Van alles wat. Nieuwsberichten. blik een dronkaard haar tot gezelschap kon gegeven worden en dit vond men niet goed voor haar enz. Deze antwoor den ik zou bijna zeggen uitvluchten - kwamen mij niet afdoende voor. Ka er echter nogmaals op gewezen te hebben dat de kleine onmogelijk bij mij kon blijven en ik haar toch niet weer op straat kon zettenwerd mij dan toch eindelijk toegestaan haar op het bureau te brengen. Wanneer een 9tuk vee onbeheerd wordt aangetroffen zorgt de politie voor behoor lijke stalling en voeding, mag zij dan een kind aan weer en wind blootgesteld op straat of in handen van haar onbekende personen laten? Vooral met de kermis zal weder menig kind in het gedrang komen en van zij nen geleider afdwalen, om deze reden kwam het mij geschikt voor bovenstaande vraag te stellen en hoop ik hierop een voldoend antwoord te mogen ontvangen, bij voorkeur in het openbaar, opdat allen bekend worden hoe in dusdanig niet zeldzaam voorkomend geval te handelen. 2?AjüliE85. ANT0N B0SSE- KRONIEK. Wat zal onze Kroniek heden vermelden De Raadszitting van Woensdag, jl. was kort maar zaakrijk. Drie en twintig stuk ken passeerden den hamer en de meesten kwamen tot beslissingterwijl daarenboven nog een geheime zitting, voor ons misschien het belangrijkste verborgen hield. Het bestek van eene nieuwe school aan het Molenpad werd goedgekeurd en ƒ48.000 daarvoor ter beschikking gesteld. Het meubilair van school E vereischte aanvulling, maar hetgeen daarvoor werd gevraagd kwam sommigen leden overbodig voor, zoodat men het beter achtte deze zaak nog eens nauwkeurig na te gaan. De Heer F. J.Bruggeman werd onderwijzer 3Je klasse aan de Opleidingschoolterwijl de Heer F. Teding van Berkhout tot regent van het Barbara gasthuis werd benoemd. De Raad besloot aan de Heeren J. J. Beaufort en A. Ploeg eenigen grond te verhuren en over te gaan tot openbare verpachting der vischwateren en van grond aan het Heerenhek. Vier nieuwe bestratingen werden in deze zitting voorgesteld en goedgekeurd. De Barendsestraatde Kamperstraat, den Heerensingel en de Leidsche straat zul len thans in orde worden gebracht. Aan het einde der zitting werd eindelijk nog door eenige leden op enkele zwakke pnnten gewezen. Een schuurtje in het Geldelooze padde Melkbrugen het voorbereidend onderwijs werden nog eens onder de aandacht van het Dagelijksch Bestuur gebracht en daarmede nam deze zitting een einde. Wij verzuimden nog te vermelden dat de geloofsbrieven van zes der nieuw be noemde leden in den aan vang werden onder zocht en goedgekeurd, en dat de Heeren: von Reeken, de Kanter, Sneltjes, van Ek en Stoel in de Commissie voor de reclames werden benoemd. Te Amsterdam is een kolporteur van Reclit voer Allenhet socialistiesch or gaan van Domela Kieuwenhnis, gearres teerd verdacht van beleedigende woorden aangaande den Koning te hebben geuit. Een te Hilversum gearresteerde kippendief was gewoon, aan de kippen, die zijne begeerlijkheid hadden doen ontvlammen, zwavel in te gevenom haar het kakelen te beletten. Men heeft te Kopenhagen een 27 jarig jonkman ontdekt, die her kauwt als een koe. Twee keer dineeren van 't zelfde maalDat zou in deze schrale tijden wèl zoo praktiesch zijn als al dat socialistiesch gekakel, dat de hoofden vol maakt, maar de magen leeg laat. Te Berlijn wil men een antikrinoline- verbond oprichten. „De krinoline", zoo zegt men daar, is „een vijand, die van Frankrijk uit zich bij ons wil indringen." Verbeeld u een invazie van hoepelrokken dat moet een treffend schouwspel op leveren, haastte treffend om te dekreteeren laat ze ophoepelen Prins Metternich heeft het grootkruis van den Nederl. Leeuw gekregen omdat hij in zijn kasteel Nêerland's Koning geherbergd heeft. Mr. A. E. baron Mackay heeft het ridderkruis dierzelfde orde gekregen, omdat hij Voorzitter van de Tweede Kamer is. De Amsterdamsche barbiersvereeniging S. H. in K. Stand vastige Hulp in Nood) heeft aan haar Voorzitter bij gelegenheid zijner zilveren bruiloft een fraaien leunstoel vereerd. Een Amerikaansch rechter weigerde on langs een jeugdig paartjen in den echt te verbinden, omdat zij samen niet meer dan 0.321/3 ter wereld bezaten. Dit was, vond hijte weinig om een huishouden op te zetten. Prinses Beatrice van Engeland is verleden week getrouwd met den luitenant bij het Pruisiesche leger, Prins Heinrich Moritz von Battenberg, die maar 80 pond inkomen heeft. De jonggehuwden moeten bij Moeder Victoria aan huis wonen. Gelukkig wegen de aan bruid en bruidegom vereerde bruidstaar ten eenige duizenden pondenen zou dus het prinselijk echtpaar bij gebrek aan brood korstjens van pasteien kunnen eten. Gelukkiger nog vertegenwoordigen de andere bruidsgeschenken eene waarde van 5 ton. Koning Kalakana van de Sanduawichs- eilanden heeft op zijne reis door Europa het een en ander aangeleerd, waarmee zijn onderdanen bitter weinig op hebben. Hij heeft het stelsel van hooge belastingen leeren kennen en past dit toe; hij heeft zich eene dure lijfwacht aangeschaft bouwt dure forten en laat zich een zeer kostbaar paleis inrichten. Het Parlement heeft nu den wensch uitgesproken, dat het Koninkrijk zal worden ingelijfd bij de Vereenigde Staten. Het Vlissing- sche Gemeentebestuur zet de tering naar de nering. Verleden week is daar voor de eerste maal na de oprichting de IVolf- en-Dekensfontein in werking geweest. Uit zuinigheid laat men deze fontein nooit werkenen ook nu werd het water zeer Bij de opening van het Rijks-Muzeüm te Amsterdam zijn verscheiden parapluies en overjassen bij het heengaan van hun eigenaars niet teruggevonden. Zijn ze mis schien bij de Oudheden terecht gekomen „Ga tot de mier, zie hare wegen en word wijs" advizeerde Salomo den luiaard. Had de wijze koning geweten wat dezer dagen de kranten meedeeldendat ratten en muizen nooit terngkeeren op eene plaats, waar zij sterken drank geproefd hebben, hij zou zeker ook geadvizeerd hebben „ga tot de ratten en de muizen, gij drinkebroer en word wijs!" Wellicht ware dan de Drankwet overbodig geweest. Men schrijft van Terschelling van 28 JuliBij het graven van een welput voor de nieuw te bouwen woning voor den loodscommissarishad daar terwijl men op de noodige diepte was en reeds met 't metselen een aanvang had genomen eene aardverschuiving plaats met het noodlottig gevolg dat twee knechts van den aannemer onder 't zand bedol ven werden. Met moeite werd een er uitgehaald, terwijl de tweede, een ge huwd man en vader, nog onder 't zand' bedolven ligt en zeker door verstikking zijn dood onder die zandmassa gevonden heeft. Sinds eenigen tijd loopt te Tilburg een gerucht, dat op het stadhuis aldaar eene groote erfenis zou zijn ontvangen. Verschillende burgerlieden hebben zich reeds aangemeldom hunne aanspraak daarop te doen gelden. Hoe dat gerucht in de wereld is gekomenweet men niet, maar zeker is, dat van de ontvangst eener erfenis of zelfs van een bericht daaromtrent niet het minste bekend is. Het huis van de Gravin de la Torre, de Londensche katten- en hon dendame, 38 Pembroke Square, Earl's Court, is nu, op verzoek der buren, en na ingesteld onderzoek, gesloten en on bewoonbaar verklaard. De Gravin zelf zit op dit oogenblik gevangen wegens herhaald verzet tegen de politiebepalingen, en het niet-betalen der belastingen en geldboeten. Men vond in het huis 31 katten en 60 honden, die alle verdiepingen in be slag hadden genomenen er alles ver pest hadden, zoodat het ten eenenmale onbegrijpelijk scheen, hoe een levend we zen in zulk eene omgeving had kunnen verkeeren. De dieren zijn snaar eene andere bestemmingsplaats» vervoerd, en het huis is door de politie gesloten. De twaalfjarige Annechien Gelmers, die te WillemsoordGemeente Emmen haar vader door een pannekoek met rat- tekruid vergiftigde, levert een treurig voorbeeld van veronachttzaming en ver- waarloozing der jeugdige misdadigster. Het ongelukkige kind beantwoordde de ter terechtzitting tot haar gerichte vra gen bijna geregeld met ja of neen en had niet eens geluisterd naar den eisch van het O. M. welke bestond in veroor deeling tot 10 jaar opsluiting in het Ver beterhuis teMontfoort. Tusschen Zondag-namiddag en Maan dag-middag is te Yerseke bij de wed. C. Van Hoorn, uit een bureau in haar slaapkamer ongeveer f 300 ontvreemd, waarvan f 240 in bankpapier en 50 a 60 gulden in specie. De diefstal is waar schijnlijk gepleegd Zondag-namiddag, ter wijl de bewoonster naar de kerk en de meid aan het melken was. De dader moet goed in het huis bekend zijn geweest nergens is braak te ontdekken, ook niet aan het bureau. De politie doet ijverig nasporingmaar tot heden zonder gevolg. Sedert eenige dagen worden te Am sterdam kinderen van hun kleine hoofd sieraden beroofd door een vrouw die onder deze bedrijven de meisjes met oliekoeken aan de praat houdt. Ook waarschuwen de bladen dagelijks tegen de valsche kwartjes. Woensdag werdwat als eene groote zeldzaamheid mag worden beschouwd, te 's-Gravenhage niemand als overleden bij 1 den burgerlijken stand aangegeven. Ten huize van den Rijksontvanger te Zundertwaar het bij smokkelen in j beslag genomen zout wordt gedeponeerd is in den nacht van Maandag op Dinsdag een brutale diefstal gepleegd. De dieven groeven onder de staldeur een gat en kwamen daardoor in den stalwaar zij ongeveer 580 K. G. zout en 45 zakken stalen. Den volgenden ochtend werden achter een heg op een afstand van 2 k 300 meter van de woning van den ontvan ger 6 zakken, inhoudend 284 K. G. te rug gevonden. Men is de dieven nog niet op het spoor gekomen. De Utrechtsche Ct. klaagt, en te recht dat de partijschappen onder het Kederlandsche Volk steeds toenemen. Vroeger was er solidariteit onder 't Volk en men was gelukkig en de uitdrukking daarvan vond men in het algemeene feest op 24 Augustus, den verjaardag van Koning Willem I. Genoemd blad stelt nu een anderen nationalen feestdag voor namelijk den 31 Augustus, zijnde de verjaardag van onze jonge Prinses Wil- lielmina. Het denkbeeld is niet kwaad, maar als het met de zaak ernst werd zou het misschien maar weêr aanleiding tot tweespalt kunnen geven, hoewel dat terrein van ontmoeting voor alle partijen toch tot heden gelukkig nog onzijdig terrein is. Jl. Zondag brachten drie gendar mes, in het Belgisch plaatsje Thuin, een strooper weg en namenom zijn identi teit te constateerenhem mede naar een nabijgelegen herberg. Een 18jarig meisje bediende en het gesprek werd op vroo- lijken toon gevoerd. In den loop van het gesprek zeide het meisje tot een der gen darmes, badineerend: „Je kunt gerust op mij vuren, ik ben niet bang voor je". De gendarme kwam op het ongelukkig denkbeeld om zijn geweer te laten zak ken; plotseling gaat een schot af en het ongelukkige meisje valt morsdood neer Eene schilderij van Correggio, voorstellende de «Heilige Familie«is dezer dagen door de kunst-academie te Weenen verworven. Het stuk was in het bezit van een daar wonend burger. Het is niet minder dan drie malen bijgewerkt maar het is in hoofdzaak nog ongeschon den. HAARLEM, 31 Juli 1885. Het vervoer over den Haarlem Zandvoort Spoorweg heeft in de afgeloo- pen maand Juni opgebracht ƒ8651,01, zijnde per dag en per Kilometer 33.925 Op den 24™ Aug. a. s. zal op de weide bij het „Huis ter Kleef"een Cric ketwedstrijd gehouden worden tusschen de „Hilversumsche C. C." en de Haar- lemsche C. C. „Rood en Wit". Kaar wij vernemenheeft de Haarl. C. C. geene uitnoodigingen rondgezonden maar zullen toch belangstellende bekenden der leden hoogst welkom zijn. Door J. van der Schaaf is aan het gemeentebestuur alhier vergunning ge vraagd tot oprichting van eene brood- en koekbakkerij in de Spoorwegstraat Ko. 20. Den 13en Augustus e. k., nam. 2 uur, zal ten raadhuize der gemeente gelegen heid worden gegevenbezwaren tegen het oprichten van die inrichting in te brengen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 29 Juli. A. Dijkstra en G. v. Daalen. J. Leemans en E. Weill. N. E. Anslijn en G. Karstens. H. W. Quint en M. Vallenduuk. H. v. Oorschot en T. C. Horn. W. v. j Daalen en A. Hoff. J. C. Hagedoorn en M.E. L Sonnemans. C. Steenken en C. M. Kollaard. J N. JTerpoorten en C. Scholte. 30 Juli. Ij P. H. Teunis en J. B. Muller. GETROUWD. ij 28 Juli. S. IJ. Kampkuijs en H. M.deGraafT. Ij 29. Juli. J. H. Heijerman en C. E. Anslijn. 'j H. J. Coster en J. E. Schuchardt. P. v.d. Putten en L. Rijbroek. 30 Juli. T. A. v. I Zeggelen en H. G. JSalm. C. G. Kaakebeen I; en J. M. Kaakebeen. GEBOORTEN. 22. Juli. J.Hulkenberg geb. v. Westerhoven» z. J. Germans geb. v. Brinkom, z. J. J. Heijt geb. Lindeblad, z. M. J .v.Olpken geb Cattel, d. 23 Juli. J. Boeree geb. Vogel wede, d. 24 Juli. A. Sehraders geb. Anslijn, z C. Toeset geb. Kuijer, d. J. M. Snoek geb. Homburg, z. A. v.d. Ploeg geb. Smit, z. 25 Juli. M. E. Akersloot geb. Edelhauser, d. M. J. Creemers geb. Breuring, z. J. M.E. Leveld geb. Peters, z. J. Kuijper geb. Sloot jes, z. H. G. Meijer geb. v. Wijhe, z. J. W. v. Niel geb. Miesijerus, z. A. G. Jonker geb. v. Aalst, z. G. P.v.Oldenmark geb. v.d. Aa, z. B.Kluit geb.v.d. Blink, d. 26 Juli. E. A. Ego geb. Dollekamp, z. D. Klein geb Asma, z. M. E. v.d. Klugt geb. Stiphout, d. A. v. Cittert geb. Wijkhuizen, d. A. C. f! Steffens geb. Sckoos,d. M.Balk geb.Mooser, I z. C. v. Eijk geb. v. Bruggen, z. S. M. v. Wunnik geb. Kaazen, z.27 Juli. E.M.v.d. Putte geb. v. Hamelsveld, d. L. v. Opzeland j geb. Yooges, d. A. M. J. Roling geb. Siewe, z. E. de Wilde geb. v. Duin, z.28 Juli. I P. M. G. v.Ommeren geb.Deuier, z. 29 Juli. J. E. Berg geb. Loerakker, z. C. Keupe geb. Stas, d. G. G. M. Heeremans geb. lmpink,d. OVERLEDEN. 22 Juli. A. M. Kuijten, echtg. v. Jv. Zeist, |j 22 j. Zuid Polderstraat. 23 Juli. C. Droog lever Eortuijn, 15 m. d. Ripperdapark.— H. M. Vermeijs, 1 m. z. L. Heerenvest.24 Juli. E. L. Nix, 6 m. d. Kamperlaan.— M.M.Dufais, 3 j. d. Brouwerstraat. J. v. Duijn, 72 j. L. Ileerenstraat.25 Juli. J. W.v.Ellinckhuijzeu, 2 m. z. Koningstraat. 26 Juli. P. de Gelder, 22 m. z. Oranjestraat. 29 Juli. Eenlevenl. aangeg. kind v. h. manl. geslacht v. E. v. Dijk Gr. Houtstraat. 30 Juli. W. Eikenboom, 75 j. v. Marumstraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een gouden band van een flacon. Een medaillon met kaarwerk. Een gouden broche. Een bloedkoralen ket ting. Een kinder8choentje. Een pendulesleutel. Een paar sporen. Een knipmes. Vijf houten voorwerpen van een Cricketspel. Een Schelle koord. Eenige strengen sajet. Een lap percal. Een portefeuille der levens verzekering maatsch. „la confiance". Een boterhamtrommeltje met kroes. Een zwarte wollen doek. Een ring met sleutels. Eenige losse sleutels. Terug te bekomen G. GoversMolen pad 11, een bril in étui. Bij den heer va?i ThielHeerenwegeen zwart met wit gevlektgeschoren hondje. By KalisMinnenbroedersteeg 12, een zwartharige doeshond. VIJF-EN-TWINTIGSTE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Zondag 2 Augustus 1885^ des namiddags van 24 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Müller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Marsch, Bataljon Voorwaarts.Tohle. 2. Ouverture. Une Fête Champêtre.. Laborij 3. Pauline WalzerLabitzkij. 4. Fantaisie. Une Corbeille de FleursBodolphe 5. Ouverture. Berlin, Wie est weint und lacht Conradi. 6. Potpourri. Der BettelstudentMillöcker 7. Polka. Par ci Par laReuland. Buiten-Societeit „Trouw moet Blijken", CONCERT op Zondag 2 Augustus 1885 des avonds ten 7M uur van de Stafmuziek der Kon. Ned. Marine, Kapelm. J. KONING. PROGRAMMA. Volkslied van Waldeck- Pyrmont. 1. Marsch aus dem Klavierconcert (Es Dur)Beethoven. 2. Ouverture „Alkalia"Mendelssohn. 3. Zwei Satze der uu vollendeten Symphonie (h moll)Schubert. a. Allegro moderato, b. Andante con moto. 4. Scènes Pitoresques4m suited'orehestre Massenet. a. Marche. b. Air de Ballet. c. L'Angélus. d. Fête Bohème. 5. Eiuleitung zu der Oper „Loreley"Br ach. 6. a. AlbumblattWagner. b. Marche funèbre d'un Marionette. Gounod. 7. Grande Fantaisiede l'opéra,, Robert lc Diable"'Meijerbeer. 8. Mon Rêve, valse de concertWaldieufel.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 2