Marktbericht. den. Het zijn voor het grootste deel moor denaars of andere misdadigers, wier dood straf veranderd is in levenslange gevangen- straf, in Cayenne te ondergaan. Dinsdag zijn op verschillende pnnten van Attica schokken van aardbeving waar genomen. Woensdag hebben dezelve zieh herhaald en naar men bericht moet er nog al schade aan gebouwen ontstaan zijn. Menschenlevens heeft men niet te be treuren. Een correspondent van den Times er wordt niet gezegd welke deelt de volgende woorden mede, welke kei zer Wilhelm bij gelegenheid van het Schnaebele-incident zon genit hebben. De grijze monarch zon aan den rand van het dossier over deze zaak geschreven hebben Aan de Franschen verleenen wat hun toekomt, alles wat hun toekomt en niets meer en mij op mijn leeftijd niet meer in de noodzakelijkheid brengen hun excu ses te maken. Te Bouohain (arrond. Valenciennes) heeft een grondeigenaar op jacht zijn 12 jarigen zoon gedood. De arme jongen zag een haas uit een knollenveld te voorschijn komen, hij maakte er zijn vader aandach tig op, deze wees hem met de hand te hukken, een schot valt, het kind staat op, er volgt een tweede schot en het kind valt verpletterd neer. Uit Smyrna wordt gemeld, dat vier Engelschen die den 26sten der vorige maand in den omtrek dier stad, terwijl zij op de jacht waren, door roovers gevangen werden genomen, op vrije voeten gesteld zijn tegen een losgeld van f 9000. De twee bekende kwartjesvinders Vet en Franschman zijn door het gerechts hof te Amsterdam veroordeeld ieder tot twee jaar gevangenisstraf. By eenen landbouwer onder de ge meente Mysheerenland ontdekte men Dins dag morgen dat twee honden bezig waren de schapen in het land te vermoorden. Ha de honden langen tijd achtervolgd te hebben, werden zij gevangen, zoodat de eigenaar spoedig bekend was. Zij hadden zes schapen gedood. Een onderwijzer had de jongens als onderwerp voor een opstel gegeven: de gevolgen der luiheid. Een der deugnieten meende 't best aan de opdracht te kunnen voldoen door den meester een blad wit papier te overhandigen. Een nieuwe belasting is te Schagen ingevoerd. Daar heft de gemeente 5 per avond van elke dansparty. Naar aanleiding van het feit dat de Haagsche agenten van politie wegens ge brek aan hulpmiddelen niet in staat waren een drenkeling uit de Loosduinsche vaart te redden, zullen zij voortaan voorzien zyn van eene dregge. Ter ondersteuning van het kinder ziekenhuis te 's-Gravenhage heeft zich eene commissie gevormd met het doel, die inrichting welker bestaan afhangt van de te ontvangen giften, een blyvend kapitaal te verschaffen. De gedeeltelijke opbrengst van een in November te honden bazaar zal daartoe in de eerste plaats aangewend worden, Door de Hoofd-Commissie der Ten toonstelling van Voedingsmiddelen was een buitengewone prijs van 500.en een diploma voor gouden, zilveren of bron zen madailles, voor eene populaire verhan deling over de drie volgende onderwerpen lo. De voedingswaarde van de meest gebrnikeiyke voedingsmiddelen in Neder land, in verband met den gemiddelden koopprijs. 2o. Den invloed der bereidingswijzen van die voedingsmiddelen op de voedings waarde. 3o. De eenvoudige kenmerken aan deug- delpkheid der meest voorkomende voe dingsmiddelen. De Hoofd-Commissie heeft bericht ont vangen van de Commissie, door haar uit- genoodigd tot het onderzoek der ingeko men antwoorden, dat aan geen dier ge schriften de uitgeloofde prijs kon worden toegekend. Deze antwoorden worden dus weder ter beschikking der inzenders gesteld. Een drietal personen, die verleden week te Zevenbergen door een dollen 1 hond zyngebeten, zullen zich op 's ryks kosten onder behandeling stellen van prof. Pasteur te Parys. Gedurende het 3e kwartaal van dit jaar zijn van Amsterdam naar New-York de Afdeeling Houtryk en Polanen gekozen vertrokken 1715 landverhuizers. de heer I. J. de Bussy van Bloemendaal. Tusschen de Wielryders vereenigin- gen in Noord-Holland zal aanstaanden Zondag 9 October een onderlingen weg- wedstryd gehouden worden tusschen Vel- sen en Alkmaar over een afstand van 40 Kilometer. De hoofdprys bestaat uit een verzilverd sohild met inscriptie. Aan den heer Dr. J. M. Smit, leeraar in de natuurkunde en oosmographie aan de Koninklyke Hoogere Burgerschool Prins Hendrik der Nederlanden te Apeldoorn is door den gemeenteraad eervol ontslag gegeven en zulks op grond, dat de heer Smit van tyd tot tyd als politiek agitator in verschillende oorden van ons land in het openbaar optrad, en welk optreden naar het oordeel van den Raad nadeelig is voor den goeden naam der inrichting waaraan hy is verbonden. In het Friesche dorpje Rauwerd kwam door toedoen van eenige spelende jongens een vat met petroleum in eene gracht terecht en de inhoud verspreidde zich spoedig over het water. Om de olie spoedig te verwyderen stak men er den brand in. De vlammen stegen tot zeven meter hoog en brachten veel schade toe aan de wal beschoeiingen. Te Scheveningen werden in het af- geloopen badseizoen 48.811 baden geno men, dat is ruim 1700 minder dan in het vorig seizoen. By den internationalen harmonie- en fanfare wedstryd te Mechelen is in den wedstryd der militaire kapellen de eerste prys behaald door de kapel van het derde regiment Huzaren te 's-Gravenhage, kapel meester de heer L. van Waasdyk. In de harmonie afdeeling behaalde de stafmuziek van het derde regiment Infanterie, kapel meester de heer A. Bouwman te Bergen- op-Zoom, den eersten prys. Door de politie te Vere is Vrijdag avond eene dienstbode, woonachtig te Mid delburg, gearresteerd, die by herhaling haar jongste kind te vondeling legde, doch is daarna weder in vryheid gesteld. Volgens het Leidsche dagblad spelen tegenwoordig een paar honderd jongens in de duinen by Katwyk manoeuvre. Even als bij de troepen, welke daar onlangs gemanoeuvreerd hebben, draagt de eene party een witten band om de pet. De officie ren onderscheiden zich door een oranjesjerp. Sedert de eerste dagen der vorige maand wordt door de Katwyksche jeugd byna uitsluitend dat spel gespeeld, vooral 's Woensdags en Zaterdags op groote schaal. De jongelui hebben zich reeds goed ge oefend, want er is uitstekende orde onder hen, en van het terrein weten zy heel aardig party te trekken om zich verdekt op te stellen. Overal ziet men voorposten, en het uitzetten van schildwachten wordt niet vergeten. Maandag avond, bespeurde een jacht opziener, tevens onbez. ryksveldwaohter, iemand die bezig was met 't zetten van hazenstrikken te Sluis. Deze persoon, die den opziener eveneens bespeurd had, nam eene afwachtende hou ding aan en bracht den veldwachter toen deze hem tot op een paar meters afstand ge naderd was met een stok een slag op 't hoofd toe, die hem deed neervallen. De strooper wierp zich direct op zyn natuur lijken vyand en beet hem, in de worste ling, die nu volgde, een stuk van den neus af. Hierop vluchtte hy en sprong in eene sloot, waaruit hy evenwel spoedig weer op het droge wasde moedige opziener, die beter zyn sprong berekend had, greep hem, doch hy wist weer te ontkomen. Sedert dien avond is deze brutale stroo per verdwenen, waarschynlyk met het doel naar Amerika te vertrekken, want ook in België zoekt de justitie hem, daar hy in dit land eveneens een paar maanden zou moeten zitten voor eene vechtparty. De ministerieele tusschenkomst is ingeroepen in de volgende eigenaardige kwestie: De postadministratie te Venlo ontving een briefkaart uit Deventer, waar aan een andere briefkaart, van het adres van den afzender voorzien, was aangehesht, zoodat dnidelyk bleek, dat dit geschied was by gebrek aan het gewone briefkaart formulier met „betaald antwoord"; de admi nistratie meende nu de tweede briefkaart te moeten belasten met 10 cent strafport. Hiertegen komt de geadresseerde in verzet. Tot algemeen secretaris der Maat- schappy tot Nut van 't Algemeen is door De onlangs te Aalsmeer gecombi neerde land- en tuinbouwvereenigingen, die, zooals wy in een vorig nummer uit gebreid gemeld hebben, de beide jaar markten te Aalsmeer hebben daargesteld, hebben in de jongste vergadering besloten in 1888 eene land- en tuinbouwtentoon stelling te doen houden, welke zich zoowel over land- en tuinbouwvoortbrengselen als over vee en derzelver voortbrengselen zal uitstrekken. De aanwezige leden teekenden onmiddellyk reeds voor f 150 op de lyst; dooh nog veel meer is noodig om tot 't gewenschte doel te geraken, maar wy twyfelen niet of het noodige bedrag zal op den bestemden tyd aanwezig zyn. De landbouwer D. aan den Ring- dyk der Haarlemmermeer by de Lynden kwam Dinsdagmorgen tot de minder aan gename ontdekking, dat men in de afge- loopen nacht van zyn erf byna 10 H.L. beste winteraardappelen had ontvreemd, die in zakken afgemeten, ter aflevering gereed stonden. De politie heeft ondanks het scherpste onderzoek nog niet ontdekt, wie zich zoo eigenmachtig dezen wintervoorraad hebben toegeëigend. HAARLEM, 7 October 1887. Dezer dagen waren wy in de gele genheid een fraaie potografie te bezichtigen, vervaardigd door den heer A. F. H. Harmsen, Zylweg No. 41f, alhier. De groep stelt voor elf personen van de vorstelijke familien Schwarzenberg en Lobcowicz, die geduren de dezen Zomer te Zand voort logeerden. De eenvormigheid der damestoiletten, noch de bruine gelaatskleur, noch de groote moeielykheid om met zooveel personen de pose te bewaren, hebben den heer Harmsen kunnen beletten een werkelyk bevallig tafereeltje te composeeren, dat gezien mag worden. De helderheid der kopjes en de kleur laat niet te wenschen over. Een en ander doet ons besluiten te verklaren, dat aan het atelier van den heer Harmsen uitstekend gewerkt wordt. Door een onwillekeurig verzuim is in het Verslag van de feestviering aan de Brood fabriek „de Volharding" in het nummer van 11. Dinsdag, niet den naam vermeld van den vervaardiger der fotografie waar van daar sprake was. Wy herstellen dit by dezede fotographie was mede nit het atelier van den heer Harmsen. De directie van de Broodfabriek „de Volharding" verzoekt ons mede te deelen, dat in ons vorige nummer de opgave van 300 baaltjes meel, hoewel volkomen waar, nadere toelichting behoeft. De hoeveelheid van 300 baaltjes bestaat uit 200 baaltjes tarwe bloem, 40 baaltjes gemalen tarwe voor grof brood en 60 baaltjes gemalen rogge. Het melkverbrnik ziet natuurlyk op de 200 baaltjes bloem. -Gedurende de maand September is in Stnivers Spaarbank van de afdeeling Haarlem van den Volksbond. Ingebracht in 480 posten 662.14 Terugbetaald 34 243,57 terwyl 22 nieuwe deelnemers zyn inge schreven. Gisteren is door de politie alhier naar het huis van bewaring overgebracht wegens landloopery zekere R. oud 54 jaren, geboren te Heilo, ontslagen ont vanger der Registratie. Door het gemeentebestuur is ver gunning verleend aan L. Sabelis tot op richting eener steenhouwery in de perceelen aan het Donkere Spaarne get. no. 16 en 18. Gedurende de afgeloopen maand zyn door de politie alhier 40 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand September van het vorige jaar was dit getal 33 dus 7 minder. Heden is door B. en W. gegund de levering voor de paarden der gemeente reiniging: le perseel van hooi, voor ƒ51 en van stroo voor 21 de 1000 KG. aan de Wed. N. Roozekrans; 2e perceel en van haver voor 6,60 de 100 KG. en van paardenboonen voor f 6,15 de HL. aan E. J. Conyn. Voor laatstgenoemd ar tikel was wel door andere gegadigden la ger ingeschreven, doch hunne inschry ving voor haver hooger zijnde, kon van die lagere aanbieding geen gebruik worden gemaakt. By de godsdienstoefeningen der Nederdnitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende), zal Zondag 9 October in Felix Favore" des voormiddags ten 10 ure en des namiddags ten 6 ure optreden de Heer W. van Leeuwen van Schiedam. Woensdag den 12 October des avonds ten 8 ure Ds. D. J. Karsen van Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 30 Sept. WJPde Jong en JMM Stammeijer. 4 Oct. JAZoetelief en E. M Maas.5 Oct. E. Oomen en A. A. Huijboorn. FJOldemark en JC BoumanW SlcbeenC. M Hendriks. GETROUWD. 5 Oct. G. v.d. Pieterman en AM.Tbeijs. - F. W. Pits en J. Barnas. J. de Oude en DAnthonisse.JJCalvelage en JM Piët6 OctJJ SvHamel en AM v.d. Willigen. GEBOORTEN. 27 Sept. H. G. Antonissegeb. Heukelman Colenbrander z.29 Sept. D Jouslrageb. Herschoe z.W. Visser geb. Ploegstra a M. C. Zwart geb. v. Petten z.H.C. v. Deursen geb. Vermeer 2 d.C. Severijnse geb. Zoeteliefd.A Luiten geb. v. Dijkz. 30 Sept. C. v. Gelder geb. Sluiters z. A. II. Timmersgeb. Miezenbeekd. 1 Oct. M. Smink geb. v.d. Bel.— H. v. d. Water feb. Roest d.J. v Zijlgeb. v.d. Meij z. 1. M. Wagner geb. Schoutend. 2 Oct. A. EvGaale gebKuipers dMAFre- driks geb. Brussed.— M. H. Hetemgeb. v. Hamelsveld z.z. M. de Rooij geb. Koster d.S. M. IJkelgeb. Broekman z. I. W. C. v. Nielgeb. Brinkmand. IJ. K. Mun sterman geb. v.d. Ploegz.—3 Oct. M. A. Chabot geb. Remmé z.M. Spiering v. d. Nieuwenhof z.M. G. Smolenaarsgebv. Leuven dJKoppen gebSmit zEde Vos geb. BerendrechtdM. T. v. Huizen geb. Verkes zMvLoon gebVriesckoop a4 Oct .A.J. Negrijn gebde Rooijen z J Smink gebSnoek dCED&nkel- man geb. Peereboom Vollerz.E. H. Albers geb. Boester z.5Oct. J. H. Koelemeijer geb. v. Kessel z.M. v.d. Burggeb. Ver- nteerd.— M. A. Pollégeb. Fourauxz.M. M. Strackee geb. Klep d.6 Oct. C. A. Kuipers gebZwaan d OVERLEDEN. 28 Sept. L. Umans77j. Brouwersvaart. H. Cornet 1 m. z. Morinnest.—J. B. A. Verenet geb. Hemwelder60 jZijlvest.29 Sept. C. Wijnands 50 j. Dubb.buurt.1 Oct. AT. Ulotk 63 jZijlweg.C. W.C. Negrijn 5 j.d. Asterstr.2 Oct. A. M. C.v. Vuren 2 jdBrouwersvaart4 OctJMvan Doorn 2 m. d. Spaarne.H. Pieterse56j. OranjeblaanJ. Booms 25 j. Palmstr.- D. M. v. Schuilenburg 7 m. d. Krom. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een geellederen portemonnaie waarin eenig geld en twee 1/20 loten der 325e Staatslotery. Eene parapluie. Een wandelstok. Een schop. Een hoed. Eene zeemlederen portemonnaie met eenig geld. Een koperen H. G. Een reisgids. Een R. C. kerkboek. Een N. H. kerkboek. Een bloedkoralen armband met gouden sluiting. Eene jongensjas. Twee houdenmnilkorven. Eenige sleutels. Terug te bekomen aan het bnrean der Gemeentereiniging; drie zilveren eier lepeltjes. In een der tramwagens achtergelaten Een paar zwartglacé handschoenen. Nog voorhanden. Een groot aantal hon- denmuilkorven. 5 October. Kaas. Aangev. en verk. 71 stapels, uitmakende 7548 kazen, we gende 15429 kilogrammen. Hoogste pry8 per 50 K. Gr. ƒ30.50 ZES-EN-DERTIGSTE MUZIEKUITVOERING in den Houtop Zondag den 9 Oct. 1887? des namiddags van 24 uur, door bet Stede lijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Müller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1Kroonprins Rudolph, MarschBeisig 2Ouverture, Les PuritainsEalvij 3. Potpourri, Des Vesper Cicilienne.. Verdi. 4. Fantasie, Robert le DiableMeijerbeer. arr. Joh. Coenen. 5. Ouverture, Die Lustige Weiber von \VindsorNicolai. 6. (a A Toi toujours GavotteGobbaerts. (b Dame de Coeur. id. Czibulka. (c Die Turkisclie schaarwache Michaelis. 7 Valser, Hommage a LondreKiilmer. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 11 Oct. 1887, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2MelodieGuilmant. 3. Sonate No. 6Mendelssohn. aChoral Variationen b. Fuga. c. Finale Andante. 4Variatiëu op 't Engelscbe Volkslied.RincJc.

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 2