Scheurkalenders, Wandkalenders, Kantoor-Agenda's, Zak-Agenda's ^^Verfstoffen l'.W.Iieuzemakcr, 13 Schachelstraat. 13 Huurcedels Soepkaarten GEVRAAGD Verhuisd s HONDEN, VRÜCHTEilÖES, ADVERTENTIEN. AFHALEN Dienstbode 9 Tweede Meid, INWONING Dagmeisje, A. J. van der VLERK,Horlogemaker, Nieuwe Vceren in Horloges KEUKENMEID, bekwame KEUKENMEID, flinke WERKMEID, nette DERDE MEID, Eene JUFFROUW PIANO. Schrijfwerk TE HUUR Bovenhuis. in verschillende soorten en prijzen voorhanden in den Boek- en Kantoorhandel van BE ER7EN LOOSJES. TE KOOP of TE HUTJE De ïïaarlemsche Fabriek van 26 Anegang. 26 Gebreide GOEDEREN. Kousen, Sokken en Beenstukken HEYLIGERS JANSEN. Te Delden bestaat de gewoonte, dat de eikelswelke van de boomen vallen, door de arme jengd worden opge raapt en verzameld. Door de buitengewone vruchtbaarheid van deTwickelsche bosschen waren de uitkomsten van dien arbeid zeldzaam voordeelig niet minder toch dan ongeveer 580 mud tegen f 1.20 per mud werd afgeleverd voor rekening van den eigenaar van de herten op het landgoed „Twickel," om te dienen als wintervoeder voor de dieren. HAARLEM, 16 November 1886. In de Sociëteit „De Kroon" hield Vrijdagavond de Vereeniging „Bilderdijk" haar vijfde openbare Vergadering. Het programma bestond uit tien sum iters waarvan er één wegens onvoorziene om standigheden vervielmaar hiervoor stelle men in de plaats de toespraak waarmede een der bestuursleden de vergadering opende, eene toespraak die wij als proeve van goeden smaak niet gaarne zouden gemist hebben en dan is het tiental weer vol. Het gaat niet aan elk der nummers afzonderlijk te bespreken, maar roemen zonder voorbehoud de goed overdachte voordracht van Poëzie, van D o u w e s Dekker en Des Zangers Hin van Piet Paaltjes. Een HuiselijkToo- neeltje van Laurillard muntte uit door degelijke opvatting en welbegrepen spelterwijl ook een fragment uit 'T Hart op de Vêluwe van „J. J. Cremer" aanspraak maakt op alleszins gunstige vermelding. Fouten tegen uit spraak en klemtoon werden bij deze voordrachten niet vernomen, en ook in de gebaren was een gepaste soberheid zeer te prijzen. Het slotnummer van 't programma was Groote lui, Blijspel in één bedrijf. De keuze van dit stukje noemen wij niet gelukkig; het is een klucht, en zelfs voor het geval deze opvatting eene „persoonlijke" mocht genoemd wor den, houden wij de bewering vol. Doch in aanmerking genomen, dat „Bilderdijk's" kracht niet in het blijspel was gelegen hoe zal van den dichter met „koop'ren keel11 een blijspel gevorderd worden mag de Vereeniging van zijn naam zich toch beroemen op een paar leden als Dorus en Sabel, die in deze wel wat beters kunnen voortbrengen, dan de rollen in „Groote Lui", die, hoe verdienstelijk ook gespeeld, toch den toeschouwer on bevredigd laten. Neemt men hierbij nog in aanmerking dat het blijspelletje eigen lijk slechts een aanvullings-stukje was, dan zijn wij wel geneigd de Vereeniging „Bilderdijk" in deze niet hard te vallen, integendeel haar gelnk te wenschen met den over 't algemeen gunstigen indruk dien zij bij haar vijfde openbare verga dering op ieder maakte en haar toe te wenschen de algemeene waardeering, die zijbij haar streven naar uiterlijke wel sprekendheid, werkelijk verdient. In verband met het gevierde feest der Mannen-Zangvereeniging „Crescendo", verzoekt men ons nog het volgende te berichten Den 7den Juni 1876 opgericht, heeft „Crescendo" in onze goede stad veel gedaan tot bevordering van den mannenzang en is de belangstelling in het Mannenkoor sedert haar optreden in het algemeen veel grooter geworden, dan vroeger. „Crescendo" is opgericht met 24 zangers, waarvan er nog 17, hetzij als werkend-, eere- of kunstlievend lid tot de Vereeniging behooren, zij telt thans 62 werkende-, 13 eere- en ruim 300 kunstlievende leden. In de tien jaren van haar bestaan, gaf „Crescendo" 33 Concerten en hield boven dien eenige feestelijke vergaderingen terwijl zij aan acht Zangwedstrijden deel nam, in zes waarvan zij werd be kroond en wel met een zesden prijseen vierden, en derden, een tweeden prijs en twee eerste prijzen. Op hare Concerten bracht „Crescendo", behalve vele kleinere stukken, ook grootere werken ten gehoore, zooals „Columbus", die schoone compositie van „Crescendo's" Directeur, deFritjhofssage, „Velleda" en zoo vele anderen. Blijken van waardeering en symphatie vielen „Crescendo" nu en dan ten deel, zoo door aanbieding van koorwerken door kunstliefhebbers in het bijzonder door de aanbieding der geheele Bibliotheek van de vroeger alhier bestaan hebbende Zang- vereeniging „Wega", als bij gelegenheid van eene behaalde overwinning in een Zangwedstrijd. „Crescendo" heeft van hare oprichting af gestaan onder leiding van den tegenwoordigen Diresteur, den Heer N. H. Andriessen, het bestuur bestaat uit de Heeren H. Savrij, president; J. W. Veld heer, vice president; J. J. Smits, secre taris; J, Mostert, Penningmeester en M. W. Savrij, Commissaris. „Crescendo" mag zich in een goeden bloei en in de toenemende belangstelling van Haarlems kunstminnend publiek verheugen. Zondag avond had in de Sociëteit „De Kroon" de gala-voorstelling plaats van den heer D. T. Bamberg, Hofpres- tidigitateur van Z. M. den Koning. Een goed gevulde zaal gaf het bewijs dat men iets goeds verwachtte. Maakte reeds de verschijning van den heer Bamberg een prettigen indruk, het Rijk van Flora, waar op onbegrijpelijke wijze honderden bloemen uit een opgerold papier te voor schijn kwamen, het onzichtbare Medium, of de drukkerij na duizend jaren en de kunstmatige vogelteelt, elk op zich zelf een kunstjuweeltje, bracht het publiek in verrukking. De amputatie van het hoofd werd met klimmende verbazing aan schouwd. De kroon op den avond zette evenwel de voorstelling van de Levende Dwergen. Hun optreden was onovertref baar en de heer Bamberg heeft-door dit alleraardigst tafereeltje een succes be haald, dat zijn reeds gunstige bekendheid nog heeft doen toenemen. Betreffende den gezondheidstoestand dezer gemeente in de afgeloopen maand October kan het volgende worden mede- gedeeld: Ter gemeente-secretarie werden aangegeven15 gevallen van roodvonk 4 van mazelen, 3 van febris typhoïdea en 2 van angina diphtherina, terwijl 2 lijders aan febris typhoïdea en 1 lijder aan roodvonk bezweken. Het totaal der overledenen was, evenals in de meeste maanden van het jaar, zeer laag en be draagt met 2 levenloos aangegevenen 74. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand be rekend, 18.4. Aan lichaamszwakte stier ven 12, aan kanker 4, aan hersenziekten 6, aan croup 2, aan ziekten der adem- halings-organen 15 (waarvan 10 aan keel- en longtering of bloedspuwing), aan ziekten der spijsverterings-werktuigen 17, aan andere oorzaken 6, aan onbekende oorzaken 7 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 28, van 1— 5 jaren 5, van 514 jaren 5, van 1420 jaren 3, van 2050 jaren 12, van 5065 jaren 7, van 6580 jaren 9, boven 80 jaren 3. Geboren zijn 90 jongens en 78 meisjes. Zaterdag had de stemming plaats van stemgerechtigden der Ned. Herv. Gemeente, tot vervulling van negen vaca turen in het Collegie van Notabelen. Aan deze stemming werd door 437 per sonen deelgenomen. De candidaten van den Protestantenbond, van welke ook drie op de lijst der Kiesvereeniging,,Evangelie en Belijdenis" voorkwamen, zijn met aan zienlijke meerderheid verkozen. Bij de heden gehouden verkiezing voor leden der Kamer van Koophandel en fabrieken zijn herkozen de heeren J. H. Kersten met 157 stemmen, J. Sabelis met 157, Mr. J. Enschedé met 149 stem men. Gekozen P. Dyserinck met 139 st. Herstemming tusschen de Heeren J. J. F. Beijnes en J. J. Kerbert, resp. 79 en 77 stemmen en H. F. Peltenburg en A. F. Kremer Jr., resp. 82 en 62 st. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokcrk alhier, op Donderdag 18 November 1886, des namiddags van 23 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Preludium,Fen Fuga No. 3Mendelssohn. 2. Lied ohne WorteLux. 3. Sonate No. 4Rheinbtrger. Tempo moderato. Intermezzo. c. Fuga cromatica. 4. TrioHesse. 5. "Wachet auf! ruft unsdie Stimme.t?. Flügel. der Klein Heiligland. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat in het Soeplokaal op het Klein Heiligland de Soepkaarten voor dezen winter uitgereikt zullen worden voor de bewoners van Afdeeling 1 en 2, Maandag 22 Nov. 3 5, Dinsdag 23 4 6, Woensdag 24 Telkens 's morgens van elf tot één uur. De eerste deeling zal plaats hebben op Maandag 29 November. Zijdie zich niet aangemeld heb ben kunnen nog kaarten bekomen op Woensdag 1 December, des avonds ten 7 uur, aan het Soeplokaal. Namens de Commissie ter Spijsuitdeeling aan Beltoeftigen: JHr. Ma. T. L. L. PRINSPres. Jou. de BREUK, Secr. Haarlem15 Nov. 1886. (620) Wordt gevraagd, in een klein gezin zonder kinderen, eene nette als meid-alléén, niet beneden de 20 jaar. Spreekuur: Donderdagavond tus schen half 8 en half 9. AdresGroote Houtstraatingang Gasthuisvest 189rood, (621) Op 10 Nov. overleed alhier, onze geliefde Vader en Behuwd- vader, de Heer A. G. OVERAKKER, in den ouderdom van ruim 78 jaren Uit aller naam: A. F. OVERAKKER. IVrgens huitenlandscïte betrek kingen eerst heden geplaatst. Wordt gevraagd terstond eene P. G.of tijdelijk een MEISJE, boven de 16 jaar. Adres: Groote Houtstraat 101. Tegen 1 December of Januari e. k., wordt aan Dames met huisselijk verkeer aangeboden tegen f 45.'s maands. Briev. fr. letter M„ boekh. Gebrs VAN BREDERODE, te Haarlem voor dadelijkeen MEISJE, dat netjes kan werken en met alle kuisselijke bezigheden hekend is. Men vervoege zich persoonlijk: Schooiersingel 57. (626) Gevraagd een fatsoenlijk P. G.niet onder de 15 jaar, in een klein gezin zonder kinderen. Adres: Parklaan 22. (627) van de Wijngaardstraat 19 naar de Nieuwe Groenmarkt N°. 1. Blijft zich evenals vroeger beleef delijk aanbevelen. a f 1— rnipjim Gevraagd tegen 15 December eene die ook eenig huiswerk wil verrichten Adres: Florapark 20. (622) Tegen Februari a. s. vraagt men Houtplein 13, goed kunnende naaienmazen en stoppenallen P. G. en van goede getuigen voorzien. (623) biedt zich aan om grondig Pianoles te geven aan eerstbe- ginnendena f 0.40 de les. Adres bij de boekhandelaars De Erven Loosjes, onder N°. 628. Eene Jufvrouw bij gegoede familiën Piano-Onderwijs gevende, heeft nog uren disponibelwelke zij gaarne bezet zag. De beste referen tiën van degelijk onderricht zijn voorhanden. Franco brieven onder N°. 629bij De Erven Loosjes. aan huis of bijhouden van boeken gevraagd. Franco brieven onder N°. 630, bij de uitgevers dezes. terstond, een flink liTiiiiu] modern Heerenhuis, met aangelegden tuin, -groot 8 kamers, alsmede tegen 1 Mei a. s. een ditogroot 7 kamers, beide nabij 't Station ge legen, benevens een Huis met tuintje, groot 5 kamers, nabij de Scholen. Huurprijs zeer billijk. Te bevragen Schootersingel 15aldaar. Met primo Februari of eerder TE HUUR, een zeer net en ruim BOVENHUIS, gelegen Groote Houtstraat 91. Te bevragen hij den Architect D. E. L. v. d. AREND, te Haarlem. (634) Drie jonge Newfoundlandsche groot en zuiver ras, worden TE KOOP aangeboden, geboren 17 Sept. 1. 1. Brieven onder N°. 637, aan De Erven Loosjes. Eyffiis eenige HEEEE N [Tijyi [u] HUIZEN, bevat- tende 12 kamers, waarvan -2 ensnite met serre, bad kamer, verder sonsterrain, waarin keukenskeldersmangelkameren meer andere gemakken, tevens boden kamers, ruime zolder enz. De huizen zijn gelegen op een der prachtigste punten van Haarlem a/h Nassauplein en Nienwe Gracht. Inlichtingen te bekomen bij J. BOSHOUWERS, Bolhuizen N°.2, aldaar. (635) LEVERT: tien potten Aardbeziën Marmelade voor ƒ4,80 tien potten Abrikozen Marmelade. - - 5,— tien potten Frambozen Marmelade 4,80 tien potten Frambozen met Bessen- Marmelade 4,70 tien potten Kersen Marmelade.5,— tien potten Kweepeeren Marmelade 5,— tien potten Oranje Marmelade-3,60 tien potten Appeljeley4,25 tien potten Macedoine- 4.50 AdresCORX. S1PKES, te Haarlem. voor de Huishouding. Om WOLLEN en KATOENEN STOFFEN spoedig en duurzaam te verwen zonder af te geven in 12 kleuren. Pakjes met gebruik 7 V2 ot. ook van 10 en 15 cent. Depót bij VOLLAERTS, Smedestraat. Il In lossingBeste ZGGUWSCh.0 Aardappelen (Blauwe en Jammen). Monsters worden afge geven Ged. Oude Gracht N°. 107. (640) M. VAN DEÜRSEN. in in alle grootten. Bij DE ERVEN LOOSJES zijn verkrijgbaar gedrukte modellen van a 10 cent.

Haarlemsch Advertentieblad | 1886 | | pagina 3