Paarden, Huurcedels Gehuwde Lieden ZANCURSUS. ADVERTENTIEN. KEUKENMEID, Een fatsoenlijk BURGERMEISJE, Eene JUFFROUW Haarlem, 21 December 1885. Een JONGELING Winkel* of Pakhuisknecht. Keukenmeid Kleêrmakersjongens, KEUKENMEID, DAMES Sedert Vrijdagavond vermist: H.H. CONFISEUES. Dienstbode, Dienstbode, gedrukte modellen van a 10 cent. Aangeboden: COMMENSAAL, Smidsaankomeling De naïeve vinder vraagt nu in den Figaro of hij deze zaken ale zijn eigen dom beschouwen en verkoopen mag, waarop het blad natuurlijk ontkennend antwoordt, daar zij de eigendom van den staat zijn. De Goesche Ct. verneemtdat eenige mannen van kapitaal en invloed te Middelburg een nieuw badhuis zullen do«n bouwen te Domburgdat onder speciale leiding van dr. Mezger zal staan. Aan een der politie-commissariaten te Amsterdamwerd Zaterdag avond in arrest gebracht een 73-jarige vrij cor pulente beschonken oude heerdie met eene scherp geladen revolver in de hand zich op verschillende plaatsen onder het pnbliek vertoond had. De nieuwe fontein in het midden van het Binnenhof te 's Hage aangelegd, is Zon dag van de omheining bevrijd en voor het publiek zichtbaar geworden. Het fonteinwerk strekt het plein tot een sieraad. Het verrijst uit eene water kom rustende op een verhoogd voetpad. Zekere T. de R. reed Donderdag van Gorredijk met een ander persoon in de richting naar Langezwaagtoen zij op eenigen afstand van daar de stoomtram ontmoetten. Hetzij 't paard schrikte zoodat het den man omverwierphetzij deze een verkeerden kant uitspronghet gevolg wasdat de ruim zestigjarige T. de R. werd overreden en op de plaats dood bleef. Dit Doesburg wordt aan de Arnh. Ct. gemeld: Vele ingezetenen alhier ontvingen in de laatste dagen geene aangename surprises, in den vorm van eene aanmaning om boeten of andere gelden aan het registratie kantoor alhier te betalen. Niet alleen dat zij overtuigd waren, reeds ten volle aan hunne verplichtingen te hebben voldaan konden zij dit ook bewijzen metkwitantiën, voorzien van de handteekenlng van M. v. D.als voormalig klerk ten kantore der registratie aldaar, die, reeds sedert jaren daar werkzaamhet volle vertrouwen van zijn patroon genoot en eerst onlangs de gemeente heeft verlaten. Dat de goede lieden hoogstwaarschijnlijk opnieuw zullen moeten betalenaangezien die onderteekening niets bewijst, is onaan genaam, maar zeer duidelijk. In ieder geval leert men hier weder uil, ook bij het betalen aan den fiscus voorzichtig te zijn, en wel toe te zien, of de bil jetten voldaan zijn geteekend door hem zeiven of een behoorlijk daartoe gemach tigde. In Toulon waren een vierduizend personen in het theater bijeen, waar de heer Jules Eoche een rede zou houden. Het gedranghet fluiten en het schreeu wen beletten den spreker aan het woord te komen. Ten laatste heeft de commissa ris van politie de zaal doen ontruimen. Op verscheidene plaatsen voor het ge bouw vielen vechtpartijen voor. In de Opéra-comique te Parijs zal een stuk van Coppee en Widor opgevoerd worden, getiteld „De Nachtwacht"; aan de beroemde schilderij van Rembrandt ontleenen de schrijvers den titel. De schilderij zal met de groote nauw keurigheid op het tooneel voorgesteld worden. De weduwe van Garfield, den Pre sident der Yereenigde Statenzal uitge ven eene levensgeschiedenis van haar manwelke voornamelijk zijn familieleven beschrijven zal. Zondag namiddag te omstreeks 6 uren had een ongeluk plaats op de bouw manswoning van den heer P. JHoek in den Woudtschen polder onder de ge meente Hof van Delft. Een tweejarige stier, die met een ketting en pin in 't land vastgesteld was, had zich weten los te werken. J. de Loois, bedrijf boer op die bouwmanswoning en een algemeen ge acht man, in 't land komende, en niet beter wetende of de stier stond nog be hoorlijk aan de ketting, werd door 't woedende dier opgenomen en met zijn hoofd vóórover in eene moddersloot ge slingerd, met het noodlottig gevolg, dat hijdewijl geen hulp aanwezig waseenige oogen blikken later, in de modder gestikt, levenloos werd opgehaald. Volgens de N. Gr. Ct. werd bij het verhoor van iemanddezer dagen wegens medeplichtigheid aan wanordelijk heden gearresteerdo. a. de vraag gedaan „Zijt gij sociaal-democraat?" Antwoord: „Sociaal-democraatNeen mijnheer; ik ben gereformeerd." Het antwoord is historisch. De vraag werd gedaan, omdat de man eene soort van rede over „stemrecht of vuistrecht" had gehouden. Eene angstige echtgenoote uit de Prinsenstraat te Amsterdamging Vrij dagnacht haren man zoeken dienaar Sloten zijndewat te lang wegbleef. De arme vrouw vond hem dood liggen op den weg buiten de Haarlemmerpoort. Hij was in eene jeneverberoerte gebleven. De vischvrouwen te Kampen waren Vrijdag lang niet op haar gemak. De staanplaatsentot dusver altijd kosteloos aan haar afgestaanmoesten volgens de nieuwe verordening nu aan de meest biedenden bij opbod worden verhuurd. Niemand was afwezig doch van niemand hoorde men een bod: natuurlijk eene af spraak. Toen de gem.-ambtenaren onver richter zake huiswaarts waren gegaan, bleef echter een agent van politie een oogje houden dat geen viseh aan de markt verkocht werd en de vischvrouwen zagen zich nu verplicht, de visch langs de huizen te gaan aanbieden. Vrijdag heeft te Helder eene ern stige vechtpartij plaats gehad tusschen de politie en marine-matrozen toen laatst genoemden als deserteurs zouden worden gearresteerd. Een der matrozen wist aan een politie-agent de sabel te ontrukken en zou dezen hiermede juist een steek toebrengentoen eenige burgers der po litie ter hulpe kwamen. De woestelingen werden nu gekneveld en achter slot en grendel gebracht. Aan weerszijden is men er met eenige lichte verwondingen afge komen. HH. MM. de Koning en de Konin gin zijn Zaterdag middag met het prin sesje in de residentie aangekomen. Z. M. zag er zeer welvarend uit. Het geraamte van den olifant Jumboden gewezen lieveling van het Engelsche publiekzal in het Nationaal Museum te Washington bewaard worden. De huid wordt opgezet en naar Massachu setts gezonden. Donderdag heeft de heer Cazelles prefect van het departement Bouches-du- Rhönein het Pharo-hospitaal te Mar seille op plechtige wijze het ridderkruis van het Legioen van Eer op de borst gehecht van zuster Cyprien die gedurende 40 jaren met bewonderenswaardige toe wijding hare zorg aan de zieken in dat hospitaal heeft besteed. Dezer dagen deed zich bij het ge rechtshof te Parijs het zeldzame geval voor, dat het Hof zijn zitting niet kon beginnenomdat van de 40 gezworenen die bij loting voor de tweede helft van September waren aangewezen17 hun ambt niet konden waarnemen. Een van hen was overledeneen ander was sedert zes jaren verdwenen, een was te oud en een kon niet lezen of schrijven; vier waren door ziekte verhinderdenz. Men benoemde nu bij loting 25 andere gezwo renen, en zond gendarmes, om de geko zenen te halen. Tot een zitting kwam het natuurlijk dien dag niet. Te Middelburg heeft 1.1. Zaterdag nacht weder eene baldadige hand eene groote spiegelruit verbrijzeld, en wel bij een koperslager op den Dam. Juist had een nachtwacht dich nabij dien win kel post gevatden slag hoorendeheeft hij den dader achterhaalddoch hij moest hem weder loslatendaar twee helpers onmiddellijk toeschoten om hun kameraad te bevrijdenhetgeen hun ook gelukte, waarna zij alle drie de vlucht namen. Daar zij vermomd warenwas het on mogelijk hen te herkennen. In drie weken tijds is dit de vierde maal, dat dergelijke baldadigheid gepleegd wordtzonder dat de politie de daders kan ontdekken. De schoenen en pantoffels, welke in den nacht van 12 op 13 September jl. na het verbrijzelen eener glasruit ten nadeele van de weduwe Van Dooren te Delftshaven werden ontvreemdzijn door tusschenkomst van den pastoor te Delftshaven aan den bestolene teruggege ven. De politie heeft echter die voorwerpen in beslaggenomen en ter griffie gedeponeerd. HAARLEM22 September 1885. De „Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren" besloot onlangs hare begin selen en haar doel meer onder het volk bekend te maken en daartoe kleine ge schriften onder het volk te verspreiden. Het eerste van deze geschriften, van de hand des heeren H. Zeeman heeft thans het licht gezien en draagt tot titel De Amsterdamsche stokmannen of honden slagers. Na op bevattelijke wijze een en ander te hebben aangestipt om aan te toonen dat reeds in overoude tijden de houd niet in den besten reuk stond wordt medegedeeld dat men ook in ons land van tijd tot tijd maatregelen tegen de hondenplaag nam, o. a. door het aanstellen van een „stokman" die in de stad en in de kerk jacht moest maken op de losloopende honden, en komt schrijver tot de stelling, dat de hond als schepsel van God en als vriend van den mensch recht van bestaan en als zoodanig recht op bescherming heeft, maar dat ook hier opvoeding, omgeving, behandeling en voor beeld veelzoo niet alles doen en schrijver bewijst aan de hand der geschiedenis dat dan de hond door zijn karakter en inborst vatbaar is voor alleswat schoonedel goed is. Het werkje verdient gelezen te worden, door ieder dierenvriend niet alleen, maar ook door iederdie belang stelt in het streven der Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren. Zondag 20 September had op de weide bij het huis „ter Kleef" alhier de aangekondigde „return match" plaats tus schen de voornaamste cricketclubs uit Noord- en Zuidholland. In de eerste inning behaalde Noordholland 45 punten tegen 39 voor Zuidhollandmaar in de tweede inning keerde de kans; Zuidholland behaalde de overwinning met 48 punten in 5 wickets tegen 41 voor Noordholland. Prachtig weder begunstigde den wed strijd, die door een talrijk publiek werd bijgewoond. Door de Wed. S. van Thijn is vergunning gevraagd tot het oprichten van een rookerij in de Schachelstraat- No. 40 en door A. J. de Koning tot op richting van eene slachterij in de dubbele Buurt No. 13. Den lsten October 's nam. te 21/ü en 2| uur zal ten Raadhnize de gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het oprichten der inrichtingen in te brengen. Zaterdag morgen raakte de bier wagen van den heer Baggerman alhier aan het Zuider Buitenspaarne te water. De koetsier bekwam geen letsel maar het paard was een weinig kreupel. Het Gerechtshof te Amsterdam, recht doende in appèl, sprak heden den heer Vermeire, oud-directeur der gevangenis alhier, vrij. Ten aanzien van den zwager van Visser en den bewaarderwerd het vonnis der rechtbank bekrachtigd. Bij Koninklijk besluit is de beschikking van Burgemeester en Wethouders alhier gehandhaafd, waarbij aan D. Veen Co. is geweigerd de vergunning tot oprichting van een bewaarplaats van benzine enz. in een perceel in de Frankenstraat. LI. Zaterdag zijn in de Synagoge der Israëlitische Gemeente alhier tijdens aldaar Godsdienstoefening werd gehouden twee jassen (demi-saisons) ontvreemd in een waarvan eene gouden loignet. Deze diefstal is vermoedelijk gepleegd door een jong manspersoon met blonde snorren het uiter lijk hebbende van een Israëliet, die eenigen tijd in de kerk had vertoefd en een der jassen heeft verkocht en het loignet beleend. Gevraagd te Haarlem eene van de P. G. en voorzien van goede getuigen, loon f 100. Brieven franco onder N°. 125, bij De Erven^Lqosjes. zoekt eene betrekking als KINDER JUF VROUW, of ter assistentie in de huis houding. Nadere informatiën zijn te bekomen Kleine Houtstraat 32. vraagt 2 maal per week les in het Engelsch. Briefjes met opgave van conditiën onder N° 134, aan het bureau van dit blad. Be Hoofdadministratie van het 2(Jo Regiment Huzarente Haarlemzalop Maandag den 5,k'n October a. S„ des middags te 12 ure, nabij de Cavalariestallenin het open baar verkoopen; 26 op reform gestelde Voor de menigvuldige bewijzen van belangstellende deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunnen Vader en Behuwdvader, betuigen de ondergeteekenden hun hartelijken dank. F. H. DE GELDER. A. R. DE GELDER—SWEMER. biedt zich aan voor Groede getuigen staan hem ten dienste. Adres by de uitgevers dezes. Te Haarlem worden met Nov. •gevraagd, in een klein gezin, dat een groot huis bewoont: zonder kinderenvoor 't kooken en huiswerk. Men adresseere zich franco onder N°. 131, bij De Erven Loosjes, BoekhandelaarsGed. Oudegracht te Haarlem. Met November wordt gevraagd eene bekwame P.G., tevens huiswerk verrichtende. AdresGroote Houtstraat 101. De ondergeteekende zal met October a. s. een tweeden cursus in den Zang openen, voor Heeren, welke zich wenschen aantesluiten bij hier bestaande Zangvereenigingen. A. BEERNINK. (123) Zuider Buitenspaarne 76. welke gedurende drie uren te voren aldaar ter bezichtiging zullen worden geplaatst. Be Kapitein-Kwartiermeester L. MOGGENSTORM. eenigszins met het vak bekend, gevraagd bij A. VALLENDUUK, Klein Heiligland 62. (136) Er biedt zich aan tegen 1 November, eene P. G.van goede getuigen voorzien. Franco brieven onder N°. 127, bij De Erven Loosjes. die hunne eigen costuums wenschen te vervaardigen, bestaat gelegenheid om hunne costuums naar de nieuwe methode te laten knippen en pas klaar te maken. Adres bij de uitgevers dezes. een zwarte KAT met witte borst en pooten. Men wordt yffll vriendelijk verzocht haar Eene nette beschaafde Burger dochter, P.G.zeer geschikt en veel ambitie voor eene zaak, zou zich gaarne tegen 1 Nov. of eerder ge plaatst ziengoede getuigen. Br. fr° N". 137, bureau van dit blad. Mevrouw KAAKEBEENFrans Halsstraat N°. 17, vraagt 1 No vember, eene fatsoenlijke als meid-alleengoed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Zich in persoon aan te melden, des morgens vóór 1 uur of des avonds na 7 uur. (12d) Wordt gevraagd met 1 November, in een klein gezin, eene nette van de P. G.tegen ruim loon. Adres: Schootersingel 95. (128) tegen belooning terug te bezorgen Koningstraat 13boven. (140) Bij DE ERVEN LOOSJES zijn verkrijgbaar Privaatlessen in het Fransch en Engelsch door eene geëxam. dame. Goede referentiën. Conditiën 0.50 per uur. Brieven onder N°. 133, bij de uitgevers dezes. Er bestaat gelegenheid bij eene Weduwe tot plaatsing van een nette met gebruik van eene vrije kamer. Adres: Lange Margarethastraat 1, gevraagdBakenessergracht N°. 68.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3