Tweede Blad. van ZATERDAG 12 September 1885. TE HUUR. Nieuwsberichten. Anegang. No. Ia. Bovenhuis ƒ200 p.j. No. 33. Gem. voork. m. alcoof 26 p.m. Anthoniestraat. No. 35. 2 Gem. kamers met alc. 18 p.m. Oct. Bakenessergracht. No. 32. Benedenhuis ƒ3 p.w. terst. No. 35. Huis met tuin 500 p.j. Nov. Bartelj orisstraat. No. 24. Bovenhuis ƒ350 p.j. Begijnhof. No. 23. Bovenhuis /1.60 p.w. terst. Brouwerstraat. No. 14. Ben. en bovenhuis 3 p.w. terst. Brouwers vaart. No. 32. Achterkamer ƒ0.90 p.w. terst. Burgwal. No. 38. Voorkamer ƒ1.25 p.w. terst. No. 44. Bovenachterkamer 1 p.w. terst. No. 64. Pakhuis ƒ1.50 p.w. terst. Cisilistraat. No. 4. Winkelhuis f'i p.w. terst. Frankonstraat. No. 39. Huis ƒ3.50 p.w. terst. Ged. Kraaienhorstergraoht. No. 16. Bovenachterkamer /I p.w. terst. No. 67. 2 Gem. voork. ƒ25 p.m. terst. Ged. Oudegracht. No. 105. Huis /600 p.j. Nov. Groote Houtstraat. No. 10. Gem. zit-en slaapk. f 30 p.m. Sept. Groot Heiligland. No. 38. bovenkamer ƒ0.80 p.w terst. No. 59. Voorkamertje /0.80 p.w. terst. Jansweg. No. 25a. Bovenhuis ƒ4 p.w. terst. Kinderhuisstraat. No. 11. Werkplaats /1.25 p.w. terst. Kinderhuisvest. No. 25. Bovenhuis /250 p.j. terst. Klein Heiligland, lo. 5. Kamer ƒ1.75 p.w. terst. lo. 7. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 58. Bovenhuis 2.25 p.w. terst. No. 80. Bovenachterk. ƒ1 p.w. terst. Koningstraat. No. 51. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. Korte Lakentraat. No. 2. Bovenhuis ƒ1.20 p.w. terst. Koudenhorn. No. 74. Huis met tuin ƒ375 p.j. terst. Kousebandslaan. No. 53. Huis ƒ2.50 p.w. terst. No. 55. Huis 2.75 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 86. Gem. voor- en tuink. m. alc. 35 p.m. terst. No. 93. Bovenhuis ƒ125 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 108. 2 Gem. kamers en suite 20 p.m. 15 Oct. No. 115. Gem. zijkamer m. alc./22 p.m. Krom. No. 18. Bovenkamer 1.10 p.w. terst. Kruisstraat. No. 23. Bovenhuis /3.50 p.w. terst. Lange Lakenstraat. No. 14. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. Lange Margarethastraat. No. 38rd. Bovenhuis f'i p.w. terst. Leidsohestraat. No. 29. Benedenhuis ƒ2.50 p.w. terst. No. 8. Huis met tuin ƒ200 p.j. terst. Linsehoterstraat. No. 36. Huis ƒ3.25 p.w. terst. Molens teeg. No. 6. Benedenhuis /3.50 p.w. Sept. Nieuwe Groenmarkt. No. 23. Gem. voork. m. ale. 35 p.m. terst Nieuw Heiligland. No. 1. Bovenk. m. zolder ^,40p.w. terst. No. 7. Benedenwoning ƒ1.60 p.w. terst. N. Spaarnwouderstraat. No. 6. Huis ƒ1.80 p.w. terst. Nieuwsteeg. No. 6. Bovenhuis j 500 p.j. Nov. Oude Weg. No. 49a. Huisje ƒ1.50 p.w. terst. Oranjestraat. No. 5. Huis ƒ350 p.j. 1 Nov. No. 93. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. Palmstraat. No. 15a. Benedenhuis 2.10 p.w. terst. No. 25r. Bovenhuis ƒ2.75 p.w. terst. Parklaan. No. 22. Gem. kamer en slaapk. ƒ25 p.m. terst. Kaamvest. No. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. Hsi3jks« No. 30. Bovenhuis 200 p.j. Oct. of Nov. Ravelingsteeg. No. 6. 2 bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Ridderstraat. No. 6. Bovenhuis ƒ2.60 p.w. terst. Rustenburgerlaan. No. 27i. Huis m. tuintje 1.75p.w.terst, Sehachelstraat. No. 32. Bovenhuis 225 p.j. Nov. Smalle Oudegracht. No. 127. Bovenhuis ƒ400 p.j. Nov. Smedestraat. No. 26. Bovenhuis 275 p.j. terst. Sophiastraat. No. 2rd. Gem. kamer en slaapk./13 p.m. terst. No. 10. Bovenhuis 225 p.j. Stationsplein. No. 20. Huis ƒ400 p.j. 1 Nov. Spaarne. No. 61. Huis ƒ500 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. No. 21rd. Bovenhuis /3.50 p.w. Spoorwegstraat. No. 16rd. kamer met keuken 6 p.m. terst. Turfmarkt. No. 32. Pakhuis 2.50 Zolder ƒ1 p.w. V oortingstraat. No. 30. Huis2.50 p.w. No. 37. Boven en ben. woning elk 225 p.w. Verl. Oranjeboomslaan. No. 107. Huis m. tuintje ƒ2.35 p.w. terst. Wagenweg. No. 9. Benedenhuis ƒ260 p.j. Nov. Wilsonsplein. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. terst. Zuiderstraat. No. 11. Bovenhuis 2 p.w. Zuider Schoolsteeg. No. 11. Huis ƒ2.20 p.w. terst. Zijlsingelstraat. No. 8l. Bovenwoning ƒ200 p.j. terst. Zijlstraat. No. 43. 2 Gem. kamers 22 p.m. terst. No. 56. Gem. zit-en slaapk. 35 p.m. terst. No. 65. Vrij Bovenhuis /'400 p.j. Nov. No. 86. Vrij bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Zijlweg. *No. 1a. Gem. kamer ƒ32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Sehachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. Prins Louis Napoleon tweede zoon van Jéróme Napoleon en prinses Clotilde, gaat eene reis rondom de wereld onder nemen in gezelschap van een oud-officier der keizerlijke marine. In de eerste dagen van October gaat hij scheep te HÊlvre, met bestemming naar New-York. Na een verblijf van eenige weken in de Vereenigde Staten, zal de prins over San Francisco naar Shanghai gaan, van waaruit ach tereenvolgens Achter-Indië, Java, Hin- dostan en Perzië bezocht zullen worden. De terugreis zal plaats hebben over Rus land Oostenrijk en Zwitserland. Wel zal de reis langer dan 80 dagen durenmaar veel tijd tot bestudeeren van landen en volken zal de prins zich toch niet gunnen, daar hij met 6 maanden weder teruggekeerd hoopt te zijn. Dinsdag is gevankelijk naar Leeuwar den overgebracht de gewezen onderwijzer B. K. te 't Bilt, beschuldigd van dief stal van een horloge en van eenige andere voorwerpen van waarde ten nadeele van zijne zuster bij wie hij eenige dagen had doorgebracht. Beschuldigde zwierf reeds sedert eenigen tijd zonder betrekking rond. Voor twee jaren werd een kist met voorwerpen van waardedoor den heer F. Brugsma van Groningen naar Amster dam verzondenvermist. Een dadelijk ingesteld onderzoek scheen vruchteloos te zullen blijven, maar naar de N. G. C. verneemt, is thans ook in deze zaak licht gekomen door eene arrestatie te Amsterdam. Een deel van de vermiste voorwerpen moet nog aanwezig zijn. Een viertal polderjongens te Vianen maakten dezer dagen vrij wat beweging. Een onderbaasdie bij hen ennaar we vernemen, bij meer anderen niet bemind is, werd in zijn kosthuis, een herberg, opgezochtdoch niet gevondenomdat hij zich schuil hield. Een andere, naar men zegtook gedienstige geest van den aannemer die zich met een paar arbeiders in de gelagkamer bevondmoest deze te leurstelling ontgelden en eene vechtpartij ontstond, waarbij een groot aantal glazen, kruiken en flesschen werden stuk geslagen. 's Avonds was het nog even onrustig vergezeld van een groote menigte trokken zij door de stad. Ernstige ongeregeldheden hadden niet plaats en de politie hield zich, wellicht zeer wijselijk, heel kalm. Het gevolg van hunne groote bewegelijk heid moesten de vier polderjongens echter den volgenden dag hoorentoen hun werd aangezegddat zij het werk konden ver laten. Zaterdag avond ten 11 ure heeft in de zaal Urania te Berlijn tijdens de too- neelvoorstelling een gasontploffing plaats gehadwaarbij de deur eener garderobe uit de hengsels sloeg en midden in de ruimte der toeschouwers viel, terwijl er eenige stoelen en tafeltjes werden omver- geslagen of weggeslingerd. Daar in eens al het gaslicht werd uitgedoofd ontstond er natuurlijk een vreeselijke verwarring. Een kelner en een vrouw van den regis seur lagen in hun bloed te wentelen; twee andere personenbehoorende tot het personeel van het etablissementzijn ook zwaar en verschillende bezoekers in min dere mate gekwetst. De ondernemerde heer Walteris tengevolge der brandwon den onkenbaar. Twee man van de brand wacht en drie dames moesten onmiddelijk naar het ziekenhuis worden gebracht. Reeds bij het begin der voorstelling had men in de zaal hinder gehad van gaslucht; daarom was de heer Walter met een brandende kaars langs de geleiding gegaan en te dicht bij den gasmeter gekomen en daarop was de ontploffing gevolgd. Uit Wadenooien wordt gemeld: Het stelen van fruit geschiedt hier ge woonlijk met de grootste brutaliteit. Het gebeurt, dat leiboomen, tegen de muren der woningen geplant, geheel van hunne vruchten worden beroofd. Hierdoor ziet men zich genoodzaakt de vruchten in te zamelen nog vóór ze behoorlijk rijp ge worden zijn uit vrees van anders weinig of niets er van te zullen krijgen. Ofschoon de politie met verdubbelde waakzaamheid toezietgelukt het haar nietde dieven in handen te krijgen. Er dreigt weêr een groote werk staking onder de arbeiders der spijker- fabrieken van Stafford en Oost-Worchester. De werklieden vragen een loonsverhooging van 20 a 30 percent en zullenals die niet wordt toegestaan tot werkstaking overgaan. Ongeveer 20,000 personen zijn er bij betrokken. Eenige patroons hebben reeds toegegevenmaar een aantal an deren weigeren. Te Nisse hebben vier der zes ker- keraadsleden hun ontslag genomen omdat zijgelijk echten Zuid-Bevelanders be taamt de kermis in alle eer en deugd wilden bezoeken, terwijl de predikant van meening was dat zulks den opzieners der gemeente een gruwel moest zijn. Volgens vertrouwbare berichten uit Brazilië, door den Londensehen cor respondent van den Indépendance inge wonnen is de Braziliaansche kamer van afgevaardigden den 29 Aug. ontbonden. Het kabinet Categipe blijft voorloopig. Het is echter waarschijnlijkdat het verschillende veranderingen in de amb tenaarswereld zal brengenom zich meer medewerking te verzekeren bij de aan staande verkiezingen. De tijding der kamerontbinding heeft een zeer slechten indruk op de Londen- sche beurs gemaakt. Tusschen Gildehaus en Oldenzaal is Woensdag ochtend op de spoorbaan gevonden het deerlijk verminkte lijk van een arbeider der S. S.Hij., welke door den zoogenaamden „badtrein" in den nacht van 6 op 7 dezer moet overreden zijn. Waarschijnlijk heeft de ongelukkige zieh op den spoorweg te slapen neergelegd in afwachting van genoemden „badtrein", hij welken hij dienst had te doen. Een zevental inwoners uit Helmond gingen op 6 dezer ter kermis naar Gel drop en kregenna dien dag te veel aan Bacchus te hebben geofferd 's avonds twist met een aantal personen uit Gel drop. Al spoedig werden de messen ge trokken en bekwamen verschillende per sonen min of meer ernstige verwondin gen zekere V. G. zoo hevig dat genees kundige hnlp moest ingeroepen worden. Door het krachtig optreden der maré- chaussées uit Eindhoven werd aan het vechten spoedig een einde gemaakt. De voornaamste belhamelzekere K. uit Helmond, werd in hechtenis genomen. Voor de vacante betrekking van postbesteller te Goesop een salaris van sleohts ƒ400, hebben zich tot dusver reeds 46 liefhebbers opgedaanwaaron der zieh bevinden onderofficieren winke liers uitdragers enz. Metselwerk van gestampte aarde is in Zuid-Frankrijk veel gebruikelijk. In de laatste jaren bezigt men ook ge stampte slakken van steenkool (4 deelen slakken en X deel kalk worden vermengd) en vooral in Lyon vindt dit veel toepas sing. Dit werk is zeer vuurvastzoo zelfs dat bij een brand in eene fabriek waarin de machines ten deele versmolten w^den door de geweldige vuurmassa de slakken-muren onwrikbaar en onge schonden hieven. De kosten beloopen f 4ys de kub. meter, en gewoonlijk worden de muren 50 centim. dik gemaakt. Het standbeeld van koningin Anna, dat voor den St. Paulskathedraal te Londen staatverkeert sedert jaren in een treurigen toestand. De armen zijn verdwenenen het gezicht is zonder neus. Weldra zal dit beeld vervangen worden door eene replica van Siciliaansch marmer. Den beeldhouwer Belt is dit werk toevertrouwd. Het standbeeld is gemaakt door Francis Bird en werd in 1712 opgericht. Het voetstuk is versierd met allegorische voorstellingen van de vier landenEngeland Frankrijk, Ierland en Amerika. Jules Godardde bekende lucht reiziger is de vorige week in Parijs overleden. De keizer van Rusland is zoo hoog ingenomen met de daden van zijn die naar de bekenden generaal Drentelen dat hij dezen in het Russische staatsblad vau Vrijdag niet minder dan vijfmaal zij n dank betuigt voor verscheidene daden, zoo voor de uitstekende orde in de regee ring de houding der troepen enz. Te Athene heeft een treurig voor val plaats gehad. De bestuurder van het dagblad Akropolis werd op straat staande gehouden door een student, die ophelde ring vroeg over een artikel, waarin hij betrokken was. Alvorens dit echter af te wachten, nam de jonkman zijn stok op en gat den redacteur een slag. Deze loste daarop met zijn revolver een schot op den student. De kogel miste, doch trof een ander, den Heer Napoleon Delonque, cor respondent van Fransche dagbladen. Niet tegenstaande deze 100 meter van de plaats was verwijderdbleek de kogel toch ver genoeg doorgedrongen te zijn, dat hij er aan overleed. De dader is in arrest wegens poging tot moord manslag. Men is zeer begaan met hemen met zekere naïeviteit wijzen de bladen er op, „dat noodig maatrege len genomen moesten worden om het schieten in volle straten te voorkomen". Weder werd door de politie te Am sterdam een bedrog ontdekt bij het aan gaan van een vrij willige verbintenis voor den dienst bij het Oost-Indische leger. Iemand, die hiervoor vroeger ongeschikt was verklaard deed een zijner vrienden een oud-soldaatde keuring ondergaan en nam daarna in de kazerne heimelijk zijn plaats in. De verwisseling werd niet bespeurd, en hij vertrok naar Harderwijk waar men hem voorloopig in de kazerne opnam. Hier eerst kwam het bedrog aan het licht. Natuurlijk volgde aanstonds zijne arrestatie. Men herinnert zich, zegt het D. v. N. I., de bestraffing van een konstabel der marine wegens het schrijven in een courant over een straf op een scheeps jongen toegepast- Naar wij vernemen, is hij door zijn commandant met een vrien delijk woord persoonlijk uit de provoost ontslagen, tevens met een waarschuwing voor de toekomst. De bedoelde konstabel moet reeds rondgezien hebben naar eene particuliere betrekking aan den wal. En aan den anderen kant, zegt men, dat het departement van marine hem met de „Koningin Emma" naar Nederland zal doen retourneeren.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5