afbraak, Nieuw Verkooplokaal P. W. P. w. wu DIENSTBODE, INBOEDEL, 26 Anegang. 26 ADVERTENTIEN. knappe Dienstbode, Een Dagmeisje Voöp terstond of later TE HUUR TE HUUR TE HUUR KAMERS gevraagd. HOF VAN HOLLAND, TE KOOP TE KOOP gevraagd VERKOOPING PAÏTDER, Kruisstraat, De Makelaar A. F. BALABRÉGA. TRICOT-HANDSCHOENEN, Boorden, Kragen, Manchetten en Fronts. J. VOET Wz., Warmoesstraat 18, BRIGGS Co» patent transfer papers. 26 Anegang 26 Witte en gekleurde Kousen en Beenstukken, Yoeten, Sokken, D o p p e1garen verlaat den stal, dat zoolang met hooi gevoed werd en nu een zooveel krachtiger voedsel vindtde opbreDgst van melk wordt met iederen dag ruimer, de kwijnende plant herleefthet geboomte krijgt gebla derte, het gezaaide, door een langdurige droogte en den schralen wind niet instaat te ontkiemenkrijgt wasdomde aardap pelen staan boven den grond en de vrucht- boomen prijken met een schat van heerlijke bloesemskersen, morellen, appel- en peren- hoornen vormen een bloemruiker, abrikozen en perziken doen mede. Alles bloeit met de beste vooruitzichten, het is in waarheid Bloeimaand. De Duitsche reiziger Wissmann ver haalde onlangs, bij een voordracht, die hij te Munchen hield, een zonderling avontuurdat hij met een metgezel heeft gehad bij den Afrikaanschen volksstam der Tussilances, aan de oevers der rivier de Kassari. Onder dien stam is namelijk een over levering dat twee koningendie overleden, snaar het meer der geesten gegaan» zijn weder levend zullen worden en als blanken terugkomen. Toen Wissmann en zijn metgezel bij hen kwamen verspreide zich terstond het ge rucht onder de zwarten dat de beide konin gen waren opgestaan. Men haalde de rei zigers met blijdschap ingaf hun geschen ken en overlaadde hen met eerbewijzen. De beide Duitschers lieten zich in het eerstom die goede ontvangstde vergis sing welgevallen. Maar toen men hun ieder twintig vrouwen gaf en een tachtigjarige negerin als de moeder van Wissmann op trad konden zij zich minder goed in hun positie van blank geworden negerkoningen schikken. Zij verlieten dus hun trouwe vereerders zoo spoedig zij kondenmaar eerst door allerlei listen en met de her haalde belofte van terug te zullen keeren gelukte het hun, weg te komen. De politie te Moskau neemt hare eigenaardige voorzorgsmaatregelen voor de aanstaande feestelijke kroning. Zoo is onder meer aan de burgers verboden tijdens het feest zich te paard door de stad te bewe gen, en de vensters der woningen langs den wegdien de stoet nemen zalmogen niet openstaan. Te Maastricht is een vrouw gearres teerd die getracht had een bon voor 100 sigaren voor een bankbiljet voor 100 frank uit te geven. Door het inslaan van den bliksem is in een petroleumfabriek te Jersey-City een brand ontstaanwaarbij een half mil- lioen vaten petroleum vernield zijn. De schade wordt op 750.000 dollars geraamd. Twee militairen te 's trravenhage hebben door een geweerschot een einde aan hun leven gemaaktnamelijk de sergeant der veldartiljerie v. L. en de sergeant der grenadiers B. Verleden Woensdag kreeg in de Laurierstraat een beschonken man twist met zijne vrouw. Nadat zij haar geslagen hadnam hij in zijne razernij zijn kind uit den stoel en wierp het uit het raam 't was onmiddelijk dood. De bekende spreekwijze „alle vrach ten lichtenzei de schipper en hij gooide zijn vrouw over boord" werd dezer dagen te Nieuwediep in beeld gebracht. De schip per van een in de Binnenhaven liggende met steen geladen tjalk kwam in kenne- lijken staat aan boorden toen zijne vrouw hem hierover wel ietwat heftig - onderhield, ontstak de beschonken echt genoot zoozeer in woededat hij zijn eega zonder veel komplimenten opnam en in 't water wierp. Zeker zou de ongelukkige vrouw verdronken zijnzoo niet van den wal het gebeurde was opgemerkten men met een bootj en was toegeschoten om haar te redden. In de diergaarde te Berlijn is ver moord gevonden een administrateur van vaste goederendie ten tijde der aanran ding een aanzienlijke som bij zich had. Zijn geldtasch is ledig terug gevondenen de mond van het lijk was gevuld met een bal om het schreeuwen te beletten. In de vorige week werden midden in den nacht de bewoners van zeker huis in de Poliveaustraat te Parijs gewekt door een luid geroep „daar is hijdaar is hij Groot was aller verbazingtoen men aan de verschillende vensters twee of drie lampions zag brandenzoodat het geheele gebouw feestelijk verlicht scheen. Beneden op de binnenplaats zag men een geheel in 't wit gekleed persoon met eene witte vlag blootshoofds rond springen, steeds roepende„daar is hijleve de Koning Het bleek een der medebewonerszekere H. te zijn, anders een zeer rustig en vreedzaam mensch. Op elke tot hem ge richte vraag riep hij luidkeelsleve de Koning!" Men liet de lampions branden en des ochtends deed de koncierge de fami lie van den krankzinnige waarschuwen. In zijne kamer vond men niet minder dan 400 portretten van den graaf van Chambord. In Japan zitten op dit oogenblik 165 sprekers of schrijvers der liberale partij in de gevangenis. De Mikado heeft tegen 1890 het bijeen roepen van een Parlement beloofdmaar men vreestdat de reaktie, die op de kortstondige liberale beweging gevolgd istegen dien tijd wel alle denkbeeld aan zulk eene regeling zal hebben uitgedoofd. De twee hoofden der liberale partij de heeren Groto en Hagaki vertoeven thans beide in Europa. Japan is intusschen drnk bezig zijne kustver dediging te organizeerendaar een oorlog met China nog steeds aanstaande wordt geacht. Parijs is teleurgesteld in de ver wachting, dit jaar weder een bezoek van den Shah van Perzië te ontvangen. Z. M. Nassr-Eddin is aangetast door eene ziekte die bekommering wekt. Hij lijdt aan dui zelingen met stoornis in het hersengestel en wordt door bloeduitstortingen gekweld, die zich dikwijls herhalen. Van de reis naar Enropa is dus afgezien. Bij aldien de Shah komt te overlijden, zal de troonsbestijging van den Valhiat, zijn wettigen opvolger op moeilijkheden stuiten. De twee broeders van den Valhiat zullen, naar men ver wacht, hem den troon betwisten. De oudste, Prins Zelli-sultanals zoon eener boerin van het erfrecht uitgeslotenheeft verschei den malen zich als tegenstander doen kennen van de wet, krachtens welke kroon en scepter hem onthouden worden. Hij is een verstandig, energiek man met veel onder nemingsgeest, staat aan het hoofd van het gewestelijk bestuur van Ispahanen geheel het Zuiden van Perzië is eigent lijk in zijn handen. De tweede mededinger van den Valhiat is de zoon eener prinsesminister van oorlog en goeverneur van Teheran, maar een man zonder invloed. Een burger oorlog kon in Perzië wel aanstaande zijn. HAARLEM, 15 Mei 1883. De Heer W. H. C. Schmölling, directeur der Liedertafel „Zang en Vriend schap", heeft om reden van gezondheid, als zoodanig zijn ontslag genomen. Wij willen dit feit niet vermelden zonder een woord van waardeering daaraan toe te voegen voor alles wat de Heer Schmölling voor de Liedertafel gedaan heeft. Met eene ongeëvenaarde toewijding stond hij gedurende zestien jaren aan haar hoofd leidde gedurende dien tijd geheel belang loos de repetitiën en voerde de Vereeni- ging meermalen met uitstekend gevolg op concoursen en zangersfeesten aan. Dat de werkende leden van „Zang en Vriend schap" zijne toewijding waardeerden, kan zeker blijken uit de benoeming van den Heer Schmölling tot Lid van Verdienste. Het doet ons genoegen, dat de oud-directeur door deze benoeming aan de liedertafel verbonden blijft en voegen er den wensch bij, dat hij zich niet aan de vereeniging ont- trekkemaar haar verder met zijne groote muzikale talenten zal blijven steunen. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem, op WOENSDAG den 16 Mei 1883, des namiddags ten een ure. 1. Miss. Ged. Staten goedk. raadsbesl. verkoop grond Bakkerstraat. 2. Id. id. goedk. Ie Suppl. begroo ting en Staat af- en overschrijving. 3. Miss. B. en W. met rapporten school toezicht memorie van JDr. C. G. von Reekenregeling lager onderwijs. 4. Voorstel B. en W. op voorstel 3 raadsleden, overbrenging Tusschen- school naar lokalen Kraaijenhorstergr. 5. Behandeling zaak normaallessen. 6. Ben. stembureau verk. lid 2e kamer. 7. Aanbeveling B. en W. lid Burgerlijk armbestuur. 8. Voorstel B. en W. verbouwing en meubelering Gymnasium. 9. Miss. B. en W. met instructie con cierge meisjesschool. 10. Voorstel B. en W. instructie con cierge jongensschool. 11. Miss. Curatoren Gymnasium jaarw. concierge. 12. Voorstel B. en W. rekest Commissie Spijsuitdeeling. 13. Id. id. rekest C. Kestelo trot toir Schootersingel. 14. Id. id. riolering en bestrating Oranjestraat en Florapark. 15. Id. id. Zwem- en Badinrichting. 16. Id. id. rekest eigenaars en gebruikers van gronden langs de Leidsche vaart. 17. Rapport Comm. van financiën reke ning 1882 Stadsapotheek. 18. Benoeming Commissiën onderzoek en loting schutterij. 19. Verslagen instellingen. 20. Indiening Jaarverslag. 21. Rekest J. Baketcel eervol ontslag als onderwijzer. 22. Versl. Burgerl. Armbestuur over 1882. 23. Versl. opzichter gasverlicht. over April. 24. Missives A. J. Robin en G. P. de Bell, dankbetuiging. 25. Miss. B. en W. met stukken betref fende de prijsuitdeeling. VIERDE MUZIEKUITVOERING in den Hout op Woensdag 16 Mei 1883, des avonds van 7 y2 tot 10 uurdoor het Stedelijk M uziek- korps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. MüLLER, Kapelmeester l'KOOItVlUIV. 1. MarschClément. 2. Ouverture: Le MiltonAuber. arr. M. II. Muller 8. Emser Saison. WalzerKliegl. 4. Une Jouroee au SerailWedinghen. 5. Ouverture Festivalleulner. 6. Fautaisie. Robert d'EvreuxDonizetti. 7. Andante uit de le Symphonie..Beethoven. arr. M. II. Muller. 8. Fantaisie. Bouchard d'AvesnesMirij. Om terstond in dienst te treden wordtin een klein gezinvoor meid-alleen gevraagd eene die een burgerpot kan koken. Loon 75 of hoogernaar gelang van bekwaamheid en getuigen. Adres: Gr. Houtstraat 12. (639) Mevrouw ZOCHER, Ged. Oude Gracht 78, verlangt tegen Augus tus eene fatsoenlijke van de P. G.als meid-alleen. gevraagd, loon ƒ1,per week. Adres: Gierstraat N°. 31.(641) biedt Zich aan eene fatsoenlijke JUFVROUW, (Wed.), ter bestiering eener huishou ding, bij een Heer, met of zonder kinderen. Franco brieven bij De, Ekven Loosjes onder N°. 642. met 1° Mei a. s.vlak bij 't Spoor, een net HEE RENHUIS met 7 ka mers, dienstbodenkamers, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprijs ƒ800. Te bevragen met franco brieven onder N° 643, bij DEJ ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem, i tegen 1° Mei of eerder, aan den Schootersingel2 Benedenhui Zen, bevattende 2 kamers, ensuite, groote alkoof, keuken, kelder, slaap plaats voor dienstboden, waterlei ding, tuin en verder van alle ge makken voorzien. Huurprijs 220 per jaar. Verder een Bovenhuis met 3 kamersalkoof, keuken en ruimen zolder, staande onder de gemeente Schooten, (geen plaatselijke belas ting). Huurprijs ƒ200 'sjaars. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (644) in de Vrouwensteeg een Boven kamer en 2 Benedenhuizen. Te bevragenKlein Heiligland 68. Te Haarlem worden van 15 Juli tot 1 September a. s. TE HUUR gevraagd een Zitkamer en drie ruime Slaapkamers met Kost en Bediening. Aanbiedingen franco bij de boek handelaars De Erven Loosjes onder N°.j 646. Goederen voor publieke verkoopingen worden aangenomen in het Verkooplokoal Warmoesstraat 27, bij den geadmiteerden en beëedigden Makelaar N. D. DE LEUR, die zich aanbeveelt voor alle taxatiën en publieke veilingen van roerende goederen. (647) een WINKELHUIS, van alle! gemakken voorzien, met een uit gang op de Nieuwe Groenmarkt, staande in de Zijlstraat N°. 69 te bevragen aldaar. (648) een HUIS met TUIN, ïi ui |ii! bevattende minstens zeven [■"(ffijfl kamersf 8000.niet iHIril—te boven gaande. Franco brieven onder letter Z, bij den boekhandelaar G. van den BERG, Groote Houtstraat 45. (649) van op Vrijdag den 18 Mei, des middags ten 12 uur, aan de over zijde van het Spaarne, vóór en af komstig van het huis N°. 95, vroe ger bewoond door de familie van der VINNE van LEE. (Bestaande in plankhout, ribhout, ten gels, kozijnen, brandhout enz. UIT DE HAND TE KOOP eene groote partij oude pannen, oude steenen, een ijzeren stoephek, een geschilderd behangsel enz. (650) verricht alle Behangerswerk, zoowel oud als nieuw, alsook 'twasschen van Gordijnen. Laag gestelde prijzen. Directe uitvoering. (651) aan het Begijnhof te Haarlem VERKOOPING (wegens sterfgeval), op Donderdag 17 Mei 1883, ten 10 nnr, van den zeer net onderhouden van wijlen Mejuffrouw de Wed. H. MIDDELDORPwaarbijmab. linnenkasteneen antiek mab. spie gelkabinet met cilinderbureauCana pe's mab. tafelsstoelen, voltaires, ijzeren en eikenb. ledikanten met vierk. hemel3 beste veeren bedden met toebehoorenspiegelspendules, 2 ronde gangklokkeneen koekoeks klok vloerkleeden 4 stel gebloemde overgordijnen, lang 4 Meter, best tafel- en bedlinnen goede onder- en boven vrouwenkleêrenglas- en aar dewerk, koper- en lakwerk, een kristallen gaskroon voor 3 lichten en andere gasornementeneen glad ei kenbouten mangeleen cilinderman- gel met rollen, lang 1 Meter, 2 kook- fornuizen enz. Voorts Goud- 6U Zilverwerk waarbij een goud cilinder heeren-borlogeeen dames ditoringen en oorhangers met dia mant, kerkboek met goud slot en divers zilverwerk. Deze verkoop zal geschieden in bovengenoemd lokaal ten overstaan van Notaris B. A. VAN DER MADEN. (652) Alles te zien op JPoens dag 16 Mei 1883 van 104 uur. Zwarte en gekleurde Zijde Polijster eu Vergulder, beveelt zich beleefd voor deze werkzaamheden aan. (654) Een warm strijkijzer op den ach terkant van het papier gestreken brengt de bordnnr, sous-taohe en Kate Greenaway patronen duidelijk op alle stoffen over. Verkrijgbaar Jacobijnenstraat 16. (in kleuren). (656)

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3