van ZATERDAG 6 Juni 1885. TE HUUR. Nieuwsberichten. Anegang. No. Ia. Gem. bovenvoork. m. ale. 26 p.m No. 10. Gem. voork. m. bedien. J15 p.m No. 19. Gem. kamers m. aleoof ƒ25 p.m No. 20. Bovenhuis ƒ400 p.j. Baan. No. 15. Huis met tuin /250 p.j. terst. Bakenessergraoht. No. 70. Bovenhuis 15 p.m. terst. Barnsteeg. No. 10. Huis 1.85 p.w. terst. Barteljorisstraat. No. 4. bovenhuis ƒ325 p j. terst. Begijnhof. No. 13. Bovenkamer /1.50 p.w. Botermarkt. No. 4. Voor- en achterk. /1.75 p.w. terst Brouwerstraat. No. 27. Gem. kamer m. bedien. /35 p.m. Burgwal. No. 26. Bovenhuis ƒ1.40 p.w. terst. No. 57. Bovenhuis 1.75 p.w. terst. Drossestraat. No. 14. Benedenhuis 3 p.w. Prankenstraat. No. 19. Huis f250 p.j. terst. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis ƒ375 p.j. Gasthuisvest. No. 9. Bovenhuis 160 p.j. Juni. Ged. Kraaienhorstergracht. No. 14. 2 Bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Ged. Oudegracht. No. 16. Huis met tuin 600 p.j. Aug. No. 54. 2 zolders r4 p.w. terst. No. 105. Huis /fiOO pj. Aug. of Nov. Ged. Voldersgracht. No. 13. Benedenhuis /3.25 p.w. No. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. No. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. No. 32. Bovenhuis f'A p.w. No. 76. Bovenhuis ƒ4 p.w. terst. Groote Houtstraat. No. 7. 2 gem kamers '25 p.m. No. 12. vrij bovenhuis ƒ400 p.j. terst. No. 14. Bovenhuis ƒ300p.j. terst. No. 46. 2 Gem. achterk. ƒ24p.m. 15 Juli. Groot Heiligland. No. 9. Voorkamer ƒ1 p w. No. 38. Bovenkamer ƒ0.80 p.w. terst. Hagelstraat. No. 49. Bovenvoork. 1.25 p.w. terst. Houtmarkt. No. 43. Bovenaehterkƒ1.25 p.m. terst. Jaeobijnestraat. Vrij Bovenhuis f275 p.j. terst. Jansweg. No. 25a. Ben. winkelhuis m. tuin ƒ7 p.w. Kamperlaan. 6a. Huis ƒ1.50 p.w. terst. Spaarne Rust ƒ450 p.j. Kampervest. 32. Bovenhuis f'A 75 p.w. Kennemerplein. Huis 750 p.j terst. Kerkstraat. Bovenhuis 2.50 p.w Kinderhuisvest. No. 21a. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. No. 21b. Huisje ƒ1.50 p.w. No. 21c. Huisje /1.75 p.w. No. 25. Bovenhuis 1300 p.j. Aug. Kleine Houtstraat; No. 5. 2 gem. kamers ƒ25 p.m. terst. No. 17. Zit- en slaapkamer ƒ30 p.m. No. 21rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. terst. No. 59. Huis met tuin 600 p.j. terst. No. 61. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 63. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 103. Gem. kamer m. alc. ƒ16 pm. Juli. No. 108. 2 gem. kamers en suite ƒ20 p.m. terst No. 109. Huis m. tuin 450 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder ƒ40 p.j. No. 80. Achterkamers 1 p.w. terst. Korte Jansstraat. No. Winkelhuis /250 p.j. terst. Korte Spaarne. No. 5. Huis 4.25 p.j. Juli. Korte Zijlstraat. No. 7. Bovenvoorkamer ƒ1.25 p.w. terst. Kleine Houtweg. No. 30. Huis ƒ360 p.j. terst. Koningstraat. No. 13. Bovenhuis /275 p.j. No. 19. Bovenhuis ƒ450 p.j. No. 46. Bovenhuis ƒ200 p.j. No. 51. Gem. kamers 20 p.m. 1 Kralensteeg. No. 10. Bovenhuis 1.25 p.w. terst. Kruisweg. No. 3. Huis met tuintje ƒ275 p.j. Lange Margarethastraat. No. 1. Benedenhuis f'A p.w. terst. Leidsehestraat. No. 33. Huis m. tuin 4 p.w. terst. Linschoterstraat. No. 25. Huis met tuin fi50 p.j. terst. No. 27. 2 Huizen m. tuinen 3 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 31. Huis met tuintje ƒ300 p.j. Aug. No. 20rd. No. No. No. No. 9. No. 8. terst. terst terst terst Juli. No. No. No. No. No. No. *No No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. Oude Weg. 49b. Huisje t 2 p.w. terst. Papentorenvest. 8. Pakhuis en erf f2.25 p.w. terst. Haamvest. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. 41rd. Bovenhuis ƒ260 p.j. Aug. 43. Huis m. tuin ƒ150 p.j. Aug. Bidderstraat. 9. Koetshuis, paardenstal en woning ƒ400 p.j. terst. Bozelaan. 12. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. Smedestraat. 26. Winkelhuis ƒ350 p.j. terst. Stationsplein. 20. Huis /400 p.j. 1 Aug. Spaarndammerw eg. 205. Bovenhuis 2 p.w. terst. 205. Benedenhuizen ƒ2.25 p.w. terst. Spaarn wouderstraat. 21. Bovenhuis /200 p.j. Valkensteeg. 1. Bovenkamer 1 p.w. terst. Verl. Oranjeboomslaan. 125. Huis met poort, t 3 p.w. Van Marumstraat. 12. Huis ƒ3.25 p.w. terst. V ogelkoopsteeg. Huis 1.75 p.w. terst. Vrouwensteeg. 11. bovenkamer ƒ1 p.w terst. Warmoestraat. 19. 2 Gem. kamers 25 p.m. terst. Wilsonsplein. 2. Gem. kamers 20 p.m. terst. de Witstraat. 22. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Zuider Buitenspaarne. 78. Huis met tuin f350 p.j. terst. Zuiderstraat. 19. Bovenvoorkamer ƒ1.25 p.w. Zijlsingelstraat. 8 JBovenhuis f 200 p.j. terst 8 o. Bovenhuis 225 p.j. Mei. Zijlstraat. 65. Bovenwoning f400 p.j. Nov. Zijl weg. 1b. Huis met tuin 475 p.j. terst. Bij den Makelaar N. D. DB LEUR te bevragen: Een winkelhuis, Spaarne. Een winkelhuis, Koningstraat. Een bovenhuis, Schachelstraat. Een Amerikaansch dagblad deelt bet volgende mede onder het opschrift De kunst om klassieke muziek te beoordeelen. Er bestaat een zeer eenvoudig middel, dat zelfs den meest onwetende op het pnnt van muziek in staat stelt, te oordeelen of een muziekstuk eenige waarde heeft of niet. Wanneer gij namelijk in de mu ziek hoort: „1, 2, 3, hop, hop, hop' of: „1, 2, 3, bom, bom, bom" dan kunt gij er zeker van zijndat het stuk zeer weinig waarde heeft, en gij moet uwe grootste minachting aan den dag leggen. Hoort ge echter muziek, die klinkt, alsof een afgepast aantal noten in een vat geworpen en voortdurend daarin omgeroerd wordt, als gerstkorrels, dan kunt ge ze ker zijndat het een fuga is en gij moet een gezicht zettenwaarop de grootste belangstelling te lezen staat. Klinkt het alsof de noten in droppels op den bodem van het vat neervallen en van tijd tot tijd onmerkbaar schijnen in een te vloeien, weder duidelijk hoorbaar trachten te worden in de melodie, dan is het waarschijnlijk een nocturno, en nocturno's behooren, zooals ge weet, tot de schoonste muziek. Wanneer de noten schijnen te komen aanrollen in geheele wagenvrachtenen iedere wagen eene andere soort van tonen bevat dan de voorgaande en wanneer het u voorkomt of die wagenvrachten een on eindig langen tijd noodig hebben om voor hij een bepaald punt te komen dan hoort ge een symphonie en symphonieën zijn de grootste werken, die ooit gecomponeerd zijn. Wanneer het u in de ooren klinkt, alsof de tonen bij massa's tegelijk weg geworpen en daarna weder met geweld in hoopen bij elkander geperst worden om ten laatste met het overdoovend ge raas van dynamietpatronen in de lucht uiteen te springen dan is het eene rhap- sodie en rhapsodiën, behooren tot de laatste mode in de muziek. Zooals wij reeds vroeger meldden had de Spaansche regeering de inenting tegen Cholera, door Dr. Ferran, verbo den. Een bericht van Zaterdag deelt ons thans weer mede, dat de minister ver gunning heeft gegeven om met het inen ten voort te gaan maar daaraan de voor waarde verbondendat de Eegeerings- commissie zal tegenwoordig zijn, ten einde de uitkomsten te kunnen beoordeelen, Het is gebleken dat te Amsterdam eene bende uit vier deugnieten meisjes nogal, waarvan de oudste 10 en de jongste 8 jaren telt bestaande, zich steeds op de drukste plaatsen, liefst bij een opstootjetusschen de menigte meng den om zakken te rollenen dan niet schroomden, als de toegang tot de zak waarin het gewenschte schuilde, niet al te makkelijk was, het bovenkleed der bezitster open te snijden, om zoo doende den buit machtig te worden. Opmerkelijk is hetdat de oudste dier bende de jongeren zoo onder den duim haddat zij ze door allerlei bedreigingen tot haar plicht wist te brengen, om het verlangde contingent te leveren. Zondag werd uit het kanaal te Klein-Lannije tegenover het dorp Eisden, het bovenlijf van een drenkeling opge haald, wiens lijk door een stoomboot middendoor was gesneden. Het akelige overschot bleef geruimen tijd aan den openbaren weg liggen, zonder dat men op de gedachte kwam den afzichtelijken vleeschklomp met een handvol stroo te bedekken. Naar het gelaat te oordeelen, was 't een persoon tusschen de 40 a 50 jaren. Dezer dagen is van Liverpool ver trokken naar het groote Canarische eiland eene duiker-expeditiedie zal beproeven voor de assuradeuren van Lloyds de som van 100,000 pd. st. op te diepenwelke met de stoomboot Alfonso XII in Febru ari 1884 op eene reis naar Cuba is ge zonken. Het schip strandde dicht bij het eiland Las Palmas en zonk weinige minu ten daarop in diepwater. Zekere C. v. K., landbouwer te Peg, gem. Echtis Zondag aangehouden wegens poging tot moord op twee paters uit het Trappistenklooster te Echt. Een der paters heeft eenige hagelkorrels in het rechter been gekregen, de andere is niet gewond. Het schijnt, dat de paters hem verboden haddenzijne schapen op hunne weide te laten grazenen dat hij daarover wraak heeft willen nemen. Naar men uit Napels bericht, neemt de uitbarsting van den Vesuvius in hevig heid toe. Onder de brieven aan onbekenden», waarmede het Haagsche postkantoor ver legen zitkomt een voorgericht aan Anton Rubinstein. Nabij Vreeswijk is uit de rivier een groot zilveren geldstuk in gebaggerd lekzand gevonden. Het is goed bewaard gebleven en draagt de beeltenis van Fer dinand Aartshertog van Oostenrijk. De kriekenverpachtingen zijn te Oud-Beierland in vollen gang. Boomgaar den, die gewoonlijk van ƒ500 tot 700 opbrengengelden thans van f 800 tot 1000. Sedert jaren hebben de boomen niet zoo vol gehangen als thans. -Op de R. K. begraafplaats te 's-Gra- venhage is Zondag een gedenkteeken ont huld op het graf van den Rotterdamschen organist H. G. Marinus. Het is opgericht door de vereenigingde Nationale Zangschool te' s Gravenhage. Een zonderlinge oplichterij werd dezer dagen door een man in den omtrek van het Engelsche stadje Buxton gepleegd. Hij was ziek en hersteldemaar hij wist zich voor den dokter zoo te houdendat deze hem dood waande. Toen stond hij op, schoor zijn baard en knevels af, maakte nog eenige verandering in zijn uiterlijk en stelde zich aan den doctor voor als de broeder van den doode. Hij kreeg het bewijs van zijn eigen overlijden, liet zijn dood inschrijven op het raad huis en ontving de begrafenisgelden van een fonds, waarin hij lid was. Om dit geld was het hem te doen en bij maakte zich, zoodra hij het had, in allerijl uit de voeten. Het bedrog werd spoedigmaar toch te laat, ontdekt. Te Parijs zijn, zooals bekend is, de telephoon en telegraafgeleidingen on dergronds voor het meerendeels langs de de muren der riolen, aangelegd. Eene commissie uit Londenwaar men meer dan ergens elders last heeft van het spinneweb van electrische draden boven de stratenis dezer dagen naar de Fran- sche hoofdstad gegaanom die geleidingen te bezichtingen en te zien, of men ze ook te Londen zou kunnen toepassen. De uitkomst van hun onderzoek is echter niet bevredigend. Ondergrondsche gelei dingen als te Parijs zijn te Londenwe gens de inrichting der riolen aldaar onmogelijken de toepassing van het Fran- sche stelsel zon niet minder dan ƒ400,000 per kilometer kosten Het beroemde Mannekenpis te Brus sel is op ergerlijke wijze verminkt, zoo dat het geheel bedorven is. Prins Robert van Orleansoudste zoon van den hertog van Chartres, is Maandag overleden. Het was altoos een zwak kind. Maandag in den vroegen morgen zonk in het Hollandsch diep onder Lage Zwaluwe, een met steenkolen geladen schip, behoorende aan J. v. d. S., van Drim melen. Tien minuten lang heeft de schipper zich al zwemmende boven water gehou den waarna hij zich heeft weten te redden. Alles was verzekerd. Terwijl de gemeente-veldwachter van EdamH. BoddekeZaterdag avond ongeveer elf uur surveilleerde op den ha- vendijk te Volendam werd hij door een Volendammer visscher onverwachts aan gegrepen en op den grond geworpen. Bod deke viel met zijn aanvaller op den grond en van den dijk, en het scheelde weinig of hij zou in de haven zijn terechtgeko men. De veldwachter trok zijn sabel en geraakte toen van den aanvaller bevrijd. Eene vervolging is ingesteld. De hulponderwijzersnood is in Fries land geweken. Waar ten vorigen jare zich nauwelijks één of ook zich geheel geen sollicitant aanbood, bieden zich nu wel 20 aan. Vele gemeenten haasten zich nu de traktementen te verlagen. De betrek kingen van hoofd der school, wanneer de jaarwedde niet hooger is dan 700, zijn moeielijk vervuld te krijgen. Op last van den luit.- generaal der infanterie is door den kapitein W. L. Pe tit en den len luit. Brandt van het reg. grenadiers en jagers een werkje samen gesteld dat eerstdaags verschijnen zal en tot titel voert: Gids voor den milicien der infanterie. Het is tevens eene hand leiding voor het kader ten gebruike bij de theoriën met de miliciens. Naar men verneemt, zullen H. H. M. M. de Koning en de Koningin nog eene naknur houden te Eichwald, niet ver van Teplitz. Dit Bombay komen berichten om trent geweldige aardbevingen in een deel van de provincie Cashmire. Er zijn een vijftigtal personen omgekomen en velen gekwetst. Door de alg. synodale commissie van de Ned. Herv. kerk is bepaald, dat de commissie van voordracht voor de va cature, ontstaan door de benoeming van dr. W. C. van Manen, kerk. professor te Groningen tot hoogleeraar aan de rijks universiteit te Leidentegen den len Ju li zal worden samengeroepen. De synode kan dan nog tijdens haar gewone verga dering van dit jaar de benoeming doen. In 93 jarigen ouderdom is te Bla- del overleden de oudste notaris in Ne derland de heer F. J. C. Meier. De over ledene vervulde gedurende 65 jaren zijn ambt.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5