Societeit„Vereeniging" „J. J. 'tf as maar een Loods. Inboedel, DIENSTBODE, Burgerdochter. i ADVERTENTIEN. Eemoastrantsch Zangkoor. w. SONNEMANN, Dinsdag 22 Januari It84, Na afloop BAL. Teeken-Collegie Gevraagd Dienstbode DIENSTBODE Dienstbode Eene jonge Dame, EENE PIANO-ONDERWIJZERES, Er biedt zich aan DAGMEISJE, Voerman, Werkman. Tegen Februari gevraagd Gevraagd Werkmeid of Werkvrouw, Zadelmakerij. Kost en Inwoning )1 Baan o. 11 op Dinsdag 22 en Woensdag 23 Jan. tSSFP. i. Makelaar A. F. BALABREGA. Te Birmingham stond Zaterdag een man terechtdie bij een twist zijn vrouw een dolk in het lijf had gestooten. Hij was daarop naar het politie-bnrean gegaan om zich als haar moordenaar aan te geven maar toen men hem daar terugbracht, vond hijtot zijn blijde verrassingzijn vrouw nog in leven. Hij drukte haar met blijd schap aan zijn hart. De vrouw verkeerde in een bedenkelijken toestand zij werd steeds erger en binnen een week was zij overleden. Op haar sterfbed sprak zij met de meeste liefde over haren manen een paar minuten vóór haar dood verklaarde zij nog, spoedig naar het gerecht te zullen gaan om zijne vrijlating tegen borgstelling te verzoeken. De beschuldigde was bij zijn verhoor zoo ontdaandat men de zaak heeft ver daagd. Onlangs kwam te Berlijn een buiten meisje een dienst zoeken. Zij vond er terstond eenwaar men haar onmiddellijk gebruiken kon. Den volgenden morgen zond men haar uit, om zuurkool te halen maar na het doen van haar boodschap kon zij zich niet alleen het huis waar zij in dienst was niet meer herinnerenmaar zij was ook den naam van haar meester glad vergeten en zij dwaalde met haar zuurkool langen tijd door de straten rond. Aan het verhuurkantoor, waar zij geweest was en dat zij zich nog herinnerde, gaf men haar een huisnummer opmaar dit bleek verkeerd te zijnen zij wist eindelijk geen andere raaddan de hulp der politie in te roepen. Zij bleef tot den volgenden morgen in het bureau en intusschen gelukte hetna veel telegrapheeren en onderzoek het juiste adres van haar meester te vinden. Daar kwam de vermiste eindelijk met de zuurkool weer behouden terug. Een der onbeschaamdste stukken van den bernchten roover Cartouche was dat hij een snuifdoos stal uit den zak van een commissaris van politie die hem gevan gen nam. Iets dergelijks heeft onlangs een dief in de Parijsche wijk St. Germain 1' Auxer- rois hem nagedaan. Terwijl de commissaris van politie in zijn kabinet druk bezig was, ging deze onbeschaamde indringer de kamer daarnaast binnen, stal daar een valies met 200 francsen ging bedaard weer heen. De commissaris had wel iemand hooren loopen, maar hij meende dat het een beambte wasdie daar het een of ander in orde maakteen hij had niet eens opgekeken. De dief was zoo stil gekomen en heengegaan dat de gerechts dienaars aan den ingang hem volstrekt niet bemerkten. Een kluchtig dansfeest werd on langs te Pfettershauseneen plaatsje in den Elzas, aan de Zwitsersche grens, gehouden. Een koffiehuishouder aldaar, die vlak bij de Zwitsersche grens woonde wilde zijn gasten in de gelegenheid stellen om te dansen. Hij kreeg echter van de overheid geen vergunning daartoe. Doch hij wist er wel raad opom zijn plan toch door te zetten. Hij vroeger en ver kreeg van den Zwitserschen prefect te Porrentruy vergunning om in zijn tuin op Zwitsersch gebied, een dansplaats te te laten opslaan, terwijl hij op Duitsch gebied muziek mocht laten maken. De muzikanten namen nu plaats op een balkon tegenover de dansplaats en nu dansten de liefhebbers in Zwitsersland op de maat der in Duitschland gespeelde muziek. Nu wordt in Zwitserland voor dansen zonder muziek geen extra belasting be taald, en te Pfettershausen is muziek zonder dans geheel vrij. De waard maak te dus goede zakenvooral daar het aan tal bezoekers zeer groot was. Reeds te ruim half negen Dinsdagmor gen, was te Amsterd. een agent van politie in zóo »kennelijken« staatdat een zijner colléga's het noodig achtte hem naar den politiepost der 4e sectie aan de Laurier gracht over te brengen. Dit ging echter lang niet gemakkelijkzoodat de hulp van een paar burgers moest worden ingeroepen. Ditmaal was dit beroep niet te vergeefs. Bij tientallen bood men zich aan. Tal van groenteventsters en vischvrouwentegen wie de agent in zijn toestand zich allerlei ongegronde bekeuringen veroorloofd had toonden zich bereid en vergezelden luid joelende dien man naar het bureauwaar hem zeker een pijnlijk ontwaken uitzijn roes verbeidt. HAARLEM, 18 Januari 1884. Door den Senaat der Universiteit te Leiden is het Doctoraat honoris causa in de theologie verleend aan den heer Joh. Dyserinck, te Ylissingen. Maandagavond werd alhier in den Schouwburg door het Duitschopera-ge- zelschap van het Theater van Lier te Amsterdamonder directie van den Heer J. Juhasz, opgevoerd de opera «Trouba dour", die zeer goed aan het talrijk op gekomen publiek voldeed. Naar wij ver nemen zal de Heer Juhasz lijsten ter inteekening doen rondgaan voor een abon nement van vier voorstellingen«Martha ZauberflüteCarmen en Freyschütz" waaropnaar de uitvoering van Maandag te oordeelenzeker wel door vele lief hebbers van operamuziek zal worden in- geteekend. Dinsdagdes avonds ten acht ure trad de Heer Werumeus Buning op als spreker in de derde Nutsvergadering met dames. Als eerste gedeelte droeg hij eene humoristische schets voor getiteld«De onde admiraal en zijne omgeving". Na de pauze gaf de Heer B.tot groot ge noegen van zijne hoordersnog eene vroo- lijke schets ten beste. Beide voordrachten mochtengetuige het herhaalde applaus hoogelijk de goedkeuring van het publiek wegdragen. In den laatsten tijd is nog al veel gesproken over het tooneelstuk getiteld: „het Sonnet" en het kon wel niet anders of vele nieuwsgierigen zouden opkomen om de uitvoering daarvan te zien in onzen schouwburg op Woensdag 11. Vooral door het goede spel der daarin optredende acteurs van het „Nederlandsch Tooneel" werd de verwachting niet teleurgesteld. Het publiek riep den schrijver van „het Sonnet"den Heer Frederik v. Eeden, onze stadgenoot onder daverende toejuichingen op het too neel, waar hem door Mej. Marie Lorjé, die de rol van Eudia in „het Sonnet" zoo uitstekend had vervuldeene krans werd aangeboden, uit naam van de Haarl. afd. van het Tooneelverbond. Aan den wagenmaker J. van Maas werkzaam op de werkplaats der H. IJ. Spoorweg Maats, is als belooning voor zijn 25 jarigen dienst, eene pendule aangeboden. De «City press" van Woensdag 16 Jan. bericht het volgende: Alexander Markus Reens en Jozeph Reensvroeger alhier handelaars in bloem bollen zijn in Londen gedagvaard ge worden wegens oplichting. De Heer Besley was aanklager en de Heeren Kemp en Rose-Innes verdedigers. De gevangenen hadden zich bezig gehouden met het ver- koopen van bloembollen in de Tenter- Street, Whiteehapel en op andere plaatsen. In Januari van het vorige jaar liquideerden zij hunne zaken; hun passief was 7,000 p. st., terwijl hun actief 1,000 p. st. be droeg. Toen beslag op hunne boeken ge legd was, bleek het dat de beschuldigden 3,110 p. st. hadden verduisterd. Het grootste gedeelte der crediteuren bestond uit kleine bloembollenhandelaars m Neder land. De gevangenen werden schuldig bevonden. Het vonnis is tot de volgende zitting verdaagd. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 16 Jan. J. B. Rijkbosch en G. V. Logen. A. Hölterman en J. M. Breek. S. Slagter en J. W. Langeveld. 18 Jan. A. Rjjbroek en A. v. Nijkerk. GETROUWD. 16 Jan. L. Miezenbeek en A. Monnee. J. B. Scheelings en B. ProierB. Ernst en A. Vermünsckt. 17 Jan. P. v. EijkenH. A. Erkelens. GEBOORTEN. 10 Jan. H. M. Hamelsveld geb. Staal d. E. J. Bouwmeester geb. v. Dobben z. C. Schorsij geb. Blokker z. 11 Jan. M. E. Mica geb. v. Heulen d. J. M. Leu geb. de Liefde Meijer z. A. M. Verloop geb. Koning z. A. v. d. Meij de Bie geb. Heekelaar d. C. W. Esser geb. Hovij z. 12 Jan. C. A. Blaas geb. v. Eijndthoven d. E. Tibboel geb. v. Es d. H. C. Kamp geb. Brinkman z. J. Burggraaf geb. Wijthoop z. 13 Jan. G. W. Lijcklama geb. Steenkist z. B. C. Wesseling geb. v. Zonneveld z. E. Ver sloot geb. Bruiniers d. C. C. Meure geb. Vingerhoets d. 14 Jan. J. J. v. Musscher geb. Provoost d. A. M. Kol geb. Koelemij tl. M. Breed geb. Kerkhof d. J. M. C. Castricum geb. v. Os d. A. de Dood geb. Benraadt d. H. Stoel geb. Mooij d. 15 Jan. S. C. Klabou geb. Sraink d. en z. M. Regenboog geb. de Haas d. 16 Jan. A. Uijlenbroek geb. Stuurman d. P. Vink geb. Bruines d. OVERLEDEN. 9 Jan. P. C. Ribbeek 81 j. Gierstr. 10 Jan. W. Scheidier 8 d. z. Oranjeboomsl. 11 Jan. A. J. de Leeuw 66 j. Molenpad. A. v. Maas 1 m. z. Gasthuislaan. A. IJse- brands 18 d. z. schip Spaarne.E. Mok 19 m. z. L. Bagijnenstr. E. G. v. d. Haak 39 j. Burgwal. 12 Jan. P. London 4 j. z. N. Appelaarst. - G. Jakobs 15 j. Smedestr. G. Krüp echtg. v. L. D. Cramer 63 j. Antho- niestr. J. Breet 69 j. Kruisweg. P. Sikman 19 m. z. Klerksteeg. 13 Jan. J. J. E. Lindt echtg. v. J. C. de Graaf 47 j. Burg wal. J. M. Scheidier 21 m. d. OranjebJ. 14. Jan. G. C. B. Evers 20 d. d. Brouwersv. H. W. Weijtlandt 38 j. Kennemerplein. 15 Jan. A. E. M. de Bruijn 4 m. d. Witte Heerenst. H. C. Brinkman echtg. v. J. B. Kamp 31 j. Jansstr. 16 Jan. J. F. A. Sweerts 10 j. Ged. Oudegr. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een gouden oorbelletje. Een bloed koralen armbandj e van 3 snoerenEenige portemonaie's met en zonder geld. Een zilveren vingerhoed. Eene haarring met gouden plaatje. Een boa van zwart bont. Een wit kinderbontje. Een honfante. Een lei. Een knipmes. Een Glacé dameshandschoen. Een schoolboek, Een parapluie. Een zijden das. Een boek getiteld Les Huguenots. Een R. C. Kerkboek met paternoster. Een Pr. kerkboek Drie paar witte kousen. Een zweep. Twee ringen met sleutels. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. OEFENING op Zondag 20 Januari 1884ten 11% uur. Liederen: 53, 54, 99, 107. My p op door het Muziekkorps van het 7de Regiment Infanterie, Kapelmeester de Heer 's avonds 1% uur, voor de Leden en hunne Dames. Bewijzen van toegang voor jonge lieden, ingev. art. 55 Huishoudel. reglement, zijn verkrijgbaar op den' dag van het Concert's namiddags van 3 tot 5 uur. (164) Het Bestuur. De DERDE KUNSTBESCHOC-j WINGmet introductie van Dames zal gegeven worden door den Hoog- Welgeb. Heer Jlir. Kr. P. A. VAN DEN VELDEN, te Uage, op Woensdag 23 Jan uari, des avonds ten 1% ure, in de bovenzaal van de Sociëteit Vereeniging." (165) Hbt Bestuur. Schouwburg, Haarlem. VEREENIGING: I» op Dinsdag 22 Januari 1884, ten voordeele der nagelaten betrekkingen van de ramp, ont staan door het vergaan der Loodskotter No. 12. Oorspronkelijk Tooneelspel met Zang in 5 Bedrijven door A. Rüysch. Wegens de uitgebreidheid der Voorstelling geen nastuk. Plaatsen zijn van af heden te verkrijgen en te hespreken in den Schouwburg. (166) tegen Mei te Utrecht, eene van de P. G., als meid-alléén, die goed kan kooken en netjes werken kan, in een huisgezin van 2 personen.; Adres Mevrouw VAN STYRUM,' te HaarlemNietaoe Gracht N°. 9, Met Februari wordt in een klein gezin gevraagd, eene eenvoudige, zindelijke als Meid alleen, bij voorkeur eene die strijken kan. (169) Adres: Kleine Houtweg 41. Mevrouw LIESTE, Frankestraat N°. 18vraagt met Februarieene fatsoenlijke, zindelijke Met 1 Februari eene R. C. gevraagd. AdresGr. Houtstraat 69 Eene bejaarde DAME vraagt eene R. C. Burgerdochter, van middelbaren leeftijdvereischten zijn naaienmazen en het huiswerk te verrichten. Alleen franco briefjes voorzien van goede informatie komen in aanmerking, No. 172, bij De Erven Loosjes, boekh. te Haarlem. uit den zeer beschaafden stand, zon gaarne Februari a. s. Pianoles sen. beginnen te geven. Brieven franco onder N°. 175 aan 't bureau van dit blad. in het bezit eener aanbeveling der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunstwensoht nog eenige leer lingen aan hare leiding te zien toe vertrouwd. Brieven franco onder N°. 176, aan het bureau van dit blad. Een Onderwijzeres, geëxamineerd voor Hollandsch, Fransch Engelsch en de beide Hand werken wenscht Los te geven aan Meisjes uit den beschaafden stand. De gunstigste information kunnen worden verstrekt. Franco brieven, onder N°. 177 bij de uitgevers dezes. eene fatsoenlijke, R. C. Dienst bode 26 jaar oudvoor Keuken meid of Meid-alleen, om 1 Febr. in dienst te treden. Brieven franco onder N°. 168, bij De Erven Loosjes.|i Wordt terstond gevraagd een knap van 9 tot 5 uur. Adres: 's avonds na half acht, Koningstraat 30. (173) IEMAND uit den Boerenstand, die goed met paarden kan omgaan en ook met krommen dissel kan rijden, wenschte met Februari of eerder in zoodanige betrekking geplaatst of in een pakhuis werkzaam te zijn. Franco brieven worden ingewacht N 178, bij De Erven Loosjes. 4 halve dagen per week voor kamer werk en boodschappen. Te bevragen bij de uitgevers dezes. (174) Gevraagd een flinke Zadelma- kersaankomeling. Adres te vernemen aan het Advert.-Bureau van P. VAN CITTERT ZONEN. Een fatsoenlijk werkmanzoek bij moderne lieden. Franco brieven onder N°. 181, aan het bureau van dit Blad. aan liet perceel 1884, te 10 uur, ten overstaan van den Notaris B. A. Van der MADEN, van den goed onderhouden nagelaten door Mevrouw de Weduwe FRANS BOON, geb. SCHERTZER, waarbij ondermeer: twee Rijtui gen, fijne Heesters en Plan ten en veel GOUD- en ZIL VERWERK, JU WEELEN enz. waarvan de notitie verkrijg baar is. (179) ij Kijkdagen: ParticulierZaterdag oo-n TOT\TC1J.TP 1\T 19 Januari en publiek Maandag 21 CClI tl WiN Iw, JlliN Januari 1884, telkens van 10—3 uur.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3