Kennisgeving'. ADVERTENTIEN. „De Vrijwillige Liefdebeurs", KEUKENMEID, Keukenmeid Meid-alleen. Dienstbode, Dienstbode BUITENMEID, Een Dagmeisje gevraagd Een fatsoenlijk Burgermeisje Dagmeisje, TE HUUR TE HUUR gevraagd Terstond TE HUUR, Kost en Inwoning, dat het zwaartepunt van den toestand niet ligt in de maatregelen waarvan de Engel- sche autoriteiten mededeeling doen om de publieke opinie te leiden, maar in de onderhandelingen van Kabinet tot Kabinet, en dat, zoo de gang van deze laatste natuurlijkerwijze aan het oog van het publiek ontsnapt, daaruit toch nog niet mag worden opgemaakt dat de uitkomsten van die diplomatieke onderhandelingen onbevredigend moeten zijn; en dit te minder, omdat de jongste authentieke verklaringen der Engelsche ministers betrekkelijk de Afghaansche quaestie in hoofdzaak aan het optreden van Rusland recht deden weder varen. De werkelijke toestand stemt in elk geval met het schrikbeeld van een Russisch-Engelsch conflict wegens Afgha nistan alles behalve overeen." De heer Enklaar van Gruericke meldt in de Mataram, een O. Ind. dagblad Zonder iemand noodeloos te willen verontrusten, gevoel ik mij verplicht publiciteit te geven aan een door mij waargenomen verschijn sel, dat door de mannen der wetenschap als een der stellige voorboden van een vulcanische uitbarsting of eene aardbeving wordt beschouwd. Sinds 8 of 10 dagen, namelijkis het water der bronnen, en gevolgelijk dat der rivieren en beken,op de door mij beheerde onderneming Bodojo, in eene zoo opvallende mate verminderd, dat de hoeveelheid daarvan thans niet grooter is dan verleden jaar in het laatste gedeelte van den oostmoesson. Vele gronden, die anders in den regentijd overvloed van water (uit bronnen) hebbenliggen thans droog en zulks ondanks het in de laatste maand in het gebergte bijna dagelijks flink heeft geregend. Wij hebben dan ook reeds verscheidene malen bandjir in de rivieren gehad, doch na afloop van het regenwater werden zij wederom geheel of bijna droog. Beschouwt men dit verschijn sel in verband met de verdwijning van de honderde voeten hooge rookkolom, welke tot voor weinige dagen uit den Merapi opsteegdan kan ik niet ontveinzen eenige vrees te koesterendat het oogenblik eener uitbarsting van den vulkaan niet ver meer verwijderd is. Men schrijft uit IJmuiden Het fort begint als 't ware den omtrek te beheerschende hooge duinen onttrokken vroeger de verdedigingswer ken aan het oog, doch langzaam en ze ker voerden de zandtreinen, waarvan men van den vroegen morgen tot des avonds de locomotieffluit hoortdie voorste zandreuzen heen om naar heinde en ver re verspreid te worden. Wel is nog slechts het terrein rondom het fort ten deele geraseerd, doch ook de fortheuvel komt thans geheel vrij in 't gezicht en over de ontstane vlakte, alreeds groot genoeg om een stadje daarop te bouwen, snuift ook het stoomros dat de meter- dikke pantserplaten van Gruson aanvoert. Ook worden thans een paar 24 centi meter kanonstukken aangevoerd. Het fort zelf is een kunstig bouwgewrocht en zeer bezienswaard. Thans is men bezig met den bouw van de strandbatterij. Ook de telegraaf en de toren naderen hunne voltooiing. Als bijzonderheid moge dienendat de onderaardsche gangen in het fort aan de wanden geheel bezet zijn door dui zenden muggendiewachtende op schoo ner dagendaar overwinterden. Men moest trachten ze daar alten hun graf te doen vinden In een brief uit den Haag in de Mid del. Cl. wordt het volgende medegedeeld In een onzer academiesteden bestaat een studentengezelschap onder den naam Ommerschansianawaarvan alleen zij lid mogen zijndie op de treurige eer kun nen bogen van wegens dronkenschap ver oordeeld te zijnDronkenschap en ver oordeeling daarvoor is hun nog niet voldoendezij moeten zich ook nog tooien met een insignedat alleen voor hen die het zoover brachtenbereikbaar is Vóór eenige eenige dagen waren te Meppel een man en eene vrouw aan typhus overleden. Verscheidene van hunne te Leeuwarden vertoevende familieleden, schippers, begaven zich naar Meppel ter bijwoning van de begrafenis. Niet minder dan 7 hunner werden daarop door dezelfde ziekte aangetast. Reeds zijn er 2 van overleden. De 5 overigen wor den sedert Donderdag jl. in het hulp ziekenhuis (bestemd voor lijders aan be- smettelijken ziekten) te Leeuwarden ver pleegd. Dezer dagen had er een ernstig voorval in de kazerne der genietroepen te Utrecht plaats. Terwijl men den ge nie-soldaat De Bruijn in arrest trachtte te stellen, verwondde hij drie soldaten met een mes dermate, dat zij onmiddel lijk naar het hospitaal moesten worden gebrachtaan een van hen waren door hem belangrijke wonden toegebracht. De dader bevindt zich thans in hech tenis en zal voor dit feit voor een krijgs raad terecht staan. De heer Voitus van Hamme heeft ontslag genomen als directeur gérant van de Sociétê Sexploitation de V Opera frangais en van den Parkschouwburg te Amsterdam. Het is niet onmogelijkdat genoemde heer als directeur van de opera te Rouaan zal optreden. in het Lagerhuis te Londen is een boodschap der Koningin voorgelezen, waar in werd medegedeeld, dat, wegens den huidigen toestand der staatsaangslegenhe- den en de groote eischen die aan de militaire strijdkrachten worden gesteld tot bescher ming van 's lands belangen, besloten is om de reserve en de militie op te roepen. Men vreest weder voor een uitbar sting van de Etna. Te Nicolosi werden schokken van aard beving waargenomen. In de gevangenis te Philadelphia is een ter dood veroordeeld misdadiger van angst gestorven op den dag dat daar de terechtstelling van een moordenaar plaats had. Hij vroeg gedurig naar die terechtstellingen hij betoonde zich zoo gejaagd en opgewondendat men besloot hem niets daaromtrent mee te deelen. Na afloop van de terechtstelling vond men hem dood in zijn cel. Vermoedelijk stierf hij van schriktoen hij in den gang den stoet hoorde voorbijkomenwelke den veroordeelde naar het schavot bracht. De lijn Oosterbeek—Wageningen van de Ooster Stoomtram-Maatschappij zal op Donderdag 2 April a. s. feestelijk geopend worden. Thans wordt uit Berlijn aan de Temps het volgende getelegrafeerd: Ik weet van gezaghebbende zijde, dat er dezer dagen tijdingen uit Tientsin ont vangen zijnvolgens welke de gedachten- wisseling die er plaats heeft om eene minnelijke schikking te vinden tusschen Frankrijk en China van dien aard is dat er veel kans bestaat op het spoedig tot stand komen der schikking. De Duitsche stoomboot „Arndt" va rende op Rotterdamheeft te Milligen eene roeiboot met vier menschen aangevaren welke door de „Concordiaboot No. I" varende op Nijmegen werden gered. De roeiboot zonk in de diepte weg. Dezer dagen werd door een conduc teur van het Oosterspoor in een ledig rijtuig eene portefeuille gevonden inhou dende negenhonderd vijftig gulden aan bankpapierdie hij bij aankomst te Zutfen onmiddelijk ten politiebureele afgaf. Ver moedelijk was de portefeuille afkomstig van den geleider van een detachement koloniale troepen die in genoemd rijtuig tot Amersfoort hadden plaats genomen. In het entrepotdok te Amsterdam zijn twee pakhuizen onder den last van bietsuiker bezweken. Bij het instorten zijn geen ongelukken voorgevallen. Een huzaar van het 2e regiment, die eenigen tijd geleden uit Haarlem gedeserteerd en naar België gevlucht was, heeft zich te Rozendaal vrijwillig aange meld. Onmiddelijk is hij onder geleide der maréchaussee naar zijne vroegere garnizoensplaats overgebracht. Het is thans gebleken, dat Rege ling die verdacht wordt van den moord te Wageningen gepleegdop 16 Maart het horloge van den verslagene heeft verkocht aan 2 personen te Arnhem. Het horloge is ter hand gesteld aan den officier van justitie alddaar. HAARLEM, 31 Maart 1885. Op de Vrijdag 11. gehouden paar denmarkt waren aangevoerd 85 paarden ven inlandsch ras. De prijzen liepen bij redelijk vluggen handel van 45 tot 400. Het getuigschrift wegens voldoend afgelegd eindexamen der Burgeravond school is Vrijdag 27 Maart uitgereikt aan J. N. LobelW. HazevoetW. Brakel en H. van Brederode allen geboren te Haarlem en aan B. H. Rademacher ge boren te Kampen. Bij den 11. winter gehouden tooneel- wedstrijd te Krommenie werden de vol gende vereenigingen bekroond De letter lievende Vereeniging „J. J. Cremer" alhier le prijs. De Rederijkerskamer „Hand werkers Eendracht" van Amsterdam 2e prijs. Tooneelgezelschap „Oefening kweekt kennis" van Wormerveer 3e prijs. Volgens ontvangen bericht van den Adjunct-Inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht heeft het roodvonk opge houden alhier epidemisch te heerschen. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 28 Mrt. 1885 in de Gouden Leuw, te Haarlem. N°. 1. Winkelhuis, met Pakhuis en Erve. Van Marumstraat 20, 4000, M. Fonds. 2. Huis en Brve, Van Marumstraat 10, 1600, P. Droste qq. n 3. Huis en Erve, naast het voorgaande 8, f1600, P. Droste qq. 4. Huis en Erve, naast het voorgaande 6, 1600, P. Droste qq. u 5. Winkelhuis en Erve, K. Jansstraat 2, 3940, J. Sabelis. n 6. Huis en Erve met Tuin, Korte Hout straat 10. ƒ2060, P. H. Kensen. 7. Huis en Erve, Bakeuessergracht 34zw. en rood, ƒ2050, H. Schornagel, n 8. Winkelhuis, Erve en Tuintje, Lange Annastraat 20, ƒ2125, C. Nederkooru. u 9. Huis en Erve, Korte Dijk 1. 10. Huis en Erve, naast het voorgaande 3. 9 en 10 te zamen 3370, P. Iloogeveen. 11. Huis en Erve, Oostvest 16, ƒ1795, II. van Oorschot Jr. 12. Een stuk Wei-of Hooiland, genaamd „de Vier Mad," in den Inlaagpolder, 2825J. Drieduiten en Mok. 13. Een stuk Wei-of Hooiland, genaamd „het Meesterlaautje", gelegen als voren. f 1400II. v. Veen. De BURGEMEESTER van Haarlem overwegendedat gebleken is dat op een aantal perceelen in deze Gemeente, de letter der kadas trale Sectie en het kadaster- rmmmer ontbreken: Gelet op art. 9 der Algemeene Politieverordening, dus luidende: „Ieder eigenaar, vruchtgebruiker „of beheerder van een gebouw of „besloten erf, is verplicht te zor- „gen, dat aan den hoofdingang van „het gebouw of erf, het plaatselijk „nummer met zwarte cijfers ter „grootte van 10 centimeters en dat „daarnevens de letter der kadas trale Sectie en het kadasternum- „mer duidelijk met groene verf „geplaatst zijn, terwijl ingeval een „gebouw of erf meerdere in- of „uitgangen heeft, op elk daarvan „het plaatselijk nummer met roode „cijfers ter grootte van 10 centi „meters zij gesteld. Als hoofdingang van een ge splitst gebouw zal in den regel „aangemerkt worden, die van het „benedengedeelte". Noodigt de eigenaars, vrucht gebruikers of beheerders van ge bouwen in deze Gemeente uit, de ontbrekende letter en het nummer ten spoedigste duidelijk met groene verf te doen plaatsen. Haarlem, 27 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd: (495) E. A. JORDENS. De BURGEMEESTER van Haarlem brengt ter kennis, dat de Scheepvaart door de Brou wersvaart zal zijn gestremd op Vrijdag en Zaterdag, 3 en 4 April 1885. Haarlem, 30 Maart 1885. De Burgemeester: (496) E. A. JORDENS. BEGRAFENISBOS Korte Begijnestraat 16. In het gewijzigd reglement is het onderstaande bepaald. Als leden kunnen worden aan genomen personen van acht tot dertig jaren. Personen boven dien leefijd wor den aangenomenonder voorwaar de van bijbetaling, van de voor elk jaar verschuldigde Contributie met de rente. De Contributie bedraagt vijfcent per week. Bij overlijden wordt uitbetaald een bedrag van één honderd tien gulden voor hen die vijf en twintig jaren of langer leden der bos zijn geweest, zaldeuitkeering éen honderd en twintig gulden bedragen. Aan ieder die Z6S en dertig jaren achtereenvolgens lid is geweest, wordt vrijstelling van betaling der contributie verleend. Zijdie verlangen lid te worden, moeten zich daartoe vervoegen aan liet gebouw der boseiken Zaterdag avond tusschen 7V» en 9 uur. (497) iiet bestuur. Het j aarlijksch EXAMEN van de leerlingen der lagere Scholendie de hoogste klasse hebben doorloopen en met 1 Mei a. s. de School ver laten zal worden afgenomen op Vrijdag 24 April, des mor gens ten 8Yi, ure, in het gebouw der kostelooze School Bin de Spaarnwouderstraat. Leerlingen afkomstig van bijzon dere Scholen in deze gemeente kun nen ook aan dit examen deelnemen Aan alle leerlingen wordt een bewijs uitgereikt, waarop de uitslag van het examen vermeld staat. Opgaven van hen die het examen wenschen afteleggen worden tot 17 April iDgewacht bij den Voorzitter der Commissie. Namens de Comm. v. Toezicht op het lager Onderwijs: Dr. H. BRONGERSMA, Poors. J. KROL Kz.Secret. Mevrouw HULSHOFF—POL Frans Halsplein N°. 10, vraagt tegen Meieene nette P. G.genegen ook huiswerk te verrichten. Goede getuigen worden vereischt. (501) Gevraagd tegen 1° Mei eene bekwame loon f 100. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. AdresGed. Oude Gracht 108. Gevraagd tegen Mei a. s., in een klein gezin zonder kindereneene nette DIENSTBODEals (503) Adres: Raamvest 13b. Met genoegen melden wij dat het heden 50 jaar geleden is, dat C. WAALEWIJN bij onze firma werkzaam is geweest. W. VOET ZONEN. Haarlem1 April 1885. Met 1 Mei gevraagd eene van de P. G.goed kunnende koken en werken. Adres bij de uitgevers van dit blad. (504) Wordt gevraagd tegen 1 Mei a.s., eene fatsoenlijke als Meid-alléén, niet beneden de 25 jaar en van de P. G. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven franco onder N°. 500, aan het bureau van dit blad. Mevr. de Wed. VAN MANSVELT vraagt tegen Mei eene als meid-alleen, een burgerpot kunnende koken en huiswerk ver richten liefst uit de omstreken van Haarlem. Adres: Oranjestraat 4. AdresBurgwal N°. 4. (506) zag zich gaarne geplaatst met Mei als WERKMEIDvan de P.G., oud 21 jaar goed kunnende naaijen, mazen en met de wasch omgaan. Brieven franco onder N°. 507, aan het bureau van dit blad. Men vraagt een knap dat goed kan werken, om met Mei in dienst te treden. Adres Lange Veerstraat 4. (508) 2 Voor- en 2 net gemeub. Kamers, op een mooien stand, riant uitzicht, 1 April te aanvaar den. Brieven franco onder N°. 509 aan het bureau van dit blad. gemeubeleerde Kamers, waarbij een ruim Benedenvertrek, liefst aan de straat. Brieven onder N° 510, bij de uitgevers dezes. voor een eenig mensoh, een Boven-Voorkamertje. Te bevragenGr. Heiligland 9. Een Jongmensch, z. b. b. h. h., verlangt met primo Mei, hij fat soenlijke Burgerlieden van den P.G., met gebruik van vrije kamer. Aanbiedingenmet opgave van prijs, worden franco ingewacht onder N°. 512, bij de Boekhandelaars De Erven Loosjes Haarlem. rr v 1 *7<r: SM o> j- N O ffl" K- 8 £2 H £L 5' fcfl c-cn? CD B r*. CD M OCR 2 P L_J CO 5*

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3