TSS &ÜÜE, Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz-, met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gom. kamer m. alkoof ƒ10p.m. terst. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p. m. Sept. Anthoniestraat. No. 3S. Bovenhuis, 1.75 p. w., terstond. No. 50. Vrij Bovenh. m. wil., ƒ3.25 p.w., terst. No. 51. Huisje, 1.4Ü per week terst. Bakenessorgracht. No. 22. Kamer m. kost, ƒ40 p. m., terst. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terstond. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. Botermarkt. No. 21. Gem. voorkamer 12 p.m. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenzolders, 10 en 13 per maand, terstond. No. 79zw. Benedenh. m. waterl.2.50 p.w. terst. No. 38rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terst. *No. 44. Huis te huur of te koop. No. 93rood A. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 93rood b. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. Doelstraat No. 10. Aeliterkuisje. 1 p.w., terst. Essestraat. No. 37. Huisje, ƒ2,per week, terstond. Frankcstraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. 725 p. m. terst. No. IS. Gem. kam.m.k.enbed. ƒ35p.m., terst. Frans Halsstraat. No. 8. Huis met tuin, 425 p. j., Nov. No. 17. Heerenhuis met tuin, 400 p. j., terst Gasthuissingel. No. 44. Kamerm.kost ƒ30,p.m. Gasthuisstraat. No. 3. Klink Bakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 32. Winkelhuis, ƒ7.p.w., terstond. No. 105. Huis, 8 kamers, 600p.j. Aug. No. 118. Huis m. Tuin, 7450 p.j. terst. Ged. Voldersgracht. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.m. terst. Gierstraat. No. 31Gemzit- en slaapk40 pmterst Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Groote Houtstraat. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. 13 p.m., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 83. Gem.Voor- en Slaapk. 25 p.m. 1 Sept. No. 103. Huis, 500 p. j. terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No. 59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w., terst. No. 71c. Benedenwoning1 2,p.w., terst. Hondensteeg. No. 15. Kamer m. waterl. p.w.terst. Jansstraat. No. 5. Gem. Kam. m. kost en bed., 35 p. m. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terst. No. 29rood.Gem. Zit- en Slaapk., 25p.m. terst. Jansweg. No. 19. Huis met plaats, ƒ500 p. j. terst. Kamperlaan. No. 6b. Huisje, 1.25 per week, terstond. Klein Heiligland. No.16rood.Zit- en Slaapkamer, 16 p.m. terst. No. 66. Huisje^ 1.20p.w.,terst. No. 72. Kelder, a f 0.50 p. w. terst. No. 72Gem. Voorkamer, a 1.25 p. w., terst. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Kamers, ƒ25 per maand, terstond. No. 49. Gem. Kamer, ƒ18 p. m., terst. No. 73. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 77. Gem. Benedenkamers, 25 p. m. terst. No. 103. Gem. Kamer, ƒ14 p. m. Sept. No. 113. Vrij huisje, ƒ2.25 p.w., terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 118. Vrij Bovenhuis, 150 p. j., Sept. No. 132. Gem. Zit-en Slaapk., 14 p. m., terst. Kleine Houtweg. No. 15Ard. Bovenhuis, 280 per jaar, terst. Koningstraat. No. 10. 2 Gem. kamers, 25 p. m., terst. No. 12rood. Bovenhuis 275 per jaar, terst. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 49. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Korte Annastraat. No. 1. Een Werkplaats, 2,p. w. terstond. Korte Poellaan. No. 3a. Huisje, ƒ190 p.j., terstond. Koudenhorn No. 54. Gem. kamer met slaapkamer, kost en bediening, 35 p. m. terst. Krom. No. 18. voor- en achterk. ƒ1 p.w. terst. No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m,, terst. Kruisweg. No.13. Gem. Voork m. ale., ƒ18 p.m., terst. No. 33. Gem. Voor- en Slaapkam. met kost en bedien., ƒ40 p. m,. terst. L. Bagijnestraat. •No. 19. Bovenhuis, 4.00 per week, terst. Lange Heerenstraat. No. 48rood. Gem. Kamers, ƒ30 p.m., terst. Lange Lakenstraat. No. 14rood. Bovenhuis 2,15 per week, terst. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, 75 p. j terstond. Lange Wijngaardstraat. No. 7. Bovenvoorkamer, 1.— p. w., terst. Leidsche straat. No. 60. Gem. Kamer m. alk. en kost ƒ30 p. m. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit- en SiaapK. 15 p.m. terst. No. 64. Huis met tuin, ƒ575 p. j., terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 9. Ben.huis met tuin, 2,75 p.w., terst. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15'smaands,terst. Magdalenas traat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerbuis, 4 00 per week, terst. T\T (iccQiiloo n No. 24. Winkelhuis, 375 p.'j. terstond. Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Kruisstraat. No. 13. Vrij Huis, 4 p. w., terst. Oostvest No. 24. Benedenh. m. Zolder ƒ2.50 p. w„ terst. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 p.w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin 300 p.j. terst. Parklaan. No.66. Gem.Kamers m. alk. en bedƒ40 p.m. terst. No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. j., terstond. Kaamsingel. No. 14. Huis m. tuin, 400 p.jterstond. Raamsteeg. No. 18. Bovenhuis, ƒ1.60 p.w., terstond. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond. Ripperdas traat. No. 10. Huis m Tuin, ƒ500 per jaar, terst. Schachels traat. No. 41. Huis, 375 per jaar, terstond. Seheepmakersdijk. No. 9. Pakhuis en Erf, ƒ3.50 p. w., terst. Sehootersingel. No. 33. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh. m.gr.zold., 225 p.j.,terst. No. 39. Benedenh. m. tuin, /200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200 p.j. terst. No. 97. Benedenhuis met tuin, 450 p.j., Nov. No. 117a. Huis en tuin, 800 p.j. terst. No. 117b. Huis en tuin, 500 per jaar, terst. Schooterstraatweg. No. 11. Huismettuin, 550 p.j., Mei 1890. Sophias traat. No. 1b. Benedenhuis, 250 p. j., terst. No. 18. Gem Zit- en Slaapk. ƒ22 p. m., terst. Spaarnwouderstraat. No. 68. Gem. Kam., met kost, 35 p.m., terst. Een dito met bed, ƒ10 p. m., terst. No. 75. Winkelhuis, 5 per week, terstond. Stationsplein. No. 2. 3 en 2 Gem. kamers, 25 en 30 p. m. No. 6b. Huisje, ƒ.1.75 p.w. terst. No. 8. Bovenhuis, 275 p.j., 15 Sept. a.s. Turfmarkt. No. 32. Gem. Zit- en Slaapk., 40 p. m terst. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No. 2. Bovenhuisƒ250 per jaar, terst No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. Voldersgracht. No. 3. Bovenhuis, ƒ2,25 p. w. terst. Wagenweg. No. 81. Bovenh., ap. opg., wtl. 182 p.j. Nov. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 21. Ruime kelder 0.75 p.w. terst. No. 22. Kamer m. kost en bed. ƒ30 p. m., terst. Wilhelmin astraat. No. 13. Huis met tuin 700 per jaar, 1 Sept. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst. Witte Heerenstraat. No. 15. Ruime lokalen 20 p.m. terst. Zuider Buitenspaarne. No. 88. Bovenhuis, 6 kamers, ƒ250 p.j., terst. 2 Bovenachterkamers a 1.p. w., terstond. No. 98. Huisje met tuintje, 3.25 p. w., 1 Sept. Bij D. A. BRAAKENBORG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. Eene vrouw te Limoges is door de rechtbank ter dood veroordeeld, omdat zij hare vijf kinderen in een vlaag van wan hoop om het leven had gebracht. Na het volbrengen van de daad wilde de vrouw zich door kolendamp van het leven berooven, maar werd des morgens nog levend, maar bewusteloos gevonden. Het gezin was eerst door werkloosheid en daarop gevolgd misdrijf van den vader tot de diepste armoede vervallen. Te Calais zullen eerstdaags omstreeks 300 brandspuitgasten uit Londen met paarden, stoomspniten, ladders en ander reddingtnig worden ontscheept, om aan den internationalen wedstrijd te Parijs te te gaan deelnemen. Bij het gezelschap be vinden zich twintig vronwen, die evenals de mannen een helm dragen en op dezelfde wijze als zij de spuiten bedienen. Te St. Ouen had bij de opstijging van een luchtballon een ongeluk plaats. De ballon sloeg met kracht tegen het dak van een huis en de toeschouwers zagen, hoe de luchtreizigers met bebloed aange zicht zich aan het netwerk vastklemden. Daarna dreef de ballon uit het gezicht. Men maakte zich zeer ongerust over het lot der aereonauten, onder wie zich de be kende spoorweg-ingenieur Decauville be vond. Zonder ongeval daalde echter de ballon nabij Pontherry, en geen der reizigers heeft noemenswaardig letsel bekomen. Toen de ballon bij de opstijging te St. Ouen tegen een dak sloeg, kregen de reizigers slechts eenige kneuzingen van weinig be- teekenis. Thans is de keizer van Oostenrijk te Berlijn de gast van keizer Wilhelm. Te zijner eer is Dinsdag eene schitterende parade gehouden, welk door den Duit- schen keizer gecommandeerd werd. Na afloop der parade heeft een diner plaats gehad waarbij keizer Wilhelm in een toost o. a. zeide: In mijn volkeven- als in mijn leger wordt standvastig en trouw vastgehouden aan het door ons gesloten bondgenootschap, en mijn leger weet, dat het voor het behoud van den vrede voor onze landen, vereenigd met het dappere Oostenrijk-Hongaarsche leger zal hebben in te staan, en wanneer het den wil der Voorzienigheid mocht zijn, man aan man aaneengesloten te vechten," op welke toost keizer Frans Jozef in ge lijken zin antwoordde. In zake de woelingen op Kreta heeft de Sultan eindelijk besloten tot het nemen van gewelddadige maatregelen. De houding van Griekenland in deze schijnt hierin den doorslag gegeven te hebben; de Sultan gevoelt zich hierover zeer beleedigd, even als de mogendheden, welke laatste ook met Griekenlands tusschenkomst niet zijn inge nomen, verklarende zij verder, dat de Porte volkomen gerechtigd is de rust op Kreta te herstellen, zonder in deze zich met Grie kenland of eene andere mogendheid te verstaan. Volgens de „Kreuzztg" bepaalt zich bet geheeie verhaal van Boulanger, be treffende den nachtelijken diefstal van ge-1 wichtige papieren bij den Duitschen atta ché tot het feit, dat kolonel Villaume op een goeden dag bemerkte, hoe een copiïst, in zijn dienst staande, papieren zonder be lang zocht te verbergen. Hij deed alsof hij niets bemerkte, doch gebruikte den man niet meer. President Carnot betaalde 20.000 fr. huur voor al de plaatsen in de opera by de invitatie-voorstelling, die hij ter eere van den Shah van Perzië liet geven. Hij schonk bovendien 3500 fr. voor de figu ranten, suppoosten, machinisten enz. De Shah is Maandag te Baden-Ba- den aangekomen en vertrekt Zaterdag naar Wurtemberg. De Berlijnsche werklieden in het tabaksbedrijf hebben in eene vergadering beraadslaagd over de vraag of eene be weging tot verhooging van loon gunstig gevolg zou kunnen hebben, en er is be sloten voorloopig van eene beweging af te zien, aangezien de toestand van het bedrijf niet van dien aard is, dat men de fabri kanten iets zou kunnen afdwingen. Zooals bekend is hebben verschillende verzoekschriften om gratie of verzachting van straf voor de ter dood veroordeelde mevrouw Maybrick, den Engelschen mi nister van binnenlandsche zaken bereikt en deze zal die dan, bij volkomen ont stentenis van een hof van cassatie, in over weging moeten nemen. Zich rekenschap te geven van de meer dan gewone sym pathie van het volk voor de veroordeel de is niet gemakkelijk, zijnde de bewuste dame nu juist geen toonbeeld van huwe lijkstrouw of van die vrouwelijke deug den, welke iemand kunnen doen aanspraak maken op de achting van het publiek. In hoofdzaak zal dit wel de reden zijn, dat het publiek opziet tegen het toelaten van de doodstraf aan eene vrouw van wie niet vaststaat of zij eene gifmengster is of niet. De verschillende deskundigen zijn het nl. niet eens kunnen worden omtrent het al of niet aanwezig zijn van arsenicum in het lijk van den heer Maybrick. De bij omstandigheden, zooals echtbreuk en het hierdoor ontstaan verlangen van de veroor deelde om van den echtgenoot ontslagen te zijn, hebben naar het schijnt aan het uitspreken van het „schuldig" door de jury den doorslag gegeven, waar tegenover wordt gesteld, dat die bijomstandigheden nog niet dadelijk de noodzakelijkheid der vergifting behoeven aan te wijzen. Behalve tallooze andere met vele namen onderteekende petitiën heeft de minister ook een adres van een aantal leden der medische faculteit uit Liverpool ontvan gen met het verzoek het doodvonnis aan mrs Maybriok niet te laten voltrekken. Te Liverpool en ook elders waren vele en hooge weddenschappen aangegaan om trent den afloop van dit zooveel gerucht makende rechtsgeding, Tot de tweede zitting, waarin de rechter zijn résumé gaf, wedde men 20 tegen één, dat zij zou vrijgesproken worden. Mrs Maybrick ontving sedert haar ver oordeeling zeven huwelijksaanvragen. Bij de manoeuvres te Spandau is voor het eerst het nieuwe, niet-rookende buskruit toegepast. De uitkomsten waren zeer verrassend. Het scheen dat de troepenlinie geen deel nam aan het spiegelgevecht, ofschoon ze wel degelijk vuurden. Op driehonderd meter afstand ziet men volstrekt geen rook, slechts vlak in de nabijheid ontwaart men dunne, snel vervliegende wolkjes. De knal is zwakker en korter van duur dan bij het gewone buskruit. Toen de troepen naar de kazerne terug keerden, werden zij door een hevig onweder overvallen, waarbij de bliksem te midden van een piket uhla- nen sloeg, waarbij een man en een paard gedood en eenige soldaten en paarden ver lamd werden. De firma Krupp te Essen treedt thans ook op als aannemer van spoorwe gen, hebbende hij van de Venezulaansche regeering order ontvangen tot den aanleg van verschillende spoorwegen. Vroeger bepaalde Krupp zich slechts tot de leve rantie van spoorwegrails. Het Hooggerechtshof heeft Boulan- ger, Dillon en Rochefort veroordeeld tot verbanning in eene versterkte plaats, na dat de republikeinen, die thans door het uittreden der rechterzijde de handen ruim hadden, geconstateerd hadden, dat de Se naat bevoegd is in gevallen van samen spanning en van aanslag vonnis te vellen. Het „schuldig" is uitgesproken door honderd acht en negentig Senatoren, tien stemden tegen en twee hielden zich buiten stemming. De raad van State heeft de verkiezing van Boulanger tot lid van twaalf generale raden ongeldig verklaard en te niet gedaan. Tot de geldschieters van Boulanger werd ook gezegd te behooren de schat rijke Amerikaan Mackay. In een der Fransche bladen wordt deze bewering door een persoonlijk schrijven van Mackay ge logenstraft. Niet alleen heeft hij nooit met Bonlanger in eenige financieele be trekking gestaan, maar heeft hij zelfs niet de eer den generaal nog iemand van zijne medestanders te kennen. Als nu alle genoemden in de geldkwestie hetzelfde doen, blijft ten laatste de ware geldsohieter over en dan weet men van waar gevaar wacht. Uit Athene wordt bericht, dat Grie kenlands zuidelijk deel overstroomd wordt door vluchtelingen van het eiland Kreta. Dezen lieden wordt van regeeringswege op de dorpen in de nabijheid van Athene een onderkomen verschaft. Men meldt, dat de Grieksche regeering de tusschen komst heeft verzocht der mogendheden ter bescherming der levens en goederen der christenen op het eiland, terwijl er wordt bijgevoegd, dat Griekenland, wanneer de mogendheden niet tusschen beide komen, niet hare onzijdigheid zal kunnen bewa ren. Zaterdag 11. werd op eene verkoo- ping van autographische brieven en docu menten te Londen een oud grof, erg vuil stuk papier, waarop de beroemde Robert Burns met eigen hand een gedicht van drie coupletten geschreven had, voor onge veer 15 p. st. verkocht; een brief van lord Nelson bracht 11 p. st., elf brieven van den hertog Van Wellington 22 p. st. op en een minnebrief van den dichter Keats 21 p. st. Zeer gebelgd, naar men zegt, moet de Shah Engeland verlaten hebben. Ko ningin Victoria heeft hem namelijk niet uitgenoodigd tegenwoordig te zijn bij de huwelijksfeesten van hare kleindochter, dit was meer dan zijne hoogheid verdragen kon. Gedrukt bg DE ERVEN LOOSJES te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6