VolMMiotheek Inschrijving van Lezers Aanbesteding. Hof' van Holland. Gebouw Nut Zplstraat. Magasin Japonais DIENSTBODE Sociëteit „De Kroon". ADVERTENTIEN. op Donderdag 16 en Vrijdag 17 October 1884, JAC ROOKMAAKER, DIENSTBODE, DAGMEISJE, Knappe Dienstbode Een knap Dagmeisje Voor de aanstaande V erkooping worden Goederen aangenomen of desverkiezende van huis afgehaald. De Makelaar N. D. DE LEUR. Aan Kiezers. Zaterdag 18 Oct. a.s.versehijnt Nummer 1 Eene fatsoenlijke VROUW Dienstbode, TE HUUR Uitgevers F. J, FRöLICH Co. Dierenvrienden. WAGENWEG 9, HAARLEM. NAAMLIJST GeneesheerenApothekers en Vroedvrouwen, sonen geschenken, als horlogesgeweren enz., bracht, en toen werd tevens het te Shanghai vervaardigde monument op gericht. De onbeschaafde eilanders waren kinderlijk blijde met de geschenkenen ook op het gedenkteeken zijn zjjnadat men hun de beteekenis er van verklaard heeft, niet weinig trotsch. Onder aanvoering van eenige leden van het Utrechtsch studentencorps deden Dinsdag de novitii een militairen marsch door Utrecht met geweren en wapenen voorgegaan door een novitius-vaandrig die de Nederlandsche driekleur deed wap peren. Vóór de Studenten-Societeit werd front gemaakt, en, bij gebreke van een mu ziekkorps, het Tó vivat gezongen. De laatste manoeuvre was de storm pas, terugbrenging van de wapenen naar het schermlokaal Olympia (de bewaar plaats van de geweren en floretten). Onze Regeering heeft bericht ont vangen dat in Mei 1885 te Londen onder het patronaat van Hare Majesteit de Ko ningin van Engeland, en het voorzitter schap van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins van Waleseene internationale tentoonstelling zal gehouden worden van uitvindingen, gedaan sedert 1869. Tot het verkrijgen van inlichtingen worden belanghebbenden verwezen naar de onder staande adressenaan welke de bescheiden omtrent de .tentoonstelling zijn toegezon den het koninkl. instituut van ingenieurs te 's-Gravenhagede Maatschappij tot bevordering der bouwkunst, te Amsterdam het hoofdbestuur der Vereeniging tot be vordering van fabrieks- en handwerks- nij verheid in Nederlandte 's-Gravenhage het bewind der Vereeniging van en voor Nederlandsche industrieelenhet hoofdbe stuur der Nederlandsche maatschappij tot bevordering van nijverheid te Haarlem het hoofdbestuur der Hollandsche maat schappij van landbouw; het hoofdbestuur der Friesche maatschappij van landbouw en veeteelt te Leeuwarden. Eene dankbare veroordeelde verliet dezer dagen te Berlijn de gerechtszaal. Zij was wegens bedelarij opgepakt en werd tot een boete van 3 Mark veroordeeld. Maar de rechters werden door hare ellende en die van haar kindje zoo getroffen, dat zij haar na hare veroordeeling ieder eenige markstukken in de hand stopten om wat voedsel te koopen. Te Salinos, aan de Mexicaansche grens, is een oproer nitgebroken tegen het hoofd der gemeenteden Alcalde Santos, die zich door verscheidene han delingen gehaat had gemaakt. Een volks menigte nam het raadhuis stormenderhand in en doodde den Alcalde. In het gevecht werden de hoofdcommissaris en twintig andere personen gedood. Het Amerikaansche circus Pinder, dat in de provincie Limburg een cyclus voorstellingen geeftwekt wegens de groote haast, die het aan den dag legt, niet weinig den wrevel der bezoekers op. Zoo gebeurt het, dat een half uur alvo rens de uitvoeringen geëindigd zijnreeds het kapwerk der tent is afgenomenzoo dat het slot der representatie onder den blooten hemel geschiedt. De oorzaak van die overijling moet gezocht worden in eene weddenschapwaarbij de impressario de verbintenis aannamom in 80 dagen tijde 100 voorstellingen te geven. Meer dan een jaar is het geleden, dat in de residentie eene ontvoering van een minderjarig kind veel opspraak teweeg bracht. Gelukkig niet omdat eene tra gische ontknooping er het gevolg van was, doch meer wegens de eigenaardige omstandigheden onder welke het feit plaats had, en wegens de maatschappelijke posi tie, waarin de bij deze zaak betrokken personen verkeerden. Eene grootmoeder toch was het, die den len Augustus 1883 haar 5-jarigen kleinzoon op weg naar de gy mnastiekschool wist te bewegen met haar mede te gaan en die den knaap per rjjtuig eerst naar Rotterdam en verder per Harwichboot naar Engeland ontvoerde. Na veertien maanden is thans het geval opnieuw ter sprake gekomendaar de bewuste dame, mevr. de wed. B.te de zer zake naar het gerechtshof te 's-Gra venhage is verwezenbeschuldigd van het door middel van bedrog wegvoeren van een minderjarige van de plaats waar deze in zijns vaders huis verbleef, en het al- zoo onttrekken van dien minderjarige aan de macht en het gezag van zijn vader, den wettigen voogd. Deze zaak is nu voor het gerechtshof in behandeling. Het volgende, niet onaardige In gezonden Stuk vindt men in het laatste nummer van een in Amerika verschijnend Nederlandsch weekblad „Mijnheer de Redacteur! Als u een plaatsje in uw blad beschikbaar heeft, zal u mij met de opname van het volgende verplichten Al wie gelooven mocht, dat „Klikspaan", „Jan kijkt-niet-mis", „Jan de Oorlogs- vogel",Jan geeft-het-niet-op", en zooveel meer andere Jannen en de ondergeteekende één en dezelfde persoon zijndie vergist zich deerlijk. Chicago, 13 Sept. '84. J. Esnobff." Op een dorp in de Meierij zoo schrijft men uit Eindhoven kwam voor eenige dagen bij een alleenwonend kleermakereen haas door de openstaande deur binnengeloopen. De man, niet wetende wat het was, sprong ijlings van zijn werktafelsloot de deur achter zich dicht en riep zijn buurman ter hulpe, zeggende, niet te weten wat voor een vreemd beest bij hem was binnnengeloopen. Met dikke knuppels gewapend ging men ter jacht, doch helaas men vond nietseindelijk kreeg men gedachte op den turfbak en jaweldaar zat langoor zijn spoedige dood af te wachtendie dan ook door de kratht van de „wapens" der... aanvallers tegen wil en dank spoedig volgde. - Het gedeelte van het detachement infanterie, dat den 10 September in het gesticht de Kruisberg bij Deutichem ach terbleef, is Dinsdag naar zijn garnizoen te Doesburg teruggekeerd. Er heerseht weder de meest bevredigende geest onder de jonge gevangenen en opvoedelingen. Te Delfshaven wordt uit de ouder lijke woning vermist Anna L'mdemans, oud 5 jarentamelijk grootaangezicht rond, oogen blauw, neus en mond klein, kin rondhaar blond en krullendgekleed in een bruin jurkje, bont schort, zwar ten hoed met groen lint, hooge laarsjes waar onder hoefijzers. Inlichtingen worden bij den commissa ris van politie te Delfshaven ingewacht. Z. H. Radjah Moeda Moehammed Joesoef, onderkoning van Riouw en on- derhoorighedenheeft naar de St.-Ct. berichtbepaald dat alle voorwerpen door hem ingezonden op de koloniale tentoon stelling te Amsterdam na afloop zouden worden geplaatst in 's Rijks Ethnogra- phisch Museum. HAARLEM, 14 October 1SS4. Zondagmiddag te 12 uur trad de heer J. Domela Nieuwenhuis als spreker op in de openbare vergadering van den Sociaal-Democraten-bondafdeeling Haar lem, welke vergadering, gehouden in het koffiehuis „Het Leidsch Fontein" door ruim 300 personen werd bijgewoond. In eene uitvoerige rede werden de volgende eischen gesteldalgemeen stemrechtal- gemeene dienstplichtafschaffing der rech terlijke macht en vervanging door j ury's inkomstenbelasting enz. TE HAARLEM. in het lokaal van 't Nut in de Zijlstraat, op elk der beide dagen, 's avonds van 7 tot 8 uur, voor allen wier geslachtsnamen aanvangen met een der letters A tot en met K, op elk der beide dagen, 's avonds van 8 tot 9 uur, voor allen wier geslachtenamen aanvangen met een der letterB X, tot en met Z. Ieder ingezetene van Haarlem boven 14 jaarkan voor zich zeiven inschrij ving aanvragen. Hoofden van Huisgezinnen maar ook deze alleen tevens voor anderenmits huis- genooten. Ieder aanvrager moet voorzien zijn van een Catalogus, die tijdens de inschrijving aan het lokaal verkrijg baar is tegen betaling van 10 COUt. De boeken worden kosteloos ter lezing verstrekt en kunnen op Vrij dag om de veertien dagen, op het door 't Bestuur aangegeven uur, tegen anderen worden verwisseld. Wie nog boeken uit de bibliotheek onder zich heeft, wordt aangemaandze aan het lokaal in de Zijlstraat terug te bezorgen.(101) Tegen Nov. aanstaande wordt in een klein gezin zonder kinderen, eene knappe gevraagdvoor meid-alléén. Loon 75, waschgeld f25. Adres n persoon: Groote Houtstraat 12. De eerste tooneelvosrstelling van de „Nieuwe Rotterdamsche Schouwburg-Vereeniging", onder di rectie van den Heer A. FA ASSEN, zal plaats hebben op Maandag 20 October 1884, des avonds- te zeven uur. Het op te voeren stuk zal De Boekhandelaar GROOTE HOUTSTRAAT, dadelijk een Hinken (110) vraagt a a de lijk een LOOPJONGEN. als dan zijn blijspel in vier bedrijven. Prijzen der plaatsen1ste Rang! ƒ1.49,2deRang ƒ1, 3deRang/0.60 Plaatsbespreking kan geschieden van af Donderdag 16 Octoberd 10 cents extra per plaats. (104) Men vraagt tegen November eene fatsoenlijke loon 90 gulden; en een niet beneden 15 jaar. Zich aan te melden 's morgens vóór 12 uur Spaarne 52. (105) De Commissie van Administratie over het Vereenigd Arrest- en Pro voosthuis te Haablem zal Dins dag 21 October 1884, des namiddags ten twee urein gezegd huis bij enkele inschrijving aan besteden De LEVERING der benoodigdbeden tot on derhoud der gevangenen gedurende het jaar 1885; zullende de biljetten van inschrijving, op zegel geschreven, op dien dag aan genoemd huis moeten zijn ingeleverd, vóór des namiddags ten twee ure. De voorwaarden liggen ter lezing in het Arrest- en Provoosthuis en in verschillende Koffiehuizen. (111) gevraagd, tegen 1 November. Adres: Groote Houtstraat 67. gevraagd. Zich te vervoegen 's avonds vóór 8 uur Bagijnhof 3. (107) Diegene, welke belangstellen in het tot stand brengen eener Anti- Revolutionnaire Kiesver eeuiging, worden verzocht Woens dag 15 October's avonds te 8 ure precies, tegenwoordig te zijnlokaal Groot Heiligland N°. 26. (115) Eenise Kiezeks. Allen die iets te vorderen hebben van W. STOLP, wordeh verzoeht hunne rekeningen in te zenden vóór 18 October Groote Houtstraat 74. (Ub) Er wordt tegen November ge- ;d, eene flinke lie goed werken kan, en van goede jetuigen voorzien. Adres bij de uitgevers dezes. (103) Gedurende den aanstaanden win ter bestaat in bet gebouw van het departement Haarlem der Maat- sohappij tot Nut van 't Algemeen in de Zijlstraat alhier, gelegenheid tot het HUREN der groote Bovenzaal en der Beneden kamers, voor bet bonden van iznarr TVrTVTAVTTvm voorlezingen en vergaderingen. Om -KOol 611 IA )N L\ (t nadere inlichtingen omtrent kuur enz. vervoege men zich bij W. MEEWIS aldaar. (113) zoekt wassehen aan huis. Ook voor Dienstboden, en het opmaken en strijken van Pijn Goed. Adres bij de uit gevers van dit blad. Yoor eene Dame, (liefst onder wijzeres) wordt met gebruik van vrije kamer en Piano aangeboden, in een klein gezinuit den deftigen stand. Brieven franco worden ingewacht onder N°. 969 aan het Advertentie- Bureau van P. VAN CITTERT ZONENOude Groenmarkt 1. (109)11 een Gem. VOORKAMER, met kosten bediening, a ƒ28 per maand. Sckachelstraat 38. Pil VOOR HAARLEM en OMSTREKEN. Abonnementsprijs per drie maan den 25, franco per post 35 cent. Advertentiën a 10 ets. per regel worden tot Donderdagmiddag 1 uur ingewacht aan bet Bureau Gier straat 5 en aan de Boekdrukkerij van W. G. L. de NobelRaaks 34. SP^T" De drie eerste nummers zuilen in Haarlem en Omstreken algemeen gratis worden ver spreid. Aan genoemde drukkerij kan tevens een Hinken JONGEN ge plaatst worden. (H7) Eene Dame wenscbte bij fatsoen lijke lieden, z. k., bare 2 dieren tegen vergoeding een goed tehuis te bezorgen, wanneer zij uit logeeren ie, en indien de verzorging uitste kend blijkt geweest te zijn, bij haar overlijden tegen een ruim vastgesteld jaargeld bun aldaar tot hun dood te doen verblijven. Brieven franco bij de uitgevers dezes onder N°. 119. Voortdurende Tentoonstelling van echte Japansehe artikelen, als: bronzen, lakwerken, porcelein, kamerschutten, geborduurd zijden lappen, kakemonos, kamermatten etc. Ook verkrijgbaar de echte Japansehe Soya, en zuivere Chinesche Gember en Thee. J. C. G. BAKKER- STERK. TE HAARLEM. DER Geneesheeren. Woonplaats. Dr. H. A. Coelen. KI. Houtstraat C. Ekama. Barteljorisstr. J. B. Wjjnhoff.GW. Oudegr. T. C. Winkler. Damstraat. S. Posthuma. Kruisstraat. J. A. Lodewijks, Arts. Ged. Oudegr. J. R. de Brouwer. Gierstraat. Gepd. Dirigd. Off. v. Gez. 2s KI. Heel- en Vroed meesters. Cbir. A. deWaal Malefijt Ged. Oudegr. K. P. van Maas. Ged. Oudegr. B. C. J. Proot. Jansstraat. E. Koetser. L. Beerstraat Apothekers. Begemann en Sneltjes. Jansstraat. H. L. AOfferbaus. KI. Houtstraat F. A. Grijseels. L. Beerstraat. D. A. Swens. Gr. Houtstraat J. de Wildt. Jansstraat. W. G. Keur. Zijlstraat. A. H. van Tubergen. Gr. Houtstraat. Vroedvrouwen. J. W. Slingerland. KI. Houtstraat. E. M. van Velsen geb. Rijbroek. N. Kerksplein. C. M. Jochemsen, geb. Cappelhof. Waaigat. M. Mes,geb. v. d. Bos. Anthoniestraat. Boekhouder. W. Grijm Jr. N. Gracht 4. Boden. A. Wijdom. Boerensteeg 1. H. v. Zonneveld.L. Boogaardstr.20.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3