Bickers, de Orgeltrapper. N ieu wsberichten. gehuwd, fatsoenlijk te kunnen leven, door E. M. A. Otto." Die kunst zullen zij er wel niet uit leeren, maar zij zullen er menigen wenk in vinden, die, verstandig toegepasthaar op weg zal brengenom met meer of minder inkomen de tering naar de nering te zetten. Prins Alexan der van Bulgarije heeft bij den sultan belet gekregen. In Juli zal 't monu ment voor de omgekomenen van den Adder plechtig worden onthuld. Dit monument zal tegen Nederland getuigen, dat zijne gruwelen in rapporten laat begraven. Jannetje's horloge in den vorm eener by bracht f250 op, haar baljapon72. De verkoop der brandkast leverde bezwaar op, want men kon haar niet openen, omdat de sleutel nog in haar bezit is en zij alleen het woord van het geheime letterslot kent. Zouden de millioenen er waariyk nog inzitten? 't Heele boeltje bracht maar f 2000 op.Er komt op t. T. eene waarde van anderhalf millioen aan diamanten. Voor liefhebbers van stelen is gezorgdwant, als zij op de glazen wanden drukken, die de yzeren kistjes bedekken, zakt de plaat weg, en de kistjes komen terecht in yzeren kasten, die zich van zelf sluiten. Leven de HH. Becht Dyserinck, die deze inrichting vervaardigen! Er zijn kruideniersbedienden in de wereld, die u al hun geld gevenals ge maar zegt, dat ge een diender zijt. In de „Witte" te 's Hage is een lid onder toezicht ge steld van een inspecteur van policie. Wat de man gedaan heeftis onbekendmaar of hy met pleizier zijn partytje maakt en zyn borreltje drinkt, is twijfelachtig. In een provinciaal blad leest mendezen morgen is J. v. d. L. overleden en gisteren is hy begraven. Zeer uitgebreid en merkwaardig zal de visscherij tentoonstel ling te Kensington zyn. Natuurlijk zal men er ook vele soorten van haaien kunnen waarnemenof ook de laatst ontdekte Wij twijfelen er aan. Als deze zijne prooi niet kan machtig wordenhoudt hy zich soms jaren lang verborgen. In Amerika leggen de dames haar-albums aanmetlokken van jonge en oude mannen, liefst van jonge. Er worden t. T.'s gehouden van allesin Burrnell's museum te New-York in de vorige maand eene van dikke mannen en vrouwen. Ingezonden werden drie vrouwen en zeven mannente zamen meer dan 2000 K.G. zwaar. Jammer dat de dikke vrouw van Steenbergen overleden isdie zou in 'tmuseum op hare plaats geweest zyn, daar zij53 jaar oud205 K.G. woog. Zij had geene opvullingen noodig gelijk vele dames tegenwoordig al te merkbaar gebrui ken. Hare lijkkist was 2 meters lang, gemiddeld één meter breed en 90 centi meters hoog. 24 dragers hadden moeite haar grafwaarts te dragen. Ook in de dierenwereld ziet men wonderlijke natuur- spelingenin 't begin dezer week werd te Adorp een kalf geboren met twee staarten, een dubbele ruggengraatacht pooten en vier ooren op een vleeschklomp, die een kop verbeelden moestdoch waaraan bek en oogen ontbraken, 't Is zoo huivering wekkend, dat wij, om in prettiger stem ming van den lezer te scheidenten slotte berichten, dat er weêr een nieuwe dans is uitgevondennml. de babbel-quadrille. Op ieder gebied toch in onze eeuw kolos sale vooruitgangLaat de twintigste 't ons maar eens nadoen EENE BEKENTENIS. Naar het Engelsch van F. W. Robinson. 12) „Wie?" „Alfred Marston. Heeft hij eene sa menkomst met eene vrouw, die schoo ner is dan ik met eene, die meer liefde voor hem gevoelt? Zullen zij misschien plannen makenom samen weg te loopen? Of is hij wellicht al met haar weggeloopen Indien dat hel geval is indien dat het geval is," gilde zij, „dan zal het, zoo waar achtig als er een God is, niet goed met hem afloopen. Ik zal noch hem noch haar sparen gij zult het zien 1 Gij, Humfrey Bickers, onthoud wat ik u gezegd heb!" „Indien ik je niet beter kende, Clara, zou ik denken, dat ge dron ken zijt," merkte ik op. „Zoudt ge dat denken?" „Wilt ge mij niet vertellen, wat er aan de hand is Wat verlangt ge te zeggen aan Alfred Marston Waar om staal ge hier te wachten?" By de op den lOden April gehouden herstemmingen voor leden der Tweede Ka mer te Amsterdam zyn uitgebracht 1639 geldige stemmen. Gekozen zyn de HH. I. Dirks met 997 en A. Gildemeester met 1006 stemmen. De HH. H. W. van Marle en A. baron Schimmelpenninck v. d. Oye hadden 642 en 633 stemmen op zich vereenigd. Het Dagblad verklaart het gerucht dat de heer Heemskerk het mandaat tot samenstelling van een Kabinet zou hebben neergelegdongegrond. De Haagsche korrespondent der Zutpliensche Courant neemt te wetendat de eenige adviseur van den Koning in deze ministerieele krizis, de afgetreden Mini ster Graaf van Lijndenis. De korrespon dent meent voorts, dat als het demission- nair Kabinet aan den Koning schreef, dat Diens schielijke terugkomst in 's Lands belang wenschelyk was, Z. M.dit erken nende, geen oogenblik zou aarzelen ver andering te brengen in zyne reisplannen. Zou de veronderstelling van het tegen overgestelde niet beleedigend voor Z. M. zijn Naar aanleiding van de aftreding van het ministerie-van Lynden zegt het Ba- taviaasck Handelsblad„De aftreding van het Min. v. L. is hier met meer ingenomenheid dan verwondering verno men. Uit de verdeeldheid der partijen ont sproten en geduld, beschouwde het onder 's Graven leiding de staatkunde als een middel van nationale misleiding en gaf hier door aan 's Lands zaken bog valseher rich ting dan het by zyn optreden vond. Het koloniaal beleid getuigde hiervan het sterksthet was een voortdurende mysti ficatie geheel berekend op het verbloemen der zwakheid der fouten en der intrigues, welke de nationale verontwaardiging met zooveel kracht en eenheid heeft onthuld dat de partyen in de Staten-Generaal haars ondanks zich daaraan gelegen hebben moe ten laten liggen. De rehabilitatie van Generaal v. d. Heyden, de drang naar krachtige maatregelen in Atjeh, en einde lijk het beteekenisvol votum van 15 Eebr. waren zoovele nationale getuigenissen tegen de immoraliteit en de kwade tronw, waar door het ministerie v. L. zich maar al te droevig heeft onderscheidenzelis in het koloniaal bestuur, het gewichtigste onderdeel zijner taak. Deswege den als een strooman tot minister gepromoveerden referendaris te doen boetenwas een toeleg, den léicheur by uitnemendheid waardig; maar die toeleg is gelukkig door de Ver tegenwoordiging verijdeld. Zy heeft begre pen dat waar het volksgeweten den heer van Lynden schuldig oordeelt aan de on wettige verlenging der Billiton-koncessie, en vooral daaraan zyn graven-titel toe schrijft, de verlenging van zyn bestuur de ontzenuwing zou zijn der op 15 Fe bruari met verpletterende meerderheid uit gesproken beschuldiging. En vermits deze beschuldiging niet slechts 's heeren van Lynden's handlangers, maar in de eerste plaats hemden vorstelijken boedelbered- deraar trof, moest de val van den Minister van Koloniën dien van het hoofd van het Kabinet en gevolgelij k ook van dit laatste ten gevolge hebben. „Dat wil ik u niet zeggen. Ik wil niemand vertrouwen. Ik heb niemand, die me genegen is, en ik zal handelen zooals 't me goeddunkt, reken daarop! Ge zult niet lang behoeven te wachten om de waarheid te weten te komen alles zal weldra ruchtbaar worden in het dorp, en ik zal niemand sparen!" En terwijl zij dit laatste uitgilde, liep zij weg, meer gelijkend op eene waanzinnige, dan op eene molenaars dochter; en ik merkte op, dat zij niet den groolen weg langs liep, maar dat zij den weg insloeg naar de rivier, geheel als eene wanhopige. Het hoofd liep me om, terwijl ik me naar mijne woning begaf. Bestond er dus ook minnarij tusschen Clara Ëggleton en den organist, en beschouw de zij zich zelve als eene veronacht zaamde vrouw, in staat om het grootste onheil te stichten? Zij zou niets ge heim houden zij zou den predi kant alles mededeelen, wat zij, steeds waakzaam in haar minnenijd, had ontdekt, en dan zou het treurspel een aanvang nemen! 'tWas beter, dat ik haar alles mededeelde wat ik wist, en dat ik met haar beraadslaagde Een telegram van Batavia bericht, dat in den nacht van 5 April de weduwe van den 5den Sultan van Djocjokarta den kraton ontvlucht ismet haar zoonden pangerangen zestig gewapende bedienden. Een detachement der lijfgarde van den Sultan achterhaalde de vluchtelingen. Eene schermutseling ontstondwaarbij een offi cier en negen man gewond werden. De pangerang werd den volgenden dag gevat. Zyne moeder wist te ontkomen doch gaf zich later vrijwillig over. Ter herdenking van den 300jarigen geboortedag van Hugo de Groot heeft de Koninkl. Akademie van Wetenschappen Maandagmiddag eene geheel daaraan ge wijde zitting gehouden, die door den voor zitter Mr. C. W. Opzoomer geopend werd met eene welsprekende rede over het genie en de werken van Grotius, in verband met de hoofdgebeurtenissen uit zijn leven. Te Delft is Dinsdag het derde eeuwfeest der geboorte van Hugo de Groot met bi- zondere plechtigheid gevierd. In de Nieuwe Kerk aldaar staande voor het praalgraf van de Grootheeft de heer Mr. E. J. J. B. Cremers, lid der Tweede Kamer en Voor zitter van het uitvoerende Comité voor de oprichting van een standbeeld voor Hugo de Groot, een indrukwekkende gehouden, en een zilveren krans met de nationale kleuren op het grafgesteente neergelegd, terwijl de Burgemeester van Delftnamens die gemeente een immortellenkrans met de Delftsche kleuren op het voetstuk legde. De abt Brouwers dankte ten slotte allen voor de vereering van den grooten Neder lander en sprak de hoop uitdat weldra een standbeeld voor Grotius zou verrijzen. Te Steenbergen is dezer dagen op 53jarigen leeftijd eene vrouw overleden, waarschijnlijk de dikste van geheel Neder land. Een jaar voor haar dood woog zij 205 K, G. Haar leunstoel, gelijkende een kleine kanapéhad tusschen de armen eene wijdte van 85 c. M. en was voor haar nog vrij nauw. Tot voor korten tijd was zij altijd gezond, kon zich zonder groote moeite bewegen, en was zij sterk genoeg om desnoods een lastigen bezoeker harer herberg de deur uittezetten. In den Haag is een bizonder fraaie hondmet een diepe sabel wond in de borst stervende gevonden. Men vermoedt, dat een paar dronken huzaren het prachtige dier, dat niemand kwaad deed, uit bal dadigheid vermoord hebben. Een viertal ingezetenen van Zuid- Afrika zijn voornemens de Tentoonstelling te Amsterdam te bezoeken. De „Afrikaan- sche Patriot" schrijft daarvan het volgende: „Dit is seker nou'n mooi kans vir Afrika ners wat Europa wil besoek om nou te gaan met gelegenheid van di Amsterdamse Tentoonstelling. Dit bied 'n mooi gele genheid an om kennis te maak met onse Hollandse vrinde di veral di laatste paar jaar so veel vrindskap vir Suid-Afrika, en by name vir Transvaal betoon het. Yeral vir wijnboere is dit tijd ook net goed want di Tentoonstelling is in Mei en dus vir iemand wat wijnlande, soos Frankrijk Spanje en Italië wil gaan besoekdi kom daar net in di somer, in di druiwe tijd. Mog die voorbeeld dus van ons Queen- townse vrinde wat daarheen gaan ook in di weste navolging vinde. Di Oostelyke pro- vinsi roem daaropdat daar meer onder. over de wijze, waarop Marston's plan nen verijdeld moesten worden misschien zou zij in den tijddien zij noodig had om haar huis te bereikenwel wat be koeld zijnen dan konden zij en ik kalm en bedaard over de zaak pralen. In allen gevalle kon ik haar met een wenk te verstaan gevendat de zaak mij niet zoo duister was als zij 't zich verbeeldde. Zij konals zij langs de rivier liep spoediger thuis komen; zij zou vóór mij thuis zijn, dacht ik; maar dat was niet het geval. Ik bleef een half uur met Eggleton praten, wat niets dan tijdverlies was, want hij was na het vallen van den avond altijd aan geschoten en toen gaf ik mijne po ging op, en begaf ik me naar mijn eigen woningnaar Mrs. Bickers, den kende dat de volgende dag voor nie mand iels merkwaardigs zou opleveren. Maar dat deed hij wel. Den volgenden dag begreep ik al spoedig, dat er iels te Whangdale Scar gebeurd was. Ik wist, geloof ik dat het gebeurd was, reeds voordat ik dien morgen het eerste verschrikte gezicht te zien kreeg, want den ge- nemings gees en begeerte naar vooruitgang bestaat dan in di weste. As dit werkelijk di geval is, en dit lijk bijna daarnadan word di tijd vir ons westerse vrinde om ni langer meer tevrede te wees met wat voorpraat, mar om di sake self te gaan ondersoek en daar naar te handel." Appletonin Wisconsineene stad van omstreeks 12000 zielenis de eerste onder de kleinere steden in Noord-Amerika, alwaar een geregeld kontrakt is gesloten met Edison voor de verlichting van straten en huizen met elektriesch licht, 't Was de gasmaatschappij aldaar, die het kontrakt sloot. De moeilijkheden met deze verlich ting kwam men gaandeweg te bovenen terwijl men aldaar begonnen is met 500 lichten, is men er thans reeds tot 3000 geklommenEn de prijsdie voor gas 2J£ dollar per 1000 voet was, is thans voor 't elektriesch licht 1 dollar per 1000 voetdus veertig percent minder dan de gasprijs. De Gasmaatschappijdie dit licht levert, gaat tevens voort met de pro- duktie van gas, dat voor „verwarming"' en „koken" wordt gebezigd. Eenige maanden geleden ving een Texelsche schipper een jongen zeehond dien hij in den beginne met melk moest voederen. Later voorzag hij het dier van bot en andere vischwelke het liefst levend verorberde. Als het vaartuig ergens ten anker lag, verzuimde hij nooit, den zeehond, die flink opgroeidete laten baden, 't Dier zwom soms een uur wegdoch verzuimde nooit naar boord terug te keeren. Dan werd een bocht touw bniten boord gelaten en de rob daarin opgehaald. Thans schijnt de zeehond echter intieme kennis met zyn rasgenoten te hebben aangeknoopt, althans hy keerde niet tot zijn verzorger terug- Vrijdag had in't gebouw der Grand 0- pe'ra te Parijs een liefdadigheidsfeest plaats ten behoeve van de watersnoodlijdenden in Lotharingen. Al de celebriteiten der hoofd stad hebben tot dat feest meegewerkt. Er werd gezongenkomedie gespeeldmuziek gemaaktgedanst en ten slotte geloot om een zeebra! Wie de gelukkige winner is geweestweet men nog niet. Ieder hoopte dat hij 't niet zou zijn. Te Grave is Maandag te middernacht een vallende ster gezien van veel effect- Zij was half zoo groot als de maanmaar aan den zuidkant, waar ze ook ontstond onder de sterrengroep van den Leeuw t. rechthoekig begrensden van een blauw doch schitterend licht. Zij beschreef een kleine baan en verdween in noordoostelijke richting, zonder eenig spoor na te laten. In een hötel te San Francisco werd onlangs de brandweer geroepen wegens een gasontploffing in den kelder en terwijl zij bezig was den brand te blussehen had een tweede ontploffing plaatswaardoor 9 man nen gewond werden, waaronder2 doodelijk. De ontploffing te Passocorese, bij Rome, moet veroorzaakt zijn door de on voorzichtigheid van een werkmandie zich met een onbedekt licht in den kelder waar de kruit voorraad lag begaf, om werktuigen te halen. Er waren 47 werklieden in het huis; daarvan zyn 18 gedood en 24 gewond- Tegen den burgemeester van Moricone als eigenaar van het huis, en den ingenieur der waterleiding is een rechtsvervolging wegens onachtzaamheid ingesteld. ^eelen nacht had er een hond in de verte gehuild, en ik werd met een schrik wakker. Mrs. Bickers zeidedat 'k heel kalm en rustig was, totdat ik me naar den grooten weg begaf, en dat alleen mijne verbeelding me later deed zeggen, dal ik reeds met een schrik ontwaakt was; maar de lezer moet weten, dat Mrs. Bickers altijd overdreef. Ik weet heel goed, dat ik een voorgevoel had, en't was geen wonder, dat ik er een had, als men bedenkt, hoe ik den vorigen avond Clara Eggleton zich van me had zien verwijderen, hoe ik haar als een bliksemschicht over het kerkhof had zien vliegen. En toen ik een blik wierp in de dorpsstraat, vermoedde ik wel, dat mijn voorgevoel blijken zou waar te zijn geweest. Het regende geweldig, maar de menschen stonden allen blootshoofds builen, als ware- het midden in den zomer, en de vrou wen maakten nog meer misbaar dan de mannen, en hieven haar armen omhoog, en wilden alle tegelijk ver tellen wat er gebeurd was. Wordt vervolgd.)

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 2