Sigarenfabriek. TE HUUR ADVERTENT1KN. eene KEUKENMEID, Dienstbode, Dienstbode Als Meid-alleen Varkensslagerij. Dienstbode Boekbinderij. TE HUUR TE HUUR TE HUUR Ameublement TE HtfÜE, TE HUUR gevraagd vrouwen en „dames" 's avondsals in het I geniep, de verdachte stulpen binnenslui pen, zal wel niet overal bet geval zijn. In Utrecht is dat geen zeldzaamheid. En ook als vrouw E. met haar waarzegsters patent (bestaande in een mandje met ci troenappelen) aan de deur komtdan weet menig dienstmeisjedat (als mijnheer niet thuis is) aan mevrouw moet gezegd worden, wie aan de deur staat. En het is zeker, dat onze vrouw E. in menige, schijnbaar deftige woning eene groote rol speelt. Mevrouw Elise van Calcar, die in eene brochure ijverig partij trekt voor de som nambule Gunters en echtgenoot, zal waar schijnlijk ook wel verontwaardigd zijn over het vervolgen van deze profetes. Te Leiden werd aangehouden een persoon, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een gouden horloge, ten nadeele van een goud- en zilver-kashouder. Aan het commissariaat gebracht bleek het dat hij als koloniaal had dienst genomen en thans een verlof van 14 dagen had, welk verlof morgen afloopt. Vermoedelijk is door hem het feit bedreven om van den dienst af te komen. Een ontzettende ramp heeft Menado in de Minahassa getroffen, de Soerab. Courant meld daarvan de volgende bizon- derheden De rivier Menado is dubbel zoo breed geworden als die geweest iszij is nu even zoo breed als de rivier van Amoerang te Ranaijapo. Al de groote steenen die de Minahassars nu circa 50 jaar geleden, aan aan de beide zijden of oevers van genoemde rivier opgestapeld hadden, zijn nu ver dwenen. De passage van Menado over Maoembi en Ajermedidi naar Kema is geheel gestremd, terwijl die van Kema naar .1, Tondano ook onbruikbaar is geworden, daar öf de bruggen óf de weg zelf niet meer bestaat. De Chineezen te Menado hebben weer veel geledenhun kamp was een water al water; 19 huizen zijn weggespoeld en 18 huizen zijnmet alles wat er in was, door die vree3elijke bandjir in zee meegesleept. De weg naar Singkel is, dicht bij de kleine nieuwe brug, doorgebroken. Het strand, van Toemoempa tot Malalajang was en is nu nog als het ware een strand ge worpen van opeengestapelde groote en klei ne boomstammen van verschillend kaliber. De schade van de Chineezen alleen begroot men op ƒ37,000. De Jav. Ct. meldt dat te Menado en Kema vijftig personen zijn vermist en omgekomen; dat twee negorijen in de afdeeling Kema totaal zijn weggespoeld en dat de schade wordt begroot op 100,000. Naar van geloofwaardige zijde ver zekerd wordtzoo lezen we in het Rotterd. Nieuwsbl., acht onze Kroonprins allengs het einde zijner stille afzondering genaderd en zal hij dezen zomer, men meent ter gelegenheid van de Koloniale Tentoonstel ling, weêr aan het openbare leven deel nemen. Ofschoon, naar ons gemeld wordt, het nog lang niet zeker is of de Prins de openingsplechtigheiddie door de tegen woordigheid van Koning en Koningin wordt opgeluisterd, zal bijwonen, meent men toch de hoop te mogen koesterendat binnen kort ook in de verwijdering, dié er tusschen den Prins en het Koninklijk Hof beeft bestaaneene gelukkige verande ring zal komen. Uit Eigen Haard schrijven we de volgende opmerkingen betreffende de re- vaccinatie af: Een eerste inenting zonder goed gevolg, of een inenting weinige oogen- blikken na de geboorte, maakt een heren ting binnen zeker tijdsverloop noodzakelijk. Een herhaling der kerenting alle 10 a 15 jaren is aan te bevelenvooral bij den aanvang van den bedaagden leeftijd mag deze niet worden verzuimd. Pokkenepide- miën eischen steeds de onmiddelijke heren ting en wel te eerder, naar mate een grooter tijdsverloopsedert de laatste in enting plaats had. Daar de herstelde poklij ders niet voor immer tegen pokziekte be veiligd zijn, worde ook op hen, na verloop van eenige jaren, de inenting toegepast. De gunstige gevolgen eener getrouwe herenting leeren wij o. a. uit de geschiedenis van het pokken-hospitaal te Londen kennen. Reeds sedert bijna 50 jaren worden aldaar alle mannelijke en vrouwelijke bedienden bij hunne in diensttreding herent, en tot op den huidigen dag is bij deze, aan besmetting zoozeer blootgestelde lieden, geen enkel geval van pokken voorgekomen. Het Gereformeerd Burgerweeshuis te Rotterdammet eene vlottende bevolking van ruim 350 kinderen, oppassers enz., bleef gedurende de laatste 36 jaren van pokken bevrijdmet uitzondering van eene oppasseres die zich niet aan de kunst bewerking onderwierp. Zij leed aan pokken, doch gaf geen aanleiding tot verspreiding der ziekte in het gesticht. De vaccinatie wordt daar met zorg toegepast en te be- kwamertijd herhaald. Te Weenen leggen tegenwoordig de voorname dames zich toe op de scherm kunst, en' te Rome is een vrouwelijke VecJitclub tot stand gekomen, die reeds vruchten afwerpt. Dezer dagen toch bericht te de Gazet/a d' Italia het volgende„Gis teren omstreeks 11 uur had in het Bosco Sacro voor de poort San Sebastiano een duel met de sabel plaats tusschen de Con- tessa Emilia*** en jonkvrouw Clotilda*** Terstond bij den eersten aanval ontving de Contessa eene lichte wonde aan den schouderenhoewel het bloed over haar Junonieschen arm stroomdewilde zij toch den strijd voortzetten. Bij den tweeden aanval kreeg Jonkvrouw*** een houw over het voorhoofd. De wonde is ernstigdoch de geneesheer Dr.*** heeft verzekerd, dat zij niet gevaarlijk is. Beide partyen hebben bij deze gelegenheid evenveel koelbloedig heid als moed aan den dag gelegd. Getuigen van de Contessa*** waren de Marehesa X. en de Baronesse A.; die van Jonk vrouwe Clotilda***Freule P. en Freule Z. J." Aan een handelsreiziger uit Dussel- dor'pdie verleden week het Z. Holl. Koffie huis te Breda bezocht, werd door den koffiehuishouder gevraagd, of hij de heer Marino uit Dusseldorp waswelke vraag door hem bevestigend werd beantwoord. Daarop deelde de ander hem mede, dat de politie er zooëven was geweest, om hem (Marino) over zekere zaak te spreken, welke mededeeling door den aangeprokene met verwondering werd aangehoord, ter wijl hij verzekerde niets met de politie uit te staan te hebben en hare komst gerust te kunnen afwachten. Bij de vele habitués van het café rees het vermoedendat men hier met een boosdoener te doen hadtoen eindelijk de politie terug kwam, en de heer Marino aan haar voorgesteld werd. En wat bleek nu het geval te zijn? Dat de politie eene portefeuille met eene groote waarde aan papier enz. gevonden hadvóór dat de eigenaar die nog gemist had. Na de identiteit van zijn persoon enz. te hebben aangetoondwerd hem het ver- miste ter hand gestelden tevens door hem eene goede belooning aan den ijverigen politieagent gegeven. In Engeland bezigt men chloroform om de bijen te bedwelmen, den honig gemakkelijk te verwijderen en de diertjes in andere korven over te brengen. Onder de nieuwste toepassingen van den telefoon behoort zeker de invoering daarvan in het algemeen ziekenhuis te Weenen. In de ziekenzalen en in alle kleine vertrekkenbestemd voor besmette lijke ziekten zijn telefonen aangebracht. De patiënten kunnen daarvan ten allen tijde gebruik maken om te spreken met vrienden en bekenden, zonder gevaar te doen ontstaan voor besmetting. De toestand der ziekendie vroeger streng afgezonderd werden gehouden, zal door dezen maatregel veel dragelijker worden. In de Algemeine Zeitung komt een artiekel voor van Prof. Sattler teMiinchen, waarinop grond van eenige-kopermunten, geslagen onder Herodes Antipasbetoogd wordt, dat het jaar van Jezus' geboorte ontwijfelbaar gesteld moet worden op het jaar 749 na Rome's stichting, zoodat wij eigentlijk thans het jaar 1888 in plaats van 1883 moesten schrijven. Naar aanleiding van een van ver schillende zij den medegedeeld bericht, dat de gewezen burgemeester van Loosduinen geen handelingen gepleegd had ten nadeele van de door hem gevoerde administratieën of van onder hem berustende waarden zegt het Haagsch Ebld. vernomen te heb ben dat een gedeelte van dat bericht waarheid bevat, n. 1. dat de door den burgemeester gevoerde officieels admini stratieën, als daar zijn die van de Ge meente die van den straatweg van 's Gra- venhage naar Loosduinen en die van den Loosduinsehen tol, werkelijk in orde zijn. Met de gelden van partikulierendoor den Burgemeester beheerd, is dit evenwel 't geval niet, en wel degelijk zijn er inde gemeente personendie duizenden met het hoofd der gemeente verloren hebben. Eenige dagen geleden zijn deze benadeelden tot eene vergadering opgeroepen door den notaris Bikkers van Naaldwijk en is hun daar een aanbieding gedaan van eenige percenten hunner vordering met de belofte dat na verloop van tijd ook de rest zou worden aangezuiverd. Enkele schuld- eischers hebben daarin toegestemden bin nen weinige dagen zal 't geen door den Burgemeester aan waarde van inboedel enz. is achtergelatenpubliek verkocht worden. Misschien hoopt mendat de gemeente naren zich het eigendom van een stoffelijk souvenir aan den voormaligen burgervader zullen betwistenen dat de opbrengst dien tengevolge zoo hoog zal zijn, dat aan alle verplichtingen zou kunnen worden voldaan, doch dit is voor's handsde eenige grond voor de vriendelijke opvatting omtrent het beleid des burgemeesters. HAARLEM, 20 Maart 1883. Ingevolge Koninklijk besluit van 16 Februari No. 12 zijn vrijgesteld van zegelrecht. De bewijzen van overneming, door de amtenaren der posteryen afgegevenvoor kwitantiën, welke door belanghebbenden ter invordering aan de postkantoren worden gedeponeerd. Onder de gemeente Schooten is opge haald het lijk van de 60jarige koopvrouw Hilletje Schering, laatst woonachtig in eene slaapstede te Haarlem. Daar zij veel misbruik maakte van sterken drank ver moedt men, dat zij in dronkenschap te water is geraakt. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 17 Maart 1883 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. De fabrieksgebouwen en verder Ge timmerten en Erven van de voormalige Meekrapfabriekgelegen in de gemeente Schooten onder sectie B. N°. 577 aan het Noorder Buitenspaarne verkocht in 12 perceelen, opgebracht f 18260; ge combineerd van N°. 113 21045, N. Soellaart Jr. qq. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een schildpad oorbelletje. Een kleerborstel. Een zak waarin kleederen en een paar klompen.Een nijptang. Een hark. Eenige vellen zilverpapier. Een prikslede. Een vrouwenzak waarin zakdoek en doosje. Een schroef. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 21 Maart 1883, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden 1. Miss. Ged. Staten goedk. besluit aan koop terrein Bakkersloot. 2. Procesverbaal kasopneming. 3. Voorstel B. en W. op bezwaarschriften Mevr. des Tomhesron ZeppelinJ. J. Sprenger van Eyk en A. en M. F. van Eeden. 4. Id. Id. op idem van R. Eek- hout, H. Eekhout en J. J. W. Eekhout. 5. Id. id. op bezwaarschriften Wed. G. Smitv. d. Stadt en Mevr. J. O. Haakman. 6. Id. id. weg langs, en uit dieping van het Noorderspaarne. 7. Id. id. nieuwe brug ter ver vanging van de Lange brug. 8. Id. id. met plan school aan de Bakkerstraat. 9. Id. id. bestraten rijweg en trottoir Florapark. 10. Id. id. kosten aanleg trot toirs enz. en beplanting Wilhelmina- straat en Wilsonsplein. 11. Rapport Comm. Fin. rekest II. London, aankoop grond. 12. Id. id. reken. Bank van Leening. 13. Id. id. rekest H. C. Ilirdes, aankoop grond. 14. Voorstel B. en W. herstellingen huis Jacobijnestraat. 15. Id. id. missive B. en W. Amsterdam, afstand van grond aan W. Coppée. 16. Missive R. Keyzer. 17. Missive dankbetuiging leeraren H. B. School. 18. Verslag Lager Onderwijs. 19. Processenverbaal Keurmeester. 20. Missive B. en W. met rapporten school toezicht prijsuitdeelingen missives Raadsleden Mr. R. II. J. Gallandat Huet en Er. W. B. J. van Eyk. 21. Memorie van het raadslid Er. C. G. von Reeken, scholen. 22. Voorstel B. en W. rekest Q. van Vliet, overhaal hoek donkere Spaarnemet nota van kosten. 23. Rapp. Raadscomm. reglement van orde. Mevrouw v. d. VLIET, Kleine Houtstraat 53 7 vraagt tegen 1 Mei tevens genegen huiswerk te verrich ten. Spreekuur: 's avonds tusschen 8 en 10 uur. (727) Men verlangt te Ilillegorn met Mei, eene fatsoenlij ke, flinke voor meid-alleen, tegen hoog loon. Adres onder N°. 730, bij de Boekhandelaars De Erven Loosjes, te Haarlem. Mevrouw KRUSEMANGroote i' Houtstraat 48, verlangt met Mei j| eene eenvoudige, eerlijke als meid-alleen, die eene goede burgerpot kan klaar maken en netjesii in haar werk is. Zonder goede ge-j tuigen onnoodig zich aan te melden-1 Men vraagt tegen Mei te Haarlem eene fatsoenlij kéTDIENST- BODE, om als meid-1 alleen te dienen. Adres onder No. 776, bij De Erven Loosjes. wordt tegen Mei gevraagd in een klein gezin zonder kinderen, eene knappe DIENSTBODE, die een burgerpot kan koken. Loon 70 a 80 naar gelang van bekwaam heid en getuigen. AdresGroote Houtstraat N°. 12. (731) Gevraagd een JONGMENSCH, als Leerling op een Sigarenfabriek. Adres met franco brieven onder N°. 733, bij De Erven Loosjes, te Haarlem. Er wordt gevraagd een knappe JONGEN, Eamstraat 12.(729) Met Mei wordt gevraagd in een stil gezin, eene zindelijke die goed koken en netjes werken kan, liefst niet beneden de 25 jaar. AdresGed. Oudegracht 98. (732 Bij P. J. KREEKKoningstraat 16 kan een JONGEN geplaatst worden die vouwen en naaien kan, tevens JONGENS na sohooltijd boven de 12 jaar. (731) rginfm met 1° Mei a. s.vlak bij 't Spoor, een net HEE RENHUIS met 7 ka- l-mers, dienstbodenkamers, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs 800. Te bevragen met franco brieven onder N° 735, bij DE ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem. tegen 1° Mei of eerder, aan den Schootersingel2 Benedenhui zen, bevattende 2 kamers, ensuite groote alkoof, keuken, kelder, slaap plaats voor dienstboden, waterlei ding, tuin en verder van alle ge makken voorzien. Huurprijs f 220 per jaar. Verder een Bovenhuis met 3 kamersalkoof, keuken en ruimen zolder, staande onder de gemeente Schooten (geen plaatselijke belas ting). Huurprijs ƒ200 's jaars. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (736) twee net ingerichte Burger woningen met Tuin, in de nabijheid van den Hout. Huurprijs f 2,25 per week. Te bevragen by P. BRINKMAN Pzn. Timmerman, Oude Groenmarkt N°. 18 of Ver- wuift N°. 7. (737) aan het Spaarne, tW66 a drie flinke benedenkamers, on gemeubileerd en zonder bediening. Voor meerder informatie adresseere men zich onder N°. 738, aan het bureau van dit blad. Door toevallige omstandigheden wordt TE HUUR aangebodeneen AMEUBLEMENT voor 4 of 5 kamers, benevens hetgeen overi gens voor eene huishouding vereischt wordt. Brieven franco onder N°. 739, aan het bureau van dit blad. om in te werkeneen PaKllUiS op een fatsoenlijken standmet open lucht en water. Brieven franco met prijsopgave onder N°. 740, bij de uitgevers van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3