TE HUUR. v *V^ Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno. men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Alexanderstraat. No. 3. Bovenhuis, 325 per jaar, Nov. Anegang. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p. m. terst. Anthoniestraat. No. 38. Bovenhuis, ƒ1.75 p. w., terstond. Bakenessergracht. No. 24. Bovenuuis, 325 per jaar, terstond. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. No. 51. Gem. kamers, ƒ28 p. m., terst. Barteljorisstraat. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Burgwal. No. 79zw.Benedenh.m. watert, ƒ2.50 p.w. terst. No. 93rood a. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 93rood B. Huis a 1.70 p. w., terst. Brouwersvaart. No. 80. Huisje, ƒ1,60 p. wterstond Drossestraat. No. 13. Bovenhuis, ƒ2,p. w., terstond. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. /25 p.m. terst. No. 18. Gem. kam.m.k.enbed. ƒ35p.m., terst. Frans Halsstraat. No. 8. Huis met tuin, 425 p. j., Nov. Gasthuissingel. No44. Kamer m. kost ƒ30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 41. Bovenwoning, 300 per jaar, Nov. No. 118. Huis met tuin, ƒ400 p. j., terst Ged. Voldersgracht. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No.4.Benedenhuis, ƒ175 p.j., Oet. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.m. terst. Gierstraat. No. 74. 2 Kamers m. alle gem., 2 p. w., terst. Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Groote Houtstraat. No.10. Gem. Zit-en Slaapk. 25 p.m. terst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. 13 p.m., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 83. Gem. Voor-en Slaapk. 25 p.m. terst. No. 172. Berg-of Werkplaats, 1,50p.w. 1 Oot. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No.59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w,, terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Jansstraat. No. 5. Gem. Kam. m. kosten bed., 35 p. m. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terst. No. 77. Gem. kam. malc22.50 p.m., terst. Kinderhuisstraat. No. 9. Pakhuis 1.50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 16rood. Zit- en Slaapkamer, ƒ16 p.m. terst. No. 63rood. Gem. kamer met kost en bedien. 35 per maand, terstond, dito Slaapkamertje, 1 p. week, terst. No. 66. Huisje, 120 p. w., terst. No. 72. Kelder, a /0.50 p. w. terst. No. 72Gem. Voorkamer, a 1.25 p. w., terst. Kleine Houtstraat: No. 49. Twee Zolders, ƒ2,p. w., terst. No. 103. Gem. Kamer, ƒ14 p. m. terst. No. 105rood. Bovenhuis, 225 per jaar, terst. No. 113. Benedenaehterhuis, 2.25 p. w., terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 132Gem. Zit- en Slaapk,, 14 p.m., terst. Koningstraat. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Korte Annastraat. No. 1. Een Werkplaats, ƒ2,p. w. terstond. Koudenhorn. No. 54. Gem. kamer met slaapkamer, kost en bediening, 35 p. m. terst. Krocht. No.4rd. Gem.Voorkam. met k. en bed. 28 pjm Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m,, terst. Kruisweg. No. 66. Bovenhuis, ƒ400 p.j., 1 Nov. L. Bagijnestraat. *No. 19. Bovenhuis, 4.00 per week, terst. Lange Boogaardstraat.' No. 18rood. Werkplaats, ƒ1.20 per week, terst. Lange Heerenstraat. No. 48rood. Gem. Kamers, 30 p.m., terst. Lange Hofstraat. No. 4. Pakhuis, 1.35 per week, terst. Lange Lakenstraat. No. 14rood. Bovenhuis 2,15 per week, terst. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, ƒ75 p. j terstond. No.8. Bovenhuis, ƒ225 p.j., terst. No. 36. Gem. Kamer, ƒ16 per maand, terstond. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit- en Slaapk. ƒ15 p.m. terst. Leidsche Zijstraat. No.lO.Voork. m. zolder en wtl. ƒ1.25 p.w. terst Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 1. Bovenhuis, ƒ180 p.j., terst. No. 7rd. Bovenhuis, 190 per jaar, terstond. Maarten Spiesstraat. No. 9. Ben.huis met tuin, 2,75 p.w,, terst. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 'smaands,terst. No. 24. Winkelhuis, 4 p. w. terstond. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis 3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerbuis, 4 00 per week, terst. Nassaulaan. No. 16. Winkelhuis m. Tuin, a 5 p w., terst. Nieuwe Gracht. No. 1 Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. Oct. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0,60 per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, 1.25 p.w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin r 300 p.j. terst. Oudeweg. No. 49. Huisje, ƒ1,80 p. w., terst. Parklaan. No48Gemvoor- en achterk., 18 p.mterst. No.66.Gem.Kamers m. alk. en bedJ35p.m.terst No. 84a. Huis met Tuin, ƒ500 p. j., terstond. Plein. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., 35 p. m., terst. Raamsingel. No. 14. Huis m. tuin, 400 p.j. terstond. Raamsteeg. No. 18. Bovenhuis, ƒ1.60 p.w., terstond. Raamvest. No.41rood. Vrij Bovenhuis, ƒ240 per jaar, terst. Ridderstraat. No. 6. Benedenhuis, 3.35 p. w., terst. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Buyehaverstraat. No. 8k. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. Schachelstraat. No. 36. Gem. Kam., met kost, 6 p. w., terst. Scheepmakersdijk. No. 9. Pakhuis, ƒ2.50 p. w., terst. Schootersingel. No. 33. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh. m. gr.zold., 225 p.j,, terst. No. 39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200 p.j. terst. Schooterstraatweg. No. 11. Huis met tuin, ƒ550 p.j., Mei 1890. Schoutjeslaan. Vrij huisje met tuin, 2.50 p. w., terstond. Sophi astraat. No. 1b. Benedenhuis, 250 p. j., terst. No. 2rood. Gem. Zit-met 2 Slaapkamers voor 2 personen met kost, 28 per maand. Nov. No. 18. Gem. Zit- en Slaapk. ƒ22 p. m., terst. Spaarne. No. 24. Huis, 400 p. j. terstond. Spaarnwouderstraat. No. 31c. Huisje, 2.25 per week terst. No. 75. Winkelhuis, 5 per week, terstond. Stationsplein. No. 8. Bovenhuis, 275 p.j., 15 Sept. a.s. Tuinstraat. No. 1. Huisje, ƒ2.25 per week, terstond. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Ursulasteeg, No. 11. Huis met tuin, ƒ200 per jaar, terst. Verl. Franshalstraat. No.2. Bovenhuis, 250p.j. terst. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. V oortingstraat. No. 27. Huis, a ƒ1.75 per week, terstond. Voldersgracht. No. 3. Bovenhuis, ƒ2.25 p. w. terst. Wagenweg. No. 81erd. Bovenh. m. wtl 182 p.j. terst. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Kamer m. kost en.bed. ƒ30 p. m., terst. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst. Wijde Appelaarsteeg. No. 8. Pakhuis, /3,p. w., terst. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs ƒ300 per jaar; te aanvaar den terstond. Bij J. W. VELDHEER. Een Huis met 6 kamers, grooten tuin enz. 500 per jaar, Jansweg aan het Stationsplein. Eenigen tijd geleden was aan den minister van oorlog vergunning gevraagd tot het verwerken der millioenen patronen, welke voor Antwerpen zoo noodlottig ge worden zijn. Het plan was dit werk te Terneuzen te doen plaats hebben. Op ad vies van de militaire autoriteit werd dit verzoek niet ingewilligd, niettegenstaande het gunstig advies van het gewestelijk bestuur van Zeeland. Volgens nadere be- riohten heeft het verzoek alleen betrekking gehad op den doorvoer en de overlading. Na verschillende nauwgezette onder zoekingen zijn de heeren Van der Vegt en Koppesehaar, hiertoe in zake de waterverversching aangewezen door B. en W. van 's Gravenhage, tot de con clusie gekomen, dat men op 11 Juni ge rust had kunnen doorgaan met spuien, en dat noch het water voor het Kurhaus te Scheveningen, noch voor het Hotel Ranch, noch dat voor Loosduinen in eenig opzicht minder goed zou geweest zijn, dan nu op het oogenblik en dat het water der stads grachten door voortdurend intreden van Maaswater zuiver zou zijn gebleven. HAARLEM, 13 September 1889. Omtrent den uitslag van de Commissie van beoordeeling van het ingezondene op de Tentoon stelling van Landbouw bepalen wij ons tot de be kroningen ten deel gevallen aan inzenders uit Haarlem en Omstreken. Deze zijn als volgt: In de afdeeling Bloemkweekerij, Verzameling planten in potten of kuipen gekweekt werd de eerste prijs toegewezen aan J. Th. van Eykern, tuin baas op Westerhout te Heemstede. Dubbelbloemige Bolbegonia's, 1ste prijs, firma A. C. van Eeden Co Haarlem, 2e prijs J Th. van Eykern, 3e prijs, C. van Dijk beiden te Heemstede Dubbelbloemige Pelargonium zonale, le prijs J. Th. van Eykern, 2e prijs, C. van Dijk beiden te Heemstede. Enkelbloemige Pelargonium zonale, le prijs J. Th. van Eykern, 2e prijs, C. van Dijk, beiden te Heemstede. Cobeussen, 2e prijs 2. van den Berg, Heemstede. Asters, le prijs, C. van Dijk, 2e prijs, J. van den Berg, beiden te Heemstede Gloxinia's, le prijs, J. ltuisenaars, Haarlem. Verder werden in deze afdeeling toegekend een verg. zilv. medaille aan C. van Dijk, Heemstede voor 25 stuks Celosia cristata en een zilv. medaille aan E. H. Krelage Zn, Haarlem, voor eene in zending van een perk met Polyanthus tuberosa flora pleno. In de afdeeling Akkerbouw, Roode Engelsche wintertarwe 2e prijs, voor square head, W. de Clercq, Haarlem. Roode wintertarwe, 2e prijs, P. D. M. Schouten, Haarlemmermeer. Witte wintertarwe geteeld op zwarten grond, 2e prijs, H. lr. Bultman, Haarlemmermeer. Witte Engelsche tarwe, geteeld op klei-of zand gronden, 2e prijs, Mr. G. .1. Suermondt, Haarlem. Idem, geteeld op zwarte gronden, 2e prijs, II. E. Bultman, Haarlemmermeer. Winterrogge, le prijs, D. P. M. Scholteu, Haar lemmermeer, bij loting. Peulvruchten, Dniveboonen, 2e prijs, H. F. Bult man. Haarlemmermeer. Gele of bruine boonen, le prijs, A. de Zeeuw, Haarlemmermeer. Handelsgewassen, Blank vlas en blauw vlas, le prijs, beiden A. de Zeeuw, Haarlemmermeer. Knol-en wortelgewassen, Zandaardappelen voor huiselijk gebruik, Prinsen-Granen, 2e prijs, C.Beer- sen Hillegom. Id. voor huiselijk gebruik, niet op zand ge teeld, Jammen, le prijs, W. de Clerq, Haarlem. Suikerbeet-wortelen, le prijs, afdeeling Houtrijk en Polanen, voor collectieve inzending. Voor eenc verzameling zaaigranen viel eene be kroning ten deel aan Wed. J. Leupen en Zn., Haarlem Voor verzameling tuinbouwproducten idem aan J. H. de Veer, Haarlem. Afdeeling Tuinbouw. Verzameling appelen en peren, le prijs C. de Wilde, Heemstede. Fijnste tafelappelen, 2e prijs, A. de Wilde, Heemstede. Fijnste tafelperen, C. van Dijk, Heemstede, E. M. L' Verzameling stoofappelen, 2e prijs, S. de Wilde I Jr, Heemstede. Vijf stuks grootste peren, 2e prijs, C. van Dijk, J Heemstede. Vijf stuks tafelperen, 2e prijs, C. van Dijk, Heemstede. Tien fijnste perziken, 2e prijs, J. v. d. Berg, j Heemstede. Vier grootste en fraaiste trossen witte druiven, 1 3e prijs, C. de Wilde, Heemstede. De grootste meloen, le prijs, C. de Wilde, Heem- stede. De fijnsle meloen, E. M, A. de Wilde Jr, Heemstede. 200 snij-en 200 sla-of prinsesseboonen, 2e prijs, W- J. de Wilde Haarlem. Groene komkommers," le prijs J. J. van Loghem, Haarlem. Eene verzameling appelen met pit of zaad geteeld, I E. M, A. de Wilde, Heemstede. Afdeeling werktuigen en gereedschappen van j Land- en tuinbouw, Handgereedschap, le prijs, j W. Stolp, Haarlem. Zadelmakerswerk, 2e prijs, W. van Amstel Wz. Haarlem. Paarden- en rundveebrood, E. M, C. Donker, Haarlem. Voor een dogcart, E. M, Th. Eichhorn, Haarlem. Voor een Utrechtsch wagentje, E. M, A.enF. Kimman, Haarlem. Voor compleet stel ploeggareelen, E. M,W. van Amstel, Haarlem. Voor ijzeren tuinartikelen, E. M. Ileenk en Co. Haarlem. Aan den Ileer L. Springer te Hilversum is een gouden medaille toegekend voor het ontwerpen van de rots met waterval, die op het terrein gebouwd is. Afgesneden bloemen, Tafelbloemstuk, le prijs, J. Ruijsenaars, Haarlem, E. M, Mej. E. M. de Wilde, Heemstede. Twee tafel bouquetten. 2e prijs, J. Ruijsenaars, Haarlem. Balbouquet, le prijs 2. Ruijsenaars, Haarlem, 2e prijs Mej. A. de Wilde, Heemstede Bruidsbouquet, 2e prijs, J. Ruijsenaars, Haarlem. Afgesneden dahlia's, E. M. L, de Wilde. Woensdag middag te twee ure werd de Landbouw tentoonstelling door den Voorzitter der Holl.Maatsch. Mr. D. Visser v. Hazerswoude, geopend in tegenwoor digheid van het Hoofdbestuur, de Gemeentebestu ren van Haarlem en Heemstede en vele genoodig- den. In de openingsrede werd erop gewezen dat het Hoofdbestuur gaarne te Haarlem hare tentoon stellingen houdt, omdat het als middelpunt van eene uitgebreide laud-en-tuinbouwende streek voor den aanvoer uitmuntend gelegen en tevens beschik ken kan over zulk uitnemend terrein. In verband hiermede zal men met verwondering zien, welk een groote collectie land-en-tuinbouw- producten en werktuigen zich bevinden op bet nog geen vier hectaren groote terrein, waarvan het hoofdgebouw en de bijgebouwen een afdoend bewijs zullen geven. Men zal kunnen waarnemen hoe steeds de eiscben den Landbouw gesteld, lioo- ger en hooger gesteld zijn en hoe hieruit blijkt dat de landbouwer wil leeren, mits bem de kennis op bevattelijke manier worden aangebracht. Verder werd een woord van dank gebracht aan hen, die door hunne uitstekende zorgen het terrein hadden gereed gemaakt tot ontvangst der bewijzen van den ijver en de volharding der inzenders, die vaak met groote opofferingen het hunne hadden gedaan, om den wedstrijd te aanvaarden, waarvoor Spreker hen dankte. Doch ook de regeering had van hare belangstel ling getuigd, door het toestaan van eene ruime geldelijke bijdrage, terwijl het Haarlemsche gemeen tebestuur mede in deze was voorgegaan. Deze hulpvaardigheid werd daukbaar erkend, even als de verrichtingen der feestcommissie, die op zoo uitnemende wijze er in geslaagd was den velen vreemden en den leden het verblijf te Haar lem aangenaam te doen zijn. Nog bracht Spreker hulde aan den heer Sprin ger, die aan de versiering van het terrein, door het ontwerpen en plaatsen van den schoonen waterval de aantrekkelijkheid van het terrein in zoo ruime mate verhoogt, waarna de Tentoonstelling werd verklaard geopend te zijn. Nadat onze Wethouder von Reelcen namens het Haarlemsche en de Burgemeester van Heemstede namens het gemeentebestnur van Heemstede den Spreker beantwoord haddenging men her- en derwaarts om voorloopig kennis te nemen van het tentoongestelde Het Hoofdgebouw, ruim, hoog en goed verlicht ziet er alleraantrekkelijkst uit. De gewone vlaggen- tropheën brengen kleur en leven in de uitgebreide ruimte en doen beseffen dat onder de bescherming der vaderlandsche kleuren de land- eu tuinbouw bloeit. Dat ons vaderland voortbrengt graansoorten van erkende kwaliteit is eiken Nederlander hekend. Minder algemeen is de leek in het Tuinbouwvak op de hoogte van hetgeen op dit gebied de Neder- landsche bodem oplevert. Wat soorten van appelen en peren van de fijnste tot de gewone soorten. Hoe uitlokkend zijn zij uitgestald op de ellenlange toontafels. Langs de wanden vindt eene prachtige verzameling druiven trossen om van te watertanden en perziken, waar van de wedergaden schaars te vinden zijn. De liefhebbers van meloenen kunnen hua hart ophalen aan het bezien van wezenlijke monsters in haar geslacht, terwijl de verzameling groenten, snij- en princesseboontjes, bloem- roode- witte- groene en gele savoj e en wie weet welke andere kool, de groene en witte komkommers, en augurken in zooveel verscheidenheid Uwe aandacht vragen. In de afdeeling Houtteelt zijn fraaie conifeeren en hulsten, terwijl hoep- rijs- en teenhout tevens in ruime mate mate voorhanden zijn. De bloemenkenner of liefhebber vindt hier eene uitgebreide collectie Bolbegonia's, dubbele zoowel als enkelbloemige. Zeer trekken deze fraaie ge wassen de algemeene opmerkzaamheid, zoowel door den rijken bloei als de prachtige nuance van bloem en blad. De afdeeling afgesneden bloemen bevat heerlijke bouquetten en bloemkussens. Vooral de bruidsbou- quetten zijn buitengemeen fraai. Onze Haarlemsche dahlia-kweekers zonden twee verzamelingen afgesneden bloemen in. De Haar lemsche firma Zocher en Co. komt prachtig uit met vier perken knolbegonia's en drie perken dahlia's. De afdeeling Zuivelbereiding bevat vele goede inzendingen voor boter- en kaaskleursels eu kaas stremsel en dan nog een der hoofdfactoren voor zuivelbereidingzuiver zout, en wel zout voor de kaas- en boterbereiding. De afdeeling Werktuigen en Gereedschappen voor Land- en tuinbouw neemt het Noordelijk en het Westelijk deel van het terrein bijna gehee! in beslag: Stoomdorscliwerktuigen, dorsch- en graauzuive- ringsmacbines,dorscbwerktuigen voor paardenkracht waaronder ook Nederlandsch fabrikaat, alsmede wanmolens, ploegen, eggen, zaaiwerktuigen, graan- maaiers, eggen van verschillende constructie, aard appelrooiers, wiedmachines, ploegen om weiland te scheuren, grasmaaiers, hooischudpersen, hooihar- ken, hooipersen voor stoom- en bandkracht, werk tuigen voor stalvoedering als stroo- en wortelsniiders, lijnkoek- haver- en boonenbrekers, bietensnijders. De verzameling handgereedschappen van den beer W. Stolp alhier moet volgens het oordeel van deskundigen zeer belangrijk zijn. Verder trekt de aandacht de verzameling Zadelmakers werk voor den landbouwer en vee houder. Laudré en Glinderman, Amsterdam en Boeke en Huidekoper, Groningen stellen uitgebreide verza melingen gereedschappen en werktuigen voor room- winning en boterbereiding ten toon. Een deel hiervan kan men in werking zien. Het geleverde omtrent hoefbeslag noemde een paardenkenner hoogst belangrijk. Mede zond de firma Heenk Co. alhier eene zeer bezienswaardige verzameling gereedschappen en toestellen. Nog vestigen wij de aandacht op de smaakvolle Toegangspoort tot het tentoonstellingsterrein, waar van inzender is de heel* W. E. van Vliette 's Hage. Het ligt in de reden, dat hier slechts zeer onvolledig een overzicht gegeven kan worden, omtrent hetgeen in werkelijkheid te zien is, doch dit weinige is meer dan genoeg om ontzag te krijgen voor landbouw en wat er mede in verband staat, dat het landbouwbedrijf, zoowel die gedreven wordt in 't groot, als van bescheiden omvang heel wat omslag, veel kennis en groote kapitalen ver- eischt, alsmede, dat het voor elk in zijn kring van. belang is van een en ander kennis te nemen. Eene tentoonstelling is een zeer nuttige leerschool; men merkt de vorderingen in de bedrijven op en allicht ontdekt de vakman deze of gene leemte, welke zijn vernuft weet aau te vullen, óf iets wat voor verbetering vatbaar is. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6