TE MUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem. kamer m. alkoof ƒ10p.m. terst. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p. m. Sept. Anthoniestraat. No. 38. Bovenhuis, 1.75 p. w., terstond. No. 50. Vrij Bovenh. m. wtl., 3.25 p.w., terst. No. 51. Huisje, 1.40 per week terst. Bakonessergracht. No. 22. Kamer m. kost, 40 p. m., terst. No. 24. Bovertauis, 325 per jaar, terstond. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. Botermarkt. No. 21. Gem. voorkamer ƒ12 p.m. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenzolders, 10 en 13 per maand, terstond. No. 38rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terst. *No. 44. Huis te huur of te koop. No. 93rood a. Huis a 1.70 p. w., terst. No. 93rood b. Huis a 1.70 p. w., terst. Essestraat. No. 37Huisje, 2,per weekterstond. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. f 25 p. m. terst. No. 18. Gem. kam.m.k.enbed. 35p.m., terst. Frans Halsstraat. No. 17. Heerenhuis met tuin, 400 p. j., terst Gasthuissingel. No44Kamer m. kost 30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht No. 32. Winkelhuis, ƒ7.p.w., terstond. No. 105. Huis, 8 kamers, 600p.j. Aug. No. 118. Huism. Tuin, f 450 p. j. terst. Ged. Voldersgracht. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgraeht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.m. terst. Gierstraat. No. 31Gemzit- en slaapk40 pmterst Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Groote Houtstraat. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. 13 p.m., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 83. Gem.Voor- en Slaapk. ƒ25 p.m. 1 Sept. No. 103. Huis, 5U0 p. j. terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No.59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w., terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Hondensteeg. No. 15. Kamer m. waterl. 1.p. w. terst. Jansstraat. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terst. No. 29rood.Gem. Zit- en Slaapk.,/ 25 p.m. terst. Jansweg. No. 19. Huis met plaats, ƒ500 p. j. terst. Kamperlaan. No. 6b. Huisje, 1.25 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 16rood. Zit- en Slaapkamer, ƒ16 p.m. terst. No. 66. Huisje, 1.20 p. w., terst. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Kamers, ƒ25 per maand, terstond. No. 49. Gem. Kamer, ƒ18 p. m., terst. No. 73. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 77. Gem. Benedenkamers, 25 p. m. terst. No. 103. Gem. Kamer, ƒ14 p. m. Sept. No. 113. Vrij huisje, 2.25 p.w., terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 118. Vrij Bovenhuis, 150 p. j., Sept. No. 132. Gem. Zit-en Slaapk., 14 p m., terst. Kleine Houtweg. No. 15*rd. Bovenhuis, ƒ280 per jaar, terst. Koningstraat. No. 10. 2 Gem. kamers, 25 p. m., terst. No. 12rood. Bovenhuis 275 per jaar, terst. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 49. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Korte Annastraat. No. 1. Een Werkplaats, 2,p. w. terstond. Korte Poellaan. No. 3a. Huisje, ƒ190 p. jterstond Koudenhorn No. 54. Gem. kamer met slaapkamer, kost en bediening, 35 p. m. terst. Krom No. 18. voor- en achterk. 1 p.w. terst. No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork male18 p.m., terst No. 33. Gem. Voor- en Slaapkam. met kost en bedien., ƒ40 p. m,. terst. L. Bagijnestraat. •No. 19. Bovenhuis, 4.00 per week, terst. Lange Heerenstraat. No. 48rood. Gem. Kamers, 30 p.m., terst. Leidsche straat. No. 60. Gem. Kamer m. alk. en kost 30 p. m. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, ƒ75 p. j terstond. Lange Wijngaardstraat. No. 7. Bovenvoorkamer, 1.— p. w., terst. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit-en Slaapkƒ15 p.m. terst. No. 64. Huis met tuin, 575 p. j., terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 9. Ben.huis met tuin, /2,75 p.w., terst. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 's maands, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerhuis, ƒ4,00 per week, terst. "1\T uaOQllldQTI No. 24. Winkelhuis, 375 p." j. terstond. Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, 325 per jaar, terstond. Nieuwe Kruisstraat. No. 13. Vrij Huis, 4 p. w., terst. Oostvest No. 24. Benedenh. m. Zolder ƒ2.50 p. w„ terst. Omvalspoort, No. 9. Bovenhuis, ƒ1.20 p.w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin r 300 p.j. terst. Parklaan No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. j., terstond. Raamsingel. No. 14. Huis m. tuin, 4U0 p.j. terstond. Baamsteeg. No. 18. Bovenhuis, ƒ1.60 p.w., terstond. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond. Ripperdas traat. No. 10. Huis m Tuin, ƒ500 per jaar, terst. Sehaehel8 traat. No. 41. Huis, 375 per jaar, terstond. Scheepmakersdijk. No. 9. Pakhuis en Erf, ƒ3.50 p. w., terst. Schoo tersingel. No. 33. Ben.huis m. tum, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh.m.gr.zold., 22) p.j., terst. No.39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200 p.j. terst. No. 97. Benedenhuis met tuin, ƒ450 p.j., Nov. No. 117a. Huis en tuin, 800 p. j. terst. No. 117b. Huis en tuin, 500 per jaar, terst. Sohooterstraatweg. No. 11. Huis met tuin, 550 p.]., Mei 1890. Sophiastraat. No. 1b. Benedenhuis, 250 p.j., terst. No. 18. Gem Zit- en Slaapk. 22 p. m., terst. Spaarnwouderstraat. No. 75. Winkelhuis, 5 per week, terstond. Stationsplein. No. 2. 3 en 2 Gem. kamers, 25 en 30 p. m. Turimarki. No. 32. Gem. Zit- en Slaapk., 40 p. m terst. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p.m. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No. 2. Bovenhuis, ƒ250 per jaar, terst. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. V oldersgrachu No. 3. Bovenhuis, ƒ2.25 p. w. terst. Wagenweg. No. 81. Bovenh., ap. opg., wtl 182 p.j. Nov. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 21. Ruime kelder 0.75 p.w. terst. No. 22. Kamer m. kost en bed. ƒ30 p. m., terst. W ilhelminastraat. No. 13.Huis met tuin 700 per jaar, 1 Sept. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst. Witte Heerenstraat. No. 15. Ruime lokalen 20 p.m. terst. Zuider Buitenspaarne. No. 88. Bovenhuis, 6 kamers, 250 p.j., terst. 2 Bovenachterkamers a 1.— p. w., terstond. No. 98. Huisje met tuintje, 3.25 p. w 1 Sept. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIEOK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. Het Kinderfeest. Het kwade, het verkeerde in de maat schappij, wordt overwonnen door het goede, stel dus tegenover een volkamisbruik een geneesmiddel, en in vele gevallen znlt ge 't winnen. Is het gebrek niet al te inge worteld, dan werkt de medicijn bijna direct. Hiervan uitgaande, isdeHaarlem- sche Vereeniging „Door Vermaak tot Nnt'' al eenige jaren doende het schoolverznim te bestrijden, te bestrijden met een doel treffend gebleken middel: Sehoolfees- t e n Natuurlijk zijn die feesten verschillend, naar mate de deelnemers beneden of boven tien jaar zijn. Die van de eerste categorie worden meestal om den tijd van St. Nicolaas uitgenoodigd, die van de laatste in den Zomer, als wanneer nn eens de eene of andere kermis vermakelijkheid wordt be zocht, dan weer een toehtje gemaakt wordt naar Amsterdam, tot een bezoek aan „Artis". Woensdag 7 Augustus had zulk een feesttochtje ook weer plaats met een kleine vierhonderd deelnemers en deelneemsters, allen leerlingen der kostelooze Scholen en der Scholen voor minvermogenden. Te vens waren, als gewoonlijk, nitgenoodigd de verpleegden in de verschillende gestich ten, die hiertoe in de termen vielen. Een eerste vereischte tot deelneming is getrouw schoolbezoek, waarbij, bg overigens gelijke punten in deze, goed schoolgedrag den doorslag geeft. Woensdag namen de leerlingen van zeven Gedrukt bij DE ERVEE openbare scholen en een bgzondere school deel aan het feest. Zg waren uitgenoodigd tegen half negen te verschgnen aan het Station, voorzien van hunne invitatiekaart en een paar goede beenen. Vóór den be paalden tgd waren allen bgeen onder ge leide van hunne onderwgzers en het Bestuur der Vereeniging, Voor vele der kinderen was Amsterdam een heel nieuwtjedit en het vooruitzicht der pret, gaf de noodige opgewondenheid aan het vroolgke troepje, dat na het ge bruiken van een krentenbrood in den gereed staanden trein werd geplaatst, waar na de tocht aanving. Amsterdam werd vervolgens in zgne breedte doorwandeld om Artis te bereiken. Veel aantrekkelgks voor kinderen maakte den tocht kort. De lange stoet wekte na- tuurlgk de nieuwsgierigheid op, wat soms aanleiding gaf tot veel pret. Het Bestuur had inmiddels goed gezorgd. In de groote restauratiezaal van Artis stond het noodige gereed om de kinderen te versterken na de wandeling. Alles was zoo netjes in orde, dat elk onmiddellgk zgne plaats kon vinden, en na den inwendigen mensch versterkt te hebben, bleef men nog een oogenblik rusten. Het zou toen eene uitgezochte gelegenheid geweest zgn, om eens samen te zingen, doch één lied, het Volkslied, Bcheen slechts doorallenge- kend te worden, en het bepaalde zich dan ook hierbg. Hetzelfde gebrek aan eenheid openbaarde zich ook later, toen de kinderen naar het Station terug wandelden. De Amsterdammers moeten al een vreemden in druk ontvangen hebben van het gezang der vertegenwoordigers van Haarlems jeugd, als zg elke school zoo te gelgk de meest verschillende liederen hoorden zingen. Wie van heeren onderwgzers in deze eenige overeenstemming weet te brengen, doet een verdienstelgk werk. In Artis ving iedere School op eigen gelegenheid de wandeling aan, waardoor te groot gedrang op de belangrgkste punten werd voorkomen. De wandeling werd tegen half een voor een half uurtje geschorst; de kinderen kwamen toen weêr in de zaal bgeen, aten en dronken wat, maar weer werd slechte bg uitzondering gezongen. Toen maakte men zich op of om enkele punten nog eens te bezoeken, of een kgkje te nemen in het aquarium, waaruit de kinderen bgna niet mee te krggen waren, en werd de terugtocht, thans langs den Buitenkant, ondernomen, wat op nieuw aanleiding gaf tot afwisseling en zoo kwam tegen vijf uur het gezelschap goed en wel te Haarlem terug, waar men, alwéér zonder gezang, uiteen ging. Behalve deze kleine grief heeft de ver slaggever met het meeste genoegen het tochtje meegemaakt en zich opnieuw kun nen overtuigen van den goeden geest, die allen bezielt, om het feest te doen slagen, alsmede van den gunstigen invloed die schoolfeesten uitoefenen. Zij sporen aan tot getrouw schoolbezoek. Zg werken het goede sohoolgedrag in de band. Zg doen den blik der kinderen ver ruimen door het aanbrengen van nieuwe geziohtspunten. Zg bevestigen den band tusschen onder wgzers en leerlingen, als aanleiding geven de tot meer onderlinge waardeering. Dat zoo'n dagje met de kinderen uit eene vermoeiende geschiedenis is, behoeft niet nader verklaard te worden, maar waar het Bestuur voorgaat in het organiseeren, en hiervoor zich allerhande opofferingen getroost, scharen de onderwgzers zich met de meeste bereidwilligheid aan hunne zgde. Hiervoor tot allen een woord van waar deering. Doch behalve dien zedelgken steun heeft het BeBtuur nog meer noodig. Dat is de belangstelling van Haarlem's ingezetenen, die bg al het goede door de Vereeniging verricht in het algemeen belang, ook meer moest blgken algemeen gewaardeerd te worden. Op zeer voordeelige voorwaarden kan men die medewerking verleenen Men be taalt 1.50 per jaar voor het lidmaatschap, zegge een gulden en vgftig cents. Dit geld belegt men eigenlgk, en wel tegen eene rente welke, berekend naar den tegen- woordigen vraag naar het artiekel volks welvaart, eenvoudig niet te becgferen is. Tot het verschaffen van nadere inlich tingen zal het Bestuur zich ongetwgfeld bereid verklaren. Het bestaat uit de Heeren: P. Dyserinck, J. H. Koolhoven, G. C. Merens, P. J. Prinsen Geerlings, Mr. A. W. Thöne, Mr. W. H. Smit en C. J. Smits CJz. LOOSJES te Haarlem. Te Weenen wordt beweerd dat de Oostenrgksche regeering nauwkeurige in lichtingen heeft ontvangen omtrent onder handelingen, plaats gehad tusschen Frank- rgk en Rusland en welke reeds zouden geleid hebben, tot eene voorloopige over eenkomst, welke op zeker tgdstip kunnen leiden tot een bondgenootschap ter weder- zgdsche waarborg van het ongeschonden grondgebied. Beide mogendheden zonden dus op weg zgn zich ter verdediging van beider belangen te vereenigen op dezelfde wgze als Duitschland, Oostenrgk en Italië dit deden, maar met dit onderscheid dat de laatsten volstrekt geen geheim maken van hun bondgenootschap, terwijl de eersten er om de eene of andere reden mis schien wel de eigenaardige verhouding van Rusland tot Duitschland zich volstrekt niet uitlaten omtrent mogelijke bedoelingen. Hoe weinig Duitschland, Oostenrgk en Italië hun verbond wenschen te verbloe men blgkt opnieuw uit de rede door prins Lodewgk van Beieren uitgesproken ter opening van het Duitsche tnrnfeest te Munchen, waar de prins verklaarde aan het verbond eene hooge beteekenis toe te kennen. Van Boulanger's sollen met de publieke opinie schijnt men thans in Frankrijk genoeg te krggende uitslag der verkie zingen voor de Algemeene raden bewgst dit. In tachtig eantons zal ik mg kan didaat stellen, blufte de generaal, en hg wees er acht-en-negentig aan, met welk resultaat is bekendde republikeinen ver loren aan Boulanger twaalf zetels. Nu moeten nog wel ruim honderd-en-zestig herstemmingen plaats hebben, doch hier omtrent schgnt men zioh niet bezorgd te maken. Deze uitslag heeft volkomen be wezen, dat Frankrgk het persoonlgk ge zag niet wil. Om verder tot de juiste beteekenis te komen van deze verkiezing diene het volgende De algemeene raden worden verkozen voor den tgd van zes jaren, waarvan om de drie jaren de helft aftreedt, doch herkiesbaar is. Het getal verkozenen van Maandag is dus de helft van den raad van ieder departement. Ieder departement is vervolgens verdeeld in zooveel kantons als er leden zgn, waar door ieder kanton dus een klein kiesdis trict is, waar plaatselgke invloeden zieh in de eerste plaats doen gevoelen. Het versehgnsel, dat nu juist deze invloeden bgna eenparig zich nitspraken ten nadeele van het persoonlgk gezag, teekant dus wel de algemeene gezindheid. De Boulangistische bladen zgn natuur lijk in hunne verwachtingen zeer bedro gen. Terwgl een van deze nog tot op het laatste oogenblik volhield, dat zgn held toch in tachtig kantons zou gekozen wor- den, begonnen andere al heel spoedig in te binden. De journalist, die in Figaro voor Boulanger reclame maakt, erkent dat Maan dag de teleurstelling groot was, doch dat de nederlaag moest geweten worden aan Turqnet, die had aangeraden van de ver kiezing der algemeene raden een soort van plebisiet te maken, een raad die ongelukki gerwijze opgevolgd is. De Gazette de Franoe, een royalistiesch blad, zegt: De conservatieve geest des lands heeft bgna overal geweigerd zich te wagen aan de staatkunde van avonturen. In dat blad wordt tevens de nederlaag der Boulangisten verpletterend genoemd, welke nederlaag voor het land een heilzame uitwerking zal hebben. Teneinde nog eenigszins den schh'n te redden, tellen de Bonlangisten thans de stemmen, uitgebracht op hun kandidaat, bgeen. Zoo bekomen zg er 158,000, ze ker op zichzelf genomen een respectabel getal, doch als men weet, dat zich op de republikeinen 1.500.000 stemmen ver- eenigden, dan staat de verhouding zoowat als 1 tot 9 en dan verliest het getal veel van zgn waarde, aangezien in den regel de toestand bevredigend kan genoemd wor den als er van de tien personen slechts één ontevreden is. De Shah is thans te Pargs, waar een paleis voor hem in gereedheid is gebracht. De president der republiek heeft den hoogen gast afgehaald. De ontvangst wsb schitte rend. Langs den weg waren troepen ge plaatst, welke den Shah militaire eer bewezen. Ter zijner eer werden op de Place de la Concorde saluutschoten gelost. Te Toulon zou eene fabriek ontdekt zgn, waar biljetten van duizend francs vervaardigd worden. I

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6