Tweede Blad. van WOENSDAG 28 Augustus 1889. TB HÜÜE. JOHN TREVERTON'S KRUIS. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p. m. Sept. Anthoniestraat. No. 38. Bovenhuis, 1.75 p. w., terstond. Bakenessergr acht. No. 24. Bovenuuis, 325 per jaar, terstond. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. Barteljorisstraat. No. 8. Bovenhuis, /300 p. j., terstond. No. 35. Gem. zit- enslaapk. ƒ25p.m. terst. No. 79zw. Benedenh. m. watert, 2.50 p.w. terst. No. 38rood. Bovenhuis, 200 p. j. terst. "No. 44. Huis te huur of te koop. No. 93rood a. Huis a ƒ4.70 p. w., terst. No. 93rood b. Huis a /1.70 p. w., terst. Essestraat. No. 37Huisje, 2,— per weekterstond. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost on bed. f 25 p. m. terst. No. 18. Gem. kam.m.k.enbed. ƒ35p.m., terst. Frans Halsstraat. No. 8. Huis met tuin, 425 p. j., Nov, Gasthuissingel. No44Kamer m. kost 30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. ïlink Pakhuis m. beseh. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 41. Bovenwoning, 300 per jaar, Nov. No. 118. Huis met tuin, ƒ400 p. j., terst Ged. Voldorsgracht. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit- en slaapk. 20 p.m. terst. Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ4,per week, terst. Groote Houtstraat. No. 10. Gem. Zit-en Slaapk. 25 p.m. terst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. 13 p.m., terst. No.78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 83. Gem.Voor- en Slaapk. ƒ25 p.m. 1 Sept. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No,59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w., terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Jaoobijnenstraat. No. 19. Benedenhuis, 14 p. m., 1 Sept. Jansstraat. No. 5. Gem. Kam m. kost en bed., 35 pm No. 22. Kelder, 40 per jaar, terst. Kamperlaan. No. 6b. Huisje, ƒ1.25 per week, terstond. Kampersingel. No60Huis mTuin, 12,40 p.w. terst Klein Heiligland. No. 16rood. Zit- en Slaapkamer, ƒ10 p.m. terst. No. 66. Huisje, ƒ1.20 p. w.,terst. No. 72. Kelder, a /0.50 p. w. terst, No. 72. Gem. Voorkamer, a ƒ1.25p.w., terst, Kleine Houtstraat; No. 5. Gem. Kamers, /25 per maand, terstond. No. 49. Gem. Kamer, ƒ18 p.'ra., terst. No. 103. Gem. Kamer, 14 p. m. Sept. No. 105rood. Bovenhuis, 225 per jaar, Nov. No. 113. Benedenachterhuis, 2.25 p. w., terst, No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. Koningstraat. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 49. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst, No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Korte Annastraat. No. 1. Een Werkplaats, 2,p. w. terstond, Koudenhorn No, 54. Gem, kamer met slaapkamer, kost en bediening, 35 p, m. terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. L. Bagijnestraat. •No. 19. Bovenhuis, 4.00 per week, terst. Lange Boogaardstraat. No. 18rood. Werkplaats, ƒ1.20 per week, terst. Lange Heerenstraat. No. 48rood. Gem. Kamers, 30 p.m., terst. Lange Hofstraat. No. 4. Pakhuis, 1.35 per week, terst. Lange Lakenstraat. No. 14rood. Bovenhuis 2,15 per week, terst. L. Margarethastraat. No. 28. Bovenhuis, 1,75 p. w. terst. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, ƒ75 p. j terstond. Lange Wijngaardstraat. No. 7. Bovenvoorkamer, 1.— p. w.,-terst. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit-en Slaapk. ƒ15 p.m. terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 1. Bovenhuis, ƒ180 p.j,, terst. No. 7rd. Bovenhuis, 190 per jaar, terstond. Maarten Spiesstraat. No. 9. Ben.buis met tuin, ƒ2,75 p.w., terst. No. 14. Gem. Zit-en Slaapk., 25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 'smaands,terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerhuis, 4.00 per week, terst. Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, 0,60 per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 p.w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin T 300 p.j. terst. Farklaan. No48Gemvoor- en achterk., 18 p.mterst. No.66.Gem.Kamersm.alk. en beity40p.m. terst. No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. j., terstond. Raamsteeg. No. 18. Bovenhuis, ƒ1.60 p.w., terstond. Raamvest. No. 41rood. Vrjj Bovenhuis, ƒ240 per jaar, terst. Ridderstraat. No. 17rood.Gem. Boven-Zit-en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdastraat. No. 10. Huis m Tuin, ƒ500 per jaar, terst. Buychaverstraat. No. 8k. Ben.buis m. tuin, 200 per jaar, terst. Schachelstraat No. 36. Gem. Kam., met kost, 6 p. w., terst. Scheepmakersdij k. No. 9. Pakhuis, /2.50 p. w., terst. Schootersingel. No. 33. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh. m. gr. zold., 225 p.j., terst. No. 39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200 p.j. terst. No. 97. Benedenhuis met tuin, ƒ450 p.j., Nov. Schooterstraatweg. No. 11. Huismettuin, ƒ550 p.j., Mei 1890. Schoutjeslaan Vrij huisje met tuin, 2.50 p. w., terstond. Sophiastraat. No. 1b. Benedenhuis, 250p.j.,terst. No. 18. Gem. Zit- en Slaapk. ƒ22 p. m., terst. Spaarne. No. 24. Huis, 400 p. j. terstond. Spaarnwouderstraat. No. 31 c. Huisje, 2.25 perweek terst. No. 75. Winkelhuis, 5 per week, terstond. Stationsplein. No. 6b. Huisje, ƒ1.75 p.w. terst. No. 8. Bovenhuis, 275 p.j., 15 Sept. a.s. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. Voortingstraat. No. 27. Huis, ii 1.75 per week, terstond. Voldersgraoht. No. 3. Bovenhuis, ƒ2.25 p. w. terst. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Kamer m. kost en bed. 30 p. m., terst. Wilhelminastraat. No. 13.Huis met tuin 700 per jaar, 1 Sept. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite 30 p.m. terst. Witte Heerenstraat. No. 15. Ruime lokalen 20 p.m. terst. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. door Miss M. E. Braddon. 21) Zoo dacht Mi'. Sampson bij zich zeiven, terwijl hij den grendel weg schoof en de glazendeur opende. De man, die daar vóór hem stond, was niet iemand met een boodschap van den ouden Pulsby, maar John Trever- ton, gehuld in eene wille regenjas, van welke het water met stralen neêr- liep. „Zijl gij zelf het ol uw geestP" vroeg Sampson achteruit wijkende, om zijn kliënt binnen te laten. Er bestond eenige reden voor de ze vraag. John Treverton's gelaat was even wit, als zijn regenjas, en dat bleeke vermagerde gelaat, in vereeni- ging met die lange witte jas, deed onwillekeurig aan eene geestverschij ning denken. „Vleesch en bloed, waarde Samp son, dat verzeker ik je," antwoordde de ander op koelen toon, terwijl hij zich van zijn regenjas ontdeed, en voor het koesterend haardvuur ging staan „vleesch en bloed, maar be vroren tot op het gebeente." „Ik dacht, dat ge u in 't Zuiden van Frankrijk ophieldt." „'t Doet er niet toe, wat gij dacht; zooals ge ziet, ben ik hier. De dag van gisteren heeft mij in 't wettig bezit gesteld van de nalatenschap mijns neefs. Ik ben hier gekomen, om de beschikking, die ik u gezegd heb te willen maken, te onderieekenen. Gij hebt natuurlijk het stuk gereed, niet waar?" „0 zekerrnaar ik zie niet in, waarom ge daarmee zooveel haast be hoeft te maken. Ik had gedacht, dat ge er eerst toe zoudt zijn overgegaan na het einde uwer wittebroodswe ken." „Mijne wittebroodsweken zijn van zeer weinig belang, vergeleken bij de toekomst mijner vrouw. Kom, Samp son, vlug! Wie zullen getuigen zijn bij het onderteekenen der akte „Mijne zuster en eene der dienst boden kunnen dat doen." „Roep ze dan hier. Ik ben gereed, het stuk te onderteekenen." „Zou het niet beter zijn, dat ge eerst de akte laast." „Ja, dat is misschien beter. Men kan niet te voorzichtig zijn. Ik ver lang, dat de pozilie mijner vrouw vast verzekerd zal zijn, onwankelbaar als een rots. Ge hebt den raad van een advokaat er bij ingewonnende akte is immers voldoende „Zoo voldoende als iets. Uwe schen king is zoo doodeenvoudig, dat niet moeielijk kon wezen er een akte van op te stellen. Gij draagt alles op uwe vrouw over. Ik vind het eene dwaas heid van u, en zoo dacht ook de door inij geraadpleegde advokaat er overmaar dat doet er niet toe." „0 neen, volstrekt niet." John Treverton ging voor den kan toor-lessenaar zitten en las de akte van 't eerste woord tot het laatste. Hij droeg de geheele nalatenschap, roerend en onroerend goed, waarvan hij de rechtmatige eigenaar was, over op zijne geliefde huisvrouw, Laura Treverton, in geheel en onverdeeld be zit. Er kwam in het stuk vrij wat koe- lerwaalsch voor, maar de strekking der akte was duidelijk genoeg. „Ik ben gereed," zeide John. Mr. Sampson trok aan de schel van de dienstbode, en riep in de gang om zijne zuster. Eliza kwam spoedig in het kantoor, en op het zien van John Treverton's bleek ge laat gilde zij het uit en stelde zij zich aan, alsof zij op het punt was van flauw te vallen. „Lieve Hemel, Mr. Treverton," riep zij hijgend uit„ik dacht, dat we door oceanen van elkander geschei den waren. Wat in 's Hemels naam is er gebeurd „Niets onrustwekkends. Ik ben slechts overgekomen, om mijne be schikkingen ten aanzien van mijne vrouw te onderteekenen, welke ik niet vóór gisteren bij machte geweest ben te maken." „Hoe vreeselijk voor de arme Mrs. Treverton, zoo alleen achter te blij ven in een vreemd land John Treverton sloeg geen acht op deze ontboezeming. Hij doopte zijne pen in den inkt, en ondertee- kende de akte, terwijl miss Sampson en Sophia, de werkmeid, hem met verbazing gadesloegen. „Sophia, laat spoedig een paar la kens uitdampen en maak de logeer kamer gereed," riep Eliza, toen zij als getuige de akte onderteekend had. „Gij blijft toch natuurlijk bij ons lo- geeren, niet waar, Mr. treverton sGe zijt wel vriendelijk. Neen, ik moet onmiddellijk vertrekken. Er staat een rijtuig op me te wachten, dat me naar 't station zal terugbrengen. 0 ja, dat is ook zoo, Sampsonik zou haast nog vergeten hebben te spreken over dat geld, dal ge zoo goed geweest zijt mij voor te schieten. Het moet nu op een of andere wijze uit de nalatenschap gevonden worden; ge kunt dat zeker wel in orde bren gen, niet waar?" „0 ja, dat zal wel gaan," antwoord de Sampson op bescheiden toon. „Zal ik u nog meer voorschieten?" „Neen, de nalatenschap is van heden het eigendom mijner vrouw, en ik heb er geen aanspraak meer op." „En wat het hare is, is ook het uwe natuurlijk. Nu, ik wensch u van ganscher harte geluk. Ge zijt de ge lukkigste kerel, dien ik ooit op mijn levensweg ontmoet heb. Eene mooie vrouw, en een mooi fortuin! Wat kan men meer van het Noodlot verlan gen?" „Niet veel, zeker," zeide John Tre verton; „maar ik moet zorgen, dat ik den laatsten trein haal, Vaarwel." „Keert ge terug naar het Zuiden van Frankrijk?" John Treverton hield zich niet op om op deze vraag te antwoorden. Hij wisselde een handdruk met Eliza en liep haastig den tuin in. Eene mi nuut later hoorden Mr. Sampson en zijne zuster het klappen eener zweep, en het geratel van de wielen op den straatweg. «Hebt ge ooit van je leven zulk een vulkaniesch persoon gezien riep de notaris uit, terwijl hij de akte opvouwde. „Ik vrees, dat hij niet gelukkig is," zeide Eliza met eene zucht. sik vrees, dat hij krankzinnig is," zeide Tom. HOOFDSTUK XIV. „Ge hebt het woord maar te spreken." Mr. Sraolendo was in zijn volle glorie. Zijne vrienden en volgelingen verhieven hem hemelhoog, 't Was geen wonder, dat men zulk een man vereerde en huldigde. Hij was een man, voor wien soepees en dinees met champagne te Richmond als niets waren een man, wien het gemakke lijker was eene banknoot van vijf pond te leenen, dan het voor de mees te gewone menschen is, een halve kroon voor te schieten. Pluimstrijkers vleiden hem, intieme kennissen verze kerden hem, dat zij zeer aan hem gehecht waren, en herinnerden hem op aandoenlijken toon, hoe zij hem twintig jaar geleden gekend hadden, toen hij nog geen sixpence bezat, alsof die bekendheid met zijn legen- spoed in het verleden eene verdien ste was, en hun aanspraak gaf op zijne waardeering. Een meer bekrom pen man zou waarschijnlijk van streek geraakt zijn door al deze vleierij. Mr. Smolendo was een man van graniet, en nam het voor 't geen het waard was. Wanneer men bizonder beleefd jegens hem was, dan wist hij wel, dat men iets van hem verlangde. „Een pachter van een Londenschen

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 5