Afscheidsconcert Sociëteit „Vereeniging". DIENSTBODE p^c Muiic!9 E' P'We8terveld 5 3e prijs Remonstrantsch Zangkoor. a i v ertëntTen. OEFENING IN WETENSCHAPPEN, DINSDAG 13 APRIL 1SS6 Keukenmeid KEUKENMEID, TWEEDE MEID, KEUKENMEID, Dienstbode. Gevraagd met Mei Wordt gevraagd Dagmeisje gevraagd. lil Werkvrouw. EEN JONGEN, onvoldoende voorziet in de behoefte der bevolking. De heer de Savornin Lob man verklaarde namens de voorstellers van het amendement der rechterzijde dat hij nogmaals verdedigdezich niet te kunnen nederlegen bij de redaktie der Regeering. De heer van Houten be streed de amendementen der rechterzijde en het voorstel der Itegeering, dat vooral door het beginsel van schoolgeld- heffing in de Grondwet op te nemen vijandig is aan het openbaar onderwijs de linkerzijde was tot het uiterste gegaan door neutrale redaktie-voorstellen; weigert de overzijde die dan maakt zij wijziging van art 76. onmogelijk. Te Uden ontstond brand in den torenen sloeg spoedig over naar de kerk. Beide werden binnen betrekkelijk korten tijd vernield. Slechts zeer weinig is er gered. Haar men zegt, was de kerk met toren enz. voor een bedrag van ƒ70000 verzekerd. In de nabijheid der kerk stonden 3 boerenwoningen. Deze werden insgelijks door de vlammen vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Delft is op last van de justitie, op Jaffa, het lijk opgegraven van den heer F., die aldaar sedert tien maanden begra ven lag. De aanleiding daartoe was het vermissen uit de nalatenschap eener geld som van ongeveer 30.000, terwijl de omstandigheid dat de heer F., die in zijne laatste levensdagen aan eene zielsziekte leed, steeds eene groote geldsom in een gordel bij zich droeg, tot het vermoeden aanleiding gaf dat genoemd bedrag met hem zou zijn begraven. Het onderzoek heeft evenwel tot niets geleid. Er worden in den Haag pogingen aan gewend tot oprichting van een nieuw socialistisch weekblad. Te Koevorden werd Zondag gevan kelijk binnengebracht het dienstmeisje van een landbouwer te Ballast, onder die ge meente. Zij wordt beschnldigd den brand te hebben aangestoken in de met hooi en Btroo gevulde schuur van haren meester, welke Zaterdag avond tot den grond toe is afgebrand. Woensdag ochtend omstreeks 6 uur bewoog zich te Nijmegen door onderschei dene straten een beer, die met zijn geleider in het Zwarte Anker" aldaar was ge huisvest, en uit zijn hok had weten te breken. Op zijne wandeling ontmoette hij eenige vrouwen, die, door schrik bevan gen, nagenoeg in zwijm vielen, terwijl een lantaarn-opsteker, op het zien aan komen van het wilde dier, zonder muil korf, in den angst van zijn ladder sprong, en in allerijl, met achterlating van zijn gereedschap, de nabijheid van den beer trachtte te ontvluchtten, die hem echter nog eenige schreden achterna kwam, tot dat de man meer dood dan levend eene veilige schuilplaats bereikte. Later is de beer door zijn geleider, die hem onmid dellijk achterna zette, gevonden tusschen een hoop twijg, welke nabij de spoorweg brug aan bossen stond. In de Maandag te Halfweg gehouden vergadering van landbouwers uit den om trek, tot oprichting eener kaasfabriek, waren slechts 8 leden tegenwoordig. Hoewel er op deze vergadering nog geen vast besluit is genomen, kunnen wij toch melden, dat er van de oprichting eener kaasfabriek alhier, waar schijnlijk niets zal komen, 't Schijnt dat de stichting van zoodanige inrichting te Haar lemmermeer den landbouwers den moed in de schoenen heeft doen zinken en de lucht- kasteelen in rook heeft doen vervliegen. Jammer ist, dat de zaak zulk eene wending heeft genomen, vooral voor de benoemde com missie van onderzoek (zie een vorig nummer) die zich van hare taak zoo uitstekend gekwe ten had en zoo belangeloos had gehandeld. De landlooper, H. de Vos, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten is door de arrondissements rechtbank te Haar lem veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf en daarna 2 jaar opzending naar eene bedelaarskolonie. HAARLEM, 9 April 1886. In de algemeene vergadering van Vennooten in de Commanditaire Vennoot schap De Haarlem8che Bankvereeuiging' werd door de beheerende Vennooten ver slag uitgebracht over de verrichtingen gednrende 1885waaruit bleekdat de toestand gunstig is. De verkregen winst stelt in staat tot eene uitkeering van 7,8 °/0. Verliezen zijn niet geleden. In ons bericht omtrent het eindexamen der Burgeravondschool komt voor als voor dit examen geslaagd de naam J. C. Klissen. Dit behoort te zijn J. C. Klesser. Naar men verneemt wordt door den Volksbond, V%reeniging tegen drank misbruik weder een feestavond georgani seerd. Gedurende de Maand Maart is in de Stuivers Spaarbank van de Afdesling Haarlem van den Volksbond ingebracht in 441 posten ƒ660.08 terugbetaald28 551.58 zgn afgegeven 10 nieuwe boekjes. De 2e luitenant J. C. Sommer van het 4e reg. infanterie is overgeplaatst bij het 3e reg. van dat wapen en ingedeeld bij het 5e bat. te Bergen op Zoom. De gymnastiek-vereeniging „Kracht door Volharding" alhier heeft 1. 1. Zaterdag aan hare adspirantenafdeeling een even nuttig als aangenaam feest bereid. Door de vereeniging n. 1. was voor die afdeeling een onderling concours uitge schreven, waaraan door 24 van de 30 adspirantleden werd deelgenomen. Het concours was verdeeld in 2 ge deelten le gedeelte oefeningen aan rek stok, handbrug en ringen2e gedeelte ver- en hoogspringen. De deelnemers waren verdeeld in 3 afdeelingen, waarvan elke afdeeling door een lid der hoofdafdeeling werd voorge- werkt. De Jury bestond uit de HH. J. Blom- mendaal, A. A. Sprenger, A. J. Robin, J. H. Mentel, J. G. Veldheer en A. Leendertz. Te zeven uur vereenigden zich de leden der hoofdafdeeling in het gewone oefenings lokaal, de Gemeente Gymnastiekschool, waar in de nis de banier der Vereeniging was opgesteld, terwijl op de daarvoor geplaatste tafel de prijzen waren neerge legd. Deze bestonden uit: Voor de le afdeeling le prijs een zil veren horlogeketting met diploma2e prijs een sigarenkoker met diploma3e prijs een diploma. Voor de 2e afdeeling le prijs een cuivre-poli preBse-papier met diploma2e prijs een inktkoker met diploma3e prijs een diploma. Voor de 3e afdeeling le prijs een zil veren potlood met diploma; 2e prijs een zakportefeuille met diploma; 3e prijs een diploma. De fraai uitgevoerde diploma's waren het werk van de heeren J. G. Veldheer en A. Matzen. Te ongeveer kwart over zeven nam het bestuur plaats achter de groene tafel en traden de adspirantleden onder leiding van den directeur binnen. De voorzitter, de heer J. Blommendaal, heette alle aan wezigen hartelijk welkom en wees er den concurreerenden op, dat zij alle krachten moesten inspannen, want dat het hier een strijd goldwaarin zij toonen moesten wie van hen zgn spieren het meest al gemeen ontwikkeld had. Hij zeide tevens dat zij niet allen bekroond konden huis waarts keeren maar dat het voor de niet bekroonden een aansporing moest zijn om zich verder te bekwamen, opdat ook zij eens den palm der overwinning konden wegdragen, terwijl de bekroonden niet op hunne lauweren moesten rusten, maar zich steeds verder en beter moesten oefenen. Hierna verklaarde de voorzitter het con cours voor geopend. Voor echter het werk een aanvang nam, wendde hij zich tot den heer A. J. Robin, wien hij namens de vereeniging bedankte voor de vele en gewichtige diensten aan de Vereeniging bewezen en voor de moeite en de zorgen door hem besteed aan het doen welslagen der derde uitvoering. Uit naam van allen bood hij hem als bewijs van sympathie een gouden remontoirhorloge met toe passelijke inscriptie aan. Met eenige har telijke woorden bedankte de heer Robin voor dit even verrassende als eervolle geschenk. v Hierop nam het concours een aanvang. Zonder uitzondering werd er kalm en sierlijk gewerkt en toonden de jeugdige adspirantenafdeeling dat er onder hen leden zijn, die beloven eens waardige turners te zullen worden. Te ongeveer elf uur was het concours afgeloopen en vereeuigde zich de jury om uit te maken wien prijzen zouden worden toegekend. Geen wonder dat allen in span ning verkeerden en er doodelijke stilte heerschte toen de voorzitter het woord nam om den uitslag mede te deelen die als volgt was le afdeeling le prijs D. J. A. Wester- veld2e prijs C. F. Broers3e prijs W. J. M. Plate. 2e afdeeling le prijs C. Witteveen; 2e prijs P. Schokker; 3e prijs G. J. Gerth van Wijlt. 3e afdeeling le prijs J. A. Blommen- Met eenige toepasselijke woorden wer den de prijzen door den voorzitter aan de overwinnaars uitgereikten de verge noegde gezichten van allen deden zien, dat zij met de uitspraak der jury hoogst voldaan waren. Eere daarom aan de jurydie zich zoo uitstekend kweet van hare eervolle maar moeielijke taak en hulde aan «Kracht door Volharding», die haar leden zulk een avond wist te bereiden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 6 April. F. Lieftinck en H. M. E. Holtz- man. - 7 April. S. J. Schoo en J. M. Stoute. C. v. d. Berg en E. Groeneveld. 8 April. C. Schoon en R. M. v. d. Werff. J. H. G. v. Wulften en C. Ncgrijn. J. Noord- raven en J. C. Olto. GETROUWD. 6 April. P. M. Mok en M. Mok. 7 April. JFransman en L. Velleman8 AprilP Hoetjes en M. Noë. GEBOORTEN. 31 Maart. E. M. Wagnergeb. Schouten d. 1 April. E. v. d. Meij geb. Roosen- hart d. 2 April. P. Meerman geb. Foreman z. H. M. Muldner geb. Bouman z. - W. Doek geb. Stoutenbeek d. A. C. v. Waard geb. Waruing d. 3 April. C. W. Slobbe gebde Rooij dSCN ix geb Nix d. J. Raadschelders geb. Ellerman d. A. J. Komen geb. Veering z. A. Haazen geb. v. d. Linden z. 4 April. M. de Nijs geb. Salode d. S. de Saar geb. v. d. Hulst z. A. E. M. v. d. Bosch geb. v. Noort d A. Hendriks geb. de Vroomen d. B. M. Snijder geb. Bolingd M. G. Tit geb. Saegacrt z. A. A. v. Os geb. v. d. Pigge d. 5 April. E. J. Snellens geb. Kollerie d. A. C. Kales geb. Castricum d. C. H. Beekbuijsgeb. Happe d. L. Scbraverus geb. Vos z. W. Ibach geb. Wiethoff z. 6 April. A Klingers geb. Nederkoorn z. M. Waning gebBouwer dH. C. v. Aken geb. Jacobs dM KvEs gebKors zE Koster geb. Klabou z. F. S. Boutjema geb. Huisman d. 7 April. B. P. J. Hoge- veen geb. v. Brero d. S. Martens geb. Blommaert d. OVERLEDEN. 1 April. Een levenl. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van A. Ploeg, Hooimarkt. A. Koning 6 m. z. L. Lakenstraat. L. S. H. C. Hupgen, wed. J. Prijden 61 j. Kamperstraat. A. M. v. Adrichem 78 j. Wagenweg. 2 April. A. M. Vissing, echtg. v. J. Verbeek 26 j. Jan Steenstraat. 3 April. A. G. Walker 1 m. d. Lange Molenstecg. W. Groenendaal 14 m. d. Tucbtbuisstraat. 4 April. H. J. Snellens 17 j. z. Hagestraat. 5 Aprii. W. J. Zaadnondijk, echtg. v. J. P. Huchshorn 4t j Gr. Markt. M. Monen 75 j. Jansstraat. 6 April. J. de Vries 2 m. z. Gr. Markt. L. Keijzer, wed. A. Goldberg 71 j- Kruisweg. 7 April. J. J. v. d. Brink 9 m. z. Schouwtjeslaan. A. O. Booms 3j. d. Leidschevaart. Voorwerpen, gedeponeerd aan hef" Commissariaat van Poli tie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Twee gouden oorbellen. Een zilveren scherminsigne. Een stempel. Een Fr. kerkboek. Een schrijfboek. Een mesje. Een tasch met boeken. Een defecte bril. Twee hoeden. Een embrasse van een gordijn. - Een parapluie. Een schoolboek. - Een ring met sleutels. Eenige losse sleutels. Terug te bekomen bij den boekbinder Bkokkuobst, Z. B. Spaarne No. 52n, een zilveren naaldenkoker. Genootschap VERGADERING van HH. Leden, op Maandag 12 April 1886, des avonds te 8 nur, in de zaal van „Hotel Funckler',. Spreker: Dr. J- van Rees, uit Amsterdam. OnderwerpDe leer der erfelijkheid. (716) J. W. MULLER, Secretaris. BOVENZAAL. door den Heer 0. LAMBORG, Klavier-Humorist uit Weenen. Geheel nieuw programma. Aanvang 8 uur. Entrée 99 cents. Plaatsen te bespreken a 10 cents aan (717) het lokaal. UITVOERING op Zondag 11 April 1886deB morgens ten 10 unr precies. Liederen: 139, 182,73,146,24. Aan OUDERS en VOOGDEN wordtbe- richt, dat het Jaarlijksch. Examen van leerlingen, die nit de hoogste klas66 met 1° Mei de School verlatenzal worden afgenomen op 16 en 17 dezer, des morgens te 9 ure in de kostelooze School lett. E aan de Bakkersloot. Leerlingen van bijzondere scholen, die daaraan wenschen deel te nemen worden verzocht zich vóór 12 dezer aantegeven bij den Secretaris der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. H. BRONGERSMA, Voorzitter. J. KROL Kz., (719) Secretaris. Men verlangt te Haarlem met 1° of 15 Mei, eene bekwame of NOODHULP, p. G., van goede getuigen voorzien, in een dienst van 4 booien. Loon naar bekwaam heid. Zich in persoon of met franco brieven te adresseeren aan Mevrouw INSINGER, Prinsen Bolwerk oP. 2, die verdere inlichtingen geven zal. Wordt gevraagd met Mei eene bekwame die ook huiswerk verrichtvoor noodhulp of voor vast. Adres: Groote Houtstraat 101. Door onvoorziende omstandigheden vraagt Mevrouw QUARLES VAN UEFORD, Florapark 28, met 1 Mei, eene bekwame P. G.zeer goed kunnende strijken en met de wasch omgaan. (722) Gevraagd tegen 1° Mei eene R. C- tevens voor huiswerk. (723) Adres: Ged. Oudegracht 70. Met 1° Mei a. s. gevraagd, eene fliDke DIENSTBODE, in een burger gezin. Loon 80. Zonder hoogst voldoende getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres onder N°. 724, en te zenden aan het bureau van dit blad. et 1° Mei a. s. wordt eene flinke DIENSTBODE, met goede getuigen verlangd. AdresStationsplein 10. (725) Door ongesteldheid wordt terstond of tegen Mei eene gevraagd voor keuken en huiswerk» voorzien van goede getuigen. Adres: Lange Veerstraat 16. eene nette, eenvoudige DIENST BODE, voor koken en huiswerk. Franco brieven onder N®. 727, bij De Erven Loosjes. wegens ziekte der dienstbode, ty delijk een DAGMEISJE, niet beneden de zestien jaar. AdresAlexanderstraat N°. 3rood. Adres: ZijIsingelstraat N°. 8aa. Men vraagt eene AdresKruisweg 21. (730) goed kunnende lezen en schrijven kan geplaatst worden bij DE ERVEN LOOSJES. (731)

Haarlemsch Advertentieblad | 1886 | | pagina 2