Te Huur FLORAPARK, De Kiesvereniging van Stellendijk. „Het Vliegend Wiel". MUZIEK. Scharen HuwTeekenpapieU KANTOOR. AD VERTEN TIEN. Vrijdag 5 Maart 1880. Buitengewone Voorstelling, Salon des Variétés te Arasterdam, Rederijkerskamer HeSmwde Lieden Dienstbode, Werkmeid-Tweede Meid, Keukenmeid Werk-Tweede Meid, WERKMEID, Gevraagd DAGMEISJE, Eene Piano-Onderwijzeres, TE HUUR een HUIS met TUIN 750. TE HUUR TE HUUR Te Huur gevraagd Een Trekmangel te koop, Door omstandigheden TE KOOP: TE KOOP Tafel-, Dessert-, Zak- en Scheermessen. Vorken en Lepels. Amerikaansche Artikelen, G. J. HEENK, Damstraat 18, {Nieuw soort), Prijs 5 Cents per vei. Uitstekend geschikt voor Teekenscholen of hand- teekenaars. Onder de boter, die dezer dagen aan de markt te Leiden ten verkoop aanwezig wae, kwamen voor een paar vaatjes, gevnld met kunstboter. Ze werden aangeboden door een persoon, geheel als landbouwer gekleed, en waren geplaatst midden tus- schen de andere ter markt gebrachte vaatjes. De toeleg om dit kunstproduct voor natuurboter te verkoopen werd tijdig ontdekt, en gaf aanleiding tot een opge wekt standje, dat ten gevolge had dat de verkooper met zijne waar ijlings het hazenpad koos. Men schrijft uit Roermond van den 27en dezer: De justitie heeft zich van hier naar Helmond begeven tot onderzoek eener geheimzinnige zaak. Twee gezinnen aldaar begonnen plotseling te lijden aan keel ontsteking, aandoeningen van het strotten hoofd, zware buikkrampen en stierven binnen eenige dagen, op een drietal lij ders na, die nog misschien kunnen behouden blijven. Vreemd mag het genoemd worden, dat allen, na het intreden der ziektever schijnselen, door den neus spraken, en dat ook de neusvleugels bleken aangetast te zijn. Een der doctoren bleef aan ver giftiging denken, en dit schijnt tot het onderzoek der justitie aanleiding gegeven te hebben. Daar de begrafenis reeds eenigen tijd geleden is geschied, zal het moeielijk zijn te constateeren, of er al dan niet vergiftiging heeft plaats gehad, als men hier met een plantaardig gif te doen heeft. Twee der lijken, één van een volwassen persoon en één van een vijfjarig kind, fcijn hier aangekomen, en zullen voorloopig worden onderzocht. Wordt het vermoeden bevestigd, dan zal ook tot opgraving der andere lijken worden overgegaan. Volgens nader bericht schijnen begrafe- nisgelden ook hier een hoofdrol te spelen, althans men meent dit uit eenige omstan digheden te kunnen opmaken. Een nieuw slachtoffer vond het spel in Monte Carlo in een jong Oostenrijksch aristocraatdie zich onder het portaal van het Casino doodschoot, na ongeveer 90.000 Mk. verloren te hebben. Ten overstaan van notaris Koning te Znidhorn werd verkocht een boeren plaats te Saaksum met ongeveer 38 bunders land voor 27.500. Dezelfde plaats werd in 1877 verkocht voor ruim 106.000 Een zevenjarig meisje in den om trek van Riga, heeft onlangs een boer met een bijl den schedel gekloofd, omdat hij haar moeder te na kwam. Te Nijmegen hielden twee hardloo- pers Vrijdag eene hardlooperij op de Groote Markt. Een der daartoe dienst doende collectanten zekere Steinmetz heeft zich vóór den afloop met de zuur verdiende penningen der beide hardloopers uit de voeten gemaakt en zich vermoede lijk met dien buit naar zijn land begeven. De hardloopersdie hunnen ontrouwen collect^ïtna de ontdekking, in verschil lende richting nazettenmochten er evenwel niet in slagenhoe snel zij ook liepenhem te achterhalen. Het vonnis waarbij de hertog van Sevilla tot 8 jaar gevangenisstraf veroor deeld en vervallen verklaard wordt van den militairen dienstis door het hof van appel te Madrid bevestigd. Men gelooft, dat de koningin-regentes ten minste den hertog vermindering van straf zal ver- leenen HAARLEM, 2 Maart 1886. In de muziekzaal van de Sociëteit „Vereeniging" had Zaterdag 27 Februari de uitreiking plaats van medailles en ge tuigschriften aan de Bekroonden op de Tentoonstelling van bloeiende Bol- en Knolgewassen gehouden in Maart 1885 door de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen-cultuur alhier. Een groot getal leden en verdere genoodigden onder welke men opmerkte den Commissaris des Konings in deze provincie, het dagelij ksch Bestuur dezer gemeente en vele gemeen teraadsleden, woonden de plechtigheid bij. Nadat het BeBtuur had plaatsgenomen werd de zitting geopend met een Feest- marsch, uitgevoerd door de stafmuziek van het vierde regement Infanterie te Leiden, onder leiding van den heer J. G. H. Mann, welke Feestmarsch eindigde met ons „Volkslied" dat door allen staande werd aangehoord, en waarna door den Voorzitter der Vereeniging, den heer J. H. Krelage, een doorwrochte rede werd uit gesproken, handelende over den tuinbouw, de handelsgewassen en de geschiedenis van beiden, den uitvoerhandel en de be zwaren daaraan verbonden, de geschiedenis der bloemententoonstellingen, met name die der Bol- en Knolgewassen, een rede, getuigende van groote zaakkennis en innige ingenomenheid met alles wat op het stre ven der Vereeniging betrekking heeft. Na deze, zelfs voor leeken in het vak, merk waardige toespraak ontvingen de Bekroon den uit handen van den Heer Commissaris des Konings van Noordholland, de Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid was door ambtsbezigheden ver hinderd de hun toegekende onder scheidingen na een korte toespraak. Som mige Bekroonden werden met fanfares, allen met toejuichingen begroet, en het was opmerkelijk te vernemen met welke belangstelling sommige firma's die reeds hun sporen verdiend hadden, werden ont vangen en met hoeveel hartelijkheid de zuiken die zich voorstelden, dit te bereiken. Was de Tentoonstelling van Maart 1885 uitstekend geslaagd en had deze bijgedragen tot de betere kennis en waardeering van de cultuur, die aan onze omstreken zooveel schoonheid, levendigheid en welvaart bijzet, ook de uitreiking der onderscheidingen in Februari 1886 zal ongetwijfeld hiertoe hebben bijgedragen. Door den minister van Binnenland- sche Zaken is bepaald, dat het voorschot waarop deze gemeente volgens de wet op het lager onderwijs over het jaar 1886 aanspraak heeft, 23,206.75 bedraagt. Z. M. heeft de heer C. J. Gonnet met ingang van 1 April, benoemd tot archivaris in Noord-Holland en tot be waarder van het paviljoen Welgelegen, met machtiging om gelijktijdig de betrek kingen van adj.-archivaris en bibliothecaris dezer gemeente waar te nemen. Het stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis alhier is in de maand Februari bezocht door 60 personen tegen en door 190 personen zonder betaling. De majoor B. J. Couvée, die van het 3e reg. huzaren gedetacheerd is bij het 2e reg. alhier, wordt overgeplaatst naar Leiden, ter vervanging van den majoor F. IJpeij, die te 's-Hage in gar- zoen komt. Op de gisteren alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 218 paar den allen van Inlandsch ras. De prijzen liepen van 30 tot 400. De handel was vrij levendig. Heden morgen is een 11 jarige knaap in den Burgwal door het ijs gezakt en levenloos opgehaald. Gisteren is door de politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht eene 18 jarige dienstbode wegens oplichting van een aantal paren laarzen en pantoffels. De vorige week was zij door de Arr. Rechtbank alhier ver oordeeld tot 6 maanden cell, gevangenis straf ter zake diefstal in dienstbaarheid. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 27 Febr. 1886, in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. 1. Heerenhuis en Erve met Tuin Groote Houtstraat 87, ƒ12750, A. v. d. Linden qq. 2. Huis en Erve met TuinGed. O. Gr. 115, ƒ7400, D. H. v. Daalen qq. 3. Huis en Erve met Tuin, Raamvest 11, ƒ6400, G. B. Groot. 4. Winkelhuis en ErveKI. Hout straat 22 3075A. Merens J. Cs. ö.Perc. Bouwgrond,Wagenmakerslaan, D 6. Perc. Bouwgrond, naast het voorg. N°. 5 en 6 te zamen 2655, opgeh. 7. Winkelhuis en Erve, Lange Heeren straat 3, ƒ2905, opgehouden. 8. Huis en ErveValkensteeg 3 1525 N. Verdel. 9. BloembollengrondjEsschilderstraat, 10. Bloembollengrond waarop eene Woning, naast het voorgaande. N°. 9 en 10 te zamen ƒ5500, opgeh. 11. Huis en Erve, Drossestraat 1, 1425P. Hoogeveen. 12. Huis en ErveL. Annastraat 2Hb, 405, opgehouden. 13. Huis en Erve, Nieuw Heiligland 81005A. Jacobson. door liet Toorteelgezelschap van den ter benefice en herdenking der 20, jarige tooneelloopbaan van den Heer CHARLES de la MAR. Blijspel in 4 bedrijven van Lodewijk Mulder, bekroond met de gouden medaille voor Nederland8cbe letterkunde. Regie: CHARLES DE LA MAR. Aanvang 7Ve uur. Prijzen der plaatsen: Balcon 1.50, le Loge 1. 2e Loge en Parterre fl. 0.75 Gaanderij fl. 0.30. Plaatsen zijn te bespreken op den speeldag van 103 uur a 10 Cents extra per plaats. (846) Buitengewone Vergade ring met Dames, op Zaterdag 6 Maart a. S.in de Sociëteit de Kroon", aanvang 8 uur 's avonds. Na afloop BAL. Introductie door de leden ouder [goedkeuring van (847) het bestuur. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden onze geliefde Zoon KLAAS, in den ouderdom van 18 jaar en 9 maanden. Oud-Karspel1 Maart 1886. J. YIS (848) C. M. VIS—DEKKER. Heden berdenken wij met JAN KOLK den dag waarop deze onze firma gedurende V IJ P T I G JAREN trouw en eerlij heeft gediend. MARTENS ZOON. Haarlem, 2 Maart 1886. zonder kinderen worden door den Hr. en Mevr. ZOCHER tegen Mei of Juni a. s. gezocht, voor koken, huiswerk en in orde houden van een kleinen tuin. Franco brieven, HaarlemSchooterwtg 24. (850) Mevrouw Wed. HOLLEMAN Parklaan 15, verlangt met Mei eene P. G.kunnende koken en werken In persoon of met franco brieven. Gevraagd tegen Mei, in een stil gezin, eene die goed ban linnennaaienP. G. Adres: Parklaan 61. (855) Met Mei gevraagd eene zindelijke KEUKENMEIDvan goede getuigen voorzien. Loon Honderd Gulden en ruim verval. Adres te bevragen bij De Erven Loosjes, Ged. Oude Gracht. (852) Tegen Mei worden te Haarlem gevraagdeene en eene de eerste goed kunnende kooben en eenig huiswerk verrichten en de andere bekwaam in het behandelen der drooge waschhet strijken en tafeldienen en tevens lust en ge schiktheid hebbende om soms de zorg voor een kindje van bijna 3 jaar op zich te nemen. Goed loon en flink verval. Brieven franoo onder N°. 853 aan de boekhandelaars DE ERVEN LOOSJESte Haarlem. Er wordt gevraagd eene flinke liefst van buiten. Zich te vervoegen Haadalenastraut 26. (§54) een DAGMEISJE of NOOD HULP voor dadelijk. Loon ƒ1,80 met halve kost. Brieven franco onder N°. 856, bij De Erven Loosjes. Gevraagd een knap 15 a 16 jaar ond. Adres Schachelstraat N°. 32rood, BEDIENDE gevraagd, bekend met het gewoon en Italiaansch boekhouden en verder kantoorwerk. Franco brieven onder N°. 858, bij De Erven Loosjes. in 't bezit eener aanbeveling der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, wenscht nog eenige leerlingen aan hare leiding te zien toevertrouwd. Brieven franco, onder Nc. 159, bij De Erven Loosjes. Een geroutineerd Muziek- onderwijzer beeft nog een paar uren disponibel tot bet geven van Muziekonderricht. Brieven franco onder N°. 860, aan het bureau van dit blad. een modern net ingericht BOVENHUIS, op fatsoenlijken stand, bevattende twee kamers, kantoortje, vele kasten, waterleiding en vrijen opgang, geschikt voor groot of klein gezin, tegen 1 Mei. Huurprijs 250 per jaar. Te bevragen bij J. H. HUEL, Sophiastraat. (861) II een BOVENVOORKAMER op een netten stand en flink uit zicht, voor iemand die zijne of hare bezigheden buitenshuis heeft. Informatiën bij W. G. L. DE NOBEL, Raaks 36, Haarlem. Huurprijs billijk. Aan hetzelfde adres een nette LADETAFEL te koop, voor een Heer, een gemeubeleerde of ongemeubeleerde Voorkamsr met Slaapkamer. Kinderhuisvest N°. 23. (864) op een drnk gedeelte in het midden der stad (aanzienlijken stand is geen vereischte) een Voorkamer of Voorhuis, geschikt voor een drooge, nette affaire. Adres onder lett. Z, bij den boekh. F. J. E'RöLICH, Frankenstraat 19. Aan hetzelfde adres een Kamer te huur, voor een eenig mensch. Te bevragen bij De Erven Loosjes De Hoofdadministratie van het 2de Regement Huzaren te Haarlem, zal op den 15 Maart a.s., 's middags ten 12 nrein de Cavalerie Kazerne, in het openbaar aanbesteden Het WEIDEN der paarden van hot Korps, gedurende het aanstaand Seizoen. De voorwaarden liggen ter lezing ten bureele van den ondergeteekende, in de Kazernevan 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uren. De Kapitein-Kwartiermeester (867) L. MOGGENSTORM. een zoo goed als nieuwe NAAI MACHINE met kist, van ingelegd hout en van de beste con structie, voor billijken prijs. AdresLombardsteeg N°. 5. (868) wegens verhuizing. Een zwart étagère Kastje v. /'50. Twee ouderw. Stoelen a/25. Een ijzeren Kist voor ƒ5. Een pers met acht bladen,/'50. Een Kippenhok met loop ƒ50. Een Dameszadel en Hoofdstel/50 Twee Engelsche Insteekhaarden a 75. F n Vulkagchel 5. Een elfsports dubbele Trap/10. Zes ijzeren Tuinstoelen met dito Tafel 10. Een Tuintafel 4. Een Tuinbank 6. Een dito 4. Te zienDreef 32. (869) voor verschillende doeleinden. bij HAARLEM. Bij DE ERVEN LOOSJESGed. Oudegracht, is verkrijgbaar:

Haarlemsch Advertentieblad | 1886 | | pagina 3