MishandelenvaoDiereii, ADVERTENTIEN. I HENDRIK VAN BEEK f ELIZABETH DOROTHEA MOET f Jaarlijksche Turfcollecte De Heer J. H. SLANGEN. In de Amsterdamache Courant van heden wordenonder het opschriftCnze Politie twee klachten tegen hare beamb ten ingebracht. De eerste betreft de om- kooping van twee agenten met 250die daarvoor nalieten proces-verbaal op te maken tegen een opzichtermet het toezicht over een gebouw alhier belast en door wien „te weinige aangifte van ingenomen plaatsruimte (precairo) was gedaan." Het tweede geval van veel ergerlijker aard wordt als volgt beschreven Eenigen tijd geleden werd een minder jarig meisje, waarvan door de ouders de opsporing was verzocht, des nachts in bewaring gesteld op het hoofdbureau van politie. Wij zullen onzen lezers het verhaal besparen over de liederlijke behandeling, welke dat meisje van een der agenten, in tegenwoordigheid van een collegaon derging. Het meisje, reeds bevreesd genoeg voor de politie, durfde zich slechts wei nig verdedigen. De ouders van het meisje hadden nog wel de opsporing van hun kind verzocht om haar voor verdere verleiding te behoe den, en op het politie-bureau zelve werd ze op de schandelijkste wijze onteerd. Aan de Amaterd. Ct. blij ve van dit bericht, dat bijna ongeloofelijk klinkt, de volle verantwoordelijkheid. In Zweden kan mennaar De Amat. meldt, een diploma als doctor in de zwem kunst verkrijgen, wanneer men aan de volgende eischen weet te voldoen. Men moet ruim 2600 meters op de gewone wijze kunnen zwemmen, 1400 meters gekleed, 1400 meters op den rug, 445 meters overeind staande. Bovendien moet men bij het duiken ongeveer 27 meters ver onder water kunnen blijven en zich over een afstand van 540 meters drijvende kunnen houden, ter wijl men eindelijk de kunst moet verstaan om in het water een compleet winter-cos- tuum te kunnen uittrekken. Maandagmiddag is te Epe het drie jarig dochtertje van W. Bosch, terwijl de moeder op het land werkzaam was, in het vuur gevallen en heeft daar- by zulke hevige brandwonden bekomen, dat het eenige uren later aan de gevolgen overleed. De Machinist van den personentrein tusschen Enschede en Dortmunt is nabij Ahaus van de locomotief gevallen en daaronder geraaktzijne beide beenen zijn verbrijzeld. Te Wildervank is de hand gelegd op een jeugdige misdadigster JM. genaamd uit Annerveensche kanaal. Nadat zij by mensehen, by wie zij onder dak was, twee portemonnaies met geld had gestolen heeft zij ook door onvoorzichtigheid brand veroorzaakt in de boerenbehuizing van haar meester, F. Kroon, te Wildervank- sterdallen. De Hertog van Cumberland had by zijn erfenis van den Hertog van Brunswyk nog een aardige verrassing. In de villa te Hietzingdie met den inboedel aan hem vermaakt is vond men, in een ledigge- maakte brandkast, een som van ƒ1,200,000 in goud, zilver, banknoten en papieren van waarde. Wy vernemendat dr. H. J. Vink- huizen als genees- en heelkundige bij den geneeskundigen dienst des Konins en Zr. Ms. hofpersoneel verbonden blijft. Met het leggen van eene ijzeren brug over de rivier de Mark, ter ver binding van de gemeenten Zevenbergen en Etten-Leuris men zoo goed als gereed zoodat deze brug dan in Januari den tijd van oplevering, wel voor het verkeer zal kunnen worden geopend. Thans is men druk bezig den toegangsweg op de vereischte hoogte te brengen. Een Russisch geestelykevan Krasz- nisora, werd onlangs, terwijl hij met vrouw en kind in een slede op weg naar Lonka was, door wolven aangevallen. De paarden draafden hevig verschrikt in woeste vaart door, en de vrouw liet in haar zenuwachtigen angst het kind, dat zij op den schoot had, uit de slede vallen. De vader sprong onmiddelyk uit het voertuig, dat met de vrouw er in pijlsnel voortgleeden nu kwam het tot een verwoeden strijd tusschen den geestelyke en de wolven. Twee der dieren werden neergeschoten, maar de talrijke wolven hadden weldra zoowel het kind als den vader overweldigd en verscheurd. De arme vrouwdie reeds in een zwakken lichaamstoestand verkeerde, kwam meer dood dan levend met de slede te Lonka aan. Men twijfelt aan het behoud van haar leven. Onder een slagregen komt een heer in een ommnibusdie nagenoeg vol is. De man is druipnat en niemand heeft lust om hem tot buurman te hebben. „Mag ik u verzoeken een weinig plaats te maken," zegt de binnentredende. ,,'t Is hier geen aquarium"antwoordt een ruwe stem. Al de studentendie by de beroerin gen te Madrid zyn gevangen genomen, zyn weder op vrije voeten gesteld. De prefect van politie heeft zyn ontslag ge vraagd. Te Lockport in de Ver. Staten werd by afwezigheid der moeder een ventje van acht jaar het toezicht opgedragen over zyn jongste broertje van enkele maanden. Hy had zich echter zoo goed van die taak gekwetendattoen de moeder terug keerde, zy haar jongste kind dooreen kogel gedood vond. De oudste der tweeom zyn ruwen aard algemeen gevreesd, had een pistool weten machtig te worden en op zyn broertje geschoten. Een fabriek van chemicaliën te Qneensborough is een prooi der vlammen gewordende schade wordt op 10.000 pond sterling begroot. De New-York HeroM bericht dat een hevige orkaan de richting over den Allan- tischen Oceaan heeft genomen en tegen den 27 of 28 dezer maand op de Engelsche en Noordsche kusten kan verwacht worden. De hoofdcommissie voor de behar tiging van de Nederlandsche belangen op de Internationale tentoonstelling te Ant werpen in 1885 te houden, brengt ter kennis van belanghebbenden by den Tuin bouw dat gratis plaatsruimte wordt toe gestaan aan diegenen, die genegen zyn, door sierlijken aanleg hunner inzendingen (bloe men en planten) de Tuinbouwtentoonstel ling op te luisterenonder de voorwaarde evenweldat gedurende den geheelen duur der tentoonstelling de aanplantingen goed zullen moeten worden onderhouden. Be langhebbenden zullen dienaangaande zich moeten verstaan met het uitvoerend comité te Antwerpen. Aan Daily News wordt uit Dongola gemeld, dat Gordon een Krupp-kanon op den vijand heeft veroverd en dat 500 volgers van den „Mahdi" tot hem zyn overgeloopen. Hy zou thans over eene tamelijk aanzienlijke legermacht beschik ken, met een kern van negers en Tur ken. Hoe hy aan deze laatste kan gekomen zyn is eenigszins een raadsel. Gordon heeft te Khartoum laten illu- mineeren, toen hy vernam dat Wolseley onder weg was. Hy verwacht dat wan neer de „Mahdi" hem aanvalt, dit eerst in de volgende maand zal geschieden. Toen de keizer van Duitschland eenigen tyd geleden de legermanoeuvres in de Rhijnprovincien bijwoonde werden hem op de kleinste stations, welke hy voorbystoomdeovatiën van allerlei aard gebracht. Soms hield de trein met de vorstelijke personen dan een oogenblik opin den regel echter stoomde hij lang zaam langs het perron terwyl de Keizer zich groetend aan het portier vertoonde. Dit. was ook het geval in een dorp, dat zich in het bezit van een vaderlandsche zangvereeniging verheugde. De zangers zouden bij aankomst van den trein een opzettelijk voor deze gelegenheid vervaar digd stuk voordragenwaarvan de eerste regel luidde: „Hangt ihn auf, den Lor- beerkranz Daar kwam de trein in 't gezicht. De zangers stonden in 't gelid de kapel meester tikte met zijn stokje en de tweede bassen begonnen: „Hangt ihn auf! In liefelijke harmonie zongen nu de eerste basseneen terts hooger, Hangt ihn auf!". De tweede tenoren volgden het voorbeeld en toen de eerste tenoren het accoord volledig hadden gemaakt met het vierde Hangt ihn auf, was de trein voorbij zonder dat er nog van den lauwerkrans was gerept. Er schijnt echter geen proces wegens rebelie of majesteitsschennis gevolgd te zyn. Een halve eeuw geleden ontving zeker schilder tien a dertig frank voor de doeken die hij vervaardigde. Zijn ont bijt bestond uit een appelen zijn mid dagmaal uit soep met gebakken aardap pelen hij kon slechts om den anderen nacht een nachtverblijf betalen en in zeker jaar moest hij zes maanden lang met een som van minder den honderd frank toekomen. Thans worden zijne kleinste en vluchtigste schetsen met vijfduizend en zijne schilderijen met vijftigduizend tot honderdduizend frank betaaldin de „Hannover Gallerij" te Londen wordt een klein doek „Sa Vedetto" geëxposeerd dat honderdtwintigduizend francs moet op brengen. De schilder die gelukkigerwijze lang genoeg leefde om van die toeneming in waarde zijner werken te genieten is.. Meissonnier. In een mijn te Sulzbach (Beieren) zijn twaaf mannen in een diepte yan 400 meter gestort, door het breken van een ijzertouw van het toestel waarmee zij neergelaten werden. Zes hunner werden gedood en zes ernstig gewondzoowel door den val als door het 25 centenaars zware touw, dat op hen neerviel en dat in zyn val nog drie andere mannen meesleepte. Yan de gewonden is reeds éen gestorven en de anderen verkeeren in een hope- loozen toestand. By Kon. besl. is J. Pli. Koelman te 's Gravenhagebenoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Het D. v. N. meldt dat het tot stand komen van een stoomvaartlijn Amsterdam Londenuitgaande van de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappijverzekerd is. Tot burgemeester van Arnhem is benoemd jhr L. J. A. A. Van Lawick van Pabst van Nijevelt. Te Arnhem is een dievenbende van kleine jongens gevat. Een der leden, in den aanvalligen leeftijd van 7 jaren was dronken gemaakt door bitter dien men gestolen had en aldus kwam de zaak aan het licht. In de Warmoesstraat te Amsterdam is bij een brand een knaapje van zes jaren omgekomen. Waarschijnlijk was het kind uit angst in een bedstede gevluchtwaar de brandweer het verkoolde lijkje vond. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vati Politiedie dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eene zilveren ring met gouden plaatje. Een halve gouden medaillon. Een school boek algemeene geschiedenis. Eenige portemonaie's met en zonder geld. Een paternoster. Een klokkenslinger. Twee verschillende waDten. Een rijtuig- kussen. Een riem van een paarden tuig. Een witkatoenen kous. Eenige sleutels. In de tramwagens achtergelaten: Een parapluie. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 24 Nov. J. Reerink en J. Reerink. 26 Nov. J. v. d. Bosch eu J. J. Ploeg. J. M. Dreijer en P. M. E. M. Breems. GETROUWD. 26 Nov. H. v. Loevcsijn en L. Kraai. J. v. d. Veeken en P. Dullaart. R. Kroese en D. de Ridder. 27 Nov. G. Hulsebosch en M. E. v. d. Stijlen. J. A. Remmé en J. H. Rosekrans. GEBOORTEN. 19 Nov. M. v. d. Pol geb. Klooster z. 20 Nov. A. C. v. Wel geb. Blokdijk d. M. J Koopman geb. Coops z. A. Mostertman geb. v. d. Sluijs d. A. M. Wijbengageb. Goed- bloed d. 21 Nov. G. Loerakker geb Meinders z. L. C. Duijns geb. Barthel d. W. Tim mer geb. Akersloot z. P. Prins geb. Hartog d. G. Rademaker geb. Schaap d. J.J. Bosman geb. Lem d. 22 Nov. M. Muis geb. Pesch z. A. E. v.Lunenburggeb.Tijmann d. S. M. de Vries geb. de W ilde z. 23 Nov. H. A. v. Dobben geb. Otto d. P. Jonker geb. Zwart d. N. C. Weisz geb. Grootendorst d G. A. v. d. Voort geb. Bijman d. 24 NovF. C. Suman geb. v. Veldhuizen d. 25 Nov. T. Veen geb. Neele z. G. C. E. Buijs geb. Vissers d. A. M. Tadema geb. Sabelis d. E. H. Slenters geb. Reckvoort d. J. de Graaff geb. v. d. Laan z. 26 Nov. M. C. v. d. Vosse geb. v. d.Ankerz. J. C. J. Boereé geb. v. d. Hoekz. P. Heijmangeb. Stob belaar z. H. J. de Vries geb. Barkelauz. M. E. Hoogeboom geb. Zwitserd. S. v. d. Anker geb. Greevez. 27 Nov. W. van 't Vlie geb. Boogaard d. en z. OVERLEDEN. 19 Nov. B. Montague 64 j. Schagchelstraat. M. H. Westrik 3 m. d. Rozenstraat. J. v. Leeuwen 3j. d. Dubb. Buurt. G.Hissink, wed. L. Brinkmans 78 j. WitteHeerensteeg.— 20 Nov.H. A. Doesburg 16 d. z.Kamperstr. Een levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J. J. Klaverweijden Barteljorisstr. S. Wensing 2 j. d. Kenaustraat.D. Schoen maker 35 j. Oudeweg. J. M. Snellens 17 j. d. Ragestraat. C. Uitendaal, echtgv. T. J. Guland 59 j. Dubb. Buurt. 21 Nov. E. H. Daams, echtg. v. W. L. Kuijpers 34 j. Bakenes» sergraeht, W. C. v. d. Wal 4 j. d. Ripperda- park. C. T. Schulpzand 10 m.z. Amsterdam- straat. A. H. JPrison, echtg. v. A. v. Boek hoven 77 j. Bakenessergr. A. H. Walpots 18 j. z. Gr. Heiligland. 22 Nov. A. SI. Hom 6 m. d. Kennemerstraat. E. v. Gemert, echtg. v. A. Gallee 81 j. Witte Heerensteeg. M. E. Walkot, wed. H. Kappelhof 78 j. Hondensteeg. P. A. v. Bruggen 27 j. Zomervaart. 23 Nov. H. M. S. Proot 1 m. d. Ged. Oudegr. W. A. Jansen 2 j. z. Heereulaan.C. M. Starre 10 m. d. Ged. Kraaijenli. gracht. B. Schmitz 6 j. d. de Witstraat. C. E. Bannink 5 j. d. Gr. Houtstraat. J. P. Lourenburg 9 m. z. v. Marumstraat. - 24 Nov. Een levenl. aan geg. kind van het vrouwelijk geslacht van G. Nieten Zijlstraat. Ben levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H. J. v. Huizen Gr. Heiligland. Een levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van E. Dondorp Wijde Appelaars teeg. P. v. d. Snel 34 j. Raamvest. 25 Nov. Een levenl. aangeg. kind van het maunelijk geslacht van G. H. N. v. Brinkom Rustenburgerlaan. 26 Nov. A. Sman 52 j L. Boogaardstraat. P. Tamis 4 j. z. L. Mar- garethastraatJ M. Kernekamp 21 m. d. BarrevoetestecgSOtger 14 d. d. Zuidpol derstraat. Po^oo^aj^oo^cx^oo^oo^oc^o^co^oSi Hedenop den 29sten Nov. i- herdenken onze geliefde Ouders W den dagwaarop zij voor f S 12% jaar in den Echt zyn J. getreden. (866) r,- Hunne dankbare kinderen 8 J. C. VAN BEEK. I J. M. VAN BEEK. f f H. P. VAN BEEK. f E. J. VAN BEEK. H. S. A. VAN BEEK. I G. VAN BEEK. W. A. VAN BEEK. f Haarlem, 1884. t& ^o^oo^co^oo^oo^oo^oogjoo^oo^oo^o^g Voor de talrijke bewijzen van hartelijke deelneming, na het over lijden onzer lieve Moeder ontvangen betuigen wy onzen welgemeenden dank. A. A. DEENIK Mlz. W. DEENIK— ALDERSHOFF. CATHARINA DEENIK. Stavoren en Haarlem, 24 Nov. 1884 Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer lieve NELLY, betuigen wij onzen dank, zoowel aan vrienden en be kenden in en buiten de stadals ook aan hare Schoolvriendinnen. PIETER DYSERINCK. C. W. DYSERINCK, geb. van dee Vlugt- Haarlem, 28 November 1884. DIAKENEN DER NED. HER VORMDE GEMEENTE alhier,, berichtendat zy voornemens zijn op Dinsdag den 2 December a.s- hunne gewone te houden aan de huizen der inge zetenen dezer stad. Zij rekenen ook dezen winter instaat gesteld te worden, in de behoefte aan brandstoffen voor hunne armen te kunnen voorzien en beve len daarom deze Collecte in de be kende liefdadigheid van Haarlems ingezetenen dringend aan. Namens Diakenen voornoemd F. C. HOS, Diaken-Boekhouder. F. C. MISSET Je., Scriba. VEREENIGING tegen het te Haarlem, en omstreken. OPENBARE VERGADERING, ep Dinsdag 2 December, 's avonds ten 8 ure, in de bovenzaal van het „Nut". Spreker De president De. T. C. Winklee. De secretaris W. G. v. d. Wal. Toegang voor iedereen vrij.

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 2