TE MUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p. m. Sept. Anthoniestraat. No. 38. Bovenhuis, ƒ1.75 p. w., terstond. Bakenessergr acht. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terstond. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. Barteljoriss traat. No. 8. Bovenhuis, ƒ300 p. j., terstond. No. 35. Gem. zit- en slaapk. ƒ25 p.m. terst. No. 79zw. Benedenh. m. waterl. 2.50 p.w. terst. No. 38rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terst. *No. 44. Huis te huur of te koop. No. 93rood a. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 93rood n. Huis a 1.70 p. w., terst. Brouwersvaart. No. 80. Huisje, ƒ1,60 p. w., terstond. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. f25 p. m. terst. No. 18. Gem. kam.m.k.enbed. 35p.m., terst. Frans Halsstraat. No. 8. Huis met tuin, 425 p. j., Nov. Gasthuissingel. No44Kamer m. kost ƒ30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Bakhuis m. besch. zold. 200 p.j. Ged. Oudegraeht. No. 41. Bovenwoning, 300 per jaar, Nov. No. 118. Huis met tuin, ƒ400 p. j., terst Ged. Voldersgraeht. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p.mterst. Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Groote Houtstraat. No. 10GemZit- en Slaapk. 25 pmterst No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. 13 p.m., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 83. Gem Voor- en Slaapk. 25 p.m. 1 Sept. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. 1 No.59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w., terst. No. 71c. Benedenwoning-2,p.w., terst. J acobij nenstraat. No. 19. Benedenhuis, 3 p. w., terst. Jansstraat. No. 5. Gem. Kam. m. kost en bed., ƒ35 p. m. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terst. No. 77. Gem.kam.m. alc., 22.50 p.m., terst. Kamperlaan. No. 6b. Huisje, ƒ1.25 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 16rood.Zit- en Slaapkamer, ƒ16 p.m. terst. No. 66. Huisje,1.20p.w.,terst. No. 72. Kelder, a /0.50 p. w. terst. No. 72. Geai. Voorkamer, li ƒ1.25 p. w., terst. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Kamers, ƒ25 per maand, terstond. No. 103. Gem. Kamer, /14 p. m. Sept. No. 105rood. Bovenhuis225 per jaar, terst. No. 113. Benedenachterhuis, 2.25 p. w., terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 132. Gem. Zit- en Slaapk,, ƒ14 p.m., terst. Koningstraat. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 49. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Korte Annastraat. No. 1. Een Werkplaats, 2,— p. w. terstond. Koudenhorn. No. 54. Gem. kamer met slaapkamer, kost en bediening, 35 p. m. terst. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. L. Bagijnestraat. *No. 19. Bovenhuis, 4.00 per week, terst. Lange Boogaardstraat. No. 18rood. Werkplaats, ƒ1.20 per week, terst. Lange Heerenstraat. No. 4Srood. Gem. Kamers, ƒ30 p.m., terst. Lange Hofstraat. No. 4. Pakhuis, 1.35 per week, terst. Lange Lakenstraat. No. 14rood. Bovenhuis 2,15 per week, terst. L. Margarethastraat. No. 28. Bovenhuis, 1,75 p. w. terst. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, ƒ75 p. j terstond. Lange Wijngaardstraat. No. 7. Bovenvoorkamer, 1.p. w., terst. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit-en Slaapk. ƒ15 p.m. terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 1. Bovenhuis, ƒ180 p.j., terst. No. 7rd. Bovenhuis, 190 per jaar, terstond. Maarten Spiesstraat. No. 9. Ben.huis met tuin, 2,75 p.w., terst. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 'smaands,terst. Magdalenas traat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerhuis, 4,00 per week, terst. Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0,60 per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 p.w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin r 300 p.j. terst. Parklaan. No.48. Gem.voor- en achterk., ƒ18 p.m.terst. No.66.Gem.Kamers m. alk. en bed.f35p.m. terst No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. j., terstond. Baamsingel. No. 14. Huis m. tuin, 400 p.j. terstond. Raamsteeg. No. 18. Bovenhuis, ƒ1.60 p.w., terstond. Raamvest. No. 41rood. Vrij Bovenhuis, ƒ240 per jaar, terst. Ridderstraat. No17rood. GemBoven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdastraat. No. 10. Huis m Tuin, ƒ500 per jaar, terst. Buychaverstraat. No. 8k. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. Schachels traat. No. 36. Gem. Kam., met kost, 6 p. w., terst. Scheepmakersdijk. No. 9. Pakhuis, ƒ2.50 p. w., terst. Schootersingel. No. 33. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh.m.gr.zold.^225p.j., terst. No.39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200 p.j. terst. No. 97. Benedenhuis met tuin, ƒ450 p.j., Nov. Schooterstraatweg. No. 11. Huismettuin, 550p.j-, Mei 1890. Schoutjeslaan. Vrij huisje met tuin, 2.50 p. w., terstond. Sophiastraat. No. 1b. Benedenhuis, 250 p. j., terst. No. 18. Gem. Zit- en Slaapk. ƒ22 p. m., terst. Spaarne. No. 24. Huis, 400 p. j. terstond. Spaarnwouders traat. No. 31c. Huisje, 2.25 perweëk terst. No. 75. Winkelhuis, 5 per week, terstond. Stationsplein. No. 6b. Huisje, 1.75 p.w. terst. No. 8. Bovenhuis, 275 p.j., 15 Sept. a.s. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No.2. Bovenhuis, ƒ250p.j. terst. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. Voortingstraat. No. 27. Huis, a 1.75 per week, terstond. V oldersgracht. No. 3. Bovenhuis, 2.25 p. w. terst. Wagenweg. No. 81crd. Bovenh. m. wtl 182 p.j. terst. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Kamer m. kost en bed. ƒ30 p. m., terst. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite 30 p.m. terst. Bij D. A. BRAAKENBORG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. Keizer Wilhelm verliet Vrijdag ochtend onder het luiden der klokken en de meest geestdriftvolle uitingen der be volking de stad Straatsburg en vertrok naar Metz. Zijn eerste werk aldaar was bet leggen van den eersten steen van een gedenkteeken voor keizer Wilhelm I. De bevolking betoonde zich ook daar zeer opgewekt. -Sir Edward Watkin, de spoorweg koning, heeft eene maatschappij opgericht met het doel een Eiffeltoren te Londen te bouwen, waartoe hem het finaneieele succes der Parijsche onderneming zeker aanleiding heeft gegeven en misschien ook wel de wensch den slecht rendeeren- den Underground op de been te helpen. De Tower Company, Limited zal een kapitaal van 200,000 p. st. hebben, en de zeven oprichters hebben voor 6500 p. st. shares ingeteekend. Dat de eerste trein van een nieuwe spoorweglijn ontspoort is zeker al hoogst ongelukkig. Dit gebeurde Donderdag op de Louisville-Nashville lijn, die dien dag geopend werd. De eerste trein ontspoorde, waarbij drie reizigers gedood en 49 gewond werden. - Als men het Journal des Débats geloof mag schenken, wordt het vertrek van den paus als zeer waarschijnlijk ge acht. Men deelt zelfs het reisplan mede; er zou voorgesteld zijn Z. H. geheel in cognito per rijtuig naar Civita Vecchia te doen reizen en vandaar zou de insche ping naar Spanje plaats hebben. Inmid dels zouden na het vertrek de congrega tiën hare werkzaamheden op het Vaticaan voortzetten. Omtrent het bezoek van den czaar aan het Berlijnsche hof scheen men den draad geheel kwijt te zijn. Daar komt eehter het bericht, dat Bismarck naar Friedrichsruh is afgereisd, en op eens weet men te vertellen De czaar komt niet, want bij zoo'n hoog bezoek behoort de kanselier tegenwoordig te zijn. Hij vertrekt; de kans is dus verkeken. Ja, wel verkeken, zuchten eenigen, verkeken de kans om bestendiging van vrede te verwachten, verkeken de kans dat de machtige uit het Oosten zich zal neerleggen bij de Staat kunde van Dnitschland, Oostenrijk en Italië Toch is er gang gekomen in de Rus sische reisplannen. Het keizerlijk echtpaar is Maandag avond te zes uur met het ge- heele keizerlijke gezin naar Kopenhagen vertrokken. Later zal men dan wel komen te hooren in welke richting de plannen zich verder uitstrekken. Koning Humbert is op reis geweest in zijn eigen land, om zich op de hoogte te stel len van den toestand eener provincie, waar niet alles geheel in den haak schijnt te zijn. Dat is het doel niet, luidt de alarm klok, de koning inspecteert. Hij inspecteert zijne vestingen, zijne kazernen, zijne troe pen. In de oogen van het scherpziend pnbliek moeht hij noch het eene noch het andere doeo, anders verwekt hij bezorgdheid en vrees voor de toekomst, en als koning Humbert geheel thuis bleef dan zou men natuurlijk weer wat anders daaruit op maken, dat dienen kon om vrees te ver wekken. De Grieksehe regeering, die in deze dagen ook lang niet op rozen rust, heeft een leelijk gerucht moeten tegenspreken. Op Morea zou namelijk de druifluis ver schenen zijn en dit zon Griekenland een leelijke streep door de rekening geven, om dat de uitvoerrechten op krenten en rozij nen de voornaamste bronnen der staatsinkom sten zonden zijn. Mis, zegt de regeering, drnifluis kennen wij gelukkig niet en wij heffen ook geen invoerrechten op krenten en rozijnen, wij heffen slechts belasting van het landbezit, maar deze vormen van de staatsinkomsten nog geen volle drie percent. De krankzinnige koning Otto van Beie ren is den 10 Aug. aan een groot gevaar ontsnapt. Een lichtkroon op het slot Fiir- stenried is naar beneden gevallen, doch wondde niet den koning maar zijn ver pleger. Het slot moet zeer bouwvallig zijn. Een vroolijke oplichter te Cincinnati heeft de herbergiers en restaurateurs al daar leelijk beet gehad. Hij liet in alle bladen eene advertentie zetten, waarin hij, tegen toezending van een dollar, het on feilbaar middel beloofde om „meer bier te verkoopen." Velen liepen er in en zonden hun kostbaren dollar. Zij ontvingen een poosje later een briefkaart met den uit stekenden raad „verkoop minder schuim." Naar het Leipz. Tgbl. meldt, had dezer dagen te Apolda eene dame het on geluk dat haar, toen zij zieh 's avonds in haar tuin bevond, een vliegje in 't oog vloog. Er werd verder niet op gelet, maar toen de vrouw 's ochtens ontwaakte, kon zij niet meer zien en werd zij door de bezorgde betrekkingen terstond naar de oogenkliniek te Halle vervoerd, waar men tot het besluit kwam dat het eene oog verloren en het behoud van het andere zeer twijfelachtig was. Men zou beproeven het te redden, maar durfde op geen gunstige uitkomst hopen. Er werd vergiftiging der gezichtszenuwen geconstateerd. Een neger in de Vereenigde Staten heeft een bewijs gegeven van godsdienstige razernijHij gaf zich nit voor den profeet Daniël en maakte drie jonge negers wijs, dat zij de vertegenwoordigers waren van Sadrach, Mesach en Obednego, de drie jongelingen uit den vurigen oven, die de bevelen van Nebukadnezar weerstreefden. De drie negers geloofden het werkelijk en sprongen in den gloed van den hoogoven eener metaalsmelterij. Natuurlijk kwamen zij er niet weer nit, maar dat hinderde j> Daniël" niemendal. Hij vertelde, dat hij de drie „heiligen" in den rook van den schoorsteen, begeleid door wit gekleede engelen, hemelwaarts had zien stijgen, en zijne dolle aanhangers, die rondom den oven stonden, zongen lofliederen en hecht ten volkomen geloof aan zijne woorden. De justitie dacht er echter anders over en nam den valschen Daniël gevangen. De werkstakingen te Londen zijn nog steeds toenemende, zelfs onder arbei ders wier werk volstrekt niets heeft uit te staan met het dokwerk, waardoor de eischen, gesteld aan de werkstakingskas, zeer hoog zijn. Het comité heeft zioh dan ook verzet tegen het onoordeelkundig ophouden met werken en weigert onderstand wan neer dit zonder zijne voorkennis geschied is. Drie honderd stoombooten liggen ge heel of gedeeltelijk gelost of geladen op de Theems. Dien tengevolge zijn de Oost Londensche spoorwegstations volgepropt met goederen. De prijzen van graan, vleesoh en steen kolen zijn reeds aanmerkelijk gestegen. De pogingen om het geslachte vee, uit Ne derland afkomstig, alsnog ten spoedigste naar de markt te brengen, werden door de werkstakers verijdeld. De voornaamste eischen der werkstakers zijn deze lo den arbeiders, die geen vast werk aan de dokken hebben, tenminste vier uren werk te ge ven en hen op een bepaalden tijddes morgens te acht uren en 's middags te twaalf uren aan te werven 2o afschaf fing van het stukwerk 3o bij een dag werk van aeht uren het loon van 5 penny- op 6 te brengen, voor de extra uren het loon van 6 d. op 8 d. te verhoogen en 4o voor bij contract aangenomen werk een loon van 8 d. per uur en per extra unr I sh. De verschillende handelskringen oefenen zwaren drnk nit op de dokbestnren, wel ke laatste verklaren, dat zij aan hoven- staande eischen niet knnnen voldoen. Ten einde een gevaarlijke crisis te voorkomen zal men eehter op de eene of andere wij ze moeten toegeven. Er liepen Dinsdag berichten dat een voorloopig vergelijk was getroffen, doeh deze bleken onjuist te zijn. De dokbestu- ren hebben doen weten dat zij zich niet aansprakelijk houden voor de schade nit de werkstaking ontstaan. Eene werkstaking onder de voerlieden der staatspostkarren werd voorkomen, door inwilliging van eene loonsverhooging. De firma Hudig en Pieters, expediteuren op Engeland te Rotterdam, deelt bij een ingezonden stnk in de N. Rott. Ct. mede, dat blijkens een schrijven van 27 Augus tus geen der vaste werklieden van hunne maatschappij aan de strike deelnemen en dat tot dien datum de aflevering van het vervoer der maatschappij geregeld plaats vond, doch stoornissen nog niet waren te voorzien. Wat er evenwel, met het oog op den gespannen toestand, zon kunnen gebeuren in de eerste dagen was niet te voorzien. Nog deelt men mede, dat gevoerde on derhandelingen tot geen resultaat leidden, doch men Woensdag moed vatte thans te zullen slagen, omdat talrijke arbeiders beginnen, te wankelen nu zij hnnne ge zinnen gebrek zien lijden. De dokbesturen hadden een aanbod, om drieduizend Bel gische werkers in dienst te nemen tegen vier en een halve stniver per unr van de hand gewezen en daarentegen den Engelschen dokwerkers een shilling per uur met vrij middageten en bier aange boden, wat geweigerd is. Na weder eene nieuwe conferentie moet er evenwel Woensdagavond verandering in den toestand gekomen en eene volkomen overeenstemming getroffen zijn, waardoor de arbeid dns Donderdag zou kunnen her vat worden. Woensdag namiddag waren trouwens vele arbeiders terug gekeerd, waardoor toen reeds op enkele punten ge werkt werd. Volgens geloofwaardige be richten hebben de dokbesturen alle pun ten, dus ook loonsverhooging, toegegeven. Dit Parijs deelt men mede, dat de Amsterdamsche werklieden aldaar veel genieten en zij druk ontvangen worden, benevens, dat zij er „kapitaal" uitzien. De denkbeeldige oorlog in de omstreken van Vianen eisehte reeds zijne offers. Een militair toch, van een der forten, kreeg een schot los kruit in de oogen, terwijl een der ordonnancen, belast met het overbrengen van depêches uit het hoofdkwartier naar het fort Everdingen, het ongeluk had met zijn paard te vallen, waardoor hem het been werd gebroken. Volgens het O. D. zal de Nederland- sehe tenorzanger Rogmans in den a.s. winter als oratoriumzanger te Londen op treden. Voorloopig zal de heer Rogmans zich aldaar in de maanden December en Januari doen hooren, doch de mogelijkheid bestaat, dat hij aan de verlokkende aan biedingen, die hij uit Engelands hoofdstad heeft ontvangen, gehoor geeft en Amster dam metterwoon gaat verlaten. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6