AANBESTEDING. Velocipede. Instrumentaal MUZIEK-ONDERWIJS. Eene oude firma Aanbesteding. Dienstbode COMMENSAALS Een Winkelhuis TE KOOP J.H. W. DE BELL, ADVERTENTIEN. Eemonstraatsch Zangkoor, Dienstbode DAGMEISJE, Huishoudster of Noodhulp. flink MEISJE, DAGMEISJE Eene Piano-Onderwijzeres, Wordt gevraagd Fransche en Hoogduitsche TALEN, Een WINKELHUIS BOYENHUIS TE HUUR I Mei. TE HUUR gevraagd Haarlemsclie Stoomverffabriek CROOTEHOUSIMATSI, regelen van voorzorg te moeten nemen zoodat, op machtiging van hooger hand de inhoud van de hulzen onschadelijk is gemaakt op de te Scheveningen daartoe by het aanspoelen van dynamietgebruike- lpke wijze. Dat is gisteren geschied, en eerst morgen zal de verkleuring aantoonen of men al dan niet met dynamiet te doen had. Het behoort alzoo zelfs tot de moge- lijkhedendat de eerste opvatting der vrouw juist wasnamelgk dat zich in de hulzen de eene of andere verfstof heeft bevonden^ Omtrent het ongeval op den Ryn te Arnhem met het zalmschip van den heer Op de Macks blijktna een grondig onder zoek, dat in deze hoogstwaarschijnlyk aan kwaadwilligheid valt te denken. Na lich ting toch van het schip, dat thans weder vlot licht, is aan het pompwerktuig hetwelk men eerst meendedat aan ééne zijde onklaar was geraakt, niet het minste defect, evenmin als aan eenig ander deel van het vaartuig te bespeuren was. De eerste pogingenwelke werden gedaan om de schuit te lichtenbleven vruchteloos totdat eindelyk meer en meer hoogte werd gewonnen. Toen ten slotte de normale diepte was verkregenwerd bemerktdat een sterk ingedreven houten stop, dienende tot overtolligen waterafvoerthans gemak kelijk met de hand daaruit kon worden genomen. Voorzeker treurig is hetdat dit jnist den nacht vóór het loslaten der zalmen moest gebeurenwyi ettelijke daarby zyn omgekomen, die verdroogd in elke voege van het schip zitten. De gunstige uitslag waarmede de heer M.najaren lange proef neming met deze tot heden eenige wyze van zalmkweekerij zijne moeite en zorgen nu beloond hoopte te zienhad een beter financieel resultaat voor dezen kundigen ondernemer meer dan wenschelijk gemaakt. Woensdagavond omstreeks 8 ure ont stond door eene onbekende oorzaak brand in de machineloods der steenfabriek Susanna Johanna aan den Nieuwlandschen weg na- by Middelburg. Spoedig waren de spuiten van Nieuw- en St. Joosland en van Arne- muiden ter plaatseterwijl ook te Middel burg aan de Kanaalbrug eenige spuiten gereed stonden, en de spuit S. naar het terrein van den brand gevoerd werd. Deze kon echteraangezien de brand reeds ge- bluscht waszonder in werking gebracht te zyn, aftrekken. De loods is geheel verbrand, en de er in staande machine beschadigdzoodat het nadeel niet gering zal zyn. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, en het ver brande is geassureerd. Deze brand gaf te Middelburg nog aan leiding tot een betreurenswaardig voorval. Op het eerste gerucht van brand was ook eene der by het garnizoen behoorende brand spuiten uitgetrokken. Toen by de brug over den spoorweg bleekdat de hulp niet meer noodig wasmarcheerdeop last van den majoor garnizoens-commandanthet detachement met de brandspuit naar de kazerne. Deze troep werd met gejouwen gefluit door het gemeen derwaarts geleid; zelfs moet een der onderofficierenzonder eenige aanleiding, met een mes zyn be dreigd. Dit was vermoedelijk de dank voor onverplichte hulpvaardigheid. Het nieuwe stoomschip Oregonvan de Guion-Maatschappijheeft de reis over den Atlantischen Oceaanvan Q,ueenstown naar New-Yorkin zes dagentien uren en tien minuten volbracht, het kortste tijds- verloop waarin ooit een vaartuig die reis deed. Dat is al vrij nabij het ideaal van zes dagen, waarna verschillende wedijverende maatschappijen streven. Dertig jaren ge leden rekende men nog veertien dagen als minimum voor de reis van Europa naar de nieuwe wereld. Te Utrecht is het 5-jarig dochtertje van den werkman Vos op ongelukkige wyze om het leven gekomen. Het kind wist by een buurvrouw lucifers te bemach tigen en stak daarmede een papier in brand. De vlam van het papier vatte het boeze laartje van de kleinedie schreiend naar buiten liep. Toen men haar ter hulp kwam was het kind reeds met brandwonden aan het gezicht overdekt. Hoewel spoedig ge neeskundige hulp werd ingeroepenis het kind eenige uren daarna bezweken. Woensdagavond toen de verpleegden reeds ter ruste lagen, is in het Blinden instituut op de Heerengracht te Amsterdam door een onbekende oorzaakbrand op den turfzolder ontstaan, die echter geen ern stige gevolgen had. De brandweer, die spoedig was aangerukt, was met behulp van twee handspuiten het vuur weldra meester, zoodat slechts een deel van den zolder is uitgebranden de meeste schade door het water is aangericht. Door het bedaard overleg en de kalme houding van directeur en leeraars en het verder personeelbenevens de uitnemende zorgen van de brandweer, is alles in de beste orde afgeloopen. Gen enkel kind heeft de Inrichting behoeven te verlaten en te een uur lagen allen weer gerust te slapen_ De Barends-vereeniging hoopt in Juni haar schoener opnieuw naar het Noorden te zendenom daar het geduldigmoedig onderzoek der Poolzeeën voort te zetten en tevens de school van zeemanschap en zeemansgeest waarin De Ruiters en Nel sons in de IJszee geoefend werden open te houden voor onze marine. De Vereeni- ging moet haar taak opgeven, indien ze niet den steun blijft ondervinden van ons volk. Wy blijven ernstig overtuigd, dat de tochten van de Barents tot eer van het vaderland strekkenzeevaart en wetenschap dienen en bijdragen om den geest van on- verzaagdheidvan ondernemingszucht en zelfverloochening te kweeken, welke onont beerlijk is voor den bloei van ons land en zyne verdediging. Men wordt verzoch zyn giften of belofte daarvoor te zenden aan den Heer J. Fred. Schutte Heerengracht by de Bergstraat 127, te Amsterdam. HAARLEM, 25 April 1884. Gisteren werd alhier ten raadhuize aanbesteedhet maken van eene brug over de Leidsche vaart voor de Prins-Hendrik straat, met daarby behoorende houten schoeiingen en bestratingen (raming f 23,000). Laagste inschrijver de heer Romein te Nooddorp voor de som van f 23,689. Gisterenwerd aanbesteed het maken van een riool en bestratingen in de Oranjestraat alhier. Yan de 16 in schrijvingen was die van de Wed. A. Reynders Jz. ad f 4219 de laagste, aan wie de aanneming is gegund. LI. Woensdagmorgen is een huzaar van het 2e Reg. alhier in garnizoen, wegens voortdurend wangedrag, met een briefje van ontslag uit den dienst ver wijderd en door de Politie buiten de ge meente gebracht. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 18 April, K. Half en C, A. Melchior. 28 April, J. J. Thoolen en C. M. Bosse. P. A. Bleumink en D. W. A. v. Maanen. A. Brakel en J. O. Krijns. J. M. v. d. Berg en WKamerbeek G. v. d. Ham en R. Hendriksz. J. Andringa enP. Wybin- ga. H. A. B. Dupuij en C. J. E. v .Ton- deren. L. P. de Bruijn en J. M. Plantje. M. L. v. Holst en G. Rooijers. J. Hinnes en G. Musegaas. P. A. Kroon en T. Heemskerk. 24 April, C. Waalewijn en C. H. Nienwenhuizen. H. v. Amstel en W. A. Menwese. GETROUWD. 22 AprilH. J. E. P. Hiiffer en J. M. A. Wilde. 23 April, J. Portzgen en S. M. P. Wesselingh. J. Kruijt en G. M. Roo sendaal J. H. M. Pardon en A. Bijster. H. Oudkoft en J. Tibboel. W. Yerhagen en C. v. d. Grift. 6. B Janus en A. M. Slob be. C. H. Hendriks en A. de Vroomen. J. P. Besteman en A. M. Rot buys. 24 April, P. R v. Roijen en Jonkvr H. v. Sty- rum. J. fl. E. Koot en M. J. J. Donck. GEBOORTEN. 16 April. A. G. Roest geb. v. Acker z. W. G. Bedijs geb. Verschut z. C. W. v. Dijk geb. Dictus z. 17 AprilG. Droog lever Portuijn geb. Klercq d. M.G. Smoo' lenaars geb. v. Leuven d. H. Zegersgeb- de Boer z. J. Guitoneau geb. Meester z. A. v. d. Ploeg geb. geb. Smit z. 18 April, C. Bakker geb. Stiphout d. D. Kok geb. v. Nellestijn d. J. Krom geb. Klijn z. 19 April, G. C. M. Mörzer Bruijns geb. Carst z.20 April, A. M. Martens geb. v. d. Meer d. J. P. Jager geb. Dam. d. M. Planting geb. Swart z. M. E. Bies geb. Coppens d. J. fleiloo geb. Haijkman z. G. Kots geb. Hartog d. 21 April, J. Koehorst geb. v. Opzeeland d. E. Kok geb. Bente d. A. A. Toeset geb. de Braber z. A. Lodde geb. Kiphagen z. G. Bulters geb. Sweers z. 22 April, C. v. Servellen geb. Visser d. J. Kenselaar geb. Bertholee z. M. Hirdes geb. Kerkhof z. A. Veering geb. Bonger d. P. v. Wienen geb. Knapen z. A. Neg rijn geb. Dedding C. E. Dankelman geb. Peereboom Voller, z. 23 April, E. M. v. d. Putten geb. v. Hamels- veld z. J. M. ter Wal geb Mohrs. d. G. Vlug geb. Bakker d. A. Schraders §eb. Ansüjn d. C. M. Sleeman geb. v. lampen d. H. M. P. Roest geb. Hamers d. E. Heemskerk geb. Martin z. P. Koelewijn geb. Meijer z. 24 April, Een onecht kind v. h. vrouwel. gesl. OVERLEDEN. 18 April, M. J. -Jansen 3 dg. d. Wagenw. P. JVeen 8 j. z. Hagestr. C. W. v. Schoonhoven 11 md d. Rozenprieelstr. 19 April, H. de Klerk 5 md. z. Doelstr. H. J. de Zwaan 21 j. korte Lakenstr. A. v. d. Spoel 21 dg. z. Tulpenstr. Een levenl. aangeg. kind v. h. mannel. gesl. v. H. v. Meurs. Brouwersv. A. M. Keesen wed. J. C. Hendriks 71 j. gr. Houtstr. J. L. v. Oijen 1 m. z. Zijlstr. 20 April, M. L. Burg- doffer 54 j. Schooters. Een levenl. aangeg. kind. v. h. mannel. gesl. v. K. A. v. Burkum Brouwersv. H. v. Emmerik 82 jKampersMEranfois 10 jd. Spaarne. J. Wittemanwed. D. Dijkzeul84j. Zomerv. 21 April, J. J. Donk 18 j. Voldersgr. J. v. Vosse 7 md. z. Ravelingst. H. M. Vogel 21 j. Bak. gr. H. Aalders78 j. Bakenessergr. H. A. E. Kortlmd.z. Bakenessergr. 22 April, A. M. v. Deur zen 1 j. d. Zijlstr. C. J. Siliakers 2 md. z. Burgw. 23 April, J. v. d. Horst 40 j. kleine Houtstr. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Drie gouden oorbelletjes. Eenige stukken van gouden oorbelletjes. Een zilveren broche. Een zilveren rijgpen. Drie R. C. kerkboeken. Een stalen beursje met eenig geld. Eene ledige portemonnaie. Een fantasiehoed.Een paar kousen. Een nijptang. Een handschoen. Een boezelaar. Een zak inhoudende zink. Een kinderschoen. Een pakje schoolkaartjes. Een school- tasch. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen by van Lanteren, Amsterdamstraat 22, een gouden oorbel letje. Bij Bannink, Groote Houtstraat 76, een zwarte cochin-china-kip. By Sclierpenhuijsen, Raamgracht 2, twee sleuteltjes aan een touwtje. OEFENING op Zondag 27 April 1884, 's morgens ten 11 Va uur Liederen: 48, 49, 50, 53, 54- Primo Mei gevraagd in een klein gezin, eene fatsoenlijke voor den dag, die koken en netjes werken kanP. G.niet beneden de 20 jaar. Loon naar bekwaamheid. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Spreekuur's avonds tusschen 6 en 7 uur Groote Houtstraat SOboven, Wordt gevraagd tegen begin van Mei, eene flinke als meid-alleen. Adres bij de uitgevers van dit blad. (590) Terstond gevraagd een adres: Doelstraat X°. 1. (591) Als Huishoudster of Nood hulp biedt zich aan eene BURGEE JUF VROUW van de P. G., ongeveer 50 jaar, ruim 20 jaren in ééne betrekking werk zaam geweest; de beste getuigen staan haar ten dienste. Franco brieven onder letters D D, advert.-bureau van J. J. SMITS, Wijde Appelaarsteeg 5, Haarlem. Men verlangt ten spoedigste een van de P.G., niet beneden de 16 jaar, om in de morgenuren eenige huise lijke bezigheden te verrichten. Spreekuur: 'savonds tnsschen 6 en 8 unr, Sophiastraat 2a. (593) gevraagd, van 's morgens 9 tot 2 unr. Adres: VANBREDERODE, Groote Harkt 21. (59d)£ in het bezit eener aanbeveling van de Maatsch. t. Bev. der Toonkunst, wensehte nog eenige leerlingen aan hare leiding te zien toevertrouwd. Brieven franco onder N°. 595, aan het bureau van dit blad. een fatsoenlijke, eerlijke BURGERJONGEN, P. G., voor een winkel, en om verder werkzaam te zyn. Goed loon, en fatsoenlijke behandeling. (596) Adres by de uitgevers dezes. Een Jongmensch is voornemens in bovengenoemde talen privaat les te nemen. Brieven franco met opgaaf der prijs onder N°. 597 ,i aan het bureau van dit blad. kunnen geplaatst worden Scheep maker sdyk N°. 29. (598) Een sinds jaren gevestigde muziek onderwijzer hier ter stede, beveelt zich beleefdelijk aan, tot het geven van grondig onderwijs voor Piano, Zang, Viool en Vio loncel. Franco brievenN°. 599, aan de uitgevers van dit blad. vraagt IEMAND voor den ver koop van Wijnen en Gedistilleerd, van bijzondere goedkoope pryzen, zaak geschikt voor Sly ter, Kruide nier, Banketbakker of Bierhande laar. Brieven onder N°. 600, aan het bureau van dit blad. en een TE HUURin het midden der stad. Te bevragen in het „Wapen van Bloemendaal", Zijlstraat N°. 2. Een net gemeubileerde BENEDENSUITEmet wa randa, tuintje en slaapkamertje, a f 55 per maand, of een gemeu bileerde BOVENSUITE, a f 30 per maand. Te bezichtigen vam 12 tot 4 ureBipperdastraat 20. TE HUUR, op een drukken stand, by zonder geschikt voor Barbiers affaire. Te bevragen by de uitgevers. voor een Heer, gemeubileerde1 KAMERS met bediening. Brieven franco, N°. 604, by de uitgevers van dit blad. r*-—lm0""' zeer goede .JgSP1 PIANINO, tegen 1 den matigen prijs van Honderd veertig gulden. Te bevragen by De Erven Loosjes, onder N°. 605. Op Dinsdag 29 April 1884 zal door Burgemeester en Wethou ders van Velsen, ter Secretarie in het dorp Sandpoort, worden aanbesteed Het maken van een RIOOL in het dorp Velsen. Het maken van een WEL PUT met POMP op de Heide. Het maken van een WEL PUT met POMP nabij het Spoorwegstation Sandpoort. Aanwijzing in het dorp Velsen zal plaats hebben op Vrijdag 25 April a.s., des morgens ten elf ure. De inschryvingsbilletten moeten op den dag der besteding worden ingeleverd ter Secretarie bovenge meld, in een aldaar geplaatste ge sloten hns, vóór des morgens elf urealwaar mede de opening op dat tijdstip zal plaats hebben. Nadere informatiën zijn te heko men by den Architect D. E. L. v. d. AREND, te Haarlem. 1606) Voor f 25 TE KOOP een ge bruikte, doch goed onderhouden tweewielige Velocipède. Adres: Bureau van dit Blad. Op Dinsdag 6 Mei 1884, des voormiddags tenelf nrezal door Burgemeester en Wethouders van Haarlemmerliede en Spaarn- woude worden aanbesteed, in het Hotel „Lion u'Or", aan den Kruis weg, te Haarlem: Het BOUWEN van een School en ONDERWIJZERS WONING te Spaarnwoude. Het bestek met bijbehoorende tee- kening is a 1 verkrijgbaar ter Secretarie der gemeente, in de Nieuwe Kruisstraat No. 13, te Haarlem. Aanwijzing in loco zal plaats hebben op Vrijdag 2 Mei a. s.des voormiddags ten elf ure. De inschryvingsbilletten kunnen tot het oogenblik der besteding wor den ingeleverd in een daartoe ge plaatste bus in bovengenoemd Hotel. Nadere inlichtingen zyn te beko men by den Architect D. E. L. v. D. AREND, te Haarlem. (608) Voorheen: W. LEUR Co. AGENT Alwaar dagelijks bestellingen worden aangenomen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3