EAAELEM8CH PREDIKBEURTEN No. 57 144. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Elfde Jaargang. van ZATERDAG 20 Juli 1889 op ZONDAG 21 Juli 1889. Nieuwsberichten. ïblephoonnümmer telephonische verbindin met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden,25. franco p. post ,40. Afzonderlijke nommers 3 oenten per stuk. Prijs per Adrertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsrnimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden, aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure, geen dienst. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Avondmaal. Nam. 2 ure, Smeding. Dankzegging, 's Avonds 6 nre, O. Schrieke, pred. te Zandvoort. (Voor Moeton). Dankzegging. Nieuwe Kerk. Vrije beurt. Voorin. 10 nre, ff'. II. Snethlage, pred. te Achlum. (Voor Snethlage). Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Smeding. Avondmaal. Bakenesser Kerk. Vrije benrt. Voorm. 10 ure, Hoog. Waalsche Kerk. Pas de Service. Christelijk Gereform. Gemeente. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder, j (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 'e Av. 5 ure. Schotel. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Mees. Avondmaal. Kerk der YereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 nre, C. N. Wijbrands, pred. te Enschedé. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, B. M. Colenbrander, pred. te Naaldwijk. Honderdag 's nam. 121/2 ure, Tideman. Huwelykswijding. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Nederd. Herv. Kerk. Bonnebroek. Voorm. 10 nre, G. van Herwaarden. Nam. 5V2 ure, V. van Herwaarden. Avondmaal. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, J. H. van Arkel. Avondmaal. Nam. 21/2 nre, J. H. van Arkel. Dankzegging. Heemstede. Voorm 10 nre, J. Kuilman. Avondmaal. Nam. 2 nre, J. Kuilman. Dankzegging. Hillegom. Voorm. 91/2 nre, M. Buchli Pest. Houtrijk en Polanen. Voorm. 9V2 ure, W. H. Dekking. Pred. te Haarlemmermeer. Sandpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Voorm. 10 ure, II. J. Velsen. Voorm. 9V3 ure, II. Waardenburg. Nam. 6V2 ure, H. Waardenburg. Zandvoort. Voorm. 10 ure, C. L. Schutter tot Peursum. Pred. te Amsterdam. Nam. geen dienst. Tegenover het gerucht, dat de koningin van Spanje den Pans het eiland Majorka zou aangeboden hebben, voor het geval een langer verblijf te Rome niet meer gewenscht geacht wordt, staat de bepaalde ontkenning van dit feit van Duitsche zijde. De meening bestaat, dat de Pans sleobts tot vertrek zon willen overgaan, in geval Italië in een oorlog werd gewikkeld, omdat dan onder zekere omstandigheden het gijze laarschap te wachten staat, doch om dit te voorkomen, zouden reeds stappen gedaan zijn om de Pauselijke paleizen te plaatsen onder den waarborg der katholieke mogend heden. In de couloirs van de Eransche kamer zijn twee kamerleden, de heeren Laur en Thompson handgemeen geworden. Zij moe ten vechtende over den grond gerold hebben en geneeskundige hulp werd noodig ge oordeeld. Een duel zal dienen om de kwestie uit te veohten. Zouden de Franschen niet eene vreemde gewaarwording ondervinden, als zij eens goed konden begrijpen welke indruk het moet maken, de afgevaardig den van de Fransche natie, betaald uit Fransch kapitaal, zoo alle wetten der beschaafde maatschappij met voeten te zien treden De Fransche kamer heeft Zaterdag aangenomen de wet op de veelvoudige can didatures Deze wet verbiedt, dat eene candidatuur in meer dan een district ge steld wordt, op straffe van tienduizend francs. Bonlanger is verwezen naar het hoog gerechtshof, beschuldigd van aanslag tegen de veiligheid van den Staat en verduiste ring van eene som van tweehonderd twee en vijftig dnizend francs. Te Barcelona zijn de octrooi-beambten aangevallen door een 4000 personen, omdat deze beambten een smokkelaar hadden gedood. De oproerlingen begingen allerlei baldadigheden. Veertien van hen zijn in hechtenis genomen. De luchtreiziger Higgins zou dezer da gen te Manchester met zijn luchtballon op stijgen tegelijk met eene juffrouw die voor stellingen geeft met het valscherm. Geluk kig voor de dame, kon de ballon hen niet dragenzij bleef dns beneden. Higgins be gon nn den tocht met zijn adsistent en zou zich van zijn trapéze laten dalen om zoo het publiek schadeloos te stellen. Hij kwam in een vijver terecht en was dns behou den. De arme adsistent kwam van een slech ter reis. De ballon begon plotseling met een verbazende snelheid te dalen en door den sehok van de aanraking met de aarde werd de man verpletterd. Zijn lijk was volkomen onkenbaar. Weer is te Londen in Whitechapel een moord op eene vrouw gepleegd, thans de achtste. De omstandigheden waaronder de misdaad plaats greep, wettigen het ver moeden, dat Jack the Ripper er de hand in heeft. Den moordenaar heeft men weer niet kunnen vinden. Pall Mall Gazette had reeds voor veertien dagen de mededeeling ontvangen, dat het moorden in Whitecha pel spoedig hervat zou worden. De Amsterdamsche tramkoetsiers en conducteurs hebben zich tot hunne direc tie gewend met verzoek om een vrijen dag in de week. Naar men verneemt, zal hierin door de aanstelling van meer per soneel voorzien worden. Voor de betrekking van adjunct directeur van Nederlandsch Mettray bij Zutfen, op f 1000 traktement, vrije wo ning, tuin en geneeskundige hnlp, hebben zich niet minder dan ruim 270 sollicitanten aangemeld, waaronder zelfs hoofdofficieren en officieren. Het aantal mededingende onderwijzers is zeer groot. Zaterdagavond om ongeveer 7 uur, toen op het terrein van 't Oosterepooreta- tion te Utrecht treinen aan 't rangeeren waren, liep van de overzijde van 't station een kind van den daar wonenden ambtenaar S. voor een trein heen. De 7-jarige knaap deed dit echter niet ving genoeg, zoodat hij bekneld raakte tusschen den vooruit- gaanden en een stilstaanden trein, die gekop peld moesten worden. Het hoofdje van den knaap werd tnsschea twee buffers geklemd. De toestand van den knaap is hoogst zorgeljjb. Hij is echter goed bij zijn be wustzijn voortdurend klaagt hij echter over de ontzettende pijn, die hij lijdt. Vrijdag is voor het station Harde- garijp het onderstel van een le en 2e klasse waggon uit elkaar gesprongen. Ge lukkig stond de trein stil. Het bleek dat het rgtnig reeds afgekeurd was voor den dienst. Op de Internationale Vee-tentoon stelling te Parijs is aan eene zesjarige Hollandsche melkkoe de hoogste onder scheiding te beurt gevallen, of eigenlijk de koe zijn drie bekroninigen te benrt toegewezen Een eersten prijs in de afdee- ling waarin alle koeien van het Holland sche ras konden mededingen, bestaande in een gouden medaille en 400 francs, een eerediploma en 1000 francs als het beste en schoonste fokdier van het Hol landsche ras en een eerediploma en 1500 francs als het beste en schoonste fokdier van de geheele tentoonstelling. De koe werd ingezonden door een veehandelaar te Antwerpen deze had het gekocht van den heer Van der Lee te Koudekerk, doch het beest is afkomstig van den heer Bee- repoot te Westwoud in Noord-holland. De vorige week deed een bericht de ronde dat een meisje te Tilbnrg ergerlijk zon mishandeld zijn waarschijnlijk door marskramers, die zich in den omtrek ver toond hadden. Uit schaamte zou zij zich vervolgens in een bosch verborgen gehou den hebben. Het medelijdens-waardige meisje had zich reeds aardig interessant weten te maken, doeh na grondig onder zoek is gebleken, dat de deerne het ge heele stuk van begin tot eind verzonnen heeft. Onder de gemeente Tubbergen moet, volgens de Twentsche courant, een petro leum bron gevonden zijn. Eene vrouw is Woensdag te Arnhem bevallen van vier kinderen, twee jongens en twee meisjes. Moeder en kinderen be vonden zich aanvankelijk wel. De uitslag der gemeenteraads-ver- kiezingen van eenige naburige gemeenten is als volgt: Haarlemmermeer. Uitgebracht 691 geldige stemmen. Herkozen B. Biesheuvel (a. r.) met 553, P. knaap (a. r.) met 553 en H. F. Bult man (lib.) met 439 stemmen. Herstemming tnsschen A. J. G. Timmermans (cons.) en J. H. M. Evelein (lib.) en tusschen F. L. Faas (kath.) en C. Bos (a. r.), die respectievelijk 343 en 339, en 330 en 283 stemmen verkregen. Haarlemmerliede en Spuarniooude. Met groote meerderheid herkozen L. de Glopper en H. T. Schweitz en gekozen B. P. Vinck, allen candidaten der katho lieke kiesvereeniging Eerlijkheid en Vlijt" te Haarlemmerliede. Sloten. Herkozen J. J. Rijnierse (r. k.) en J. de Vries (lib.) Herstemming tusschen J. P. van Haaren (r. k.) en C. v. Beem, (lib.) die respectievelijk 108 en 73 stem men verkregen. Heemstede. Herkozen de aftredende leden J. Ph. Dolleman (burgemeester), H. van Wicke- voort Crommelin en A. van der Horst, respectievelijk met 120, 115 en 117 der 133 uitgebrachte stemmen. Bloemendaal. Herkozen de aftredende leden M. W. Bijvoet, A. van der Hulst, J. ter Hoffsteede en J. C. Gehrels. Bennelroek. Herkozen de aftredende leden A. J. E. Baron van Ittersum, M. van der Eist en H. v. d. Vossen. Spaar dam. Herkozen J. Stol en G. IJff, herstem ming tnsschen H. W. de Vries en B. Schouten. HAARLEM, 19 Juli 1889. Het programma der vergadering van den Nederlandschen Schutterij kader bond, alhier te houden op 28, 29 en 30 Juli a.s. bevat het volgende: Zondag 28 Juli te 12 uur: Verzame len op den „Doelen." 's Namiddags te 12% nurAfmarchee- ren met de muziek van het gemeentelijk muziekkorps naar het Stadhuis. 's Namiddags 1 uur. Officieele ontvangst op het Stadhuis door het gemeentebestuur. 's Namiddags 2 uur. Opening der ver gadering in de groote zaal der sociëteit „De Kroon." Maandag 29 Juli, 's voormiddags te 8 nur opening van den wedstrijd. 's Namiddags van 121 uur rustvan van 13V2 uur matinee mnsicale op het schietterein, door het gemeentelijk muziek korps te Haarlem, aangeboden door de hh. officieren der dienstdoende schntterij te Haarlem. 's Namiddags 4 uurSchorsing van den wedstijd. 's Namiddags 5y3 uurKameraadschap pelijke maaltijd in „Café Neuf." 'e Avonds 71- uur: Concert in den tuin der sociëteit „Vereeniging," aangeboden door deze Sociëteit, na afloop bal. Dinsdag 30 Juli. 's Voormiddags 8 uur Heropening van den wedstrijd. Van 121 nur Rust. Van 13V2 uur: Matinee musicals op het terrein, door het gemeentelijk mu ziekkorps te Haarlem, aangeboden door het gemeentebestuur van Haarlem. 'sNamiddags te 4 uurSluitiDg van den wedstrijd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 1