Tweede Blad. van ZATERDAG 14 Maart 1885. TE HUUR. N ieu wsberichten. Anegang. No. Ia. Gem. bovenvoork. m. aio. 26 p.m. No. 16. Bovenhuis f 350 p.j. terst. No. 20. Bovenhuis ƒ400 p.j. No. 33. Voorlc. m. slaapk. ƒ26 p.m. terst. Anthoniestraat. No. 38. Huis ƒ300 p.j. terst. Bakenessergracht. No. 3. Huis met tuin r450 p.j. Mei. No. 13. Huis ƒ600 p.j. terst. No. 70. Bovenhuis /15 p.m. terst. No. 87a. Werkplaats ƒ75 p.j. terst. Botermarkt. No. 10. Gem. ben. suite 30 p.m. terst. No. 21. Gem. bovenvoork. ƒ12 p.m. terst. Burgwal. No. 11. Benedenhuis8.50 p.w. No. 26. benedenkamer ƒ1.60 p.w. terst. Donker Spaarne. No. 58. Huis t50 p.j. Mei. Gasthuissingel. No. 4. Huis met tuin 450 p.j. Aug. Ged. Kraaienhorstergracht. No. Bovenhuis /2.25 p.w. terst. Ged. Oudegracht. No. 15. Voor- en achterk. ƒ2,50 p.w,terst. No. 16. Huis met tuin 600 p.j. Aug. No. 105. Huis ƒ650 p.j. Mei. Ged. Voldersgracht. No. 1. Ben. buis m. tuin 3p.w. terst. No. 9. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. 1 Maart. No. 51 en 53. Huis m. tuin ƒ400 p.j. Mei. Gierstraat. No. 51. 2 Gem. bovenvoork. /25 p.m. Mei. No. 57. Bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Groote Houtstraat. No. 12. Vrij bovenhuis ƒ450 p.j. 1 Mei. No. 36. Bovenhuis /500 p.j. Mei. No. 46. Slaapk. met een nieuw bed ƒ10 p.m. No. 81. Boven voorkamer 10 p.m. terst. No. 146. Huis ƒ450 p.j. Mei. J acobij nestraat. No. 3. Bovenvoork. m. slaappl. ƒ12 p.m. terst. No. 20rd. Vrij Bovenhuis ƒ300 p.j. Mei. Jansstraat. No. 16. Huis met tuin ƒ475 p.j. Mei. No. 16. Ben. huis m. tuin ƒ250p.j. Mei. Jansweg. No. 25a. Winkelhuis ƒ600 p.j. terst. Jan Steenstraat. No. 24. Huis /2.15 p.w. Kampersingel. No. 12. Huis 450 p.j. Mei. Kampervest. No. 32. Bovenhuis 375 p.w. No. 34. Bovenwoning ƒ250 p.j. Kennemerplein. No. 9. Huis met tuin ƒ800 p.j. 1 Mei. No. 16rd. Bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder ƒ40 p.j. Kleine Houtstraat: No. 21rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Mei. No. 59. Huis met tuin 600 p.j. Mei. No. 76. Huis met tuin /600 p.j. Mei. No. 110. Bovenhuis ƒ190 p.j. Mei. No. 115. Gem. voor- en achterk. /20p.m. No. 130i>. Huis ƒ1.25 p.w. terst. Kleine Houtweg. No. 73. Buitentje ƒ500 p.j. terst. Koningstraat. No. 13. Bovenhuis 275 p.j. Mei. No. 30. Huis /500 p.j. Mei. Korte Dijk. No. 7. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Korte Jansstraat. *No. 1. Huis 375 p.j. 1 Mei. No. 3. Kamer m. keuken ƒ2.25 p.w. terst. Koudenhorn. No. 48rd. Bovenhuis ƒ225 p.j. Mei. No. 16. Bovenhuis 175 p.j. terst. Kralensteeg. No. 10. Bovenhuis 1.25 p.w. terst. Kruisweg. No. 9. Huis 750 p.j. terst. Lange Annastraat. No. 46rd. Bovenhuis ƒ2.40 p.w. terst. Lange Hofstraat. *No. 5. Pakhuis 1.75 p.w. terst. Lange Veerstraat. No. 19. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Lange Wijngaardstraat. No. 19. Huis /4 p.w. Febr Leidsehe Vaart. No. 122. Huis m. tuin ƒ525 p.j. Mei. Magdalenasteeg. No. 7. Bovenhuis 2.25 p.w. terst. Molensteeg. No. 6rd. Bovenhuis 3.75 p.w. terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 4. Huis 550 p.j. Mei. Nieuwe Raamstraat. No. 13. Winkelhuis 2.50 p.w. terst. Oranjeboomslaan. No. 91. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 129. Winkelhuis f 3.50 p.w. 15 Maart. Oranjestraat. *No. 86. Bovenhuizen 2 a /2.25 p.w. Ridderstraat. No. 9. Koetshuis, paardenstal en woning ƒ400 p.j. terst. Raamvest. No. 27. Huis m. tuin 275 p.j. Mei. Ravelingsteeg. No. 6. 2 Bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Rustenburgerstraat. Woonhuizen met tuintjes 3 p.w. terst. Schagchelstraat. No. 40. Huis m. tuin ƒ400 p.j. Mei. Schootersiugel. No. 127. Huis met tuin ƒ700 p.j. Mei. Sophias traat. No. 2rd. Gem. slaapkamer 6 p.m. terst. Spaarne. No. 24. Huis ƒ600 p.j. Spaarnwouderstraat. No. 21. Bovenhuis ƒ200 p.j. No. 100. Winkelhuis ƒ4.50 p.w. Twijnderslaan. Nette Huisjes met tuintjes ƒ8 p.w. terst. Turfmarkt. No. 32. Bovenhuis ƒ300 p.j. No. 32. Benedenhuis 200 p.j. Turfsteeg. No. Bovenhuis ƒ1.75 p.w. terst. Verl. Frans Halsstraat. No. 4. Huis ƒ200 p.j. 1 April. No. 4. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 April. Ver wuift. No. 4. Gem. Bovenhuis ƒ300 p.j. terst. Wagenweg. No. 9. Vrij boven en ben. huis ƒ280 p.j. Mei. No. 14. Huis met tuin ƒ750 p.j. Mei. Warmoesstraat. No. 22. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. Wilsonsplein. No. 69. Bovenhuis 12 p.m. 15 Maart. Zuiderstraat. No. 19. Boven achterkamer ƒ1.25 p.w. Zijlsingelstraat. No. 8o. Bovenhuis ƒ225 p.j. Mei. No. 8 I'. Ben. huis m. tuin ƒ200 p.j. Mei. Zijlstraat. No. 43. Gem. kamers 25 p.m. 1 April. Zijlweg. No. 16. Villa ƒ656 p.j. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een winkelhuis, Spaarne. Een winkelhuis, Koningstraat. Een bovenhuis, Sehaehelstraat Maandag is te Amsterdam in een der bovenlokalen van het Oudezijds Hee renlogement door tal van bezoekers de inzending van de AmsterdamsvJie vereeni- ging van postzegelverzamelaars voor de in Mei te Weenen te houden postzegeltentoon stelling bezichtigd. De inzending muntte uit door haren omvang, inhoud en volledigheid, alle eigenschappen, die haar mettertijd van historische waarde zullen doen zijn. Dat de Nederlandsche „afdeeling" met bijzon dere zorg was samengesteldbehoeft nauwelijks vermeld te worden. Behalve de vele cartons met postzegels, hield de inzending afbeeldingen in van verschillende zaken, welke met het brievenvervoer in betrekking staan. Het stoomschip P. Calandkapitein F. H. Bonjes, Zondag te Rotterdam binnen gekomen heeft op de tehuisreis van New-York zwaar stormweder ondervonden. Eene stortzee sloeg den roerganger (den kwartiermeester A. Hollander) met de stoomstuurinrichting overboordnam drie sloepen weg en veegde de brug nagenoeg schoon. Het schip lag gedurende eenige nren dwars in de hooge zeewaarbij romp en machine zich goed hieldendoch veel te lijden hadden. De eerste en derde officier, timmerman en vier matrozen werden gekwetst, doch zijn allen herstellende. Wijl in den laatsten tijd Engelsehe fokvarkens zijn ingevoerd, is het mogelijk niet ondienstig te vermelden dat de Engel sehe fokker die dieren behandelt met koud water, horstels en kam en dat de reden waarom de Engelsehe varkens hier niet willen tieren veelal gezocht moet worden in het gemis aan reinheid. Wat overigens reinheid hij varkens te heteekenen heeft, blijkt uit eene proef, die zekere Tonnel genomen heeft. Zes varkens van gelijk gewicht zijn zeven weken lang gelijk gevoederd. Drie er van werden dagelijks met horstel en roskam gereinigd, de andere drie aan zich zelve overgelaten. Ofschoon de eersten minder verteerd hadden wogen zij toch per stuk 15 KG. meer dan de niet gereinigde varkens. Vooral des winters is wassching meteen weinig warm water, inzonderheid bij mestvarkens, bij welke eene groote afechil- vering der huid plaats heeftzeer aan te hevelen, onder voorwaarde dat de stal niet te kond is. De Russchische Nihilisten, die hunne handlangers hebben waar men hen het minst verwachten zonhadden ook al den beul Froloff, die de moordenaars van Keizer Alexander II terechtsteldein hun dienst. Naar men uit Moskau berichtis Froloff in hechtenis genomen omdat ge bleken is, dat hij een maandelijksehe toelage van de Nihilisten genoot, waarvoor hij stukken verduisterde, gevangenen hielp ontsnappen en andere diensten bewees. Te St. Petersburg is weer een ge heime nihilistische drukkerij ontdekt, in de woning van een plotseling overleden student, die eenige maanden lang onder politie-toezicht heeft gestaan. Bij verschei dene andere studenten hadden huiszoe kingen en inhechtenisnemingen plaats. Te Ojagh, in Perzië, is de pest uitgebroken. Er stierven tot dusverre 90 mensohen aan die ziektewelker versprei ding men door verscheidene maatregelen hoopt te voorkomen. In de residentie is nn in een tweede koffiehuis een jockey-biljart geplaatst. Daar is de inzet slechts 10 centen. Ook de werkman zal nu van het dobbelspel aan de roulette-tafel kunnen genieten. In een kolenmijn te Karwin (Oosten- rijksch Siberië) heeft een verschrikkelijke gasontploffing plaats gehad. 112 mijnwer kers verongelukten; zij zijn gedeeltelijk gestikt, gedeeltelijk verbrand. Dénise is nu ook in Rome opgevoerd. De drie eerste acten zijn bijzonder geslaagd, vooral de derde had groot succes. Maar de vierde had de uitwerking van een koud stortbad op het Romeinsche publiek. Na de 3e acte was de belangstelling uitgeput, de redevoering van Thouvenin verveelde het publiekdat verlangend was naar de ontknooping. Dezer dagen wierp een Amsterdamsohe dienstmaagd in opredderingswoede een enveloppe, die zij waarschijnlijk op een schrijftafel had vinden liggen in den vuil nisbak, dien zij vervolgens op de stoep zette. Eerst des avonds kwam men tot de ontdekking dat het handige dienstmeisje met de enveloppe eenige effecten had weggeworpen tot een bedrag van verschei dene duizenden guldens. Gelukkig vond men toen nog het spoor van een paar haveloos gekleede jongens, die de enveloppe met inhoud uit den vuilnisbak hadden gehaald en ermee verdwenen waren. De eigenaar der effecten moet thans weder in 't bezit van het verlorene zijn. Te Groningen heeft de Rechtbank tot 16 maanden celstraf en 100 boete of 7 dagen celstraf veroordeeld zekeren P. K.die voor eenige tijd een 16-jarig dienstmeisje ten huize van Mevr. O. met een mes aan den hals gewond heeft. De Hooge Raad heeft heden verwor pen het cassatieberoep van de twee En- gelschendie door het gerechtshof te Amsterdam waren veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf wegens den diefstal in het gebouw Associatie-Cassa. De Heer J. Oosterom, stationschef te Wormermeer, is als zoodanig benoemd te Alkmaar. Hij wordt vervangen door den Heer Arnoldythans commies le kl. te Haarlem. Te Lage, over de Pruisische gren zen, is Vrijdagmorgen de 83-jarigen W. Br., die alleen thnis wasbij ongeluk op zijne stoof in brand geraakt, en heeft zich daarbij zoo ernstig gebrand dat, toen de buren hem ter hulp wilden snel len hij reeds zoo goed als overleden was. De berichtgevers der Engelsehe bladen in Soudan weten niet veel vroo- lijks te melden. Ondragelijk isvooral te Korti, de hitte, en te Dongola zal het wel ietsmaar toch niet veel beter zijn, I Een verzengende wind, heet zand met zich voerendewerkt nadeelig op den ge zondheidstoestand der troepen. Men is ijverig bezig de tenten te vervangen door hutten van klei en riet. Allerlei kleine en grootere ongelukken het verdrinken van kameelensterfte onder de paarden enz. komen den onaangenamen toestand vermeerderen enof het spel zoo spreken moest, een stoombootje, waarvan men zich veel gemak beloofde voor het onderhouden der communicatie en kleine transporten is hij Dongola op eene rots geloopen en dientengevolge onbruikbaar geworden. Op aansporing van de kolfvereeni- ging «de vier eenen» te Spanbroek, is een nationale kolf bond gesticht, welke voornemens is jaarlijks een nationalen kolfwedstrijd te hondenwaarvoor de sociëteit „de Kroon", te Haarlemkoste loos haar lokaal beschikbaar heeft gesteld. Maandag namiddag heeft er weder om eene ontsporing plaats gehad op eene der lijnen van de Westlandsche stoomtram maatschappij De tram die te 4 ure van 's-Gravenzande naar de residentie vertrekt, is even voor het dorp Monster ontspoord, en dientengevolge «en waggon 2e klasse met de zich daarin bevindende passagiers in de vaart geraakt. Met de grootste moeite gelukte het den medepassagiers le klasse en hulpvaardige mensohen al de reizigers veilig aan den wal te brengen. Sommigen moesten door de stuk gesla gen ruiten worden bevrijd. Yan de 22 reizigers zijn 8 min of meer zwaar ge kwetst. Onder anderen had de vrouw van den stalhouder M. te 's-Gravenhage het ongeluk den arm te breken. Nog erger kwam de machinist er af. De machine toch is dwars over den weg gesprongen, en de machinistdie met zijn voet 'den remtoestel in beweging brachtkreeg den hefboom in den onderbuik. Hij werd naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage Vervoerd, en ofschoon zijn toestand aanvankelijk zorgbarend scheenvleit men zichhem te behouden. Hij bracht een rustigen nacht door. Ook de waggon le klasse is uit de rails gesprongen, maar op den weg blijven staan. Door het ongeval werd de dienst gestremd. Men hoopt heden middag den weg weer vrij te hebben. Uit het voorloopig onderzoek naar het ongeval van de stoomtram in het Westland, is gebleken dat zoowel de weg als het materieel in volkomen goeden staat waren dat de ontsporing heeft plaats gehad op een recht gedeelte van den weg met Yignola-spooren dus de oorzaak der ontsporing waarschijnlijk is toe te schrij ven aan eenig voorwerp, dat op derails moet hebben gelegen. In den nacht van Yrijdagop Zaterdag is te Houtrijk en Polanen op verschillende plaatsen ingebroken of zijn daartoe pogin gen in het werk gesteld. Bij een wagen maker heeft men zich door het uitsnijden van een ruit van het noodige gereedschap voorzienbij een kruidenier zijn eenige waren medegenomen, terwijl een bakker, omdat hij aan 't werk washet inbreken verhinderde. Men vermoedt, dat dit gezelschap uit drie personen bestonddoch men is de daders nog niet op 't spoor. Yan de gedresseerde zeehonden in het aquarium van Westminster worden wonderen verhaald. Zij »apporteeren« zoo goed als hunne naamgenooten op het land. Op bevel van hun meester brengen zij hem in het water geworpen geldstukken en levende visschen ookzonder die eenigzins te beschadigen. Zij redden een mandie zich houdt alsof hij in hun vijver verdrinkten brengen hem voor zichtig op het droge. Ook maken zij mu ziek de een met een schelletje, de tweede met bekkensde derde met een tamboerijn, en zij moeten daarbij zelfs eenig gevoel voor maat aan den dag leggen. Generaal Grahamdie in Soeakiem het bevel over de nieuwe expeditie tegen den Mahdi zal voeren, is van de wonde aan zijn been hersteld en nit Kaïro naar Soeakiem vertrokken.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5