UITVOERING Dof van Holland. en Smidsi ongen Een Bovenlmis te Hunr Zang en Vriendschap. ienw Verkooplokaal INBOEDELS Duivenhok. INBOEDEL, TWEEDE KEUKENMEID, een Dienstbode Gevraagd ADVERTENTIEN. Bemonstrantsch Zangkoor, Haarlemsclie Liedertafel W. ROBERT. DIENSTBODE, Dienstbode Dienstbode DAGMEISJE, fatsoenlijkDagmeisje, Een Burgerman!! Er biedt zich aan Piano-Onderwijs. een of twee COMMENSAALS BEGIJNHOF te HAARLEM. GROOTE VERKOOPING twee net onderhonden De Makelaar A. F. BALABRÉGA. des avonds ten 6 urn-: TE HUUR in het Florapark TE HUUR Een zeer net onderhouden Te Manchester, waar Vrijdagavond een brand uitbrak in de gevangenis, is Zaterdagnacht een gedeelte van het gast huis afgebrand. De 54 patiënten die daar lagenallen zeer ernstig ziek en hulpeloos, werden gelukkig, dank zij de kalmte en het beleid van het gasthuispersoneeltijdig in veiligheid gebracht en geen hunner ondervond ernstig nadeelhoewel de ont steltenis ook in de andere gebouwen van het gasthuis groot was. De heer Dr. Grippelinggeneesheer te Overveen, vierde Woensdag zijn 40-jarige ambtsvervulling aldaar. Gisterenavond bood een feestcommissie den jubelaris, met een toespraak, een fraai geschenk in zilver aan. Heden werd te Overveen algemeen gevlagd en kwamen een groot aantal be langstellenden hunne gelukwenschenen ook stoffelijke blijken van waardeering brengen aan den geachten geneeskundige die hen in zoo vele gevallen hulp ver schafte en zelfs in een paar families bij de geboorte van drie geslachten, kind, kleinkind en achter-kleinkind in functie was. Ook de geneeskundige kring van onze stad bracht hem gelukwenschen. Bg gelegenheid der heden te Zwolle gehouden palmpaardenmarkt waren heden ochtend aldaar op de hoeken van verschil lende straten en stegenin de onmiddelijke nabgheid van verschillende tapperijenen op meerdere in het oog vallende plaatsen gedrukte biljetten aangeplakt van den na volgenden inhoud: WAARSCHUWING. Een ieder wordt gewaarschuwd tegen de zoogenaamde Kwartjesvinders en Kaartspeler. De Kommissaris van Politie, J. M. vanNieuwland. Een navolgenswaardig middel om de be doelde oplichters te beletten hun bedrijf uit te oefenen. Een procureursklerk te Londen is Zondag vermoord in den kelder van zijn bureau, by Londen Bridge, gevonden. De hals was op twee plaatsen afgesneden de nek gebrokenhet hoofd had verschei dene wondende kleêren waren gescheurd en de zakken leeg. Roof schij nt dus de aanleiding tot deze vreeselijke misdaad te zijn geweest. Yan den moordenaar is niets bekend. Hoe de aardappelvezel kan wor den gebezigd tot het maken van knoo- pen, enz. Paul Fliessbach, in Corow, by Jelasen, heeft een patent bekomen voor zijne uitvinding, om de by het maken van aardappelmeel achterblijvende vezel massa aan te wenden tot het maken van allerlei luxevoorwerpen. De vezel wordt te dien einde in vaten of kuipen ver zameld, en onder voortdurende werking van roeren en mengen tot 75 a 80° verhit. De op die manier verkregen dik vloeibare, styfselachtige massa wordt dan in vormen gedaan en onder sterken druk in den ge- wenschten vorm geperst. De Papierzeitung vestigt de aandacht op deze zaakdie naar ons voorkomt vooral voor de Gro ninger Veenkoloniënwaar de aardappel- meelfabricage zulk eene groote vlucht heeft genomen, van belang zal kunnen zijn. Maandagavond is in de rytuigmakery van Gebroeders Rietbergop het Amstel- veld te Amsterdam inbraak gepleegd. Te half negen ongeveer hadden, wat by na nooit gebeurt, alle leden van het gezin Rietberg, dat de vertrekken boven de werkplaats bewoonthet huis verlaten. De deuren der werkplaatsin welks ach tergedeelte zich de trap naar het bovenhuis bevindt, waren op het nachtslot. Toen Mejuffrouw Rietberg te elf uren met haar zoon te huis kwam, was de bui tendeur enkel gesloten en miste zij het nachtlicht, dat by het vertrek brandde. Boven komende op een achterkamerwaar het nachtlicht nu stondvond zy van de chiffonnière de verschillende laden geheel of gedeeltely k openstaan en den inhoud door een geworpen. By een nader onderzoek bleek, dat uit een oude portefeuille het bankpapier verdwenen was en twee zakjes met geld waren weggenomen, te zamen een bedrag van ruim ƒ1100 uitmakende. Een gouden hcrloge met kettingeenpaar oorknoppen en een dameshorloge, in de zelfde laden geborgenwaren nog aanwezig. Evenzoo een damesbeursje met geld, dat nog op tafel lag; eenig geld, ƒ6.50 on geveer daarnaast neergelegdwerd daar entegen gemist. Opmerkelijk is, dat een hond, die, als voor vreemden zeer gevaarlijksteeds vast gehouden wordt, als gewoonlijk op de achterkamer waakte. Toen hij zich nu by de thuiskomst der familie niet met het bekende geblaf aankondigde, werd hy ge zocht en in een kast opgesloten gevonden. Er is reden om te vermoedendat de diefstal bedreven is door personen, die evenzeer met de inrichting als met de gewoonten der bewoners bekend waren. In de Staatsdrukkerij te Weenen is Woensdag een brand uitgebroken die een groote hoeveelheid papier en zegels ver nielde en die men eerst na verloop van een uur meester kon worden. By het doen van opgravingen tus- schen de St. Servaas- en Janskerk tc Maastricht heeft men, ter diepte van 10 meter een put "ontdekt, waarin, behalve eenige beenderen, ook werden gevonden eene kist met 200 witte aarden pijpen, grijze gebakken potten en andere voor werpen. Men beweert, dat zy van vóór 200 jaar dagteekenen. De pypen droegen aan ééne zijde van den kop het hoofd eens konings, aan de andere zyde een kroon als wapen. De gevonden voorwerpen zijn naar het archieflokaal gebracht. HAARLEM, 4 April 1884. Door wijlen Mej. B. G. Crommelin, onlangs alhier overleden, zyn de volgende legaten vermaaktvrij van successie-recht, als een van 8000 aan het Gerefor meerde Weeshuiseen van 2000 aan de Ned. Herv. Diaconie-armen en een van 500 aan het fonds van het Gereform. Diaconiehuis, allen te alhier. Het Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raadhuis alhier is in de maand Maart j. 1. bezocht door 103 personen tegen en door 330 zonder betaling van entrée (op Zondagen). Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lij ks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Twee broches. Twee hand schoenen. Een koperen armband. Een bril in étui. Een manchet met knoop.Een paar zwarte sajetten sokken. Eene ketting met slot. Een passer. Een paternoster in étui. Een lakensche jas waarin een paar wanten. Een rolletje haakwerk. Een handschoentje. Een boezelaar. Twee schoolboeken. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten Een parasol. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 28 Maart, J. C. Sommer en M. Kuiler. 31 Maart, H. J. E. F. Hüffer en J. M. A. Wilde. 2 April, G. Vos en H. C. Veldhuizen. B. v. Amelrooij en F. V. Dijk. H. Oudhoff en H. Zimmerman. E. Zuiderduijn en E. Ineke. 4 Maart, F. R. v. Roijen en Jonkvr. H. v. Sty rum. GETROUWD. 2 April, N. D. Vermeer en J. Buis J. Prinsen en M. Godefrooi J. Post en A. M. Karei. H. v. d Woudeen J. Balt. 3 April, F. A. H. Vellekamp en A. C. v. Stuyvenberg. GEBOORTEN. 26 Maart, J. Tibboel geb. Haakmeesterz. 27 Maart, A. M. Hommerich geb. Wass- mann z. A. C. v. Honschoten geb. v. Geneegen z. J. Dijkstra geb. Otter z. K. v. Eeuwijk geb. Stipdonk z. Een onecht k. v. h. vrouwel. gesl. 28 Maart, M. C. C. S. Negrijn geb. de Graaf z. B. -J. Segaar geb. Vink z. A. E. M. v. d. Bosch geb. v. Noort z. C. Joores geb. Korbeeck d. A. v. Unen geb. Zeilmaker z. A. Smink geb. Beks z. G. v. Aken geb. v. Franken z. 29 Maart, C. M. Wesselius geb. de Raad z. M.S. de Jong geb. Koehorst d. A. Luiten geb. v. Dijk z. W. J. Akersloot geb. Pieleprat d. 30 Maart, E. W. Verzijlbergh geb. Meeuwesz. M. v. d. Spoel geb. Nijdam z. 31 Maart, K. Poelman geb. Witte z. J. Handgraaf geb. Ruijgvoorn d. M. L. Kraai geb. Karssen z. P. M. Liedmeijer geb. de Wit z. A. H C. Boondera geb. Boom d. A. C. V Waard geb. Warning z. 1 April, C. Stiphout geb. v. d. Klugt z. M. E. Remmé geb. de Reus d. 2 April, C. Perdaan geb. Droog z. F. G. v. Veen geb. Gosewehr d. M. Kelderman geb. Zuidam d. OVERLEDEN. 26 Maart, A. v. Gelder 6 m. z. Camp- huysstr. C. Staffers 6 j. d. kl. Heiligl. 27 Maart, M. Rittingshausen echtg. v. W. J. Scheffer 58 j. gea. Raamgr. R. G. Martens 6 m. z. Oranjestr. J. L. v. Galen 4 m. z. Tulpenstr. S. M. Westendorp 16 m. d. gr. Houtstr. 28 Maart, M Hilarius 4 j. d. kl. Houtstr. 29 Maart, Een levenl. aangeg. k. v. h. mannel. gesl. v. J. Moolenaarl. Raamstr. J. P. J. Laarman wed. G. J. v. d. Aa. 82 j. Parkl. J. Bel 61 j. Spaarne. 30 Maart, C. M. Eek wed. D. Fontein 67j. Fkans Halspl. 31 Maart, P. Dweelaart 56 j. Zuiderstr. J. H. C. Sorgdrager 3 j. d. Krocht. E. C. Grasveld 46 j. gr. Houtstr. 1 April, H Verzijlbergen wed. P. Sleeven 80 j. Hagestr. Een levenl. aangeg. k. v. h. mannel. gesl. v. J. Toeset Veldsl. 2 April, F. I. Ver- zijlberg 5 m. z. Bakenessergr. H. G. J. Kuyken 22 m. d. Oranjeboomsl. B. v. Duffelen 9 m. z. Raamst. BIJEENKOMST op Zon dag 6 April 1884, des morgens ten 10 uur precies. Lied. 74, 122, 124,155,177,146. Directeur de Heer Donderdag 17 April 1884. Solisten Mevr. VöLLMARFRIESE viool. De Heer H. VöLLMAR.piano. Beiden van 's Gravenhage. Mevrouw MIRANDOLLE, Hout plein N°. 16 vraagt, liefst dadelijk, wegens ziekte der tegenwoordige, eene fatsoenlijke van de P. G.die een burgerpot kan koken en huiswerk wil ver richten. Franco hrieven onder N°. 288, bij De Erven Loosjes. Verlangd tegen Mei, eene liefst van de P. G. Adres: Jansstraat 49. (289) TERSTOND gevraagd, bij Mej. JSchachelstraat 38. MISSET, (290) Door bijzondere omstandigheden wordt met 1 Mei a.s. nog gevraagd eene flinke -- niet beneden de 20 jaar, goed kun nende koken en netjes werken zyn vereischten. Loon 90. Adres: Anegang 15. (291) Er wordt gevraagd tegen Mei a.s. eene fatsoenlijke (292) Prot. G.niet onder de 20 jaren oud, als meid-alleen, in een gezin van vier personen. Zich per soonlijk aan te melden, Ged. Oude Gracht 114, 's avonds na 7 uren. zoo spoedig mogelijk een KIN DERMEISJE, geschikt met kinderen om te gaan, voor heele dagen. AdresBakenessergracht 68. Aan hetzelfde adres eene knappe WERKSTER voor Vrijdags. Men vraagt een knap dat netjes in haar werk is, niet beneden de 17 jaar. Brieven franco onder N°. 294bureau van dit blad. Men vraagt met Mei een boven de 16 jaar, dat netjes kan werken. AdresLange Veerstraat 4, P. G., wenscht by eenvondige lieden. Kost, Inwoning, Bewas- sching en vry Kamertje aan de straat voor kantoor, tegen half Mei, liefst by eene Weduwe met 1 of zonder kinderen, zooveel mo gelyk tegen billijke condities, die! zeer duidelijk met adres worden ingewacht ender letters X Y Z, Bureau „de Voorzorg" te Leeuwarden. eer,fatsosslpê—I)iCiBStl30(iQ-, P.G., 33 jaren ond, als Keuken meid of Meidhuishoudster, van goede getuigen voorzien. Franco brieven, onder No. 297, aan het Bureau van dit blad. Eene beschaafde jonge DAME heeft nog eenige uren disponibel, tot het geven van Piano- Onderwijs, te Haarlem en Om streken. Te bevragen onder letters P Qbij den boekhandelaar J. J. C.i MUNK, te Haarlem. (298) j In een fatsoenlijk gezin kunnen geplaatst worden tegen 6.per week. Adres onder N°. 299aan het bureau van dit blad. VERKOOPING op Dins dag 8 April 1884des morgens ten 10 uur, van een groote party waaronder wordt gevraagd, zoo spoedig moge lijk, Bakenessergracht No. 68. aan iiet bovengenoemd lokaal, op Woens dag 16 April 1884, en volgenden dag, ten 10 uur, van en andere Goederen. waarbij vele fraaie mah. Meubelen, alsmede Goud- en Zilverwerk, Lin nengoed en Vloerkleeden, in de volgende advertentiën en op de aan plakbiljetten uitvoerig omschreven. By dezen verkoop is een gedeelte der inboedel van wijlen Mejuffrouw VAN MÜNNIKREEDE en van Mejnffr. V AN DER KNAAP, alhier. KijkdagDinsdag 15 April van 10 tot 4 uur. (302) een goedloopend Billard (compleet) Linnen- en PenantkastenTête a Tête met zes Stoelenroodgroen en zwart trijp, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijengedragen Mans- en Vrouwenkleederen, en VERKOOPING van ongeveer! 10000 goede Sigaren en 300 flessehen Wijn van di verse merken. Daags voor den verkoopdag voor een ieder te zien. N. D. DE LEUR, (300) Makelaar. Wordt gevraagd een flink groot DUIVENHOK voor zes of, acht paar duiven. Adres bij de uit gevers van dit blad. (303) een onlangs nieuw gebouwde STAL met KOETSHUIS, ingericht voor vier paardenmet ruime zolder voor berging van hooi enz. Te be vragen bij J. VAN EK ZOON, timmerlieden, Haarlem. (304) 1 op een der ti?ste 8tan<ien van Haar lem, bevattende We kamers, keuken, gas- en waterleiding' en verder alle gemakken. Hunrprijb Per jaar- Te aanvaarden 1 Mei; Adres: Zijlstraat N°L" (305) een vrij Huisje, van allegemaK- ken voorzienpomp- en regenwater. Gravinnesteeg 7lett. B1.50 p. w. in de Zijlstraat N°. 41, ten overstaan van den Notaris A. J. KLUPPEL, op W oensdag 9 April 1884 des voormiddags ten 10 uur. A. C. L. SARLET, Makelaar, zal verkoopen waarbij Mahoniehouten en andere Gladhouten MEUBELEN, als Kabi net, Bonbeur du jour, Secretaires, Penant- en Buffetkasten, Ladetafel, Kanapé's en Stoelen met trijpten zittingen, Eet-, Thee-, Kanapé-,' Waseh-, Nacht- en andere Tafels, LedekantenSpiegelsPendules Prenten in lijsten en Ornementen. Oost-Indiesch- en Fransch porselein AardewerkGlas-Verlakt-, Koper en IJzerwerk. Goed gevulde Bedden, Matrassen, Dekens, Gordij nen, Vloer kleeden Tafel- en BedlinnenGoud en ZilverwerkJapanseh Lakwerk en Porselein en vele andere goederen. Meerendeels nagelaten door wijlen Mej. de Wed. NEAU,geb. Corback. ÜJSÖ? Maandag en Dinsdag, 7 en 8 April van 10 tot 4 uur te zien. De Notitie is verkrijgbaar. (307)

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3