PLAKPLAATJES, Gouvernante-externe. WETEN en Wi HOEKHUIS. Contra Respirators Dek- en Wageokleeden, ïïeeren Hoeden RuwTeekenpapieR BijPJ.KREEK, Fi*ankforter Zuurkool. ADVERTENTIEN. EERSTE VOORDRACHT WERKSTER gevraagd, Eene jonge Dame Eene Piano-Onderwijzeres, BURGERJUFVROUW, TE HUUR TE HUUR of TE KOOP TE HUUR TE HUUR Met 1° Mei a.s, Koningstraat 16. J. J. WEBER, K. MAX, Zeilmaker, De firma Wed. G. STOÜTENBEEK, GRATIS! (Nieuw soort) Prijs 5 Cents per vel. Uitstekend geschikt voor Teekenscholen of hand- teekenaars. hinzing zend ik u dit briefje en nn krijg ik nog 40 cent van u, maar die schenk ik u. Zyt gegroet." Yoor die schenking kan nu de eigenaar zyn jas nit de lombard laten halen. Twee leerlingen der Christelijk-nati onale school te St. Anna-Parochie (Fries land kregen verleden Woensdag twist, die zóó hoog liepdat de een den ander met een mes eene gevaarlijke wonde in de dij toegebracht. Geneeskundige hulp werd in geroepen en per as moest de gekwetste naar huis vervoerd worden. De wond moet gevaarlijk zijn. Dat het bewaren van eten in blauw geëmailjeerde pannetjens gevaarlijk kan zijnbleek dezer dagen te Eversdijkwaar een gezin door op die wijze bewaarde spijze vergiftigd werd. Gelukkig zijn de vergiftig den nog gered. In het Noord-Amerikaansche bad- plaatsjen Morehead (Pennsylvanië) logeer de een allerliefst driejarig meisken, dat bij alle badgasten zeer geliefd was. Op zekeren dag kwam een Italiaansch koopman met groote ballons, zooals men ze wel op de kermissen ziet. Een der badgasten had de aardigheid het lieve kind vast te hechten aan eenige dier ballonswaarmeê het plotseling in de hoogte vloog, ver over de opervlakte der zee. Algemeene schrik natuurlijk. Er werden reddingbooten uitgezet voor 't geval het kind in zee mocht vallen. Maar de ballons stegen al hooger en hooger met het kind. De heer Ch. J Voorhees, ambtenaar van de South-Express- Company, nam toen het kloeke, maar tevens gevaarlijke besluit om op de vlot tende ballons te schieten. Hij doorboorde er enkelede draagkracht verminderde daar door, en nu kwam het kind zachtkens neer op een zandbed, dat als een wieg voor de lieve kleine gespreid was. Alge meene vreugde natuurlijk. Zoo vertelt men in Amerika. Zaterdag zou eene jongedochter nit Ede aldaar in 't huwelijk tredenmaar zij wachtte den geheelen dag te vergeefs op haar bruidegom uit Renkum. t Bleek later, dat de jonge man, door het kalven van eene koeden trouwdag vergeten had Aan het hoofdbureel van politie te Berlijn heeft men een album van fotogra fieën aangelegd van tronieënallen zonder onderscheid afkomstig van het eerzame gild der galgebrokken, moordenaars, valsche muntersfalsarisseninbrekers en wat dies meer zij. Dit echt Dnitsche albnm heeft zijn diensten gedaanen wel in die mate dat nevens het zoogenaamde „album van misdadigers" van Duitscherseen dergelijk zal worden aangelegdwaarin zulke exem plaren zullen worden opgenomendie het schuim van andere natieën vormen. De prezident van politie te Berlijn de heer von Madaiheeft zich gewend tot het hoofd bureel van politie te Parijs en te New-York zoomede tot gelijke autoriteit te Londen,die zetelt in Scotland Yard, met het volgende verzoekwees zoo vriendelijk ons konterfeit sels te verschaffen van allendie voorkomen in de rij der beruchte moordenaarsdieven enz.voeg hierbij later alle nieuwe van dezelfde kategoriemaar meld ons daar bij vooralonder welke valsche namen zij zich gedurende hen misdadig leven hebben voorgedaaneen stukjen van hun schrift en een opgaaf van 't geen men van ieder hunner mag noemen hun „eigenaardig heden". Behalve al den daarvoor verschul- digden dank, biedt de Berlijnsche prezi dent van politie aan genoemde autoriteiten een volledig exemplaar van het bedoelde Duitsche album aan, vermeerderd met de verdere belangrijke wetenswaardigheden en bizonderhedenwaarvan de kennis voor justitie en politie van zooveel belang kan zijn. Zulk een internationale galerij van spitsboeven-tronieën ia mede niet van be lang ontbloot voor beoefenaars van anthro pologic en frenologieindien er nog aanhan gers gevonden worden van deze zoozeer in diskrediet geraakte leer. Te Oud-Beierland, berucht wegens schromelijke verwaarloozing der vakeine, zijn in de vorige weekop eene bevolking van slechts 5000 zielen, 18 personen aan pokken gestorven, een sterfteverhouding 22 maal ongunstiger dan die te Rotterdam in de' weektoengedurende de nu afge- loopen epidemiede meeste poklijders be zweken. Te Dussen kwam een onbekende vrouw bij een slager om 3 pond vleesch. Zij hield een potwaar de slager het vleesch moest indoen, in haar voorschoot. De slager merkte niet, dat er geen bodem in was, maar de vrouw vroegof zij den pot mocht laten staandan zou zij straks komen be talen bij het afhalen. Tot nog toe wacht de slager met den bodemloozen pot tot de vrouw terug komt om af te rekenen. Geesje De Jong diende bij den Heer J. Dels te Zaandam en was van plan haar dienst te verlaten, toen onverwacht de vrouw des huizes ernstig ongesteld werd. De trouwe dienstmaagd zag onmiddellijk van haar voornemen tot vertrekken af en bleef de plichten van huishoudsterpleeg moeder en dienstbode met stalen volhar ding waarnemen, ook toen zij wist, dat hare meesteres aan eene gevaarlijke besmet telijke ziekte leed febris tgphoidea.) Ein delijk door de besmetting aangetast, werd zij naar haar ouderlijk huis overgebracht waar zijhelaaBna ruim tien weken lijdens, Vrijdag, den 23&ten dezerin den jeugdigen leeftijd van 19 jaar bezweken is. Wie gevoelt geen innige deernis met dit offer van meer dan plichtsbetrachting. In de gemeente Ter Boer (Prov. Groningen) zijn twee personen ten gevolge van dronkenschap bezweken. Een molen maker te Garmerwoldeverslaafd aan den sterken drank, is, bij de flesch in de kroeg zittende, gestorven, en te Ter Post geraakte een krachtvol manals dienaar van Bacchus, te water en verdronk. By gelegenheid van een zoogenaamd „pannenbier" een feest voor werklieden als een nieuw gebouw onder dak is te Eefde onder Gorsel, heeft zich een der werklieden aan jenever dood gedronken. In de Noorderliaverv te Zutfen is drijvende gevonden het lijk van een 42 jarig man, een persoon met zeer middel matige geestvermogens en bij vele inge zetenen bekend, omdat by sommigen de meening vast stond, dat hij zoogenaamd met een helm geborenen dus met bizon- dere gaven toegerust was. Uiterlijke tee kenen van verwonding aan het hoofd deden manslag of moord vermoedenuit de wonden scheen te blyken, dat de ongelukkige met een steen of ander hard voorwerp was doodgeslagen en daarna in 't water gewor pen. 't Lijk is door twee geneeskundigen geschouwd, en een persoon, tegen wien zeer ernstige verdenking is gerezenis in hechtenis genomen. Het horloge van den verslagene is gevonden op een privaat bij zyne woning aan de Beek waarvan door verschillenden gebruik wordt gemaakt. De gearresteerde moet reeds schuld beleden hebben. Een 82 jarig oud-strijder te Har- lingen is den 27sten dezer bezweken. Toen hy voelde, dat zyn einde naby was, liet hij zyn buurmanden kistenmakeront bieden en gaf hem den raad zyne laatste woning niet te breed te makendaar zy anders niet door het steegjen zon kunnen waarin zyne woning uitkwam. Uit Londen wordt weêr melding ge maakt van een aanslag. Bij Wolverhampton is een sneltryn ontspoorddoor dien groote stukken steen op de rails waren gelegd. Naar het schyntvermoedden de booswich ten dat Gladstone zich op dien trein be vond, wat echter niet het geval was. - 't Is bekenddat de orde van advo- katen van Turyn aan eene dame, Lydia Poetdie hare rechtsgeleerde studieën had volbrachtde vergunning gaf, de praktijk uit te oefenen. De Advokaat-Generaal kwam daartegen open het Hof van Appél van Turyn heeft thans bepaalddat Mej. Poëet de praktyk niet mag uitoefenen. Het hof vreest o. a.dat indien men vrouwen toe stond te plijten de toga gedragen bij de wonderlyke moderne kleedy der dames, den ernst in gevaar zou brengenen dat een uitspraak ten gunste eener party voor welke eene mooie advokate pleitte, het voorwerp zou worden van verdachtmaking en laster. HAARLEM, 14 November 1883. Gedurende de afgeloopen maand zyn door de Politie alhier 52 personen ver volgd wegens dronkenschap op straat. In de maand November van liet vorig jaar was dit getal 54 dus 2 meer. LI. Zaterdag is alhier aangehouden en naar het huis van Arrest overgebracht W. van der Tuin, geboren te Joure ge signaleerd in het Algemeen Politieblad van 5 October jl. als verdacht van valsch- hcid ingeschrifte en diefstal in Alkmaar Gisteren Maandag avond is door de politie alhier eene jeugdige dievenbende aangehouden, 7 jongens van 10 tot 16 jaren, die zich aan verschillende diefstallen in winkels en kelders hadden schuldig ge maakt. By het wegnemen van een flesch wyn werden zij op heeterdaad betrapt. De oudste heeft reeds meermalen wegens diefstal getucht. De verslagen en de bewijzen van toegang tot de Volks voordrachten zijn aan de con tribueerende leden verzonden. op Maandag 10 December e.k. 's avonds te 8% uur precies. Spreker De HeerM. COHEN STUART van Alkmaar. De contribuanten worden beleefd uitgencodigd om de toegangsbewy zen welke niet gebruikt wordenterug te zenden aan den Secretaris, Dr. H. D. KRUSEMAN, Groote Houtstraat 50, opdat aan de vele aanvragen om kaarten kunne worden voldaan. (576 voor 1% dag vast in de weektegen goed loon. Te bevragen in persoon bij De Erven Loosjes. (577) heeft nog eenige uren beschikbaar tot het geven van grondig on derricht op de Pianotegen billyke conditiën. Brieven franco onder N°. 578, by De Erven Loosjes, boekhan delaars, Ged. OudegrachtHaarlem. in het bezit eener aanbeveling der Maatschappy tot Bevordering der Toonkunstwenscht nog eenige leer lingen aan hare leiding te zien toe vertrouwd. Brieven franco onder N°. 579, aan het bureau van dit blad Door omstandigheden zag zich gaarne geplaatst tegen 1 Februari of eerder, eene bekwaam in alles te stryken, de' behandeling der waschook naayen, tot assistentie in 't huish. of voor kinderen. Goede informatiën uit de laatste en vroegere betrekkingen staan ten dienste. Adres aan het bureau van dit blad onder N°. 580. Eene ONDERWIJZERES, met aanteekening voor Fransch en En- gelschzoekt plaatsing als Ook iszy genegen privaatlessen te geven. Brieven franco N°. 581, aan het bureau van dit blad. TE KOOP een HOEKHUIS met plaats en pakhuis of knechtswoning, groot 122,— vierkante Meter, gelegen op uit muntenden stand voor winkelof ter uitoefening van eenig bedryf. Te bevragen met franco brieven onder N°. 582, by de Boekhandelaars De Erven Loosjes, te Haarlem, tegen 1 Mei 1884, een Pakhuis, gelegen midden in de stad, groot 78 centiaren, drie verdiepingen hoog. Aanbiedingen met gesloten brieven onder N°. 583aan het bureau van dit blad. een "Winkelzaak in dagelyksche behoefte. Franco brieven by de uitgevers dezes onder N°. 584. eene nette Burgerwoning, bevattende beneden 2 kamers en alcove en suitevoorzien van kasten verders keuken, serre, bergplaats voor brandstoffen en tuin, boven 2 kamers en een zolder. Huurprys 16 per maand. Koopprijs 2500. Te bevragen met franco brieven by De Erven Loosjes onder N°. 585 aan den Schootersingel2 Bene- denhuizen, bevattende 2 kamers, ensuite, groote alkoof, keuken, kel der, slaapplaats voor dienstboden, waterleiding, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprys 220 per jaar. Verder een Bovenhuis met 3 kamersalkoof, keuken en ruimen zolder, staande onder de gemeente Schooten, (geen plaatselyke belas ting). Huurprys ƒ200 'sjaars. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (586) vlak by 't Spoor, een net HEERENHUIS met 7 kamers, dienstbo denkamers, tuin en verder van alle gemakken voorzien. Huurprys f 800. Te bevragen met franco brieven onder N°. 587, bij DE ERVEN LOOSJES, Boekh. te Haarlem. wordt te Haarlem een HUIS gevraagd voor een gezin zonder kinderen, bevattende minstens vier kamers. Huurprys 4 a ƒ500. Brieven worden verwacht by De Erven Loosjes, onder N°. 588. Voorhanden een groote keuze waaronder 18 soorten met goud, voor het plakboek en voor kannetjes. Systeem Dr. Guije. Zeer aan te bevelen voor Keel- en Borstlijders. Verkrijgbaar(590) Koningstraat No. ÏO. HEDEN ONTVANGEN: Vele soorten van gezouten Groenten, ook versche Groenten by het gewichten per blik, te bekomen by CORN8. SIPKES, (591) Kleine Houtstraat 106. Waterdichte TE KOOP en TE HUUR bij te Spaarndam. (592) Lange Heerenstraat 50, heeft de eer te berichten, dat zy ruim voorzien is van best Sint- Nicolaasgoed, k 40, 45 en 55 Cents per half kilo; Boterlet ters, Beuling en Stukjes, a 70 en 90 Cents per half kilo; Borstplaten in vier kleuren en verschillende geureneen groot aan tal voorwerpenvan zeer fijne Chocolade bewerkt; alleraardig ste Figuren en Beeldjes van Conserfsuiker en verder al datgene wat men in dit genre van artikelen haar zal gelieve te doen leveren. (593) OUDE worden als nieuw vervormt en opgemaakt, tegen zeer billijken prijs. Gasthuisstraat No. 34, (594) naast den Doelen. ontvangt ieder een Almanak die 100 Visitekaartjes besteld bij P. VAN CITTERT ZONEN. (595) Bij DE ERVEN LOOSJESGed. Oudegrachtis verkrygbaar

Haarlemsch Advertentieblad | 1883 | | pagina 3