HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No 105 Negende Jaargang. van ZATERDAG 31 December 1887. op Zaterdag 51 Dec. 1887 en Zondag 1 Jan. 1888. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 8b: ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandenf,25. franco p. post ,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel meer 5 cents, groote letters naar piaatsrnimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst^ Groote Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ureBrutel de la Riviire. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 ure, Escher. Nam. 2 ure, Moeton. 'b Avonds 6 ure, Brutel de la Riviire. Nienwe Kerk. Oudejaarsavond. 'b Avonds 7 ure, Moeton. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Snethlage. Jans-Kerk. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Hoog. Bakenesser Kerk. Nieuwjaarsdag. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Smeding. W.ialsche Kerk. Oudejaarsavond. *B Avonds 7 ure, Delry. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Christelijk Gereform. Gemeente. GedOudegracht). Oudejaarsavond. 's Avonds 7Va ure, Mulder. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure, 'sAv. 5 ure, Mulder. Opening van de week der gebeden. Klein Heiligland). Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Schotel. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure's Av. 5 ureSchotel. Donderdag 's avonds 7% ure Schotel. Luthersche Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 urePoolman. Nieuwjaarsdag, Voorm. 10 ure, Mees. Kerk der YereenïgdeDoopsgezinden Oudejaarsavond. '8 Avonds 6 ure, Craandijk. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, de Lanog. 's Avonds 6 urede Vries. Remonstrantsclie Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Tideman. Met medewerking van het Zangkoor. Nieuwjaarsdag. Voorm. IOV2 ure, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Oudej aar savend. 's Avonds 11% ure, Weiss. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, JVeiss. Chr. bewaarschool, L. Heerenvest. Geen Bijbellezing. Lokaal in de Oranjestraat. Geen Bijbellezing. Lokaal der Jongelings-Vereeniging. Geen Bijbellezing. WEEK DER GEBEDEN. Janskerk. Maandag 2 Januari. '8 Av. 8 ure Hoog en. Snethlage,Iiof en dankzegging. Dinsdag 3 Jannari. 's Av. 8 ure Barger en Moeton. Verootmoediging. Woensdag 4 Januari. 's Av. 8 ure Creutzherg en Snethlage. Gebed voor het huisgezin. Vrijdag 6 Januari. 's Av. 8 ure Weiss en Creutzherg. Gebed voor de Zending. Zaterdag 7 Januari. 's Av. 8 ore Hoog en Barger. Gebed voor de volken Kerk der Broedergemeente. Donderdag 5 Januari. 'a Av. 8 are Escher en Smeding.Gebed voor de kerk. Chr. Geref. Gemeente. (Ged. Oudegracht.) Maandagavond 7Vs nre Mulder. Dinsdagavond 7J/2 ure Beukerpred. te Leiden, Woensdagavond 7y2 ure Groeneveldpred. te Hillcgom. Donderdagavond 7Vs ure ^r' van den Bergh, pred. te Voorthuijzen. Vrijdagavond 7Yg ure Doornpred. te 's-Hagc. De Collecte op den len Kerstdag gehouden, voor de School van on- en minvermogenden, heeft op gebracht de som van 204.921/o. Ds. Brutel de la Riviere is verhinderd deze week te Catechiseereu. De Heer Bremer kan Maandagavond van 810 uur niet Catechiseeren. De Commissie voor het Godsdienstonderwijs der Ned. Herv. Gemeente maakt bekend, dat de nieuw benoemde onderwijzer, de Heer G. Bost(Gier straat 19) zyne betrekking heeft aanvaard en dat de Catechisatiën, vroeger door den Heer Kastein gehouden Maandag 11 uur, Dinsdag 2 uur en Donderdag 2 uur, na 1° Januari weder op dezelfde uren door den Heer Post zullen worden voort- Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Oudejaarsavond. 's Avonds 6% ure, L. II. F. Creutzherg Pred. te Heemstede. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, II. Damste', Pred. te Heemskerk. Beverwijk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, J. C. Boon, Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, C. Boon, Evang. Luthersche Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 61/3 ure, K. A. Gonlag, Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 6V2 ure, J. Sepp. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Oudejaarsavond. 's Avonds 61/2 ure, IJ. van Arkel. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. Nam. 2 ure, geen dienst. Heemstede. Oudejaarsavond. 's Avonds 61/2 ure, F. E. Ilauhanton, Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 ure, F. E. Uauhanton. Sandpoort. Oudejaarsavond. 's Avonds 6Va ure, J. van Loenen Martinet. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Hillegom. Oudejaarsavond. 'sAvonds 6 ure, M. Buchli Fes/.Dankstond. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fest, Biduur. Houtrijk en Polanen. Oudej aarsavond. 'sAvonds 61/2 ure, G. J. Brutel de la Rivière. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, G. J. Brutel de la Rivière. 's Avonds geen dienst. Spaarndam. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, H. J. Bergsma Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, 11. J. Bergsma. Donderdag 's Avonds 7 ure II. J. Bergsma. Velsen. Oudejaarsavond. 's Avonds 6% nre, D. J. C. Heldring. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, IJ. J. C'. Heldring. Zandvoort. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nreL. Heldring Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, L. Heldring. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek worden de inge zonden stukken geteekend „Castor en Pollux" en A. aanstaanden Dinsdag opge nomen. Eerste Concert van „Crescendo." Op waardige wijze sloot de Haarlem- sohe mannenzangvereeniging „Crescendo" Woensdagavond in de muziekzaal der sociëteit „Vereeniging" de rij der muziek uitvoeringen. welke dit jaar werden ge geven. Met de medewerking van den bekenden baryton der Hollandsche opera, Orelio en van den gnnstig bekenden violist Timmner nit Amsterdam, kon zij een pro gramma vol afwisseling aanbieden. Dat programma bevatte, buiten de solovoor drachten, twee werkjes van den directeur, den Heer N. H. Andriessen, en ook de concoursnommers „Psalm VIII" van E. Hol en „Des Heeren Huis" van J. C. Boers, waarmede „Crescendo", bij den interessanten kampstrijd te Utrecht, op waardige wijze den goeden naam van Haarlem op het gebied van den mannen- zang handhaafde en het eeremetaal ver- I wierf. 't Was natuurlijk, dat onder deze om standigheden de uitvoering van het begin tot het einde met belangstelling werd gevolgd. Over het algemeen viel de voor dracht der verschillende nommers te roemen. Van de koorwerken beviel ons vooral de „Psalm" van Hol, met zijn breed en aan grijpend entree: ,,0 God, onze God! Hoe gevierd is Uw naam." Men kon merken, dat er bij dit werk duchtig gestudeerd is. De schoone plaatsen, waaraan deze concours-compositie zoo rijk is, kwamen uitstekend tot bun recht. Wij wijzen slechts op den aanhef van het 3e couplet: „Wanneer ik omhoog blik naar d'eeuwigen trans" op het slot van bet 4e couplet: „Dat Gijals Uw kind hem wilt groeten" en op bet 7e couplet: „De wollige schapen het zuivelrijk vee" waarin de triolen-figuren een schoon effect teweegbrengen. Wij hopen, dat „Crescendo" dit werk op baar repertoire zal houden en dat niet een dikwijls ongegrond vooroordeel tegen verplichte koren van zangwedstrijden, de vereeniging er toe zal brengen, dit werk voor goed op te bergen. Een verdiend compliment aan den directeur voor de schoone opvatting van het koor en voor de bezielende leiding voegen wij met in genomenheid bij dezen weDSch. Het koor naar keuze „Des Heeren Huis" van Boers hebben wij vroeger van „Crescendo" beter gehoord. De lste bassen trokken bij „Mengt uw stemmen in de koren" het koor meedoogenloos naar beneden. Wat er ver der volgde was daardoor mat en niet altijd rein. Gelukkig dat de diepe bassen van „Crescendo" niet uit het veld worden ge slagen, wanneer men in andere stemmen besluit de fondamenten eenige steenen te laten zakken. Zij honden stand en kennen in de diepte geen grenzen. De beide nommers van den heer An driessen „Marifjaeren" en „Nimmer Nacht" werden con amore gezongen. Aan het scheppend talent van den directeur werd door het publiek hnlde gebracht. Onder het zingen van het eerste: „Marifjaeren," trof ons de overeenkomst van dit werkje met het bekende „Zondag op het meer," van Heinze. De solisten de HH. Orelio en Timmner voldeden ons in gelijke mate. Beiden had den zeer gelukkige oogenblikken en gaven nu en dan veel genot. Dat wij aan den Heer Orelio de voorkeur geven, dankt by aan de voordracht van de „Zes Loverkens" van Nicolaï. Dat zijn waarlgk even zoo vele juweeltjes. De voordracht was kenrig en bewees opnieuw, dat ook bg den zang eenvoud het ware kenmerkt. Een ervan, het geestige „Hexken" werd na storm achtig applaus herhaald. In het eerste deel zong Orelio een aria nit het con certdrama „de Albrecht Beiling" van Henri Brandts Buys en een lied nit een der beBte opera's van Lortzing. De aria „Czaar en Scheepstimmerman" werd met warmte en gloed gezongen. De schoone, klankvolle stem maakte veel indrnk. Bij de voordracht van het andere lied, was de intonatie niet boven bedenking ver heven. De heer Timmner speelde „Ballade et Polonaise" van Vieuxtemps, „Romance" van Svendsen en „Tarantella" van Henri Tibbe. Hg bewees op nieuw, dat wg in hem een goed violist bezitten, naar wien wg gaarne luisteren. Zgn toon bezit na- tuurlgke warmte; zgne voordracht is in hooge mate muzikaal. Hg wage zich even wel niet aan werken met technische moeie- lgkheden daarin verliest zgn spel gloed en zuiverheid. De „Tarantella" en de „Po lonaise" bewezen dit. Aan het slot van deze bespreking, ver melden wg nog met bgzönder genoegen, dat jhet accompagnement van de solisten in handen was van bovengenoemden Heer Henri Tibbe, pianist nit Amsterdam, die zgne taak natuurlgk op uitnemende wgze vervulde. KRONIEK. In de laatste zitting van den Gemeen- raad werd in de eerste plaaats overgegaan tot de beëediging van den Heer Huet. De Voorzitter hoopte en vertrouwde dat bet licht door hem opnieuw in den Raad te ontsteken, zon strekken ten nntte van

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 1