J. B. AVIS, A. LEUSEN P.f. Manufacturen. Paraplnies. B. THIEMAN. KOI Tweede Blad. Knoopen, Franje, St. NICOLAAS-FEEST. Zaterdag 1 December 1883. N ieu wsberichten. ADVERTENTIEN. Groote Houtstraat 25. Geëtaleerd voor liet St-NICOL AASEEEST eene groote collectie SPELLEN, Handwerk*, Vlecht* en Teekendocsen (SVöbelmethode), NOUVEAUTÉS in allerlei genres. Leerwerk, Tasschen, Portefeuilles, Portemonnaies. Poppen en Poppertartikelen in de ruimste keuze. Albums, Plakboeken, Schrijfgarnituren. 10 Cts. per pakje, voor 21/., a 3 Liler Melk. 26 Anegang. 26 GALONS, BOÏÏTEH STE1LEH es KEAGEH, BON T per el. Een beproefd enceker middel Kachelzeilen. De nog voorradige Winter-Mantels worden tegen veel verminderderde prijzen verkocht. Gierstraatll Haarlem. Onderwijzer in de Italiaansche taal. EAAELEUSCE AITEMIIilAD. De stad Parijs heeft een legaat ont vangen van een inwoner van Napelsgroot 18000 francs, om, voor altijd, driejaar- lijksche huwlgksgiften van 300 francs elk te schenken aan drie jonge,- arme en fat- soenlijke meisjens, door het lot aan te wijzente Parijs geboren en tusschen de 16 en 25 jaren oud. Over eene breedte van bijna 185 meter woedde in den avond van den 5den dezer een cykloon in de bunrt van Spring field (Missouri, Vereen. Staten). Spring field zelfBridgetown en Brookline werden voor een deel vernieldzoodat de schade wordt geraamd op meer dan 6 ton. Zeven personen vonden den dood, en twintig werden meer of minder zwaar gekwetst. In de provincie Tomsk (Siberië) heeft een grgzaard van 103 jaren oud een jonkman, die hem een bezoek kwam brengen, met een bijl doodgeslagen. Hij legde het lijk voor de deuren toen het gevonden werdgaf hij voordat de man door roovers vermoord was, en dat zij zijn huis geplunderd hadden. Later bekende hij zijne misdaaddoch na eenige dagen in de gevangenis doorgebracht te hehben, overleed hij. In de Vereenigde Staten werd tot nu toe geen normale spoorwegtijd ingevoerd. Daar bestaan tegenwoordig niet minder dan 53 verschillende tgdberekeningeu voor de spoorwegen. Er zijn nu echter maatregelen genomen om te geraken tot slechts 4 tijdsberekeningen, zoodanig, dat de eerste wordt gesteld naar den normalen tijd op den 75sten lengtegraadeen op den 90steneen op den 105den en een op den 150sten. Voor sommige spoorwegen zal dit reeds gelden van 17 November af. Omtrent den brand die den vorigen Maandag eene spinnerij te Roubaix ver nielde, bevatten de Eransche bladen vreese- lijke bizonderheden. Reeds zijn 12 slacht offers overleden. Om door een luik eenige goederen aftelatenmoest een vat benzine verzet wordendat op de eerste verdieping stond, 't Vat braken de benzine stroomde naar beneden langs de trap en den muur waaraan 't was 5 uur 's namiddags een gaspit brandde. Nauwelijks had het vocht de pit bereikt, of alles stond in vlam. De trap en de geheele eerste verdieping waren een brandstapel geworden. Op de tweede verdieping werkten dertig vrouwen van 15 tot 25 jaar. Zij ontdekten den vuurgloed onder hare voeten en vluchtten radeloos, sommigen op het dak, anderen langs de brandende trapdie onder haar instortteanderen kwamen door de ramen op de straat of de binnenplaats neder. Eeni- gen bleven in het vertrek, en de toegesnelde brandweer heeft enkelen van haar nog levend gevonden. Veertien vrouwen en vier mannen, waaronder een pompierworden nog in het hospitaal verpleegd. - De stranding van het stoomschip Con dor geeft aanleiding tot allerlei komiesehe en tragiesche tooneelen tusschen de bewa kers en liefhebbers van de zijden spek, waarmee het strand als 't ware bezaaid ip. Talrijke wedloopen hebben daarbij plaats maar de verleiding is zoo grootdat trots de strenge bewaking niets onbeproefd wordt gelatenom een stuk spek machtig te wor den. Een oude nog al korpulente vrouw had een geheele zij spek aan reepen ge sneden en door middel van touwen op haar bloote lichaam vastgehouden. Onder het beklimmen der duinen bezweek zij onder haar last. In dien toestand werd zij door een paar medelijdende vriendinnen aange troffen die haar zeer gedienstig van alles beroofden en haar verder aan haar lot over lieten. Als een blijk van den grooten aftrek der bekende bronzen beeldgroepenop de Amsterdamsche Tentoonstelling, aan den ingang der Russiesche afdeeling geëxpo- zeerd, diene, dat een heer, die op een dier groepen eene bestelling deedverzocht werd wat geduld te hebben met de afleve ring daar op dat zelfde voorwerp reeds 71 maal een verkoop was gedaan waar van de levering moest voorgaan. Dezer dagen moeten zich in eene der nieuw aangelegde straten in het noord westelijk deel van Den Haag twee achter eenvolgende nachten omstreeks 2 ure een paar manspersonen hebben vertoond voor de deur van het bovenhuis eener alleen wonende dame, die uit de stad gegaan was en op een briefje aan de denr had aangekondigd dat zij niet thuis was. Het schijnt, dat bedoelde manspersonen van hare afwezigheid hebben gebruik gemaakt om de woning binnen te dringen. Althans toen de politiena waarschuwing van de hurenwien het bevreemd had beweging ten huize van de afwezige bewoonster te hooren, een onderzoek instelde, zou het gebleken zijn dat op den traplooper voet stappen waren achtergelaten en de straat deur op eene kier stond. De nachtelijke bezoekers moeten evenwel onverrichterzake huiswaarts zijn gekeerd daar de bewoonster vóór haar vertrek alle deuren der binnenkamers had gesloten. Een meisje van twee jaren is te Alblasserdam in kokend aardappelwater gevallen en na eenige uren lijdens aan hare brandwonden overleden. Een koejongen te Maten bij Terapel, die een der hem toevertrouwde beesten sarde, is door het verwoede dier aange vallen, en zoodanig gestoten dat hij 's avonds van dienzelfden dag stierf. In België is eene tweede Louise Lateau opgestaan. Dit „wondermeisje" woont te Sussen (Belgisch Limburg) on geveer één uur van Maastricht. De toeloop van geloovigen naar dit dorp is reeds groot. Dezer dagen kwam bij een landbouwer zekere L. C. uit Uitwijkom hem te zeggen dat een rund van hem dood lag in zijne weide onder Veen, ongeveer een kwartier van zijn huis. De landbouwer ging onmiddelijk zich overtuigendoch kwaad vermoedendegaf hij onderwijl kennis aan de politieals mede aan den rijksveearts Miehels Heusden welke laatste daarop het beest heeft onder zocht ennaar men zegtverklaard heeft dat het met een ijzeren of houten werktuig zou zijn vermoord, of tengevolge van in wendige verwondingen zou zijn gestorven. Het schijnt dat men hier te doen heeft met een toeleg om op die manier kooper te kunnen worden van dergelijk vee. In Michigan woonde een landbouwer genaamd Jakob Croech, wiens gezin, dat uit drie leden bestond, vermoord is. De roovers hadden hem achtervolgd toen hij met een aanzienlijke som gelds uit Texas teruggekomen was. De omgebraehten waren eerst door cloroform bedwelmd en toen had men ze doodgeschotende vrouw des huizes had zich echter nog verweerd en was door zes kogels doorschoten. Omtrent den vreemdelingdezer dagen door de politie te Rotterdamop verzoek van de Duitsche regering, in een hotel aldaar aangehoudenverneemt mendat hij zich gernimen tijd te 's Gravenhage heeft weten schuil te houden. Door de politie opgeroepenkoos hij het hazenpad naar Rotterdam. Op het bericht dat Tyrus (onder dien naam had hij in Den Haag gelogeerd) naar Rotterdam was vertrokkenseinde de politie naar Rotter dam alwaar hij dadelijk in een hotel werd gearresteerd. Deze voortvluchtige kassier was ruim voorzien van geldswaardig papier, het welk hij altijd in een papier gewikkeld bg zich droeg. Uit later gevonden papieren bleek, dat hg Carl Tiesing heette, on langs in het politieblad gesignaleerd. Eene vrouwelgke dienstbodein een der voornaamsten sociëteiten te Utrecht, wilden een stukje vleesch met een speld tusschen hare kiezen uithalendoch had het ongeluk de speld door te slikken. Den eersten dag daarna had zg er geen hinder van, doch reeds den tweeden dag kreeg zg zoo een hevige maagaandoening, dat zg zich niet meer kon voorover bukken, en zg zich naar het stedelgk ziekenhuis heeft moeten begeven, om daar eene operatie te ondergaan. Het aangekondigde concert ten voor- deele van de slachtoffers der ramp van Krakataudat te Gent gegeven wordt door het Haagsche muziekkorps der grenadiers en jagers, met medewerking van de Ver- eeniging van muziekliefhebbers en de koor- vereeniging aldaar, zal den 164™ December plaats hebben. De grenadiers en jagers zullen aan het station afgehaald worden door de muziek van leger en schutterg afgevaardigden van verschillende vereeni- gingen enz.en daarna op het stadhuis officieel verwelkomd worden, 's Avonds heeft er ter eere van het Nederlandsche muziekkorps een gala-voorstelling in den schouwburg plaats. President Arthur, van de Vereenigde Statenheeft gratie verleend aan den sergeant Mason, die een schot loste op Guiteau, den moordenaar van President Garfield. De man die, in verhand met den diefstal te Stutgart, gevangen genomen is, en toch een der schuldigen bfijkt te zgn hg legde reeds een bekentenis af werd gevat in een der wagens van den nachttrein uit Stutgart, aan het station Pforzheim. De politie, die per telegraaf gewaarschuwd waswachtte hem daar op. Hg verweerde zich hardnekkigschoot op de politie-agenten en wierp een soort van bom onder hen, door welker ontploffing verscheidene hunner en hg zelf aan hoofd en borst gewond werden. Men vond een pas ten name van„Schlosser Braun van Chemnitz" en een bedrag van 1000 Mark bg hem, alsmede een lont, die hg om het lgf gewonden had. Zondag namiddag had er te Madrid ter eere van den Duitschen kroonprins een stie rengevecht plaats. Het worstelperk biedt plaats voor 15,000 personen; doch lang vóór dat het gevecht begon was er geen plekje meer vrg. De koning en de kroon prins verschenen in burgerkleeding. Bg hunnen komst ontstond er een oorverdoo- vend handgeklap. De prinses van Astu- rien en vele andere dames van de hoogste aristocratie droegen witte mantilles die gehouden worden voor het kenteeken der affeccionadas (zoo worden de liefhebbers en begunstigsters van het barbaarsche schouwspel genoemd). Het stierengevecht duurde drie uren. Zeven stieren en 78 paarden werden gedood. De kroonprins zegt een telegram in de KölnischeZeitung, schonk herhaaldelgk zgn bgval aan het moedige spel der Banderilleros en Espa- das; maar toch scheen hem het akelige schouwspel van de door de stieren open gereten paarden volstrekt niet te bevallen. VOORTS: (492) Speelgoeddoozen, Spoorwagens en andere Artikelen met mechaniek, Steenen Bouwdoozen, Muziektollen. tegen alle kies- en tandpijn, hoe hevig en van welken aard die' ook zgn moge, is CL AIRES ODONTINE. Alleen echt ver-1 krggbaar a 85 Ct. per fleschje in het eenig Depót, Bakkerstraat 30. Groote keuze Kachel- en Kolen- bakzeilen in alle kleuren. (496) PAADER'S magazijn. Bericht de ontvangst van verschillende Nouveautés, voor het a. s. Voorhanden een uitgebreide sorteering Zijden en Sa- nellen Heeren-, Dames- en Kinder-Parapluiestegen de bekende billijke prijzen. (497) Conditiën worden op aanvrage toegezonden, De Boekhandelaren P. j YA*N CITTERT ZONEN, hebben voorhanden Vervolgbundel op de Evangelische Gezangen, welke vroeger kostte 90 Ct., thans 40 Ct. (499)

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 5