umrooM&iM Eene nette Dienstbode WINKELHUIS TE HUUR Een BOVENHUIS ADVERTENTIEN. Eemonstrantsch Zangkoor, AANNEMING nieuwe leerlingen. Dienstbode, KEUKENMEID, flinke DIENSTBODE Dienstbode TE HUUB, gevraagd TE HUUR TE HUUR. Te Koop voor 12 LEEUWHONDJE. PIANO. welke die scholieren, die van lezen houden (geen dwang tot lezen dus), deze kunst zoo vlug zij willen kunnen aanleeren elkander helpendeen zonder den onder wijzer lastig te vallen. Voorts een doel matig laboratorium, met stalen van de voornaamste elementen en zelfstandigheden der natuur, en met gelegenheid tot het doen van eenvoudige chemischephysische en pneumatische proefnemingen. Bovendien nognaar gelang van de grootte der school, werkplaatsen allereerst om timmeren enzoo het kanook om pottebakken te leeren. In de school zelve worden muziek meetkunde, sterrekunde, plantkunde en dierkunde onderwezen aan allen teekenen en geschiedenis aan diegenen die er aan leg voor hebben en eindelijk, aan alle kinderen weder, hoe ook begaafd, van welken stand en leeftijd ookde wetten der Eerde gewoonte van Waar te zijnde deugd der Nederigheid en het geluk der Liefde.,, Aan het spoorwegstation te Ken- tishlown (een der voorsteden van Londen) zijn twee olifanten van het circus Sanger op hol gegaantoen men hen uit den trein haaldewaarin zij met nog twee olifanten vervoerd waren. De dieren verschrikten door het vallen van eenige planken en zetten het op een loopen. Een paar geslo ten deuren werden door hen verbrijzeld en zij liepen verscheidene menschen en kinderen omverdie meer of minder ernstig gekneusd werden. Eindelijk vielen zij in een keldermet tamelijk veel moeite de straat moest er voor opgebroken wor den bevrijdde men de logge dieren daaruit en zij lieten zich toen rustig aan hunne ketenen wegbrengen. Te Bern heeft zich een vrouwen comité gevormdom arme meisjesdie de openbare lagere school hebben doorloopen en zonder middelen van bestaan zijn, iets te leerenwaardoor zij in haar levens-on derhoud kunnen voorzien. Uit Noord-Beveland wordt ge meld Het is een niet te miskennen feit dat de gedruktheid in het landbouwbedrijf ook op dit eiland hoe langer hoe meer aan het licht treedt. Behalve dat het land- verhnizen van arbeidersboerenzoons en ambachtslieden met hunne gezinnen blijft voortdurenheeft er ook een aanhoudende verwisseling onder de pachters plaats. Zoo zijn er dit voorjaar in den omtrek reeds een drietal verkoopingen van een boeren- inspan onder meer of minder ongunstige omstandigheden voorgekomenen zullen er binnenkort nog minstens een drietal volgen. Dat bekwame en eenmaal welgestelde landlieden vrijwillig of gedwongen er hun bedrijf aan geven, is een ontmoedigend verschijnsel. In een der sigarenfabrieken te Eind hoven had in de vorige week een der arbeiders een onmisbaar en zeer kostbaar werktuig gebroken: men kwam overeen den schuldige niet te verraden. Toen de patroon tot de ontdekking kwambesloot hijna veel vruchtelooze pogingen om den bedrijver van het feit te vindenieder arbeider een gulden van zijn werkloon af te honden, om langs dien weg tot de ontdekking te gerakendoch zonder gevolg. Intusschen ontstond hieruit groote onte vredenheid onder het werkvolkdie Dins dag zoo hoog liep, dat de patroon zich genoodzaakt vondde hulp der politie in te roepen en de fabriek te sluiten. Een perpetuum-mobile-zoekereen Italiaan, Dr. Eurico Bernadi, beweert, als zoovele zijner voorgangersdat hij nu eindelijk de langgezochte altijddurende beweging gevonden heeft. Zijn toestel be rust op twee met aether gevulde glazen bollen die door een pijp met elkaar ver bonden zijn en door het condenseeren van aetherdamp beurtelings op en neder gaan. Bernadi brengt op die wijze een uurwerk in beweging. De toestel wordt algemeen «vernuftig uitgedacht» gevonden, maar hij lost het onde vraagstuk niet op. In de jongste ver gadering van de «Electro-technische veree- niging» te Berlijn werd o. a. ook het per- petuum-mobile besproken en waarschuwde de bekende werktuigkundige W. Siemens ten dringendste voor »het zoeken naar zulk een onmogelijk tegen de natuurwet ten indruischend werktuig, welk zoeken reeds zoo menig talentvol mensch ten onder gebracht heeft. Maandag in den voormiddag ontving te Moersgestel de eierenkoopman Voerman uit Oorschot, van een broodbakker uit Tilburg, een zeker bedrag tot kwijting eener schuld. Voerman begaf zich vandaar langs een binnenweg naar Heukelum, een gehucht der gemeente Berkel. In een der dennen- boschjes werd hij plotseling aangevallen door twee zwartgemaakte kerelsdie hem onder bedreiging van moord zijn geld af vroegen. Te vergeefs verweerde hij zich. Hij werd op den grond geworpenop het hoofd geslagenzoodat het bloed hem uit mond en neus vloeide, en met een mes sneed men op den rug door zijn jas tot op het hemd. Schreeuwen werd hem be let door het di,cht houden van den mond en men ontnam hem al zijn geld, ten bedrage van ƒ46. De rijksveldwachter en de gemeente-veldwachter uit Berkelspoe dig van dit brutale feit verwittigdvonden op de plaats der aanranding duidelijke kenteekenen eener worstelingen een eind weegs het spoor der deugnietendie echter niet zijn ontdekt. Ook te Oorschot moet dezer dagen eene aanranding op den openbaren weg hebben plaats gehad. In een schrijven uit Bloemfontein (Oranje-Vrijstaat) aan het Utr. Dbld. wordt het volgende medegedeeld »Van inenten gesproken hiervan moet ik u een grap mededeelen. Een ingenieus Engelschman, met een platten zak, trachtte door de vaccine zich een sommetje gelds aan te schaffen. Hij had nog genoeg, om zich voor 1 shilling en G pence een blikje gecondenseerde melk te verschaffen. Met een stopnaald gewapend en zijn busje »lymph« op zak ging de quasi doctor naar Basutolandom de Kafferseven bevreesd voor de pokken als de blanken, te vac cineeren. »Of de lymph goed was, weet ik niet evenmin of de Kaffers al of niet »auw« riepenals de stopnaald door hun vereelt vel ging; dit alleen is me bekend, dat onze doctor met een goede 30 pond sterling in de beurs te huis kwam.« HAARLEM, 14 Maart 1884. Dinsdag jl. hield de Haarlemsche Afdeeling van den „Volksbond", Vereeni- ging tegen Drankmisbruikhaar 2e Feeste lijke Vergadering. Even als ten vorigen jare verleende ook nu weer de Liedertafel „Zang en Vriendschap" welwillend hare medewerking. De heeren J. van der Eist en L. F. Berckenhoff verrasten op hoogst aangename wijze de honderden toehoorders door de voordracht van eenige Viool- en Pianonummers. Voor de pauze droeg de heer IV. O. Goteling Vinnes op zijne voor treffelijke wijze de hoofdmomenten voor van een tooneelstuk getiteld: „de Werk man." Nadat aan het einde de Voorzitter de heer A. van der Voort Azn. allen waaronder ook het bestuur der Sociëteit Vereeniging"die aan het welslagen van het feest hadden medegewerkt den dank der Afdeeling en der Vergadering had ge bracht gaf hij het woord aan den heer A. de Koningdie eene in dichtmaat ge stelde opwekking tot medewerking aan het doel van den bond voordroeg. De Liedertafel sloot met het Volkslied de Vergadering. Het is te hopen dat de Af deeling van den Volksbond door de toe treding van velen tot het lidmaatschap moge worden instaat gesteld nog menigmaal aan de werklieden een zoo genotvollen avond te verschaffen. Door de Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" alhier zal bij genoegzame deelneming hoogstwaarschijnlijk eene voor stelling worden gegevenwaarvan de netto opbrengst zal worden geschonken aan de hulpbehoevenden van Beets (Friesland). Gisterennacht zijn door de Politie alhier op straat aangehouden S. G. oud 18 en J. R. G.oud 21 jaren, dragende een zak waarin negen lange tarwebroodendie zij even te voren hadden ontvreemd uit een wagen voor de broodfabriek aan de Bakenessergracht. Reeds lang werden zij verdacht zich aan dergelij ken diefstal schul dig te maken. Laatstgenoemde heeft reeds meermalen gevangenisstraf ondergaan. Heden morgen is nit den Kinderhuis singel opgehaald het lijk van de sedert 14 Februari jl. vermiste W. v. S. GETROUWD. 12 Maart, W. F. Kroese en M. J. Wen- sing. la Maart, W. Bosman en A. C. v. Roon. D. A. W. Henskes en G. Lassckuit. GEBOORTEN. 5 Maart, J. M. Hangjas geb. Godefrooij d. 6 Maart, M. Kruiswijk geb. Jansen, z. J. v. d. Bold geb v. Agteveld d. J. C. Groenendaal geb. Tibboel d. C. L. de Bruiju geb. Stiphout d. 7 Maart, H. J. C. Randoe geb. Halderiet z. 8 Maart, G. Kuiper geb. Heemskerk z. L. W. Wildschut geb. Kirsch d. C F. Nabal geb. Kok d. C. Johannes geb. de Beurs d. G. J. v. Rijthoven geb. v. Brouwershaven z. H. A. O. Mathot geb. Wielart z. 9 Maart, S. Vester geb. Stuurman z. L. Hoogerwerf geb. Voortmau z. Een onecht k. v. h. vrouwel. gesl. A. v. Dijk geb. Stroet z. A. Mooij geb. Bonthuis d. Een onecht k. v. h. vrouwel. gesl. A. M. Mulder geb. Schreuders 2 z. J. Clous geb. v. Rooij z. J. Westendorp geb. Bij- leveld z. 10 Maart, J. Handgraaf geb. Alberts d. A. v. d. Molen geb. Landman d. E. dc Jong geb. Toppers. A. Stam geb. Bisschop z. G. M. E. Dreijer geb. Scheelings z. M. Boeré geb. Schornagel z. M. C. Stefl'ens geb. v. Tongeren d. J. M. Stevens geb. Handgraaf z. W. G. de Haas. geb. Reitsma z. C. H. Duiff. geb. Möhrs z. 11 Maart, J. dc Lugt geb. Suijk z. A. M. Leeman geb. v. Medevoort d. G. Westerhoven geb. Klabou z. C. v. d. Ree geb. v. Dam z. 12 Maart, H. Kuijper geb. Dcrnison d. M. v. Vliet geb. Wesselink z. 13 Maart, M. G. Blom geb. Danten z. OVERLEDEN. 6 Maart, J. Becker 54 j. Stationspl. B. G. Crommelin 77j.gr. Markt. 7 Maart, A. M. v. Munnekrede 69 j. Janstr. 8 Maart, C. H. Heemskerk 27 dag. z. gr. Markt. A. J. v. d. Heijden echtg. v. K. Hessels 44 j. kl.Houtst. G. de Vries 18 j. d. Kousebandsl. 9 Maart, P. Heemskerk 57 j. Oranjestr. G. Portielje 66 j. k. Spaarne. Een levenl. aangeg. k. v. h. mannel. gesl. v. J. v. d. Vosse. lange Heerenv. 10 Maart, W. J. Wegman 2m z. schip Spaarne. A. J. Antonisse 2 m. z. Palmstr. P. J. Schreurs 3 j. z. Heercnl. B. J. Moethof 22 j. korte Veerstr. 11 Maart, A. de Bakker 18 j. Amsterdamstr. A. M. de Njjs 11 m. d. Ursulast. S. Duiker 27 j. d. Raamst. S. Versteeg 1 m. z. Heerens. 12 Maart, A. M. A. Blom 27 j. Linschotenstr.— M. v. Alphen 6 m. d. kr. Elleboogst. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 12 Maart, K. A. v. Borkum en E. J. de Vos. J. Antonisse en G. M. Lambert. H. v. d. Woude en J. Balt. 13 Maart, J. G. v. Aken en H. C. Jacobs. N. D. Vermeer en J. Buis. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage- lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een Duitsch boek. Een overschoen. Een knipmesje. -Een R. K. gebeden boekje. Een rijtuigmoer. Een duim stok. Een schilders stopmes. Een ta bakspijp. - Een zijden das. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij H. P. Kloos, de Witstraat No 43 een zak met wasch- goed. Bij den brugwachter van de Melk- brug, een lijn. In de Tramwagens achtergelaten: Een entouscas. OEFENING op Zondag 16 Maart 1884, des morgens! ten 11% uur. Liederen: 74, 122, 158, 161, 162. YANT Ondergeteekende heeft de eer U te berichtendat met 1° April nieuwe leerlingen kunnen geplaatst worden. Beleefdelijk wordt verzocht zich vóór dien tijd aan te melden. Prospectussen en informatiën ver krijgbaar bij T. C. NIEPHAUS, Ged. Kraaienhorstergracht 1/il Zijlstr. 27 Aan de hier ter stede gevestigde Vereenigingen, die zich wenschen aantesluiten bij den optocht, die gehouden zal wordt bij het bezoek der Deputatie van de Zuid-Afrikaan- sche Republiek, worden verzocht, zich te doen vertegenwoordigen op aanstaanden Maandag's avonds ten 7 ure, Bovenzaal van het Café BRINKMANNalhier. (984) Hundie van de plaatsenwelke met Mei op alhier open komenvoor hnnne kin deren wenschen gebruik te maken, wordt bericht, dat de Inschrij ving van nieuwe leerlin gen zal plaats hebben ten huize van den Hoofdonderwijzer, op Maandag 17 en Dinsdag 18 Maart, op beide dagen van 12-1 ure en op Woens dag 19 Maart van 24 ure. Haarlem, Maart '84. De Hoofdonderwijzer (985) J. VAN DER HAVE. Voorspoedig bevallen van een ZOON A. W. SCHOUTEN van Ell, Echtgenoote van G. H. SCHOUTEN. Haarlem, 12 Maart 1884. (986) Eenige en algemeene kennisgeving. die een burgerpot goed kan koken wordt gevraagd tegen Mei, voor meid-alleen. Franco brieven bij de uitgevers dezes onder N°. 987. Tegen 1 Mei gevraagd eene nette van de P. G.in een klein gezin. Adres bij de uitgevers dezes. Men vraagt in Zeeland met Mei eene bekwame tegen lwog loon. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. AdresDouairière SCHORER Haarlem, Nieuwe Gracht 72. (989) Gevraagd tegen 1 Mei aanst., eene die een goede burgerpot kan koken en netjes in haar werk is, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. (990) AdresFrans-Halsstraat N°. 16. Met 1 Mei gevraagd eene flinke als Meid-alléén, p. G. en niet beneden de 25 jaren oud. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven onder N<>. 991,' aan het bureau van dit blad. om dadelijk te aanvaardeneen Huisje met plaatsje of tuintje, de huurprijs van 3.per week niet te bovengaande. Brieven franco) N°. 992, bureau van dit blad. eene BENEDENWONING bevattende 2 kamers, keuken, kelder en tuin en eene BOVENWO- NINGbevattende 3 kamers, keu ken en zolder. Beiden voorzien van duinwater en prachtig uitzicht. Huurprijs 12 per maand. Te bevragen Ripperdapark N°. 5. een vrij BOVENHUIS, voor zien van flink entree, 5 kamers waarvan 2 ensuite, keuken met regen- en weiwaterpompgasleiding' en verdere gemakken. In onmidde- lijke nabijheid der H. B. School. Aanvaarden Mei '84. Huurprijs 375 per jaar. AdresG. J.FELDER, timmerman, Jacohijnenstraat 38k»<1. TE HUUR 2 Beneden huizen met tuintjevoorzien van waterleiding en alle gemakken. Leidschevaart (straat C zijstraat No. 10.) Te bevragen: Raaks 36. TE HUUR, van alle gemakken voorzien, huurprijs 2.per week. Adres„Het Wapen van Bloemen- daaV\ Zijlstraat N°. 2. (995) TE HUUR met 1 Mei aanstaande, op diverse standen, zeer goed gelegen HUIZEN van verschillende huur prijs, alsook een appart BENE- DENHUISaan de Parklaan en een BOVENHUIS aan het Spaarne. Adres bij J. D. KAAKEBEEN, Architect. (998) een prachtig wit Dames Adres met brieven onder N°. 240 aan het Advertentie-Bureau van P. VAN CITTERT ZONEN. (999) Voor 25 TE KOOP aangeboden! een goed onderhouden PIANO. Te bevragen aan het bureau van dit blad. (996) TE KOOP. Een HOEKHUIS met achter gelegen PAKHUIS, op goeden stand, in de oude stad wordt TE KOOP aangeboden. Brieven franco onder N°. 1000, by de Boekhandelaars De Erven Loosjes te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3