ElalAS. Soeieteit„DE KROON" DERDE UITVOERING ADVERTENT! EN. Haarlem. Vrijdag 13 April 1888- Groote en eenige UITVOERING der Mr. Duncan S. Miller, OP VERZOEK, 's namiddags ten 2 uur Kinder - Concert, Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. en 4e maakten zich aan diefstal schuldig en de 5e, een Persische prins, vermoordde zijn broeder na hem bestolen te hebben. Naar de Frankfurter Ztg. verneemt, is eenige dagen geleden een student te St. Petersburg onder zeer eigenaardige omstan digheden gearresteerd. Hij wandelde rus tig over de groote Morskaja, toen een persoon in burgerkleeding zich bij hem voegde, die, ondanks de uitnoodiging van den student hem alleen te laten gaan, dezen bleef vergezellen. De student .trok een pistool uit zijn zak en schoot op zijn geleider, dien hij echter niet trof. Een tweede schot uit den revolver werd op een agent van politie afgevuurd, waarna de student naar het bureau van politie werd gebracht. Naar men verzekert, was hij lid van een revolutionnaire groep. Een en ander gebeurde op het tijdstip, dat de czaar gewoon is zijn dagelijksche wande lingen door de groote Morskaja te maken. Een handelaarster in vodden te Pa rijs heeft in een bundel oude kleederen, welken zij kocht bij de verkooping van den inboedel van Maria Regnault, het slachtoffer van den moordenaar Pranzini, een pakje schuldbrieven tot een bedrag van 5000 francs gevonden, waarnaar het gerecht te vergeefs zocht. De vrouw stelde onmiddelijk haar vondst in handen der politie. Prof. Poel, te St. Petersburg, vestigt de aandacht van het publiek op eene pas uitgevonden vervalsching van levertraan met behulp vanpetroleum. De 139 reisduiven van wijlen den heer Vekemans te Antwerpen zijn dezer dagen aldaar verkocht. De eerste duif werd voor Antwerpen gekocht en bracht 260 francs op. Nederland, Duitschland, Engeland en Frankrijk waren bij deze verkooping vertegenwoordigd. Degeheele opbrengst was f 7745.30 francs. Het overstroomde land in Elbe-, Warthe- en Weichselgebied meet ruim 30 vierkante mijlen, bevattende driehon derd dorpen en steden. Te St. Petersburg wordt verteld, dat de Japansche regeering voornemens is voortaan het Russische regeeringsstel- sel te zullen volgen. Het recht van ver gadering en de persvrijheid zouden reeds opgeheven zijn en de anti-regeeringsge- zinde personen zouden door de politie 6cherp in het oog gehouden worden. De rechtbank te Brugge heeft aan het licht doen komen, dat de bekende schilder Jan van Beers valsche, op zijn naam gestelde, stukken fabriceert. Van zijne schilderijen laat hij kopieën maken, die hij al of niet verbetert, van zijn naarateekening voorziet, en in den handel doet brengen. Te Breda worden pogingen aange wend, om het 1000-jarig bestaan dier stad in dit jaar op grooteche wijze te vieren. Is in de nieuwe Tweede Kamer, gelijk zij tot nu toe werd samengesteld, het verschil in leeftijd bij de leden groot de jongste, mr. J. J. I. Harte, is 34, de oudste, de heer P. Gr. J. van der Schrieck, is 76 jaar evenzoo is dit in de nieuwe, nu voltallige Eerste Kamer. In die vergadering loopt de leeftijd van de leden van 35 tot 73 jaar. De jongste is hier de heer H. F. Ebels, afgevaardig de voor Groningen, nieuw lid, de oudste de heer D. D. Breuning, afgevaardigde voor Friesland, oud-lid. Drie-en-veertig van de vijftig leden zijn boven de 50 jaar. De Gemeenteraad van Gouda heeft besloten bij het Burgerlijk Armbestuur een klachtenboek open te stellen, waarin behoeftige zieken hunne klachten kunnen doen opnemen over de behandeling van de Stads-geneesheeren, welke klachten dan zullen worden onderzocht en het resultaat ter kennis van den gemeenteraad gebracht. Drie Stads-geneesheeren hebben naar aanleiding van dit besluit hnn ontslag in gediend, hetwelk hun eervol is verleend. Het oudlid van den Bredaschen ge meenteraad de heer F. Rikkers, heeft zich bij advertentie in de couranten kan didaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Ofschoon het zeker is dat de Koning dit jaar de hoofdstad niet zal bezoeken, outving de Amst. Ut. van officieuse zijde het bericht, dat alsnog de mogelijkheid bestaat, dat H. M. de Koningin en het Prinsesje te Amsterdam komen. Te Oudeschoot (Fr.) had iemand een geit op de weekmarkt te Wolvega gekocht en deze in zijn woonplaats aan een paal gebonden bij het huis van een logementhouder. De geit geraakte los en verdween, zonder dat iemand wist waar ze was gebleven. Dit geschiedde op den 14en Maart op een erg sneeuwachtigen dag. Den 24en Maart kwam zij weder levend te voorschijnzoo lang was ze ingesneeuwd geweest. Zij had dus in 10 dagen geen voedsel gehad en gedurende dien tijd de koude getrotseerd. Omtrent de electrische verlichting der Kalverstraat verneemt de A. C., dat daartoe opgericht is eene maatschappij, genaamd Èlectra, met een kapitaal van 500,000. Het machinegebouw komt op een terrein van de heeren Roeloffsen Hübner. Als directeuren treden op de heeren Boeing, ingenieur, en Jhr. Hartsen, te Baarn. In weerwil van het voortdurend koude weder, werden in de laatste dagen in Friesland vrij wat kievietseieren geraapt. Een der voornaamste handelaren in dit artikel verkocht omstreeks 2000 stuks, meest ter verzending. De prijs was nog 35 a 40 cent per stuk. Dinsdag jl. verzond hij voor een Duitscher een mandje met 20 stuks aan vorst v. Bismarck. In de jongste vergadering van den gemeenteraad van Aalsmeer werd besloten eene toelage van 25 toe te staan aan de commissie der land- en tuinbouw vereeni- ging, tot het houden eener tentoonstelling van vee, land- en tuinbouw producten. Nog was ter vergadering ingekomen een schrijven van den heer F. Sanders e. a. waarin werd medegedeeld, dat de tramplannen ter verbinding van die ge meente met de hoofdstad krachtig zouden aangepakt worden, mits de betrokken ge meenten de zaak financieel zouden steunen. Reeds vroeger was deze steun toegezegd. HAARLEM, 10 April 1888. In de groote zaal van de Sociëteit de „Kroon" gaf de rederijkerskamer „Het vliegende Wiel" Zaterdagavond eene uit voering. Een blijspel, een vaudeville en een zangspel ieder in één bedrijf, werden opgevoerd, met meer of minder succes, al naarmate de stukjes voor de opvoering door de leden meer of minder geschikt waren. De keuze van de beide eerste stukjes was niet gelukkig. Het blijspel „Drie lotelingen voor den, militieraad" door Van der Stempel (voor acht of tien heeren) stelt door zijn weinige waar schijnlijkheid hooge eiscben. Door vlug, geestig samenspel moet men de onbedui dendheid waaraan het stukje mank gaat, kunnen over het hoofd zien of met andere woorden, als men bepaald de lotelingen wil geven, behoort de voorstelling met zorg te zijn voorbereid en over 't alge meen kan een rederijkerskamer hiertoe niet over den noodigen tijd beschikken. Toch was het spel in vele opzichten niet on verdienstelijk, en bij name dat van den vrolijken sergeant Brevet die met zijn cou plet goed uitkwam. „Bart de Loods", het tweede nummer, is wat gerekt. Ellenlange alleenspraken bederven veel in dit stukjetweemaal vertelt de loods eene geschiedenis, die op 't zelfde neerkomt. Als de titelrol niet ware vervuld geworden door een heer die tevens verdienstelijk zanger iszou waarschijnlijk de keus niet op „Bart de Loods" gevallen zijn. Het zangspel van Servaas de Bruin„Het zangvogeltje" is een aardig uitgewerkt stukje en blijk baar was hieraan met ambitie gewerkt. Elk van de vier personen hebben fraai gespeeldiedere rol vertegenwoordig de in werkelijkheid eene type. Kluchtige begripsverwarringen van den Engelsch- man, die ons Nederlandsch uit een woor denboek heeft geleerd, op hoogst karakte ristieke wijze weergegeven, wekten alge- meene vroolijkheid op, terwijl de rol van Frits, den tuinknecht, zeer beschaafd en met veel inzicht werd afgewerkt. Box, de kamerdienaar bracht mede het zijne bij tot het flink afloopen van het stukje. Dat de titelrol het laatst wordt bespro- schrijve men hieraan toe, dat de alleraar digste jonge dame die haar voorstelde een extra complimentje toekomt voor haar naïef, beschaafd spel. In haar samenspel met den tuinman in de verschillende toe standen waarin zij tot dezen kwam, door de bemoeiingen van den lord, heeft zij in werkelijkheid veel goeds geleverd. Van harte heeft de verslaggever mee gedaan aan het welverdiende applaus dat „het Zangvogeltje" te beurt viel. Bij Koninklijk besluit van 26 Maart jl. is met handhaving der beschikking van Burgemeester en Wethouders van Haarlem houdende vergunning aan J.P. Stol tot oprichting van eene slachterij en rookerij in het perceel aan de Zijlvest, het hiertegen door L. Sehlegel c. s. inge steld beroep ongegrond verklaard. Aan de H.H. G. Oostenbroek Zoon, boekbinders alhier, werd door de firma WijnandFockink te Amsterdam de vervaardiging opgedragen van een adres kaart in medaillon vorm met een middellijn van ruim een halven meter. Wij waren in de gelegenheid te zienop welke ge lukkige wijze de H.H. Oostenbroek zich van deze opdracht hebben gekweten. Op een veld van groen zijden fluweel prijkt in het midden met gouden letters de naam van bovengenoemde firma; daarom heen vindt men, eveneens in sierlijk gou den schrift, de verschillende bekroningen met vermelding van de jaartallen waarin zij plaats hadden, op zeer smaakvolle wijze gegroepeerd. De verschillende let- tersoorten, de schoone vorm van geheel, en de wijze van afwerking doen de H. H. Oostenbroek alle eer aan. Bij de godsdienstoefeningen der Nederduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Woensdag 11 April in Felix Favore" des avonds te 8 ure optreden den heer Ds. B. Schelven van Amsterdam. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 7 April 1888, in de Gouden Leeuw, te Haarlem. No. 1. Huis en Erve, Korte Jansstraat No 3zw. en rd„ 6705, opgeh. 2. Huis en Erve, Rozenprieëlstraat No. 6, ƒ800, P. H. Geer lings voor M. Cramer 3. Erf, Beeksteeg No. 12, ƒ405. opgeh. -v 4 Huis en Erve met Tuintje, Oranjebooms laan No 95, 935, S. P. Tijseen, n 5. Huis en Erve met Tuintje, naast het voorg. no. 97 zw. en rd., fl4i'ó(),A.J.A. Jalinkqq. 6. Huis eu Erve met Tuintje, naast het voorg. no. 99, 970, A. J. A. Jalink qq. 7. Huis met Plaatsje en Erve, Meester Joo- steulaan 11. 8. Huis met Plaatsje en Erve, naast het voorgaande no. 13. a- 9. Huis met Plaatsje en Erve, naast het voorgaande no. 15. No. 7 tot en met 9 tez. 3265. P. Kleiweg By serine Jc. i 10. Huis met Plaatsje en Erve, Meester Joos- teiilaan no. 16' II. Huis met Plaatsje en Erve naast het voorg. 14. 12. Huis met Plaatsje en Erve naastliet voorg. 12. a 13. H uis met Plaatsje en Erve naast het voorg. 10. "14. Huis met Plaatsje en Erve naast het voorg. 8* 15. Huis met Plaatsje en Erve naast het voorg. 6. *16. Huis met Plaatsje eu Erve naast het voorg. 18a. 17. Huis met Plaatsje en Erve naast het voorg. 18b. 18Huis met Plaatsje en Erve naast het voorg. 18c. 19. HuismetPlaatsjeenErvenaasthetvoorg.l8d. i\ o. 10 tot 19 tez 5920, P. KI. Dyserinck 20. Winkelhuis en Erve, Leidschestraat No. 119. 1275, P. Tijdgaat. 21. Huis en Erve, naast het voorgaande No. 121, ƒ1005 opgeh. 22. Huis en Erve, naast het voorgaande No. 123 ƒ980 opgeh. 23. Huis en Erve, naast het voorgaande No. 125 ƒ980 opgeh. 24. Huis en Erve, Verl. Gasthuislaan No. 42, 850 opgeh. 25. Huis en Erve naast het voorgaande No. 44, niet geveild. 26. Huis en Erve naast het voorgaande No. 46, niet geveild. 27. Huis en Erve naast het voorgaande No. 48, niet geveild. Marktbericht van 9 April. Witte tarweL. pr. 6.65, H. pr. ƒ7.00. Rogge, 4.65. HaverL. pr. 2.90 H. pr. 3.20. Huivenboonen. f 6.50. Paardenboontn L. pr. ƒ5.45 H. pr. 5.50. Aardappelen. Aangev. 85, verk. 64 H. L. L. pr. 2.00, H. pr. f 3.00 p. Heet. Appelen. Aangev. 40, verkocht 29H.L. L. pr. ƒ4.00, H. pr. ƒ6.00 p. Heet. Peren. Aangev. 9, verk. 6 H. L. L. pr. 4.00, H. pr. ƒ5.00 p. Heet. Boter. Aangev. 356, verk. 356 H.L. L. pr. 0.90, H. pr. 1.10 p. Heet. Biggen. Aangev. 91, verk. 79 st., L. pr. j 4.50, H. pr. 18.00. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 12 April 1888, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Fuga No. 2G. F. Handel 2. Ave MariaInset. 3. Sonate No. 1S. de Lange. a. Maestoso moderato. b. Andante. c Allegro con fuoco. 4. AdagioHay dn. 5Finale. Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel". Buitengewone Voorstelling buiten abonnement. Drama in 5 bedrijven of 6 tafereelen. Door V I C T. SARDOD. Aanvang 7Vs uur. Balcon 2.le Loge f 1.75, Parterre f 1.50, 2e Loge 1.25, Gaan derij f 0.50 (852) Plaatsbespreking van af Woensdag a. s. Zaterdag 14 April I8S8, ,s avonds 8 uur KONINKL. ENGELSCHE onder leiding van Het programma (op den avond der uitvoering aan de zaal verkrijg baar) is hetzelfde dat uitgevoerd werd voor het Deensche Hof te Kopenhagen, in Sept. '87. Mr. HAYWARD zal de muziek begeleiden met zijne nieuwe Ho- lophone Dulcimer en Me- talophone Instrument. Kaarten a ƒ0,99 en 0,50 zijn verkrijgbaar bij de HH. Boekban delaren DE ERVEN LOOS JE-*, J. J. C. MUNK, JAC. ROOK- MAAKER en J. F. VAN DOBBEN. voor kinderen beneden 14 jaar. Entreekaarten bij bovengenoemde Heeren a 25 Cent. (853) Afdeeling „HAARLEM". op Donderdag 19 April 1888, in de Zaal van de Sociëteit „VEREENIGING", des avonds te 7 uur. Oratorium van F. MENDELSSOHN BARTHOLDY. Solisten Mej. MARIE FILLUNGER, van FrankfortSopraan. Mevrouw V. B., van HaarlemAlt, De Heer J. J. ROGMANS, van AmsterdamTenor. De Heer PAUL HAASE, van RotterdamBas. KOOR en ORKEST: De Zangvereeniging en Orkest vereniging der Afdeeling. Directeur: de Heer W- ROBERT-

Haarlemsch Advertentieblad | 1888 | | pagina 2