Bickers, de Orgeltrapper. De Brusselsche Gazette schrijftIn I onze faubourgs kan men tegen vallen van den avond welgekleede heeren door de straten zien gaan met een opscbrijfboekjen in de hand en blaffendeDe ontvanger der belastingen vermoedde namentlijkdat een aantal belastingschuldigen geen belas ting voor hnn honden betaalden. Om het bedrog tegen te gaan, liet hij sommigen zijner beambten zich oefenen in het „blaf fen". Wordt hun geblaf uit de huizen die ze voorbij wandelen beantwoorddan tee kenen zij de nummers open op die wijze worden de schuldigen ontdekt. Te Bordeaux is een brand uitgebroken in een fourage-magazijnwaardoor de aangrenzende gebouwen in de asch werden gelegd. De schade wordt op ruim 300.000 francs geschat. Veertien paarden werden een prooi der vlammen. Uit de Zuid-Willemsvaart te Maas tricht is opgehaald het lijk van een meisjen. De justitie vermoedt eene misdaad. De per soon met wien zij in betrekking stond en met wien zij nog een paar dagen te voren gezien was, is in hechtenis genomen. Een dienstbode te Rotterdam ister wijl zij bezig was glazen te zeemenvan een hoogte van twee verdiepingen naar beneden gevallen en door een lantaarn heen in den tuin terecht gekomen. Zij werd ernstig gekwetst. Aan den Klompweg, onder de ge meente Weesper Karspelheeft een hevige brand gewoed, waardoor 12 huizen waaronder 5 bleekerijen in de asch ge legd zijn. De brand moet ontstaan zijn in een paardenstal. Te Veenhuizen bestaat de brandweer voor uit vrouwen. Dat klinkt wel vreemd maar dat deze vrouwen, geholpen door een klein aantal mannen haar plicht kennen en ving weten te volbrengen bleek dezer dagen. Op last van den inspekteur der gevangenissendaar ter inspektie aanwe zig, werd de brandklok geluid, en ieder schrikte er van opwant niemand was met de zaak in kennis gesteld. Binnen twaalf minuten tijds kletterde het water op het dak en den nok van het kolossale gebouw. De inspekteur was dan ook zeer voldaan. Onder toezicht van een 9-jarig zusjen speelde Zaterdag te Renesse een kind van 16 maanden in de nabijheid eener sloot en had het ongeluk er voorover in te vallen. Geen hulp was in de nabijheid. Zonder zich te bedenken, sprong het meisken haar zusjen nawist haar te grij penhield het hoofdtj en tegen haar borst gelennd boven water en begon uit alle macht om hulp te roepen. Gelukkig kwam deze spoe dig opdagen en beiden werden gered. De heer Masperodirekteur van het Muzeiim van Bonlayin Egyptevond te Deir-al-Bahari een mummieomgevenzoo als dat in de Thebeïsche periode gebruike lijk wasvan bloemenkransen. Daar tus- schen trof bij het geheel verdroogdemaar volkomen bewaarde lichaam van een wesp aan, die vóór minstens 3500 jaar, bij de begrafenis der mummiemede in de sarko- faag is gekomen. Te Heeren veen heeft de heer J. Krom hout den dag herdacht, waarop hij vóór 30 jaar tot tandmeester werd bevorderd. Hij heeft in dat tijdsverloop meer dan 50.000 tanden en kiezen getrokken. Te Hamburg zijn Vrijdag de grootst» oliemagazijnen der stadbestaande uit drie gebouwen, tot den grond toe afgebrand. Niet minder dan 15,000 centenaars olie gingen daarbij verloren. De duiven op het stoomschip „Bo naire" losgelaten, hebben allen vrij spoedig hnn hok weder bereikt. De juiste aankomst van ieder hunner is niet opgeteekend. Al leen zij vermeld dat van de op Woensdag jl. losgelatenen het eerste bericht, aange bracht door een duif van den heer J. J. Frénay, welke tot het tweede vijftal be hoorde dat ten 9 ure in vrijheid werd gesteldreeds ten 10 ure aan het depar tement van marine bezorgd was. Van de duiven aan boord van Zr. Me. stoomschip „Valk" ingescheept geweest, was de vlucht ten gevolge van harden N. O. wind minder voordeelig. Van de 6 duiven welke Zaterdag morgen ten ruim 6 ure in zee werden opgelaten, werd de eerste dépêche aangebracht door den duif van den heer J. D. Ehnle ten 10.13 min. De duiven van de heeren Frénay, v. d. Spek en van Osselenkwamen respectie velijk ten 10.32, 1.26 en 3.30. aan. De vlucht uit Vlissingen mislukte geheel. Eene koopvrouw uit het naburige Haren (Pruisen) bracht per as naar Ne derland een viertal kisten met eieren. Na dat zij het grenskantoor was gepasseerd, werd zij door de commiezen staande ge houden en gevisiteerd. Uit de derde kist werden vier mandjes witte kandij te voor schijn gebraehtte zamen wegende 56 kilo. Paard, wagen en kandij werden alsnu verbeurd verklaarden de vrouw op staan- den voet naar Winschoten getransporteerd en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Het waarschijnlijk achtend, dat Am, sterdam dezen zomer niet in staat zal zijn - aan alle vreemdelingen verblijf te verschaf fen, en dat bovendien velen de hooge Amster- damsche prijzen zullen zoeken te ontgaan door hun vast verblijf in naburige plaatsen te vestigenheeft de Direktie der Nederl. Rijnspoorwegmaatschappij aan de Regee ring machtiging gevraagd tot uitgifte van retoerbiljetten voor alle klassen tegen den prijs der enkele reisvan Amsterdam naar UtrechtGoudaden Haag en Rotterdam geldig op den dag van uitgifte voor de treinendie des avonds na 6 uur van Am sterdam vertrekkenen voor de terugreis op den volgenden dag voor de treinendie vóór 10 uur des ochtends te Amsterdam aankomen. De Heer Mr. J. P. Amersfoordtte Haarlemmermeerheeft van den Keizer van China twee Chineesche varkens ten ge schenke ontvangen. De Goevemeur-Generaal van Algerië geeft uit loffelijken ijver, om den inlanders gezonde lektuur te verschaffen, in het officieel orgaande Mobacherzoowel in de Arabiesche als in de Fransche editie als feuilletonRobinson Crusoe. Onder de 16 met het stoomschip Prinses Marie uit Indië terugkeerende mili tairen was er een, wien de Atjehnezen vijftien wonden hadden toegebracht; een diep litteeken van een klewanghouw over het voorhoofd was zichtbaar, terwijl hij van beide handen slechts de drie achterste vingers der linker hand gebruiken kon. Een ander hunner, die in 1871 officier bij het leger der Parijschc Commune was, had het bij 't Indiesche leger niet verder ge bracht dan gewoon soldaat. De sergeant majoor, kommandant van het detachement, zeide dan ook van hemdat hij „een boven ste beste" was. De soldaten klagen algemeen over de zware en gevaarlijke dienst, die tegenwoordig op Atjeh moet gedaan wor den, en over krompen voeding. 1 Een der in den laatsten tijd nog al talrijke door de dagbladpers verspreide on j uistheden was het berichtdat Hélène Markovich die een aanslag op het leven van Koning Milan van Servië pleegde zich zelve in de gevangenis van het leven zou hebben be roofd. Zij is thans ter dood veroordeeld. Op den St. Gothard is een Berlijnsch koopmandie den berg van Airoio uit wilde beklimmenverdwaald en in een afgrond gestort. Hij was door gidsen gewaarschuwd voor dezen tocht in dit jaargetijde, maar had hun raad in den wind geslagen. Gedurende de maand Maart jl. is bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 203.503.88%. terugbet. 136.097.36%. alzoo meer ingelegd dan terugbetaald ƒ67.406.52. Het bedrag der inlagen op. 31 Maart was 2.323.370.08. In den loop der maand werden 2090 nieuwe spaarbank boekjes uitgegeven 406 boekjes werden afbetaaldzoodat aan het einde der maand 53.766 boekjes in omloop waren. Te Katwijk is eene vervolging inge steld tegen een diaken der Christelijk Gere formeerde Gemeente, die in de kerk kwam terwijl een zijner dochters aan de pokkea was bezwekenen drie andere daaraan ziek hadden gelegen. De vervolging is ingesteld wegens overtreding der wet van 4 December 1882. Het 0. M. eischte ƒ10 bo„ete of 2 dagen gevangenis. De Standaard zegt, da zulk een eisch (dat personenin wies huig de pokken heerschenuit de kerk blijven) ten hemel schreit in het vrije Nederland.' Terecht merkt de Arnh. Ct op dat in het vrije Nederland aan niemand de vrijheid mag betwist worden om de pokken te krij gen maar wel om die ziekte aan anderen mede te deelen. Dat zou nog harder ten he mel schreien. EENE BEKENTENIS. Naar het Engelsch van F. W. Robinson. 17) „Wel, heb ik van mijn leven zoo'n onbeschaamdheid zoo was Mis. Bickers begonnen te zeggenen Mrs. Bickers geraakte altijd in vuur als er sprake was van Mrs. Jodson. Maar Mrs. Jodson ving al dadelijk aanal snikkend en onder een vloed van tranen de zaak op te helderen. „Men verlangt u te spreken in de pastorie, Humfrey ge moet komen zij wil u spreken." „Wie wil hem spreken?" vroeg Mrs. Bickers; „waarom kunt gij lie den daar hem niet met rust laten? En als ge 't nog eens waagt, mijn ou den man Humfrey te noemen, dan zal ik je „Mijne mevrouw verlangt hem te spreken. Zij ligt op sterven o ja, waarlijk, ik geloof, dat zij op sterven ligt. Laat niet op je wachten, Bickers, maar kom zoo spoedig mogelijk!" En met haastige gejaagdheid ver liet Mrs. Jodson onze woning weder. Mrs. Bickprs kreeg onder den indruk harer verbazing bijna hel gebruik harer ledematen weder, en ging rechtover eind in haar bed zitten. „Om wat reden ter wereld kan Mrs. Tyke ver langen jou te spreken?" „Ik zal het je zeggenals ik terug kom," zeide ik, „maar ik heb het haar nooit gezegd, en ik heb het tot den huidigen dag aan geen ster veling gezegd, en nu heb ik mijn hart uitgestort, ofschoon het geheim moet blijven, totdat de laatste onzer naar het kerkhof zal gebracht zijn. Dat is een afgesproken zaak tusschen mij en u, mijnheer den nieuwen predikant dezer plaats." „Ik begaf me naar de pastorie. Ik werd binnen gelaten in de predikanls- woning, waar alles als met een floers overtogen scheen te zijn. Ik kreeg even Mr. Tyke te zien, die in zijne studeerkamer zat, en die, toen ik naar boven ging, de oogen naar mij opsloeg en mij goeden avond wensch- te, zonder echter van zijn stoel op te staan. Ik werd binnen gelaten in eene flauw verlichte slaapkamer, waar Mrs. Tyke lag ach, zoo bleek en mager! en waar eene ziekenver pleegster bij haar wacht hield. „0, daar is hij toch eindelijk!" sprak eene flauwe stem in 't bed. „Wees nu zoo goed u te verwijde ren verwijdert u nu allenals 't u blieft zooals ge mij beloofd hebt. Vergeet niet, dat gij 't beloofd hebt." „Zeer goed, mevrouw. Mocht ge aan iets behoefte hebben," zeide de verpleegster, terwijl zij mij aandach tig gadesloeg, „wees dan zoo goed, aan de schel te trekken." Toen ik alleen met haar was ge bleven, gaf zij mij met een wenk te verstaan, dat ik dicht bij haar bed moest komen. Ik geloof waarlijk niet, dat ik haar herkend zou hebben, in dien ik haar in het dorp ware tegen gekomen. „Wat zijt ge lang weggebleven wat hebt ge u lang in Londen opge houden!" sprak zij op verwijtenden toon. „Neen ja, mevrouw, 't Schijnt wei, dat ik lang weg geweest ben antwoordde ik. „Mij schijnt het althans zoo toe," hernam zij„omdat ik waarlijk meen de, dat gij in 't geheel niet zoudt te rug komen dat ge weggeloopen waart dat ge u uit de voelen ge maakt liadt." „Me uit de voeten gemaak had!" riep ik uit, „Bickers," sprak zij, en hare stem had iets smeekends, „gij hebt hem niet gedood, is het wel?" Ik wist zeer goed, wie("i de arme dame bedoelde, en wat haar op het hart lag. „Neen, Mrs. Tyke, ik heb de hand niet aan hem geslagen," antwoord de ik. „Ge hadt gezegd, dat ge, als ge er de noodige kracht toe hadt, hem zoudt dood slaan als een rat. Dal hebt ge gezegd, Bickers., ja, waar achtig, dat hebt ge gezegd!" riep zij uit. „Bedaar, bedaar, beste mevrouw, wind u daarover niet zoo op! Ik ben er niet toe in de gelegenheid geweest, al had ik ook gewenscht het te kun nen volbrengen." „Wilt ge met de hand op dien bijbel daar zweren, dat ge Alfred Marson niet gedood hebt? Wilt ge dal doen?" vroeg zij op hartstochleiijken toon. Ik liep naar een kleinenkeurig in paarsch fluweel gebonden bijbel toe, den bijbel, waarmeê zij ter kerk placht te gaan, en legde zonder aar zelen mijn oude verschrompelde hand er op. „Ik verklaar, dal ik Alf Marson niet gedood heb zoo waarlijk helpe mij God Almachtig," sprak ik met duidelijke stem, en zonder stamelen. Zij slaakte eene diepe zucht, en blijkbaar voelde zij zich gerust gesteld. „Ik ben zoo blijde zoo blijde, en ik gevoel me zoo gelukkig, nu ik dit heb mogen hooren," mompelde zij. „Ik ben u dankbaar, Bickers; ik geloof u, en twijfel er niet aan, of gij hebt waarheid gesproken. Een on gelukkig toeval is de oorzaak geweest van den dood diens armen mans diens armen mans!" Ik sprak geen woord over Clara Eggleton. Ik nam me zeer in acht. Zij wenkte mij weder, dat ik dicht bij haar bed moest komen. „Ik geloof, dat ge mij behouden hebt, Bickers," fluisterde zij;,,ik ge loof waarlijk, dat gij mij behouden hebt, toen gij mijne kindertjens ter sprake bracht; want, ofschoon ik hem zeer liefhad, mijne liefde voor hen dat is me gebleken was nog grooler; en ik heb hem gezegd, dat ik zoo goed als dood voor hen we zen zou, als zij, ouder geworden te welen kwamen, welk eene slechte moeder zij gehad hadden. Hij begreep mij, en wij zeiden elkander voor eeuwig vaarwel voor eeuwig! Dat is gebeurd op denzelfden avond, dat hij om 't leven gekomen is." „Waart gij dan toen daar?" „Ja, Hij zou nooit weêr in de kerk op het orgel gespeeld hebben, ware hij in 't leven gebleven. Hij had zich voorgenomen, van hier te gaan, om mijnentwil." Ik begon nu te denkendat hij zich zelf om 't leven gebracht had; maar ik wilde haar thans niet daarmede verontrusten, ofschoon hij gezegd had, dal hij er toe in staat was. „Mijn arme man heeft nooit kunne» droomen van de goddeloozen gedach ten die ik bij me zelve gekoesterd heb; maar dat is nu, den Hemel zij dank voorbij," sprak zij; „en hij'zal het ook nooit, nooit kunnen droomen. Gij zult mijn geheim bewaren, Bic kers, en niemand zal er ooit iets van vermoeden. En als ik nu sterker word wat ik hoop, dat het geval zijn zal en wat ik wil worden om zijnentwil, indien het mij gegund wordt dan zal ik een geheel an dere vrouw voor hem zijn, dan ik tot nu toe geweest ben, dan zal ik me er op toeleggen om hem geluk kig te maken. Ga nu heen en zij zweeg een oogenblik om adem te halen „en neem dien bijbel mede, om mijnentwil. Om uwentwil ook. Herinnere u deze bijbel aan dezen avondzij hij voor u eene gedachtenis- aan uwe vroegere mevrouw, ingeval zij mocht komen te sterven. Goeden avond! Roep nu de verpleegster weêr binnen." Ik sloop de kamer uit, met den bijbel in de hand, en daar buiten op het trapportaal vond ik Mr. Tyke op mij staan wachten. Ik dacht eerst, dat het zijn geest was zoo akelig zag hij er uit. (Slot volgt.)

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 2