Zaterdagnacht is er uit het hoofd postkantoor te Berlin een zak met aangetee- kende brieven gestolen, die met den koerier-trein nit Keulen waren aangebracht. Daaronder waren gewichtige documenten nit Parijs. Deze vond men des ochtends onbeschadigd in een kanaal terug. Vele Amerihaansche, Engelsche, Fransche en andere brieven met geldswaarde zijn echter verdwenen. Voorloopig is de schade nog niet bekend geworden. Het tegenbezoek van koning Hum- bert aan keizer Wilhelm H is nu vastge steld en zal plaats hebben tusschen 23 en 31 Januari a.s. Deze verandering van plan staat waarschijnlijk in verband met den verjaardag van den keizer, daar de koning dan de feesten bijwoont, welke bij die gelegenheid zullen gegeven worden. Keizer Wilhelm is van Hamburg, waarheen hij was vertrokken, ten einde tegenwoordig te zijn bij de groote feestelijk heden ter gelegenheid der viering van Hamburg's toetreding tot de Duitsche tol-eenheid, teruggekomen, na op de terug reis een bezoek gebracht te hebben aan prins Bismarck. Omtrent den moordenaar van }Phite- cliapel moet de Londensche geheime po litie zeer belangrijke ontdekkingen gedaan hebben, en er wordt zoo schrijft men van daar binnen eenige dagen een zeer belangrijke gevangenneming ver wacht. Te Krefeld heeft zich de 50jarige schilder Kreutzer door een revolverschot van het leven beroofd, nadat hij eerst zijn beide zoontjes, knapen van 8 en 10 jaar, doodgeschoten had. Gebrek moet de oor zaak van de wanhopende daad zijn. Volgens de Daily Telegraph ontsnap te de Czaar aan een groot levensgevaar. Even voordat Z. H. in het Transoauca- sisch stadje Kutsis aankwam, werd er een gewaande officier der kozakken gear resteerd, bij zich hebbend ontplofbare bom men, alsook vergif in capsules van gela tine, benevens eene proclamatie van een Zuidrussisoh revoluionnair comité, waar van de aangehoudene later bleek een der oprichters te zijn. Hij trachtte vergeefs zich zeiven te vergiftigen en werd naar Pe tersburg opgezondeD. Omtrent het spoorwegongeluk dat Maandag bij Berki plaats had en waarbij het Russisch keizerlijk pa3r zonder eenig letsel is gebleven, verneemt men, dat de trein door twee locomotieven werd getrok ken en verder uit vier keizerlijke salon wagens bestond. De eerste ontspoorde op den hellenden weg en de tweede werd verpletterd. De hoofdinspecteur der spoor wegen werd gewond, terwijl de minister van oorlog, de adjudant generaal en een vleugel-adjudant minder of meer ernstig gekwetst werden. Zwaar gewond of over leden zijn de stafkapitein van het korps der veld jagers Breach, twee bedienden, een schrijver, een kamer-kozak, een jager, vijf spoorwegbeambten, en zes soldaten ven het spoorweg-bataijon. In het geheel zijn achttien personen gewond. De Keizer heeft bevolen dat de dooden naar St. Peterburg werden gebracht, en dat in de verzorging der nagelatenen moet worden voorzien. Het ongeval is aan geen enkelen boos- aardigen toeleg te wijten. De Londensche uitgever der Eogel- sche vertalingen van Zola's Nana, Pot Bouille en La Terre is deswege door het centrale cimineele gerechtshof veroordeeld tot eene boete van 100 p. st. en eene borgstelling van 200 p. st. welke som verbeurd zal zijn voor het geval hij mocht voortgaan de voorhanden exemplaren te verkoopen of te slijten. Ter voldoening aan Art 2. der wet tot regeling der voogdij over Prinses Wil- helmina voor het geval van minderjarig heid bij hare komst tot den troon, zijn bij Kon. besluit van 30 October tot leden van den Raad van Voogdij aangewezen Mr. W. baron Van Goltstein van Olden- aller, Kamerheer des Konings in buiten gewonen dienst, Mr. W. A. J. J. baron Schimmelpenninck van der Oye, Voor zitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, Jhr. Mr. J. Roëll, lid van Tweede Kamer der Staten-Generaal en A. N. J. M. baron van Brienen van de Groote Lindt, Kamerheer des Konings in buitengewonen dienst. Er liep een gerucht, dat de regee ring aan de Staten-Generaal weldra het voorstel zou doen om Atjeh te ontruimen en enkel eene bezetting te doen blijven voor den vuurtoren op Poeloe Bras. Van goed ingelichte zijde verneemt men, dat hiertoe bij de regeering volstrekt geen plan bestaat. Er is in ons land zelden nog zoo goed gestemd als Woensdag in het district Lochem. Rekent men de overleden, zieke en vertrokken kiezers er af, dan hebben ruim 97 percent van hun stemrecht gebruik gemaakt. Er worden pogingen aangewend tot oprichting van een bond voor fanfare- en harmonie-gezelschappen in Gelderland. Het plan gaat uit van het fanfare-gezelschap te Wageningen. Binnen kort worden de 19 in Gelderland bestaande vereenigingen van dien aard tot toetreding uitgenoo- digd. Ook de werkloozen in Den Haag zijn voornemens, zich naar den burgemees ter te begeven en aan te dringen op werk verschaffing. De gemeenteraad van Zandvoort heeft besloten met 1 Januari eene hon denbelasting te heffen. Een in de omstreken van Haarlem zeer berucht persoon heeft, pas uit de gevangenis ontslagen, zijn oplichters prak tijken hervat. Te Sloterdijk n.l. heeft hij in het logement van B. flinke vertering gemaakt, dooh kon, toen het op betalen aankwam niet kleiner aanbieden dan een bankbiljet van 1000hetwelk niet gewisseld kon worden. Men verleende hem echter gaarne crediet, daar hij grondeige naar was en zich te Sloterdijk kwam vestigen. Zelfs gaf men hem voor 't ge mak op zijn verzoek nog 4 aan klein geld mede. Intussohen is de man natuurlijk niet teruggekomen en heeft voornoemden kastelein gemerkt dat hij de dupe is geweest van een oplichter. Men zij dus gewaarschuwd. Het dorp Sloten was Donderdag in feestdosoh, van bijna alle huizen wap perde de driekleur. De heeren J. van Bladeren, J. J. Rijnierse, en P. Samblet, herdachten n.l. den dag waarop zij voor 25 jaar als regenten voor het burgerlijk weeshuis en armbestuur werden aange steld. In hartelijke bewoordingen be dankte de Heer Groskamp, burgemeester en voorzitter van het armbestuur voor hetgeen de jubilarissen hadden verricht en wat er door hunne medewerking tot stand was gekomen. In feestelijke stemming werd verder de dag door heeren regenten, dames regentessen en verdere genoodigden doorgebracht, waarbij natuurlijk de ver pleegden niet werden vergeten, doch ruimschoots bedeeld. Bedankt voor Houtrijk en Polanen L. Smit, cand. te Noordwijk aan zee. HAARLEM, 2 Nov. 188S. De lessen aan den nieuwen cursus voor het onderricht in de ornementale houtsnijkunst, die dezen winter gedurende vier maanden op de Sohool voor Kunst nijverheid alhier zal gegeven worden en waaromtrent wij vreeger reeds hebben berioht zullen den 15 November aanstaande aanvangen. In de afgeloopen maand werd het stedelijk museum van schildergen en oud heden op het Raadhuis alhier door 220 personen met betaling en 377 zonder betaling bezocht. Woensdag is door de politie alhier aangehouden zekere K. die zich in eene tapperij had schuldig gemaakt aan diefstal van ongeveer 30, ten nadeele van een bezoeker die dronken was. 11. Woensdag nacht zijn door de politie alhier aangehouden twee mariniers in garnizoen te Amsterdam, die den vorigen avond hun corps hadden verlaten. Zij hadden het voornemen voor eenige dagen naar Rotterdam te gaan. Gisterenavond is door de politie alhier aangehouden Gerrit Dirk Jan Zui- derhoek, oud 27 jaren, geboren te Haar lemmermeer, wiens opsporing en aanhou ding was verzocht door den Commissaris van politie te Schiedam, alwaar hij in ver- eeniging met Hubertus Henricns Johannes Terwinkel, oud 34 jaren, geboren te Al melo, die zich inmiddels uit de voeten heeft gemaakt, »/J0 aandeelen in loten van de Antwerpsche leening van 1887 had verkocht, valschelijk onderteekend met den naam van J. du Bois. Ook in deze gemeente hadden zij gelijke loten verkocht a 25 ct. per stuk, die in beslag ll zijn genomen. In het nummer van dit blad van 27 October werd medegedeeld, dat de res tauratie van het terrein van de voormalige fabriek de Phoenix aan de Parklaan plaats zou hebben naar teekeningen van den heer S. Roog, architect alhier. Thans kunnen wij berichten, dat de teekeningen van de verbouwing, zooals die thans plaats heeft niet door den heer Roog zijn ver vaardigd. Aan de verkiezing ter vervulling van 24 vacaturen in het Kiescollege der Nederd. Herv. Gemeente alhier, op Dins dag 30 October, zijn ingeleverd 1296 biljetten. Uitgebracht werden op den Heer H. Benraadt 687, W. Brakel 684, J. Coule 679, P. van Eijk 693, C. Fort- gens Jr. 689, J. M. Heek 688, R. IJ. Hoeksema 696, J. Hogenbijl 682, F. Hos, 693, W. A. van Kluijven 682, H. Kruis wijk 678, J. P. Krenning 679, H. J. Landman 688, D. H. van Leeuwen 679, F. M. Baron van Lijnden 688, J. A. van der Meer 681, H. Munsterman 680, P. G. Otter 687, G. C. C. Reeser 692, B. A. Snelleman 675, N. M. Verdel 689, M. Verdel 687, P. Verkes 691, Q,. van Vliet 677, D. E. L. van |den Arend 607, J. E. van den Arend 606, S. Bertram 607, J. A. Blommendaal 607, D. A. Braakenburg 604, L. de Breuk 615, G. J. Droste 604, P. Droste 605, Dr. A. C. Duker 607, J. Goosens Jr. 604, Mr. F. A. de Graaff 609, P. Harrebomee 602, J. Kerrebijn 605, W. G. Keur 603, F. L. Kist 618, D. Kok 603, A. van der Laan 621, J. Leupen 612, W. K. Loeff 613, W. D. NoJting 608, Dr. C. G. von Reeken 604, W. H. Voet 610, D. J. A. Westerveld 613 en E. J. Westerveld 615 stemmen. De uitslag is dus dat al de Kandidaten aanbevolen door de Kiesvereeniging „Evan gelie en Belijdenis" zijn verkozeD. De Heeren Gebroeders van Lier Impressario's voor Holland der Anglo- American Musical Comedy-Co., zullen naar wij vernemen a. s. Woensdag in den Schouwburg alhier opvoeren »My Sweet heart" Comedie-Vaudeville in 3 bedrijven, overal met het grootste succès ten tooneele gevoerd. Den len November herdacht de heer J. C. Gerlings den dag waarop hij voor 30 jaren als Gemeenteontvanger zijn ambt alhier aanvaardde. Vele blijken van belangstelling, zoowel van de zijde van het Dagelij ksoh Bestuur als van de ver schillende ambtenaren, vielen den geachten jubilaris ten deel. De levering van de benoodigde uni formen enz.' ten dienste van de schutterij en het gemeentelijk muziekkorps van 1 Januari 1889 tot 31 Dec. 1891 is gegund aan L. A. en F. L. Kattenburg Co. als volgt: een schutters korte jas met schouder- passanten voor ƒ8.90 een dito laken panta lon ƒ4.90, een halsdas ƒ0.35, een onderoffi ciers korte jas met schouderpassanten dcoh zonder chevrons 15.— een muzie kanten korte jas met zilveren galon 16.75 een laken pantalon voor onderofficieren en muziekanten 8.74; aan W. L. Kuipers, 2 klaverbladen voor elke muziekanten jas 2.90 een onderofficiers- of muziekanten chacot ƒ4,40, een schutters chacot 2.75, een pluim voor muziekanten chacot ƒ2.20, een onderofficiers kwartiermuts /2.60. Bij de godsdienstoefeningen der Nedsrduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 4 November des voormiddags te 10 ure en des avonds te 6 ure in de „Noorderkerk" optreden de heer A. Van der Valk van Vlaardingen. Woensdag 7 November 1888 des avonds te 7Vs ure de heer J. Floor van Nieuwe Loosdrecht. De buitengewone collecte jongstleden Woensdagavond voor de sohool te Kootwij kerbroek gehouden, heeft opgebracht de som van ƒ39.47. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 31 Oct. W. M. Beijeren A. H. Prins. JGroos en JKroonWZwemmer en F Mollema.J. Hilleen J. M. H. Priesmau. H. Boogaard en M. vandeVijfer. J. Mooij en A. M. Voorthuis.R. Donseren J. Groeneveld.1 Nov. J. RustigeenE. J. Roza.A. C. Melis en M. JSmit. G. Wuister en J Brinkman. A. Wigcherten L. Weelage. GETROUWD. 31 OctPAAlleman en GLMDuin GEBOORTEN. 25 Oct. J. J. Adelaargeb. Heesemansd. J. Roeland geb. van Boetbergen z27 A.M. Thiining geb. Moorman dPME Muller geb. Papevoined.H. E. Kruijtgeb. Heuperman zCMSpook geb Kappelhof d.M. Kvuijffgeb. van Wely z.—C. Mate- nageb. Stuiierd.G. Boeree geb. Bruntd. A. Wingendergeb. Miseriz.— N. Hang jas geb. v. d. WerlTz (levenl.).280ct. A. Kamp geb. Spanjaard z.G. Blokker gebHoornsman z30 OctG Ludding geb. Horeman d.P. Heijroan geb. StabbeTaar 2z.M. T. v.d. Weiden geb. Maas z.S M. P.Pörtzgen geb. Wesselingkd.31 Oct. H. v.d. Staiit gebHessels zM.Hoender dos gebHoenderdos dJ Soheelings geb Hunting z. (levenl.).1 Nov. J. Vos geb. Kruijer z OVERLEDEN. 25 Oct. H. Kooij 68 j.Kruisweg. 2oOct. W. H. Tibboel 7 md. d.Tulpenstr.— J. Hil- legaart 77 j. KI. Houtstr.P. Groenendaal 5 md. z. Nobelstr. 27 Oct. E. Wijkhuizen 5 md. d. Rozenlaantje.— P. A. Kaartgeb. Fleur 68 j. Rustenb.sloot.28 Oct. J. H. Busé 2j. z. BarrevoetenstA. H. Reemer 4j. d. L. Annastr.—29 Oct. M.Milatzgeb. Nieman 78 j. Geciliast. W. J. H.van Am- stel 7 md. z. Kloppersingel.N. M. Glin- derman geb. vnuDort78j. Ruijckaverstr. 30 Oct. J. H. Steenkist 5 md. z. Kerkstr.— W. Haartman 66 j. Kampersingel. J.H.C. Jansen geb.Schmidt Papent.vest. J.de Leeuw geb. Drogdrop50j. Gr. Houtstr.31 Oct. E. C. Verhoeff3 jd KI. Houtstr.—AM. D. van Buschbacil 4j. d. Leidschestr. Voorwerpen, gedeponeerd aan hot Commissariaat van Politie,die dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags ia tot 2 ure voor do eigenaars terug te bekomen zijn. Een pakje, inhoudende eenige stalen manufacturen. Eenige fantasie armban den. Een zakje met thee. Een knip- mesje. Een cavallerie-rijspoor. Een paar zwarte glacé handschoenen. Een wollen doek. Een charivari. Een kachelpijpen-standaard. Eene fantasie broche waarin een grooten rooden steen. Eene kinderparapluie. Eene medaille voor krijgsverrichtingen in Indië, waaraam een breed groen en geelkleurig lint. Een paar polsmofjes. Een notitieboedkje. Een sleutel. Terug te bekomen bij vrouw T. J. Heitveld, Plantage No. lrood, een gouden kruisje. Idem bij H. van Musscher, Oude Groenmarkt No. 20, eene nieuwe wollen kindermate. Idem bij Mevrouw O. Krol-Bentzen, Florapark No. 40, eene zilveren broche in den vorm van eene ster. Idem bij Smit, Kruisstraat No. 34, eene portemonnaie waarin eenig klein geld en een gedrukt papiertje eener protestant- sche zondagsobool. Idem bij J. Zuren donk, Koudenhorn No. 75,twee roeiriemen. Idem aan het bureau van de Gemeente- Reiniging, Harmenjansweg, twee paar nieuwe zwartglacé-damesbandschoenen. In een der tramwagens achtergelaten. Een pakje breikatoen. VEEMARKT, 31 October. Aangev. Frijs. 51 Koeien 190.a ƒ110. 2 Pinken i 75.60. 14 N. Kalveren 13.6. 40 Schapen 19.13.— 10 Paarden. 325.30. Marktbericht van 31 October. Aang. en verk. 72 stapels, uitmakende 8933 kazen, wegende 18388 K. G. Hoogste prijs per 50 K. G. 26.50 Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand October. Aardappelen. Aangev. 3350, verk. 2850 H. L. L. pr. 1.50, H.pr .ƒ4.25 p.H.L. Appelen. Aangevoerd 1940 verk. 1644 L. pr. ƒ3.00, H. pr. 7.00 p. H.L. Peren. Aangev. 2430, verk. 2210 HL. L. pr. ƒ3.00. H. pr. ƒ7.50. Boter. Aangev. 1360, verk. 1300, K.G. L. pr. 1.10 H. pr. 1.55 p. K.G. Biggen. Aangev. 787, verk. 666st.,L. pr. 5.00 H. pr. 17.00 p. st. Marktbericht van 1 Noyember. Aardappelen. Aangev. 40, verk. 40 H.L. L. pr. 2.50, H. pr. ƒ4.25. Appelen. Aangev. 8, verk. 6 H. L. L. pr. 4.00, H. pr. ƒ5.00. Peren. Aangev. 16, verk. 16 H. L. L. pr. 3.00, H. pr. 5.00. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 6 Nov. 1888, dea namiddags van 12 uur door den Heer W. Ezeuman. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach, 2. Allegro moderato (le Sonate)Bach. 3. Sonate No. 2G. Merkel. a. Maestoso. b. Adagio. c. Iutroduction. Fuga. 4. Elaa's BrautzugzumMünster.Wagner-Halven. 5. Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1888 | | pagina 2