Privaatlessen ADVERTENTIEN. Kemonstrantsch Zangkoor, GEEN OEFENING. Sociaal- Democratische Bond in Nederland. KEUKENMEID DIENSTBODE, Eene Weduwe, Eene BAKER, Dienstbode Keuken- of Werkmeid, Kost, Inwoning, Leerlinge gemeubeleerde KAMER ,*w- door éen man beheerddie daarvoor bij bet begin van ieder jaar een bepaalde som aan den koning betaalt. Telkenmale als hij nienwe berichten ontvangt of er hem ter oore komenof hoe hij ze maar kan te weten komen, verzamelt hij al die nieuwtjeswerpt ze in den molen en drukt er duizend blaadjes van, die hij voor een matigen prijs verkoopt. Een man, met een menigte ervan aan een koord geregenroept door de straten Wie wil nieuwstijdingen van dit of dat land koopen Zijdie ze wensehen te lezenkoopen een blaadje. Zij noemen die „Gasétah.", Men leest er vele berichten inmaar zij zijn voor het meerendeel overgedreven en gelogenmet het doel de nieuwsgierigheid der mensehen te prikkelen." Een onderzoek over de 9 eerste maanden van het jaar 1884 in Engeland heeft aan het licht gebracht dat door spoorwegongelukken 859 personen zpn gedood en 5832 gekwetst. Wie de natuur in haar lentendos bemint, wie haar bewondert in haar zomertooi, hij ga thans ook eens naar buiten om haar te aanschouwen in haar verrukkelijk winterkleed. Hoe heerlijk zien die boomen en strui ken thanB, nu elk takje met witten ryp is overdekteruithoe helder glanst de lucht, hoe heerlijk waait de frissche wind u tegen Zoo vooral beminnen wij den winter. Wij hopen dan ook dat hij nog eenigen tijd ons gezelsohap houden zal, en dat flink ijs aan velen vermaakaan menigeen werk zal verschaffen. Eene demonstratie van ongeveer 4000 personen zonder werkmeest werklieden had Donderdag te Birmingham plaats. Een deputatie werd benoemd om de grie ven der werklieden bij den „mayor" bloot te leggenen deze om raad te vragen. Hij beloofde met de verschillende welda digheidsinstellingen in onderhandeling te treden, om zooveel mogelijk bijstand te verleenen, doch zeide dat het eenige af doende middel tegen de bestaande gedrukt heid de herleving van den handel isen deze waarschip nlijk niet verre meer zal zijn. Op weg door de stad hield de menigte voor een bakkerswinkel stil, en eenige schreeuwden om brood. Het liep echter, dank zij de aanwezigheid eener sterke politiemachtzonder ernstige ongeregeld heden af. Nabij Vlaardingen heeft Dinsdag morgen op de Maas door den mist een droevige ramp plaats gevonden. Men be richt daaromtrent het volgende: De stoomboot Oude Maas II op weg naar Rotterdamis door de Rijksstoomboot Zeemeeuw aangevaren en gezonken. 5 men- schen verloren daarbij hun leven. De boot zit geheel onder water, 35 beesten en eenige goederen zijn voor de haven opgevischt. Omtrent eene aanvaring tusschen de passagiersbooten Geertruida Catharina, van Maassluis, en Voorne en Putten III, van Brielle kan het volgende vermeld worden Beide booten varen op hetzelfde uur van Rotterdam. Laatstgenoemde liep te ver achternit en kwam daardoor met den achtersteven met zulk een kracht tegen de Geertruida Catharina aan, dat deze ter hoogte van de machinekamer een gat kreeg van omstreeks een halven meter breed en dadelijk zonk. De passagiers en bemanning werden allen gered. Het gebeurt niet zelden, dat booten, die te gelijk afvarenelkander schade toebrengen, om het eerst van den wal te zijn, met het oog op de tusschenstations. Het zou daarom in het belang van het publiek te wensehen zijn. dat het tegelijk afvaren verboden werd. Te Brussel heeft men de sneeuw dezer dagen met het bekende middelruw zout, zeer spoedig opgeruimd. Daartoe werden 300,000 kilogram zont gebruikt en de kosten beliepen 4000 fr. Verleden jaar kostte het wegruimen van de sneeuw in karren 40,000 fr. Omtrent de kousebanden een onderwerp van veel zorg voor de ouders schrijft de Heer L. A. J. van Marion, arts, te Oldenzaal, aan het N. v. d. D. o. a. het volgende: Niet te smalle, ge weven of wollen banden om het onderst derde gedeelte van het bovenbeen, niet stijver gebonden dan voor het doel noodig iszijn het verkiezelijkst. Zij kunnen nog tot storing in bloedsomloop noch tot misvorming aanleiding geven." Te Dortmund is een trenrig ongeluk gebeurd. Een jong meisje, dat bij een vleescbhouwer in dienst wasis door een luik uit een kamer boven de slachtplaats gevallen in een groot zeskantig vleeschmes. Zij werd vreeslijk gewond en overleed binnen weinige oogenblikken. Een treurig ijs-ongeluk wordt uit Poulainville, bij Amiens, bericht. Zes tien kinderendie zich daar op een dichtgevroren vijver met glijden vermaak ten zijn door het ijs gezakt en verdronken. HAARLEM, 23 Januari 1885. Donderdag 1. 1. ten 12 ure had op onze begraafplaats de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van Prof. Dr. E H. van Banmhaner. Een talrijke schaar van vriendenwaaronder ook onze Burgemeester en wethouders en vele leden van den gemeenteraadbenevens de verte genwoordigers van het Provinciaal Bestuur en van verschillendeinrichtingen onzer stad, volgde de met kransen bedekte baar naar de groeve waar door Dr. D. de Haanvice- president van de Hollandsche Maatschap pij der Wetenschappen het woord gevoerd werd en den overledene schetste in zijn werkzaam leven gedurende de laatste twintig jaren, (de kracht van zijn leven) als secretaris der Maatschappij. "Veel zeer veel verloor die Maatschappij in den mandie door uitgebreide kennis en vele relatiën zoowel hier te.lande als in het buitenland, door zijne werkzaamheden aan de bibliotheek en de vele bemoeiin gen verbonden aan de uitgave der wel bekende Archives voor de Maatschappij nuttig werkzaam was en bij haar niet zal worden vergeten. Als afgevaardigde van de Kon. Academie van Wetenschappen werd het woord ge voerd door Prof. C. A. J. A. Oudemans die herinnerde aan den ijver en de nauwge zetheid waarmede de overledene in vroe ger dagen te Amsterdam arbeidde aan de studie der jongelingschap, en zich den blijden dag te binnenbracht toen spreker en v. Baumhauer tegelijk als lid der Kon. Academie werden benoemd. Ook daar was v. B. de man vol ijver, ook daar werd hij zeer hoog gewaardeerd, ook daar zal men van hem getuigen, dat een van die mannen is heengegaan die voor de Wetenschap veel heeft gedaan, ook daar zal men hem niet vergeten. De overledene was een groot vriend van hem geweestomdat hij boven het wetenschap pelijke ook nog als mensch bemind en geacht werd. Met een troostend woord tot de familieleden werd deze rede geëindigd. Door den zoon van den overledene Mr. E. M. von Baumhauerwerd ook namens zijne familie dank gezegd voor het gesproken woord en voor de stille hulde door de aanwezigen aan zijn diep betreurden vader betoond. Naar men verneemt, zal door Dr. A. W. Bronsveld den 4en Februari in de zaal van 't Nut eene lezing gehouden worden over Milton, den schrijver van het „Verloren Paradijs." Bij Kon. besluit van 20 Jannari is benoemd tot ontvanger der dir. bel., in- voerr. en acc. en der haven- en schat gelden op het kanaal van Walcheren, te Veere c.a.de heer J. Noë, thans boek houder ten kantore der acc. te Haarlem. Gelijk wij gemeld hebben, werden onlangs in de school der militairen in de kazerne te Haarlem een aantal voorwer pen baldadig vernield. Na een langdurig onderzoek is de schuldige ontdektnl. een korporaalwien nu 1 jaar celstraf is opgelegd. Eenige andere korporaals, die onwetend tot het feit hebben mede gewerkt werden naar andere garnizoenen verplaatst. Met ingenomenheid maken wij het kunstminnend publiek opmerkzaam, op het buitengewone concert van „Zang en Vriendschap" op Donderdag 29 Januari a. s. De medewerking van het beroemde lste Oostenrijksche Dameskwartet verze kert den bezoekers van dit concert een waar kunstgenot. In de beoordeelingen over eene kunstreis, welke dit kwartet in 1883 in DuitschlandFrankrijk, en België ondernam, worden als om strijd de goede hoedanigheden ervan genoemd. De zang van deze vier dames moet zich kenmerken door groote krachtvolmaakte reinheid en onovertroffen ensemble. Wij aar zelen niet dit concertdat ook voor niet- leden van „Zang en Vriendschap" toe- gankelpk is, ten zeerste aan te bevelen. Heden morgen omstreeks half twaalf uur brak een vrij hevige brand uit bij den kleerenbleeker A. Everts in het per- seel op de Brouwersvaart 60. Door spoe dige hulp van de Brandweer bleef de brand gelukkig bepaald tot het bovenge noemd perseelwaarvan het bovengedeelte geheel is verwoest. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politiedie dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 'smiddags 12tot2ure voorde eigenaars terug te bekomen zijn. Eene gouden ring. Een scheepjes schelling. Een speldenkussentje. Een medaille voor 12 jarigen dienst. Een Stootijzer. Een pendule- en hor logesleutel. Een glacé handschoen. Twee pak draadnagels. -Een schaats ijzer. Een groote paknaald. Eene ring met 2 sleutels. Vijf sleutels aan riempje. Eenige paternosters. Eeni ge losse sleutels. Een duimstok. Terug te bekomen bij J. vau Dijk Patientiestraat No. 14 een gouden broche. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 21 Jan. J. C. v. Raaphorst en J. v. d. Hulst. W. A. v. d. Putten en G. Beks. N. C. Visser en A. A. v. Delden. J. Lindeman en J. J. Verpoorten. P. v. d. Veek en A. M. Tallier. H. Boon en A. C. Lasschuit. J. Kenselaar en H. Janus. P. N. Verkerk en G. v. Dijk. 22 Jan. Jhr. P. Quarks v. Ufford en H. C. de Fa- vauge. T. Kling en H. M. Jansen. G. A. Vernout en J. A. Benoit. A. Vlam en N. Twisk. GETROUWD. 22 Jan. H. J. v. Emmerik en M. A. de Droog. GEBOORTEN. 14 Jan. H. C. v. Aken geb. Jacobs, z. G. v. Bergen geb. Moolenaar, z. 15 Jan. J. Bijster geb. Roose, z. M. J. L. Wes tendorp geb. Noordanus, z. B. M. J. de Graaf geb. v. Zijl, d. M. W. Janssen Schmidt geb. Staal, d. 16 Jan. T. Smit geb. Scheemhoorn, a. C. S, Martin geb. Corporaal, d. J. M. v. d. Gevel geb. Boers, d. A. E. Bos geb. Vork, z. 17 Jan. A. v. d. Meer geb. Rooseboom de Vries, z. F. R. C. Baars geb. Zeh, z. J. M. Loomeijer geb. Butteling z. C. H. de Korte geb. Sikman, d. J. Breeuwer geb. v. d. Laan, z. D. v. Veen geb. Oexeman, z. H. G. C. v. Galen geb. Thoolen, z. H. Nijstad geb. Vredeveld, d. A. Blijker geb. Roos, d. IS Jan. M. Mansvelder geb. v. Aalst, d. M. A. Schreuder geb. v. Boekhoven, d. A. M. Koelemij geb. v. Milgem, d. C. G. M. Wolfswinkel geb. Bitter, d. P. Dijkmans feb. Serné, z. J. M. G. v. Dort geb. v. •aaien, z. 19 Jan. S. J. C. v. Bijnderen geb. Schornagel. d.W. Wessel geb. Seger, z. C. Spook geb. Boogaard, d. C. M. Sanders geb. v. d. Brugge, d. M. Duin geb. v. Velzen, d. 20 Jan. J. Snoeks geb. Bakker, d. S. U. v. Zonneveld geb. Hes sels, z. 21 Jan. B. v. d. Meer geb. v. Lierop, z. M. J. J. Koot geb. Donck, d. en z. A. Hendriks geb. de Vroomen, d. E. Bakker geb Wemik, d. J. H. Brohm geb. Mertens, z. 22 Jan. A. S. de Zwaan geb. de Lugt, z. OVERLEDEN. 15 Jan. C. M. Graaman 2m. d. Honden- steeg. J. H. Kruijmel 41 j. Zijlsingel. 16 Jan. C. L. Hermsen 62 j. Kruis weg. J. Martens 74 j. Gierstraat. 17 Jan. C. M. Blei 2 j. KI. Houtstraat. A. C. Nieuwenhuizen 4j. d. L. Poellaan. A. Philippo 36 j. echtgen. v. J. B. Hulshof, Gasthuisstr. H. H. Dormann 66 j. echtg. v. H. Sikman, L. Heerenstr. C. Boogaard 40 j. K. Hofstraat. J. Kater 4j. z. Hee rensingel. 18 Jan. J. W. Lohman 2 m. z. Verl. Oranjeboomslaan. Een levenl. aangeg. kind v. h. mannel. gesl. v. J. J. Aufderheide, Damstr. Dr. E. H. v. Baum hauer 64 j. Spaarne. J. F. v. d. Meijden 47 j. Tuinstr. A. H. Blansert 3 j. z. Burgwal. M. Hulsink 51 j. echtgen. v. E. P. Hannotiean, Noorder Schoolsteeg. 19 Jan. G. J. de Munnik 6 m. d. Zijlsingel. K. v. Kampen 9 m. z. Kennemerpl. C. M. Langeveld 56 j. echtgen. v. JH. Saelzer. Kruisweg. H. v. Woning 57 j. K. Vlaming straat. J. B. v. Wijnsberge 55 j. Magda- lenasteeg. W. Driessen 55 j. Molensteeg. 20 Jan. C. M. Verlooij 15 m. d. Molen- steeg. J. Groenendaal 10 m. d. Koning straat. J. J. A. Kievit 4 m. z. L. Poellaan. H. J. Hulshof 25 j. K. Lakenstraat. 21 Jan. Een levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H. Bijster Luitensteeg Een levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van C. Bruus Burgwal. M. E. Stevens 8 j. d. Burgwal. 22 Jan. M. M. Pieters 21 m. d. Oranjeboomslaan. Zondag 25 Januari 1885 Aldeeling „HAARLEM". GROOTE OPENBARE VER GADERING met vrije discussieop Dinsdag 27 Januari 1885, des avonds te half 9 ure, in de Zaal van „Felix Favore", ingang Morinnesteeg Spreker: De Heer F. DOMELA NIEUWENHUIS,van 's Gravenhage Toegang 5 Cents, tot dekking der kosten. Alle Werklieden worden uit- genoodigd tot bij woning dezer Vergadering, daar ook de Heer TI DEM AN is nitgenoodigd tot bijwoning, om de door hem in „Weten en Werken''' gestaakte dis cussie voort te zetten. (534) Heden overleed in den leeftijd van 58 jaaronze geliefde zuster C. C. GOTELING VINNIS. Vit aller naam: J. J. GOTELING VINNIS. Haarlem, 22 Jan. '85. (535) Heden overleed onze JOHANNA HENDRIKA CATHARINA, in den ouderdom van 18 maanden. W. F. VAN CAMPEN. H. VAN CAMPEN—JANSEN. Haarlem, 23 Jan. 1885. Eenige en Bij Ds. SNETHLAGE, Kenaupark N°. 28, wordt tegen Mei eene gevraagd, tevens om huiswerk te' verrichtenP. G. Loon 90 gulden buiten verval. Zonder goede getuigen onnoodig ziob aan te melden. (537) Tegen Februari wordt gevraagd in een gezin van twee personeneene als meid-alleen. Brieven onder N°. 538aan het bureau van dit blad. P. G.17 jaar in dezelfde buizen te Groningen gewerkt hebbende als Schoonmaakster, wenscht, om dichter bij haar kinderen te zijn, zich naar Haarlem te verplaatsen. Zijdie eene SCHOONMAAKSTER verlangen, worden beleefd verzocht franco brieven onder N°. 539 aan 't bureau van dit blad te bezorgen met opgaaf van adres en den dag, waarop haar hulp verlangd wordt. Zij is tijdelijk alhier, en van de beste getuigen voorzien. Wordt gevraagd: tegen einde Februari. Aanbieding in persoon bij Mevrouwt NIX, Korte Spaarne 17. (540); Tegen 1° Februari wordt ge vraagd: eene als meid-alleen of eene DAGMEID. (541) Adres: Frans Halsstraat 5. Er biedt zich aan, tegen Februari of later, eene R. C. 25 jaar, van goede getuigen voorzien. Brieven onder N°. 542aan het bureau van dit blad. Een knap Persoon, stil en van bestendigen leeftijdverlangt in een klein, stil, knap gezin, vrije Slaapkamer en huisse- lijk verkeer, met 1° Februari, tegen f 6.per week. Adres franco brieven onder letters S G, bij J. J. C. MUNK, AnegangHaarlem. (543) Een jong Meisje zag zich gaarne als geplaatstin een winkel van Garen Band en Lingeriën, om in dit vak opgeleid te worden. Salaris geen vereischte. Adres onder N°. 544, bij de uitgevers van dit blad. voor H.H. kantoor- en handels bedienden en studeerenden in algemeene en handelsaardrijks- kunde, wiskunde, rekenkunde, Nederlandsche taal en Geschie denis. Brieven onder nnmmer 545 bg de uitgevers van dit blad. Eene Jufvrouw in het bezit van eigen Bed, verlangt eene met Alkoof of Slaapkamer en Kost, liefst met bnisseiyk verkeer. Adres met opgaaf van prys onder N°. 546, by De Erven Loosjes.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3