Mode-Magazijn, BE EE7EN LOOS JES, DE EBVEJT LOOSJES VELDHEEE-WEEBEE, 6 Groote Houtstraat. 6 Heinekens Beiersé Bierbronwerij. Boek- en Muziekhandel Glazenwasscherij en Pnibewassching. De Boekdrukkerij DE HAAIT l ZOON, Bloemkweekerij „RIPPERDA", Corsetteil voor Dames, Meisjes en Kin deren, uitsluitend Franse he Coupe.) Gekleede en fantasie Dames-, Meis jes en Kinderenschortjes, vele Nou veauté's in Kindergoederen en Muziek voor Piano (2 en 4 handig), Piano en Viool, Viool, Zang enz. Hoofddepöt der BOKBIEB Bericht de ontvangst eener groote collectie artikelen voor de Luiermand. 26 Anegang. 26 Gebreide GOEDEREN. Smedestraat 15. W. B. ENGELENBERG, Ridderstraat 3. Prijscouranten. Catalogussen. Bestekken. Reglementen. Biljetten. Wissels. Quitantiën. Rekeningen. Memorandums. Adres- en Visitekaarten. Brievenhoofden. Etiquetten. ïïuwelijksbrieven. Rouwbrieven. Menu's. Programma's. Circulaires. Convocatie-biljetten. Ged. Oudegracht 86, is voorzien van de nieuwste Machines, Lettersoorten, Bloemen en Randen, waar door alle soorten drukwerk net uitgevoerd en in den kortst m o g e I ij k e n t ij d kunnen afge leverd worden. KOKSMA, LITOLFFPETERS, Salonblumen, THIEME's Muziekbibliotheek. tP5" Wat niet voorhanden is wordt binnen den kortst mogelyken tijd geleverd. P. BAGGERMAN, Kleine Houtstraat 7. Postpapier met Stadsge zichten. N ieuwsberichten. HENRIETTE. MARIA L, Maar een nummertje fout. DAIIN, Atlila. WERNER, Alpenfee. ECKSTEIN, Salvatore. OHNET, Beelden uit 't leven, Dr. Rameau en Wilskracht. SANDEAU, Geld en Adel. EBERS, Grethe. - IIARTNER, In het slot te Heidelberg. LIE, Een huwelijksleven. SCHEIDIUS, Een blik in de wereld. UNA, Een Vrouwenleven en m. a. zijn opgenomen in de Leesbibl. van L. SPOON, firma A. J. Knoop, 71 Zijlstraat. IN IIAARLEMSCHE F. JARIGSE Co. Tarieven verkrijgbaar. (793) Aanspreker en Lijkbezorger enz. enz. enz. VAN hebben steeds in voorraad eene uitgebreide collectie Telephoon No. 144. Teleph. verb, met Amterdam. bericht dat met de aflevering van het wordt aangevangen op ZATERDAG 23 Februari e. k. Verkrijgbaar per fust en per flesch. 15 Ripperdastraat. 15 Voorhanden Phoenix- en Cycasbladen voor grafkransen en Grafbouquelten, Rouwbouquet Gornetten, geheel nieuw enz. Azalia's, Rododendrons, Lelietjes, Cyclamen, Tulpen, en Ilya- cinthen. Rozen en andere bloemen uit het Zuiden. Vele nieuwe Voorwerpen, geschikt voor Planten en Bloemen. (798j L. ZUÜRENDONK. EL E 0 NI E E Eentoniger en droger raadsvergade ring dan verleden Woensdag is zeker in langen tijd in Haarlem niet voorgekomen en de heeren C. Prins en van Sty rum die bij den aanvang der zitting hunnen eed en belofte in handen van den Voor zitter aflegden, hadden het zeker al niet ongelukkiger kunnen treffen. Terwijl anders juist de verscheidenheid der spijzen het menu weet te kruiden, hadden B. en W. don Raad op dezen dag bijna niets anders voorgezet dan de be handeling van een paar verordeningen en een reeks van benoemingen. Nadat de installatie had plaats gehad en de beide nieuwe leden hadden plaats genomen naast den heer Gallandat Huet, deelde de Voorzitter mede, dat door het hof was uitgemaakt, dat het verschil over de betaling van erfpacht tnsschen de ge meente en mevr. de Wed. Schreuder in hoofdzaak door de rechtbank alhier be hoorde te worden beslist. Een aanbod van eigenaren om een straat te maken tusschen het Florapark en de Wilhelminastraat, benevens een aanvraag van de Hollandsehe Maatschappij van Landbouw om een subsidie van f 2000 voor de aanstaande Algemeene Tentoon stelling werden met eenige andere stukken in handen van B. en W. gesteld. Een voor stel van B. en W. om de gronden die bewesten de Leidsche Vaart moeten wor den overgenomen nader aan te duiden, vond geen bezwaar. De heer Enschedé vond hierin echter aanleiding om mede met het oog op de onderhandelingen met den heer Evelein, de vraag te stellen of het niet van be lang zou zijn in het vervolg van bouw ondernemers een zakelijk verband te eischen bij de goedkeuring hunner plan nen, ten einde tot grootere rechtszekerheid te geraken tnsschen de primitieve aan vragers en het Gemeentebestuur. Bij uit stel gaan vaak enkele gedeelten der in het plan opgenomen terreinen aan anderen over, terwijl niet zelden gemeentelijke verordeningen op dit punt verandering ondergaan, al hetwelk bij de uitvoering ten slotte tot groote moeijelijkheden leidt. De Voorzitter wil dit denkbeeld gaarne met B. en W. in overweging nemen en bij de overname van de Oranjeboomslaan ter sprake brengen. Thans kwamen de reeds zoo vaak aan gekondigde instructies van den architect, den opzichter over de werken en ge- bonwen, den opzichter over de gemeente- reiniging en den hooisteker aan de orde. Met meerderheid van stemmen werd hierin het oude stadhuiswoord „sieringen" door het nieuwere „ramingen" vervangen. Overigens werd het ontwerp vrij wel onveranderd aangenomen. Als betaaldag werd ook voor de ge meentereiniging de Vrijdag vastgesteld in plaats van den Zaterdag. De verordening op de geneeskundige armenverzorging werd gewijzigd door de amendementen van den Heer Lodewijks, en mede zonder groote' verandering goed gekeurd. De Heer de Kanter wist hier het ge leerde ad U8nm extemporannm, door een eenvoudige Hollandsehe uitdrukking te doen vervangen en verzette zich tegen het art. waarbij aan de gemeentevroedvronwen werd opgedragen de kosten van buiten gewone hulp voor hare rekening te nemen. De derde verordening (op de scholen van middelbaar onderwijs) werd niet in behandeling genomen. De Raad vereenigde zich met het voorstel van den Heer Waller om deze verordening in handen eener speciale Raadscommissie te stellen, aan gezien de nieuwe Commissie nog niet benoemd was, en het ook van haar, volgens de diplomatieke uitdrukking van den Voor zitter „te veel gevergd" zou zijn, terstond bij haar optreden een oordeel nit te spreken over de nieuwe organisatie. Hierop namen de benoemingen, thans nog met voormelde commissie vermeerderd, een aanvang. De commissie zal bestaan nit de Heeren Waller, Macaré, Koopmans, von Reeken en 't Hooft. Bij de stemming over een Wethouder verklaarde de Heer Enschedé, die al da delijk een aanzienlijk aantal stemmen ver kreeg, voor die betrekking niet in aan merking te willen komen. Na herhaalde stemming verkreeg daarop de Heer Waller 12 en de Heer de Kanter 10 stemmen, zoodat de eerste was verkozen die zich echter over de aanneming een beraad van 24 uren voorbehield. Tot lid en voorzitter van de commissie voor de verzoekschriften werd benoemd de Heer Dr. von Reeken. Tot commissaris van de stads-apotheek de Heer Dr. Lodewijks. Tot lid der commissie voor de straf verordeningen de Heer Cnoop Koopmans. Tot lid der commissie voor den Hout en plantsoenen de Heer Enschedé. Tot lid van het bestuur der kweekschool voor onderwijzeressen de Heer Krol. Tot onderwijzeres aan de tweede tns- schenschool Mej. Grauwe (met algemeene stemmen). Tot onderwijzer 2e kl. aan de kostelooze school letter E, de heer G. van Overeem. Tot onderwijzeres aan de Opleidingsschool Mej. H. S. Lorey. De benoeming van een adviseur voor de onderzoekingen betreffende de water leiding gaf weer als gewoonlijk het sein tot het sluiten der deuren. De heer J. Schotel werd als zoodanig benoemd. Aan den onderwijzer J. Verhoeve werd eervol ontslag verleend terwijl de be trekkingen van kastelein van het Prinsen hof en amanuensis van de Stadbibliotheek gesplitst werden. De overige zaken werden aangehouden. In twintig jaren had men in Algiers geen sneeuw gezien. Den l4en dezer echter is er de sneeuw in dichte vlokken gevallen. Een Engelsch blad doet het voor stel tot het aanleggen van eene verzameling van nagemaakte antiquiteiten. In den laat- sten tijd worden zooveel oudheden gemaakt en zoo knap, dat eene verzamelingervan haar nut kan hebben voor het nageslacht. Zaterdag liep een gerucht, dat ko ning Leopold van België ernstig ongesteld zou zijn. Het is echter gebleken, dat het bericht bezijden de waarheid is. Met het oog op de toenemende in braken in de buitenwijken van Londen is bij het centrale gerechtshof aldaar het voorstel ingekomen tot wederinvoering der geeseling. Ongeveer tien jaar geleden werd dit middel insgelijks toegepast op een bijzonder soort van misdadigers, die hun slachtoffers in donker overvielen en beroofden, de zoogenaamde Garotters". Een Zwitsersch financieel blad be vat een statistiek betreffende den handel in verschillende landen in Europa. Uit deze cijfers blijkt dat Nederland in ver houding tot het aantal inwoners de eerste handelsstaat is. De jaarlijksche handel van een Hollander wordt berekend op 1012 fr., die van den Zwitser op5lOfr. per hoofd. Daarna komt Engeland met 421 fr. per inwoner. In Duitschland en Frank rijk berekent men de handelsbeweging per jaar op 100 fr. per hoofd. Op den vijftigsten verjaardag van zijne eerste veroordeeling wegens zakkenrollerij, stond de vorige week te Berlijn een berueht zakkenroller, Franke, terecht wegens het zelfde misdrijf. Zijn vonnis luidt vijf jaren tuchthuisstraf. Als hij deze straf heeft on dergaan, zal hij juist vijf en dertig jaren in hechtenis hebben doorgebracht. Ondanks de ernstige waarschuwin gen, zijn toch gedurende de laatBte drie maanden tweehonderd zeven en veertig personen uit het westelijk deel van Noord brabant door bemiddeling van den te Zevenbergen gevestigden agent naar de Argentijnsche republiek vertrokken. Op verschillende plaatsen duikt een Jack the Ripper op, thans een te Nica ragua, alwaar men in de laatste dagen de lijken vond van vrouwen, op dezelfde wijze verminkt als te Londen, zoodat de vraag rijst of de barbaar aldaar zijn ge lijke gevonden heeft. Even als te Londen, waren ook die vrouwen van verdachte reputatie.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6