i, Haardasch eD Vuilnis. Sociëteit „Vereeigig". VERKOOPING ïïerbesteding. Speelkaarten T urfkluiten Zang en Vriendschap. Dtr üfttflstórfnt Wordt gevraagd TE HUUR Nette WOONHUIZEN Puddingpoeders ADVERTENTIEN. Op Donderdag 4 December 1884, Jaarlijksche Turfcollecte DAGMEISJE, Er biedt zich aan Hof van Holland. Gevraagd TE HUUR HOUANDSCHE ROMANS Haarlem. A.J. KNOOP. Zijlstraat. Weener K. VAN EDEN, Damstraat 20. Het Geheim van Kinloch Houran DE ERVEH LOOSJES. noch aan lie Sociaal-demokratische Ver- eeniging noch aan eenige anderedie door opruiende taal wel verbitteringmaar geen verbetering aanbrengt. Zij doet dat in 't belang van haar goeden naam en van haar meubelen. Een landbouwer onder Turnhout had op de markt een paar koeien verkocht en keerde met vollen buidel huiswaarts. In eene herberg aan den weg, waar hij iets gebruikte, zag hij een kerel van verdacht uiterlijkdie begeerige blikken op zijn geldzak sloegwaarom ons boertje spoedig opstapte. In een tweede herberg waar hij aanlegde maakte weer een ander individu eveneens een echte boeventronie een praatje met den boer, waarop deze zijn wandeling huiswaarts voortzette. Thuis gekomen werden de gerande schij ven in de brandkast gesloten en daarna ging het huisgezin ter ruste. Toen de boer 's morgens ontwaakte en het vertrek betrad waar hij zijn geld had geborgenvond hij er de beide kerels die hij den vorigen dag ontmoettebewus teloos en in hun bloed badende op den grond liggen; de brandkast was openge broken en de zak met geld lag in de nabijheid der schurken. Waarschijnlijk hadden beide hetzelfde plan gekoesterd en elkander niet herkend maar ieder den ander voor een der huis- genooten gehouden en zich verwoed ver dedigd. Een der beidendie een dievenlantaarn en eenige Duitsche geldstukken bij zich had, had een zware verwonding in den nek, door een priem veroorzaakt. Op het geroep van den landbouwer kwamen de vrouw en de knechts van den man toeschieten waarop de boeven uit hun bezwijming ontwaakten. Zij waren echter zoo zwak dat zij geen wederstand konden biedenmen knevelde hen terde ge en ging toen de politie van het feit verwittigen. Het N. v. d.jDag schijnt het weinig begrepen te hebben op den gewezen fort ténor van de Haagsche opera, den heer Maury. Eerst vermeldde het blad, dat de zanger gestorven was en zeide niet onduidelijk als zijne meening erbijdat de man zich wel zal hebben dood geschreeuwd en nu het blijkt dat Maury nog in het land der levenden iszegt het N. v. d. D.het doodbericht wordt door hem zelf, dus zoo officieel mogelijktegengesproken. HAAKLEM, 2 December 1884. In de Vergadering van de Lieder tafel „Zang en Vriendschap" van Vrijdag 28 Nov. werd den Heer A. J. Piora, den welbekenden zanger, het Lidmaats'chap van Verdienste aangeboden, als eene beloo- nisg voor de reeks van jaren welke de Heer Fiora werkend lid der Liedertafel is geweest, en als eene hulde aan zijne muzi kale talenten. Wij wenschen den Heer Fiora geluk met deze buitengewone onder scheiding en hopen hem nog dikwijls in de gelederen van „Zang en Vriendschap" te hooren. Met den Heer Fiora zijn de H. H. L. SchlegelJ. v. d. Eist en W. H. C. Scbmölling Leden van Verdienste. Bij de herstemming voor twee leden voor de Kamer van Koophandel, die heden plaats had, zijn verkozen de heeren Mr. li. H. J. Gallandat Huet met 61 stemmen en C. J. Smits met 70 stemmen, terwijl op de heeren J. J. Beynes en H. F. Peltenburg resp. 18 en 23 stemmen waren uitgebracht. De heden gehouden turfcollecte voor de armen der Ned. Herv. gemeente alhier heeft opgebracht de som van f 1233,64. In het museum van Kuntsnijverheid alhier, is ten toon gesteld een glasraam in renaissance stijl, bewerkt door onze stadgenooten de heeren van Diesen Kerrebijn. Het geheel stelt voor een op geel glas en vier tinten geslepen kartouche, bewerkt met eene door die heeren vervaar digde stoom-zand-blaas-machine. Noch de teekening, noch de wijze van uitvoering laat te wenschen over. De nnances van enkel en dubbel mathelder- en matgeel wisselen zich op voor het oog aangename wijze af. Men kan er uit ziendat men zich voor dergelijken arbeid niet tot het buitenland behoeft te wenden en dat men in ons land, wanneer men zich slechts tot de rechte personen wendtdit werk even goed en billyker gedaan kan krij gen. Voor betrekkelijk geringe kosten kan men op deze wijze eene fraaie versiering in zijne woning doen aanbrengen. In de maand November is het Stede lijk Museum van Schilderijen op het raad huis alhier bezocht door 411 personen waarvan 122 tegen betaling. Benoemd tot hoofdonderwijzeres aan eene bijz. school alhier, mej. W. Gr. Assendelftvan Rotterdam. De heer P. van Cittert Jr. herdacht gisteren den dag waarop hij voor vijf en twintig jaren zijne betrekking aanvaardde als onderwijzer aan de school der Doops gezinde gemeente alhier. In het toepas selijk versierde schoollokaal waren op dien dag behalve de leerlingen ook de com missie der schoolen vele genoodigden bijeengekomen om den jubelaris te be groeten, en menige toespraak en menig stoffelijk bewijs van waardeering getuigde van de achting die men den feestvierende toedraagt. De leerlingen der school bleven na afloop nog eenige uren prettig bijeen. Voor het examen in de Engelsche taal M. O; is o. a. geslaagd, de heer A. E. H. Swaen en voor het Boekhouden de heer J. H. van Leeuwen alhier. 11. Zaterdag nacht ten ruim 12 ure heeft alhier een begin van brand plaats gehad in de werkplaats van den kuiper J. D. K. gelegen in de Zoetestraat. De brand werd door de buren ontdekt, die door het intrappen der voordenr zich toe gang verschaften en den brand met emmers water hebben gebluscht. Bij hunne komst in de kuiperij hadden zij en de inmiddels geroepen politieagenten waargenomen dat een brandende kaars was geplaatst onder eene groote hoeveelheid duigen afkomstig van petroleumvatenwaarvan er reeds vlam hadden gevat, terwijl op eene andere plaats in de kuiperij een aantal dergelijke duigen flink aan het branden waren. Van deze vermoedelijke brand stichting is door de politie procesverbaal opgemaakt. Zondag morgen is een broodbakkers knecht, bij het lossen van meel uit eene schuit liggende in het Spaarne alhier, van de loopplank gevallen, eerst tegen het vaartuig en daarna in het water, waarbij hij aan het hoofd belangrijk is verwond en bovendien een arm heeft gebroken. Gedurende de afgeloopen maand zijn door de politie alhier 48 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand November van het vorige jaar was dit getal 52, dus 4 meer. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 3 Dec. 1884, des namiddags ten een ure. De volgende stukhen en punten zul len aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten goedk. besluit jaar wedde onderwijzeres in de Gymnastiek. 2. Id. id. goedk. staat af-en overschrijving. 3. Id. id. goedk. 2de suppl. kohier pi. dir. belasting. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. Voorstel B. en W. ontwerp beschrij vingbiljet pi. dir. belasting. Id. id. verkoop boomen. Id. id. contract afvoer faecaliën kazernegebonwen Kleverlaan. Id. id. zaak schoonschrij ven school voor m. o. voor meisjes. Id. id. wijziging heffing schoolgeld opleidingscholen. Miss. id. aanbeveling leeraar wiskunde H. B. school met 5 j. cursus. Miss. Curatoren Gymnasium aanbe veling lid. Voorstel B. en W. K. Begijnestraat. Id. id. nieuwe Burgerschool en rapport amendement Dr. IF. B. J. van Égk. Miss. Burgerlijk armbestuur tarief onderstand. Rapport Comm. fin. rekest A. van Duyn Jr. aankoop grond. Id. id. id. J. B. Butters huur boerderij het Torentje. Id. id. id. B. Star huur van grond Scheepmakersdijk. Id. id. staat onvoorz. uitgaven. Id. id. 7de suppl. begrooting en staten af- en overschrijving. Id. id. rekesten J. Pander en W. Bering kleerklopperij Id. id. staten af- en over schrijving en beschikking onvoorz. uitgaven. Benoem, lid Comm. art. 40 gascontract. Rapport Comm. fabrioage rekest K. Bakker Jz. Voorstel raadslid J. II. Krelage, offici eel verslag raadszittingen. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 29 Nov. 1884 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. 1. Een in aanbouw zijnd Huis en Erve met Pakhuis, Heerensingel. 2. Drie in aanbouw zijnde Huizen en Erven met een perceel Grond, N°. 1 en 2 te zam. f5375, J. I). Kaakeieen. 3. Huis en Erve met TuintjeKinder- huisvest 3f 2000J. J. Roman. 4. Huis en Erve, Ged. Raamgracht 18, ƒ2325, D. Boerkool Dz. 5. Huis en Erve, Lombardsteeg 14, ƒ1755, opgehouden. 6. Huis en Erve, Koksteeg 7, 1350, J. R. Hermann. 7. Huis en Erve, Drossestraat 5, ƒ1580, IK Sonnemam. 8. Huis en Erve, Groenebuurt 3, ƒ890, A. v. d. Linden qq. De ingezetenen worden verzocht, den Haardasch en het Vuilnis afzonderlijk aan de werklieden hij de Gemeente-Reiniging af te gevenaangezien de bijeenvoeging van die Stoffen nadeelig is voor de mestbereiding. Haarlem, 1 December 1884. Burgemeester en Wethouders van Haarlem E. A. JORDENS, de Secretaris J. TIELENIÜS KRUYTHOFF. VERGADERING op Woens dag 3 Decemoer. (895) H Bestuur, 's avonds 7 uur. Operette in 3 Akten von F. Zell nnd R. Genke. Mnsik von Carl Mitlöcker, door het operetten-gezelschap van het Cölner Wilhelm Theatre, directeur E. SCHIPPANOWSKY thans Schouwburg van Lier,! Plantage. De Leden hebben vrijen toegang dames en kinderen tegen betaling van ƒ1.-— de persoon, introductie van vreemdelingen ii 1.49. Plaatsen te bespreken b 10 cents, op den dag der uitvoering van 10 tot 1 uur. Diakenen der EVANGELISCH LOTHERSCHE Gemeente alhier, hebben het voornemen op Vrijdag den 5 December 1884 hunne aan de huizen van de ingezetenen dezer stad te houden. Met het oog op de vele aanvragen om onderstand in den naderenden winterbevelen zij deze collecte bijzonder in uwe mildadigheid aan. Haarlem2 December 1884. Diakenen Voornoemd: G. F. SNIJDERS, Voorzitter. J. C. KRUSEMAN, Secretaris. Aan allen, zoo hier als elders, die mij den gedenkdag van mijne vyf-en-twintigj arige ambstvervulling tot een blij den, onvergetelijken dag hebben ge maakt, breng ik langs dezen weg mijnen oprechten dank. P. J. SMIT. Haarlem, 29 Nov. 1884. Mevrouw VAN LIMBOCK Houtplein 7 benedenhuis, vraagt een knap niet beneden 16 jaar, loon ƒ1.25 met de volle kost. (899) tegen 1 Januari een Dagmeisje liefst van de P. G. tusschen de 16 en 17 jaar, van 's morgens 7 tot 's avonds 8 uur. Loon 0.75 per week met genot van volle kost. Adres bij de uitgevers dezes. een BUITENMEISJE, P.G., voor Werk- of Linnenmeid, met I'ebrnari of eerder. Brieven onder N°. 902, bij de uitgevers dezes. op Donderdag 4 December 1884, ten 10 ure ten overstaan van den: Notaris G. C. JOEKES, vau solide waarbij voorkomenPianinoPiano's Linnen- Hang-, Penant-, en andere Kasten, Tête a Tête, met daarbij passende StoelenChiffonière met ronde, vierkante en ovale Tafels, Stoelen met trijp, mat en rieten zittingeneen nieuwe Toonbank met stelling, Ledikanten, twee com-, pleete, zoo goed als nieuwe Eet-| serviezen, een groote partij goede Kleedingstukken, voortseen groote partij gegoten en geslagen Fornuizen en Kagchels. jgJS^T" Alles Woensdag den 3 De cember voor ieder te zien. De Garnizoens- Voedingscommissie te Haarlem, zal, op Maandag den 8s'en December aanstaan de, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar herbesteden De levering van SPEK en STEENKOLEN, ten behoeve van de menages der troepen in het garnizoen, gedurende het tijdvak van I Januari tot 31 December 1885. De voorwaarden van levering lig gen dagelijks, van 's morgens 9j£ uur tot 's middags 12 uur, ter lezing op het bureau van den Garnizoens commandant. Namens de Commissie voornoemd De le Luitt. Kwartr. Secretaria (906) YINK. met Mei of eerdereen mooi Bur gerhuis met Tuinaan de Sehootersingel, bevattende 6 kamers, keuken, kelder, voorzien van gas- en waterleiding en alle andere ge makken. Huurprijs 300. Franco brieven onder N°. 904, aan het bureau van dit blad. (896) Het Bestuur. n ruime Beneden-Achter- een fatsoenlijk DAGMEISJE, kamer, te bevragen: Klein Adres: Jansstraat N°. 3. (901)j| Heiligland N°. 68. (905) TE HUUR, bevattende 2 kamers met alkoof en kelder, keuken met regen- en pompwater, en tuintje, zeer aangenaam gelegen bij den Hout en de Stad. Huurprijs 3 per week. Te bevragenKloppersingel 1. MIJN LEESBIBLIOTHEEK van is met vele BELANGRIJKE wer ken vermeerderd, en de Cata logus herdrukt. Werken der voornaamste Schrij vers zijn daarin opgenomen. De Catalogus der Engelsche Bi- bliotheek bevat mede een uitge zochte collectie werken. met Vanille-Chocolade-Ananas-, Citroen-Sinaasappel-Amandel- Aardbeziën-, Rozen- en Frambozen- Smaak, per pakje f 0.15, per doos van 4 pakjes ƒ0.50 bij (911) Twee fatsoenlijke lieden vragen bij fatsoenlijke mensehen KOST en INWONING, tegen ƒ6 i ƒ7 per week. Brieven onder N°. 908, aan het bureau van dit blad. Bij DE ERVEN LOOSJES te Haarlem is verschenen The wizard's son). Uit het Engelsch van Mrs. 0LIPHANT. 3 dln. Prijs 6.90. in verschillende prijzen en soorten bij van KORTE TURF, goed droog 25 cent per Hectoliter, bij min stens 5 Hectoliter vrij aan huis bezorgd, drooge Gas-Cokes tegen fabrieksprijs, Bruinkolen Briquotten merk B 5,50 per 1000 stuksper 100 Btuks 60 cent. Verder alle soorten van Brand stoffen en Aardappelen te gen concureerende prijzen. (913) J. OVERAKKER, Gedempte Kr aal j enh or ster gr acht 58

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3