Een koetsier reed dezer dagen te Parijs bijna een dienstmeisje omver, dat met een mand met eieren huiswaarts keer de. Het meisje werd boos en schold den koetsier uit, waarop deze met een zweep slag antwoordde. Nu werd het meisje woedend en fluks begon zij haar aanval ler met eieren te bombardeeren, en wel zoodat de man er uit zag alsof hij een bad van eierstruif genomen had. De voor bijgangers bleven staan en schaterden van lachen. Laten wij het er voor houden, dat de mevrouw van het dienstmeisje niet gelachen zal hebben. Met 173 tegen 152 stemmen nam de Duitsche Rijksdag heden bij derde lezing de post aan van 20,000 mark voor een tweede direkteursplaats bij het ministerie van Buitenlandsche Zaken. De post was, zooals men weet, bij twee lezing verworpenhetgeen toen een ware storm van verontwaardiging uitlokte. Het centrum stemde ook thans tegen van de vrijzinnigen stemden ongeveer 20 voor. De Rijkskanselier heeft nu zijn zin maar 't heeft dan ook moeite gekost. De kleinste echtgenooten der wereld „The American Mitgets"generaal Mite en mile Edwars, respectievelijk oud 20 en 18 jarenkwamen Dinsdag morgen met het stoomschip „prinses Marie'' van Londen te Vlissingen aan om per aan- sluitenden mailtrein hun reis naar Berlijn te vervolgen. Zorvuldig in wollen doeken gepakt, teneinde de kleine wezentjes voor de koude, en wellicht ook voor onbescheiden blikken te vrijwaren, werden zij op den arm van een paar heeren van boord in de wachtkamer gedragen. Een gala-rijtuig, waarin ternauwernood twee kinderen van 4 a 5 jaar plaats hadden kunnen vinden, bespannen met paardjes, 3| voet hoog, behoorde tot de bagage. Het gezelschap bestond uit 9 personen. Een aanzienlijke menigte bevond zich op de ponton om getuige van de aankomst der dwergen te zijn. De sneltrein van Vlissingen naar Ber lijn bleef Dinsdag tusschen de stations Bokstel en Schijndel, tot niet geringen schrik der reizigers, plotseling stilstaan. Na onderzoek omtrent de oorzaak daarvan bleek, dat in de coupé le kl.waarin de twee dwergen gezeten warenvan wier aankomst te Vlissingen wij boven melding maaktengebruik was gemaakt van de zoogenaamde carpenter-rem. In elke coupé van het doorgaand rijtuig BerlijnVlissingen bevindt zich nl. een hef boomdie volgens een daarbij aange plakte aanwijzing verzet moet worden om in geval van dringend gevaar den trein onmiddelijk te doen stilstaan. De „Generaal." (want hij was het die „eens geprobeerd had waartoe dat ding diende was niet weinig verbaasdtoen de conduc teur hem beduiddedat hij het was die de trein had doen stilstaanmaar betaalde lachend de boete van 30 Markdie op het misbruik maken van deze inrichting gesteld is. De keizerin van Oostenrijk is gis teren morgen opgestaan en 's avonds weer naar bed gegaan. In dien tusschentijd heeft zy gegetengedronken gewandeld en ge varen. Bovendien is zy door dr Mezger behandeld. Ziedaar voor onze lezers een bericht, voor alle dagen, zoolang H. M. in Am sterdam en Zandvoort vertoeftvoldoende. Voor het overige zullen zy zeker nieter op gesteld wezen om dagelijkstot in de kleinste bijzonderheden te vernemen wat Oostenryk's vorstin uitvoert. De Amst. bladen doen dit trouw be langstellenden kunnen daar dus hunne nieuwsgierigheid bevredigen. Of H. M., die haar incognito bewaart, op die mededeelingen gesteld zal wezen? Wij gelooven het niet. Donderdagavond is op den weg van Goirle naar Tilburg de voerman van een tweewielig wagentje, zekere J. H. geboren te Middelburg, terwijl hij wou uithalen voor een zwaar beladen wagen, gestoten op een aan den weg liggend hoopje zwarte aarde, door de duisternis niet te zien. Het wagentje kantelde en de voerman viel met het hoofd voor het wiel der vrachtkarde ongelukkige was oogenblik- kelijk dood. Een by hem zittend persoon viel aan den anderen kant uit het wagentje en kwam met den schrik vrij. By de ontdekking van het ongeluk, zijn kameraad overkomen, werd hy echter bewusteloos. Later is door behulp van anderen het lijk naar Goirle gebracht. De justitie deed onderzoek of hier ook onvoorzichtigheid in het spel kan geweest zynwat men echter vermoedt dat niet het geval is geweest' Het verslag over den landbouw in Nederland over het jaar 1883 opgemaakt op last van den minister van waterstaat, handel en nijverheidis thans verschenen. In het voorwoord van den heer C. J. M. Jongkindt Coninck, directeur der rijks- landbouwschoolmet de samenstelling van dat verslag belastkomt o. a. het volgende voor. Van de nadeelen, door schadelijke dieren, plantenziekten en hoogwater geleden, is in'het verslag weder eene breede lijstte vinden. Onder meer zien wy daaruit, dat de musschenvooral in Zeelandveel van zich doen sprekenen mag dan ook zeker wel eens worden overwogenof deze vogels niet wat al te veel door de wet beschermd worden. Dat het konijn en de haas nog zooveel schade doenmoet zeker worden geweten aan onze in menig opzicht af te keuren jachtwet. L. 1. Maandag hervatte de Duitsche Rijksdag zijne zittingen. Door den Rijkskanselier werd hierbij aanleiding genomen tot het afleggen eener verklaringvan groot staatkundig belang wat betreft Duitschland's tegenwoordige verhouding tot Engeland. Eerst herhaalde Von Bismarck zyne verzekering, dat eene koloniale politiek slechts dan mogelijk waswanneer zy door het volk werd gesteund. De Regeeringen der Bondsstaten moesten, desnoods door nieuwe verkiezingente weten komenhoe het volk over de koloniale politiek denkt. De tegenwoordige, weifelende houding van den Ryksdag zeide Von Bismarck verder kon slechts het verzet van het buitenland tegen de koloniale politiek van Duitschland versterken. De Engelsche Regeering had vertrouwelijke mededeelin gen van hem (Bismarck) openbaargemaakt, en daarin zag hy een bewijs van ernstige ontstemming. Yan de zijde van Engeland had men ongunstige uitingen over Egypte verweten maar hy had zich hieraan niet schuldig gemaakten ook niet aan Engeland raad gegeven. Het was volkomen waar, dat de Engelschen hem om raad hadden gevraagdmaar hy had geweigerd dien te geven. Toen men hem daarop nogmaals verzocht, althans zyne meening mede te deelenhad hy geantwoord dat hy indien hy En^gelsch Minister wasde tusschen- komst 'van den Sultan zbu inroepenmaar Egypte niet zou annexeeren, om den nay ver van Frankrijk niet op te wekken. Indien de Engelschen echter toch Egypte wilden annexeerenzou Duitschland zich daar tegen niet verzetten, daar bet veel meer belang had bij de vriendschap van Engeland, dan bij het lot van Egypte. slndien men mijne meening had gevolgd» dus eindigde de Rijkskanselier zijne gansch onverwachte mededeeling »dan zou Engeland op dit oogenblik wellicht in gunstiger omstandigheden verkeeren.« Honderd a honderd vijftig anarchisten zijn nu gedurende de laatste dagen in Zwitserland gevangen genomen. Een hun ner heeft aan de politie het plan van een door hen beraamden aanslag op het paleis van den Bondsraad te Bern medegedeeld. Men zou een gedeelte van de stad in brand steken en dan gedurende de verwarring het gebouw door dynamiet in de lucht laten springen. Uit eenige stukken, te Zurich in beslag genomen, blijkt het bestaan van een goed geregelde samenzwering tot het plegen van aanslagen in andere landen. In het jaar 1885 zullen o. a. de volgende examens worden afgenomen de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor het lager onderwijs in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talenin de maand Augustus de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor het middelbaar onderwijs in bovengenoemde vakkenin de maanden November en December, gelijk tijdig met de overige akte-examens voor dien tak van onderwijs en met de akte examens voor lager onderwijs in hand- teekenen en landbouwkunde. Het tijdstip waarop zy die zich aan deze examens wenschen te onderwerpen zich daartoe zullen behooren aan te melden, zal nader worden bekend gemaakt. Nabij Cuxhavende bekende haven van Hamburg, heeft een ernstige aanvaring plaats gehad tusschen het Engelsche stoom schip Cumberland en het Zweedsche stoom schip Norden. Laatstgenoemd vaartuig is gezonken terwyl de Cumberland aan den boeg beschadigd werd. Er kwamen 4 personen om het levennl. 2 Zweedsche passagiers en twee vrouwelijke dienstboden. De overigen werden gered en naar Hamburg gebracht, waarheen ook de Cumberland terugkeerde. In China krijgen de zaken een ander aanzien. De expeditie we wachten ons om het gehate woord „oorlog" te gebrui ken breidt zich immer meer uit. En hoewel men den eenen dag van vrede hoort sprekenweerklinken de oorlogskre ten den anderen dag des te luider. Zoodra de versterkingen in Tonkin zijn aangekomen, zal men ernst maken met een inval in Zuidelijk-China. Vooral van de cavalerie verwacht men bij de heropening der vijan delijkheden veel goeds; zij zal, naar men hoopt, weldra de duizenden Chineezen en Zwartvlaggendie zich nog steeds tusschen de Klare en de Roode rivier schuilhouden en het garnizoen in Tuyen-Kan verontrusten, uiteendrijven. Hoe dikwijls ook verslagen, duiken de vijanden steeds opnieuw weer op. Schipper H. S., uit Wildervank, heeft, bij eene poging om zich en zijn schip te verdedigen tegen een aanval van scheepsjagers te Martenshoekhet ongeluk gehad zijn knecht met een revolver te raken. De knecht is aan de gevolgen overleden. Donderdag 1.1. had te Balinge (Dren te) een curieus voorval plaats. Aldaar kwam zekere H. S., uit Orvelte, en kreeg ruzie. Men werd spoedig handgemeen en sneed hem ten laatste beide ooren af. Naar men zegt was het om een oude wrok. S. zou namelijk een hond van een der helden den staart afgesneden hebben. De politie zal de zaak wel verder onderzoeken. De bijna driejarige stier van den landbouwer Westerhof, bij Gorredijk, welke in 1884 te Amsterdam met den tweeden prijs bekroond werd, is dezer dagen aan de waag te Gorredijk gewogen. Hij had de buitengewone zwaarte van 1044 Kilo gram. Maandagavond is op het eiland Texel de wagen en het paard van den vrachtrijder H. S. van den Dijkte Oudeschildin zee geraakt. De eigenaar kreeg den wagen over het lichaam en bleef voor dood op de steenglooiing liggen. Hij heeft thans een schedelbreuk en zyn toestand moet zorgwekkend zijn. Zijn zoontje, dat bij hem op den wagen zat, kreeg eene kneuzing aan het been. Het paard is weder uit zee gered. Den volgenden morgen is de man gestorven. Hij laat een weduwe met acht jonge kinderen onverzorgd achter. De paus, ter gelegenheid van zijn verjaardag de gelukwenschen van het colle ge van kardinalen ontvangende, gaf zijne diepe droefenis te kennen over den toestand, waarin het pausschap door de revolutie is gebracht. Verder zeide hij: „Er beBtaat tegen de Kerk eene vijandelijke heerschap pij die den tegenwoordigen toestand van den Heiligen Stoel nog verergeren kan zooals reeds gebleken is door de berooving van de Propaganda Jide. Maar ook als de toestand blijftzooals hij op dit oogen blik is, dan nog is hy onduldbaar. Noch iknoch een mijner opvolgers zullen zich er ooit bij kunnen neerleggen." Zondag liep in Petersburg het ge rucht dat Wusemskiwaar duizenden arbeiders woneningestort was. Gelukkig bleek dit bericht overdreven. Een ge deelte van deze stad, door hare verval lenheid en smerigheid wel bekendis onder de massa sneeuwwelke de laatste dagen gevallen is, bezweken. Er zijn weinig slachtoffers. Een Roomsch katholiek priester heeft onder den titel„Geen vergunning meer" een welgemeend woord tot het Nederlandsche volk gericht om tebewij- zen dat de jenever niet onmisbaar en wel verderfelijk is. De schrijver heeft om dat bewijs te leveren niet het voorbeeld gevolgd van zoovelen, die op zal venden en van bij belspreuken overvloeienden toon met een omhaal van woorden, saai en soepig de bekende waarheid verkondigden maar integendeel in flinkerondeopenis het niet altijd in even gekuiste taalop on derhoudende wijze zijn onderwerp behan deld. Dat brengt hem het voordeel aan dat ieder, die zijn boekje ter hand neemt het geheel leest, iets wat lang niet met alle boekjes tegen drankmisbruik het ge val is. Wijl uit den titel reeds de inhoud van het boekje blijkt, weiden we daarover niet uit, doch verzwijgen ook niet dat wij het werkje, dat voor 10 centen ver krijgbaar is en uitgegeven wordt ten voordeele der militaire vereeniging Maas- stricht, in veler handen wenschen. Een geacht ingezetene van Leeu warden, den heer A. G.trof dezer dagen een ernstig ongeluk. Terwyl hij alleen in de kamer was en zich van zijn stoel naar het venster wilde begevensleepte hij bij ongeluk het tafelkleed medewaar door de op de tafel geplaatste petroleum lamp omviel. Het tafelkleed vatte terstond vlam en deze deelde zich aan de kleederen van den heer G. mede, zoodat hij vree- selijke brandwonden aan den rechterarm en andere deelen van het lichaam bekwam- De toestand van den 84jarigen grijsaard is zeer gevaarlijk. Uit de rivier de Maasbij het park onder Delfshaven, is opgehaald het lijk van een onbekend manspersoonoud tus schen de 40 en 50 jarenbaard en kne vel zwart en vol, gekleed in broek en jas van wollen stof, hooge laarzen, en ondergoed gemerkt E. H. Het lijk is onder politietoezicht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overge bracht. Menigeen zal wel eenig belang stellen in B. Kingma, die bij den internationalen wed strijd op schaatsen te Christiania overwin naar bleef. Benedictus Kingma is 24 jaar oudzoon eener weduween de oudste van eene vry talrijke broeder- en zusterschaar. De familie behoort tot den landbouwenden stand en verkeert in vrij goeden doen. Een jongere broeder won op 15 Januari den prijs te Grouw, en op 20 Januari won deze met zijn zuster Corneliabij een hardrijderij van mannen en vrouwen den eersten prijs. Donderdag en Vrijdag 15 en 16 Jan. waren er vijf der broeders en zusters aan het hardrijden, en allen kwamen met prijzen en premiën thuis, 't Schaatsen rijden zit die familie in 't bloed, zooals men ziet. Te Dordrecht werd bij iemand door een rijksveldwachter een dagvaardiging thuis bezorgd, ter verschijning voor de rechtbank, waarover de betrokkene zoo verwoed werddat hij den veldwachter te lijf ging en dezen met een revolver dreigde. De veldwachter wist echter den gewapen- den arm van den woestaard in bedwang te houdendie trachtte hem zij n harstvanger afhandig te maken. Op de nadering van de politie vluchtte de gedagvaarde achter in zij n woning, k roop door een gat van het tonnenstelsel naar buiten, sprong vervolgens te water en verdronk. Zijn lijk werd later opgehaald In Glenfingraafschap Donegal (Ier land) heeft men de protestantsche kerk door dynamiet in de lucht laten springen Dezer dagendes avonds tegen 6 uren trad een meisje van elf jaren vergezeld van 4 kleine kinders, haar broertjes en zusjes, het bureau van politie van het negen tiende arrondissement in Parijs binnen. Het kind verteldedat hun vadereen rijtuigschilder, op het oogenblik zonder werk washun voor de deur had gezet na hen omhelst en na getracht te hebben hen ergens anders onder dak te brengen, maar dat hij niet in staat was hen te onderhouden. Ook vertelde het meisje, dat hun moeder 6 weken geleden gestorven was. In de woning van den vader in de rue des Pyrênéesmoest men om binnen te komen de deur inslaan. Men vond hier den ongelukkigen man dood; hij had de hand aan zichzelf geslagen. Te Londen werden niet minder dan drie druk bezochte vergaderingen gehou den tot het uitbrengen van protest tegen de voortzetting van den „onrechtvaardigen en verkwistenden'of ook wel den „slechten en afschuwelijken" oorlog in Soedan. De eerste ging uit van de Battersea Radical Association, de tweede van de Manhood Suffrage League, de derde van de Gladstone Club. In de laatstgenoemde de meest be- teekenende, werd als resolutie aangenomen, dat „deze vergadering nadrukkelijk pro testeert tegen het opofferen van Britsche soldaten en Britsch geld ter onderdrukking van een volk hetwelk door den heer Glad stone zei ven met juistheid beschreven werd als „worstelende voor zyne vrijheid". I Een zeldzame en niet oneigenaardige quaestie is op dit oogenblik hangende bij het kantongerecht te 's-Gravenhage. On langs werd namelijk na een Diligentia- concertin het gebouw voor Kunsten en

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 2