Tweede Blad. van ZATERDAG 30 Mei 1885. TE MUUR. Nieuwsberichten. Anegang. Ia. Gem. bovenvoork. m. alc. 26 p.m. 19. Gem. kamers m. aleoof 25 p.m. 20. Bovenhuis f 100 p.j. Baan. 15. Huis met tuin r 250 p.j. terst. Bakenessergraoht- 70. Bovenhuis 15 p.m. terst. Barteljorisstraat. 4. bovenhuis ƒ325 p j. terst. Begijnhof. 13. Bovenkamer /1.50 p.w. Botermarkt. 4. Voor- en achterk. /1.75 p.w. terst. Brouwerstraat. 27. Gem. kamer ra. bedien. /35 p.m. Burgwal. 26Bovenhuis 140 p.w. terst 57. Bovenhuis f 1.75 p.w. terst. Drossestraat. 14. Benedenhuis ƒ3 p.w. Prankenstraat. 19. Huis ƒ250 p.j. terst. Gasthuissingel. 24rd. Bovenhuis f A 75 p.j. Gasthuisstraat. 26. Bovenkamer ƒ1.25 p.w. terst. Gasthuisvest. 9. Bovenhuis 160 p.j. Juni. Ged. Kraaienhorstergracht. 14. 2. Bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Ged. Oudegracht. 16. Huis met tuin J 600 p.j. Aug. 54. 2 zolders 14 p.w. terst. i. 105. Huis 600 pj. Aug. of Nov. Ged. Voldersgracht. 13. Benedenhuis ƒ3.25 p.w. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. 32. Bovenhuis t'A p w. 76. Bovenhuis ƒ4 p.w. terst. Groote Houtstraat. 7. 2 gem kamers '25 p.m. 12. Vrij bovenhuis ƒ400 p.j. terst. 14. Bovenhuis ƒ300 p j terst. 46. 2 Gem. achterk. ƒ24p.m. 15 Juli. Groot Heiligland. 9. Voorkamer ƒ1 p w. 13. Winkelhuis /4.50 p.w. terst. 38. Bovenkamer ƒ0.80 p.w. terst. Hagelstraat. 49. Bovenvoork. J 1.25 p.w. terst. Houtmarkt. 43Bovenachterkƒ1 25 p.m. terst Jaeobijnestraat. 20rd. Vrij Bovenhuis 275 p.j. terst. Jansweg. 25a. Winkelhuis 600 p.j. terst. Kamperlaan. 8b. Spasme Rust /450 p j. Kampervest. 32. Bovenhuis t'A 75 p.w. Kennemerplein. 9. Huis /750 p.j terst. Kerkstraat. 8. Bovenhuis 2.50 p.w. terst. Kleine Houtstraat; 5. 2 gem. kamers ƒ25 p.m. terst. 17. Zit- en slaapkamer 30 p.m. 21 rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. terst. 59. Huis met tuin 600 p.j. terst. 63. Gem. bovenk. m. bed. 20 p.m. Apr. 103. Gem. kamer m. ale. ƒ16 pm. Juli. 10S. 2 gem. kamers en suite ƒ20 p.m. terst 109. Huis m. tuin 450 p.j. terst. Kinderhuisvest. 21a. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. 21b. Huisje ƒ1.50 p.w. 21c. Huisje 1.75 p.w. 25. Bovenhuis ƒ300 p.j. Aug. Klein Heiligland. 7. Kelder ƒ40 p.j. 80. Achterkamers 1 p.w. terst. Korte Jansstraat. Winkelhuis /250 p j. terst. Korte Spaarne. Huis ƒ4.25 p.j. Juli. Korte Zijlstraat. Bovenvoorkamer 1.25 p.w. terst. Kleine Houtweg. 30. Huis ƒ360 p.j. terst. Koningstraat. Bovenhuis ƒ450 p.j. terst. Bovenhuis ƒ200 p.j. Juni. Kralensteeg. No. 10. Bovenhuis 125 p.w. terst. Lange Lakenstraat. No. 14. Bovenhuis ƒ2.30 p.w. terst. No. 14a. Benedenhuis ƒ2.30 p.w. terst. Lange Margarethastraat. No. 1. Benedenhuis f'A p.w. terst. Leidschestraat. No. 33. Huis m. tuin ƒ4 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 31. Huis met tuintje ƒ300 p.j. Aug. Papentorenvest. No. 8. Pakhuis en erf ƒ2.25 p.w. terst. Raamvest. No. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. No. 41rd. Bovenhuis ƒ260 p.j. Aug. No. 43. Huis ra. tuin 450 p.). Aug. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No No, No No No No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. 5. 7. 19. 46. No. No. •No No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. Ravelingsteeg. 8. Bovenhuis 2.25 p.w. terst. Ridderstraat. 9. Koetshuis, paardenstal en woning ƒ400 p.j. terst. Rozelaan. 12. Gem. kamers 20 p.m. terst. Smedestraat. 26. Winkelhuis ƒ350 p.j. terst. Stationsplein. 20. Huis /400 p.j. 1 Aug. Stoofsteeg. 5rd. Bovenwoning ƒ2 p.w. terst. Spaarndammerweg. 205. Bovenhuis 2 p.w. terst. 205. Benedenhuizen ƒ2.25 p.w. terst. Spaarnwouderstraat. 21. Bovenhuis /200 p.j. Turfsteeg. 3. Bovenhuis /1.75 p.w. terst. Verl. Frans Halsstraat. 4. Bovenhuis ƒ3.50 p.w. terst. Verl. Oranjeboomslaan. 125. Huis met poort. f'A p.w. Van Marumstraat. 12. Huis ƒ3.25 p.w. terst. Vogelkoopsteeg. Huis 1.75 p.w. terst. Vrouwensteeg. 11. bovenkamer ƒ1 p.w terst. W armoestraat. 19. 2 Gem. kamers 25 p.m. terst. Wilsonsplein. 2. Gem. kamers /20 p.m. terst. de Witstraat. 22. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Zuider Buitenspaarne. 78. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Zuiderstraat 19. Bovenvoorkamer ƒ1.25 p.w. Zijlsingelstraat. 8j. Bovenhuis /20u p.j. terst. 8 L. Ben. huis m. tuin 200 p.j. terst. 8 o. Bovenhuis ƒ225 p.j. Mei. Zijlweg 1b. Huis met tuin ƒ475 p.j. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een winkelhuis, Spaarne. Een winkelhuis, Koningstraat. Een bovenhuis, Schachelslraat. Het schijnt, dat men op het ge bied der journalistiek in ons land niet spoedig zich laat afschrikken. Zoo wil men in Amsterdam thans weer een nieuw goedkoop dagblad oprichten van zeer ge avanceerde richting. De heeren Dr. H. C. Maller van Amsterdam en P. C. F. Frowein hebben den uitgever, den heer W. C. de Graaff, hunne ondersteuning toegezegd. Men verhaalt dat prins Von Biss marek voornemens ismisschien reeds over een paar wekennaar ons land te komenom onze zalmvisscherijen in oogen- schouw te nemen. De bevreesden voor eene Duitsche an nexatie zullen zeker wel weer droomen van geheime plannendie er achter dat onschuldig bezichtigen van onze zalm visscherijen zijn verscholen. Een standbeeld voor Darwin zal in het begin van Juni in het Museum voor Natuurlijke Historie te Londen onthuld worden door den Prins van Wales. Naar men verneemt heeft de Refe rendaris der Afdeeling Kunsten en Weten schappen, Jhr. Mr.V. E. L. de Stuers, daar toe gemachtigd door den Minister van Binnenlandsche Zakenonzen dichter ten Kate uitgenoodigd tot het schrijven eener cantate, uit te voeren bij gelegenheid van de aanstaande opening van 's Rijks Museum te Amsterdam. Zondag is de bliksem geslagen in eenige telegraafpalen tusschen Hardenberg en Dedemsvaart. Vijf palen zijn grooten- deels vernield en de draad is afgebroken, zoodat er op dit oogenblik geen gemeen schap bestaat tusschen de telegraafkanto ren Dedemsvaart en Koevorden. Zaterdagavond moesten een metse laar en diens vronw bij een der nota rissen te Amsterdam een hun te beurt gevallen erfenis in ontvangst nemen. In plaats van met het niet onaanzienlijk bedrag naar huis te gaanwaar hunne kinderen te vergeefs hunne terugkomst verbeidden, begaven zij zich naar de kroegwaar zij zich zóó te buiten gingendat zij wegens openbare dronkenschap in hechtenis wer den genomenen eerst in den ochtend uit een der politiebureaux werden ontslagen. De Mormonendie sedert eenige weken te Utrecht hunne leer trachten ingang te doen vindengaan nu eene schrede verder. In een klein geschrift, aldaar in een brievenbus gevondenwordt de veelwijverij onbewimpeld aanbevolen met aan den bijbel ontleende bewijsgronden. Onder den titel De Ambachtsman., zullen de uitgevers J. van der Endt Zoon te Maassluisden 6en Juni a. s. aan vangen een blad uit te gevendat als vakblad zal optreden voor Timmerlieden Metselaars, Machinisten, Smeden, Ver vers, enz. Voor zekere rechtbank werd, vol gens het H.-blad, onlangs de quaestie geopperd of een blinde wel gerechtelijk aansprakelijk is tot het betalen van een wissel, getrokken op zicht. Voor het hof van assises te Chalons- sur- Saöne is het tweede proces tegen een aantal werklieden te Montceaules-Mines begonnen wegens het gebruik van dyna miet, ter verwoesting van het leven en de eigendommen van eenige opzichters ingenieursenz. Het gebeurde had plaats in 1883 op verschillende dagen des jaars, en ook in 1884. Figaro zegt, dat het zeker is, dat de my nwerkersdie het dy namiet gelegd hebben, misleid zijn ge worden door de politie, die hen in de val heeft laten loopen. Het parket zelf heeft dit erkend. Dit proces wekt thans weinig aandacht. De dood van Victor Hugo dringt alles op den achtergrond. De methode van dr. Closset, ge neesheer te Luik, om rauw vleesch te conserveeren bestaat in het volgende het vleesch wordt in eene oplossing van onderzwaveligzure soda gedoopt en daarna in hermetisch sluitbare bussen aan een atmosfeer blootgesteld, die van de zuur stof in de kiemenwelke de rotting te weeg brengen, verstoken is. Deze anti septische atmosfeer wordt tot stand ge- gebracht door het leiden van een lucht stroom door verscheidene oververhitte gla zen buizen, die voor een deel grof gestooten houtskool en voor een ander deel een mengsel van houtskool en zwavel bevatten. De uitvinder van deze methode had zich ten doel gesteld, op die manier behan deld vleesch minstens 40 dagen lang versch te doen blijvenen dan nog een dag of 10 a 15 bruikbaar te doen zijn. Bij de genomen proeven bleek het nog, na 4550 dagen in flesschen te hebben gestaan, zeer goed en normaal van smaak; het zag er ook goed uit, had geen reuk en was normaal van kleur en elasticiteit. Vrijdagavond vertoonden zich te Hardenberg eene troep Zigeunersdie op een drietal wagens eene talrijke familie vervoerden. Men schat hun aantal op 25 a 30 personen. Ze kwamen uit het Laar in Pruisenalwaar zij een paar dagen in tenten vertoefd haddenen wilden nu ons land binnendringen. Door de Rijks- en Gemeente-politie te Heemse zijn deze ongenoode gasten weer over de grenzen in de richting van Neuenhaus getranspor teerd. Volgens Grieksche bladenis in de oude stad Elatea een steen gevonden met Grieksche en Latijnsche opschriften, welke zouden moeten aanduidendat dit nu de steen was waarop Jezus op de bruiloft te Kana zijn wonder verrichtte. Die steen moet door een der apostelen naar Grie kenland zijn overgebracht. De bisschop van Patras heeft zich met een Regeerings- ambtenaar naar Elatea begevenom den steen plechtig naar Athene te laten overbrengen. - De gemeentelyke gasfabriek te De venter behaalde in 1884 een zuivere winst van 23,406,83. In de nalatenschap van wijlen den gemeente-archivarisvan Amsterdamdr. P. Scheltema, bevindt zich een schilderij van J. Mickervoorstellende den platten grond van Amsterdam na de tweede uit legging met al de toen bestaande gebou wen. De erfgenamen hebben zich bereid verklaard, dit stuk voor eene som van 1200 ten behoeve van het Gemeente archief af te staan. B. en W. van Amsterdam achten het wegens de betrekkelijk groote waarde, die het stuk als eenig exemplaar, ook volgens het oordeel van raadgepleegde deskundigen, voor de gemeente heeft, wenschelijk, van dat aanbod gebruik te maken, en stellen voor daartoe te worden gemachtigd en de uitgave te bestrijden uit de opbrengst van het legaat, door wijlen den heer C. L. Hostman te Triëst aan de gemeente gemaakt en bij beslnit van 2 Januari aanvaard. Zondag sloeg de bliksem in de con sistoriekamer der Herv. kerk te Nieuw- Loosdrecht. De muur werd gescheurd, de ruiten werden verbrijzeldde venster luiken in gehavenden toestand weggeslin gerd terwijl de haan van den toren op de speelplaats der school terecht kwam. Ook aan een woonhuis naast de kerk bleef bijna geen ruit heel. Te Vreeswijk verkoopt men tegen woordig dalmosterdgeen echte mosterd, maar jenever in de mosterdpotjes van J. Dal te Utrecht, die volgens het eti quette indertijd werden bekroond. Men zag reeds menig drinkebroer voor 9 cen ten dalmosterd in eens naar binnen slaan. Een boer uit het dorp Pijnakker, die dezer dagen met eene vrouw uit de Bagijnestraat in Den Haag een ritje door de schoone dreven van Den Haag maakte, en na afloop ten huize van zijne gezel lin afstapte, miste, toen hij wilde ver trekken, zijn gouden horloge en ketting. Na aangifte bij de politie vond deze het uurwerk onder het bed terugwaarna proces-verbaal werd opgemaakt. Tot dusverre waren in het krank zinnigengesticht te 's Hertogenbosch ruim 600 lijders opgenomen. Volgens de nieuwe wet op de krankzinnigengestichten moet bij koninklijk besluit voor ieder gesticht bepaald worden het maximum van het getal lijders dat daarin verpleegd mag worden. Naar men verneemt, zou door de in specteurs der gestichten aan de Regee ring zijn voorgesteld voor het gesticht te 's-Hertogenbosch het maximum van het getal lijders te bepalen op 350, ten zij belangrijke verbouwingen aan het ge sticht werden gedaan. Het schoolfonds voor schipperskin deren in Friesland ontving van het hoofd bestuur der Maatschappij tot Nut van 't algemeen, behalve een jaarlijksche bij drage van f 100 gedurende vijf jaren voor het loopende jaar nog eene gift van ƒ150. In het afgeloopen jaar werden door dit fonds 28 kinderen voor geregeld school bezoek uitbesteed, terwijl bovendien nog voor 35 kinderen aanvraag was gedaan. In het Zwitsersche kanton St. Gal len zijn in den nacht van 15 op 16 Mei 110 schapen doodgevroren. Te Luzern maakt men zich ongerust over een Engelsch officierKolonel Hill, die den 7en dezer naar Hergiswyl aan den voet van den Pilatus ging, en niet teruggekeerd is. Hij moet zich geheel alleen op weg begeven hebbenom over den Klimsenhorn, den Pilatus te beklimmen. Een oude bergbewoner, die hem ontmoettewaarschuwde hem door gebaren (de kolonel verstond geen Duitsch) voor de groote hoeveelheid sneeuw, die er gevallen wasmaar Hill liet zich niet van zijn voornemen afbrengen. Het is bijna zeker, dat de onvoorzich tige in het gebergte onder de sneeuw be dolven werd. Woensdag ochtend is door de po litie te Rotterdam eene vrouw aangehou den die er haar werk van maakte, hui zen binnen te sluipenom gangmatten weg te nemen, waarbij zij het hoofdza kelijk op kantoorlokalen scheen gemunt te hebben.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5