De heer G. B. van Kriecken, orga nist aan <le Zuiderkerk te Botterdam is nitgenoodigd om tijdens de Parijsche ten toonstelling aldaar een of meer der groot ste orgels te komen bespelen. Volgens bericht uit IJmniden zijn een kotter en drie schokkers door een uitgaande stoomboot aangevaren. De vaar tuigen zijn geheel verloren, doch menschen- levens zijn niet te betreuren. Te Scheveningen liep Zaterdag tegen den vloed de wind naar het Noord-Wes ten, waardoor de golven tot hoog aan het strand werden opgedreven. Tengevolge hiervan was men verplicht al het badma- terieel van het Kurhaus naar de hoogte te brengen en te bergen. Op het eiland Overflakkee neemt de aardappelenziekte op onrustbarende wijze toe. Bij de vroege soorten zijn lof en knol aangetast. Ook de ingevoerde nieuwe Dnitsche soorten moeten het zwaar te verantwoorden hebben. HAARLEM, 30 Juli 1889. Op de paardenmarkt, Zaterdag ge houden, waren aangevoerd 728 paarden meestal van inlandsch ras, benevens vele schoone buitenlandsohe paarden. De prij zen liepen van f 50 tot 900. De markt werd bezocht door Fransche en Dnitsche kooplieden en de handel was zeer levendig. Bij de gisteren gehouden verloting van paarden en rijtuigen zijn op de vol gende nummers de hoofdprijzen gevallen. 1. 13793, Een landauer bespannen met twee ijzerschimmels, 2.1285, Een victoria besp. met zwarten ruin, 3. 8967, Een dogcart met lichtbruine merrie, 4.13909, Een oliewagen met een zweetvos, ruin, 5. 10857, Een boerenwagen, bespannen met donker schimmelruin, 6.17980, Een zwarte ruin, 7. 19279, Een donkerbruine merrie, 8. 13561, Een bruine merrie, wit voet, 9. 15924, Een bruine merrie, 10. 7415, Een bruine merrie, witvoet, 11. 20496, Een bruine ruin, 12. 2393, Een schimmelruin, 13. 2911, Een zwarte ruin, 14.19838, Een vosmerrie, 15.13486, Een zwarte merrie, 16.5076, Een bruine ruin. 17.19703, Een bruine blesruin, 18.17744, Een bruine merrie, 19, 11920, Een vos- merrie, 20. 12551, Een brnine ruin, 21. 20846, Een bruine witvoet-rnin, 22.22029, Een zwarte ruin, 23.20688, Een vosmerrie, 24.13495, Een lichtbruine ruin, 25.16741, Een donkerbruine ruin, 26. 21697, Een schimmelpony, ruin, 27. 3064, Een bruine ruin. Naar ons wordt meegedeeld bestaat het plan hier te Haarlem een tweeden vliegerwedstrijd te organiseeren en wel voor de jongens en meisjes van den speel tuin aan het Rozenpriëel. Daar het aantal deelnemers reeds vrij groot is, kunnen nog een beperkt getal jongens en meisjes der openbare lagere scholen aan dezen wedstrijd deelnemen, waartoe men zich kan aanmel den bij den Directeur van den speeltuin. Bij de beoordeeling der vliegers zal in hoofdzaak gelet worden op den stand in de lucht, verder op grootte, vorm en afwer king. Wanneer het weêr gunstig is, wordt de wedstrijd gehouden a. s. Zaterdagmiddag ten 2 ure op het terrein om den speeltuin. De laatste vergadering in de Afdee- ling Haarlem en omstreken der Holland- sche Maatschappij van Landbouw, was hoofdzakelijk belegd met het oog op de aanstaande Algemeene Vergadering der Maatschappij in Sept. a.s. alhier te houden. Tot afgevaardigden werden gekozen de HH. Lieftinck en Gerdessen. Van de punten van beschrijving dier vergadering werd hoofdzakelijk besproken het plan tot op richting van een Assurantie Maatschappij voor landbouwers. De gevoelens waren hierover zeer verdeeld. Terwijl men van de eene zijde meende dat wegens onkunde met het bedrijf des landbouwers, door de stedelijke Maatschappijen te hooge premie gevorderd werd, wees men er van andere zijde op dat het bedrijf te gevaarlijk was om onderlinge risico te loopen, en dat men daardoor van de wal in de sloot zou geraken. Bij stemming achtte de meerder heid der vergadering een onderlinge brand-assurantie niet ïn het belang der landbouwers. Een tweede punt dat aanlei ding gaf tot gedachtenwisseling was een voorstel van den Heer Gerdessen om het Hoofdbestuur te verzoeken bij de Regeering aau te dringen op wijziging van de jacht wet. De nadeelen van den tegenwoordigen toestand werden uiteengezet, en nadruk gelegd op de immoreele gevolgen van het stroopersbedrijf. Een enkele jachtlief hebber nam de wet en het wild nog in bescherming, maar de meerderheid der ver gadering was het met den Heer Gerdessen eens, zoodat dit voorstel met goedvinden van het Hoofdbestuur alsnog op de pun ten van Beschrijving kan worden gebracht. Aan het einde der Vergadering bracht de Voorzitter de aanstaande Tentoonstelling ter sprake. In de eerste plaats wekte hij de aanwezigen op om hetgeen hun daarvoor geschikt voorkwam in te zenden en daar van voor 15 Aug. mededeeling te doen aan den Secretaris der Afdeeling den Heer Loeff. Vervolgens stelde hij de gelegenheid open tot het uitloven van medailles. De Heer Dolleman, lid van het Bestuur, deelde mede dat de gemeente Heemstede, een gouden medaille wilde uitloven, het geen algemeen werd toegejuicht. De Hee- ren Evelein, De Goeje, Jhr. Mock, en de Heer Prins, verklaarden zich mede bereid tot het geven van eene medaille. Nadat aldus de algemeene vergadering en de tentoonstelling waren behandeld, stelde de Voorzitter in het licht, dat waar een dergelijke belangrijke tentoonstelling in Haarlem werd gehouden, de ingezetenen, hen die van buiten kwamen om haar te bezoeken, wel eenigszins feestelijk behoor den te ontvangen. Daarvoor was echter geld noodig. De kas der Afdeeling was niet in staat dit te verschaffen, men rekende dus op de bereidwilligheid van de burgerij. Het plan bestond een waarborgfonds op te richten, en hij verzocht daartoe de medewerking van Haarlems ingezetenen. De vergadering werd hierop gesloten en eindigde met de gebruikelijke kosteloo- ze verloting. De vierde Jaarlijksche Algemeene Ver gadering van den in 1886 opgerichten Schutterijkader-bond nam Zondag alhier een aanvang. Wij moeten beginnen met eene erkenning van den ijver en accura tesse van de regelingscommissie, met den heer Mr. W. Jagers Gerlings, Majoor- Commandant der Haarlemsche Schutterij als Eerevoorzitter, aan wier uitstekende zorgen het te danken was, dat de voorbe reidende werkzaamheden, met den meesten tact geleid en, dank zij de medewerking ook van ons Gemeentebestuur, op dien voet waren ingerioht, dat de verwacht wordende afgevaardigden naar de Algemeene Verga dering en de deelnemers aan den schiet wedstrijd waardiglijk konden ontvangen worden. Zondag ochtend voerden reeds alle trei nen de Kaderbond-leden aan, welke zich tegen twaalf uur op den Doelen verza melden. Hier werd menige vroegere ken nismaking hernieuwd en menige herinne ring aan vroeger dagen opgefrisoht, tot het teeken van verzamelen werd geslagen en met het Stedelijk Muziekcorps aan het hoofd een optocht door een gedeelte van de stad werd gemaakt. Het bleek hier reeds, dat de Bondsafdeelingen vrij algemeen waren opgekomen en menig af- deelings vaandel, prijkende met behaalde zegepralen in vroegere wedstrijden, wekte op dien korten tocht veel belangstelling. Te één uur had de officieele ontvangst plaats op het Stadhuis. De breede schare Bondsafgevaardigden schaarden zioh in onze statige oude zaal, waar inmiddels het Dagelijksoh Bestuur der Gemeente had plaats genomen, waar de Wethouder Mr. G. Heshuysen, als vertegenwoordiger van het Stadsbestuur en der Burgerij den Bond welkom heette binnen Haarlem, er op wees dat een goed aaneengesloten en goed geoefend kader de kern uitmaakt van de Schutterij en dit in de ure des ge vaars het Vaderland ten goede zou ko men. De zeer vaderlandslievende rede van den heer Heshuijsen werd luide toe gejuicht en lokte uit tot een driewerf herhaald „Leve de Koning!" Tevens toonde de Heer Heshuijsen nog een fraai kunst voorwerp, dat door de gemeente beschik baar was gesteld als prijs voor den schiet wedstrijd. Hierna bedankte de Eerevoorzitter, de Majoor-Commandant Mr. W. Jager Ger lings, het Gemeentebestuur voor de belang stelling den Bond betoond, welke geble ken was uit de bereidwilligheid om eene geldelijke bijdrage te verleenen, terwijl de ingenomenheid met het streven van den Bond heden opnieuw uitkwam in de har telijke ontvangst en het aanbieden van eene eereprijs voor den wedstrijd. Ten slotte werd de eerewijn aangeboden. Onze oude groote Raadhuiszaal, geor- neerd met de kloeke gestalten uit den kern van Neêrlands weerbaarheid, maakte een goeden indruk op den toeschouwer en trok tevens de versiering der zaal zelf met hare historische herinneringen zeer de aandacht. Vele Raadsleden bewezen door hunne tegenwoordigheid belangstelling in de plechtigheid. Te twee uur werd in de concertzaal van de Sociëteit de Kroon de Alge meene vergadering geopend, waar, na eene openingsrede van den Voorzitter bleek, dat van de zeven en twintig afdeelingen van den Bond zeventien vertegenwoordigd wa ren. De zaal was voor deze gelegenheid toepasselijk versierd met tropheën van wapenen en vlaggen waarbij de verschil lende afdeelings-vaandels een goed figuur maakten. Des avonds maakte het meerendeel der Bondsleden gebruik van de aangeboden gelegenheid om den avond aangenaam door te brengen op het Sportterrein „de Phoe nix". Het ongedachte schoone weder had vele leden aanleiding gegeven tevens tegen woordig te zijn en zoo was het op het Sportterrein zeer gezellig. Het Stedelijk Muziekkorps te Leiden onder directie van den heer A. van Leeuwen gaf een concert dat veel genoegen gaf. De avond werd besloten met een fraai vuurwerk. Alge meen kon men van de vreemden vernemen, dat eene gelegenheid tot prettig bijeenzijn als het Sportterrein aanbiedt schaars elders hier te lande zal worden aangetroffen. Maandagochtend nam de schietwedstrijd in de duinen onder Overveen een aanvang. Een breede schare, waaronder ook vele dames, was opgekomen om getuige te zijn van dit militaire feest, dat ondanks de donkere vooruitzichten in den ochtend, door fraai weder werd begunstigd. Het terrein met zijn vijf schietbanen was op de meest smaakvolle wijze ingericht; de regeliDg8commissie heeft eer van haar werk In den namiddag gaf het Stedelijk Muziek corps een matinée musicale op het terrein, waardoor de prettige stemming nog ver hoogd werd. De uitslag van den wedstrijd was als volgt Korpswedstrijden. A. Salvovuur op 200 Meter.(SalvoBchijf) le prijs Tiel, 2e prijs Amsterdam, 3e prijs Den Haag, Harderwijk ontving eene aan moedigingsprijs. B. Snelvuur op 150 Meter (Salvoschijf), le prijs Gouda, 2e prijs Nijmegen, 3e prijs Haarlem. C. Indiv. Juistheidsvuur op 150 M. (Cirkelschijf.) le prijs Rotterdam, 2e prijs Amsterdam, 3e prijs 's Gravenhage, 4e prijs Gouda. D. Indiv. Juistheidsvuur met flobert (cylindergeweer) hier behaalde Kuilenburg den eersten prijs met 211 punten. Depersoneele wedstrijden, Maandag och tend aangevangen, werden Dinsdag voortge zet. De uitslag van deze worden nader mede gedeeld. Maandag namiddag had een kame raadschappelijke maaltijd plaats en des avonds werd den Bond een concert aan geboden door de Sociëteit „Vereeniging", waar mede veel opgewektheid heerschte. Na afloop was er gelegenheid tot dansen. Dinsdag ochtend was de lucht betrokken, doch de optimisten hadden het alweer gewonnen. Tegen half tien brak de zon door en alles voorspelde een genotvol len dag. De uitdeeling der prijzen had Dinsdag namiddag te half 6 plaats in de Sociëteit „De Kroon". „Weldadigheid naar Vermogen". Bij Let Bestuur der Vereeniging Lebben zicL de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor koetsier. Een voor ziekenoppasser. Drie voor kantoorloop er. Een voor portier. Een voor loopwerk. Een voor schrijfwerk. Een voor schoenmaker. Een voor schildersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Een voor koekbakkersknecht. Een voor loodgietersknecht. Acht voor aardwerkers of los werkman. Negen voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Drie voor burgernaaister. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van deze aan biedingen wenschen gebruik te maken, worden beleefd verzocht zich schriftelijk tot het Bestuur der Vereeniging te richten, (bus Stadhuis of Doelen) Daar het in den laatsten tijd is voorgekomen, dat personen zich om werk aanmelden uit naam der Vereeniging zonder daartoe het recht te hebben verzoekt het Bestuur te willen noteeren dat slechts zij dit mogen doen, die een door den Secretaris j der Vereeniging geteekend briefje kunnen vertoonen. K E N N i;S G E VIN G. De Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen, ingevolge Art. 5 der Wet van 28 Juni 1881, (Stbl. No. 97), gewijzigd bij de wet van. 23 April 1884 (Stbl. No. 54) en bij die van 16 April 1885 (Stbl. No. 78), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van E. F. Hartmann om vergunning tot het verkoopen van sterken drank iu het klein in het voorhuis van het perceel aan de Smedestraat No. 19. Haarlem27 Juli 1889. Burgemeester eu Wethouders voornoemd G. Heshuijsen. L. B. Be Secretaris A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem bren gen, ingevolge Art. 5 der Wet van 28 Juni 1881, (Stbl. No. 97), gewijzigd bij de wet van 23 April 1884 (Stbl. No. 54) en bij die van 16 April 1885 (Stbl. No. 78), ter openbare kennis dat is inge komen een verzoekschrift van H. A. Bplman om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aau de Lombardsteeg No. 12. Haarlemden 27 Juli 1889. Burgemeester eu Wethouders voornoemde G. Heshuijsen. L. B. Be Secretaris A. A. Land. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den 27 Juli j.l. execucoir verklaarde primitief kohier No. 2, op de personeele belasting; (afdeeling 2) dezer gemeente, dienst 1889/1890, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag: op den bij de wet bepaalde voet te voldoen. Haarlem30 Juli 1889. Be Burgemeester voornoemd E. A. Jordens. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 27 Juli 1889 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. No. 1. Heerenhuis en Erve met Sousterrain en Tuin, Plein No. 16, ƒ11950, opgehouden. 2. Huis en Erve, Donkere SpaarneNo. 58, ƒ4525, M. Verdel. u 3. Huis en Erve met Tuin, Amsterdamsche' Vaart No. 22, ƒ940, F. v. LeuveD, Voorl. 4. Huis en Erve met Tuin, Amsterdamsche Vaart No. 24^940, F. v. Leuven, Voorl. t 5. Huis en Erve met Tuin, Amsterdamsche Vaart No. 26, 1070, J. N. v. d. Weyden Sr., Voorloopig. De perceelen No. 3, 4 en 5 te zamen,. ƒ3170, P. Vasen. 6. Huis en Erve, Lange Boogaardstraat No. 12, ƒ2275, L. Wingender. t 7. Gebouw en Erve, Patientiestraat No. 12, ƒ2095, A. v. d. Linden. 8. Pakhuis en Erve, Zoeteslraat No. 21, f 2425, H. J. v Hlgurzen voor H. v. Deur zen. Marktbericht van 29 Juli. AardappelenAangev. 380, verk 310 H.L» L. pr. ƒ1.00, R. pr. 3.00. Appelen. Aang. 40, verk. 31 H. L. L. pr. 5.50, H. pr. 7.50. Peren. Aang. 69, verk. 51 H. L. L. pr. ƒ5.00, H. pr. ƒ8.00. Boter. Aangev. 329, verk. 329 Kilog*. L. pr. 1.15, H. pr. ƒ1.45. Biggen. Aangev. 32, verk. 29 st. L. pr. 7.00, H. pr. ƒ15.00. GRAAN- EN ZAADMARKT, Marktbericht van 29 Juli. Witte tarwe ƒ6 ƒ7.20. Capucijners f 10. Karweizaad. f 10.375per 50 K.G. Sociëteit „VEREENIGING". CONCERT op Donderdag 1 Aug. 1889, des avonds te 7f uren, van het Muziekkorps der dd. Schutterij te Utrecht, onder leiding van den Luitenant-Kapelmeester C. COENEN. PROGRAMMA. 1. Huldigings-Marsch Jan v. Nassau. C. Coenen.. 2. Ouverture „König Stephan". L. v. Beethoven. 3. Souvenir de l'opéra „Les pe- tits Prodiges"F. Dunkier. 4. Aria uit „Rinaldo"G. Handel. 5. Fantaisie de l'opéra „Faust" de Gounod..C. Coenen. 6. Vorspiel zum Bühnenweih- Festspiel „Parsifal"R. Wagner. 7. Ein Sommernachtstraum"F. Mendelssohn» 8. Valse espagnoleO. Metra. 9. a. Romance sans paroles... C. Coenen. b. Ungarische TiinzeJ. Brahms. 10. Fantaisie „Lohengrin". R. Wagner. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 1 Aug. 1889, des namiddags vanl 23 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga.J. S. Bach. 2. Adagio..Fink. 3. Feestsonate op de melodiën „Die Wacht am Rhein" en «Heil Dir im Siegeskranz"Volckmar. a. Andante, Allegro moderato. b. Andante con moto. c. Allegro moderato. 4. CommunionGigout. 5Variatiën opWien Neêrl. bloed. S. de Lange,

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 2