Tweede Uitvoering Dienstboden 9 LINNENMEID KEUKENMEID ADVERTENTIEN. ÏÏaarlemsche liedertafel Mej. L. MENDELSSOHN, De Heer W. KES, Roei* en Zeilvereeniging „HET SPAARNE". HUWELIJK. plumosa aureaIdem2e pr. Z. M. Vruchten: Verzameling Appelen: C. van Dijk te Heemstede, le pr. Z. M. Vervroegde groenten. Snijboo- nen. C. v. Dijk te Heemstede 2e pr. Br. M.; WortelenC. v. Dijk te Heemstede, le pr. Z. H.; C. de Wilde, te Heemstede 2e pr. Br. M. Kropsalade. C. van Dijk, te Heem stede, 2e pr. Br. H. Verzameling groenten, hierboven niet genoemd. C. v. Dijk, te Heemstede 2e pr. Br. M. Overwinterde groenten. D. Hesselinkte Bennenbroek le pr. Z. M. Een 22 jarigj boekbinder, wonende te Hannoverdie zich aldaar aan diefstal van 1800 mark had schuldig gemaakt, is te Amsterdam aangehouden. Te Groningen is dezer dagen over leden een persoon, bij de meeste Groningers bekend onder den naam van „Bok." De door hem nagelaten roerende goederen zul len publiek worden verkocht, en volgens deskundigen zullen zij zeker een paar duizend gulden opbrengenterwijl de onroerende goederen, bestaande uit arbei dershuisjes enz., eene waarde vertegen woordigen van ongeveer f 8000. Gedu rende 40 jaren heeft de overledene geleefd van aalmoezenen in den laatsten tijd had hij daar eene kleine negotie bijgevoegd. Van de bekende „Romeinsche brug," die van de gemeente üdoorn naar de zuidoostenlijken grens der provincie Gro ningen ter lengte van ongeveer vier uren gaans door het veen ligten die tenge volge der vervening opgedolven wordt, zal een vak of gedeelte worden overge bracht naar het Drentsche [Museum van oudheden te Assen. Dit gedeelte wordt afgestaan door een der verveners te Val- termond. Volgens de Huisvrouw bestaat te Genève gedurende een tiental jaren eene Vereeniging met eenen eigenaardigen werkkring bestaat. Haar doel namelijk is het onderling verzekeren van kinderen voor het geval dat zij hunne verzorgers door den dood verliezen. De huisvaders, die daaraan deelnemenbetalen voor elk kind maandelijks 50 centimes. Tegen deze premie meent de Vereeniging op zich om aan elk kind na den dood van den ver zorger maandelijks 15 francs uit te kee- rentotdat het den 17-jarigen leeftijd heeft bereikt. Men kan ook voor dubbele en drie dubbele van dat bedrag deelnemen in welk geval natuurlijk ook de premie ver dubbeld of verdriedubbeld wordt. Daar de bijdragen niet voldoende zijn om deze uitkeeringen geregeld te doen plaats hebben wordt het fonds der Vereeniging aangevuld met de opbrengst van concer ten, loterijen enz. De Vereeniging bezit een kapitaal van 57,000 francs. In haren kleinen kring heeft deze Vereeniging reeds veel nut gesticht. Menige wees is door haar tegen kommer en el lende gevrijwaard geworden. M. v. d. Akker, wiens handen in het jaar 1872, tijdens hij in militairen dienst was, door een ongelukkig toeval werden afgeschotenen die thans te Loos- drecht woont, oefent de schrijfkunst uit met zijn monden wel zóódat tal van personen die daarvoor hunne handen ge bruiken, het hem niet verbeteren. V. d. Akker verricht ookdoor mid del van haken, velerlei tuinarbeid en knutselwerkjes. Men leest in de L. Ct. Toen nog in het laatst van Maart de lucht naar vorst stond, en er werkelijk ook nog ijs in het water was, meende men dat men het dezen winter al erg kwaad zou hebben. Het liep echter, zooals men het noemt, met een sisser af. Niet echter alzoo in den winter van 16G7, waarvan we het volgende aangeteekend. vinden In January sestien hondert zeven en tsestig Doen vroort en het snieuwde zeer heftig Styf zes weken stont de vaert ge heel stil Drie weeken voer men weer geheel na wil Het voornaamste dat hier wordt genoteerd Is <|ltter zoo veel ys quam in de Meert. NOTA. De 16e Meert begont weer hart te vriezen. 17e moesten de vissers haar winst verliezen 18e Liepen veel volk voor de laag op het Y. 19e passeerd men van d'een tot d'ander zij 20e bood weer en wind noch wei nig toen 21e leek of weer en wind anders wou doen 22e was de windt weer felder aan 't vriezen 23e begon 't ijs door de son hart te verliezen 24e al vriesende verloor't ijs zijn kracht 25e zynder veel over 't ys komen met voordach 26e liepender nog drie van stee over 't Y Namiddag zeylden de schui ten de stad voorbij 27e Heeft d'oostenwind 't ys op Pampus hoog gezet 29e Was 't varen daar over nog wel belet 30e Qnamen eenige daar over varen en lopen mee le April liepen eenigen perso nen nog op Zuiderzee 2e dito is in 't val een schip door 't ys vast gehegt dit is genoteerd van M. T. de Loodsen haar knegt om Gods groote wonderwer ken en kracht Te doen helpen houden in gedacht. Dinsdag den 12en dezer vertrekken H. H. M. M. de Koning en de Koningin, het Prinsesje en hun gevolg met de Ko ninklijke trein van de Holl. IJzeren Spoor wegmaatschappij des namiddags 1.30 uit den Haag, om te 2.30 te Amsterdam aan te komen. Den daaropvolgenden Maandag vertrekt het Koninklijk gezin des ochtends 9.45 perRijnspoor van Amsterdam naar het Loo. Bedelaars diegoed op de hoogte van hun vak zijnde, in een kous of een doek het voordeelig saldo van hun reke ning opsparen, welk saldo somtijds een niet onaardig sommetje vormt, zijn niet zeldzaam, maar door een dergelijk perso nage is een andere spaarpot verzonnen. In Den Haag stierf dezer dagen weder een bedelaarsterdie op haar sterfbed her haaldelijk aan hare zuster vroeg om haar nadat zij zou zijn gestorven, met de mutsdie zij op het hoofd hadte be graven. Dit wekte achterdocht, zoodat men na haar verscheiden de muts afnam en toen ongeveer f 1000 aan bankpapier vond. Te Langedijke (Fr.) was sedert de invoering van de drankwet geen enkel huis met „vergunning". Thans heeft een ingezetene tegen Mei het vergunningsrecht HAARLEM, 5 April 1887. Bij de heden gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad zijn ingeleverd 980 biljetten. De Commissie ter Spijsuitdeeling aan behoeftigen alhier heeft van den 29sten November 1886 tot. den 2den April 1887, dus gedurende een tijdvak van 18 weken weder als vorige jarenwarm en krachtig voedsel uitgereikt aan behoeftige huisge zinnen in deze gemeente; in het vorig saisoen had de deeling 19 weken plaats. Bedeeld werden 372 gezinnen met 2032 personen, dat is 23 gezinnen met 72 personen minder dan gedurende den vorigen winter. De bedeelde personen ontvingen elk twee malen per week ondersteuning, waardoor in 't geheel werden nitgedeeld 80625 portiën gekookte spijs en 548 portiën droge gort aan Israëlische huisgezinnen. In het geheel zijn daarvoor verbruikt 9181 kilo gort, 675 kilo haverdegort, 1640 kilo rundvleesch en 750 kilo zout. Zeer zeker is door deze uitdeeling ge durende de wintermaanden weder veel bijgedragen tot leniging van den nood van vele behoeftige huisgezinnen. Aan het gemeentebestuur zijn de volgende vergunningen aangevraagd: door C. J. Wulff tot uitbreiding van eene ververij, met gebruik van een stoom ketel van 12 atmospheren in het perceel aan de Helmbrekersteeg n°. 11; door A. F. H. van der Vaart tot uit breiding van zijne smederij in het perceel aan de Ged. Oude Gracht n°. 73; door D. J. Kroes tot oprichting van eene blikslagerij in het perceel aan de Frankestraat n°. 29. Door den slager G. J. van Gasteren, Gierstraat 77 alhier, is voor het a. s. Paaschfeest aangekocht een rund wegende 2200 pond, bekroond 1885 met den 2den en 1886 met den lsten prijs. Dit kolossale beest is afkomstig van den Landbouwer J. Schenk te Wieringerwaard. LI. Zondag voormiddag tnsschen 10 en 11 ure is door middel van inslui ping op het landgoed Thorn, gelegen aan den Alkmaarschen straatweg onder de gemeente Velsen ontvreemd: Een langwerpig doosje waarin een gou den kruis waaraan een streng koord, vier zilveren doosjeswaarbij 2 ronde peper muntdoosjes, een zwart granaten ketting met gouden dop, een gouden dop van een bloedkoralen halsketting, vijf gouden vrouwenringen vermoedelijk twee met steentjeseen gouden doekspeldeen zilveren hoofdijzer met 2 gouden zijnaal den, een ouderwetsch zilveren horloge met gewone porseleineplaat en romeinsche cijfers, waaraan een zilveren ketting met twee signetten en een sleuteltje en twee zilveren knippen van portemonnaie's. Maandag morgen is uit het Noorder Spaarne nabij het Vrouwenhek alhier opgehaald het reeds in verregaande staat van ontbinding verkeerende lijk van een manspersoon, oud naar gis 36 jaren, lang 1.60 meter, met zwarte baard en dito knevel, gekleed met eskimo bonker, En- gelschlederen broek, bombazijn, en wit keper borstrok, blauw boeseroen, witte onderbroek en wit hemd gemerkt B. en laarzen. Op het lijk dat naar het St. Elisabeths Gasthuis is overgebracht is gevonden een roode zakdoek, zakmeB en 20 centen. De commissaris van politie alhier verzoekt zoo spoedig mogelijk in lichtingen. Gedurende de afgeloopen maand zijn door de politie alhier 28 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand Maart van het vorig jaar was dit getal 44 dus 16 meer. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 6™ April 1887, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Voorstel B. en W. in gebrnik geven lokalen Burgerschool aan Israëlietische 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Id. id. schrijven II. ïigee, hek om den grond aan de Leidsche vaart en rapport comm. fin. Id. id. 2e suppl. begrooting 1887 en rapport comm. fin. Ididstaat af- en overschrijving dienst 1886 en rapport comm. fin. Id. id. 2 staten idem dienst 1886 en rapport comm. fin. Rapport comm. fin. af- en overschrij ving stads-apotheek dienst 1886. Id. id. af- en overschrijving Bnrgerl. Armbestuur dienst 1886. Voorstel B. en W. bestrating Barend- eestraat. Id. id. rekest N. Z. Holl. stoom tramweg-maatschappij laten doorloopen treinen. Id. id. rekeBt J.J.van Cruijningen c. s. bestrating slop Palmstraat. Id. id. voordracht onderwijzer school B. Nader rekest II. Schotten huur van grond voor het Heerenlogement. Rekest Mej. A. H. Petri om ontslag als onderwijzeres. Id. bewoners Ged. Oudegracht tot behoud der kermis aldaar. Benoeming lid en voorzitter comm. voor de pensioenen. Id. id. commissie voorwaarden van aanbesteding. Verslag Curatoren Gymnasium over 1886. Id. Commissie' middelbaar onderwijs 1886. Id. Commvan toezicht lager id. 1886. Id. Opzichter gasverlichting over Februari. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 7 April 1887, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. Ezebmah. PROGRAMMA. 1Sonate No. 3Eheinlerger 2Elss's Brantzng zum Münster(Wagner)A.flk?oe». Skizzen No. 2.)für den pedal.Flügei Schumann. Studiën - 3.) 4. Fantasie in EEesse. 5. Aria uit de ScheppingBay dn, 6. Finale. Schouwburg Haarlem. Vrijdag 15 April 1887. Hoilandsch Operagezelschap van den Park- Schouwburg te Amsterdam: MARTHA of DE MARKT TE RICHMOND, Opera van F. von Flotow. Aanvragen voor plaat sen tot nadere aankondiging in den brievenbus van den Schouw- burg.(349) Beschermheer Mr. E. A. JORDENS. Directeur de Heer W. ROBERT. op Dinsdag 19 April a- s. Solisten uit Bonn, Sopraan. uit Dordrecht, Viool. Namens 't Bestuur: A. BEERNINK, President. A. HAARTMAN, 1 ste Secretarisr Aan HH. Leden wordt kennis ge geven dat de opening van het roei- saizoen is vastgesteld op 24 April e k. 'Zij die nog als lid wensehen toe te treden, worden beleefd ver zocht zich voor dien datum schrif telijk te wenden tot het Bestuur. Op den 17 April 1887 hopen j 'onze geliefde ouders MARTINÜS RUSS en gj 3 WILHELMINA VAN 3 GELDEREN j den dag te mogen herdenken, rg jj waarop zij door Gods zegen voor g 3 37t/s jaar door den echt zijn ver- eenigd. g j Hunne dankbare Kinderen, B Behuwd en Kleinkinderen. 8 jHaaklem, 5 April 1887. É3 Heden overleed op bet Zuider hofje Mejuffrouw ANNA CATHARINA VAN DAALEN, in den ouderdom van ruim 88 jaar. F. W. VAN EED EN. E.rc. Test. Haarlem, 4 April 1887. (353) Een Weduwnaar, netten stand, P. G., middelbaren leeftijd, wenscht in kennis te komen met eene Juffr. of Wed. uit den burger of boerenstandook middelb. leeftijd en eenig vermogen bezittende, om na voldoende kennismaking een Huwe lijk aan te gaan, discretie verzocht en verzekerd. Brieven fr. aan het bureau van dit blad onder No. 354. Met Mei a. s. gevraagd, 2 nette de eene voor keuken- en huiswerk, de andere goed kunnende naaien, stoppen en mazen en hekend met het opdoen der wasch. Beide van goede getuigen voorzien. Franco brieven onder No. 355, aan het bureau van dit blad. gevraagd tegen 1° Mei. Slechts zij, die uitmuntende getuigen kunnen bybrengen, zullen in aanmerking komen. Brieven franco letter S, bij den Boekb. J. JC.MUNK, Haarlem» Door bizondere omstandigheden zoekt Mevrouw DE WIT tegen Mei eene fatsoenlyke Aan de P. G. (357)

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 2