ADVERTENTIEN. Remonstrantsch Zangkoor. Dienstbode gevraagd. KEUKENMEID, Dagmeisje, Wordt gevraagd Gevraagd MEISJE DIENSTBODEN. Voor de derde maal in ongeveer twee maanden heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag te Middelburg dief stal met inbraak plaats gehad. De politie heeft den dader outdekt, die ook reeds hekend heeft. Vanwege de Noord- en Zuidhol- landsche reddingmaatschappij zullen in de nabijheid van de Tesselsche zeegaten bin nenkort proeven worden genomen met een nieuw model reddingsboot, welke van bijzondere inrichtingen voor oliestorting is voorzien. Men stelt zich voor, dat deze boot bij schipbreuken meer diensten zal kunnen bewijzen dan de thans bestaande reddings booten, dewijl er gelegenheid zal bestaan door de olie de anders ondoordringbare branding te bedwingen. Te Dordrecht is op Soekasarihet buiten van den heer mr. H. O. van der Linden van Snelrewaard, een zangwed strijd uitgeschreven voor kinderen van 1014 jaren. Ruim een 70tal meisjes en knapen namen daaraan deel. Onder de genoodigden werden opge merkt leden van den gemeenteraad, de commandant van het korps pontonniers, de militie-commissaris van Zuid-Holland en verschillende autoriteiten op onderwijs- en muzikaal gebied. Te Nijmegen zullen van gemeente wege aanplak- en advertentieborden wor den ingericht. Het eerste zal worden geplaatst in de Burgpoort, tusschen de Burgstraat en het Kelfkensboschen zal een uitgaaf vorderen van f 1200. Uit Menton, departement der Zee- Alpen wordt gemeld dat aldaar den 20sten dezer, 's morgens circa 8 ure, een vrij hevige schok van aardbeving is gevoeld die vier seconden aanhield. Ook te Monte Carlo is op denzelfden tijd een schok waargenomen. Te Leiden is heden een kinder speeltuin geopend. De Bouwmaatschappij Vreewijk heeft een uitmuntend geschikt terrein voor dit doel ingericht en voor zien van alles, wat daarvoor noodig is. Een ontrouwe boekhandelaarshedien- de te Utrecht, door zijn patroon ontsla gen haalde bij diens clienteele de ver schillende ter inzage verstrekte boekwer ken terug en maakte die te gelde. Van de opbrengst maakte hij goeden sier en wist zich gedurende eenige dagen schuil te houden voor de politie, die met het feit in kennis was gesteld. Het is haar gelukt hem op te sporenhij werd in een logement aangetroffen en in be waring gesteldom zich ter gelegener tijd te verantwoorden. De politie te Sneek heeft de hand gelegd op een man die in den laatsten tijd er bijzonder werk van maakte, des Dinsdags uit verschillende logementen vrachtgoederen mee te nemen, welke niet aan zijn adres waren gericht. Met eenen leegen zak onder den arm, stapte hij het eene logement in, het andere uit en legde bij het binnentreden telkens den trouwen metgezel naast de in de gang liggende bestelgoederen neer. Na het gebruik van eene kleine hartsterking werd de zak inderhaast weer opgezocht, en verdween de bezoeker rijker dan hij gekomen was. De gezamenlijke gymnastiek-ver- eenigingen te 's-Gravenhage zullen op 30 en 31 Juli en 1 en 2 AngustnBa. s. aldaar eene groote uitvoering geven, waartoe alle gymnastiek-vereenigingen uit de provinciën Noord- en Zuid-Holland, Gelderland, Utrecht en Zeeland zijn uit- genoodigd. Door den heer J. F. J. Huijsser, de bekende vélocipèdist van Maastricht, werden op den wielrijders wedstrijd te Crefeld drie eerste prijzen en een tweede prijs bepaald. herder werd er gereden om het mees terschap van Rheinlaud, hetwelk eveneens door den heer Huijsser werd gewonnen. Afstand 5000 meter, gereden in 9 min. 545 sec., zoodat thans een Nederlander het kampioenschap van Rheinland bezit. De heer Huijsser zal ook te Berlijn naar het meesterschap van Europa mede dingen. Te Arnhem kregen twee knapen twistwaarbij de een den anderen eenen klap met een stok op het hoofd gaf, waardoor de jongen bewusteloos neerviel. In het ziekenhuis opgenomenstierf hij een paar dagen daarna. Eene bloed verwante van den knaap trok zich zijnen dood zóó aandat zij den volgenden dag mede overleed. Tentoonstelling van Voe dingsmiddelen te Amsterdam. Naar men weet zullen in het Tentoon stellingsgebouw ook verschillende tijdelij ke tentoonstellingen worden gehouden van voorwerpen die slechts gedurende korten tijd in goeden staat zijn te ver krijgen en te houden. Maandelijks worden de datums dezer tentoonstellingen mede gedeeld. Voor de maand Juni zijn deze tentoon stellingen bepaald op den 15den en 16den en wel voor spinazie, snijbiet, kroten, wortelen, peterselie, sellery, kervel, pas- teleinrhabarber, zwimg, aspergiesjonge varenkoppendruiven in kassen gekweekt, oranje-appelen citroenen enz. Voor deze inzendingen zijn verschillende medaljes uitgeloofd. Voorloopig de vier eerste weken na de opening, 16 Juni/16 Juli zullen tevens theoretische en practische cursussen worden gegeven in de kookkunst, geschoeid op den leest der best bekende buitenlandsche kookscholenmaar geheel ingericht naar de behoeften van ons vaderland. Voor fabrikanten van voorwerpen voor keukengebruik is het zeker dienstig in aanmerking te nemen dat deze cursussen uitmuntende gelegenheid bieden om onze vrouwen en meisjes met de beste artikelen op dit gebied bekend te maken. Mede- deelingen dienaangaande zullen bij de Hoofdcommissie gaarne worden ontvangen. HAARLEM, U Mei 1887. De vijfde wedstrijd van den Stu- denten-roeibond had Zondag 22 Mei alhier op het Noorder-Buitenspaarne plaats. Begunstigd door schoon weder bewoog zich reeds vroeg eene menigte toeschou wers. Sommigen waren getooid met de kleuren der Universiteit waarvoor zij bij zondere sympathie gevoelden, langs de boorden van het Spaarne. Een prettige aanblik leverde het feestterrein, dat op sommige punten met vlaggen getooid was. Door het toetreden van de Amsterdamsche Studenten-roeivereeniging „Nereus'' had de wedstrijd weer zeer in belangrijkheid gewonnen. Het hoofdnummer, Universi teitsrace, (prijseerediploma van den bond en vijf gouden medailles) werd behaald door Njord (Leiden) met Vanity fair geroeid door de Heeren W. J. H. Leuring, A. W. A. van Seters, C. van den Broek, G. Vissering, slag F. Wijdenes Spaans (stuurman). De afstand werd afgelegd in 14 minuten. Laga (Delft) had hiertoe 14 minuten 9 seconden noodig. Jonge tweeingeschreven Nereus (Am sterdam) en Njord (Leiden). In 16 min. 12 sec. werd de prijs behaald door Njord. 6 seconden later kwam Nereus aan. Oude twee, mededingers Laga (Delft) en Njord (Leiden). Njord bleef overwin naar in 16 min. 12 sec. In het nummer Sculling was het weder tusschen Delft en Leiden. Laga versloeg hier Njord in 6 min. 45 sec. Leiden kwam 7 sec. later aan. Voor jonge vier waren drie ploegen ingeschreven, Laga, Nereus en Njord, Njord won in 14 min. 91/2 sec. Nereus legde de baan af in 14 min. 50 sec. Te 5 nre was de wedstrijd afgeloopen. De Leidsche overwinnaars zijn Maandag namiddag met den trein van 4.16 feestelijk ingehaald. De heer G. P. J. Beccari alhier is voor f 172.500 aannemer geworden van het voortzetten der werken tot het maken van een petroleumhaven in den Amsterdammerpolder bij Amsterdam. Aan den heer H. J. D. Daudey is, met vernietiging van het raadsbesluit dezer gemeente van 16 December 1886 bij Koninklijk besluit onder zekere voor waarden vergunning verleend tot oprich ting eener runderslachterij in een gedeelte van zijn perceel aan de Gedempte Oude gracht. Heden nacht te twaalf nre werd in het perceel in de Gierstraat n°. 57, bewoond door den Horlogemaker Fortgens, een dikke rook ontdekt. Met eenige toe gesnelde bnren werd vruchteloos door de bewoners naar de oorzaak gezocht. Einde lijk ontdekte de spoedig ter plaatse aan wezig zijnde politie, dat het vuurwaar schijnlijk ontstaan door een niet voldoen de uitgeblazen petroleumlamp zich aan den vloer in eene kast had medegedeeld. Onder toezicht van den staf der brandweer, werd dit begin van brand spoedig gebluscht, zoodat de hulp van de aangevoerde slan genwagen niet noodig was. Door de nach telijke telephonische verbinding der bureaux van politie en hoofden der brand weer, was het mogelijk zonder het min ste alarm te makenbinnen eenige minuten bluschmaterieel en voldoend personeel bij elkander te hebbenwaardoor hier grooter onheil kon worden voorkomen. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 25d™ Mei 1887, des namiddags ten een ure. De volgende slukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Geloofsbrieven nieuw benoemd raadslid. 2. Voorstel B. en W. ten aanzien van de beschuldigingen, ingebracht tegen den gemeente-architect en den opzichter over de gemeente-reiniging. 3. Id. id. rekesten IV. Bekkers B. van der Putten en E. Koning, huur van grond L. Vaart en rapp. Comm. finantiën. 4. Id. id. rekest J. A. G. Koek, huur van kelders onder de Vleeschhal en rapport Comm. finantiën. 5. Id. id. rekesten A. Grollé en A. P. E. Harms, huur van grond aan den Zijlweg en rapport Comm. finantiën. 6. Id. id. rekest/. Giebels en J. van Servetten, huur van grond in de Barrevoetesteeg en rapport Comm. finantiën. 7. Id. id. rek. Mr.F.H.Crommelin, huur van grond Oostz. Jansweg en rapport Comm. finantiën. 8. Id. id. rekest G. J. Kok, aan koop Esschildersloot en rapp. Comm. finantiën. 9. Id. id. rekest V. van Staveren, huur van grond in den Hout en rapport Comm. finantiën. 10. Rapport Comm. finantiën rekening Corporatiën van neringen, ambachten en bedrijven. 11. Id. id. af- en overschrijving begrooting Schuttersraad. 12. Verslag Opzichter gasverl. over Maart. 13. Id. Burgerl. Armbestuur over 1886. 14. Id, eindexamen Burgeravondschool» 15. Id. Opzichter over de gemeenterei niging. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 21 Mei 1887, in de Gouden Leeuw, te Haarlem. 1.Huis en Erve, Groote Houtstraat No. 26, f 14400, A. F. II. v. d. Vaart, qq. 2. Winkelhuis en Erve, naast het voorgaande. No. 24, ƒ11400, C. Soellaard, qq. 3. Huis en Erve met Tuintje, Brouwerstraat No. 9. 4. Huis en Erve met Tuintje, naast het voor gaande. No. 11. 5. Huis en Erve achter het perceel No. 3. No. 7c. 6. Huis en Erve naast het voorg. No. 7d. No. 3 tot en met 6 te zamen f 7375, A. F Captain 7.Huis met daarvoor gelegen Erf, Gravinne- steeg No. 7a, ƒ600, F. T. Maas. 8.Winkelhuis en Erve, Lcidschestraat No. 84, ƒ1250, P. F. de Bordes. 9.Huis en Erve met Tuin, Groote Hout straat No. 126 zwart en rood, ƒ8125, A. G. Kruseman. 10.Huis en Erve, Gedempte Oudegracht No. 119, ƒ4210, A. T. Dolmans. 11.Huis en Erve, Groot Heiligland No. 64, ƒ1595, I. C. Polak. 12.Huis en Erve, Lange Boogaardstraat No. 6, ƒ3905, opgeli. 13.Huis en Erve, Bannesteeg No. 7, 400, T. Jvan Garste. 14.Huis en Erve, Kerkhofstraat No. 4m. 15.Huis en Erve naast het voorg. No. 4l. No. 14 en 15 tezamen fQ25,J.J.Homan. 16. 17 en 18. Drie Huizen met Tuintjes, Voortingstraat No. 36, 38 en 40 te zamen 2980, II. ADonker. 19. Werkplaats en Erf, Brouwerstraat No. 22 zwart en rood. 20. Het daarachter gelegen Erf, Znid-Brou- werstraat No19 en 20 te zamen 3120, J. Winnubs. ZEVENDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Woensdag den 25 Mei 1887, des avonds van 7 Vs10 uurdoor het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Müller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Marsch. Hocli mein Vaterland...Curth. 2. Ouverture Dichter und Bauer....Suppé. 3. Mazurka de Concert. Le Bonton d'Ol'Brijfaux 4. Walzcr. Ein Marchen aus schoner Zeit.Faust. 5. Fantaisic. Le Billet de Margerithe. Talleur 6. Ouverture L'Italliennc en AlgiersRossini. 7. Gr Dno. Solo Bugle et Trombone Christophe. 8. Potpourri d'OperasVerdi. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 26 Mei 1887, des namiddags van 23 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1Chpeur dialogueGigout. 2. Recordare aus Mozart's RequiemRSchaalt. 3. Aric aus der Cantate No. 1 ...Bach. 4. Variations séricusesMendelssohn. 5. AllegrettoGuilmant. OEFENING op Vrijdag 27 Mei 1887, des avonds ten 7 uur precies. Ingang voor koor. leden door de Torendeur. (253) Heden overleed na eene kort stondige ziekte mijne innig ge liefde Eohtgenoote CORNELIA MARIE RONGAARDT, in den ouderdom van 69 jaar. J. A. BENRAADT. Haarlem, 21 Mei 1887. Algemeenc Kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deel neming bij den dood mijner innig geliefde Zuster H.C. VAN PUTTEN, wed. den Heer F. STOKHUYZEN, betuigt de onderget. hiermede haren hartelijken dank. C. VAN PUTTEN, Wed. W. C. Stkmfoort. Door bijzondere omstandigheid wordt voor dadelijk gevraagd eene fatsoenlijke Dienstbode van de P. G., die knap werken kan. Loon 80. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden bij juffrouw ICKELS HEIMER, Gasthuisstr. 40. Mevrouw van WAVEREN—HEI- NEKEN, dansioeg No. 2, verlangt tegen Augustus a.s. eene genegen huiswerk te verrichten. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven franco Jans weg No. 2 eu anders in persoon Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur. Wordt gevraagd een knap van 95 uur. Adres: Jansstraat 20rood, 's avonds van 79 uur. een knap Dagmeisje, niet he neden de 15 jaar. Adres bij de uitgevers dezes. een net Dagmeisje, niet beneden 15 jaar. Zich te vervoegen 's avonds na 7 ure, Kleine Houtstr. 123r0°l. Een fatsoenlijk van buiten, P. G., 21 jaar, biedt zich aan terstond of met Augustus als 2e Meid of in een klein gezin als Meid-alleen. Brieven onder letters P. V. C. Z. aan het Adv.- Bur. van Geb. Nobels. Eene JUFFROUW, nog eenige dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet met het strij ken, glanzen en opmaken der waseh. Franco brieven onder No. 262 bg de Erven Loosjes. Een Burgervrouw biedt zich aan voor heele of halve dagen als Werkvrouw. Adres met brieven onder No. 263, bij De Erven Loosjes. Een bekwame Wollennaaister vraagfc werk aan huis. Yoor nette bewerking en billyke pryzen wordt ingestaan. Adres met franco brieven onder I No. 264, bij de uitgevers dezes.

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 2