebben. (311) Adres: Groote Houtstraat 189. Gevraagd eene bekend met strijken wasch opdoen enz.voor 2 keeren in de week. Zich in eigen persoon te vervoegen Frans Halsstraat 21des namid dags tusschen 122 uur. (308) I gevraagdvoor één S. twee dagen per week vast en verder voor de groote schoonmaak. Adres: VAN BREDERODE, Groote Markt. (312) Er biedt zich aan met Mei een fatsoenlijk Burgermeisje als of ter assistentie in de huis houding. Brieven franco onder N°. 313, bij De Erven Loosjes. 1 eene nette TWEEDE MEID, P. G.22 jaar oud, bekend met naaienmazenhet opdoen der wasch en tafeldienen, drie jaar in dezelfde betrekking geweest zijnde, Franco brieven onder N°. 314, bij de uitgevers dezes. voor Grof-Smidswerkbe kwaam in hun vak, kunnen tegen flink loon vast werk bekomen aan de Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden. Te Rotterdam gevraagd met Mei P. G.ongehuwd en niet beneden 30 jaar, in een klein gezin hij een heer die toevallen heeft. Adres in persoon of met franco brieven onder letters M Chij den boekhandelaar A. J. KNOOP, Zijl straatHaarlem. (316) Op een handelskantoor te Haarlem wordt tegen 1° Maart a. s. gevraagd een nette hand schrijvende en met de kantoorwerkzaamheden békend. Salaris naar bekwaamheid. Brieven franco onder letters L P bij den boekh. A. VBRNOCT. (317) een HOFMEESTER, voor del officieren van Z. M. Pollux. Zich aan te melden a/b Z. M. Wassenaar te Amsterdam. (318) gevraagdaan bet kantoor van D. MERENS Co., Papentorenvest 17. gevraagd, eenigzins met het vak hekend. AdresJ. H. J. KUIJPERS, Kruisweg N°. 60. (320) j ii iq eenflink droogHuis ^r..lT.[ met Tuintje, riantuit- li ilif zicht, 5 minuten van den fWBPt-Hout, huurprijs 4,—per week, meerdere huurjaren ƒ3,50 per week. AdresA. FRANKEN, Haarlemmerhout 31. (321) TE HUUR aan den Schootersingel en in de Maerten Heemskerkstraatvlak over de Nieuwe Brng, zeer nabij het station en aan de wandelingen Huizen met Tuinen, alsook Boven- en Benedenhuizen, de huurprijzen zeer billijk. Te be vragen bij J. D. KAAKEBEEN ,j ArchitectGed. Oudegracht N°. 34; op het Zuider Buiten- spaarne te Haarlem, met 5 kamers, keuken, kelder, rnime zolder met meidenkamerbe schoten kap. Huurprijs 350, alsook nog op de Gedempte Oudegracht een BOVENHUIS met 8 kamers en 2 keukens, geschikt om door twee families bewoond te kunnen worden. AdresJ. VAN CITTERT Sr. Zuider Buitenspaarne 100Haarlem. met Mei eene ruime Werk- en Bergplaats met HuisTuin en Open Erf, geheel geschikt voor Boerderijaan de Gedempte Raamgracht N°. 75. Te bevragen bij J. C. VAN REIJSEN, Mr. TimmermanSpaarnwouderstraat. Een zeer net Winkelhuis met Bovenwoning op een der beste standen van Haarlem. Te be vragen Ged. Raamgracht 55. (325) zeer geschikt voor Heeren. Adres Groote Houtstraat 46. (326) V

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3