WMSm Kolen- en Turfbakken, Breukbanden. Wie helpt een kind DE &0 AI0Y. Gevestigd Wcrkmaiisbakkerij. (i. VERPOORTEN h. Burgervrouw, BOEKENKAST H. C. VERNOUT. A. O VER AKKER, H. C. LIPPITS, ADVERTENTIEN. Christel, 2angvereeniging „God is mijn Lied", Keukenmeid MEISJE, Meid-Alléén. fatsoenlijk MEISJE, DAGMEISJE, Kruisweg 60. Korte Veerstraat: Gierstraat 54, Cliimrgicale Instrumentmaker. A S T H M E Ged. Kraaieoliorstergi'acht No. 74. P. H. BOEREE. ■■i B. Gladstone's keel begint te genezen. Men gelooftdat deze leider der Engelsche liberalen over een dag of veertien een reeks redevoeringen in Midlothian zal houden. Te Berlijn schoot zich in het gymna sium Friedrich Werder, een 16jarige Ter- tianer dood, in tegenwoordigheid zijner medescholieren en van zijn leeraar, toen hem medegedeeld werddat hij niet in eene volgende klasse was overgegaan. Het gerucht loopt dat de uit de gevangenis van 'sGravenhage ontvluchte ïtijsselberghe aan boord is van een bagger molen, die Vrijdag van Delfshaven naar zee vertrok. Indertijd is melding gemaakt van een politieagent te Amsterdam die, zooals later bleek, reeds geruimen tijd werd gezocht als de vermoedelijke dader van een diefstal. De man stond voor het hof aldaar terecht en daarbij bleek hoe nauwkeurig men in de hoofdstad is met het aanstel len van mannendie de orde moeten handhaven en tegen diefstal moeten waken. De man is tot vier maanden celstraf ver oordeeld. De »Amsterdammer» verzekertdat te Amsterdam bij verschillende winkeliers wapenen tot een belangrijk bedrag zijn aangekocht. De politie doet onderzoek. De zaak van den diamanten-diefstal te Scheveningen is thans bij de justitie aanhangig gemaakt, zonder dat men noch tans nader tot de ontdekking van den dader of de daders is. Uit Borger meldt men dat op de plaats in het zoogenaamde «Grollerholt» waar eens de Drosten en Gedeputeerden van Drente hunne bijeenkomsten hielden ter regeling van 's landschaps belangen thans een steen tot aandenken zal worden opgericht. Het is geene door kunst ver vaardigde, maar een keisteen in de heide gevonden, die van zeer platten vorm en voor zoodanig doel geschikt bevonden is Het graniestuk werd de vorige week door een Asser aannemer vervoerd. Een ijzeren wagen is daaronder gebroken. Het weegt naar raming 15,000 halve kilo'sen zal naar men verneemt, op kleinere steenen rusten. Misschien zal het veel gelijken op een klein hunnebed, waarop het nage slacht zal kunnen gewezen wordenevenals de voorgeslachten ook aan de eeuwen na hen iets te denken gaven omtrent hunne bedoelingen met da steenhoopen. Dezer dagen miste de echtgenoote van den koetsier op den huizen Weldam, die onmiddellijk aan den grintweg van Diepenheim naar Goor woont, een harer kindereneen lief meisje van ruim drie jaar, dat buiten liep te spelen. Eenige oogenblikken te voren was een rondrei zende kermistroep voorbijgekomenen spoedig kwam bij de moeder het vermoeden op dat de kleine door deze was medege nomen. Zonder lang beraad achtervolgde zij den troep, dien zij even voor Goor inhaalde. Hoewel de lieden eerst ontkenden, bleek het der moeder spoedig, dat het kind zich in den reiswagen bevond en ofschoon niet zonder moeite, slaagde zij er in het terug te krijgen. Opmerkelijk is het zeker, dat de ont voerders het kind in nog geen half uur tijds reeds zoo aan hen gehecht hadden weten te maken, dat het in 't eerst niet weer met de moeder mee wilde. Jammer genoeg werd de politie niet met deze zaak in kennis gesteld. Onge twijfeld verkeerde de moeder, wier echt genoot afwezig was, te zeer onder den indruk der blijdschap over het terugkomen van haar kind, om daaraan te denken. De troep trok dientengevolge ongestoord verderom misschien eldersen wie weet, willicht met beter gevolg, dezelfde po ging tot het ontvoeren van kinderen te herhalen. Te Berlijn verhuisde een drogist. Vijf personen, die met het overbrengen der goederen werkzaam waren, openden eene daarbij behoorende volle flesch en proefden het vocht. Daar dit eenigermate als brandewijn smaakte, deden zij zich er aan te goed. Weldra bleek het echter dat zij in plaats van brandewijn een giftig vocht hadden gedronken. Twee hun ner zijn spoedig overledentwee liggen hoogst gevaarlijk ziek, en een is in zijn denkvermogen geheel en al verstompt. De sergeant G., van het regiment grenadiers en jagers, beschuldigd van het mishandelen van een burgerzoodat deze een been heeft gebroken, omtrent wien is bericht dat hij voor dit feit voor den krijgsraad zou terechtstaan, en Vrijdag naar het huis van arrest op de Prinsen gracht werd overgebracht werd Zaterdag weder daaruit ontslagenen zal discipli nair gestraft worden. In een tuin te Axel zijn vier appelen geplukt, z. g. Gloria mundi, die te zamen 2.13 kilo zwaarte hadden. Tot meerdere verzekering tegen brandgevaar worden in het Louvre te Parijs groote veranderingen ondernomen. Een groot getal beambtendie er in wonen moeten verhuizende gewone verwarming zal voortaan door stoom geschieden en in plaats van gas- wordt er electrisch licht gebruikt. Den 2en Januari a.s. viert Keizer Wilhelm zijn vij-en-twintig jubileum als Koning van Pruisen. Men maakt reeds groote toebereidselen voor het feest. Egypte is een gelukkig land, als ten minste waar iswat zijn regeeringsblad verhaalt, n.l. dat de staatsontvangsten van Januari tot September '85 drie honderd duizend p. s. meer hebben bedragen dan de gemiddelde opbrengst der vier laatste jaren over hetzelfde tijdvak. De beide openbare speeltuinen te Amsterdam werden in den afgeloopen zomer bezocht door 173,315 kinderen, en niet tegenstaande het ongunstige weer van de maand Septemberwaren die tuinen toen toch nog bezocht door ruim vijf-en-twintig duizend kinderen. Donderdag avond laat had er een ongeluk plaats met de laatste tram van Winschoten naar de Pekela's. Te Zuider veen komendebemerkte de machinistdat de locomotief buitengewoon stootte en dacht, dat er eene hindernis op de rails was ge legd. Er werd terstond met volle kracht geremd. Toen kwam men tot de ontdek king dat zich twee personen beruchte smokkelaars tusschen de rails hadden neergelegd om te slapennl. de gebroeders Van der Molen te Oude Pekela en in 't Veen achter Zuiderveen. De een moet beide beenen verloren en eene erge hoofdwonde bekomen hebbenterwijl van den andere een arm en een been zijn verbrijzeld. Uit Winschoten meldt men echter, dat de wonden van den eenen broeder van weinig beteekenis zijn. Bij den brand te Borger zijn effecten die in eene ijzeren brandkast warenver schroeid maar de nummers bleven gelukkig nog zichtbaar. Nu zijn ze opgezonden en zullen wellicht voor nieuwe geruild worden. Ook een zakdie geld bevattewas ver brand, maar 'tgeld bleef gaaf. Een hoogleeraar in de scheikunde te Huelva heeft, naar luid van een telegram uit Madrideen middel gevonden tot ver nietiging van de druifluis, zonder dat het den wijnstok benadeelt. HAARLEM, 6 October 1885. Naar wij vernemenwerd in de Vrijdag j.l. gehouden najaarsvergadering van den Ned. Prot: Bond alhierdoor de Commissie voor de Volksvoordrachtenbij monde van Ds. Meesmededeeling gedaan dat gedurende dezen winter vier Volks voordrachten zullen gehouden worden voor de leden van genoemden bond. In drie dezer voordrachten zullen als sprekers optredenvóór de pauzede hoog leeraar Prof. Knappert van Amsterdam en na de pauze Ds. Mees alhier. Met het oog op beide bekwame sprekers zou het te wenschen zijn dat door de ge noemde Commissie maatregelen konden worden genomen om deze voordrachten nog voor een ruimeren kring toegankelijk te stellen. Tot hoofd der school te Waal op Tessel is benoemd de heer G. Kempers, onderwijzer alhier. L.l. Zondag ondernam een tiental gymnasten, leden van de Haagsche Ver- eeniging »01ympia»ter viering van het zevenjarig bestaan der Vereeniging, een wandeltocht van Leiden uit. De Haarlem- sehe Gymnastiekvereenigingen «Haarlem» en «Sparta» gingen de turners te gemoet en gezamenlijk maakte men den tocht van Hillegom langs Wagenweg, Zandvoortsche- laan, Aardenhout, Bloemendaal en Over- veen naar Haarlem, waar men den dag verder genoegelijk doorbracht. Ook de slagers alhier hebben den prijs van het rundvleesch met 10 cent per kilogr. verminderd, zoodat eerste qualiteit thans geleverd wordt voor 80 cents het kilo. Gedurende de maand September is het Museum van Kunstnijverheid, op het Paviljoen alhier, bezocht door 721 perso nen, waarvan 109 tegen betaling. Met het plaatsen van het Museum in de groote zalen van het Paviljoen hoopt de Commissie gereed te komen tegen de aanstaande alge- meene vergadering der Maatschappij ter bevordering van Nijverheid in Juli 1886. Zondag 4 Oct. 11. had op het terrein bij het «Huis ter Kleef» alhier een cric ketwedstrijd plaats tusschen de Amst. C. C. «Sport» en de H. C. C. «Rood en Wit». De eerste club behaalde in 2 innings 62 punten terwijl »Rood en Wit» er 117 maakte, zoodat deze overwon met 55 runs. In de eerste innings werd door de Haarl. C. C. weinig geslagen. Alleen de Heer F. Eyken maakte eene goede score (13 runs). Het fielden was beter en het bowlen van den heer C. Posthumadie 8 wickets van de tien nam, was prachtig. De 2e innings van «Rood en Wit» was veel mooier. Eenigzins bekend geraakt met de kracht van «Sport», sloeg het Haar- lemsche elftal nu de ballen in alle rich tingen over het veld, dat het een aard had. De eerste innings en de tweede ver schilden dan ook nog al. Zij waren name lijk 44 en 73 runs. Wat de scores betreft mogen nog genoemd worden die van de Heeren C. Posthuma (29), P. Posthuma (18)C. M. Pleyte (17), Hoeffelman (12), en Beets (10), alle in innings behaald. In de 2e innings nam C. Posthuma 6 wickets terwijl het fielden nog beter was dan in de vorige partij. Van het spel der A. C. C. «Sport» zullen wij geen verslag gevenaangezien die vereeniging hier ter stede nog weinig bekend is. Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend aan den heer A. Merens C.Jz. tot uitbreiding van zijne fabriek van caoutchouk-artikelen aan het Zuider-Buitenspaarne en aan de Wed. van Thijn tot het oprichten van eene rookerij in de Schagchelstraat Bij Burgemeester en Wethouders is ingekomen een verzoekschrift van N. Soel- laart Jr. tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het perceel aan het Zuider Buitenspaame No. 88a, en is vergunning verleend aan H. C. Lippits, tot het oprichten van een smederij in de Gierstraat en aan A. J. de Koning tot oprichting van een slachterij aan de Dub belde Buurt. Donderdag is aanbesteed het leggen van een riool van Portland-cement, het maken van bestratingen enz. in de Leidsche straat (raming /2060). Ingekomen waren 5 inschrijvingen. Het werk is gegund aan den heer H. London voor f 1987. Op die vraag kreeg ik in het voorjaar een antwoordwaardoor een moederlooze verminkte knaap te Zandvoort inwoning en onderwijs van MeiSeptember kon vinden. Thans heeft een niet bemiddeld bloedverwant huis en kost voor hem opengesteld tegen zeer kleine ver goeding. Wie helpt nu mede aan f 200.— De giften zullen worden verantwoord in dit blad en gaarne ontvangen worden door B. TIDEMAN Jz., IFilhelminastraat 57. Haarlem, 4 Oct. '85. Zijdie lust en geschiktheid bezitten zich te verbinden aan ge noemde Vereeniging, kunnen zich aanmelden bij den ondergeteekende, alwaar tevens gratis theoretischj onderricht zal worden gegeven. 1 Repetities worden gehouden, eiken Woensdag, des avonds te 8 ureGroot Heiliglandin 't lokaal der Fröbelschool. J. VAN DAALEN Jr., (365) Palmstraat 17.1 Er biedt zich aan te Haarlem, tegen half November eene fatsoenlijke i 1 voor Noodhulp of voor vast. Brieven onder N°. 366, bij de uitgevers van dit blad. Wordt gevraagd een voor de ochtend-uren, voor licht huiswerk. Nieuwe Gracht 11. (371) Tegen 1 November gevraagdeene nette, fatsoenlijke DIENSTBODE, P. G.die eene burgerpot koken en netjes werken kan en voorzien van goede getuigen. Franco brieven bij de uitgevers dezes onder N°. 367. JONGEN. Er kan terstond geplaatst worden een flinke JONGEN aan de HaarJemsche Melk-Inrichting. (372) Er biedt zich aan een als meid-alleen, in een klein gezin. Brieven onder N°. 368, aan het bureau van dit blad. Wordt gezocht eene fatsoenlijke goed kunnende kookenom van 710 en van 47 de huishouding van een alleenwonend Heer waar te nemen. Franco offerten aan het bureau van H. Advertentieblad onder n° 369. Er wordt gevraagd een niet beneden de 16 jaar, die netjes werken kan. Zijlstraat N°. 87bovenj Door vertrek naar elders roep ik aan alle vrienden en kennissen een har te lijk vaarwel toe. J. Th. LANGE. Haarlem, 3 Oct. 1885. TE KOOP gevraagd. Brieven met prijsopgave onder N°. 374, aan het bureau van dit blad. Voor het onderhouden, der Kachels niets beter dan Kachelpolitour. Per doos 10 Ct.Dz. doozen f 1.10. als Loodgieter, Zinkwerker en PompenmakerAanleg ger van Duinwaterleiding, Spreek buizen, Badinrichtingen enz. WoonplaatsIFarmoesstraat 10, Werkplaats Klein Heiligland 19, te HAARLEM. (376) in ruime keuze voorhanden bij ZEER SOLIDE, FIJN GELAKTE van af f 180. Bovendien wordt bij iedere Kolenbak gratis een soliede Kolenschepper verstrekt. Specialiteit in Reparation en Slijpwerk (379) spoedig en netjes. II ii Remede infaillible avec succes surpre- nant. S'adresser a MiiLLERSENN, négociant, Zofingue, Suisse. Prospectus franco. (M 1657 Z.) LoodgieterZinlnoerker en aanlegger van waterleiding, tf Dagelijks voorhanden prima Steeds voorradig Turfmanden kwaliteit PLATTE BESCHUIT. ln alle Prijzen en verder alle Prijs voor tvederverkoopers soorten van Mandenwerk. 75 cent per 100 stuks. (378) II 11 GROOT HEILIGLAND 11

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3