HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 61 144. Elfde Jaargang. van ZATERDAG 3 Augustus 1889. op ZONDAG 4 Aug 1889. Nieuwsberichten. ïbiïphoonntimmïe Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. TELEPHONISCHE VERBINDIN met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandenf ,25. franco p. post ,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Afzonderlijke nommera 3 centen per stuk. meer 5 cents, groote letters naar plaatsmimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond, Advertmtïën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Groote Kerk. Vroegpr. 7 nre, G. van Herwaarden, pred. te Bennebroek. (Voor Hoog). Voorin. 10 ure, Smeding. Nam. 2 ure, J. D. van Arkel, pred. te Bloemendaal. (Voor Knottenbelt). "b Avonds 6 ure, H. JVaardenburg pred. te Velsen. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, L. H. F. CreutzbergEm.- pred. te Heemstede. (Voor Snethlagè). Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, W. H. Dekking, pred. te Haarlemmermeer. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, H. Bremer, godsd.-onderwijzer. Velsen. Voorm. 91/2 ure, H. Waardenburg. Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. 10 ure, C. L. Schutter tot Peursum. Pred. te Amsterdam. Nam. 2Vs ure, O. Schrieke. Waalsche Kerk. Pas de gervice. Christelijk Gereform. Gemeente (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 ure, M. A. H. van der Valk, Theol. Stud, te Kampen. "*s Av. 5 ure, M. A. H. van der Valk, Theol. Stud, te Kampen. Klein Heiligland,). Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure. Schotel. Woensdag 's av. 8 ure, G. W. H. Esselink, pred. te Broek op Langendijk. Donderdag 's av. 8 ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, H. C. Lohr, pred. te Botterdam. Kerk der VereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, de Vries. Remonstrantsehe Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. H. F. Groenemegen, pred. te Dokkum. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Baron van Doorn. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, G. van Herwaarden. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. Heemstede. Voorm 10 ure, J. Kuilman. Hillegom. Voorm. 9Vs ure, M. Buchli Fest. Houtrijk en Polanen. Voorm. 9V2 nre> J- van Loenen Martinet. Pred. te Sandpoort. Spaarndam. Voorm. 10 ure, H. J. De Russisch? grootvorst Kous tan tij n Nikolajewitsj, die onlangs door een be roerte werd getroffen, was sinds lang een vergeten man. Na den aanslag op het leven van Alexander II, meende een der gevan gen misdadigers, die wist in welken naam de grootvorst aan het hof stond, zijn leven te kunnen redden door den prins als een der medeplichtigen aan te wijzen. Generaal Loris Helikoff, de Armeniër, was toen minister en hij bracht de bekentenis van den gevangene onder de oogen van den czaar. Alexander II echter beschouwde de beschuldiging als een lasterlijk praatje, waarvan hij verder niets meer wilde hoo- ren. De grootvorst bleef dan ook president van den rijksraad en opperbevelhebber van de vloot. Alexander III echter wantrouwde Kon- stantijn Nikolajewitsj en deze wist dit. Toen de tegenwoordige keizer den troon besteeg, deed hij dan ook vrij willig afstand van al zijne ambten en ging naar 't bui tenland. Wèl volgde een officieele verzoe ning, maar de verhouding werd niet intiem. De grootvorst verscheen zelfs bij groote feesten nooit aan het hof. Hij was ook niet gelukkig in zijn huiselijk leven. Zijn oud ste zoon Nikolaas Konstantiowitsj bijv. stal de diamanten van zijne moeder en werd verbannen. Het heet, dat hij in Tnrkenstan leeft. Volgens de Arnh. Courant exploi teert een drankverkooper in verschillen de steden van ons land, en wel onder éen naam, te zamen 35 cafés met ver gunning, waarvan 6 in Den Haag. Al deze verschillende vergunningen staan op zijn eigen naam, terwijl hij in ieder dier zaken een zetbaas heeft, die door hem in de 3e klasse der personeele belasting wordt aangegeven. Dit geval staat niet alleen zegt de be richtgever, want in Den Haag zijn ver- koopers van sterken drank, die 2, 3 of 4 koffiehuizen op éen patent dry ven en even zoo handelen. Te Stuttgart is dezer dagen een bad inrichting geopend voor honden. Te Haar lem is men nog altijd doende er eene op te richten voor menschen en te Zutphen werden de pogingen om er een te krijgen niet genoegzaam ondersteund en daar komt er dus voorloopig zelfs geen voor mensehen. Op de rails van den Aken-Maas- trichtschen Spoorweg heeft men deze week in de nabijheid van Wijlré een dwars- legger gevonden, kennelijk met het doel om den trein te doen ontsporen. Terstond is een ernstig onderzoek ingesteld. Te Hilvarenbeek schijnt het bij de laatste verkiezing niet richtig te zijn toegegaan. Het schijnt gebleken, dat er omkooping heeft plaats gehad, tengevolge waarvan een der aftredende leden eene meerderheid heeft gekregen. Een gezin te Aarlanderveen gebruikte dezer dagen vleesch, dat gebraden was in een slecht vertinde koperen pan, waardoor allen hevig ongesteld werden. Spoedig aangebrachte geneeskundige hulp heeft het gezin van den dood gered. Bij een der lijders moest de maag uitgepompt worden. Eene alleen wonende weduwe te Hammerts (Friesland) werd dezer dagen in hare woning aangevallen door twee personen, vader en zoon, met het doel haar te bestelen, waartoe men haar reeds een prop in den mond geduwd had. Nog op het juiste oogenblik trok een en ander de opmerkzaamheid van een voorbijganger die de vronw wist te ontzetten en een der aanvallers met hulp der politie in handen hield. De andere, later door een hond opgespoord, heeft men mede in ver zekerde bewaring kunnen nemen. Een vronw, die in een lijk, op 10 Juli jl. opgehaald uit de Handelskade te Amsterdam, haar man had meenen te her kennen, heeft zich toen aan eene ernstige vergissing schuldig gemaakt. Thans toch heeft zij aan de politie verklaard, dat zij haar man op straat had gesproken Herstemming Gemeenteraden. Sloten. Uitgebraoht 210 stemmen; de beide can- didaten J. P. van Haaren (kath.) en B. van Been (lib) verkregen evenveel stemmen, zoodat de ondste in jaren zijnde de heer J. P. van Haaren, is gekozen. Haarlemmermeer. Uitgebracht 739 stemmen. Herkozen de beide aftredende leden J. H. M. Evelein (lib) met 384 en A. J. G. Timmermans met 392 stemmen. De tegenoverstaande candidaten de heeren C. Bos en P. L. Paas verkregen respectievelijk 313 en 315 stemmen. Herkozen B. Schouten met 29 van de 48 uitgebrachte stemmen. HAARLEM, 2 Augustus 1889. Dinsdagavond had in de Concertzaaal van de Sociëteit de Kroon de nitdeeling plaats van de prijzen, behaald bij den wed- Btrijd ter gelegenheid van de Vierde Jaar- lijksche Algemeene Vergadering van den Nederlandsohen schutterijkader-bond. De plechtigheid werd geopend met een toespraak door den Majoor-Commandant der Haarlemsche Schutterij. In de eerste plaats werd een terugblik geslagen op de schoone feestdagen, gedurende welke geen wanklank werd vernomen en welke te danken was aan den militairen geest, de flinke houding en de uitstekende discipline der Leden, waardoor het mogelijk was geweest het reglement in alle deelen te kunnen handhaven. De uit te reiken prij zen mochten strekken den gelukkigen schntters aan te moedigen, den minder gelukkigen tot meerdere oefening te prik kelen, steeds hooger, opdat bij den vol genden wedstrijd te Nijmegen of in eenig kampement de uitkomsten immer sohit- terender mochten zijn. Met een „Leve de Koning!", gevolgd door het zingen van het volkslied, werd de opgewekte toespraak beantwoord, waar na de Bondspresident een woord van hulde bracht aan de regelingscommissie en haren Eerevoorzitter, benevens aan den Kapitein Pabst, door wier toewijding het Schut tersfeest zoo uitstekend geslaagd was. Namens den Bond bood de Voorzitter daarom met de meeste vrij moedigheid aan de afdeeling Haarlem de gebruikelijke her inneringsmedaille aan en eindigde met een door allen herhaald „Leve Haarlem waar na de nitreiking der prijzen plaats had door den Eerevoorzitter. Bij elk der hoofdprijzen werd eene fanfare geblazen. Plaatsgebrek noodzaakt ons van de ver schillende prijzen de meest merkwaardige en vervolgens de aan Haarlem toegeken de te vermeldenBeeds word melding gemaakt van den derden prijs, Haarlem te beurt gevallen bij den afdeeling B der Korpswedstrijden, snelvnnrop 150 Meter. Bij de personeele wedstrijden, E, Do nateurs, 1ste klasse schntters, le prijs, Barends, le luit. adj., den Haag, 10e prijs, le luit. Copes van Hasselt alhier. Wedstrijd P, Donateurs, 2e klasse schnt ters, le prijs, van Koppenhagen, part. te Arnhem, 6e prijs, Boosdorp, le luit. kwartiermeester te Haarlem, 11e prijs, Pabst, Kapt. Haarlem. Wedstrijd G, Leden, le klasse schnt ters, le prijs J. Eijsbergen serg. te Bot terdam. Wedstrijd H, Leden, 2e klasse schut ters, le prijs, Hentschen, serg. Zuthpen. 14e prijs, Gosler, fonrier, Haarlem, 18e prijs. Balabréga, serg. maj. Haarlem, 27e prijs, Broekmeijer, serg. Haarlem. Wedstrijd J. Leden, flobert, le prijs, Bnpert, serg. Purmerend. Wedstrijd K. le prijs, S. Smits, 9e prijs, A.Smits, te Haarlem. Wedstrijd L. voor iedereen op 200 Meter, le prijs, Van Wijngaarden, part. Gouda, 4e prijs, Lasance, part. te Haar lem. Wedstrijd M, voor iedereen, revolver le prijs Meursing, part. Baarn. Wedstrijd N, voor iedereen, flobert- cylindergeweer, le prijs, Boerboom, Leer dam, 3e prijs, Van der Voort, Haarlem. Wedstrijd O, voor iedereen, le prijs, Engelkens, serg. Groningen, 2e prijs, Van Deinse, fonrier, Haarlem, 6e prijs, Van Bijn, part. Haarlem. Na afloop der uitreiking werd de Vierde Algemeene Vergadering van den Schutte rijkader-bond door den Voorzitter gesloten. Aan het programma van de groote vijf-jaarlijksobe tentoonstelling van bloei ende Bol- en Knolgewassen, bonquetten en versieringen, van wege de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem, te houden van 21 tot en met 25 Maart 1890 in de groote zaal der Sociëteit „Vereeniging" alhier is het vol gende ontleend. De opgaven van in te zenden voorwer pen moeten schriftelijk plaats hebben voor of op Donderdag 18 Maart en de mede dinging staat alleen open voor leden der Vereeniging. Aan de bekroonden wordt de keus ge laten om de toegekende bekroningen te ontvangen in medailles of in geld; bij el- ken prijs wordt een getnigsohrift gevoegd. Het programma der uitgeloofde prijzen bevat voor het artikel Hyacinten 21 soorten van inzendingen met bekroningen in goudeD, verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles waaraan in sommige ge vallen nog prijzen in geld verbonden zijn. Voor Tulpen zijn 18 soorten van in zendingen gevraagd met belooning als boven, voor naroissen 8 en voor crocnssen drie, terwijl voor de verdere bijgewassen, eene ruime mededinging is opengesteld. In de afdeeling tafelversieringen vraagt het programma een tafelbloemstuk, een py- ramidaal en een platvormig, benevens twea V

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 1