Een aannemer te Amsterdam, die een werk onder handen heeft, waarbij haast was, liet voor eenige dagen een paar werklieden bij zich komen omdat zij zonder reden een geheelen dag waren weggebleven. Op zijn vraag, waarom zij dit hadden gedaankreeg hij tot antwoord Wij hadden beloofd mee te doen in den optocht derwerkeloozen 1 De Petersbnrgsche correspondent van de Indépendance verneemt uit goede brondat de czaar het zeer betreurt, vorst Alexander nit de ranglijst der Russi sche officieren te hebben verwijderd. Men houdt het voor waarschijnlijk, dat bij de eerste de beste gelegenheid aan den Boel- gaarschen vorst een schitterende satisfactie zal gegeven worden. Dinsdag is het lijk van koning Alfons naar het Escnriaal overgebracht. Een menigte landlieden en inwoners van Madrid woonden de treurige plechtigheid bij. Na het uitspreken eener mis is het stoffelijk overschot in den koninklijken grafkelder bijgezet. Voor de vensters van het paleis te Madrid aanschouwde men koningin Chisti- na, die met de kleine prinses Mercedes den lijkwagen met de oogen volgde. Dit Yenendaal wordt geschreven De invoering der drankwet heeft zeker wel ten gevolge gehaddat er op de boerenerf huizen minder misbruik van sterken drank wordt gemaakt dan vroeger, maar doordat bijna altijd bij die gelegen heid in het geheim wordt getapt, blijven dronkenschap en daaruit gevolgde vecht partijen nog dikwgls voorkomen. By eene in de Melm, onder Benswon- de, gehouden erfhuis merkte de rijks politie al zeer spoedig dat er sterken drank werd verkocht. De abnormale toe van eenige aanwezigen liet daaromtrent geen twyfel. Maar waar de geheime tap- pery schuilde, dit was niet zoo spoedig gevonden. De politie gaf echter den moed niet op, en mocht er ten laatste in slagen de geslepen tapster op heeterdaad te be trappen. De voorhanden sterke drank werd in beslag genomen. Dit de Limburgsche Maassteden ontvangt men bericht, dat het water blijft wassenzoodat men zich voor overstrooming beducht maakte. Van schipper Buis van den reeder Knoester te Scheveningen zijn door de bemanning van een vaartuig, waarschijnlijk een Belgische visscher, gekapt 35 netten, die totaal verloren gingen. Tengevolge van den regen kon Buys het n°. van het schip niet onderscheiden; wel kreeg hij diens anker, dat in de overige netten verward raakte by zich aan boorddoch daaraan zijn geene kenteekens te zien. Te Arnhem verloor onlangs eene dame hare beurs met ruim f 100. Een voorbijganger raapte die terstond op en ging er mede op de loop. De politie wist den vermoedelyken vinder heden op te sporen en in arrest te nemen. De brood tentoonstelling, die tegen het einde van October te Antwerpen zou gehouden worden, is uitgesteld, en zal waarschijnlijk plaats hebben in Januari of Februari van het volgende jaar. Dit alle landen kan ingezonden wordenook de heerendie met de beoordeeling belast zynzullen uit verschillende volken ge kozen wordenen wel door de besturen der onderscheidene bakkersvereenigingen alleen de voorzitter wordt door het comité benoemd. De tentoonstelling zal waarschynlyk drie dagen duren; er zullen gouden, zil veren en bronzen medailles te behalen zyn, die op den dag der sluiting worden uitgereikt. Het vijftig jarig bestaan van de spoorwegen in Duitschland zal den 7en December a. s. feestelijk gevierd worden, en wel te Neurenberg, vanwaar de eerste spoorwegde Nürnberg—lurtheLud- wigsbahn vertrok. Men zal te Neurenberg by die gelegen heid een fraaie fontein als gedenkteeken onthullen. Voor de spoorweg-beambten is een aanzienlijke som gelds bestemd, en de bruto-ontvangsten op den 50-jarigen spoor weg gedurende den eersten dag van het feest worden aan de armen der stad uit gedeeld. Een Parijs hoofdambtenaar van politie, de Heer Kuehn, chef van den veiligheidsdienst», is Zondagmorgen, by de uitoefening van zijn ambt, plotseling overleden. Hy werd onder het opmaken van een rapport aan den prefect door een beroerte getroffen. Twee schouwburg-directeuren te New-York hebben een nieuw middel uit gedacht om bezoekers te trekken. Zij heb ben zich een electrisch licht- en een photo- grafisch toestel aangeschaft, waardoor zy, van het tooneel af, het geheele schouwburg publiek photographeeren. Van die photographieën kan ieder be zoeker kosteloos een ontvangen. Er worden aan den ingang bons daarvoor uitgereikt, welke na eenige dagen ingewisseld kunnen worden. Een Heer te Frankfort a/M had onlangs het ongeluk, by het opsteken van zyn regenscherm, een dame in den mond te stooten, waardoor deze eenige tanden verloor. De echtgenoot dier dame, wier schoonheid zeer geleden heeft door het verlies van die tanden, eischte van den Heer, die het ongeluk veroorzaakte, een schadevergoeding van niet minder dan 30,000 Mark (f 18,000), en nu hem die som geweigerd is, dreigt hy dat geld in rechten te vorderen. Een hewijs van de slechte bevorde ring by het leger en voornamelijk by de infanterie, is wel dat het onderscheidings- teeken voor vijftienjarigen officiersdienst by dat wapen is toegekend aan 1° luits., die nog ongeveer 140 plaatsen van den kapiteinsrang zyn verwijderd en vol gens den tegenwoordigen gang der pro motie dus nog 7 k 8 jaren moeten wachten alvorens voor bevordering in aanmerking te komen, derhalve 22 a 23 jaren in den luitenantsrang door te brengen. De zeventienjarige nicht van den markies van Lome, miss Ellen Costellac, een der mooiste meisjes van Engeland en eigenares van een groot vermogen, is met een koetsier, die Anderson heet, gehuwd en vader van zes kinderen is, gevlucht. Twee detectives vonden het paar in eene armzalige woning te Knighton, waarin beiden in zeer bekrompen omstandigheden leefden. Zy werden gearresteerdEllen weende voortdurend en riep: „Ik bemin hem en wil niet van hem scheiden. Woensdag zyn te Dtrecht ter be schikking der justitie gesteld en naar de cellulaire gevangenis overgebracht de drie personen: E., v. d. L. en de B. als ver dacht van diefstal van een bankbiljet van f 300 of medeplichtigheid daaraan. Een woordenboek der Zigeuner-taal door een Zigeuner Sztotjka, een gewezen Hongaarseh onderofficier, zal eerlang ver schijnen. De uitgave van dit werk ge schiedt op kosten van den Oostenrykschen Aartshertog Jozef, die ook den nitgaaf van Sztotjka's gedichten bekostigt. De «verantwoordelijke uitgever" Berggreenmeer eigenaardig de zit-redac- tenr van het Zweedsche blad Sveriges Tidning, is veroordeeld tot 4 jaar dwang arbeid 14 maanden gevangenis en 3400 kroonen boete, wegens majesteitsschennis en beleedigende uitdrukkingen omtrent den Zweedschen kroonprins en den prins van Wales. Een in de Kaukasische bergen en spe lonken zwervende rooverbende, onder aan voering van zekeren ICerim, verspreidt tegenwoordig in den omtrek van Tiflis niet weinig schrik. Alle pogingen om zich van den aanvoerder meester te maken blijven vruchteloos, waardoor hy steeds onbeschaamder wordt en hy zyn helden daden met ongelooflijke stoutmoedigheid volvoert. Den rechtbank te Den Haag deed Woensdag uitspraak omtrent het aan mr. R. M. L., hoofdredactenr van 't Vad., te laste gelegde verzuim van tijdige aan gifte der geboorte van een kind. De heer M. L. heeft zichzelf verdedigd en er o. a. op gewezendat hijdaar het kind Don derdag geboren en er Zondag geen beambte op 't stadhuis was, niet in verzuim was. De rechtbank overwoog echterdat art. 29 van B. W. voorschrijft een aangifte binnen 3 dagen en dat de zon- en feest dagen voor de berekening van het termijn zyn uitgezonderd; dat niet gebleken is de nalatigheid van den ambtenaar van den burgerlijken stand, trouwens, gedaagde zelf geen poging heeft gedaan om te con- stateeren. Verder besliste de rechtbank dat de tijdige aangifte is voorgeschreven, zonder onderscheid te maken of de aan gifte verzuimd is om den staat van het kind te verduisteren. Gedaagde werd mitsdien een boete van f 3 opgelegd. HH. MM. de Koning en de Koningin zijnnaar het Dagblad verneemt, van plan op een der eerste dagen na Kerst mis van Het Loo naar de residentie terug te keeren. Men schrijft uit Scheveningen Door de rijksambtenaren is den vorigen nacht eene aanhaling gedaan van drie vaten wijn, door een schuit op zee ge- gevischt. De schipper trachtte de vaten, welke in haringtonnen waren overgestort, naar binnnen te brengen. De vaten wijn zijn naar het politiebureau vervoerd. Nu de geheele Scheveningsche vloot is aangekomen verneemt men van stuur lieden en visschers klachten die alle getuigen van plagerijen en geweldenarijen van de Belgische visschers. Waren de Suheveningsche visschers in staat met hunne schepen de roovers te achterhalen de bomschuiten zij n echter slechte zeilers dan kon men er zeker van zyn, dat op zee gevechten tusschen Nederlandsche en vreemde visschers zouden geleverd worden. De bevolen troepenverplaatsing in het volgende jaardie zooals bekend is, zich alleen bepaalt tot een verwisseling van standplaats tusschen detachementen van het le regiment infanterie in garni zoen te Assen en Leeuwardenmoet zyn afgeloopen op 1 Mei 1886. Algemeen heeft in Amsterdam het gerucht geloopen, dat den heer Stork, commissaris van politie te dier stededes nacht eens onheil overkomen of eene wond toegebracht was. Het H.blad kan dit-gerucht tegenspreken. De aanleiding er toe schijnt gegeven door een opstel in een der oproer - bladendat den heer Stork met wraak geweld dreigde. De telegraafbode W. Bouwhuijs te Kampen, 84 jaar oud, kwam Dins dag op treurige wijze om 't leven. On geveer te 6 nur 's avonds wilde hij een telegram gaan bezorgen aan een schipper in de Bovenhaven. Hij viel echter van de plankdie naar 't schip leiddein 't water, en werd er wel spoedig uitge haald, doch in een zeer bedenkelijken toestand. In 't ziekenhuiswaarheen hij aanstonds gebracht werdwijdde men wel alle mogelijke zorg aan hemdoch zonder gunstig gevolgreeds te 9 uur stierf hij. HAARLEM, 4 December 1885. Woensdag 1.1. overleed alhier de vroedvrouw Mejuffrouw van Velsen, die gedurende haar leven bij de geboorte van ongeveer 16,000 wereldburgers haar hulp heeft verleend. De eenvoudige vrouw, die voornamelijk bij mingegoeden werkzaam was, was om hare bijzondere hulpvaar digheid zeer bemind. De turf- of wintercollecte, gisteren gehouden door diakenen der Evang. Luther- sche gemeente alhier, heeft opgebracht f 737.88. Aanstaanden Zondag avond geeft de Vereeniging „Door Vermaak tot Nut" weder haar jaarlijksch winterfeest aan ruim 520 trouwschoolgaande leerlingen der openbare scholen en de verpleegden in de verschillende godshuizen. In den Nienwen Schouwburg in de Jansstraat heeft het feest plaats, en de welbekende goochelaar, de Heer David Tobias Bamberg uit Amsterdam, zal de kinderen aangenaam bezig houden en aan de noodige versnaperin gen zal het niet ontbreken. De kortelings gerestaureerde Schouwburg zal dus Zondag een geheel ander publiek dan gewoonlijk bevatten, 't Zal er wel wat rumoeriger toegaan dan anders, maar, afgaande op den doorgaand goeden geest, die deze feesten kenmerkt, en die voor een goed deel aan de ouders der kleine genoodigden te danken is, aarzelde bet Bestunr niet, in dit fraaie lokaal haar feest te geven. Hoezeer het streven der Vereeniging op prijs gesteld wordt, niet alléén door de ouders der kinderen, die in de termen vallen aan haar schoolfeesten deel te nemen, maar ook door stadgenooten, mocht het Bestuur weer dezer dagen ondervinden, door de ontvangst van twee belangrijke bijdragen, door twee kindervrienden toe gezonden. Het stedelijk Museum van Schilde rijen en Oudheden op het Raadhuis alhier werd gedurende de maand November be zocht door 73 personen tegen en door 359 personen zonder betaling. De Haarl. courant verneemt, dat P. K. Fiege die door de rechtbank alhier is veroordeeld tot vier maanden gevange nisstraf en eene geldboete van f 7,50 ter zake van gewapende weerspannigheid enz. tegen dit vonnis in hooger beroep is ge komen. Woensdag is door de politie alhier aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht, als zonder geld of middel van bestaan en niet voorzien van legi timatie-papieren, Alexander Casimirlwan Tolstoi, oud 49 jaren, ingenieur, geboren te Moskou in Rusland, verdacht van in het jaar 1882 diefstal van geld te hebben gepleegd in het logement van Schrederhof in de Kruisstraat te Haarlem, waar hij destijds had gelogeerd onder den naam van Iwan Schwinhof, Russisch officier. Ook is in zijn bezit gevonden een lom bard briefje van eene juweelen speld, vermoedelijk van diefstal afkomstig. Gisteren avond is weder een 14jarige jongen op heeterdaad betrapt op diefstal van eenige pakjes sigaren in een winkel aan de Gasthuisvest alhier. De ladingmeester De Groot werd gisteren avond bij het station van den Hollandschen spoorweg alhier op een der sporen gevonden. Vermoedelijk werd hij door een wagen aangereden. Spoedig nadat hij gevonden werd, is hij overleden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 2 Dec. W. R. Watzema enK. A Blom.' 3 Dec. W. Stolp en J. H. Knoop. GETROUWD. 27 Nov. J. H. Kok en M. J. Westerburger. 2 Dec. G. J. J. Sprokkreeff en AC Lennings. B. van Bogget en C. W. Blank water. H. Petersenen AC. v. Nienwen- huizen. GEBOORTEN. 25 Nov. A. Valken geb. de Vries z. 26 Nov. A. C. van der Waals geb. Poet- sema zW MCornet gebHirs z. WCHagemans gebvBilderbeek z G. v. d. Putten geb. Beks d. A. de Könnigh geb. de Wilde d. 27Nov.J. v. d. Berg geb. v. Gastelen z. J. Veenings geb. Reigel z. J. H. v. Beaumont geb. Hessels d. 28 Nov. L. Akersloot geb. Marknat z. G. Wijnandsgeb. v. Maanen- berg d. J. Swenneker geb. Heeresz. CFWBlesgraaf gebKahlenberg d H. Kuipers geb. Wijnhoudd. J. Ramakers geb. Smit d. 29 Nov. M. Schrik geb. Visser dS. PReeeer gebvan Gulik d J. v. d. Weiden geb. Peper d. 30 Nov. E. Nijssen geb. Figee d. M. Hietbrink geb. Kuijer d. J. de Vries geb. Verzijl- bergen z. M. van Bommel geb. du Pon zJlansen gebSmorenburg dC C. Kraaij geb. Quint z. 1 Dec. C. M. Nouwland geb. Wesselingd. J. H.Hage- doorn geb. v. d. Lood. M. Janssen geb. v. d. Bogaerde d. A. Cornet geb. Burg graaf z. A. Snijder geb. Verdoorn z. C. F. A. Hessels geb. Martin z. A. E.' Kleinhout geb. Vergers d. 2 Dec. G. v. Steen geb. Schut d. OVERLEDEN. 25 Nov. J. Bakker 14 j. z. Baljuwslaan 26 Nov. Een levenl. aangeg. kind van het mannel. gesl. van H. E. Jung Barteljorisstraat N. Pieters 19 m. d. Raamstraat H. Bakker lij. z. Bakenessergracht. Een levenl; aangeg. kind van het mannel. gesl. van G. Reurkoff Harmenjansweg. M. Hessels, wed. H. Maehielse 73 j. Gr. Heiligland. 27 Nov. A. Vogelij, echtgen. van P. J. Prenen53j. K. Margarethasteeg. W. C. Hendriks 18 m. d. Koolsteeg. J. Joosten, wed. J. de Koning 79 j. Jansstraat. 2S Nov. C. G. Dagelef, wed. M. v. d. Horst 83 j. Gr. Heilig land H. EVlessing 67 jL. Heeren- vest. M. A. Bierman 73 j. Voldersgr. F. B. Wijnveld 19j. z. Spoorwegstraat. 29 Nov. JSchouten 88 jBolwerkslaan Jde Maat 3 m. zKousenbandslaan 30 Nov. J. M. C. Havesman, wed. C. J. Arendsen 69 j. KI. Houtstraat. 1 Dec. E. M. Rijbroek, echtg. van F. L. v. Velzen 68 j. N. Kerksplein. C. M. de Knoop, wed. F. N. de Vreede 70 j. Ged. Oude- fracht. 2 Dec. A. L. Gequiere20m. z. i. Lakenstraat. 3 Dec. H. Kolk 70j. Hagestraat Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een gouden vingerring. Een zakportefeuille. Een fantasiehoed. Een bril in étui. Een duimstok. Een brillenhuisje. Een oorbelletje. Een schootsvel. Een bonte kraag. Een potlood tevens penhouder Een eind touw. Eenige sleutels. In de tramwagens achtergelaten Een handmof. Terug te bekomen by VastenouwLange Heerenstraat 50, een ketting van granaten koralen. Bij wed. Meyer„Katoenbaai" een zilveren armband.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 2