H. C. C. „Rood eu Wit". 13 Schachelstraat. 13 Schouwburg, Haarlem. SAPHO. Handwerken. Teller's Stichting. Wordt gevraagd MODES. Gehuwde Lieden LESSEN. INWONING. ADVERTENTIEN. Werkvrouw, KEUKENMEID, Dienstbode, DIENSTBODE, DIENSTMEISJE, Gevraagd: Dienstbode, Kamer met Alkoof Haarlem te Huur. Kousen, Sokken en Beenstukken HEYLIGERS JANSEN. UIT DE HAND TE KOOP Zijlstraat 41, Meubelen en andere Goederen, Vrijdag 21 Januari 1887; Als een middel tegen slapeloosheid wordt aangeprezen het eten van twee of drie eetlepels honing met een stuk brood. Het is te probeeren. Behalve bet reeds bestaand particu lier abattoir in de gemeente Diemen, zal eerlang eene tweede dergelijke inrichting het Amsterdamsche abattoir concurrentie aandoen. Het plan bestaat om haar in Nieuwer-Amstel op een uitnemend gelegen punt op te richten. Te Hanetang woont een echtpaar, waarvan de man 99 en de vrouw 91 jaar oud is. Zij zijn 74 jaar getrouwd, en beiden genieten eene goede gezondheid. - Door eene gas-lekkage in een huis op de Hemonykade te Amsterdam werden een dienstmeisje en drie kinderen bedwelmd, die in eene kamer der bovenverdieping sliepen, waar het lek in de gasleiding ontstond. De kinderen werden, evenals het meisje, bewusteloos overgedragen en kwamen omstreeks 12 uren, door de hulp van een geneesheer en de zorgvuldige verpleging van de buren, bij wie zij binnengebracht waren, weder tot be wustzijn. De heer des huizes en zijne vrouw, wier slaapkamer verder van de lekkende pijp was gelegen, hadden geen nadeel ondervonden. De kleine prinses Wilhelmina heeft aan Z. M. de Koning den wensch ken baar gemaakt om het schaatsenrijden te leeren. In dien wensch heeft Z. M. toe gestemd. De eerste oefeningen zullen plaats hebben binnen een gesloten terrein. Van wege den Nederlandschen schaat- senrijdersbond wordt medegedeeld, dat voor de hardrijderijen te Slikkerveer zich als hardrijders hebben aangemeld de heeren Hagen, Werner, en Franklin uit Amerika, benevens een aantal Engelschen en de bekende hardrijders uit Groningen en Friesland. Deze week kreeg de postdirectie te Breda bericht van het vermissen van een aangeteekenden brief, met 1000 geldswaarde, afgezonden uit Woudrichem en bestemd voor Goes. Nadat alles in de weer was geweest en zelfs de justitie in de zaak was gemengdkwam het corpus delicti plotseling boven water. De brief was bij abuis naar een plaatsje in Frankrijk gezondenwelks naam veel op »Goes« gelijkt. Ongeveer een honderd personen die deelnamen aan een diner te Carlisle en van erwten gegeten haddendie met soda waren gewasschen, zijn ongesteld ge worden. Vier zijn zeer ziek. Bij een groote jachtpartijonlangs te Berka (Saksen-Weimar) gehouden had een der jagers een trompetter medegebracht, die telkens als er een haas gemist werd, het refrein moest blazen van het bekende lied uit de Trompeter von Sakkingen Behüt Dich Gott, es wiir' zu schön gewesen Behüt Dich Gott, es hat nicht sollen sein. Volgens eene mededeeling van het Gron. weekblad, is te Groningen een man overleden, die in den hoofdelijken omslag was aangeslagen tegen een jaar- lijksch inkomen van 6000. Bij zijn dood bleek, dat hij anderhalf millioen naliet. HAARLEM, 18 Januari 1887. Bij kon. besluit is benoemd tot ontvanger der accijnzen alhier H. P. J. F. Groshans, thans ontv. der dir. belastingen en acc. alhier (buitengemeenten) c. a. Men deelt ons mede, dat aan den provincialen schietwedstrijd, die van 16 tot 18 Januari op de banen van de Ver- eeniging „Claudius Civilis gehouden is niet is deelgenomen door de Vereeniging „Vicit vim Virtus" alhier. Zondag middag had op de ijsbaan van de ijsclub „Haarlem en Omstreken" aan den Overveenschen weg een wedstrijd in het schoonrijden plaats, waaraan door 12 paren werd deelgenomen. De prijs werd behaald door den heer A. van Wickevoort Crommelin met Mevr. Ch. van de PollPrévinaire en de premie door Jhr. J. J. Sandberg met Mejuffrouw J. Abbing. Maandagmorgen had de plechtige inwijding plaats van de eigen begraaf plaats der Israëlieten gelegen onder Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, bij welke gelegenheid de welwillende hulp en mede werking, die de Israëlieten steeds van het gemeentebestuur mochten ondervinden, in dankbare herinnering werden gebracht. Door J. H. W. Brakel is aan het gemeentebestuur vergunning gevraagd tot het oprichten van eene smederij in het perceel aan de Sophiastraat alhier No. Ie. In den leeftijd van bijna 80 jaar overleed Zondag hier ter stede mr. J. J. Enschedé, tot vóór weinige dagen nog lid van de firma Joh. Enschedé en Zonen. Een noodlottige val maakte een einde aan zijn werkzaam en nuttig leven. Ofschoon uithoofde van zijnen leeftijd het besluit genomen hebbende, zich met den aanvang dezes jaars uit de zaken van genoemde firma, waarin hij ruim 57 jaar werkzaam was, en waarin hij bij voorkeur zich met het bestuur van de Haarlemsche Courant belast had, terug te trekken, veroorloofde zijn krachtig gestel hem tot het laatst zijne werkzaamheden met on verzwakten ijver waar te nemen. Ook buiten deze firma was de heer Enschedé werkzaam op verschillend gebied. In rechterlijke betrekkingen had de over ledene eene eervolle loopbaan achter zich. Korten tijd na de promotie aan de aca demie werd hij werkzaam aan de griffie der rechtbank alhier, en aan dat college is hij achtereenvolgens tot 1877 als substituut-griffier, rechter en voorzitter verbonden gebleven. In April 1884 vierde het Gereformeerd weeshuis den dag waarop mr. Enschedé gedurende 50 jaren als regent en laatstelijk als voorzitter aan het hoofd dier instelling had gestaan. Zoowel als zoodanig als in zijne betrekking van secretaris van kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente en secretaris van Teylers Stichting mocht hij tot het laatst zijns levens ten nutte van velen werkzaam blijven. Zijne nagedachtenis zal bij allen, die hem gekend hebben, in eere blijven. H. Ct. Op de markten van aardappelen, groenten, boter enz., in 1886 gehouden, zijn de volgende hoeveelheden verkocht: 35524 H.L. aardappelen, 6906 H.L. ap pelen, 4751 H.L. peren, 7200 H.L. bieten, 7128 H.L. rapen, 5157 H.L. wortelen, 78550 bos wortelen, 20700 bos uien, 8475 H.L. uien, 27995 manden snijboo- nen, 19040 manden heereboonen, 13175 K.G. peulen, 8825 K.G. doperwten, 8000 K.G. kersen, 17900 K.G. aalbessen, 4400 pot aardbeziën, 9220 kabessen aardbe ziën, 130200 stuks roode kool, 42500 stuks witte kool146200 stuks savoye kool, 317000 stuks bloemkool, 13124 K.G. boter, 3633 stuks biggen. Eene 28-jarige ongehuwde en alhier woonachtige vrouwis wegens herhaalde overtreding der drankwet voor den derden maal en wel voor den tijd van 6 maan den opgezonden naar de Rijkswerkinrich ting „de Ommersehans." VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 19™ Jan. 1887, des voormiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Mies. Ged. Staten met Koninkl. goedk. wijziging verorden, heffing bruggeld. 2. Id. id. goedk. besluit verhuring grond van den Hout aan J. D. Wachoitz 3. Id. Id. betreffende afschrijving van erfpacht op aangekocht land onder Schoten 4. Voorstel B. en W. op rekest A. v. d. Steur Jr. om ontslag als tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool, met rapport Inspecteur Middelbaar Onder wij a. 5. Trekking afdeelingen van den Raad. 6. Voorstel B. en W. pensioen-bijdrage benoemde leeraar Dr. P. M. Heringa. 7. Id. id. aanwijzing plaats van vestiging der nieuwe kostelooze school litt. C. 8. Id. id. toetreding Zuiderzee- vereeniging. 9. Id. id. verhuring van het gymnastieklokaal aan de vereeniging Concordia, met rapp. comm. finantiën. 10. Id. id. op rekest A. Broese van Groenou, buur van grond en rapport comm. finantiën. 11. Id. id. op rekest II. Schotten tot aankoop van grond en rapport comm. finantiën. 12. Rapport comm. fin. op rekest II. Figee, huur van grond aan de Leidsche vaart. 13. Voorstel B. en W. wijziging instructie brugwachters. 14. Rapp. id. beteugeling kermisvermaak. 15. Id. id. op rek. verplaatsing kermis. 16. Rekest Jonkvr. A. J. M. leding van Berkhout rooiing boom op het Begijnhof. 17. Id. Cadlen Bremer ct- Co. huurprijs walgrond en water. 18. Rekest belanghebbenden om verbetering van den toegang tot den Veerpolder. 19. Rapport gasopziohter over December. 20. Rekest P. J. Schwartzhuur van een dommekracht. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 20 Januari 1887 des namiddags van 23 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Tonstiick No. 1Niels IF. Gade. 2. Fuga No. 3 op BachSchumann. 3FantasieSattler'. 4. AdagioFischer. 5. Koor uit Handel's PaulusMarlcull. Bevallen van een MEISJE CATHARINA MARIA LANGEVELDBROEKMEIJER. Haarlem, 12 Januari 1887. Gevraagd eene nette des Vrijdags van 1 tot 8 nur. AdresStaten Bolwerk 34. (756) Mevrouw DYSERINCK, Grootej Houtstraat, vraagt met Februari eene flinke voor vast of voor noodhulp. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. (757) Gevraagd met Februari eene flinke voor Meid-alleen, bij twee eenige menschenliefst tnsschen de 30 a 40 jaar, voorzien van goede getuigen en een goede burgerpot kunnende koken. Franco brieven, N°. 758, aan het bureau van dit blad. Wordt verlangd in een stil gezin' eene flinke P. G.goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voor zien. Adres in persoon Itaamvest 1. Terstond gevraagd een net boven de 16 jaar. Brieven onder N°. 760 bij De Erven Loosjes- Dagmeisje. Wordt terstond gevraagd een net MEISJE, niet boven de 16 jaar, voor licht huiswerk. Adres: Houtplein 19t'o°d, (761) Een knap Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar. Adres: Gast huissingel 42. Spreekuur tnsschen 8 en 9 uur 's avonds. (762) Gevraagd tegen Februari eene hoven de 18 jaar, bij eene eenige dame. Brieven onder N°, 763, bij De Erven Loosjes. eene STRIJKSTER. Adres bureau van dit blad. (764) In een Magazijn van Dames hoeden wordt eene bekwame JUFFROUW gevraagd. Franco brieven, met opgaaf in welke betrekking werkzaam geweest, zijnde, onder N°. 765, aan hetj bureau van dit blad. zonder kinderenbieden zich met 1 Mei aan als Huisbewaarders of de man voor huis- en tuinwerk, de vrouw voor keuken- en huiswerk, P. G.5 jaar in eene betrekking werkzaam geweest en van goede getuigen voorzien. Brieven onder N°. 766, bureau van dit blad. Een Buitenmeisje verlangt zoo! spoedig mogelijk, of met Februari geplaatst te worden als Tweede Meid of voor Meid alleen. Zij is voorzien van goede getuigen. Adres onder N°. 767, aan het bureau van dit blad. Een geëxamineerde Onderwijzeres wenscht, bij genoegzame deelname, een cursus in de Handwerken op te richten, voor kinderen uit den netten stand. Eenmaal 's weeks twee nnr a ƒ15 'sjaars. Brieven onder motto Handwerken, aan het Bureau van dit blad. Een Hoofdonderwijzer heeft nog eenige uren disponibel tot het geven van onderwijs in de vakken van het L. O., Teekenenj en Wiskunde, tegen billyke conditiën. Brieven onder N°. 769, bij de uitgevers dezes. Grondig onderricht in het Engelscb. en Fransch aange boden door eene geëxam. dame, welke beide talen vloeiend spreekt. Goede referentiën. Conditiën ƒ0.50 per nnr. Brieven onder N°. 770, bij de uitgevers van dit blad. Aan eene dame van deftigen familie wordt tegen Mei a. s. Inwoning met huiselijk verkeer aange bodentegen vergoeding van 700, 's jaars. Franco brieven onder letters A B, aan de boekh. Gebrs. VAN BREDERODE, Gr. Markt 21. TE HUUR (beneden vóór)met kost, bediening enz., bij lieden zonder kinderenprijs zeer billijk Sophiastraat N°. lc. (772) Terstond of Febr. a. s. een logeabel Hoeren huis met aangelegden t n i n groot 8 kamers nabij 't Station. Huurprijs 600 's jaars; benevens een Burgerhuis met tuintje, groot 5 kamers, nabij de Scholen, huurprijs ƒ325'sjaars Te bevragen Schootersingel 15, aldaar. in alle grootten. wegens vertrek. 1 groot doorw. Vloerkleed, zoo goed als nieuw en frisch patroon voor78. 1 massief mahoniehouten Eettafel met 3 dito inlegbladen voor 45. 1 Insluithaard voor25. 1 koperen Papegaaikooi voorf 9. 1 fraaie verguld koperen Kamerkroon voor 10 kaarsen voor. .ƒ22. Aanvragen onder N°. 775, bij de uitgevers van dit blad. in het Verkooplokaal op Dinsdag 25 Januari 1887, des voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den Notaris Gr- C. MERENS. A. C. L. SARLET, Makelaar, zal verkoopen GOED ONDERHOUDEN waarbijEen Ameublement met bronskleurige trijp bekleed, Kabinet, Linnen-, Buffet en Penantkasten Tafels, Stoelen, Ledekanten, enz. Spiegels, Pendule, Prenten in lijsten en Ornementen. Goed gevulde BeddenMatrassen, Dekens en Gordijnen. AardewerkPorseleinGlas- Verlakt-, Koper- en Ijzerwerk. Een aanzienlijke partij zeer goede Sigaren van diverse gezochte merken en wat meer zal worden aangeboden. Maandag 24 Januarivan 10 tot 4 uur te zien. Onder dezen verkoop is begrepon de Inboedel van wijlen Mejuffrouw de Wed. M. DE VRIES. (776) De voordracht van Prof. HUGO DE VRIES van Amsterdam, op Woensdag 19 Januari 1887 te houden, is voorloopig UITGESTELD. Hollandsch Tooneelgezelscliap, onder Directie van Gebr. A. VAN LIER. Tooneelspel in 5 bedrijvennaar den roman van Alphonse Dauhet. Aanvang halfacht uur. Balcon en 1ste Loge jl. 1.50, 2de Loge en Parterre fi. 1. Gaanderij ft. 0.30. Plaatsbespreking zooals gewoonlijk. Zaterdag 22 Januari, 's avonds 8 uur, Bestuursvergadering in Café Brinkmann en dienzelfden avond 9 nurAlge m eene Vergadering. (754)

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 3