Tweede Blad. van ZATERDAG 1 Augustus 1885. TE HUUR. N ieuwsberichten. Anegang. No. Ia. 2 Ong. Bovenkamers f 200 p.j. No. 16. Bovenhuis 350 p.j. terst. No. 19. Gem. kamers m. alcoof 25 p.m. No. 27. Winkelhuis 1000 p.j. terst. Baan. No. 15. Huis met tuin ƒ250 p.j. terst. Bakenessergracht. No. 24. Bovenhuis ƒ2 p.w. terst. No. 87rd. Boven achterhuis 1.75 p.w. No. 100. Bovenhuis ƒ3 p.w. Juli. Bartolj orisstraat. No. 4. bovenhuis ƒ325 p j. terst. Begijnhof. No. 13. Bovenkamer ƒ1.50 p.w. Breesteeg. No. 13. Een Bovenhuis 72.50 p.w. terst. Brouwers vaart. No. 32. Achterkamer ƒ0.90 p.w. terst. Burgwal. No. 44. Bovenachterkamer 1 p.w. terst. No. 57. Bovenhuis 1.75 p.w. terst. No. 71. Bovenhuis ƒ1.80 p.w. terst. Doelstraat. No. 10. Bovenwoning ƒ1.50 p.w. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis ƒ375 p.j. Gasthuisstraat. No. 5. Bovenvoorkamer /1.60 p.w. terst, Ged Kraaienhorstergracht. No. 10. Gem. kamer m. alc. 25 p.m. terst, No. 17. Gem. voorkamer ƒ12 p.m. terst. No. 53rd. Bovenhuis ƒ3.25 p.w. terst. Ged. Oudegraeht. No. 5. 2 Gem. voork. /30 p.m. 1 Aug. No. 14. Huis met Tuin 550 p.j. Nov. No. 54. 2 zolders r3 p.w. terst. No. 105. Huis 600 p.j. Aug. of Nov. Ged. Voldersgracht. No. 13. Benedenhuis /3.25 p.w. No. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. No. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. No. 5. Gem. voorkamer m. alc. ƒ16 p m. Groote Houtstraat. No. 2rd. Bovenhuis ƒ300 p.j. Aug. No. 10. Gem. zit- en slaapk. ƒ30 p.m. Sept. No. 14. Bovenhuis ƒ300pj. terst. No. 46. 2 Gem. aehterk. ƒ24p.m. 15 Juli. No. 61. Gem. bovenvoork. ƒ4 p.w. terst. Hagelstraat. No. 49. Bovenvoork. 1.25 p.w. terst. Houtmarkt. No. 43. Bovenachterkƒ1.25 p.m. terst. Jansweg. No. 25a. Bovenhuis 4 p.w. terst. Kamperlaan. No. 6a. Huis ƒ1.50 p.w terst. Kennemerplein. No. 9. Huis 750 p.j. terst. Kinderhuisvest. No. 21b. Huisje ƒ1.50 p.w. No. 21c. Huisje ƒ1.75 p.w. No. 25. Bovenhuis ƒ300 p.j. Aug. Klein Heiligland. No. 7. Bovenhuis ƒ2 50 p.w. terst. No. 19. Werkplaats 2.50 p.w Sept. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 72. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 54. bovenkamers 2.25 p.w terst. No. 61. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 63. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 86. Gem. voor-en tuink./35 p.m. terst. No. 93. Bovenhuis ƒ140 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 109, Huis met tuintje ƒ400 p.j. terst. No. 115. Gem. zijkamer m. alc./22 p.m. No. 121. Bovenwoning 1.50 p.w. terst. No. 132. Benedenhuis 1.50 p.w. terst. Koningstraat. No. 49. Gem. zit- en slaapk. 24 p.m. Aug. Korte Poellaan. No. 3b. Huisje ƒ165 p.j. terst. Korte Spaarne. No. 5. Huis 4.25 p.j. Juli. Kruisweg. No. 3. Huis met tuintje 250 p.j. terst. Lange Boogaardstraat. No. 18. Winkelhuis 4 p.w. terst. Leidsehestraat. No. 33. Achterhuis m. tuin ƒ1.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 8. Huis met tuin ƒ450 p.j. No. 24. Huis ƒ250 p.j. 1 Aug. Leidsche zijstraat C. No. 10. Huis met tuin ƒ2.50 p.w. terst. No. 10. Bovenvoork ƒ1.25 p.w. terst. Magdalenasteeg. No. 11. Bovenvoorkamer ƒ1.50 p.w. terst. Magdalenastraat. No. 18rd. Boven achterkamers /1.50 p.w. Maarten Heemskerkstraat. No. 19. 2 Ongem. kamers 8 p.m. terst. Molenpad. No. 1. Ben. voor- en tuinkamer 10 p.m. Omvalspoort. No. 6. Bovenwoning ƒ1 p.w. terst. Oranjestraat. No. 90. Winkelhuis ƒ3.50 p.w. terst. No. 93. Bovenhuis 12.30 p.w. terst. Ostadestraat. No. 4zw. en rood. Boven en ben. woning elk f'i p.w. terst. Papentorenvest. No. 8. Pakhuis en erf ƒ2.25 p.w. terst. Parklaan. No. 22. Gem. kamer en slaapk. ƒ25 p.m. terst. Raamvest. No. 19. 2 Gem. kamers 19 p.m. terst. No. 41rd. Bovenhuis 260 p.j. Aug. No. 43. Huis m. tuin ƒ150 p.j. Nov. No. 30. Bovenhuis ƒ200 p.j. Oct. of Nov. Ridderstraat. No. 62. Bovenhuis 2.60 p.w. terst. Sehooterstraatweg. No. 30. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Sophiastraat. No. 2rd. Gem. voork. m. alc. 15 p.m. terst. Stationsplein. No. 20. Huis /400 p.j. 1 Nov. Spaarndammerweg. No. 205. Bovenhuis /2 p.w. terst. No. 205. Benedenhuizen ƒ2.25 p.w. terst. Spaarne. No. 103. Bovenhuis ƒ375 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. No. 21rd. Bovenhuis /3.50 p.w. No. 46. Huis ƒ240 p.j. terst. Spoorwegstraat No. 16rd. kamer met keuken 6 p.m. terst. Valkensteeg. No. 1. Bovenkamer p.w. terst. Verl. Oranjeboomslaan. No. 107. Huis m. tuintje 2.35 p.w. terst. No. 125. Huis met poort, ƒ3 p.w. Vrouwensteeg. No. 11. Bovenhuis /l p.w. terst. Wilsonsplein. No. 4rd. Bovenhuis 200 p.j. Aug. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. 1 Aug. de Witstraat. No. 22. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Witte Heerensteeg. No. 19. Benedenhuis ƒ2.25 p.w. terst. Zuider Buitenspaarne. No. 100. Kamer /0.80 p.w. terst. Zijlstraat. No. 65. Vrij Bovenhuis /'400 p.j. Nov. No. 86. Vrij bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Zijlweg *No. Ia. Gem. kamer 32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Schachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. Verklaring van het Cricketspel. Een volledige partij cricket wordt ge speeld door twee groepen van elf personen die elkaar de overwinning betwisten. Elk lid van de eene partij plaatst zich op een bepaald punt in het veldzóó dat die geheele party om twee stellen van drie paaltjes (20 Meter van elkaar in den grond gestoken) gegroepeerd is. Terloops zij hier gezegd dat elk paaltje DStump» heet; dat op een stel van drie paaltjes twee dwarshoutjes liggen die »bails» genoemd worden en dat de drie stumps met twee bails te zamen een «wic ket» heeten. Als de eene partij de bovengenoemde plaatsen heeft ingenomen vatten twee leden der tegenpartij post ieder bij een wicket. Zij zijn beide gewapend met een »bat» (een houten blad met bamboe-steel eraan) en heeten daarom batsmen. Nu neemt één van degenen die in het veld staan een bal, plaatst zich bij een wicket en werpt den bal naar den tegen- overgestelden wicket met het doel dien te raken. (De werper van den bal heet show ier»). Doch hier staat de batsman niet alleen gereed om den bal met zijn bat af te werenmaar ook om hem zoo ver moge lijk weg te slaan. Gelukt het hem den bal een flink eind weg te zenden, dan ver wisselen de beide batsmen van plaats zoo snel zij kunnen en is de bal zeer ver weg dan verwisselen zij twee of meer malen, zoolang tot dat de bal naar een der wickets te rug geworpen iswant elke keer dat zij verwisselen behalen zij een punt voor hunne party. Maar is de bal vroeger by een wicket terug gebracht, dan de batsman daar aankomt, dan werpt de tegenpartij de bails van dien wicket af en is die batsman daardoor afgespeeld. Hij verlaat het strijdperk en een ander van de negen spelersdie staan te waohten neemt zijn plaats in. Ook wanneer een batsman den bal om hoog slaatzoodat deze opgevangen wordt óf wanneer hij hem mist en de bal dan den wicket raakt, is hij uitgespeeld. De «bowler» gooit de bal by v. zes keer of meer malen achtereen. Dan veranderen de personen in het veld (fielders) van plaats en wordt er van den anderen wicket ge gooid door een anderen bowler van dezelfde party. Deze verwisseling doet weinig tot het spel af; zij dient meer voor afwisseling. Zoo gaat het spel voort, totdat tien van de elf spelers van de aan slag zijnde partij zyn uitgespeeld. Dan is deze partij geëindig en de rollen worden verwisseld. De fielders van zooeven nemen nu beurt om beurt het bat ter hand, terwijl de batsmen van straks nu fielders worden. Verder verloopt het spel weer hetzelfde en is ook deze partij afgeloopen, dan is de eerste innings» uit. Op gelijke wijze wordt nu een tweede innings gespeeld waarin dus ook iedere partij ééns aan slag komt en na afloop daarvan wordt opgeteld in welk elftal de spelers het meeste keeren van plaats ver wisselden, dus welk elftal in twee innings te zamen de meeste punten de meeste »runs» de hoogste «score» behaalde; want de party met de hoogste score is de winnende. Bij wedstrijden ziet men in het veld twee personen die niet aan het spel deel nemen. Dit zijn scheidsrechters (umpires) welke beslissen over geschillen, die in twijfelachtige gevallen tusschen de partijen mochten rijzen. Van harte wenscht de schrijver van dit stukje dat deze verklaring, waaruit de fijne puntjes geheel zijn weggelaten om haar duidelijk te maken, iets moge bijdragen tot uitbreiding der kennis van het cricketspel. Ten slotte maakt de schrijver den lezers zijn verontschuldiging over den stijlhij heeft in dit stukje vóór alles kortheid en duidelijkheid gesteld. Terwijl de »Temps« mededeelt, dat Olivier Pain waarschijnlijk in het kamp van den Mahdi ten gevolge van hevige koortsen is overledenmeldt Reu ter, dat de Italiaansche ingenieur Berti in Ismailia is aangekomen. Hij verklaarde, dat Olivier Pain zich in welstand den 8en Juli nabij Korosko bevond. By een twist in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Visschersteeg te Utrecht tusschen de echtelieden 0. ontstaansloeg de vrouw haren echtvriend met een aarden kom een gat in het hoofd, terwijl eenige oogenblikken later de man zijne vrouw met een mes in het aangezicht en op het hoofd verwondde. Beiden werden aan het hoofdbureau van politie verbonden. Hoe slecht de drankwet op som mige plaatsen wordt gehandhaafd blijkt uit het volgende, dat uit Giethoorn aan de Amst. wordt geschreven. „De vrouw van een kastelein die we gens zijn bedrijf geen vergunning kon krijgen, vertelde, dat men er volstrekt geen geheim van maakte, dat er getapt werd. Ook hield men er een apart jene verkamertje op na voor hen, die wat lang wenschten samen te blijven onder het genot van Schiedammer. Bij gelegen heid van een bekeuring, had de contro leur den bekeurder een pen op de neus gegeven en gezegd dat men daarop niet moest lettenwant „zulk een onzinnige wet was toch niet te handhaven". Wie met dien controleur werd bedoeld weet ik niet. Ik wil hopen, dat men hem onrecht deed en misschien is hij wel in de gelegenheid om wetsovertreders te la ten bemerken, dat zij zich zeer ten on rechte op hem beroepen." Uit Leiden wordt aan het Dagblad dat de kerkvoogdij aldaar vergunning heeft verleend om in de Pie terskerk te plaatsen een gedenkteeken tot vereering der nagedachtenis van prof. J. H. Scholten. Volgens een bericht in de Gemeente stemmen verzocht dezer dagen een ge meentebestuur aan den Minister van binn. zakenom ten behoeve van zijne inrich ting fan middelbaar onderwijs, in eigen dom of bruikleen te mogen ontvangen afgietsels van de pleistermodellen voor het teekenonderwijszooals die aan de polytechnische school vervaardigd en aan de Rijksinrichtingen verstrekt worden. Het bestuur ontving weldra een onge- teekenddoch gestempeld berichtdat aan het Ministerie van binn. zaken „eene gunstige beschikking" lag die tegen be taling van 2.85 kon verkregen worden. De gelden werden overgemaakt en wat bevatte nu de beschikking?.... Dat de afgietsels ten koste der gemeente konden worden aangeschaft. Zaterdagnacht te half drie uur on geveer is de stoomboot Paul Kruger bij Hillegom op de palen gevaren, die ge slagen zijn voor de nieuwe brug over de ringvaart van den Haarlemmermeerpol der. Eerst 's middags te 12 uren het uur waarop de boot te Rotterdam moest zijn, kon de reis voortgezet worden. De oorzaak schijnt daarin gezocht te moeten worden dat het licht, hetwelk den geheelen nacht moest branden, reeds te elf uur was uitgegaan. Negen studenten van de hoogeschool te Oxford voerden Zaterdag een stuk uit, waarop zij zich lang hadden gespitst. Zij roeiden met eene gewone riviergiek (zoo als er bij den roeiwedstrijd worden ge bruikt) van Dover naar Calaisvergezeld van eene sleepboot. Hoewel zij hun doel bereikten, zullen zij vermoedelijk het uit stapje zoo spoedig niet weer herhalen. De zee was gladdoch zóó fel brandde de Juli-zon op de wateren dat twee van de acht roeiers reeds halverwege flauw vielen en zoo lang als zij waren in de boot bleven liggen. Omtrent de door Reuter's Bureau geseinde staking van betaling der Trans vaal isnaar het Handelsblad verneemt, bij de heeren Insinger en Co., die de Transvaalsche leening hebben uitgegeven, niets bekend. De Juli-coupon dezer leening is betaald. Dinsdag middag had in de Jan- Steenstraat te 's-Hage een oploop plaats doordien zekere huisbaas eene weduwe wegens het niet betalen van achterstal lige huurpenningen, uit een zijner huis jes wilde zetten. Juist toen de vrouw even eene bood schap was gaan doenkwam de huisbaas aanstappen met een timmermandien hij last gaf alle ramen en deuren uit de wo ning te nemen. Maar daar komt de we duwe terugbemerkt wat er gaande is en krijgt een zenuwtoeval. De buren trok ken onmiddellijk partij voor de vrouw en een hunner pakte kort en bondig den huisbaas beet en gaf hem een pak slaag dat klonk, zoodat de man niet wist hoe spoedig hij zou weg komen. Een agent van politie, die intusschen verschenen was, ried den timmerman aan, ramen en deuren wederom op de oude plaats te herstellen. Bij het herstellen van het ohemisch laboratorium te Leiden is Woensdag een muur ingestort. Een werkman is daar onder geraakt en werd, nadat de eerste geneeskundige hulp door Prof. Zaaijer verleend was, naar het Ziekenhuis ver voerd. De uitgifte van de gedenkschriften van Generaal Grant belooft buitengewoon veel op te brengen. De uitgevers zullen, naar men zegt, aan de familie er meer voor betalen, dan ooit aan de vertegen woordigers van een schrijver werd gege ven. Het aandeel der weduwe schat men op 300.000 dollarsen het kan wel 500.000 dollars worden. De Sultan van Broenei (Borneo), Abdul Minim, is dezer dagen overleden, in den gezegenden ouderdom van 114 jaren. Hij was een groot vriend der En- gelschenwier ondernemingen hij steeds bevorderde, en hij stond ook de gronden af, welke thans beheerd worden door de Britsche Noord-Borneo-Maatschappij. Zijn opvolger is de wettige zoon van den voorganger des overledenen, Omer-Ali Saifudinvan wien Abdul Minim een natuurlijke zoon was.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5